HUnrgiiÉ (oral FED (LIET II, B IJ VOEGSEL VAN DB VAN Vrijdag 16 April 1926, No. 89 BINNENLAND. UIT DE l'ERS. O u d-M in. De Visser over het Dren tsche vra agstuk. In de Nederlander schrijft J. Th. de .Visser in eeu artikel over.- „Mijn indruk ken in Drenthe" o. a. het volgende Mijn eerste indruk was deze, dat hier -werkelijk een noodtoestand bestaat. Wan neer men die millioenen, opgestapelde bergen turf ziet, die niet worden ver kocht; wanneer men den zoo goed als ge- heelen stilstaud in het veenbedrijf gade slaat; wanneer men niet alleen verveners en veenarbeiders, maai* vooral ook den midden- en winkelstand "hoort klagen over den algemeenen maatschappelijken acnteruTtgang, dan lijdt het geen twijfel of wanneer hier niet svordt ingegrepen, men eerlang voor een wanhopenden toestand zal komen te staan. Een diet slechts stoffelijke, maar ook zedelijke en geestelijke achteruitgang zal dan straks zijn te boeken, waarvoor geen middelen van redres zijn aan te wijzen. «Vaststaat voor ieder onbevooroordeelde dat hier geholpen en zoo spoedig moge lijk geholpen moet worden. Wie meent dat ik overdrijf, moet zelf maar eens gaan zien en hooren. Hij zal spoedig van dien waan worden ge nezen Nu rijst echter de moeilijke waag op welke wijze hier moet worden ingegre pen. •Verschillende middelen worden en zijn hiervoor aan de hand gedaan. Men noemt emigratie. Doch dit is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Aller eerst vergele men niet, dat bij vroegere, Drentsche emigratie naar Duitschlandin den regel alleen de mannen, gingen en de gèzinnen lei* plaatse bleven, zoodat gezinsemigratic een nieuwigheid is, waar van de uitkomst zeer onzeker zou zijn. Bovendien verliesL de provincie waar schijnlijk daarmede hare beste werk krachten waarvan het gevolg is sterke vermindering der productiviteit en ver meerderde kans op pauperisme. Het feit daL er minder menschen blijven wonen. verbetert trouwens den algemeenen toe stand in geen enkel opzicht. Om deze redenen verwacht ik van de schijnbaar veel belovende emigratie weinig of niets. Men noeml in de tweede plaats steun van regeeringswege aan de veenderijen opdat deze de turf goedkooper kunnen leveren en de concurrentie met de kolen kunnen volhouden. Zeker verdient dit middel overweging, doch ongetwijfeld kleeft daaraan een sterke schaduwzijde. Ten eerste toch is het twijfelachtig of de regeering zooveel zal kunnen aanbieden dal werkelijke opbloei der veenderij zal plaats hebben, maar ten andere bestaiat het sterk vermoeden dat een dergelijke steun permanent zal worden, omdat niet Ie voorzien is dat zonder dien steun de veenderij ooit mei de mijnen zal kunnen blijven concurreeren. En is dit zoo, dan is een eerste stap op dezen weg zeer gevaarlijk. Een derde middel schijnt werkVer- De Hof der Lengenen. Naar het Engelsch" van JUSTUS MILE FOSMAN. Door J. S. 24.) •.Dan zou ik voor den donder wel eens Willen weten, waar hij zit!" schreeuw de Von Altdorf boos, „en wat hem den moed geefl mijn huis te verlaten zonder mijn voorkennis en zonder te zeggen, waar hij heen is. Dal is toch zeker ge noeg om iemand kwaad Ie maken „Tut, tut, kerel, zacht wall" zei Denis lachende. „Ga zitten en kom wat tot be daren. Ik vrees dal je door zoo te spre ken je aan majesteitschennis hebt schul dig gemaakt. Ik zal liet aan den Prins! overbrengen, daar kun je van op aan 't Is waf moois! Ilel lijkt wel of de Prins leen ondeugend kind is of een huis knecht. die zijn plicht verzaakt. Voer je hem ook bij zijn