BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 27 April (Slolkoers 6 pet. Nederland 1923 lOG'/s, 6 pel. Nederland 1922 102%; 5 pet. Nederland 191S 1003/4l -i% pet Nederland 2917 .98%2% pet Nederl. W. Schuld 623/!,, 3 pet. do. Oblig 73%3 pcf. do. Certif 74 Cert. Ned. Hand. Mij. 145%; Aand. Ned. Ind. Ilandelsb. 160%—161, Aand Koloniale Bank 198%. KoninkJ. Petrol. 'Aand. 389—391% Cult. Mij. Vorstenlanden 171—172, Handelsv Amsterdam 657—661, Java- sche Cultuur 349% Aand. Deli Maatsch. 371381. Amsterd Rubber 334 336%. Ned. Amerik. Vaart 15, Ned. Scheep vaartunie 169; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 79%; Aand. Paketvaart 196%.; Jurgens A. 163—1013% Anaconda 89% Steels 120%, Eriie 31%, Union Pa,cijfic 1 18%; Common Marine 10%, Prefercd do 41%. Maxwell Land Cerl. v. Inc Bonds 15%. Prolongatie 3 Russen Obi. 1880 2 negen zestiende; Consols 4%Hope 3%. "Markt sluit flink prijshoudend. Wisselkoersen - Londen clièque 12.09%; Berlijn 59.23; Parijs 8 29. Brussel 8.97. Dollar Cable 2 48% WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 April Hoogste barometerstand: 777.5 te Haparanda. Laagste barometerstand: 758.9 te Hamburg. Verwachting van den avond van 27 tot den avoiui van 28 dezer Aanvankelijk zwakke, W. tot N., later wellicht vorder oploopende wind/neve lig tot betrokken of zwaarbewolkt. Wei nig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur Thermometerstand alhier des morgens: 9 uur 54.gr., 12 uur 56 gr., 3 uur 56 gr. tarief worden toegepast ongeveer 30 pet. lager dan liet bestaande. Voorts zal bij verzending van goederen in internationaal verkeer, ook al wordt de vracht aan een der Nederlandsche stations betaald, in rekening worden ge bracht liet tarief der Belgische .spoorwe gen, berekend in francs Overeenkomstig de koers van den dag Goedkoopcr Postvervoer. Met ingang van 1 Mei zal, naar de Teleg. verneemt, zoowel bier te lande als in bet verkeer met ons land, vermin dering van liet internationaal posllarief voor drukwerk toepassing vinden vqor nieuwsbladen en tijdschriften, welke rechtstreeks door de uitgevers worden verzonden ingenaaide of ingebonden boeken, niet uitsluiting van alle bekendmakijngen en reclamegeschriflen, en letterkundige en wetlenscbappelijke uitgaven, welke wetenschappelijke in stellingen elkander toezenden. Het port van deze stukken zal bij ver zending van ons land uit bedragen 2 ct. per 50 gram, doch uitsluitend in bat verkeer met de landen, die gebruik ma ken van deze bevoegdheid, daartoe door hel Postverdrag van Stockholm gegeven. Perl zegels. van 7% cent. De Telegr. verneemt, dat binnen en kele dagen de uitgifte van het nieuwe porl/.egel van 7% cent zal plaats vinden LEGER EN VLOOT. De sergeant der mariniers A. Touw wordt overgeplaatst van het wachtschip te V 1 i s s i n ge n naar de afdeeling ma riniers te Rotterdam en dc sergeant A. J. Looijsens van de afdeeling mariniers te Rotterdam naar het wachtschip te iVlissingcn De inbrekers historic te Amcrsfoor t. Een der soldaten die betrokken was bij het onlangs door ons besproken ge val in de kazerne te Amersfoort komt in Het Volk op tegen de voorstelling door majoor Brussen gegeven. Hij deelt mee dat de soldalen van die zaal niet in hun lied zijn blijven liggen maar om den inbreker slonden toen de gewaar schuwde wachtkommandant binnen kwam. Twee van hen hebben den inbre ker overeind getrokken. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Te Schore werd door hel ge meentebestuur aanbesteed hel vernieu wen en herstellen van enkele straten in de kom der gemeente Inschrijvers waren L. van Boven, El- lewoutsdijk, f 1646.- M. W. Knuist, Goes, f 1870 A. Foudraine. Goes, f 1890 R. Verschelling, Terneuzen, f 1973 T Duijnhouwer, Goes, voor f 2037 .1 Wolse. Ellewoulsdijlc. voor f2250--; J. de Maagd, Hontenisse, voor f2320 Het werk ts aan den laagslen inschrij ver. behoudens nadere goedkeuring ge- gund. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Van af hede n—V r ij d a g 7 Mei Tea- toonstelling schilderijen <en teeke- ndngen van H. A. Gerritsen. In de Steenrotse. Woensdag 28 April. Jaarl. Alg. verg. aandeelhouders Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Ten santore der Mij., n.m. 2 «ur. NAGEKOMEN BERICHTEN. STAKING VAN BETALINGEN AMSTERDAM, 27 April V I) Naar wij vernemen heeft de Zaanlandsche bank, gevestigd te Krommenie .hedenmorgen haar betalingen ges'taakl LAATSTE BERICHTEN. TWEEDE KAMER, De heer Heemskerk vraagt verlof de regeering te interpelleer en over het af treden van den Minister van Oorlog, den heer van Royen, en het aftreden als zoodanig van den heer Lambooy. Hierover zal morgen worden beslist. Voortgezet wordt de behandeling van de Indische begrooting. De heer Zadelhof constateert verwaar- loozing van de belangen van het volks onderwijs. De heer Scheurer zegt, dat de regee- ring nog veel moet doen voor de verbe tering van de volksgezondheid in Neder- landsch-Indiê. INTERN ZUIVELCONGRES. Benoemd tot vertegenwoordiger der Nederlandsche regeering op het in 1926 te Parijs te houden 12e Internatiosale zuivelcongres K. J. A. G. baron Collot d'Escury te Kloosterzande, voor zitter van het nationaal comité van den Internationalen Zuivelbond. Ds v. DUIN TE HAARLEMMERMEER. Naar .Vaz Dias nader verneemt, is aan Ds v. Duin te Haarlemmermeer gisteravond de volgende verklaring dooi den Gereformeerden Kcrkeraad voorge legd Ondergeleekende verklaart, met de be slissingen der Asser Synode in te stem men, maar behoudt zich het recht voor, waar hij bezwaar heeft t. o. v. hetgeen daar gezegd wordt inzake de slang en haar spreken een gravamen in Ie die nen, en belooft zulks bij de volgende Synode le zullen doen, opdat deze daar- 'over beslisse Hij belooft voorts dit bezwaar noch openlijk noch heimelijk te zullen leeren noch daarover le zul len schrijven. Tevens verklaart hij, han gende dit appèl, zich te zullen houden aan de resoluties der Generale Synode te Assen, ook wanneer hij afgevaar digde wordt naar de vergaderingen. En zoo hij meent om (ter consciëntie wil, dat niet le kunnen doen, zal hij sSicli van het deelnemen aan deze vergaderingen onthouden. Na ampele besprekingen en een kort beraad heeft Ds. v. Duijn, zocals reeds kort gemeld, deze verkla ring niet ge teekend en werd hij daar op geschorst tol 5 Juli. BINDEND-VERKLARING COLL. ARBEIDSOVEREENKOMST. De gisteren onder voorzitterschap van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gehouden vergadering van den Hoogen Raad van Arbeid behandelde het praeadvies van de commissie van 12 over het do or minister Aalberse bij den Raad aanhangig gemaakte voor-ontwerp van een wet regelende de verbindend verklaring van collectieve arbeidsover-. komsten. De Raad sprak met 21 tegen 15 stem men de wenschelijkheid uit om de mo gelijkheid te openen lol een verbin dendverklaring, en vereenigde zich met de in liet voor-ontwerp uitgewerkte denkbeelden, dat de beslissing omtrennt een verbindendverklaring wordt genomen door den minister van Arbeid, na inge wonnen advies van een door hem in te stellen commissie. i PAMILJE-DRAMA. Te Soest heeft Maandag zekere v. G., een zenuwpatiënt nadat dien dag zijn broer uil Rotterdam een bezoek had ge bracht met welken broer v. G. in onmin leeft, zijn 83-jarigen zieken vader met een scheermes aangevallen. Het kostte heel veel moeite den woesteling |e over mannen en hem naar hel krankzinnig- geslicht over te brengen. OVERREDEN Op den Admiraal de Ruvterweg le Amsterdam is een vijfjarig jongetje door een wagen van de E. S. M. overreden en gedood. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 27 April 3 uur. De cijfers lusschcn haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.09% (12.10%). Berlijn 59.23 (59.27) Parijs S.29 (8.33), Brussel 8.97 (8.94). Zwitserland 48 10 (48.10). Wccnen 35.17% (35.20). Kopenhagen 65.20 (65.20). Oslo 53.80 (53.80) Stockholm 66 67% (66.70). New-York 2.48% (2.48%). BEURSÖVÈRZICHT. AMSTERDAM, 27 April 3 uur. De beurs had een ongeanimeerd ver loop. In verhand mei de aanvankelijke da ling jler rubberprijzen. werden deze fond sen wat lager ingezet, en in den loop van den middag werden nog maar geringe va riaties meegemaakt. Tabakken animo niet groot. Oliewaar den Koninklijken, eenigzins in 'reactie. Suikerfondsen vaste stemming 1 Scheepvaarten weinig omgaand. Ned. industrieelen en Amerikanen stil. Prolongatie 3 pet HET DUITSOH-RUSSISOH VERDRAG. BERLIJN, 27 April V.D. - Dp geheele pers keurt het totstandkomen van het Duitsch-Russisch verdrag goed. Voor liet eerst sedert het beslaan der Republiek vindt de buiteniandschc politiek der re geering de algcmcene instemming. De Duitsch-Nationale pers is alleen ontevre den, omdat de Locarno-politiek niet on gedaan is gemaakt. DE RIJNLANDSCHE WIJNBOUW. BERLIJN, 27 April V.D. - Tot leni ging van den nood der Rijnlandschej wijnbouwers, heeft de Pruisische regee ring den ober-president van de Rijnpro vincie twee milüoen mark overhandigd. HET CONFLICT IN DE ENGELSOHE MIJNINDUSTRIE. LONDEN, 27 April. V.D. Er heerschl thans een meer optimistische stemming met betrekking tot het bereiken van een compromis in het conflict tusschen de mijneigenaren en mijnwerkers, 't Schijnt dat de mijneigenaren hun tegenstand te gen een Nationale loonregeling willen opgeven, wanneer de regeering aan de districten welke op den export zijn aan gewezen en aan die welke onder de internationale depressies in liet bijzon der te lijden hebben, een voldoende on dersteuning zal toestaan. De mijnwerkers schijnen het nog niet eens te zijn over de vraag of zij, indien de mijneigenaren een nationale loonover- eenkomst willen toestaan zullen toestem men in een verlaging der loonen of een verlenging van den arbeidsduur. CHURCHILL'S BEGROO'EINGSREDE LONDEN, 27 April. V.D. De begroo- tingsrede van Churchill wordt in de pers over het algemeen gunstig opgenomen- Een meerderheid in het Parlemenlt schijnt verzekerd. DE .VOLKENBOND EN HET DUITSCH- RUSSISCH VERDRAG. GENÈVE, 27 April. V D. In Vol- kenbolidskringen wordt aan het Duitseh- Rnssisch verdrag groole betcekenis ge hecht. De toenadering van Duitschland aan Rusland wordt in verband met de verhoudingen en het verdrag als een zekere aanvulling van Locarno be schouwd; aan den anderen kant wordt het vormen van een nieuw afzonderlijk bondgenootschap naast den Volkenbond betreurd, en de nieuwe ontwikkeling van Europa een gevaar voor de versterking van aen bond geacht. Men betwijfelt bo vendien of niet de neutraïiteitsclausule van liet Duilsch-Russisclie verdrag in strijd is met de toekomstige verplichtin gen t. o. v. de artikelen 16 en 17 van het Volkenbondspact. Ondanks alle be denkingen gelooft men niet, dat de op neming van Duitschland in den Vol kenbond door dit verdrag in gevaar wordt gebracht REGEERINGSCRISIS IN POLEN. WARSCHAU, 27 April V.D. Aangezien wegens de onverzoenlijke Ijouding der oppositie alle hoop op een herslel of ver breeding der regeeringscoaliti|e opgege ven is heeft Skrynski verklaard zijn ont slag te zullen aanbieden. Er blijven nu nog vier mogelijkheden handhaving der tegenwoordige coalitie der tegenwoordi ge coalitie met een nieuwi kabinet; een coalitie met de Soe. Democraten, met vergaande persoonswisseling, een kabi net dat slechts tot taak heeft grondwet-' herziening uit te voeren en ontbinding van den landdag vierde een kabinet van ambtenaren DE FRANS0HE SCHULDEN AAN AMERIKA. WASHINGTON, 27 April V.D. - De