Galsteen- BUITENLAND. jimn strueeren van het wettig bewijs tegen den man, die nog steeds blijft ontkennen, zeer moeilijk Dezer dagen heeft de rechtbank de termijn van de voorloopige hechtenis opnieuw verlengd en wel tot 9 Juni. Te Eesveen, bijSteemvijk is een pn- geveer achtjarig zoontje van de wed. G. aldaar door een zwaar beladen melkwa gen overreden en op slag gedood. Het Nederlandsche S.S. „Zaandijk" van de fa. Sollevekl v. d. Meer, op reis ran Conception naar Huil, heeft bij Dun- geness de Engelsche schoener „Hosan- net" overstoomd. De opvarenden zijn ge red. De „Zaandijk" werd licht bescha digd. FELLE BRAND. Donderdagmorgen te 5 uur heeft een felle brand gewoed in het olie-magazijn der N.V. Oliehandel v.h. van Vollcnho- ven en Smulders Nieuwlandstraat te Til burg. De brandweer bestreed met 9 stralen de vuurzee. Zij slaagde er na anderhalf uur in het gevaar te bezweren. Het gebouw werd geheel in de asch gelegd. De hoeveelheid olie., welke ge schat wordt op ongeveer 2 millioen liter is totaal verloren. De belendende perceelen bleven ge spaard, Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De N. R. Ot. verneemt nader, dat de schade ongeveer 90.000 bedraagt (ver zekerd op beurspolis). Kantoorlokalen en een voorraad van 6000 L. benzine, die zich achter het magazijn in een onder- grondsche tank bevond, zijn behouden gebleven. Omtrent het ontstaan van den brand verkeert men in het onzekere. UIT RUSLAND. De bolsjewiki en de Russchische arbeiders. (Nadruk verboden). De Sovjet-regeering noemt zich gaar ne de „regeering van arbeiders en boe ien" en in de ontelbare vlugschriften, die in Rusland en in het buitenland wor den verspreid, wordt verteld, dat de ar beiders de heerschende klasse zijn, dat zij de eigenlijke baas van het land zijn en dat de boeren, die nog niet rijp zijn voor rechtstreeksche deelneming in de regeering, door de heerschende klasse „geleid" worden. Dat zijn echter slechts frazes zonder eenigen inhoud. De boeren bezitten in de praktijk veel meer macht dan men gewoonlijk aan neemt en de regeerende kliek is gedwon gen rekening te houden met de wen- schen van de boeren. Den laatsten tijd zien wij dan ook, hoe de communisten al het mogelijke doen om bij de boeren in het 'gevlei te komen. Om tot een ac- coord met de boeren te geraken, zijn de communisten bereid veel concessies te doen behalve eene: de macht. Overigens doen de bolsjewiki concessies ulet len koste van zichzelf maar van de „heer schende klasse", de arbeiders, want het zijn de arbeiders die het kind van de re kening worden. Om tot een accoord met de boeren te komen, moeten de bolsjewiki er voor zorgen, dat er veel goedkoope waren op de markt zouden komen, want in de Sovjet-Unie heerscht een nijpend tekort aan fabrikaten, een „waren-honger", zooals de Russen zich uitdrukken. Ce bolsjewistische organisatie van de indus trie is echter zeer slecht, het groote aantal instellingen, die de Sovjets in het leven hebben geroepen om de industrie „te leiden" voert den kostprijs der waren tot een ongekende hoogte op, zoodat de prijzen der goederen veel hooger zijn dan op de wereldmarkt en de buiten- iandsche fabrikaten zijn zelfs na de be taling van de buitensporig hooge invoer rechten toch nog veel goedkooper dan de producten van de genationaliseerde industrie. Om de prijzen te drukken moeten de communisten öf het aantal onnoodige bureaux inkrimpen, hetgeen zij echter niet graag zullen doen, wijl deze bureaux juist in het leven zijn ge roepen om een zeker aantal communis ten aan goed betaalde baantjes te hel pen, óf de arbeiders zóó uitzuigen, dat de productiekosten aanzienlijk verlaagd zouden worden. Hiervoor bezigen de bolsjewiki het meest verfijnde) stelsel van