maaltijden, en breng je hem 's avonds om. 7 uur naai* zijn bedje, Von Altdorf?" Maar Von Altdorf was niet in de stem ming voor grapjes „Ik denk niet, dat je hel zoo aardig zou vinden als hij in de handen viel van de schurken; die helm hier bespieden, zou je wel." gromde hij „En dat gebeurt zeker als hij zoo alleen en onbeschermd maar uitgaat. Je hoeft niet te denken, dat Hie kerels, omdat we ze nu niet meer schaffing. Doch ook hieraan kleven groo- le bezwaren. Zij werken zeer vroege huwelijken bij getale in de hand, om als hoofd van een gezin maar werk te kunnen verkrijgen. Bovendien steekt daarin iets kunstmatigs en "eentonigs, dat in den grond der zaak de energie niet wekt, maar veeleer verdooft. Verschil lende personen verzekerden mij veel liever bij een vrijen patroon in het werk te willen gaan ,dan zulk staatswerk te verrichten. Eindelijk kan de Staat hier mede niet aan den gang blijven. Ook dit middel werkt tijdelijk en wat dan? Het komt mij d an ook voor hoewel ik als leek mij voorzichtig wil uitspre ken dat e en andere weg moet worden ingeslagen. Wie gezien lieeft, welke schoone resultaten in sommige streken van Drente door ontginning en de om zetting van veengrond in akkerland is verkregen, moet wèl tot de slotsom ko men dat in deze richting de oplossing van het moeilijke Drentsche vraagstuk moet worden gezocht. De bloeitijd der veenderij schijnt voor goed voorbijdeze kunstmatig in het leven te houden of te bevorderen, schijnt op blijvende te leurstelling te zullen uitloopen. Maar voor de bewoners den bodem te culti- veereu en de menschen in staat testel len kleine plaatsen te verkrijgen, waar zij zich blijvende inkomsten kunnen verzekeren, lijkt mij de richting, waarin moet worden geweckt. Men sluit zich dan ook aan bij datgene, wat aanvankelijk i*eeds lot uitnemende resultaten heeft geleid en men doet geen tijdelijk, geen stukwerk maar roept iets in liet aanzijn van blijvende waarde, en iets dat daar door der menschen levensgeluk verhoogt. KERKNIEUWS. Ned e r 1. missie le Yungpingfu geplunderd. De Provinciaal der Lazaristen te Hel- den-Panniugen ontving, naar „De Tijd" meldt, Zaterdagavond een bericht uit Tientsin (China), daarheen„overgeseind per radio uit Shanhaikwan, en van den volgenden inhoud. „Kolonel C. O, 0. no. 512, leger Shan haikwan aan kolonel C. 0. 0. no. 213. Katholieke Missie Yungpingfu geheel uit geplunderd door troepen Moukden. Een ecrw. pater door slagen gewond. Bjjstand wordt georganiseerd door missionarissen van Shanhaikwan, mei hulp van Ghi- neesch gezag. Verzoek bericht te sturen procmu* der Lazaristen." LANDBOUW'. De k w e ek er Luther Burbauk f Op 77-jarigen leeftijd is te Santa Rosa in Californië Luther Burbank overleden, de bekende kweeker, die, vooral in den beginne, veel ongeloof wekte door de berichten van de door hem gekweekte pruimen zonder pit. Cactussen zonder dorens enz., imaar die hoog geroemd werd door onzen landgenoot Hugo de Vries. Burbauk heeft van de zeepruim (groei ende aan de Californische kust)', gebruik gemaakt om nieuwe nuttige soorten le kweeken. D,oor middel van kruising met andere soorten, vooral met Japansche pruimen, heeft Burbank de gehardheid van de zeepruim weten te vereenigen mei groote, geurige en ook in andere op zichten waardevolle vruchten. Zoo is een groep van nieuwe pruimsoorten gemaakt met mooie kleur, eivormige of bolvormif- ge gedaante zonder e&nige afplatting en zonder groef. Bij den pruim zonder steen is de pit geheel ontwikkeld maar naakt daar zich