aoemd wetenschappelijk onderzoek over te gaan en intusschen de actie "tegen dr. G. slop te zetten, werd afgewezen. Een tweede dergelijk verzoek van de schrijvers van „Ons aller Moeder" (ds. Bavinck c.s.) werd ter zijde gelegd. Men wjlde eenvoudig dr. G. treffen. Thans, nu eenmaal dr. G. is ver wijderd, komt de wetenschappelijke zin bij de hoogleeraren Kuyper en Aalders \yeer boven. De laatste zonderde in zijn laatste brochure Gftn 1 van de methode der letterlijke opvatting uitdruk kelijk uit en prof. Kuyper deed hetzelfde ten aanzien van een groot aantal teksten uit het Oude Testament, tot zelfs uit het zelfde hoofdstuk, waarin de bewuste mededeeling omtrent slang en hoornen voorkomt. Men wil thans n de afzetting van dr. G. blijkbaar de kool (dc tlieol. weienschap) èu de geil (de verwijdering van dr. G. uit het kerkverband) -sparen. Of liever, zegt spr., de kool sparen en de 'geit slachten. Maar hel Gerei', volk, dat in den waan is gebracht, dal het ging om de letterlijke opvatting van Gods ■Woord, zal inzien, dat het is misleid. Immers als men de letterlijke mede deeling van het Scheppingsverhaal enz. Verwerpt, 'zooals de genoemde profes soren der V. U. Lhans doen, dan is men op hetzelfde hellend vlak, waarop men dr. G. meent te zien wandelen. Spr. wijst nog op de opvatting van dr. Kuy per Sr. in zijn: „De Engelen Gods", waarvan prof. Ridderbos zoo eerlijk was in zijn brochure „Hel Verloren Para dijs" volmondig le erkennen, dat zij geen plaats laat voor een andere uilleg ging dan deze, dat de geniale auleur hier een oogenblik heeft geneigd lol da opvatting van „slang" als symbolische benaming voor Satan .(en dus niet tpt de opvatting der Synode, dal hel hier eea werkelijk dier geldt). De Open Brief der Synode geeft geen nieuw licht. Alleen blijkt er uit, dat bij de beslissing over dr. G. vrees voor scheuring bij eene beslissing ten gunsla van dr. G. haar gewicht in de schaal heeft gelegd. En zulk een opportunisme! kan men zekér toch geen beginselvast heid noemen. Spr. gaat thans over lol de lhans in vollen gang zijnde kerkelijke vervol gingen. Hij somt die achtereenvolgens op. Het smart hem dal ook ds". Tel- kamp zich heeft laten vinden voor Zee land zitting te nemen In eene- commis sie, die „comm'issie van advies') ge noemd is, maar blijkens haar daden een „ultzwvegingscominissie" blijkt te zijn. Men oefent een druk uil op de> consciën tie en wil hen, die met de Syn. niet kun nen meegaan, tot zwijgen dwingen, in strijd met wat Paulus zegt „Gij zijl duur gekocht, wordt geen dienstknechten der menschen," die ons willen opleggen de vereenzelviging van schrift en synodale schriftbeschouwing en gelijkstelling van de Synodale opvatting over Gen. 2 en 3 met Gen. 2 en 3 zelf. Men moet onder scheiden het zeer persoonlijke gezag van Gods Woord en het gemeenschapsgezag van het menschelijk belijden. Tegenover het eerste gezag is kritiek volstrekt on toelaatbaar. Tegenover het tweede ge zag moeten wij kritisch slaan, omdat het 't resultaat is van menschelijke gedach ten. De geest van Assen vereenzelvigt deze tweeerlei activiteit, zoo niet in be ginsel dan toch in de practijk. Daarom moeten wij voortdurend goed laten uil- komen dat wij legen de besluiten van Assen zijn, omdat wij ons aan hel gezag van Gods Woord, maar daarom ook alleen aan liet gezag van Gods Woord, willen onderwerpen (Buskes.) Spr. wijst