geheele bearijf ruimschoots werk zijn. Het is evenwel niet mogen gelukken, voor nieuwe orders prijzen te bedin gen, aie vooruitzicht geven op winst- Afgeleverd werd <le kruiser „Java", compleet met machines en ketels, voor het Departement van Marine, het mail en passagiersschip „Indrapoeravoor den Rotterdamschen Lloyd, werd vol tooid. Op 31 December waren onderhanden of in bestelling Een motor-, mail- en passagiersschip compleet met motoren, voor de Stoom vaart Maatschappij „Rotterd. Llovd' een onderzeeboot, met machines com pleet, voor het "Departement van Ma- riuc; een lorpedobootjager, compleet met machines, voor hel Departement van Ma rine; een motor-, vracht- en passagiers schip, compleet met motoren, voor de Koninkl Pakelvaart Maatschappij; twee Schelde Yarrow Landketels voor het Ge meente Eleclriciteilsbedrijf te Rotter dam; een machine-installatie voor een vrachtboot, die elders in aanbouw is. Hoewel niet meer tot het jaar 1925 behoorende, wordt nog vermeld, dat in «Januari j.l. is opgedragen de bouw van een motor-vrachtschip voor den Rotler- damschen Lloyd. Aan arbeidsloon werd f 2.344.509.6 uitbetaald, tegen 7 2.450.500.90 in het vorig jaar. Herinnerd wordt er aan, dat dc maat schappij getroffen is door het verlies van twee commissarissen, de heeren Jos. van Kaalte en 0. R. C. "YVibaut, al behoort dit feitelijk niet tot het ver slagjaar 1925 De heer Van Raalte, die van de oprichting der maatschappij tot Mei 1919 directeur is geweest en sedert de functie van commissaris heeft ver vuld, heeft in lange jaren van noesten arbeid en veelal onder groote zorgen, „de Schelde" gebracht op het tegenwoor dige peil. Tijdens ziju commissariaat gal hij nog zeer gewaardeerde adviezen. De herinnering aan den heer Jos. van Raalte zal bij de maatschappij in hooge eere blijven. De heer Wibaut, sedert 1903 commissaris, heeft als specialist op fi nancieel gebied diensten bewezen, waar voor de 'maatschappij hem veel dank verschuldigd is. De verlies- en winstrekening geeft aan de aèbetzijde de volgende posten inte rest 5 pCt. obligatieleening f 87.6S0, sa larissen en alg. onkosten f700.469.02; ondersteuning van gewezen beambten i 14.300.48, bijdrage ten bate van per- soneelbelangen f67.207.35; kosten on gevallenwet cn arbeidscontr. f91.518.01; kosten invaliditeitswet f 62.778.76, on derhoud gebouwen f 24 977.90, exploi tatie dok te Middelburg f2544.90, af schrijvingen f671.510.88; gereserveerd f 150.000 (reserve voor afschrijving f 50.000, extra-reserve f 100.000, netto winst f285.446.11 (aandeelhouders SpCt. is f 160.000, reserve f27.571.67 en tan tièmes en belastingen f97.874.44). De creditzijde geeft de volgende cijfers uilkomst diverse werken f 2.074.883.75; exploitatie dok te Vlis- singen 15.302 85; interest f46.168.87; huur gebouwen en erven f5082.24; ex ploitatie woningen f9602.44; effecten f 16.182.16 en expeditiekantoor "haven f 1211.10. De balans geeft aan activa; gebouwen, getimmerten en vaste inrichtingen (erf- <pachtscontr?ct) f4.326.986.90; idem,bui ten erfpachtscontract, f 43.545 37; uit breiding buiten erfpacht fl; buitenge bruik gestelde vaste inrichtingen f 1; wo ningen Arsenaal f 10 000; woningen Gla- cisstraat f 25.000; woonhuizen Dokka de fl; bouwterreinen f3984.95; le sloe pen activa op erfpachtsterrein f 1dok te Middelburg f 1losse machinerién en gereedschappen f 1gereedschappen in centraal magazijn f 1Richter Schelde f 1meubilair f 1belegd assurantie re servefonds f 4386.79; idem1 Eigen Risico f 6208.37aandeden Sleepmaatschappij „En Avanl" f5000; effecten verbonden ten behoeve der Centr. Werkgevers Ri sico Bank e. a f289.919.53; aandeel waarborgfonds Vereeniging Vervoer Ri sico f 3000; mag.