tusschen tiaar en het vruchl- vleesch geen harde laag ontwikkelt. De beginselen, die Burbank toepaste «sluiten zich volkomen aan bij de lossen der wetenschap. Zijn methode bestond in bastaardeering en teeltkeus in den ruim- sien zin en op de grootste schaal. Veertigduizend bastaarden van braam en aardbei werden gemaakt en gekweekt, lot zien, werkeloos zijn gebleven. Dat we- ze niet meer zien, bewijst alleen, dat ze handiger geworden zijn Denis blies een groote kring van blau we sigarenrook, en daarna een kleine, die door de eerste heen ging Hij glim lachte van genoegen dat dit zoo goed gelukt was. „Ze zullen heusch den Px-ins geep kwaad doen," zei liij zorgeloos „Zullen ze niet? Wees toch geen ezel!" viel de kolonel uit Denis schudde het lioofd „Neen, ze zullen den Prins geen kwaad doen," herhaalde hij „Ik geloof niet, dat ze hem meer dan oppervlakkig in liet oog houden. Wat geef je nog voor liun zaak, als bekend werd in Novodnia, dat ze den vorst hadden gevangen ge nomen of gedood? Geloot maar gerust, dat het grauw zou opslaan en iedere volgeling van Pavelovilch in don Donau zou jagen! Neen, zulke dwazen zijn ze niet Zij zien er hun voordeel in, Karei buiten zijn land te houden, maar het zal hun alleen voordeel zijn, als het lep minste naar den schijn met Zijn eigen wil is, dat hij hier blijft. Als je even gelieft na te denken zul je inzien, dat het alleen hun eigen zaal; 'zou schaden als ze hem, op welke wijze dan oolc, kwaad deden of doodden." „Je hebt je roeping gemist, jongen," zei Von Altdorf spottend. „Je behoor de bij den diplomaliekcn dienst, of bij de geheime polite. Je hebt een Verbazend helder oordeelMaar ik zag toch, dat liij dat de vruchten rijp werden. Toen werd uit de lieele partij één enkele variëteit uitgekozen als de beste. Zij is bekend onder den naam „Paradox." Alle andere werden met haar oogst aan rijpe bessen uitgetrokken, óp een grooten hoop ge worpen, die vier meter breed, vijf meter hoog en meer dan ze ven meter lang was en toen verbrand. Er bleef van de kostbare en langdurige proefneming niets over dan de ééne moe derplant voor de nieuwe variëteit. Een soortgelijke teeltkeus en een evengroote hoeveelheid arbeid hebben het aanzien gegeven aan de beroemde pruimen, bra men en aardbeien, de Shasta madelief, de perzik-amandel, de verbeterde bosch bessen, de bastaardlelies en de lallooze andere kostelijke vruchten en tuinbloe- men ,die den roem uitmaken van Bur bank en de glorie van den Californi- schen tuinbouw. Van bijzondere beteekenis was Bur- bank's doornlooze cactus. Op uitgestrek ts woestijnterreinen in het Zuid-Westen van de V. St. en het Noorden van Mexico kunnen door het ontbreken van wa ter slechts cactus-achtige planten groeien. Deze kenmerken zich dooi* zoo venijnige dorens, dat het vee er moet af blijven. Burbank nu heeft alweer door kruising of bastaardeering een doorn- loozen cactus gekweekt, die evengoed tiert op woestijnbodem als de doorn- rijke, maai* die goed en zelfs gaarne door het vee wordt gevreten. Hiermee heeft Burbank een waardelooze onmete lijkheid omgezet in eindelooze terreinen, die voor veeteelt geschikt zijn en dus tot waarde zijn gebracht. ONDERWIJS. Geslaagd voor het machinisten diploma, B, de heer 0". J. van der Hoek, en voor 2den stuurman de heer A. H. Schenk, leerlingen van de De Ruijter- school te V1 i s s i n g e n. De leekeningen, vervaardigd dooi de leerlingen va,u de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs 'le Vlissingen, zullen Zaferdag voor