lÉltpÉ (imt 3 U VOEGSEL VAN D8 VAN Vrijdag 7 Mai 1926, No. 107 VEREENIGING TOT BEVORDERING VAIN IIET VREEMEIJxNGEN VERKEER OP WAJLCHEREN. In de gisterenavond in het gebouw der Vereeniging, onder voorzitterschap van den heer H. J. G. Hartman, gehou den vergadering van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer, werd het jaarverslag over 1925 uitgebracht door den secretaris, den heer P. 0. Adriaanse. In dit verslag wordt gemeld, dat het Informatiebureau werd bezocht door 2785 Treemdelingen uit alle landen der we reld, tegen 2597 ia 1924. Hieruit blijkt dat de trek naai' onze stad en provincie over 1925 nog veel grooter is geweest. Van de 2735 personen plaatsten 1033 hun naam in het register. Prettig noemt de secretaris het, dat het bezoek van eigen landgenooten aan stad en provincie zoo groot is geweest. Onder de bezoekers waren 1800 Nederlanders, of 100 meer dan in 1924. Het wordt een bedroevend verschijn sel genoemd do vermindering, hoe ge ring dan ook, van het ledental. Het daalde van 362 tot 360, en toch is de vereeniging, die zoo'n mooi doel na streeft, een hooger ledenaantal ten volle waard. Door vermeerdering van het getal le den némen de kracht en bloei van de vereeniging, en zeker een als deze^ toe. Het bestuur zal zich dan ook steeds de vraag stellen „hoe vermeerder ik mijn ledental." Gezien het groot aantal vreem delingen, wordt het nul en bestaansrecht der vereeniging bewezen en moeten vele stadgenooten doordrongen zijn van liet edele doel der vereeniging en zich als lid opgeven. Men schijnt nog niet vol doende er van doordrongen te zijn, dat het werken der vereeniging bijdraagt aan do bevordering van handel en industrie, kunst en wetenschappen. Veel werd gedaan in de laatste jaren bp het gebied van reclame en propaganda om de vreemdelingen te tvekken en hun verblijf zoo aangenaam en confortabel mogelijk te maken. Aan de Maatschappij Zeeland werd een bijdrage gegeven voor haar nieuwen folder en de vereeniging zelve is doende een nieuwen voor Mid delburg uit te geven. Herinnerd wordt aan het in het leven geroepen „weekprogrumma voor bezoe ken aan alle deelen der provincie, dat, gezien ook de financieele moeilijkheden er aan verbonden, nog niet voldoende succes heeft gehad Meer succes hadden de carillonhespe- lingen, door de vereeniging in het leven geroepen, waarvan vreemdelingen en sladgenootcn profileerden, en de secre taris hoopt, dat de vereeniging. niettegen staande de financieele offers, die met deze cariiloubespeling gepaard gaan, ook dit jaar weer in staal zal zijn deze con certen tc doen plaats vinden. Gememoreerd worden de bezoeken van de Portugeeschc schrijfster Maria de Carvalho en den Poi'tugeesclien ge zant A. de Sousa Santos Banderia. met als gevolg waardeerendc artikelen over Walcheren in een Portugepsch blad, en aan de rondreis van .,de Friezen". De ringrijtlerij telde meer dan 100 deel nemers en liet bezoek was, niettegen staande het minder gunstige weer, groot, wel iels minder dan in 1924. doch vol doende om op een beetje na. de kosten te- dekken. Uit de gewone jaarlijkschc opgaven blijkt .dat verkocht werden 468 Neder- landscbe gidsen, gratis verstrekt 92, voor raad op 1 Januari 375, Fransche resp. 16, 16 en 524.; Engelsche 168. 88 en 29 kaartjes van Walcheren 82, 16 en 849. Onder de 2735 bezoekers van hel bu reel waren uit Nederland 1820, Engeland 395. Frankrijk 96. België 230. Diiitschlancl 72. Zwitserland 10. Zweden 13, Noorwe gen 2, Oostenrijk 5. Italië 3, Amerika 62, China l. Ziïid-Afrika 4. Eng. Indië 1, Cajifórnië 2. Australië 7. Kaap de Goede Hoop 2 en Ned O. Indië 10 Er werden 295 wandelkaarten afgego- ven voor Westhoven, Duinbeek en Ber kenbosch Er werd éénmaal een rijtuig Jen 6 maal een auto door bemiddeling van hel bureau besteld. Schriftelijk werden inlichtingen aan 215 particulieren verstrekt. De secretaris eindigt met den