in dit verband er op dat prof, Kuijper in „de Heraut" langzamer hand komt te staan op den vroeger ten aanzien van de „Synodale Genoolschaps- kerk" zooals 'men' die in dc dagen der Doleantie noemde zoo zeer geinïnacli- ten bodem der Algcm. Synode, als de hoogst wetgevende, rechtsprekende on bestziende" macht. Zijn stuk „De geval len niet gelijk", in de Heraut vau 2 Mei 1.1 moet noodzakelijk daartoe leiden. Zijn opvatting van 't gezag onzer Gen. Sy node en zijn kleineering van het vroeger zoo zeer toegejuichte Standaardwerk van Rutgers en De Savornin Lobman. Dc rechtsbevoegdheid der plaatselijke ker ken" wijzen er op dat hij mirabile dictie gaat neigen lot de opvatting van den Hervormden prof dr. H. G. KJeijn, die in zijn bekend werk voor de eenheid der "Kerk heeft gepleit en de rechtsbevoegdheid der plaatselijke Kerk bestreed Spr- wijst ten slotte nog op de tegen gewone leden der kerk begonnen actie tegen prof. Diepenhorst als redacteur der Rotterdammer, tegen de 4 proïes- soren der V. U„ de Chr onderwijzers en ten slotte op de aansporing van prof. Kuyper inde Heraut van 2 Mei 11. om de leiders van hel verzet tegen de sy node van het II. Avondmaal le weren. Dit noemt spr. een terreur, een schrik bewind, waartegen sta ons vurig en aan houdend protest Bij de hierop gevolgde geanimeerde discussie, waaraan verscheidene aanwe zigen deelnamen, werd de vraag. Wat nu le doen9 ernstig onder het oog ge zien. Ook de voorzitter ontvouwde eenigszins uitvoerig zijn opvatting over de vraag: Waarheen moet zich onze ac tie thans richten? Besloten wordt voorloopig geen co mité van actie op tc richten ,doeh de leiding over te laten aan hen, diei het initialief namen tot deze vergadering. Mr. van Andel sprak daarop een op wekkend j slotwoord, waarin hij aan spoorde tc blijven in de Geref. kerk, zoolang men ons daarin een plaats laat. Hij voegt er hij dal de strijd geluk kig niet loopt over het door ons allen aanvaarde heerlijke Evangeliewoord van Joh. 3 16 en eindigt met het vers uit het Nederl. LuLherlied: Gij, Christen, die op Hem vertrouwt Gij moet geen dreigen vreezen. Die God, Die van den hemel schouwt Zal ons een toevlugt wezen. Der legerscharen Heer Waakt voor zijn. woord en eer, Geef ons geduld in nood En kracht en moed in dood. Wie zou dan dreigen vreezen? De heer G. van Westen eindigde daarop met hel. Onze Vader. J. TV. perrei.S. Morgen herdenkl de heer J. W. Per- reis den dag, waarop hij -10 jaar le Vee re in betrekking is als politie agent. Maar dfe bezoekers van "Veere ken nen hem nog beter in een andere hoe danigheid: als de man die met een zeld zame kennis van de geschiedenis van Veere hen inlichtte over de historische herinneringen die daar nog aanwezig zijn. Eu daarom hebben we hem hierboven aïgebeeW zooals velen hem in diè hoe danigheid gezien hebben: met den be roemden beker van Veere in de hand, als gereed om daarvan het bijzondere te vertellen. Dat vertellen doel hij op zulk een oorspronkelijke, onderhoudende wijze, dal hij daarvoor zich een uilzonderings- repulatie heeft verworven, in ons land, maar ook daarbuiLen, want hij staat de Engelscheu, Franschen en Duitschers in hun eigen taal te woord. Maar het nremkwaardigste is zijn gron dige archief kennis. Hij heeft ons wel eens verteld dat het rondleiden van be zoekers in het stadhuis reeds spoedig vanzelf het verlangen in hem wekte om