het publiek ter be zichtiging worden gesteld. Gisterenavond waren daartoe verschillende autoriteiten uitgenoodigd, waarvan vele de resultaten va,n het teekenonderwijs weder in oogen- schouw namen. Hel was een zeer groote collectie en er wa,s veel goed werk, ge tuigende va,n de degelijke resultaten van het ouderwijs. Het is een rijke verschei denheid va^i bouwkundige-, machine-, en andere leekeningen en wij kun nen belangstellenden in het leekeuon- derwijs gerust aanraden Zaterdagavond eens oen kijkje te ga,an nemen, KUNST EN WETENSCHAPPEN. De Maasbrug te Maastricht. Naar de Msb. verneemt heeft de re- geering aan de betreffende organen van Waterstaat en Kunsten en Wetenschap pen (Monumentenzorg) mededeeld, dat zij zich van iedere openbare deelname aan de strijdvraag voor of tegen behoud der monumentale Maasbrug te Maas tricht hebben te onthouden. De be doeling van dezen maatregel is te voor komen dat verder publieke oneenigheid en twisten tusschen twee takken van dienst voorvallen. Ingevolge daarvan zal de lezing van dr. J. Kalf, directeur van Monumentenzorg, welke deze te Maas tricht voor den Limburgscken Kunst kring zou houden, dus ook wel niet kun nen doorgaan. Droevige a f i o o p van een kunst- reis in Indié. Aneta meidde gister uit Batavia Er lieerscht groote deining in dc too- neeiwereld in verband met het geheim zinnig en overhaast vertrek van den tooneeidirecleur Anton Verheijen j.i. Maandagochtend van Soerabaja naar B.i- lavia met de bedoeling gisteren met de over Denis' woorden nadacht en half overtuigd was „Maar vertel me dan eens," begon hij weer, „waarvoor die lui dan hier zijn Wie denk je dat ze dan moeten heb ben, als het niet den Prins is?" Denis haalde de schouders op en keek donker. „Als het iemand is, die ze heb ben moeten, dan moet het een persoon zijn, die ontvoerd moet worden en om wie üe Prins dan hier zou blijven öm die persoon te zoeken, nel zoo lang lot zij ze weer loslieten Maar deze persoon, dat kan ik u verzekeren, wordt zeer goed bewaakt." „Wat bedoel je?" riep Von Altdorf uit. „Bedoel je. „Ik bedoel wie je wilt," zei Mallory, maar uwe vrienden Steinbriicke en com pagnie kunnen even goed naar Novodnia teruggaan Ze zullen niet krijgen, wat ze zoeken." We hoorden zware, haastige slappen en Mac ICensie kwam hel vertrek binnen vallen Zijn dik, viei*kant gezicht zag rood met witte vlekken. Zijn oogen verrieden een opwinding, waartoe ik hem hooit in staal had geacht, en hij stond hijgende voor ons. Zijn lippen bewogen, maar we hoorden geen geluid. Kolonel Von Altdorf, die. dadelijk dacht, dat er iels met den Prins zou zijn, sprong mei een beangst gezicht op en greep hem bij den arm. „Wat is er?" zeide hij „Is het erg? Waarom zeg je niets? Wat is er ge beurd'" „Insulinde" van den Rotterdamschen Lioyd naar Holland te gaan, terwijl zijn zoon aan de bladen en de artiesten mee deelde, dat zijn vader om gezondheids redenen enkei naar Garoet was vertrok ken. De gedupeerde artiesten zijn zonder middelen van bestaan en hebben ook geen retourpassage. Zij siaagden er ïn, Verheijen den dag vóór het vertrek van de boot failliet te doen verklaren Ver heijen werd genoodzaakt, naar Soerabaja terug te lceeren. Hubert ia Roche is voorai gedupeerd. De Indische Courant en het Socr Nieuwsblad beschuldigen Verheijen open lijk van schandelijk vooropgezette be doelingen, om de artiesten te dupeeren. Hij had tevoren zijn gelden geremitteerd naar een bank te Kor Ir ijk en het restee- rende overgeschreven op den naam van zijn zoon, terwijl hij den bagageknecht Jansen aanstelde tot „gevolmachtigde" met de bedoeling, het gezelschap na zijn eclipseering te doen uiteenspatten. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Liquidatie der Ainsterd. Disconto-Bank. Gisterenmorgen heeft le Amsterdam plaats gehad een buitengewone algemee- ne vergadering van aandeelhouders der Amsterdamsche Discontobank (de vroe gere Disconto- en Effectenbank). Aanwe zig waren 12 aandeelhouders, uitbrengen de 263 stemmen. Op deze vergadering weird behandeld een voorstel, ingediend door de houdster van f 1.601.000 aan- deelen, om de bank te liquideeren en tot liquidatoren te benoemen de Von der Hevdt Bank, Hugo Kaufmann en Co's Bank en de Nederlandsch-Indische Han delsbank. 'Bij de behandeling van het eerste .punt vroeg een der aandeelhouders of het bestuur het eeus was met de motiveering van de aandeelhoudster, die het boven genoemde voorstel liad ingediend, n.l. dat de liquidatie in hel voordeel van aandeelhouders zou zijn Hel bestuur antwoordde, dat hel per soonlijk tegen liquidatie was geweest; wanneer echter een aandeelhouder zijn geld in Duitschland b.v. tegen 10 of 12 pet. kan beleggen, dan zal dit waarschijn lijk voordeeliger zijn dan het in de Am sterdamsche Discontobank te houden Namens de indieners van het liquida- tievoorstel zeide mr. Pekelharing dat mei) tot liquidatie wilde overgaan nu er ach ter de bank geen groot Duïtsch concern meer staat Dc liquidatie zou, naar spr. bekend was, in enkele maanden kunnen verloopen, en voor aandeelhouders zal er, als alles naar wensch gaat, ruim 80 pet., in elk geval meer dan de huidige beurskoers de laatste noteering was 70 1. uitkomen. Het voorstel tot liquidatie werd hierna aangenomen, terwijl de voorgestelde ban ken tot liquidatoren werden benoemd. Zuid-Afrikaanse li c vruchten in Nederland De Londensclie correspondent van de N. R. Ort. schrijft: Tot nu toe is de uitvoer van Zuid.- Afrikaansche vruchten naar Nederland vrijwel tot Grool-Brittanje beperkt geble ven en de cijfers loonen aan, dat zij hier in steeds toenemende mate gewild zijn. Dit hangt samen met het feil, niet alleen dat de vruchten zelf goed zijn, maar vooral ook dal de ,Zuid-Afrikaanschc vruchten arriveeren op tijden waarop het met den invoer van elders gedaan of zoo goed als gedaan is. In bijzondere mate geldt dit voor sinaasappelen Om streeks het eind van het seizoen van Spaansche sinaasappelen krijgen wij hier voortreffelijke Zuid-Afrikaanscho Maai* 't geldt ook voor andere soorten Zoo kón den tegen 98.704 kistjes peren 'in 1910. Ju 1925 796.246 kistjes naar hier verscheept worden Voor druiven bedragen deze cij fers over 1910 46.806. over 1925 303.301 Mac Kensie liet zich in een stoel neer vallen. en zijn kin zonk op zijn borst. „Hij beeft hel naar verteld," zei hij, ,„de Prins heeft het naai* verteld." Toen kwam er een 'schorre kreet van Denis Mallory, een kreet, die ons allen deed opspringen. Hij stond 'bij de tafel en zwaaide in zijn rechterhand de stoel, waarop bij gezeten had Zijn gezicht was doodsbleek en zijn oogen gloeiden in zijn hoofd Zoo sloud hij een oogenblilc. Toen viel hij weer op een stoel neer en ging met hel hoofd op de armen aan de tafel zillen. Zijn schouders en zijn hcele lichaam schokten. We hadden allen zeer met liem le doen, en dachten meer aan hem, dan aan de Prinses. Von Altdorfs oogen stonden vol tranen, en pok ik kon de mijne niet weerhouden en we schaamden er ons niet voor. De kolonel ging naar'de tafel en