wensch, dat het op handen zijnde reisseizoen de vruchten moge plukken van het streven der vereeuiging den trek van vreemdelin gen naar onze stad, ons eiland en onze provincie telken jare te verhoogen Nog ieder jaar was het bestuur mei goeden moed bezield, laat het ook voor 1926 het beste hopen. Hel jaarverslag werd onder dankbe tuiging aan den secretaris goedgekeurd. Hetzelfde geschiedde met de rekening vau den penningmeester, den heer rnr. H. Doorenbos, welke rekening aanwijst een ontvangst van f3847.31 en een uit gaaf van f 4030.97Va, alzoo een kwaad slot van f 183.46Vï tegen een goed slot van f 165.37 over 1924. De voorzitter wees er op, dat deze achteruitgang niel te veel moet doen schrikken. Er zijn in 1925 verschillende uitgaven gedaan, die niet 'telken jare terugkeereu, terwijl vooral de bioscope- voorstelling van de filmen van Nederland en de ontvangst der Friezen veel geld hebben gekost. Daartegenover staat, dal in 1925 de laatste aflossing en rentebeta ling heeft plaats gehad van de hypotheek op het bureau. Dit pand is dus nu het onbezwaard eigendom der vereeniging, wat van weinig zustervereenigingen kan worden gezegd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren E. M. Alberts en mr. H. Dooren bos, terwijl in de vacature, die nog be stond door het vertrek van den heer W. R. J. Ceulen, benoemd werd de heer G. Mes. VIERDE TENTOONSTELLING VOOR HANDEL EN NIJVERHEID TE MIDDELBURG. De tentoonstelling heelt het gisteren niet met 't weer getroffen, de Noor- dewind maakte het niet a anloklkelijjc. oit te gaan en in het Schuttershof was het in den tuin vooral ook 's avonds zeer frisch. Toch is het aantal be zoekers nog grooter geweekt dan op den eersten tentoonstellingsdag van 1925. Dit doet met recht verwachten, dat als het weer wat beter wordt, ook het be zoek zal toenemen en dit te meed om dat zij, die er waren, zeker evenvetel propagandisten zullen zijn bij anderen om hun voorbeeld te volgen. Wamt men was het allen er over eens, dat de stands zeer smaakvol zijn en het geheel een zeer gunstigon mdruk maakt. Maar de avondbezoekers hebben ook kunnen genieten van de goede muziek van „The Four Vërbechs Band", die zorgt Voor bekende melodiën en daarbij ook voor vocale afleiding Maai- ook de andere ar Listen van het gezelschap Diederichs verhoogen den vroolijken geest ondev de bezoekers. Hén eerste was di[t het geval me|t de Hol- landscho soubrette, de van vroeger hier bekende Corrv Petry, maar vooral deed dit de heer Batandini ,die zich een meester toonde in liet buikspreken. "Wat hij met zijn mechanische pop, den 8- jarigen August den Domme, weet af te babbelen deed de toehoorders verbaasd staan en wij voorspellen hem in de komende dagen groot succes. De heer Herman Diederichs zelf trad gisterenavond nog niet als humorist op, maar hij heeft vorige jaren hier reeds een goeden naain verworven en zal wel zorgen dien te houden- De reden, dat hij nu nog niet voor het voetlicht kwam, was de koude, die deed besluiten de Jasz band te doen verhuizen naar de kiosk bij den dansvloer en spoedig zwierden vele paartjes o|ver de gladde planken. Hierbij toonde de Jasz Band ook voor goede dansmuziek te kunnen zorgen en de heer Diederichs ontpopte zich als een goed balletmeester De cel liste van den Band. toonde niel alleen hel strijkinstrument volkomen meester te zijn, maar ook de saxophone, waar mede zij al spelende tusschen de dan sende paren heen wandelt. De aantrekkelijkheid van liet geheel wordt zeer zeker verhoogd dooi' de wer kelijke keurige feestverlichting, dié is aangebracht niet alleen rond de muziek tent en den dansvloer, maar ook in groote mate in de kolfbaan, waar reeds vele een zitplaats hadden gezocht, wat ook met minder koud weer wel zal toe nemen. er zullen dan zeker avonden zijn, dat het aantal plaatsen te gering is Ook bij de firma Wynand Fockink was reeds vrij wal