fundeeringscommissie heeft besloten den ambassadeur Bérenger te verzoeken er bij zijn regeering op aan te dringen het aanbod betreffende de jaarlijksehe schul denbepalingen te verlioogen VERSCHILLENDE BERICHTEN. Zondagmiddag zou de -heer C. te Leiden zijn auto in een garage in de Rijnstraat stallen. Hij reed snel achteruit en hotste tegen een deurpost. Toen het stuur omwendend, reed hij aan de over zijde van de straat een winkeldeur stuk, terwijl een dame. die juist passeerde, tusschen auto en muur bekneld geraak te. ernstige kneuzingen bekwam en een arm brak. Een 17-jarige knaap sloop dezer dagen in den toren van de R. IC. Kerk le Zwaagdijk (N. II.) zich aan de haken vasthoudend, klom liij tot aan den bal, waarop het kruis rust, en wuifde zijn vriendjes gemoedelijk toe. Ongedeerd kwam hij weer heneden. Volgens geruchten' heelt te Vuglit, Van der II. zijn vrouw vergiftigd. Op last van (1e justitie werd sectie op hot lijk verricht, dat in beslag/ is genomen De overledene was mo,eder van vijf zeer jonge kinderen (Stand. Tijdens een onweer, dat Zondag avond omstreeks zes uur boven Roer mond hing, is in de naaste omgeving de bliksem geslagen in twee groole boer derijen, die in den ascli zijn gelegd. Er is ter plaatse op hel Gebroek. weinig water en hlusschingmateriaalbij de hand. Hel noodweer, dat Zondagmiddag in Zuid-Limburg heeft gewoed en dat vergezeld ging van een hevigen hagel slag. heefl aanzienlijker schade veroor zaakt dan aanvankelijk vermoed werd. Nagenoeg alle bloesem is van de vruchtboomen verdwenen, terwijl aan de jonge groente aanmerkelijke schade is toegebracht. Men schat de schade aan kersenboomgaarden in dezen streek toe-, gebracht, op ten minste 20.000 •gulden. Tijdens hel onweer, dal Zondagmid dag boven Beekbergen woedde, werd de woning van deii heer J3. aan don Enge- ianderweg door den bliksem getroffen Een jongen van 14 jaar, die met zijn zusje van 10 maanden op den arm lil de deuropening stond, werd bewusteloos ge slagen. Hij lcwam echter spoedig bij, doch had een brandwonde aan het hoen ge kregen. Te Boronia (Australië), aan de Fern Tree Guilylijn, is een elect, trein bij een. overweg op een toerauto vol dagjesuienschen gereden. Er zijn 9doo- den en 12 gewonden. De dooden zijn vreeselijk verminkt, BRUTAAL STUKJE Op liet dak van het vrachtgoederen- bureau der Nederl. Spoorwegen le Leeuwarden was een loodgieter aan 't werk. Een liar met eenige gereedschap pen stond beneden te wachten leder, die den man daar ijverig bezig zag. dacht natuurlijk, dat hij daar werkte in op dracht van den betrokken opzichter, en men liet den man rustig zijn gang gaan. Groole stukken lood werden onder groot geraas van het dak gescheurd en op de kar geladen. Met een flinke partij lood reed de man tenslotte weg Een paar rechercheurs, die later den man met al z'n lood door de stad zagen schuiven, keken elkaar eens aan. De voerman was hun niet geheel onbekend. Ze hielden hem aan en nu bleek al gauw, meldt het „L. Nbki.", dat de zaak niet zuiver was De rechercheurs stelden een onderzoek in en hoorden, dal nie mand opdracht had gegeven tot herstel van 't dak en dat dus de aangehoudene op klaarlichten dag een brutalen diefstal had gepleegd. De man, de 34-jarige P. van D., heeft nog oneer looddiefstallen op zijn gewe ten. De rechercheurs berekenden, dal hij den laatsten tijd minstens een 4 500 kilo van dit goedje gestolen heeft. BUITEULAS¥D. HET DLTTSCH-JMJSSSISCH VERDRAG. Thans is de tekst van het Duitsch- Russisch verdrag gepubliceerd. Inder daad bestaal dit verdrag uit slechts 4 artikelen. Het eerste meldt dat het verdrag van Rapallo de basis van de betrekkin gen tusschen beide landen blijft. Zij zul len in vriendschappelijk contact met elkaar blijven, om 't eens le worden over alle vragen van politieken en economi- schen