ïttlipli Êiral F E IL L E T 0 is B IJ VOEGSEL VAN DH 'L VAN Vrijdag 23 April 1926, No. 95 ALS HET MAAR TEGEN MILITAIREN GAAT! Tol welk een onsympathieke houding de anti-militaire drijverij „Het Volk" soms brengt, bleek uit hetgeen in dat blad gepubliceerd werd over een ge val te Amersfoort. In een bericht uit die plaats werd cl over geklaagd, dat majoor Brusse in zeer krachtige termen aan dei soldaten van, een slaapzaal had verweten dat ze laf hartig bleven liggen toen cr een inbre ker in de zaal bleek te zijn. Tevoren hadden eenige onderofficieren hier reeds te kennen gegeven dat ze den kerel op z'n dhadden moeten slaan, em hem in stukken naar de wacht moeten slepen, „(Wie 'heeft hier het juiste begrip van, wat menschelijkheid en moed eischt"a zoo werd gevraagd. En daaraan werd een uitvoerige beschouwing vastgeknoopt over de ruwheid van zeden in de kazer nes, en over „de zelfbeheersching en. mannelijkheid dezer 24 als soldaat ge kleed© medeburgers." In het Volk van gisteravond gaf ma joor D J. Brusse een uitvoerige uit eenzetting van de feiten Er was in die- kazerne geld uit broekzakken van sol daten gestolen zonder dat men den da der kon vinden, wal tot veel onderlinge argwaan aanleiding gaf. Op een der vol gende nachten kwam een der man> schappen rillend en bevend aan den wachtcommandant inededeelen, dat er oen burger tusschcn twee kribben tc slapen lag Daar bleek werkelijk iemand te liggen; maar ook, dat de 21 soldaten van oe zaal zoo door angst en schrik bevangen waren, dat ze niet uit hun bed hadden durven komen, en zelfs niet te bewegen waren dien zoogenaamd sla- penden burger wakker te maken De majoor noemt dat „een misselijke hou ding". Bij het verhoor den volgenden dag bleek die burger de diefstallen van de vorige dagen te hebben gepleegd, en ook nu weer met hetzelfde doel te zijn binnengedrongen De majoor geeft toe, dat hij tegenover die 24 soldaten „in een beetje krachtige termen"' uitdruk king heeft gegeven aan zijn misnoegen over hun laffe houding. Een misnoegen, dat wij ons alleszins kunnen verklaren 1 - Maar lees nu wat de Volk-rodaclic daaronder schrijft De tegenspraak van den majoor laat volgens haar buiten beschouwing „de medodeeliiig in het eerste bericht, dal, voordat de majoor zijn „krachtige" toe spraak tot de laffe" soldaten richtte, eenige onderofficieren reeds lot hen be toogd hadden, dat zij „dien kerel op zijn donder hadden moeten slaan cu hem :ti stukken naar de wacht hadden moe ien sleepen." Uit ons bericht bleek, dat de soldaten begrijpelijkerwijze verband zochten tusschen de berisping van"den hoofdofficier on de opvatting der on derofficieren omtrent hun eigenlijke taak. Wij moéten het echter in de sol daten blijven prijzen, dat zij niet de op vatting van goede justitie deelden, die men hun trachtte bij tc brengen Voorts betoogt liet blad, dat die man op dat oogenbük slechts een verdachte was; dat het ongeoorloofd was om zelf dien man af te ranselen, en. het eindigt met de opmerking; „dat ook door het uitvoeVig verweer van den inzender, nog niet geheel de De Hof (ter Lengenen. Naar het Engelsch var. JUSTUS MILE FOSMAN. Door J. S. 29). .,Ik kan begrijpen, sir," zei de Prinses, „dat sir Gavin Mac Kcnsie 'en de andere heeren, ja dat zeifs mijn nicht Jessica goedvonden mij te misleiden ter wille van mijn gezondheid. Daarin is niets ver schrikkelijks. Maar dal u doorgezet liebt, dag na dag, terwijl u zag, moet gezien hebben, waar het op uilloopen zou. zag, dat ik meer en meer van u ging hóuden, ja terwijl u zelf maakte, dat ik van u hield totdat ge mij hadl. tot mijn hart iu uw handen was, dat is de afschuwelijk heid van het geval Ik kan mij niet voor stellen hoe oen mail zoo laag kan zijn, zoo verachtelijk, zoo eerloos' Te