bezoek en werd menig glaasje van de heerlijke likeuren veror berd, terwijl de heer Hoogesteger aan het buffel in de andere houten tent ook voor goede consumptie zorgt Uil het bovenstaande blijkt zeker wel, dal het bij nog meer bezoek gezellige uurtjes kunnen worden in de volgende dagen, te meer waar tot 12 uur mag worden gedanst, al zijn de stands te 10 uur gesloten en wordt dan de cassa ook gesloten Dit als waarschuwing voor hen, die niel eerder lijd hebben en toch van het dansen willen profiteereu Een tweetal firma's hebben besloten om het comité op pakkende wijze la "steunen cn tevens vele bezoekers aan zich te verplichten Zoo heeft de firma Bechl voör iederen öOsten, tSOsten, 200sten, 250slcn bezoeker of bezoek ster enz een i'lescli wijn beschikbaar gesteld, en de heer Goergen als verte genwoordiger der Mij Holac voor iede ren 1 OOslen bezoeker of bezoekster op Saterdag een flesch heerlijke Alda Li- smouade Gisterenavond heeft de commissie de 5 hoofdprijzen vooor de verloting ten bate van de Prov Zeeuwsche .Ver. lot bestrijding der t b c aangekocht en wel als eerste prijs het prachtige salon- ameublement dal de firma Gebr Ju lianus étaleert, zulks aangevuld met den aaarbij geplaatsten divan Tweede prijs is een orgel der firma Antoine Mes, "derde een orgel van den Zecuwschen Piano- en Orgelhandel Voor den vierden prijs is bestemd een volledige radio- installatie met luidspreker van de firma Wolders cn voor vijfden een Helena svaschmachine met wringer van dc firma P. C. Hagenaars—Melis le Bergen op Zoom, zeker alle hoofdprijzen, die zul len medewerken den verkoop der loten te bespoedigen. Zooals reeds uit een advertentie van gisteren bleek, zal morgenmiddag in den tuin te h-ilf vier een voetbalwedstrijd plaats hebben op humoristische wijze. Wat wij er zoo terloops van vernamen, doet veel verwachten. Rekent men daarbij, dat voor de kinderen een spe ciale voorstelling wordt gegeven door het gezelschap-Dieaerichs, dan belooft het morgen in den tuin bijzonder gezel lig te worden BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE. In de „Prins van Oranje" te Goes vond gisteren, zooals we reeds meldden, een ingelandenvergadering plaats, van 't waterschap de Breede Watering Bewes- teii^Ierseke. Voorzitter dijkgraaf C. D. Vereeke. Aanwezig 79 ingelanden, uit brengende 115 stemmen. Tot leden van de commissie voor no tulen werden benoemd de heeren A. Dekker, P. Dekker en notaris Verbist; lot leden van het stembureau de heeren J Zandee, P. Dekker, notaris Verbist en drie gezworenen. Door den voorzitter werd medegedeeld dat, in verband met den wensch der in gelanden, reeds een deel van den steen slag is ingekocht, tegen een prijs van f 4.85 voor den Duitschen en f 3.80 voor den Belgischen steenslag. Het bestuur stelt voor inwilliging te verleenen aan 'een verzoek van de N.V, Spoorweg Mij Zuid-Beveland tot hel rui len van oen stuk grond, gelegen aan de spoorwegbrug onder Kloetinge tol aan den Munnikendijk. Dit voorstel vindt eëuige opposanten. De voorz. licht het voorstel en de belangen welke daaraan voor den polder zijn verbonden, nader toe. De heer Lindenbergh te Wemel- dinge maakt bezwaar tegen het feit, dat dit punt niet op de agenda staat vermeld, en vreest dat een zoodanig genomen he- shut onwettig zal zijn. Dr. Jenny Veyerraan geeft toe lichting. Spr. zegt dal het aanvankelijk iu de bedoeling van de Spoorweg Mij lag om aan den Munnikendijk een abri te bouwen. Later werd echter de voorkeur gegeven aan een bewoond station, omdat hiermede de belangen van fruitvervoer worden gediend. Daarom heeft men nu meer grond noodig. De heer P o 1 e ij te Ierseke is van meening dat een breedte van één meter tusschen het le bouwen station en de waterleiding te smal zal zijn, vooral met hel oog op den trek en slevigen vorst Spr beg.rijpl niet waarom het station niel aan de overzijde gebouwd