zelf iets meer le weten van hel oude Veere. Hij is toen in dc oude archieven gaan snuffelen- En t bleek dat hij 'u ge- borep onderzoeker van geschiedenis was. Onze' lezers hebben herhaaldelijk in ons blad bijdragen, van hem gevonden, waarin hij over het stadhuis en over de kerk bijzonderheden wist te. vertellen, die nog niet bekend waren, liet doel ons genoegen dat wij heden in dit blad een bijdrage kunnen opnemen over „Het Lammetje", dal weer een getuigenis af legt van de soliede wijze waarop hij zijn kennis der feiten vastlegt- Van zijn ander werk noemen we nog de in hel Archief van het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen opgeno men meedeelingen over den Schotsehen stapelhandel le Veere. Verscheidene gc- schiedvorschers spraken ook met grootc waardeering over de inlichtingen die Perrels hun wist op le diepen uit de rijke archieven van zijn woonplaats. Dat hij tot lid van het Zeeuwsch Ge nootschap werd benoemd, was een wel verdiende hulde. Dal hij bovendien een ijverig aandeel nam in liet vcreen|igings- leven, bewijst wel zijn voorzitterschap vau de afd. Zeeland van den Alg. Ned. Politiebond, en zijn bestuurslidmaatschap van verschillende vereeuigiugen le Veere V A R g A, HET IIUIS „T LAMMETJE" TE VEERE EN IETS OVER DEN STICHTER. De bekende geschiedschrijver van Vcë- re. wijlen Erinerins, die bijna van alle gebouwen, poorten enz gewag maakt, die de plaats in de vroegste lijdeii bezat of bezeten hecfl, vermeldt niets van bovengenoemd onderwerp Gelukkig is van dit huis, naar ik meen in 1S78, door koop eigenaar geworden wijlen jhr. Victor de Sluers le 's Gra- veuhage, anders was dit gebouw zeer zeker reeds door den moker of hamer vernietigd geworden, zooals reeds zoo vele huizen van buitengewone schoon heid voorheen dal lol hier ondergaan hebben. Dit gevaar is thans voorbij, daar het gebouw door schenking van den zooeven genoemden eigenaar in 1908 eigendom is geworden van den Staat. De Staat heeft het sindsdien laten restaureeren in overeenstemming met de toen daar nog van aanwezige overblijf selen. Toch trok hel gebouw toen reeds \eler aandacht, o. a. van het steeds toe nemend vreemdelingenverkeer, en er is dan ook sindsdien menigmaal over het gebouw geschreven, waarvan de juist heid in «ten regel wel eens wat! te wenschen overliet. Uitzondering hierop heeft gemaakt wij len mr. S. Muller, Rijksarchivaris in Utrecht, die in 1898 een artikel geschre ven heeft in „Eigen Haard" over Veere en waarin hij doet uitkomen, dat dit huis het eenigste is van deze architec tuur in ons land, behalve het huis van Delfland te Delft, doch hetwelk 100 jaren jonger is. Daar mij is gebleken, dat er tot heden door niemand een studie is gemaakt naar de wording van dit gebouw, heb ik gemeend door liet volgende aan te too- nen, wie het gebouw heeft doen. stich ten zonder lot mijn spijt den bouw meester te kunnenn vermelden. In de stadsrekening van 1539 fol. 1 leest men den volgenden post- „Betaell Joos Oliviers ten cause van drie en Twin tick roeden ende een quarlier blau marte vos gedect op sijn nijeuwe huijs, genaemt „Het Lammeken", tot 8 schel lingen van der roe facit 9 pond 6 sch.. gr. vims en in de communerekening van 1540 fol. 4 slaat: „Belaelt Joos Oli viers II roen blau marte vos op sijn thoren ofl wenteltrap achter an zijn nijew huijs genaemt ,,'t Lammeken", tot 8 schellingen de roe is 