tooeten denken, dal ik iets gegeven heb om zoo'n ellendeling' Ik zou me zelf het hart kunnen uitrukken en het ver trappen. ais ik aan de laatste wéken denk. liet is onrein, het is bezoedeld' lk had nooit kunnen denken, dat een menschelijlc wezen zoo laag kon zinken Zichzelf, zijn lage ziel, bemantelen met zoele, mooie woorden, te praten over zijn eer over zijn eert Zichzelf bij een argelooze vrouw in te dringen, als haar indruk weggenomen 'is, dal in de ka zerne te Amersfoort, gelijk in wel meer kazernes, een geweld-opvatting gehul digd wordt, die wellicht bij het milita risme past, maar waartegen wij ons als burgers moeten blijven verzetten." Toen we deze laatste, benepen gelijk- hebberij gelezen hadden, hebben we hartgrondig Bali! gezegd. Als iemand zich eens met dezelfde bedoeling had verborgen, bijv. in een bouwkeet, en de niet-militaire polder werkers die daar sliepen waren even bang blijven liggen, wat zouden dan wel de andere polderjongens van hun houding hebben gelegd? Zou „Het Volk'" hun woorden dan ook op een keurig goudschaaltje wegen? Wat een miserabele houding. Alleen omdat het militairen geldt! BINNENLAND. UIT HE PERS. Herslelkauseu der coalitie. De hoefijzercorrespondent van het Handbl. heeft dezer dagen aan het slot van een artikelen-reeks over „de schip-, breuk van de Op Hoop van Zegen," de vraag besproken of de coalitie voor goed dood is. „Alleen hij wiens kijk ,op de werkelijk heid door den wensch naar den dood der coalitie geheel wordt beneveld, kan die meening hebben. Reeds in de Tweede Kamer is gebleken dat Roomschen en Anti-Revolutionairen al weer bereid zijn .om niet elkander samen te werken 'in de Eerste weet men zelfs niets van hel verbreken der coalitie, ook' niet bij de 0. lien dat het wachten slechts is op' de Christelijke-IIistorischcn. Voor de Room schen trouwens is de reden van conflict vervallen Het gezantschap b 1 ij f t weg, zij hebben zich daarbij neer gelegd, waarom zouden zij dan niet een coalitie terugwenschen die ook enkele van hun wenschen soms aan een meerderheid hielp en die zij achteraf beschouwd noodeloos aan het nu tóch verdwenen gezantschap hebben opgeofferd. En voor de Anti-Revolutionairen is dc mogelijk heid van politieke leiding voorshands verkeken, terwijl er voor hen geen re den tot virulent conflict heeft bestaan Slechts de C.-H. zullen nog wel niet zoo aanstonds weer de oude woning zoe ken. Het geschil met de Roomschen is nu weggeruimd, maar elke nieuwe coali tie met Rome zal hen weder min of meer compromittceren in dc oogen der ultra- Protestanten En bovendien is cr. blijkens hun houding bij de Kabinetsformatie èn blijkens die der A -II. in zake het com- promis-Bern, ook wrijving tusschen hen en deze laatsten Veel zal, voor de moge lijkheid van coalitie-herstel, natuurlijk af hangen van 'de politiek van hel tegen woordige Kabinet Stelt dat 'de C.-H te vreden, dan kan liet wellicht nog lang wachten op den dood dien het zelf zoo vurig wenscht. Maar men miskent toch steeds weder, dat wat wij eens hebben genoemd „de kracht van rechts", wanneer men meent, dat alleen zulke concrete zaken de coali tie weder bijeen zouden kunnen drijven. Die zekere „unio mystiea" vau dr Kuy- per wij hebben het reeds meer be toogd bestaat tusschcn de drie groepen van rechts. Al zal zij nooit bc- gvegen kunnen worden door diegenen zonder of met weinig positief gelooof. die zich niet kunrifen indenken in dc geestes sfeer van den geloovige Ze is een kracht van denzelfden aard als die. welke demo craten en behoudenden samenbindt b v in de Rooinsche Staatspartij. lol ver bazing en ergernis van sociaal- en, vrijzin nig-democraten Wie wat beseft van de waarde van geloof in het leven, die ver baast of ergert zich over zulk samen leven