aard, die beide landen betreffen. Het tweede regelt de neutraliteit; bij een aanval van een der partijen door een derde mogendheid zal de andere partij een strikte neutraliteit handhaven. Het derde betreft de niet-aansluiting van de eene partij hij een economischen of finantieelen boycot tegen de andere. Tenslotte regelt het vierde de ratifica tie en de ratificatie-oorkonden. Eyen uitgebreide nota is aan deze" vier artikelen toegevoegd. Hierin wordt verklaard, dat loeide re geeringen 't nuttig achten spoedig on derhandelingen aan te knoopen over een algemeen verdrag lot vriendschappelijke oplossing van mogelijk tusschen beide partijen rijzende geschillen, waarbij voor al de mogelijkheid van arbitrage en be middeling in hel oog zal worden ge houden. Rusland .ineemt voorts acte van de verklaring van Slresemann dat deDuit- sche toetreding tot den Volkenbond geen beletsel kan vormen voor de vriend schappelijke ontwikkeling der betrek kingen tusschen beide staten. Mochten, wal de Duitsclie regeering niet veronderstelt, binnen het kader van den Volkenbond stroomingen optreden, die, in strijd met het vredesbeginsel, eenzijdig legende unie van socialistische sowjetrepublieken gericht zijn, dan zal Duitschland zich met den grootsten na druk daartegen verzetten. Volgens art. 16 en 17 van hel bondsstatuut kan, afge zien van verdere voorwaarden, van sanc ties legen Rusland alleen sprake zijn in geval (1 it land een aanvalsoorlog tegen een ander land opent. Hierbij moet men in hel oog vallen, dal de vraag of Rus land in een gewapend conflict mei een derden staat- aanvaller is, alleen met bindende kracht voor Duitschland kan worden opgelost, als hel tot die- oplos sing meewerkt en dat derhalve een aan klacht van andere landen le dier zake tegen Rusland, welke volgens Duitsch land niet gerechtigd is, Duitschland niet dwingen kan aan maatregelen op grond van art. 16 deel le nemen. Over de beteekenis van arj. 16 en il7 meldden wij gisteren al een en ander. Ziehier <lus (Ie hoofdinhoud van het neutraliteitsverdrag, dat al bij voorbaat goedkeuring wegdroeg van Chamberlain. Wanneer dus Rusland met Polen in oorlog komt. zou Duitschland neutraal blijven, als Polen de aanvaller was, zou (lus Duitschland ook geen Fransclie troepen over zijn territorium door mo gen laten Is Rusland echter de aanval ler, dan zou de sanctie-procedure vol-' gens art. 16 en 17 ran het volkenbonds- eonvenanl in werking treden, zou dus die neutraliteitsbepaling van het Duitsch- Russisch verdrag geen waarde hebben. Doch dan komt de groole slag om den arm, dat Duitschland de eer aan zich houdt uit te maken of Rusland inderdaad de aanvaller is, dat 't zich ook bet recht voorbehoud daarin een beslissing te jip, men, tegen do meening der andere mo gendheden in hior Jigt 0, t. het zwaartepunt van het heele verdrag, want hier eerst geldt een houding aan. te nemen door Duitschland afzonderlijk t. a. v. Rusland. Zóó kan Duitschland er altijd af. Want de groole oorlog heeft toch wel voldoende geleerd hoe moeilijk 't luil te maken is, wie in een conflict de aanvaller isl Een andere vraag is de mogelijkheid van een dergelijk Poolsch-Russisch con flict Op hel oogenblik stuurt de Rus sische buitenlandsclie politiek er niet op. aan. Integendeel. Tsjitsjerin bracht onlangs een bezoek aan Warschau; en Skrzynski, gaat misschien binrmenkorl naar Moskou. Trouwens met alle Bal- tische landen zoekt Rusland toenadering En een Duitsch-Poolsch conflict? (Wij nemen nu maar Polen als voorbeeld van de „derde", omdat een conflict van een van beide partijen met dien staat natuur lijk hel meest voor de hand ligt). De Duitsche Provinciale pers durft de dingen dikwijls vrijmoediger bij den naam te noemen ,dan die in de hoofd stad. Om bovenstaande vraag te beant woorden kunnen wij 't