exploitatie, dat geen enkele kapitalist zou durven toepassen, wijl dit een storm van verontwaardiging zou verwekken en een botsing met de arbeiders onvermijde lijk zou maken. Om dit stelsel van „wetenschappelijke exploitatie" te kunnen doorvoeren heb ben de bolsjewiki twee maatregelen moeten invoeren: zij hebben den arbei ders het recht ontnomen zich te organi- seeren om voor de verbetering van hun lot te ijveren, en tevens hebben zij uit de arbeiders zelf een kader van opzich ters over de armzalige slaven gevormd, die bij de plechtigheden „de heerschende klasse" worden genoemd. Deze opzich ters moeten de communisten helpen bij de exploitatie van de arbeiders, zij moe ten den haat van de arbeiders tegen de regeerende kliek opvangen; voor hun trouwen dienst en de bewezen diensten krijgen deze opzichters belooningen en kunnen zij zelfs een stap hooger klim men op de maatschappelijke ladder van den Sovjet-staat. In elke fabriek vormen deze handlangers van de communisten een groep die bekend is onder den naam van „cel"; de leden van de cel zijn be voorrecht en liet aantal arbeiders, die lid van dergelijke cellen willen worden, is tamelijk groot. Om dit te bereiken moeten de arbeiders echter toonen in staat te zijn spionnagediensfen te ver richten; zoo worden de elementen ge vormd, die helpen om de arbeiders te onderdrukken. Dit noemen de bolsjewiki „massa-arbeid" onder de arbeiders, en de bolsjewistische leider Oeglanof heeft eenige maanden geleden een uitvoerige beschrijving van het stelsel gegeven. Aan de spits van de organisatie, die ten doel heeft de arbeiders machteloos te maken en hen te dwingen de bols jewiki te gehoorzamen, staan de „roode directeurs", de leiders van de onderne mingen. Gewoonlijk krijgen zij een uit voerige instructie betreffende de te vol gen politiek in zake de loonen. Wij ci- teeren de volgende passages uit de in structie: „Als gij een goed „choziajst- weniek" (zoo noemt men in Sovjet- Rusland de economische leiders) wilt zijn, dan moet gij goed uit de oogen kij ken en alles berekenen. Gij moet alles voorzien. Gij moogt niet noodeloos geld uitgevenReken eerst goed na, hoe veel gij kunt betalen, maak de bereke ning zoo, dat de politiek van prijzen- drukking mogelijk zou wordenDeze politiek moeten dus de „roode direc teurs" tegenover de arbeiders voeren. Ook in de kapitalistische landen moet de directeur steeds goed bedenken of de betaling van zekere loonen mogelijk is, ook in de niet-bolsjewistische landen streven de directeurs er naar, de loo nen zoo laag mogelijk te houden. Er is hier echter een groot verschil: 1. het zijn nu eenmaal kapitalistische landen, die niet beweren een paradijs op de aarde te hebben geschapen en die door de bolsjewistische pers dag in dag uit uitgescholden worden voor alles wat leelijk is, 2, in de kapitalistische landen wordt het streven van de directies der bedrijven om zoo min mogelijk te be talen, getemperd door de vakvereeni- gingen, wier macht vaak zeer groot is, terwijl in het „paradijs der arbeiders" dergelijke instellingen niet bestaan: er is dus niemand, die de belangen van de arbeiders zou kunnen beschermen. Officieel bestaat er in Sovjet-Rusland op elke fabriek een „fabkom", een fa- briekscomité, dat de belangen van de arbeiders heet te moeten behartigen. In de practijk zijn deze fabkom's echter de meest gehate instellingen van de Unie. De comité's worden „gekozen" onder dwang van de communistische autori teiten en tot leden er van worden alleen zij benoemd, die door de autoriteiten aangewezen worden. De comité's zijn dus feitelijk niets anders dan rijks-instei- lingen. De leden van de comité's weten dat en zij gehoorzamen alle bevelen van de autoriteiten. Die bevelen lui,- den, naar