echter niet, En het kwaad van de coalitie was ook niet zoozeer, dat zij be stond maar dal er niets tegenover haar bestond man de grootste, reinste liefde te win nen, en dan na liet volbrachte dagwerk ferugkeeren naar zijn hol onj. te lachen, te lachen en te spotten over wat hij gedaan heeft Edel tijdverdrijf moet dat voor u zijn geweest. Ik verbaas me alleen hierover dat God kan toestaan, dat ge blijft leven en voort kunt gaan met alles te vergiftigen, wat ge aanraakt! Denkt ge, dat ik ooit de verontreini ging van uw omgang te boven zal ko men? Denkt ge, dat er ooit een dag zat voorbijgaan ,dat ik niet huiver bij de ge,- dachlc dat ik hier met u zat, "U mijn hart ,mijn vertrouwen schonk als nooit iemand liet bezeten heeft, u kusfjüj zelfs? Bah! Ge hebt de rest van mijn leven af schuwelijk gemaakt!" Mallory was lijkbleek geworden, maar hij had zich niet bewogen „Denk je dan, dat ik voor minnaar speel de, zooals ik voor echtgenoot speelde Denk je, dat ik iederen dag naar mijn ka,- mer terug ging om te lachen en te spotten? Eleanor, je trapt me .op hel hart. 11^ heb je oprecht liefgehad, en ik heb .je nog lief, en dal zal ik blijven doen tot de dag van nyjn dood Ik heb nooit anders dan onbeholpen en armoe dig en gebrekkig kunnen uiten, wat ik ▼oor je voelde. Veracht me ajs ge wilt, als hel zoo moet. Prinses, maar ge kunt de liefde, die ik voor u koester, niet Het Centrum (het blad van mr. Aal- borse) brengt in herinnering dat deze toevallig denzelfden avond in een rede met andere woorden vrijwel hetzelfde heeft gezegd. De principieel© grondslag voor de coalitie is er nog gelijk hij voorheen was. En op de vraag of thans nog de feitelijke mogelijkheid bestaat eener samenwerking op coalitie-grondslag, ant woordde mr. Aalberse Met de anti-revolutiounaire», onvoor waardelijk ja. Zelfs heeft het gebeurde der laatste maanden den baud tusschen Katholieken en Anti-revolutionnairen nog versterkt. Anders staat het met der Christelijk- Historischen Het is, zoo zegt het Centrum, juist die moed der overtuiging welke wij zoo zeer gemist hebben bij den voorzitter dier fractie, dr De Visser, di© opzettelijke wegbleef, toen hij aanwezig had moeten zijn. En des te dieper voelen wij dit, nu hij z.ejf ter vergadering der Christelijk- Historische Unie niet alleen over den heer Snoeck Henkemans, maar nog veel meer over zichzelf het vonnis wees, toen hij uitriep; als mr. Savornin Loh- man op 11 November aanwezig war© ge weest, hij zou ua Marchant's politieke verklaring opgesprongen zijn, en ver klaard hebben, nu stemmen wij tegen dit amendement Lohman was dood. Maar De Visser bleef opzettelijk weg, ziphzelf in de onmogelijkheid stellende om te doen, wat Lohman, naar zijn eigen zeggen in zijn plaats zou gedaan hebben! Ook hel verloop der Unievergadering belooft niet veel goeds. Wij hebben hier af te wachten. Maar moeten zeker niets forceeren. Als de coalitie te herstellen valt, dan zal dat toch alleen zijn ua eenigen tijd waarin men eerst goed is gaan beseffen, wat roekeloos verloren is gegaan. Allereerst zal het vertrouwen herstel behoeven. Dat is ernstig ge schokt. Zoolang wij, hoezeer nijeii er tegen pro- testeeren moge, in de te betreuren hou ding der Chr. Ilist. niets anders kun nen zien dan vrees voor antipapisten eu concurrentiezucht jegens de anti-re volutionairen, is onzerzijds van herstel van dit noodzakelijk vertrouwen geen sprake. De Ghr, Hist, zullen, ons dat vertrouwen moeten hergeven Maar als zij, gelijk dit in hun pers geschiedde de magistrale rede, van mr. Heemskerk over het Gezantschap bij den H. Stoel weer onmiddellijk zijn gaan uitbuiten, om 't zoo voor te stellen, of de anti-revo lutionnairen nog warmer en geestdrifti ger voorstanders en verdedigers van een