16 schellingen", en in den volgenden post staat: „den zei ven van II roen ticheldack op een nijewie wenteltrappen achter an zijn packhuijs gemaect bij maniere van een toren lot 4 schel, de roe, is 8 schel." Uit deze posten blijkt m i. duidelijk, dal Joos Olivier (lit huis heeft doen stichten en dat ook op den nog aanwe zigen wenteltrap een toren is geweest. Ook vindt men aan de voorzijde in de ankers van dit gebouw distelbloemen gewerkt, zijnde een van de figuren, die in hel Schotsche wapen voorkomen, en verder meent men bij overlevering te weten, dat dit huis, en het huis „In den Struijs 1561", dat er naast staat, door Schotten zou zijn gebouwd. Dat de Oliviers uit Schotland kwamen, wil ik door het volgende bewijzen, doch onder diegenen, die hier volgen, vind ik Joost, zooeven genoemd, niet ver meld. Op "6 Februari 1529 werd poorter te Veere zekere Bartel Olivier uit Schot land. Deze was schepen te Veere in 1538—1541 en overleed in 1545. Was eerst gehuwd geweest met Janneken of Anneken Moffel, dochter van Jan Mf conservateur der "Schotsche natie te Veere en van Jonkvrouwe Anna Chris- toffels dr. van Bergen op Zoom, welke in 1541 overleed, nalatende een doch tertje Neellje, oud 3 jaren. Hij huwde ten tweeden male met Gheertruijt Tho mas dr., doch overleed in 1545, nala tende uit zijn tweede huwelijk Bartel ken, oud 6 maanden. Hij was een belangrijk koopman ge weest, wat uil zijn nalatenschap blijkt en te vinden is in het wezenregister al hier van 1541 fol. 129 en 1546 fol. 78. Nog vindt men als poorters le Veere ingeschreven Sander Olivier 27 "Sept 1541 en Hendriclc Olivier 6 Augustus 1546, welke van Dundee kwamen en broeders waren van Bartel ovengenoemd, hetwelk ook le vinden is in het wezen- register van 1546) Gaal men. de verschillende posten van het actief en passief van den boedel van wijlen B. Olivier na, waar zeer vele Schotsche namen in voorkomen, dan vindt men daaronder ook een post tot een bedrag van 1 pond 10 schel., als actief ten name van Joos Oliviers reeds genoemd. Ook zijn belangrijke posten door dezen Joost Oliviers te dier lijd door hem bekleed Hij was o. a. schepen in 1562, '63 en '68. Burgemeester in 1565, '67 en 1570—1572. Vermoedelijk was hij Spaansch geziu, want toen in 1572 Vee re overging aan Oranje, is hij niet ge handhaafd als Burgemeester en moet hij naar elders vertrokken zijn v.m. Brugge, wal wederom door het vol gende kan worden bewezen, uit stads rekening van 1579 fol. 63: „Maijken Users betaelt de somme van zesthien schellingen acht groten vims, over haar reijsgelt van dat zij van der sladt wegen tol Brugge gereijsl is aen Joos Oliviers tot avanchemenle van thooftgelt, ende verloop van eene rente van twee ponden gr. vims tsjaers, die de sladt lol haren laste opgenomen hadde ende de voorn. Joos Oliviers gehouaen was. deen heeft daer af te belalen volgens ordonnantie daervan zijnde." Behalve de zooeven genoemde func ties, die Olivier vervulde, was hij ook boekhouder van de "O. L. Vrouwenkerk le Veere, o. a. in de jaren 1567, '68, '69 1570, waarvan iiij op 14 Maart 1579 ook nog geen rekening had gedaan, wat uit een brief van dien datum blijkt, en die hem bezorgd ïs geworden door den toen zijnden "Camerbode van Veere, onder mededeeling, dat hij, of een ge machtigde van zijnentwege moest komen binnen een maand na de acceplie van dezen, binnen dezer slede, om