kan worden. Do voorz. stelt de voordeelen van een eventueelen ruil in het licht. De toestand op andere plaatsen zal daar door veel verbeteren, en een breedte van 1 M. is in verband met een tusschen liggende» dijk niet te smal De lieer Po 1 e ij spreekt zich tegen het voorstel uit -en vraagt uitstel van dit punt. Dr. J. W e ij e r in an legt den nadruk op het urgente van deze kwestie om dat de gunning van den bouw van het station vóór 27 Mei moet plaats vin den Spr. stelt voor uit de vergadering een commissie te benoemen, die dit punt ten spoedigste kan onderzoeken. Dit voorstel wordt aangenomen. Be noemd worden de heeren Staal, Poleij Lindenbergh. Nijsse en In 't Anker. De v oorz. wijst op het noodzakelijke van verbetering der wegen en grond werken inde Poel en deelt medé" dat be stuur zich tot verkrijging daarvan heeft gewend tot directeur en ingenieur van de .spoorwegmij. Zuid-Bevelaud Voorts dat bij het station Vlake door den rijks waterstaat verschillende put ten zijn gedempt met grond uit de bui tenhaven. Het bestuur krijgt machtiging tot het opnemen van kasgeld tot 't begrin- ten van een aantal wegen en wegelingiein Aan de orde is de begrooting 1926-1927. Zij wijst in ontvang en uit gaaf f 210 195.87. Geschot voor de schot- bare gronden f21. voor de vroonen f 9. Uitgetrokken voor vernieuwing zeewe ring bij Schore en Ierseke f9000 Be grooting waterafvoer f 29-200; onder houd wegen en wegeüngen f 53000, ex ploitatie stoomgemaal f 10.150. De be grooting wordt zonder wijziging goedge keurd. Aangenomen wordt een voorstel hel opnieuw aanvragen van de concessie tot lici heffen van rechten voor het gebruik van de haven en den steiger bij hieft stoomgemaal fe Kaltendijke. en hel vast stellen der tarieven, op dezelfde voor waarden Op de drie aanbevelingen ter voorzie ning van de periodieke aftreding op 1 Aug 1926 van de ljeeren p. Mol P de Koeijer en C. Glerum als gezworenen, komen als no 1 dezelfde heeren voor. In de rondvraag werden vragen be treffende den toestand van verschillen de wégen, door den voorzitter beant woord KUNST EN WETENSCHAPPEN. Naar „De Zeeuw" meldt, is tol di recteur-hoofdredacteur van dal blad be noemd de heer R. Zuidema, hoofdredac teur van de „Nieuwe Leidsche Courant" te Leiden. „De halve wereld r o n d", door A. IC. Nielsen Ui tg, Em. Querido. Innertijd hebben we met grooten lof kunnen schrijven over den bijzonder on derhoudenden verteltrant van het toen in het Nederlandsch vertaalde werk van den Deen Aage ICrarup Nielsen: „Door de tropen naar de Z. IJszee Ier wal- vischvangst" Van dienzelfden schrijve» is nu een nieuw boek vertaald (door Claude Bienfait), n.l. het verslag van een reis naar en door Voor-Indië, Ach- ter-Indië en China. Mei een terugreis door Rusland Ook dit boek is weer zeer onder houdend geschreven, vol humor. Maar het geeft ook wat meer een levendig beeld van het land en vooral van het volk. De ongevecer honderd foto's ge tuigen daar al dadelijk van. We hebben al honderdc-n albeeldingen van die Azia tische lanaen gezien. En als dan iemand in staal blijkt om in eens een heele serie nieuwe foto s te geven, vooral ly- peerende foto's van menschen. dan zegt dat al veel voor den speurenden geest van den man die ze nam. En diezelfde opmerkingsgave spreekt ook uit zijn reis verhaal. De verminderde leeslust In „Het Tarief", het orgaan der boek drukkersbonden, vestigt de heer B. -Mod derman de aandacht op de verminderde leeslust „Algemeen wordt er over geklaagd dat het publiek, en vooral de jeugd, veel minder dan vroeger leest. Er zijn re denen te over die dit verschijnsel ver klaren. Daar zijn de verschillende spor ten voetbal, automobiel en zoovele an deren, waarvoor de hartstocht/ niet alleen de beoefenaars, maar zelfs een groot deel der buitenstaanders, heeft aange grepen. Daar zijn de bioscopen, die met den rijkdom hunner telkens wisselende