Gezantschap bij den Paus van Rome wa ren dan de Roomschen-zelf, dan zien wij dat geschokt vertrouwen nog niet terug- keereu. Wij betreuren dit Wat mr Elout schrijft over „de kracht van rechts" is volkomen waar. De coalitie is uiteen, helaas. Maar de antithese blijft VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ne der 1 andsche Reisver- e e n i g i n g. Naar „Reizen en Trekken" meldt heeft het dageïijkscli bestuur der Nederland- sche Reisvereeniging hel plan opgevat in 1927 een reis naai- Nederlandsch-Indië en een reis naar Zuid-Afrika te organi- seeren Reeds is een gedetailleerd plau voor een reis naar Indië door een enthousiast lid der N.R.V. ingekomen. Voorts meldt dat blad Waarschijnlijk met ingang van 1 Mei a.s. zullen de voornaamste Nederlandsche stations (Amsterdam. Arnhem, Haarlem, Den Haag. Leiden, Nijmegen. Roosen daal, Rotterdam, Utrecht) rechtssör^ek- schc enkele reis- en retourbiljelton kun nen afgeven naar ongeveer 90 Fransdie stations. dooden. Gij hebt me laaghartig genoemd ge hebt gezegd, dat mijn tegenwoordig heid u bezoedelde Madame, ik ben uw man niet en ik heb geen recht op een vriendelijk woord of op een zachte be,- oordeeling van u, maar ik zeg u, dat een liefde als de mijne nooit etgo. vrouw kan bezoedelen en dat zulk een. vfsr- eering nooit een vrouw zou kunnen ver nederen." „Wilt u uw schandelijke rol nog ver der spelen, sir", riep zij woedend uit. „Hebt u er nog niet genoeg van? Wilt u me nog meer beleedigen met uw zoo- ^{ë'néa'nide liefde? Lieftle.' Alsof een we zen, als u zijl, weel wat dat is!" ,,Tk vertel u dc waarheid. Madame", zei Denis geduldig. „Ik wou liever niet, in uw eigen belang, dat u mij voor slech ter hield, dan ik ben. Ik vraag niets van u, geen vergiffenis, geen medelijden.' Ik heb u slecht behandeld, maar ik deed het als wij allen, omdat wij. geloofden, dal het vóór uw welzijn noodzakelijk was. Maar u liefde voorliegen' Dat heb ak nooit gedaan, en ik zou het niet hebben gekund, al had ik het gewild Voelt ge niet, dat ik de waarheid spreek? Dat flc er niets mee Ran winnen om u iets voor te liegen?" De Prinses schudde hel hoofd en wendde zich ongeduldig van hem af. „Ik voel nietszeide zij, ak geloof niets, ik heb dn niemand meer vertrou wen. U ziel, wat voor mij gedaan hebt De retourbiljetten geven op de tra jecten in Frankrijk de volgende voordee- len: 1. een korting van 25 p.ct. in de le klasse, van 20 pet. in de 2e iep 3e klasse, op tweemaal den prijs van een biljet en kele reis 2. het recht om de reas af te breken op alle Fransche stations; 3. toegang tot alle trainen (L-treinen met den gebruikelijken toeslag); 4. een buitengewoon geldigheidsduur (b.v. Parijs 8 dagen, Boi'deaux 30 dagen, Genève 30 dagen, Lyon 30 dagen, Mar seille 30 dagen, Nic© 30 dagen, Menton 30 dagen. SPORT. Te Oud Vos se meer is door de postduivenvereniging „De Zwaluw" een wedstrijd gehouden uit Lier, afstand 51 K.M. Er namen 75 duiven aan daeü met den uitslag, dat de le prijs verwierf C. de Wit; 2e pr. J. B. Tholeuaar; 3e |J. Verweij. Wielerbaan Sas van Gent Zondag a.s. zal dc verbouwde Wieler baan te Sas van Gent haar zomer seizoen 1926 officieel openen. De boomen. welke in het afgeloopen seizoen liet ge zicht over dc baan belemmerden, zijn uit den weg geruimd, de baan zelf ligt spie gelglad en is aanmerkelijk verhoogd. De baan is gelegd (door den heer Witte brood! en onder toezicht van den heer Van Alphen te Terneuzcn. Zondag zullen acht Hollandsche nieu welingen en acht Belgische dito met el kaar den strijd aanbinden in achtervol ging .sprint, afvalraces en ten slotte in een 60 KM. koppelwedstrijd. De Voetbal wedstrijd, Neder land—België Het Nederlandsche elftal voor den wedstrijd tegen België is samengesteld als volgt Doel Quax 'A I) O achter. Denis (aanvoerder) (H BiS.) en van Kol (Ajax midden Sand berg (H.V.VA, Hassink P S. V.) en Krom (R.C II vóór Gielens (Hcr- Óülesb Ruisch D.F.C.'