HUinplie (oml RWATTAS54 AXV^X-reïep FEUILLETON. BIJVOEGSEL .VAN DE •VAN Woensdag 9 Juni 1926, No. 133 BINNENLAND. HAAGSCIIE BRIEVEN. (Nadruk verboden). Zouden wij nog ooil een nieuw stad huis krijgen9 Ons eigenlijke stadhuis is niel grooter dan dat van Gouda, eu is ook mooi en oudersvetsch. mooi. Het dient in hoofdzaak om iu te trouwen, een inderdaad belangrijke bezigheid, waarvoor ge aan de achterdeur het slaubuis biuneu moet. .Voor die trou werijen is eeu gemoedelijke kleinsteed- schc belangstelling, vooral op de dure dagen, want dan staan er een paar hon derd menschen te gapen naar het bruid je, dal *uit de koets of auto komt. Aan dal stadhuis is eeu uitwas gebouwd, waar we passen moeten halen. Er te genover slaat een afgedankt perceel van éen modemagazijn, waar ge uw kin deren bij geboorte iu laat schrijven en waar het bevolkingsregister is. Dan. is er nog ergens in de stad een afdee- ting onderwijs. In de Javastraat is een raaaszaal, andere lokalen zijn over de geheele stad verdeeld. Dus een stadhuis is erg noodig. We hebben een stadhuiscommissie en eeu stadhuisvondst. We hebben een gaar keuken, waarvan, toen hij gebauwd werd, werd beweerd, dat hij later als bouwloods van het nieuwe stadhuis zou kunnen dienen. Eu verder hebben we jaren lang in den raad debatten over stadhuisterreincn en stadhuisplaimen ge had, en de ruzie is deze week buiten-, gewoon hoog geloopen, zoodat zelfs het oudste en bezadigsle lid van den raad, de heer Van Sandick, boos werd en tot de orde moest worden geroepen door den burgemeester, die nog boozer werd, toen er zooveel terecht moest worden gezel over een stiekem bouwplan van den burgemeester op weer een ander terrein, de Groenmarkt, dal al definitief was aangewezen, zoodal je er weer minder wijs uit kon worden dan vroe ger en dat de aangenomen moties tot geen andere conclusie kunnen leiden, dan dal we weer op een dood punt zijn aangeland de trouwlustigen voorloopig nog de achterdeur van het oude huis biunen moeten, de pashalers van de oude Bonneteriekeel naar de uitwas zullen worden gestuurd, je voor de diverse afdeelingen in de stad maar wat moet loopen zoeken, en de raad ats voorloo- pig tournooiveld voor gevechten over sladhuisplanncn zijn raadszaal in de Ja vastraat zal behouden. Inlussclien is er vijftigduizend gulden besleed aan ontwerpen. Het nieuwe stadhuis begint nu al duur te worden voor er nog een steentje van ligt. liet is de meest ingewikkelde kwestie die onze stad kent. Vanwege het geruzie en de wijdloopighedd in den raad blijft de zaak maar steeds in het vage en we zouden er langzamerhand weddenschap pen over kunnen gaan houden waar en wanneer en of we uog zulten beleven dat Den Haag, die groote elegante stad internationale beteelcenis een waardig stadhuis krijgen" zal. Het is inderdaad een kwestie die een ampele bespreking' waard is, maar als onze raadsleden,die toch al een beetje lang van stof zijn ambtelijk gaan worden, wordt hel wan- Uit het Ehgelsch van Baronesse Orczy. (Geautoriseerde vertaling van A. T.) Boek I. De vooravond van den storm. Er was tocli zeker niets belachelijks in zulle een schitterende uitspraak van jrouw ,en Barbara's blik, die op haar jongen heer en meester rustte, werd vol toorn en verachting. Daarna wendde .Tim zijn hoofd kalm naar haar toe en zag haar uitdagenden. hoogmoedigen blik. Deze tcheen hem echter geen onrust, maar alleen maar vermaak te geven; een ▼roolijke schittering lichtte in "zijn droo- merige, grijze oogen, en plotseling strek te hij zij armen uit en mompelde half luid: „Kus me Babs!" Een uitroep van verontwaardiging ont snapte aan Barbara's lippen, en alk' waar digheid en plechtigheid in den wind slaande, sprong zij van tiaar stoet, en voordat iemand haar kon tegenhouden of maar de reden van dit ongewone ge drag