-goederen f 891.205.02; werken in behandeling f 5.637.680.71; de- bit. f 1128.413.21; interest f24.611.53; kassa f 990.8-1; Amsterdamscbe Bank f 23.043.94; Rottcrdamsche Bankveree- ciging f331.620.38 cn Rolterdamsche Bankvereen., dividendrekening, f 1610. Aan passiva worden vermeld aan deelenkapitaal f 2.000.000; 5 pCt. obliga tieleening f 2.050.000; Staat der Neder landen erfpacht taxatie f 202.522; cre diteuren f950.058.75; vooruitbetalingen op werken in behandel, f5.167.182.95; te betalen coupons 5 pCt. obligatielee ning f 43.945; onopgevraagde dividend bewijzen f 1530, uitgelote 5 pCt. obli gation f 1000; pensioenfonds f 61.797.42; blijvende rentetrekkers wegens ongeval lenwet f215.913.73; reserve voor on- gevallenkosten f 288 343.151/2 reserve f535.243.35; assurantie Eigen Risico f 65.516.021/2; assur. reserve f 100.000; reserve voor onderhanden werken f600 000; extra reserve f800.000; re serve voor afschrijving f250.000; divi dend 1925 8 pCt f160.000; tantièmes en belastingen f 97.874.44. N-V. Nat. Bezit van A a n d. Kon. iMij. „De Schelde." In de beden gehouden vergadering van aandeelhouders der N V. „Nationaal Bezit van Aandeelen Koninklijke Maat schappij „De Schelde" werd in het jaar verslag herinnerd aan de belangrijke diensten door wijlen den heer Jos. van Raalte, als lid van den Raad van Beheer, bewezen, waarvoor die raad hem zeer erkentelijk is en zijn nagedachtenis zal steeds in eere worden gohouden. Gedurende het afgeloopen boekjaar werd door de X V. slechts één aandeel Kon. Mij. „De Schelde" verkregen. Inge volge de met do Kon Mij. „De Schelde" gesloten overeenkomst kan op de ge wone aandeelen der X V. 81/3 pCt. di vidend uitgekeerd worden, daar door de maatschappij over het jaar 1925 het dividend op 8 pCt. is bepaald. Op de preferente aandeelen wordt f 10 uit gekeerd. De winst- en verliesrekening wijst in debet aan- onk. en belast, f 1.162.31; netto-winst f 127 435, waarvan pref. aan deelhouders 4 pCt. van f 9000 is f 360 en gewone aandcelh. 81/2 pCt. van f 1.495.000 is f 127.075. In credit geeft de rekening de vol gende posten: deposito rente f300; uit- keering Koninkl. Maatsch. „De Schelde" f8G37.31; dividend aandeelen Kon. Mij. „De Schelde" f119.600 De balans geeft aan activa, gewone aandeelen in portefeuille f 505.000; de posit o u.g. Kon Mij. „Dc Schelde" f9000; aandeel Koninkl. Maatsch. „De Schelde" f 1.495.000; Kon. Mij. „De Schelde", Vlissingen, f 7867.38; Rotlerd. Bankver. Diviaendrekening f2210, te innen divi- dena op aandeelen Kon. Mij. „De Schel de", f 119.600. Aan passiva treffen wij aau: preferent aandeelenkapitaal f9000; gewoon aandeelenkapitaal f 2 000.000, dividend preferente aandeelen f 360, id. gewone aandeelen f 129.285; en dividend en tantième belasting f 32.58. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De weldadigheidszegels van 1925. Naar de Teleg. verneemt, heeft dc verkoop van de weldadigheidspostzegels- 1925 ruim f80.000 opgebracht. Ind. Stoomvaartlijnen. Slamat, p. 26 April Sagres, Rotter dam n. Batavia. Siantar, 27 April v.m. 7 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Tosari 24 April te Batavia v. Rotter dam. Singkep, 26 April v. Genua, Batavia u. 