best aanhalen hoe de Koningsberger Allgemeine Zei- tung zijn lezers lieeft laten schrikken. Zonder bliken of blozen schrijft het blad ronduit „De verdragen van Locarno zijn door de rijksregeering van den aanvang af zoo opgevat dat door middel van stabili satie van den toestand in het Westen Duitschland de vrije hand in hel Oosten krijgt ten einde de Oostelijke grens, Pom- meren en Opper Silezië, te kunnnen ver anderen. Dat was de diepere zin van' het waarborgverdrag, dien ook de Engel- schen terstond begrepen hebben." Als wij dat lezen, denken vvij ineens terug aan de dagen, toen Duitschland het waarborgverdrag aanbood, dus laög voordat Locarno genoemd werd. Durf de toen niet iedereen openlijk te er kennen, dat 't Duitschland daarom te doen was? Maar dat werd allemajal weg gevaagd door Locarno en den geest van Locarno" vooral I Nu lezen wij 't weer eens zwart op wit! Locarno bracht eveneens die bijzon dere bepalingen voor de Duitsclie toetre ding tot den Volkenhond wat betreft de te verleenen hulp, omdat Duitsch land immers ontwapend is. Intusschen willen wij nog eens nadrukkelijk wijzen, dat Duitschland nog geen lid is van den Volkenbond, dat opnieuw moeilijkheden worden verwacht bij de behandeling daarvan jn de Septemberzitting en dat de buitenwereld eigenlijk nooit is te we len gekomen welke „dessous" er ach ter hebben gezeten, dat die toetreding in de jongste zitting mis moet loopen. Tenslotte nogmaals een verdrag tus schen twee staten wordt altijd gesloten als voorzorgsmaatregel tegen een derdel Wat sinds den Volkenbond niet meer noodig moest zijn. DE VREDESONDERIfANDELjNGEN MET MAROKKO. In verband met het feit, dal dc vredes onderhandelingen thans feitelijk eerst 'n aanvang nemen, is op het geheele front een volledige wapenstilstand ingetreden. DE FRANSCIlE SCHULDEN AAN AMERIKA. Briand en Pérel hebben gisteravond in de financieele Kamercommissie be langrijke verklaringen afgelegd, inzake de Fransclie Amerikaansche oorlog- schulclen-onderhandelingen. die te Was hington gevoerd worden. Over deze on derhandelingen wordt de meeste strenge geheimhouding bewaard, en ook van de besprekingen in dc comVnissib is geen pu blicatie gegeven, aangezien het tot stand lcomen eencr regeling reeds meerdere malen mislukt is door voorbarige publi caties. Uit bevoegde bron echter verluidt, dal de premier in de commissie Ver klaard heeft, dat dc tol nu toe gepubli ceerde berichten over de onderhande lingen veel te optimistisch waren Hij waarschuwde de commissie, dat er een ernstig verschil bestaal tusschen hel aanbod van Bérenger. en de eischen der Ver Staten. 'Het verschil bestaat voor namelijk over het totale bedrag en hel aantal annuïteiten. Naar vernomen wordt heeft de Bérenger 6% milliard dollars aangeboden, lei-wijl de fundeeringscom missie 7% milliard vraagt. De premier verklaarde voorts, dat de regeerïng de hoop heeft opgegeven, dat de zekerheids- clausule waarbij de Fransclie betalingen afhankelijk Worden gesteld van (le Duit sclie betalingen jn do overeenkomst zal worden opgenomen- Daarentegen Sprak Briand de hoop uit, dat Amerika de va lutaclausule aanvaarden zal, die gebaseerd zal zijn op de koersfluctuaties van den frank. Hij heeft de Bérenger Instructie gegeven de funaceringscommissie te wij zen op den ernstige» economischen toe stand van liet lana. Ondanks de beslaande mecningsver- schillcn achtte Briand toch een zeker optimisme" niet misplaatst. Wat betreft de betalingen lot 'delging van de oorlogsscliulrl aan Engeland be vestigde Briand, dal Péret, Churchil ver zekerd had. dat Engeland zou kunnen rekenen op 4 millioen pond sterling, ge- gedurendc bet komende finanlieele jaar De eerste 2 millioen zullen voor het einde van dit jaar betaald worden, en de

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6