behoor- iijeke rekening 'le doen, daar bij na lating tegen hem zoude worden gepro cedeerd tot laste van zijne goederen, die hij hier nog liggende had. Zoo gemakkelijk liep evenwel deze kwestie niet ten einde. Joos Olivier was gehuwd met Jonk vrouwe Barbara van Helle, doch Olivier was vermoedelijk afwezig, en deze stelde zekeren mr. Jacob Masureel, opbenbaar Notaris bij den Hove van Holland te Veere, de zaak in handen. Nadat Masureel eenige getuigen had gehoord, te Brugge en Dordrecht en de verklaringen had geformeerd, en deze door den Griffier te Brugge waren ghe- coLecioneerd jegens zijn originaal, kwam deze zaak voor de vierschaar te Veere. Naciat (leze Heeren de zaak grondig hadden onderzocht en breedvoerig hier over hadden gedelibereerd, werdt op 3 October 1580 de volgende explicatie ge daan: Naerdien Joos Oliviers als geweest zijnde bouchouder van der Kercke der stede van der Veere over de jaren 15G8 en 1569 gesommeert is geweest, te commen doen behoorlijke rekeninge bewijs ende religua van alle zijnen ont- fanck, uitgeven, ende administratie der voors. "kerekegoederen, ende dat de huis- vrouwe van den voernoemden Joos Oli viers ande Magislraet der voorschreven stede bij requeste hadde doen verthoo- nen ende bij verscheijdcn Certificatien, den rechte gcnouch zijnde bewezen, dal zij in den jareLXXIII (1573) voor haer ver treek van hier de rekeningen van de voornoemde twee jaren (al int nette ge schreven zijnde) met alle de acquijlen ende certificatie» derzelver hadde ge- daen, leveren in handen van wijlen Jonckheer Jeromus de Rolle, alsdan Gouverneur van der voors. stede van der Vere, verthoonende ende docerende bel voorts, dat de voornoemde reke ningen, acquijlen ende certificatien duer de voorleden troublen, ende bij faulte van goede toesicht, die den voornoem den Gouverneur daerover behoorde ge nomen le hebben, waren verloren, ver rot ende eenige acquijlen van welke ac- quijten ende certificatien -"zeer verrot ende gescheurt ende bij haer naderhandt gerecovreert) zij eenen groolen deel was exhiberende, verclaerende voorts de voorn, huijsvrouwe van Joos Oliviers, dat rij voor het overleveren der voor schreven rekeningen de zelve wel ern- stelijken overlecht hebbende, bevondt, dat haren man meer boven zijne gaid- gen van der Kercke zoude hebben ge- competeert, dan de kerke van hem, als meer uitgegeven hebbende dan ontvan gen, soa sijst, dat Burgemeesters en Schepenen der voorn, stede, op alles wel rijpelijken geleth ende geconsidereert de ongeregeltheijt ende groote disordre van den voorleden trouble, oock dat et onredelijken ware ijemandt tot onmoge- licke zaken te bedwingen, hebben be sloten geresolveert ende overeengedra- gen; bijaldien de voorn, huijsvrouwe van Joos Oliviers bij solempnelen „Eede"ende op hare ziele zalicheijt derf* affirmeren, dat zij de voornoemde rekeningen naer hare beste wetenschap overJecht heb bende, bevonden heeft bij haren man als bouchouder, meer uijtgegeven ge weest le zijne, dan ontvangen, dat den voornoemden Joos Oliviers zijnen er ven ende nacommelingen behoorden,ont slagen ende ongemolesteert gelaten te worcien van eenighe rekeningbe te moe ten doen van zijne voorn, administratie, .altwelck de voornoemde huijsvrouwe aen- gedient ende haer daerop dach van be- raedl gegeven zijnde. Is des anderen daechs verschenen in volle College van Wette, alwaer zij den