'Amsterdam. Grotius 27 April v. Amsterdam n. Ba tavia. Beugkalis 26 April Ouessant, Bataria n. Amsterdam. Karimoen p. 27 April Vlissingen, Am sterdam n. Batavia via Antwerpen. Vondel, 26 April v. Sabang, Batavia n. Amsterdam. Bindjani, 27 April v.m1. 10 u. te Ba tavia v. Rotterdam. Kambangan, p. 25 April Perim, Am sterdam n. Batavia. Indrapoera, p. 26 April n.m. 10 u 30 m Finisterre, 29 April v.m. S 11. v Batavia te Rotterdam verwacht. Kertosono, p. 27 April v.m. Point de Galle, Rotterdam n. Batavia. Karimoen, 27 April v. Amsterdam n. Batavia via Antwerpen. Kxakatau, 27 April te Amsterdam, v. Batavia. Kedoe. p 26 April PanteUaria, Rotter dam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Ameri ka. Andijk, 26 April n.m. 7 u. te New- York v. Rotterdam. 1 Binnendijk, 26 April te Havana, Rot terdam n. New-Orleans, Spaarndam, 26 April v.m. v. Tampico, Rotterdam n. New-Orleans. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Op den Noord-West-Binnensingel in Den Haag is Zaterdagmiddag de 23-jarige Z. uit de Edisonslraat door den 21-jari- gen B. met een mes in den hals gesto ken. Hij werd in het ziekenhuis opge nomen: B. is gearresteerd. Maandagmorgen is brand ontstaan in het perceel Hooigracht 4 te Leiden. Een 7-jarig knaapje had zijn bed in brand gesloken. Het vuur werd echter spoedig gebluscht, doordat zijn 13-jarig zusje, dat in een aangrenzende kamer sliep, den brand merkte en de huisge- nooten waarschuwde, die met behulp van de politie en buren de vlammen doofden. Door de politie ondervraagd, verklaarde de knaap, dat hij zijn bed niet mooi genoeg vond en aangezien* hij geen ander kreeg, trachtte hij op deze wijze toch zijn zin te krijgen. Zijn 4-jarig zusje, dat met hem in dezelfde kamer sliep, had hij vooraf naar een ander vertrek gebracht. Te Losser speelden eenige jongens met een geladen geweer. Het geweér ging af en de kogel drong een hun ner in bet hoofd. De toestand van den jongen is ernstig. Te Iloogersmilde is proces-verbaal opgemaakt tegen een schipper, die een hondje, dat weggeloopcn was, met een oor aan de loopplank had vastgespijkerd Bij den aanbouw van een huis aan den Oosfsingel te .Venlo is de 20-jarige timmerman «V. V. van een steiger geval len. ïjïj kwam terecht op een zak ce ment. In bewusteloozen toestand is hij naar hel gasthuis overgebracht; men vreest het ergste. Een passagiersvliegtuig van de Kon. Luchtvaartmaatschappij, pp weg van Mal- mö naar Rotterdam, heeft gisterenmor gen een noodlanding gedaan op het eiland Fehmarn, bij de Hol'steinsche kust. De landing had in hoofdzaak een vlot verloop. HET COLLECTE-SCHANDAAL. De Voorwaarts deelt mede, dal de Rotteraamschc rechtbank de voorloopi- ge hechtenis van Verschoor te Rotter dam in verband met zijn sleuninzame- Jing voor de Drentsche venen, tot 9 Mei heeft verlengd. Hel blad schrijft, dat V. reeds in 1922 zich berucht heeft gemaakt tijdens de huizenspeculaües en de schandaal- practijken uitgeoefend op arme d-akloo- zen en op ieder, die door den toen lieer- schenden woningnood gedwongen werd legen honderden guldens belooning een armzalig bovenhuisje le betrekken Hij was toen wel zoo goed die voor den meestbiedende leeg te houden. De huis eigenaar streek er dan wat van op. V. nam hot dikste deel van den buit. Tegen eind 1922 was V. plotseling impressario geworden van een troep Duitsche balletdanseressen. Hij