Oeglanof zelf heeft verteld, als volgt: gij moet steeds nauw contact met de directie onderhouden en steeds dezelfde politiek voeren, de politiek, die door de regeerende partij wordt voorge schreven; de comité's moeten zich ont houden van elk optreden ten gunste van de arbeiders. In de kapitalistische landen voeren de communisten een verbitterde strijd te gen de collectieve contracten en doen al het mogelijke om de naleving van die contracten onmogelijk te maken. In de Sovjet-Unie is het echter geheel anders. Daar geldt het als plicht van de arbei ders de gesloten contracten streng na te leven en wordt er geen enkele afwijking van - de contracten geduld. Daarbij on derscheiden de Russische collectieve contracten zich in één opzicht van die in de kapitalistische landen: in het land der Sovjets worden dergelijke contrac ten gesloten zonder voorkennis der ar beiders. De arbeiders weten gewoonlijk niet eens wat in die contracten staat. De bolsjewistische leiders vinden, dat dit zoo erg niet is, dat de arbeiders ook niet hoeven te weten, wat in een der gelijk contract wordt vermeld; het is vol doende, dat de „meest vooruitstrevende arbeiders" (d. w. z. de communisten) deel nemen aan de besprekingen. De op deze wijze gesloten contracten zijn ech ter verplicht voor alle arbeiders. De vakvereenigingen doen in Rusland niet alleen niets ter bescherming van de belangen der arbeiders, zij doen zelfs het tegenovergestelde: zij helpen de communisten de arbeiders uit te zuigen. De communisten verklaren, dat de ouderwetsche wijze van exploitatie niet meer geschikt is, niet meer van onzen tijd is en dat in plaats daarvan een ni< „wetenschappelijk" stelsel ingevoerd moet worden. Hiervoor zijn „tarief-com missies" ingesteld, die even zoo gehaat zijn als de fabriek-comité's. De haat der arbeiders tegen deze commissies heeft den laatsten tijd zulke afmetingen aan genomen, dat het niet zelden gebeurt, dat zelfs communisten weigeren lid van die commissies te worden. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. MIJN INDRUKKEN UIT AMMERIKA. door Dr. NEIL VAN AKEN. IX. New-York, 23 April. Amerika is niet alleen het koopkrach tigste, doch ook het kooplusligste land ter wereld. De ondervinding, vporalder laatste 25 jaren, heeft geleerd, dal Ame rika rijk geworden is niet door het sparen, maar door het uilgeven van geld. „Geld is rond; daarom moet het rollen", zeggen de Amerikanen. In deze kooplust worden zij aangemoedigd door de bankiers, de economisten, en ieder die, naast zijn eigen belangen, de be langen van het volk behartigt „Geef den werkman, den bediende, den ambtenaar hooge loonen om hun de gelegenheid Ie bieden meer en groolere inkoopen te doen. Hoe meer de menschen koopen, des te meer moeten de fabrikanten pro- duceeren IIoc meer deze produceeren, des te hoogere winsten maken zij, om op hun beurt steeds hoogere loonen te kunnen betalen, zoodat er meer en duur dere dingen gekocht kunnen worden Dit is de theorie van Ford en andere .fabrikinten van massa-artikelen. Ford gaat nog verder. „Geef den werkman gelegenheid om zijn aankoopen te be nutten. Als ge hem tien uur per dag, zes dagen per week. laat werken, dan heeft hij noch den tijd, noch den lust om uilstapjes te maken in zijn automo biel, om te luisteren naar zijn gramo- foon of zijn radio-toestel, om in zijn beste pak te gaan 'wandelen, onr het theater te bezoeken Hoe meer vrijen ttjd hij heeft, des te beter kan Ijij van zijn inkoopen genieten, en hoc meer geld hij besteedt en hoe meer hij omzet, des te meer heeft de fabrikant om hoogere foonen te betalen, etc," Het sluit als een bus. Daarom stelt Ford voor om langzamerhand het werk te beperken tot vijf en daarna tol vier dagen per