van hel jonge vrouwtje vragen kon, ▼luchtte zij haastig uit de kamer Juffrouw Leake, haar Jrindermeid, die haar van haar kindsheid af had verzorgd, en altijd over haar waakte waar Babs ook zijh mocht, of wat zij ook doeu hopig ,eeu kwestie van jaren. We verga deren maar twee en vijftig Maandagen in hel jaar, behalve de begrootingsde- batten. En voor de sladhuiskweslie heeft ieder zoo gemiddeld wel te zeggen wat een volle vergadering vult, re- en dubliek meegeteld Komen er nieuwe raadsleden bij, dan hebben die weer wat nieuws en zoo zeilen we door mel# den ouden rom mel die onwaardig is. De een wil 'n heel nieuw stadhuis bou wen bij "t Spui, de ander wil den boel afbreken bij de Prinsestraat en daar bij de Groemnai'kt alles verbouwen. Over. den prijs van een en ander is men hol ook niet eens. Er is a! iets gekocht bij de Groenmarkt, de vraag was nu of dit door deu burgemeester gedaan was met hel oog op zijn btfhwplan, nadat Hel terrein By hel Spui al was v'asfgege- steld. Allerlei geheimzinnigheden "kwa men daarbij aan het licht en de debat ten werden bepaald spitsvondig, maar des te onduidelijker en onvruchtbaar der Eeu tweede k westie die onze ge moederen wal verontrust, en die onze burgers meer interesseert dan de stad huiskwestie (want daarin berust men zoo gaande weg, en wie trouwen wil is al lang. tevreden met de achterdeur van het oude huis) is de kwestie van tram en autobus. We liebb'en hier de rage van van particuliere busondernemiukjes ge had, zooals overal, van de bussen, die omvielen en in brand vlogen of veronge lukten op andere wijze. Dat waj de tijd van de goedkoope houten kasten en Ford-lrucs, die rammelden, waar on verschillige chauffeurs roekeloos mee jakkerden, en waar eenige controle op noodig was. Die controle is scherp ge weest en aan misstanden is een einde gemaakt. Een beetje hardhandig, maar dat was noodig. Doch er kwam een tweede element bij. De tram hield niet van die bussen, en dat is begrijpelijk. De trekschuit is nooit verliefd op het stoombootje geworden, en de diligence is nooit een boezemvriend van den trein geweest. De "tram nu staal iu een goed blaadje bij de gemeente. De H. T. M. is conces sionaris. Bij de busjes naar Rijswijk nu kwam het al tol oen gevecht. De tram wilde het monopolie van vervoer naar Rijswijk hebben of ze daarvoor de capa citeiten had of niet, deed er niet toe. Dal gevecht is ook bloedig uitgestreden. Hel -hoeft lang gegluurd. De busonder nemers hebben or van alles op welen te vinden, tot coöperaties van zonderlingen aard. Maar de goede behoorlijke bussen in de stad hielden het. De serieuse, die welke eén bestaansrecht bleken ie heb ben. En die voldeden inderdaad beter dan de train, brachten de menschen waar de tram niet kwam, reden harder, reden later, vooral die uit Scheveningen in het volle seizoen waren vrijwel on misbaar, waren een uitkomst voor wie van den zomernacht genieten wilde en uit bleef zoolang het bedrijf daar in vollen gang was. Want daaraan stoorde de tram zich niet. Het zijn de lijnen vijf, van Gouds bloemstraat naar slation S.S. en 12 van Scheveniugen naar Laakkwartier, die vooral zeer goede diensten bewezen aan het publiek en algemeen werden ge roemd Nu is de tijd gekomen van vernieuwing van de concessie en nu zien we het' wonderlijke gebeuren, dat alle autobus sen, weg moeten. Allemaal, de Hagenaar moet in de tram. De tram moet dividend maken, en dat is hoofdzaak. Wat hel pu blick wil, wordt niet gevraagd. Als hel noodig ^s ,zal de H, T. M. ook wel eens een busje laten rijden, maar een particuliere bus is verboden. Een buitengewone willekeur en een grove on rechtvaardigheid voorwaar tegenover de ondernemingen die zich zoo mooi ontwik kelden en die beter materiaal aankoch ten, groote ruime wagens inplaats van de Fordjes, waar ze