wist zich óp zulk een innemende manier voor te doen, dat een handelaar te Rotter dam hem zelfs een 'luxe auto voor f 4500 op crediet gaf. Een tailleur mocht aan hem voor niet minder dan f 800 aan costumes leveren. Toen daar de buit binnen was, tTok V. naar Den Haag. Ilij huurde in Scheveningen het Ijspaleis en wist reclame-firma's te be wegen liem op crediet alles tc leveren wat noodig was voor voorstellingen met het Duitsdie ballet. Hij liet de troep arlisten zelfs naar Scheveningen komen. V. had, toen het op betalen aankwam, geen centf En in Febr. 1923 kwam zijn faillissement met een schuld van ruim f 48.500 en geen cent actief! Reeds een maand later werd bet faillissement door de Rotlerdamsche rechtbank wegens ge brek aan balen opgeheven en geen der leveranciers heeft ooit een cent ontvan gen! De gemeente Den Haag had zelfs haar telefoon niet betaald gekregen. Het Ijs paleis had bijna f 12.000 te vorderen, de arlisten van het ballet moesten nog on geveer f 2000 salaris liebben nie mand die ook maar iets kreeg of ooit gekregen heeft. En V. ging vrij uit Nog geen anderhalf jaar later para deerde hij als de redder van de arme Drentsche gezinnen! Aan de vijftigdui zend gulden schuld is nooit meer ge dacht. Neen, sterker nog: toen de auto leverancier na het faillissement op zijn wagen beslag wilde laten leggen, bleek het, dat V. de auto reeds voor f1600 verkocht hadt B UITENLAN 0. ITT RUSLAND. Het congres ran ile Russische emigres. De gering© kennis van de werke lijke verhoudingen der Russische par tijen heeft verschillende, West-Europee- sche bladen er toe verleid aan het pot sierlijke congres van Russiche monar chisten le Parijs de beteekenis van bijna een wereldgebeurtenis te geven. Ge woonlijk werd gesproken van „het con gres van de Russische! émigrés". van een „parlement van de uitgeweken Rus sen" enz. In werkelijkheid vertegen woordigden de mannen, die te Parijs waren bijeengekomen, nauwelijks 2 pet. van de Russische emigranten, zoodat zij hoegenaamd geen recht hadden uit naam van het Russisch© volk t© spre ken. Het congres was feitelijk niets anders dan een bijeenkomst van gewe zen grootheden: gewezen ministers ge wezen gouverneurs, gewezen generaals,, gewezen staatslieden enz. Het waren grootendeels juist die mannen ,dïe ver antwoordelijk zijn voor de Russi schel ineenstorting, die verantwoordelijk zijn voor het feit, dat Rusland, zonder er toe Voorbereid te zijn geweest, in den wereldoorlog werd betrokken, die de Russische soldaten, slecht gekleed en geheel ongewapend (het Russi sclie leger beschikte tijdens den wereldoorlog over één geweer per 10 man!) den wissen dood tegemoet stuurden. Deze zelfde mannen zijn zoo dwaas en zoo ver waand, dat zij nog werkelijk denken,, dat het Russische volle naar hun terug keer verlangt, dat zij direct na den val der bolsjewilci aan het hoofd van den staat zullen gesteld worden, dat de Russische boeren afstand zullen doen van den grond, dien zij door de revo lutie hebben verkregen ,dat het Russi sche volk zijn hoofd zal bukken onder het oude juk en den algemeen gehaten grootvort Nikolaj Nikoïajewitsj als kei zer zal uitroepen. De gewezen socialist Sfruhve, de gees telijke vader van het congres en de voorbereider er van, stelde zich het geval geheel anders voor. Hij dacht dat alle, of de meeste organisaties van Rus sische emigranten aan het congres deel zouden nemen ,dat het congres