weck, niet als een socialis tische maatregel, doch om den verkoop van zijn product te bevorderen Op hel bezwaar dal wordt ingebracht dat ver minderde werktijd niet samengaat met vermeerderde productie, wordt geant woord, dat een grooter en meer „effi cient" gebruik van machines den han denarbeid verlicht, den werkman, min der vermoeit, en de productie-capaciteit van een fabriek vergroot. Dit blijkt trouwens uit de statistieken. Verscheidene groot-industrieën j>rodu- eeeren thans volgens de bovengenoemde methode een grooter volume met minder werkkrachten en in korter lijd, met meer profijt en tegen hooger weekloon, dan vier of vijf jaar geleden onder het ver ouderde systeem, het systeem, dat al gemeen gevolgd wordt in Nederland en andere Europeesche landen. Hierin dan ligt het antwoord op de vraag: „Waarom is Amerika zoo rijk, terwijl Europa zoo arm is?" Het motto van Amerika „E pluribus unum" is do sleutel die de geheime kamer van Ame- rika's welvaart opent. Amerika is één, op geographisch, po litiek, industrieel, commercieel en so ciaal gebied. Europa is verdeeld. Ame rika met 120 millioen inwoners, een jeugdige, vooruitstrevende natie, met 48 onafhankelijke staten in een federatief verband, zonder beperkende in- en uit voerregelingen onderling, organisatorisch verecnigd, met één taal en één traditie; Europa met een grooter aantal inwo ners, doch bestaande uit stukjes en brok jes, vijf millioen hier, zeven millioen daar, 20 millioen elders, met verschil lende talen en gebruiken, met nijd en haat en jaloezie elkaar in het vizier houdend als hond en kat, met invoer en uitvoerrechten op ieder paar honderd kilometers afstand, met groote leger machten, de meest onproductieve klasse van menschen op de wereld dit is het antwoord. Of Europa hel voorbeeld van Ame rika kan navolgen en haar industrieel systeem kan toepassen onder de huidige Europeesche toestanden, laat ik ter be oordeeling over aan uw kopstukken op economisch gebied De algemeene opi nie van ^Vmcrika is, dat Europa slechts dan zijn armzaligen toestand kan ver beteren, wanneer het, in navolging van Amerika, de politieke, tradilioneele, taal kundige en godsdienstige grenzen weg veegt, en een Vereenigde Europeesche Republiek schept, onder één leiding, met één industrieel en commercieel belang in hel oog, een droom waarschijnlijk die niet verwezenlijkt zal kunnen worden zonder de heele Europeesche psycho logie te veranderen. Amerika is geslaagd in het opbouwen van een vereenigde na tie, omdat het den slier bij de horens nam om een Amerikaansch spreekwoord te gebruiken, toen die stier nog een nuchter kalfje was Thans is het een tam huis- en tuindier, geweldig in zijn kracht, doch luisterend naar de slem1 van de volksleiders, daar de onder vinding geleerd heeft, dat er met legen- stribbelen op den duur niets le be reiken valt. Dit verklaart de geheele Ame- rikaansclie politiek op gebied van emi gratie, wereld-isolatie, scheiding van kerk en staat en andere vraagstukken, die aanleiding mochten zijn om verdeeldheid ongezonde ideeën en ontevredenheid te scheppen in de thans vereenigde en te vreden republiek. Een paar dagen geleden ontmoette lit een Nederlandsch groot-industrieel op zijn eerste bezoek aan Amerika. In den korten tijd van een maand had hij een dozijn groote fabrieken bezocht en nauw keurig bestudeerd. Overal vond hij een toestand van groote werkzaamheid, tevre denheid en welvaart. Nergens in de wereld had hij zulke verhoudingen ont moet als die lusschen werkgevers en (werklieden in de Staten. In één fabriek die ongeveer 10 000 man werk verschaft, wem hij door den directeur in een auto door de gebouwen gebracht om de verschillende afdeelingen van het ko lossale bedrijf in een halven