progrjühma's zoowel de ouderen als de jongeren lokken en huil met een kleur van beelden een soort surrogaat van geestelijk voedsel bieden Baar is buiten dien de nog lang niet uitgegroeide rage voor de radio die den lieden het gespro ken woord thuisbrengt en hen bij het ervaren van allerlei wetenswaardigs zelfs van de moeite van hel Jezen ontlast En behalve nog enkele andere oorzaken die de liefde voor het boek verminderen, zooals bijv. de toenemende veelzijdigheid der courant- on tijdschriftlectuur, is daar tenslotte nog het onderwijs dat op de middelbare scholen datgene wal op li- teratuurgebied het hoogste staat, aan een naai' jaren en levenskennis' nog -volkomen onmondig publiek voorzei, het uiteenra felt en ontleedt en hel door die bewer king zoodanig bederft en onsmakelijk maakt, dat de liefde voor de literatuur en de bewondering voor het werk der .al lergrootste geesten totaal wordt uitge doofd." Rome in sc he hoeve opgegra ven b ij Keulen. Uit Keulen wordt aan de Telg. ge meld Bij liet verrichten van grondwer ken in het stedelijk patfk te Keulen zijn overblijfselen van een Romeinsche ne derzetting gevonden. Het moeten de best behouden resten zijn van een Romein sche hoeve, die ooit gevonden zijn. De hoeve van circa 250 M. doorsnede met heerenhuis, verschillende badinriclitin- richtingen, diepen kelder, schuur, stalgé- houwen, provisiekamers, in totaal acht gebouwen, lag 20 a 25 c.M1, onder den akkerbodem Het oudste deel der nederzetting da teert van omstreeks 50 n. SC„ de bad inrichtingen van 200 jaar later. Het best behouden gebleven zijn de irrigatie-inrichtingen en een haard. ONDERWIJS- O n d e r w ij z e r s e x a m e n. De minister van O., ft. en W. brengt ter kennis van belanghebbenden le dat het schriftelijk gedeelte van de in het jaar 1926 af te nemen examens ter verkrijging van de akte van be kwaamheid. bedoeld iii artikel 77a van de Wel tol regeling van liet lager onder wijs van 17 Augustus 1878 (Slbl. 110. 127), op S Juni e.k zal plaats hebben; 2e. dat de mondelinge examens op 17 Juni d.a.v zullen aanvangen. Voor de inspectiën Middelburg, Neuzen on Goes wordt het examen afgenomen te Rotterdam, waar de heer A. Smit Jzna inspecteur van het (L. O. le Terneuzen voorzitter der examencommissie zal zijn Een vergi ssing. De „Telschrijft Dc vorige week is afgenomen hel examen vanwege dc Nedérlandsche vereeniging voor Gemeen tebelangen ter verkrijging van een akte van bekwaamheid voor de gemeente ad ministratie Het was noodig geooi'deeld voor de examinatoren een toelichting sa men te stellen omtrent de wijze, waarop de praktijk-opgave dienden te worden uitgewerkt' Het examen werd in ver schillende plaatsen van het land afge nomen Te Haarlem nu wilde hel ongeluk, dal de voor de examinatoren bestemde toe lichting uitgereikt werd aan de examinan di Wierd eenerzijds beweerd dat het maken van schriftelijk werk hierdoor was vergemakkelijkt, anderzijds werd ook de meening uitgesproken, dat hierdoor sommige candidaten op een dwaalspoor werden gebracht en de kluts waren kwijt geraakt Hoe dit intusschen zij, de Haar- Iemsche candidaten beleven het genoegen van nogmaals natuurlijk met andere opgaven en zonder toelichting hel praktijkexamen te mogen doen. Dat als gevolg van deze slordigheid veel ontevre denheid is ontstaan laat zich gereedelijk verklaren. Tol zoover tie mededeeling in de 'lel De Opr, Haarl. Crt vernam nader dat de gedupeerde candidaten opnieuw in de gelegenheid zullen worden gesteld otn examen te doen, voor zoover Zij be- hooren tot degenen die voldoende hebben gehad in een der voorgaande vakken. De hiervoor benoodigde reis- en verblijf kosten zullen komen ten laste der examen-commissie. ^ECHTZASEN Bij uitspraak van de Arrondisse- menls-Rechtbank te Breda van Donder dag, werd M. J. M., 26 jaar, van beroep chauffeur, wonende te Stavenisse, ver oordeeld wegens- Het in