mee begonnen. Maar vooral het publiek is er mede gedupeerd. Want de H. T. M. kent geen mocht, volgde haar jonge meesteres zoo gauw zij kon Maar Babs was haar te vlug af, en holde, holde zoo snel haar hinderlijke kleeding het toeliet, den Tuin fin. i§ 4. Een half uur later ontdekte de jonge man zijn vrouwtje, zittend op haar ge liefkoosd plekje, den scheeven stronk van den. ouden wilgenboom die over het meer hing, aan het uiterste einde der tuin ierrassen het tooneel yan de gebeur tenissen van dezen morgen. Aangezet door de spottende woorden van zijn twee broeders en tenslotte gelast door zijn vader en schoonvader, om op te staan, had hij blijkbaar met tegenzin - den feestdisch verlaten en was de zaal uitgegaan op zoek naar zijn weggeloopcn vrouw.. Babs zag hem het eerst, toen hij een oogenblik stilstond boven aan den eer sten trap van bel terras met zijn beenen ver van elkander, en zijn handen diep in de zakken van zijn satijnen broek. De geheele lengte van de terrassen lag tusschen haar en dezen jongen, dien zij als een vijand was gaan beschouwen. Zij was dien morgen heel boos op hem geweest, toen hij zoo onaardig legen Dina en zoo ruw en liard legen haai' was mapr sedert, na de kerkelijke plechtig heid, de menschep schertsend vgn hem gesproken hadden als van haar heer en meester, voelde zij, dat zij hem haatte. Van hem weg te komen, was het eenige, soepelheid, is, nu oppermachtig en -kan het publick dwingen en dupeeren. Ik stipte hel geval van Scheveningen reeds aan, waar als - het nog in alle lokalen vol is^de laatste Uram om twaalf uur precies vertrekt, terwijl er nog honder den menschen gaarne een half uurtje zouden willen verpoozen. en naar de stad terugmoeten, of moeten loopen of een taxi moeten nemen Daarbij worden eenige buurten van hun verbinding met de stad uitgesloten. Er komen nieuwe buurten en naar den kant van Kijkduin breidt de stad zich voorldiu'end uit. Elke nieuwe buurt kan zoo met een bus worden aangesloten, maar voor die een tram kan' krijgen moet er veel geschieden. Hindert niet, de tram rantsoeneert het verkeer, en daarmede uit. De aandeelhouders van de tram moeten ook leven is liet motief en blijkbaar liet eènige moR|ef in deze droeve historie. Het zou kapitaal ver knoeien zijn, om liet anders le doen is er beweerd, maar in de busonderne mingen zit ook kapitaal en dat kapitaal telt blijkbaar niet. Doch liet ergerlijkst is, dat liet publiek er zoo uiterst slecliit mede is gediend, en dat het algemeen belang in deze zaak nergens le vinden is. Het is een terrorisatie van de H. T. M., die nipt zooals we dachten, gemeente lijke tram zou worden als de concessie voorbij is. maar een particuliere maat schappij onder gemeentelijke bescher" ming. Een onzer Ilaagsclie couranten, een blad van in het algemeen uiterst gema tigde meenHng, lieeft al gezegd, dat liet niet kwaad zou z'ijn, de fietsen iu de stad te verbieden ten einde de tram nog meer klanten le bezorgen en het divi dend nog wal op te voeren, want dat is maar 15 procent. Intusschen exploiteert de H T. M een nieuwe buslijn op' Kijkduin En bewijst daarmede reeds dadelijk hoe weinig ze van die exploitatie verstaat en hoe ver ze ten achter is bij de busondernemingen die ten doode gedoemd zijn. Op de dienstregeling valt geen staat te maken. Inplaats van extra diensten in drukke tij den laten ze eenige bussen achtereen iQopen, maar wachten moet ieder zijn volle vijf-en-lwinlig minuten, als hij in den stoel niet meer mee "kan. En daarbij is door geen autobusonderneming den reizigers zulk een harde zitplaats gebo den, als de H.T.M. zijn klanten biedt. Geen veerende kussens maar een soort veerende wipplanken. Eu dat gaat over een nieuwen weg met kuilen en galen, zoodat men met blaren op het zitvlak in Kijkduin aankomt. De aandeelhouders echter hebben waarschijnlijk een eigen auto en de bur gemeester, de groote voorvechter voor de H.T.M. heeft er ook een, zoodal de heeren van dit ongemak niets afweten en niet licht hel ellendige er van zullen ondervinden. "V. T. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERKS Gister vergaderde de gemeenteraad van Koudekerke. Voorzitter de burgemeester baron v. d. Borch v. Verwolde. Afwezig: de lieer Contant, wegens on gesteldheid. No l u len. De lieer v. d. II a r s l drqkte er zijn afkeuring over uit, dat de notulen niet gereed zijn. Geruimen tijd is Locli verloopen, sinds de vorige vergadering. Spr. hoopte, dat 'l niet meer zal voor komen, vooral daar 't niet de eerste keer is. De vo o r z. zegl, dal dit slechts zelden gebeurt. De heer Sanderse liad 't ook beter gevonden dat de notulen gereed, waren. De vo orz. zegt dal de secretaris er zijn best voor heeft gedaan, ze gereed te hebben. Ingeko men stukken. Ingekomen is o.a. de bekende circu dat zij nu wilde, daarom nam zij haar zwaar kleed in haar kleine handen en stond op. Gedurende een paar seconden stond zij stil, daagde hem stilzwijgend uit. en zag met fronsend voorhoofd naar zijn naderende gestalte. Want hij had liaar nu gezien en kwam vlug genoeg de ter rastrappen af. terwijl hij haar iets toe riep. Toen begon Babs te hollen. Zij rende langs deu rand van het meer zoo gauw zij dit met haar hooggehakte 'schoenen kon doen. Zij werd warmer en raakte buiten adem, dat afschuwelijke keurslijf verstikte haar bijna, en eens raakte zij verward in de plooi^Ti van haai- kleed en viel op haar handen en 'knieën op den weeken, modderachtigen grond. Zij had bij hel begin een goeden voorsprong gehad, maar Jim had natuurlijk heel lange beenen; ofschoon hij niet hard liep Jim was altijd lui schenen zijn groote beenen toch een akelig groolen afstand te kunnen nemen, en ofschoon hij ook in Irouwkleedereu was, hinderden die hem niet in zijn bewegingen, zooals haar eigen akelige rokken. En nu won hij veel op haar. Hij riep haar al toe, s£il te blijven staan- Zij wist zeker, dat zij een loon van bevel iu zijn stem hoorde. Hij oefende zich al in de rol van heer en meester en verwachtte zeker, dat zij liem zou gehoorzamen, zooats zij gezwo ren had te zullen doen. Babs bleef staan; niet omdat haar be volen was slil te blijven staan, maar om- laire van Ged. Staten over de salarissen, van burgemeester, seceretaris en ont vanger. (Het salaris van deu burge meester gaat hierdoor f 50 omhoog;van den ontvanger met f 200). B en W stellen voor hiermee ac toord te gaan. De lieer S a u d c r se zal er zich niet legen verzetten, al vindt hij de regeling verkeerd .dat Ged. Staten de regeling in handen hebben. Deze beschikking be hoort bij de gemeentebesluren. 'an ders kunnen de lagere ambtenaren de. dupe worden De heer v. d. 11 arst vraagt of wij niet Ged Stalen kunnen zeggen, dal derge lijke verhoogingen toch maar niel aan gaan Wij hebben hier een dure admini stratie; kunnen wij niet tegen deze voor gestelde regeling protesteeren De vo orz zegl, dat de oude regeling voor de ontvangers zeer onbillijk was De heer v. d Harst acht 'l salaris van den ontvanger toch wel wat hoog. Ook in andere gemeenten is men 't vol gens de krantenverslagen met de rege ling niel eens. De vo orz. wijst op de groote verant woording, die de gemeente-ontvanger heeft. De heer L orier gelooft ook niet dal deze regeling zoo maar kan worden geaccepteerd, 't Is liier een dure admini stratie. Spr. stelt voor 10 pet. van de salarissen van den burgemeester, secre taris en ontvanger te korten. De vo orz. zegt dat van hel salaris van den burgeraeêster »al 25 pel. af is. De lieer Sand ers e gelooft dat liet salaris van den ontvanger liier nog ab soluut onvoldoende is. Spr. is 'l echter niet eens met de wijze, waarop de sa larissen worden veranderd. In het voor stel -Lorier heeil spr. een motiveering gemist. Wij hebben de salarissen onzer ambtenaren op een behoorlijk peil ge bracht als voorbeeld ook voor de ge meenschap. De heer L. Brasser wijst er op dat vele inkomens achteruit zijn gegaan. Besloten wordt Ged. Staten te wijzen dat 't thans eerder een tijd is om de sa larissen te verlagen en niet le verhoo- gen. De heer Sa n der se zegl hiertegen te zijn. 