. Pijl Feijenoovd\ Tap '(AD.O en Sigmond 'II.FC.) Reserves Van den Berge Excelsiori Vernietten (H.B.S.), van Nus 'Voorwaarts) en Smeels (H B S Het Belgische elftal is als volgt sa mengesteld Doel Caudron (SC Anderlecht), ach ter dr Swartenbroeckx (Daring C B.) en Demol (Union St. Gilloise, mtyideu Bitzier (Standard CT.\ van Halme 'CF Brugge'1 en P Braino Bee-schot AC.) voor Gillis Standard C L \danis sC Anderlecht R Prairie (Beerschot A C B Thijs 'Beerschot A C Diddeus R.C Me- clieien) Reserves Celie A.R. Ganboise). Ruys- seveld Beerschot A C Van Averbeelcc 'Beerschot A C De Vos 'C.S. Brugge van den Ouden ("Berchem Sport VERSCHILLENDE BERICHTEN. Omstreeks vier uur Woensdagmid dag is door onbekende oorzaak een partij van honderd vaten benzine ontvlamd, die geladen was op dek van het motortank- schip „Purfina III" van de Coöperatieve Vereeniging voor Pelroleumprodueten, welk schip gemeerd lag langs het ter rein van Pakliuismeeslcren aan denSluis- jesdijk te Rotterdam Na een ontplof fing, die in de Stad te hooren was dreven geweldige rookwolken stadwaarts. Boven het brandende schip stegen vuurbollen de hoogte in, waar ze in donkere, roet zwarte wolkeu uiteenspatten, jjpn prach- tigen aanblik opleverend. In de tanks van het schip, dat ongeveer tachtig ton meet, bevonden zich nog ong'eveer 20.000 liter petroleum, die eveneens onf viamd zijn. Omtrent de oorzaak tast men. gelijk met uw „liefde". „Ja", zei hij zacht. „Ja ik zie het. Mijn eenige hoop is, dat tijd eti naden ken het ten slotte ongedaan mogen ma ken. De tijd is de grootste van alle ge neesmeesters, Madame, de vriendelijkste en zachtaardigste van alle vrienden". ,,En de tijd, sir"» zei de Prinses koel, „zal ook ongetwijfeld spoedig alle sporen uitwisschen van die wonderbaarlijke lief de, waarop u zich zoo beroemt". „De lijd mijn liefde uitwisschen, Ma dame?" vroeg Denis verwonderd „Hoe weinig begrijpt u ten slotte de liefde, Prinses tKan liefde kwijnen bij gebrek aan voedsel, als een verwaarloosd kind Heeft iemand alleen lief, als hij weder liefde ondervindt? De tijd mijn liefde uit- wisschen? De eeuwigheid niet, Madame". „Mooie woorden zijn nog geen bewijs, dat men een eerlijk man is, sir!" zedde zij. „zooals ik maar al te zeer onder vonden heb." „Waarom bent u vandaag in den hof gekomen, Madame?" vroeg hu plotseling. „Waarom bent u hier op de bank komen zitten?" De Prinses bloosde hevig. ,Ik kwam, "hier.. omdat het zulk mooi weer is, sar", zei ze aarzelend, en omdat ik me in huis verveejtdei Ik kwam maar wat gaat het u aan, waarom 5k in mijn luin zit? Hoe durft u mij rekenschap te vragen van wat ik doe? Uw onbeschaamdheid is al niet ge- gezegd. in het duister Hel staat echlei vast, dat de brand in dc machinekamer ontstaan is an zich vandaar in. een omme zien aan de gevaarlijke lading mede deelde lu nog geen half uur tijd was bijna heel de partij benzine en petroleum, iu vlammen opgegaan en men heeft toen het uitgebrande schip naar de Waalha ven gesleept. Het is nog in aanvaring gekomen met het Russische stoomschip „Vazlar Vorovsky", dat aan den voorste ven schade bekwam Tijdens dan brand brandden de trossen door, waarmede de „Purfina' lag ge meerd, zoodat dat schip op drift sloeg, .Men wist het echter spoedig op le van gen Schip en lading zijn verzekerd Ce tuinier S. uit ilëlenavceii had een nieuw paard gekocht, een jong dier. Toen de zoon het paard voor de kar zou spannen, kreeg hij een trap tegen de borst; de ongelukkige viel neer terwijl het voortrennende paard hem bovendien de kar over liet lichaam trok De jongen stierf spoedig. Men