de een heid van de emigratie tegenover de bolsjewiki zou demonstreeren. Hij hoopte op deze! wijze zoo iets als de erkend© leider van de emigratie te worden. Het bleek echter, dat hij zich Vergist had, dat hij de stemming onder de emigranten niet kende. Niet alleen de socialistische partijen, maar ook de republikeinen en democraten, zelfs zeer gematigde stroomingen en personen (bijv. prof. Pilenko) zagen al spoedig het onuitvoerbare van deze plannen in en weigerden deel te nemen aan de dwaze onderneming van SfruftVe. Het plan was dwaas en gevaarlijk; het kon alleen aan de bolsjewiki voor deel opleveren. Iedereen, die de stem ming in Rusland kent, weet, dat de bevolking niets van een terugkeer van deze gewezen menschen", dqzc le vende lijken wil weten. De boeren zijn bereid hun grond met dc wapenen in de hand, te verdedigen en zullen elke poging 0111 het oude regime te her stellen met geweld keeren en daarbij de bolsjewiki steunen. Onder dergelijke omstandigheden was het congres voor de bolsjewiki, wier invloed aan het ta nen is en die het naderende einde van htm macht zien, een goudmijntje. Door de beteekenis van het congres op te drijven, door de bevolking wijs te maken, dat alle emigranten voor herstel van de monarchie en de vroegere agra rische weiten zijn (hetgeen natuurlijk een leugen is, maar daar bekommeren de bolsjewiki zich niet 0111 een leugen meer of minder beteekent toch niets een politiek, die gebaseerd is op een opeenhooping van leugens en bedrog) van misdaden en corruptie), trachtten de bolsjewiki wat van het verloren ter rein te herwinnen en zich als de eeni ge Ware vrienden van het volk op Kje wer pen. De bolsjewiki hebben dan ook al het mogelijke gedaan om de bijeenkomst van het congres te verzekeren en ver schillende geheime agenten van de Sov- jetregeering namen deel aan de voorbe reiding van het congres. Het congres is echter, zooals le ver wachten was, op een mislukking uitge- loopen. Daar de vooruitstrevende en zelfs de gematigde elementen geweigerd heb ben deel te nemen aan het congres, werd de opzet van de reactionnairen om onder het mom van een vertegenwoor diging van alle Russische emigranten bun eigen doeleinden te bereiken, verijdeld. Het congres werd dus 'van den eersten dag af gedisqualificeerd als een zuiver monarchistische en reactionaire bijeen komst. Dit belet natuurlijk den bolsjewiki niet, in hun bladen de zaak zoo voor te stellen, als zou de geheele emigratie achter de monarchisten staan. Zooals bekend, zijn er nu twee preten denten voor den Russischen troon: groot vorst Kirill (Oyrillus), Wladimirovvltsj die zich zelf tot keizer van Rusland heeft uitgeroepen) en grootvorst Nikolaj Nikoïajewitsj, de Russische opperbevel hebber in den wereldoorlog. In tegen stelling met wat de meeste West-Euro- peesche bladen hebben geschreven, is de invloed van „keizer" Kirill zeer klein en is de meerderheid der monarchisten voor de candidatuur van Nikolaj Niko ïajewitsj. Deze werd dan ook door de organisators van het congres als „opper ste leider" uitgeroepen en op het con gres werd er met geen woord over den „keizer" gesproken. Nikolaj Nikoïajewitsj heeft het leiderschap op zich genomen en zijn toestemming verleend tot het bijeenroepen van het congres. Toen het hem echter gebleken is, dat het congres sfechls een kléin gedeelte van de emi gratie en daarbij het minst bij het volk populaire, vertegenwoordigde, weigerde