't Geldt hier slechts het salaris van den ontvanger, waarvoor Ged. SLa- len een gezonden weg hebben gevonden. Daarom had spr de regeling voor ken nisgeving willen aannemen. Het bestuur der Chr. Iferv. schoolver- eeniging vraagt gekten voor baar school. De voorz. zegl, dat dit volgens de wet gegeven moet worden Aldus wordt besloten. Een schrijven van D. Joziassc over de verplegingskosten van een krankzinnige. De voorz. wijst er op, dat de ver pleging dezer krankzinnige inderdaad komt op kosten der gemeente Na nog eenige discussie wordt aldus aldus besloten Een adres van „Vios" om dc ruimte van hel lokaal op i Zand te vergrooten. Naar B en W. om advies. Een af- en overschrijving wordt goed gekeurd Politieverordening'. Venten o p Zondag De lieer L orier wif een bepaling te gen liet venten op Zondag. De voorz. zegt dat Ben Wi wei onder bepaalde voorwaarden op Zondag itoestemming willen verleenen om in dc duinen een tentje te houden voor limo nade, chocolade, enz. De heer Sanderse zegt dal ieder zijn vrijheid gelaten moet worden. Wordt hel plan-Lorier aangenomen, dan wordt de verantwoording aan den faad over verkoop op Zondag ontnomen, en hoe moet 'l dan gaan als wij hier een Zoute- Iandsch B. en Wt krijgen9 De voorz. "Stolt een redactie voor waardoor B. en regelen hel venten, enz in de duimen. Overigens wordt liet venten op Zondag verboden. De heer Lorier meent dat liet ver bod overal moet gelden, waar dc over- dal zij niet meer loopen kon. Zij, die zoo vlug als een hinde, zoo snel als een haas was, werd onderworpen door die ellen dige kleeren. En een oogenblik daarna was Jim naast haar. Hij hield zijn handen nog in zijn zakken en scheen volstrekt niél buiten adem. Zij wist zeker, dat zij liem kort te vo ren had liooren roepen: „Babs! Babs! sta stil!" Zij had zelfs gemeend, dat zijn stem schor en liecsch geklonken had, alsof hij angstig of zeer boos was. Maar nu stond hij voor haar, zeer, zeer rustig en Babs trotsch uitdagend. Hij keek zon derling op baar neer, vond zij. De gloed van den zonsondergang lag op zijn gelaat: het leek warm eu verhit en over het la-ullende, kastanjebruine haai" lag een warme, rossige glans. Alle sporen van de wespcnslekcn waren zeker verdwenen, maar zij kon zijn oogen niel zien, do zware oogleden bedekte ze} en een paar maal slreclc hij raet zijn rechterhand over het voorhoofd. Hij hield zijn linker hand goed verborgen Babs had de men schen dikwjjls hooren zeggen, dat James Fiennes bepaald knajp zou zijn, als hy niet zulk een stjjfhoofdigen. eigenzinni- gen trek in Vyn gelaat had gehad; zij zelf had nooit veel aandacht aan zijn uiterlijk geschonken. Maar nu vond zij hppi bepaald leelyk, want er lag een spottende trek om zijn mond, die liaor niet aanstond. Hij was zeker boos, omdat zij hem had doen schrikken, maar hij lachte haar. Beter dan Qoed:DE BESTE x; (Ing. Med.) beid lieefi toe te zi|en. Wij moeien den Sabbath eerbiedigen Dje heer Sanderse zegt dat dus de bedoeling van den heer Lorifer is alles op Zondag dicht De heer de Buk, zegt dat in de des lijds gehouden geheime vergadering 'l beste gebleken is, de zaak zoo "te regelen, als nu door den voorzitter is voorgesteld 't Is pracliscli beier onder bepaalde voor waarden een regeling te treffen voor Zondag voor de vroonen en de duinen. De heer Lorier geeft zifcli dan ge wonnen V loc