meldt uit Leerdam aan de „polterd."' Bij een huisclijken twist in het gezin van de H, Owenstraat, aldaar, heeft Maandagmorgen een 28-jarige zoon een revolver afgeschoten op zijn vader zon der hem echter te treffen. De zoon s in verzekerde bewaring gesteld Meermalen kwam het m bovenge noemd gezin tot botsing tusschen man en vrouw, waarvan de laatste voor de tweede maal gehuwd is. Toen dit thans weer het geval was, heeft de zoon op zijn stiefvader gescholen, met bovenge noemd gevolg. Aueta meklt d.d. 25 April uit Pa- dang dc volgende bijzonderheden omtrent den bandjir bij Padang Zeventien aardsch ui vingen werden, veroorzaakt tusschen Indaroeng en Loe- boek Soelasib De door den bandjir aangerichte schade is grooter dan ver moed werd. De Limau Manis-rirler is verlegd De fabriek Indaroeng moeteen nieuwe brug bouwen De herstelling van de walerkrachtfelding aan de Koerandji moest worden stopgezet De gebouwen van burgerlijke openbare werken aan deu stuwdam van (je Koerandji zijn in hel water gevallen Het totaal aantal aardschuivingen in de geheele streek be draagt 23, waaronder één lang 160 en hoog 4 meter. De geschatte schade van het gouvernement en particulieren be draagt ten minste vier ton. - Te Bruggenhout België zai het echtpaar Verest in Mei a.s. den zeveuLLg- sten verjaardag van zijn huwelijk vieren. F. Verest is nu 95 jaar oud en zijn vrouw 93. Zij brachten negen ktnderöu groot, die nu allen getrouwd zijn De oudste onder hen. Felix Verest, is vader van twee en twintig kinderen Die twee en twintig kinderen kleinkinderen van het feestvierende paar zijn nu ook allen getrouwd. En allen zijn flink en gezond. In Breslau is een auto bij het af rijden van de Ralhenaubrug tegen een stutmuur opgereden en vermeld Van de zes inzitleuden werden er 3 op slag ge dood. de anderen zijn gewond De spoorwegdirectie deelt mede, dal op de spoorlijn Berlijn Ma3gdeburg Zondagnacht dicht bij het station Ger- wisch belangrijke stukken uil de rails zijn losgeschroefd en weggesleept, ter wijl Maandagnacht ongeveer 800 Meter verder 200 Meter bronsdraad van een telefoonlijn langs den spoorweg gestolen is, terwijl een leiding naar een blokhuis stukgesneden was. Op het ontdekken van de daders is een belooning gesteld In het Duitsche grensplaatsje W ylcr had de ruim 30-jarige Van B uit Be-k bij Nijmegen bij het werken aan de elec- triiche installatie het ongeluk mol den stroom in aanraking le komen. Na "en hevig lijden is hij Dinsdagavond over leden. Te Lublinitz zijn 18 personen na JIU11—iin 11 'I l"f I 1*7~ ringer dan uw andere eigenschap pen!" „Zooals u verkiest. Madame zei hij buigend. „En nu, wilt u mij, voor ik heenga, nog toestaan een. beroep op u te doen' Neen, wacht ©ven! Niet voor me zelf Ik vraag niets, niets. Ik bid alleen dat u mettertijd nog tot de overtuiging moogt komen, dat er nog altijd goede en trouwe menschen op de wereld zijn, en dat niet ieder een schurk en een bedrieger is. Mevrouw, Prins Karei is een eerlijk man. die van u houdt, maar al te veel van u houdt, want hij heeft zijn rijk verlaten, terwijl 't in hot groot ste gevaar verkeerde, om naar u toe te komen - helaas te laatl Ik vraag u. wan neer u van den schok wat hersteld zult zijn. naar hem te luisteren. Er is een tijd geweest, dat u hem uw leven hebt toe vertrouwd, moge het al zijn, dat ge hem geen groole liefde hebt toegedragen Luister naar hem. Prinses, en neem de hooge plaats in Novodnia in, die u wacht Gij. die een koningin onder de vrouwen, zijt, moet een vorstin zijn voor de we reld. Er zal nooit een vorstin z'yn ge weest zoo koninklijk en zoo goed!" Eleanor keek hem verbaasd aan. alsof ze niet begreep waar die toespraak zoo opeens vandaan kwam. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5