dag te kunnen bezichtigen. Hem werd verteld, dat bijna iedere werkman een aantal aandeelen had in het kapitaal van de maatschappij, dat een hunner, als afgevaardigde der arbei ders, hen vertegenwoordigde in den Raad van Commissarissen, en dal hun loonen in vier jaar verdubbeld waren, zoodat de meesten hun eigen huis bewoonden een automobiel bezaten en meer en meer van hun geld belegden n de aandeelen der maatschappij. „Zoo iels is niet denkbaar in Neder land", zei hij tot mij „Als ik daar terug kom en aan mijn vrienden vertel, dat de industrie rijker wordt door hel loon der arbeiders le verhoogen en hun werk tijd le verkorten, zal men mij stapelgek noemen. Ik zal er maar over zwijgen BEVOLKING. Gedurende de 2e helft der maand April zijn in de gemeente GOES Ingekomen A. Mulder, arbeider en gezin, van Baarland, Voorstad 4 - Joh. Hoogeste- ger, slagersknecht, van Nisse, Lange Vorslstraat 64 F. A Feleus, boek houder, Kattendijke, Wilhelminaslraat 96 G. Vermont, herbergier, en gezin, 's Heer Arendskerke, Westhavendijk 39 - P den Hollander, zonder beroep, en gezin, Hoorn, M. II Trompstraat 18 N. J. F. van der Wart, onderwijzeres, Kapelle, Oostsingel 118 J. F. van Strien, zonder beroep, en gezin. Sluis, Westsingel 91 -- M. van den Bosch, letterzetter, 's Hertogenbosch, Spiegelstr. 15. Vertrokken E. J. Gelok, en gezin, gemeente-veld wachter, naar 's Gravenpolder A 113 A. Vijfschaft en gefin, grondwerker, Bar- singerhorn, C 82 A. Mulder en gezin, paardenknecht, Kattendijke, no. 8 C. van "Nuencn, onderwijzeres, Etten en Leur, C 95 L. G. Witte, cultuurassis tent, naar Ned. Indië A. J Witte, fotograaf, naar Ned. Indië A. P. Ma- gielse, accountant, naar Canada C. Burger en gezin, kantoorbediende, Os- sendrechl M. van Wijugen, baklcerskn Arnemuiden A 102 A. J. v. d. Heuvel, kinderjuffrouw, Vlissingen, Hobeinstraat 81 A Ponse. landbouwersknecht» JKortgene A. H. van (ter Feen en gezin, rijksontvanger, Amsterdam. Loh- manstraat 8bov. H. Lobbezoo, slagers knecht, Oostkapelle P. G. Schrijver, metselaar, Toronto, Canada - D. Kor- stanje, arbeider, Toronto, Canada A. Bruel en gezin, koopman, Driewegen N 13 C. Melio, adj. commies kadaster, en gezin, Alkmaar, v. Leeuwenhoekstr. 9 E. J Paasse. monteur, naar Ned.- Indië M. C. de Regt, wed. v. d. Heijde, en gezin, zonder beroep, Wissenkerke 67 A. de Neef, winkelbediende, Lei den, Rapenburg 110. O. EN W. SOUBURG. I ngekomen Mej. A. Pielerse, Vrijburgstr. C 97, van Ritthem Smit en gezin, v Teij- lingenslr B 241, Herwen en- Aerdt jhr H. A. v. Doorn en gezin, Oranjeplein A 12, Middelburg J. Kleim,Middelb.str. A 279, Vlissingen -- D. Stroo, Steenen pad A 76, Vlissingen A. v. Hoeven gezin. Visoweg B 328, Middelburg mej. J (1e Klerk, Padweg B 42c, Middelburg. Vertrokken M. Pont en gezin, van Tuindorp D 49, naar Bodegraven A. Verweij, Mid- delb. weg A 259. Vlissingen A. Roose, Kanaalstr. B 142, Koudekerke B. Rei- nigerl en gezin. Tuindorp D 24, Vlis singen M. v. d. Broeke, Abeelsche weg C 231, Bergen op Zoom L. A. van Veen, Oranjeplein A 165, Terneuzen mej. P. J. Versluijs, Vfissingschestr. B 353, B. op Zoom L C. v. Fraeyen-i hove, v. Turnhoutstr. C 18, Terneuzen van N. Bosschaait', 70 j.; Voorman, vrouSv van W. J, Gillissen, 40 j. Souburg. Van 29 April—6 Mei Ondertrouwd: A Lou worse, 24 jen A Sturm, 25 jaar. Getrouwd C. dr Bruijn, jm. 23 j en A Pielerse, jd. 24 j - W. Wille- boordse, jm 25 j. en C. S. Cevaal, jd. 24 j. J. Melse, jm 25 j. en C. Ji{ van Sorge, jd 21 j. Bevallen J Wondcrgem. gcb. Puijpe, r. J. Bleijenberg, gcb de Voo.gd, z. J. J. de Bree, geb. Weslveer, d. BEKENDMAKING. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend dat bij hun besluit van heden aan de Mij. tol Detailverkoop van Petroleum „De Automaat" tc 's Gravenhage en hare rechtverkrijgenden voorwaardelijk ver gunning is verleend tot oprichting van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting in perceel bad be kend gemeente Middelburg in sectie A no 1004, plaatselijk gemerkt wijk M 217 gelegen aan het Noordplein alhier. J. VAN DE GRUITER te Middelburg' en zijne rechtverkrijgenden voorwaarde lijk vergunning is verleend tot oprich ting van een grof-, hoef- en kachel smede rij in perceel lead bekend gem Middel burg in sectie C no. 1405 en plaatselijk gemerkt wijk P no 24. gelegen aan de Tcerpakhuizenslraat alhier K. MEERTENS Jr le Middelburg en rijnc rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergunning is verleend tot oprichting van een fabriek tot bereiding van kracht voeder voor vee en pluimgedierte in perceel lead, bekend gcm. Middelburg in Sectie B no. 2550, plaatselijk gemerkt wijk G no. 149, gelegen aan de Kuipers poort alhier. Burgemeester en Wethouders voorn J, ONDERDIJK, Lo. Voorzitter M. VAN DER VEUR, Secretaris. BURGERLIJKEN STAND. MI d d e 1 b u r g- Van 5—7 Mei. Onder trou wd A. R. Roth, 25 j en L. de Kami, 23 j., H'. A. Joosten, 37 j. en M. J. Huijs, '31 j.; J- 'Wi. T. d,- Weert, 36 j. en E. L. Joziasse, 27 j. C. Blanker 24 j. en M. Delst^, 22 j.; A. Louwerse, 2,3 j en J. M. Poortvliet* 5(1 j-i J. Dingemanse, 31 j en G. A. Soniust, 23 j. Bevallen J M. Floresse, geb. Bleuzex d.; J. de Nooijer, geb V. d. Roer, z.; W. Goedbloed. geb. Joosse, z.J C. Janse geb Poppe, d. Overleden A I. Verduijn, z. 6 w.; W. C. v d. Bliek, wed. van .T. van Zweeden,i 81 j- Vlissingen. Van 29 April 5 Mei- Ondertrouwd: M R. v. d. Molen, 32 j. en B. A. Aalders, 29 j.; J. Theune, 26 j. en J. Slabber? 28 j J. v. d. Star, 28 j. en M. de Groot, 24 j.; P. Degraef,, 25 j. en C. Poppë, 23 Braafc, 26 j. en H. van Leeuwen, 26 j J- v. d Berg, 22 j. en R. M. Mortier, 20 j.; A. IStroo 23 j. en G. Jasperse, 29 j.; W', J. vjd. Ploeg 23 j en G. v. d. Staal, 23 j. A. Burgers, 29 j. en T. S. ^oppe 28 j A. Stroo, 31 j. en E. Luitwieler,'22j. Getrouwd C F. Willems, 27 j. en M. v. Jole, 26 R. Schot,, 24 en (L de Rid der 22 j.P. Jasper se, 21 j. en M. de Nooijer, 18 j.; J. II. Minor, 30 j. en J. W, v. d. Berge), 20 j. A. R. Leeuwenburg, 23 j. en J. Alewijnse, 20 j.; C. Glerum, 25 j. en P. A. Gombertf, 2? j.; P. jSloo- ver, 33 j. en C. Zeijlemaker, 27 j. Bevallen: D. C. Melis, geb. Verhoef, d.; II. J. Kruijswijk, geb. Schouten, z. J. P. Pleijte, geb. de Jonge* z.; M. Pie- terse, geb. Muller, z.; A'. Gillissen, geb. Voorman, d. Overleden' J. J. Borman, wed. van L, Stormesand, 91 j.; M. Iiluijfhout, wed ADVERTENTIEN. N. V. Stoomwasscherij „TRI©" TELEFOON 181 DAM N 17. Het BESTË adres Jvoor VLUGGE AFLEVERING. door Dr. MARY STOPES. Bovenstaand boekwerk, als mede alle daarin aanbevolen artikelen zijn verkrijgbaar bij ARTH E. M. HUFKENS Hoofdsteeg 7 - Rotterdam TELEFOON 4538 De Brochure „De Vrouw in het Huwelijksleven" wordt op aan vrage gratis toegezonden. 10 cent postzegel insluiten Vanaf 1 Juli a.s. uihl. gevestigd Gelderschekade No. 7, nabij het Witte Huis R'dam. Galamiteuzen WILLEM ANNAPOLDER Op 17 MEI 1926, 's mie 12 uur, off. tijd. zal worden AANBESTEED, in de herberg van Mej. E. HAN SON, te Kapelle het HERSTEL, de VERNIEU WING en het ONDERHOUD tot 30 April 1927 van de Aarde- Kram-, Rijs- en Sleenglooiings- werken. Bestekken van af 10 Mei 1926 verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 bij J. VAN LIERE Gzn te Kapelle. Inschrijvingsbiljellen worden in gewacht tot Zaterdag 15 Mei 1926, 's middags 12 uur, bij J. VAN LIERE Gzn. en van 11 tot 12 uur v.m., off. tijd, op 17 Mei 1926, op de plaats der besteding. HET BESTUUR.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3