k v er b od. De heer Sanderse houdt een be toog legen het verbod op den openbaren weg Godslasterende woorden te gebrui ken, daar dit niets zal helpen om hel vloeken tegen te gaan. Eerder zal hel te genovergestelde blijken. Hij begrijpt evenmin, dat de Christenen voor dit ar tikel zijn. daar voor hen toch de geboden Gods gelden. Spr. wij sl voorts op de praetische moeilijkheden liet verbod ten uitvoer te brengen, en gelooft dat» 't beter is bordjes te hangen in openbare gebouwen tegen liet vloeken. Spr. vraagt zich voorts af, wat een Godslasterend woord is. eu vreest, dat men met het vloekvcrbod den spot zal drijven, en men een zekere haat zal zaaien. De Chrijsteneu kunnen beter hel evangelie verkondigen, en niet dergelijke bepalingen te maken. Een politieverordening met een vloek vcrbod, noemt spr. politiek van de laag ste- soort. Probeert Ijcver door ontwikke ling en beschaving uw leer ingang te doen vinden, ook hierdoor kan het vloe ken tegen worden gegaan. Spr. wjl het vloekvcrbod schrappen. Dc heer Lorier dankt voor de clau sule inzake hel vloekvcrbod. De drijfveer is zeker geweest de erkenning der souve- rejniteit Gods Als Christenen moeten wij tegen Godslastering opkomen. De heer Sanderse overdrijft, vindt spr. Spr. vat Godslastering zoo op: het God verachten, God versmaden. Wie er mee spotten wil, die spot er mee, doch wij komen op tegen het lasteren Gods. De heer Sanderse protesteert le gen de beschuldiging van overdrijving. Geschrapt wordt een alinea, dal het aan dc winkeliers verboden is tabak enz. te verkoopen aan kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar. De heer Gcscliiere zou paarden, niet "voorzien van hoefbeslag in de "kom der gemeente niet harder willen doen rijden dan stapvoets. Aldus goedgekeurd Zo nd a gs s 1 ui t i ng cafés De heer Lorier wenscht een verbod om op Zondag en feestdagen de café's open te hebben De voorz. acht djt te vergedreven. Wij moeten onze principes niet zoo ver doordrijven. De heer Lorier zijet er niet een pracliscli bezwaar in voor deze gemeente dit door te voeren e De voorz. zegt dat hel cafébezoek hier toch al niliil is^ doch wijst op ver schillende omstandigheden waardoor het toch goed .is dat er café's open zijn. Yoor de doortrekkende personen .is een café toch van practisch nut. Het is nu zoo geregeld, dat er 's avonds vrij vrpeg gesloten wordt. Er gebeurl hier toch niets waardoor oen cafésluiting op Zon dag wensclielijk zou zijn. De lieer de Buk zou er voor zijn ge weest. als het alleen de kom betrof, doch voor 'l Zand zijn er praetische be zwaren. De voorz. zegt, dat algeheele Zon- ook uil. omdat zjj den wedstrijd verloren had. Oh! hij was afschuwelijk! Zij was slil blijven staan, omdat zij eenvoudig niet meer loopen kon - ten minste niet voor het oogenblik. Na een paar seconden zou zij weer wegloopen, weg van Jim en van iedereen, zelfs van haar pleegvader, die beweerde haar lief le hebben, en haar toch gaf aan dezen gekken, ongemanierden jongen, precies alsof zij een baal goed was. Zij hield haar beide handen tegen haar borst, om dat het kloppen van haar hart haar bijna verslikte. Toen sloeg Jim plotseling zijn armen om haar heen, en drukte haar zoo vast, dat zij het gevoel had. alsof de laatste adem uit haar geperst werd, en zij had de kracht niet om te worstelen. „Ondeugende Babs, om zoo weg te loo pen!" zei hij Zijn gezicht was vlak bij liet hare. en zeer rood en warm. Babs liad het gevoel, alsof zij nooit iemand zoo gehaat had, als zjj het James op dat oogenblik deed. ..Kus me, Babs!" zei hij op zulk een bevelenden toon, dat al de waardigheid van haar dertien jaren ten diepste er door beleedigd werd. Zij schudde, heftig het hoofd, omdat zij nog te reel buiten adem was om te spreken. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5