hij zich met deze onderneming in te laten en hel kostte den organisators veel' moeite den grootvorst van zijn voorne men af te brengen. Ten slotte stemde hij er in toe. een delegatie van het con gres te ontvangen. Hij luisterde staande naar het adres van hulde, verwijderde zich naar zijn vertrekken en verscheen een kwartier laten met een geschreven antwoord, dat hij staande heeft voor gelezen. Het antwoord is in zeer vage bewoordingen opgesteld en kan later, als het moet, op verschillende wijze uit gelegd worden. De grootvorst jvil dus eèn slag om den arm houden. De uiterst rechtschen, aangevoerd door den beruchten 'Marlcow II, den vroegeren leider van 71e uiterste reac- tionnairen uit de Rijksdoema, en prof. Aleksinsky, een gewezen bolsjewiek en nu een dor steunpilaren van de monar chisten, wisten van den eersten dag af het congres hun wil op te leggen. De mindere reactionnairen onder de leden vap het congres pro'beerden nu en dan te protesleercn tegen deze leiding, maar verder dan lof Zwakke protesten kwam hel niet. Alleen een paar keer dreigden zij hel congres te zullen verlaten en dan stemde Markow II in een compronïis toe. Veel "heeft het congres nfef bereikt. Het proclameerde grootvorst Nikolaj Ni koïajewitsj als den „oppersten leider" en verklaarde, dat alle Russen verplicht zijn hem onvoorwaardelijk te gehoorza men. De rechtschen zelf wilden echter tevens een soort curatorium instellen, dat zij „het orgaan" noemden en dat fei telijk den leider zou controleeren. Dit zou een emigranten-regeering worden, die de voorschriften van den grootvorst zou uitvoeren. De minder feactionnaire elementen wiTden echter niels van een dergelijk „orgaan" weten, daar zij be grepen, dat een toegeven op dar punt de heeren Markow c.s. lot de feitelijke leiders van de eventueele ondernemingen zou maken. Na hartstochtelijke debatten, waarbij Markow zijn tegenstanders met een terechtstelling bedreigde (natuur lijk na een eventueele restauratie, van de monarchie), moesten beide partijen wa ter in Kun wijrT doen en werd inplaats van een regeering alleen een financi- eele commissie ingesteld, die de midde len zal hebben 'te "beheeren Cveel te beheeren valt er niét). Het tweede vraagstuk, dat veel debat veroorzaakte, was het agraflsclie pro bleem. De meerderheid van de leden van het cbngres waren gewezen landhee- ren, oTe door We onteigening van Riin ïanagoederen liun vroegeren rijkdom én positie hebben verloren. Openlijk een annuleering van de vei'deeling der gron den proclameeren durfden zij niet en daarom gaven zij de voorkom' aan vage uitdrukkingen. Men kan nu nog niet vast stellen welke vormen hel landbezit in Rusland na de verdrijving van de bolsje wiki zal aannémén, zeiden zij. Men moet daarom de zaait voorloopig onbeslist la ten. Vergecfscli betoogden de minder re actionnairen onder hen, dat dc Russische boeren nooit in een annuleering van de verdeeling van dc landgoederen zouden toestemmen, dat voor de boeren de agra rische hervorming definitief is, Mar kow II en dc zijnen wilden niet naar rede luisteren en de vage agrarische re solutie werd aangenomen. Hel congres, waarvan Struhvc en zijn helpers zoo veel hadden verwacht, ein digde tc midden van algemcene verwij ten, zonder iets lot stand te hebben gebracht. Het positieve resultaat van het congres was de ontmaskering van hen, die achter den grootvorst staan en op een restauratie van het oude regime aan sturen. Een groot gedeelte van de emi granten, dat kort geleden nog eeoig ver trouwen "in die mannen stelde, heeft nu ingezien, dat deze mannen, evenals de Franscho emigrés, niets geleerd en qjets vergeten hebben. De kans, dat deze hee ren ooit weer de regeering in handen zouden krijgen is zeer gering, hetgeen een geluk voor Rusland en Europa mag heeten. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. BEKENDMAKING. HERHALINGSOEFENINGEN. De Burgemeester der gemeente Mid delburg brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden; Geldelijke vergoeding als bedoeld in artikel 3S der Dienstplichtwet wordt ver leend aan hierna aangeduide personen, indien aan hen tengevolge fan liet ver plicht verblijf in werkelijken dienst van een dienstplichtige voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken, en wel aan: a. de echtgenoote van den dienstplich tige; b. zijii bloed- of aauverwanten in de rechte linie; c. zijh andere bloed- of aanverwanten in den tweeden graad; d. zijn pleegouders; e. degenen, in wier onderhoud de in geschrevene ingevolge rechterlijk vonnis moet voorzien. pe vergoeding bedraagt ten hoogste twee gulden vijftig cent voor eiken dag Verblijf in werkelijken dienst van den dienstplichtige. De aanvraag om vergoeding wordt door een der hiervoren onder a tot en met e genoemde personen gedaan schrif telijk of mondeling bij den Burgemeester der gemeente waar verzoeker woonplaats heeft, tenzij die woonplaats buitenslands is gelegen., in welk geval de aanvraag moet worden ingediend bij den Burge meester der gemeente voor welke de dienstplichtige voor den dienstplicht is ingeschreven. Deze aanvraag moet geschieden zoo mogelijk ongeveer drie maanden vóór den dag welke voor opkomst in werke lijken dienst van den betrokkene is vast gesteld of anders, zoodra naar hot oor deel van den verzoeker aanleiding tot het doen van de aanvraag is ontstaan. "Middelburg, den 26 April 1926. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn a. Op het Politiebureau: Naaldenkokertje met vingerhoed, paar witte kinderhandschoentjes, zwarte man telband, schoolschrift, alpacca beursje inh. sfleutel. grijze mantelband, dames- portem. met inh een pak loten, glacé handschoen, sleuteltje, Kinderportetnon., manchetknoop, zilveren broche, spaar- briefje, schoolétui, kinderschoen, een paar kinderkousjes. b. Bij particulieren Paars kindermutsje, v. d. Berge, Smids- bolwerk O 92. Twee pakjes waschgoed, "Wj E. Bosdijk, Lange Viele K 399. Een bankbiljet, J. WL Crucq, Noordsingel S 160. Hondenbandje J. de Lange, L'. Singelstraat N 172 Portemonnaie. M. Le gerstee, Gellcbroershof E 126. Dames- portem. met inh., P. Luteijn, K. Delft F 25 DameSportem. met Inh., (zwart), P. de Koning, Bastion N 72. Zakmes in étui, de Lange, Hendrikstraat W 61. Bruine herdershond. Jobse, N. en St. Joosland A 15. Bankbiljet, Cozijn. Vliss. straat. Rijwielbel. pk 1926, v Dararae, Bastion N 58. Vulpenhouder, J. Jeroni- mus, 't Zand D 36. Grijze Handschoen, Schrijenberg. Zuidsingel E 32. Kinder- port. met inh Snijders, Molenberg K 90 Eenig geld, P. Houmes, L. Geere K 315a. Zilveren beursje, J. Dunes, Koestraat K 40. Padvindersines, J. Munters, St Janstraat I 55. Inlichtingen aan het Bureau van Poli- litie, alléén des Zaterdags lussche* 7 en 8 uur namiddag. Beetrtaehe Drakkarij G. »W. den Baar, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 7