de uitoefening van ecnig beroep aan zijn schuld le wij ten hebben, dat een ander zoodanig li chamelijk letsel bekomt, waaruit verhin dering in dc uitoefening zijner beroeps bezigheden ontstaat, tot 2 weken hech tenis met ontzetting van de uitoefening van het beroep van chauffeur voor den tijd van 2 'jaar om 2 weken. D J. "B. K., St. Maartensdijk, thans ter zake gedetineerd, werd met bekrachti ging van een vonnis van gemelde Recht bank d.d. 17 December 1925 wegens ou- tucht veroordeeld tot 1 jaar en 6maan den gevangenisstraf In hooger beroep heeft bet ge rechtshof te 's-Hertogenbosch behandeld de zaak tegen A. G., huisvrouw van. J. C„ A- Gmijnwerker, beiden te Nieu- weniiagen en W G mijnwerker te Als- dorf, die door de rechtbank te Maas- dorf, die door de rechtbank te Maas tricht veroordeeld zjjn tot resp- 4, 6 feta 3 jaar gevangenisstraf ter zake dat een hunner op J. H. C. (den echtgenoot van A. G. en vader van A. C.) een revolver schot heeft gelost en allen hem met messteken hebben mishandeld, tengevol ge waarvan hij 36 uur later is overleden. De advocaat-generaal eischte na het getuigenverhoor bevestiging van het von nis der rechtbank te Maastricht. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. D. P D'OR Dit letterraadsel, dat wekenlang de ad verten tiélezers jiie'uwsgierig maakte, is nu opgelost. Het betrekenl Gouden Delftsche Post, een nieuwe zandblad si gaar van de fabriek van A Hilten le Delft, een sigaar volgens mededeeling van de firma tuet '60 pet guur Havana in de melange. Dezelfde firma brengt in <9 u een nieuwe sigaar die slechts zes cent kost. de Ameropa Philidelphia. waarvan als bijzonderheid gemeld wordt, dat ze geheel mecnanisch vervaardigd is. VERSCHILLENDE BERICHTEN. "Woensdagmiddag is op den onbe- waakten Spoorwegovergang nabij Bar- ncveld waar onlangs een doodelijk dd- ongeval heeft plaats gehad, weer bijna een auto door den trein verpletterd Eerst op liet allerlaatste moment be merkte de chauffeur den aanstormenden sneltrein, doch gelukkig bad hij tegen woordigheid van geest genoeg oni liet stuur plotseling om te rukken, tengevolge waarvan de wagen tegen «een hek op botste en zwaar beschadigd werd. doch waardoor hij zijn leven Had gered Dmsdagnamddaig is in de boer derij van den heer M. te Margraten door een onbekende oorzaak brand uitgebro ken, welke zich in weineg tijd zoo ernstig had uitgebreid .dal, toen de Maastrienl- sclie brandweer arriveerde, reeds de heele boerderij was afgebrand, Een grol gedeelte kleinvee kwam in de vlammen om. Verder werd een slamboekmerne, ter waarde van f 2009 en een pasgeboren veulen een prooi der vlammen Verze kering dekt dc schade (L K Aneta meldt dd 5 Mei uit Pekalon gan Onregelmatigheden zijn ontdekt op het kantoor van den gemeenlese.cretaris van Pekalongan Het bedrag is nog niet bekend. Aneta meldt d.d 5 Mei uil Makas sar. De Pare Pare-sche Landraadgriffie-r A. "W. de Kater, verduisterde een Iiedrag van f5500. Ilij heeft een volledige l>e- kentenis afgelegd. In de lagere school le Dieburg in Hessen gaf een onderwijzeres een elf jarig meisje Dinsdag een klap op bet achteriioofd. Het kind had op dal oogeu- blik een breinaald in de hand en deze drong door den slag tusschen de oogen en neus van het (meisje, dat weldra over leed. De onderwijzeres is spoorloos ver dwenen. Enkele Duilsclic bladen maken van dit ongeval gebruik om opnieuw le cischen dat het aan liet onderwijzend personeel zal worden verboden, kinderen te slaan Op het kerkhof te Zibelle bij Ro- thenburg ïn Wnrtemberg is een schan delijke verminking gepleegd op het lijk van een 3 weken geleden lie graven 55- jarige vrouw. Na opgraving van de kist is de deksel eraf geschroefd en bet ISjk op bestiale wijze verminkt. Berooving komt met als motief in ganmerkfag, maar verder tast de politie nog in het duister.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5