voornoemden red in aider manieren als boven verclaert is, solempnelijk gedaan heeft in handen van den voornoemden magistraat mïatswclcken den voorn. Joos Oliviers zijne erven ende naercomme- lingen ontlast ende midls dezen ontslagen woraen nu en ten eeuwigen dage van eenige rekeninge, bewijs ofte reliqua te móeten doen van de voornoemde zijne administratie nochtans onder expresse .conditie ende reserve, bij aldien den 'voornoemden Joos Oliviers ofte zijne na commelingen in toe comende tijden ver nemen ofte bevinden de voornoemde Kerke eenige actiën van baten te com peteren, dat hij, oft zijlieden dezelve zullen openbaren ende getrouwelijk te kennen geven. Ten slotteWanneer ik in de getuigen verklaring lees, dat bij de afgifte der bedoelde kerkrekeningen ten huize van Oliviers te Veere woonde een zekere Maijken Yellols, die ook getuigde, alsook zekeren Willem Janssins, Schotsman, dan wijst m. i. alles er op, dat Joost Oli viers, die het „Huijs 't Lammetje" te Veere ljeeft doen bouwen en ook be woond heeft, ook wel uit Schotland af komstig was. J. W. PERRELS, agent van politie. Veere, Mei 1926. SPORT. Wiel e r w e d s l r ij d e n te Middelburg. Het was ongeveer een kwart eeuw geleden, dat alhier wielerwedstrijden plaats hadden,, en eindelijk heeft gis teren weer zulk een wedstrijd plaats ge had. Na langen tijd van voorbereiding, slaagde het daartoe gevormde comité in overleg met den Nederl. Wielerbond er in dezen wedstrijd te organiseeren. Deze wedstrijd is gezien het drukke bezoek, er waren ongeveer 1000 betalende be zoekers een succes geworden. Het ging aanvankelijk niet makkelijk deel nemers te vinden, omdat alom wedstrij den plaats hebben op Hemelvaartsdag. Tocli zijn er ten slotte nog een aantal' van de beste nieuwelingen uit Noord- Brabant opgekomen, idal zijnf de nieuwere leden van den N. W|, Bi., omdat zij1, die tweemaal een eersten prijs hebben be haald, amateurs moeten worden Toch bleken er onder deze nieuwelingen lieele goede renners te zijn en vooral de pres taties van Roks moeten worden ge roemd. Maar ook waren de Zeeuwsche beoefenaars van den wielersport in de- gelegenheid gesteld hun krachteu té toonen en zooals ook uit de prestaties O. a. van Fr. Leijnse bleek kan uit hen heel wat groeien. Er zijn over de Bra- bantsche en Zeeuwsche jongens zeker personen', die voor de vooroefeningen voor de Olympiade In aanmerking zou-, den kunnen komen. Bij de sprintwedstrijden Voör de Bra banders waren de uitslagen als volgt Eerste serie, 1 C. de Kort. 2 P. Flooren; tweede serie 1 Jos. Jansen, 2 J. Hennes, 3 Ant. van Wezel; derdei .«serie: 1 J. Rloks, 2 'de Dou; vierde serfie: 1 Cor Schraven, 2 L Paaijinans; finale 1 Roks, 2 Jansen, 3 tSchravenü 4 de Kort. Achtervolgingswedstrijd voor de niet geplaatsten 1 Hermes, 2 Paaijmans, 3 de Dou en 4 van Wezel, Afval wedstrijd voor de Zeeuwen- t. F. Leijnse, 2 M. Spijk, 3 «van 't Weslende, 4 J. Jobse en 5 P. Verhulst. Koppehvedstrijden voor de Brabanders over 20 K.M(r 1 J. HennesJ. Roks met 25 p.; 2 J. Jansen—C. Schraven met 17 p., 3 C. de Kort—L. Paaijmans met 16 p. en T. KrookAnt. van Wezel met 9 p. Nog werd voor de niet prijswLnnérs der Zeeuwen een wedstrijd over 5 K M. gehouden met den volgenden uitslag: 1 J. Stok's, 2 G. v. d. Voorde, 3 F. P. Jansen, 4 P. ,Castenmiller en 5 M. J. La ken veld. De voorzitter van de commissie voor liet Sportterein (le wedstrijden hadden plaats op het groote voetbalveld óp het gemeentelijk sportterrein, mr. J. Adrf- aanse, bood Leijnse een bloemenhulde aan en wees er daarbij op, dat het van groote beteekenis is, dat ook in Zeeland de wielersport weer herleeft. De prijsuitdeeling had plaats in de bo venzaal van het café van den heer Groe- newegen en werd daar levens besloten tot oprichting eener wielerclub onder den naam „Luctor et Emergo". Het doel dezer club zal o.a. zijn te trachten le komen tot een bepaalde! wielerbaan, daar het rijden op het gras van het voetbal veld nog al bezwaren oplevert. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Hoor onbekende oorzaak is Dins dagavond een partij stookolie ontvlamd, die in de Waalhaven te Rotterdam op het water dreef. De schipper van liet daar liggende kraanschip ..Neplunus IV zag plotseling vlammen, door de patrijs poorten slaan Hij wist zich met vrouw cu kind te redden. De vlammen grepen snel om zich heen en tastten de in (te omgeving liggende schepen aan: de lich ter „Basalt I" en het sleepschip „Hen drik". Van de „Basalt I" is een 'lediig ruim uitgebrand en van de „Hendrik" het vooronder De andere schepen heb ben minder belangrijke schade bekomen. Het in de buurt opgelegde stoomschip „Noordam" van de Holland Amerika Lijn heeft nog een oogenblik gevaar ge- loopen tc worden aangetast. Men wist dit echter te verhinderen- Dinsdagavond is in de Waalhaven te Rotterdam het lichterschip „Berlini" van de Steenkolen Handelsvereeniging door nog onopgehelderde oorzaak door midden gebroken en gezonken. Op dat oogenblik bevond zich alleen vermoede lijk de. schippersvrouw aan boord en men vreest dat zij verdronken is. Dé rivier politie is terstond gaan dreggen. Maandagavond werd, naai* 't „D. v. N. B." meldt, te Beek een auto door H. K, I„ die een 20-tal meisjes der fabriek huiswaarts vervoerde, gevolgd door een andere uit Zevenbergen- De auto uit Ze venbergen reed (le auto van H. K. I. met vrij groote kracht voorbij en raakte haar in de flank, zoodat zij in dc naast den weg gelegen sloot terecht kwam. Het bleek dat alle meisjes zonder uit zondering gewond werden. Een der meis jes had een vrij ernstige schouderfrac tuur opgeloopen, terwijl de overige vrij1 ernstige snijwonden bekwamen. De auto uit Zevenbergen reed door of er niets gebeurd was, maar werd door den veldwachter uit Beek gedwongen terug te keeren. Naar de „Telg." verneemt, is het onderzode in de zaak-Verschoor te Rot terdam, zoo ver, dat binnenkort verwij zing naar de openbare terechtzitting kan worden verwacht. Ondanks nauwgezette nasporiugeu is het boek van het filiaal Amsterdam niet gevonden. Nergens zijn de gelden, door Amsterdam gestort, verantwoord. Boven dien is men er in geslaagd eenige groole giften, die- uit Amsterdam per postwissel binnengekomen zijn. te achterhalen, zoo dat, dank zij het zoeken in (leze richting, hel wctlig bewijs geleverd kan worden. Bovendien zaï V ten laste 'worden ge legd, dat hij zonder toestemming van het comité en eigenmachtig van het geld, dat gestort word ten behoeve van de noodlijdenden in de Drentsche venen, zichzelf f4000 salaris heeft toegekend. Bij het verhoor voor den rechter-com- missaris wordt V. bijgestaan door twee rechtsgeleerden, die ook ter terechtzitting zijn verdediging op zich zullen nemen.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6