boog zich over hem heen. Hij raakte zijn arm aan en zei, „Denis, oude jongen" Was dat Von Altdorfs slem? Zoo zacht als van een vrouw „Beste kerel, het moest immers ge beuren. Je wist, dat het gebeuren moest. La,al er je niet door neerlrappen. God weet, kerel, dat we er allemaal verdriet genoeg van hebben, dat het zoo geloopen is God weet, dat we allen wel wilden, dal er éen andere oplossing was; maar (lie is er niel. Er is geen mogelijkheid; met de eer en goede trouw vereenigbaar, dat liet anders zou kunnen. Kom, jongen je hebt je als een man gedragen, blijf, terwijl in dit jaar "676.368 kistjes sinaas appelen ingevoerd werden, tegenover 10.387 kistjes iu 1910. Zooals ik zeide, bleef de uitvoer tot nu toe vrijwel tot Grool-Brittanje beperkt. Men wil nu ech ter trachten het afzetgebied uit te brei den en tot dat doel zullen van de heden, te Southampton aankomende boot, de. „Edda". 25 pet naar Rotterdam gezonden worden De ,.*Edda" is een speciaal ge charterd vruchtenschip dat 3500 tons vruchten bevat, voornamelijk peren en druiven, maar ook, hoewel in kleinere hoeveelheden, appelen, pruimen en per ziken, benevens 200 tons gedroogde vruchten. Naar Nederland gaan dus, wan neer eerst de rest te Southampton gelost is, 875 ton vruchten, die daar op $e vruchtenbeurs bij auctie verkocht zullen worden Men verwacht dat de boot Zon dag, uiterlijk Maandag te Rotterdam zal zijn. Mochten deze vruchten in ons land de loonende prijzen maken die zij ver dienen, dan zou dat voor Zuid-Afrika een aansporing kunnen zijn om op den. ingeslagen weg voort te gaan en pogin gen aan le wenden om een geregelden invoer van Zuid-Afrikaansclie vruchten naar Nederland tot stand te brengen. De kwaliteit der vruchten kan, blijkens het snelle klimmen der Britsche importcij- fers, daartegen geen belemmering ople veren, terwijl ook voor Nederland uit den aard der zaak geldt wat ik inzake dep veelszins gunstigen tijd van invoer over Grool-Brittanje zeide. LEGER EN VLOOT. De equipage van de Java' De „Loc." meldt aat, naar aanleiding van de berichten omtrent aen slechten geest onder de bemanning van den krui ser „Java", een ernstig onderzoek door de autoriteiten werd ingesteld. De con clusies luidden o.m. Het volk van de „Java" is uitgekomen op de gageregeling volgens de nieuwe voorwaarden. Die [ractementen staan verre ten achter 'bij die, iwelke de oudere, in Indië aanwezige, collega's genieten. Volgens opinie van den burger die de tractemeuten van vroeger van de ma rinematrozen kent is de vermindering rationeel. De matroos bij de marine genoot een zeer boog tractement, dat weinig in over eenstemming was met de honoreering van andere landsdienaren in de tropen en met de behoeften der mannen. In hoeverre de bondsleiders hierbij be trokken zijn worde voorloopig in 't mid den gelaten. Vast staat, dat deze ongelijke salarieering bij het volk van de Java" een ontevreden geest wakker riep. welke tot uiting kwam, toen het zou gaan deel nemen aan de officieele feesten, welke de Soerabajasche burgerij bad aange richt. De matrozen zagen in de burgers 'de schuldige belastingbetalers, die hun traktementsvermindering feitelijk hadden bewerkstelligd met hun eeuwig geroep" om bezuiniging en versobering en lagere salarieering der landsdienaren, bijzonder die van viool en leger. Het onderzoek heeft nadrukkelijk doen vaststellen, dat dit in geen enkel opzicht heeft uit le staau met een of andere po litieke stemming onder de betrokkenen. Voorts is gebleken, dat velen dei- be manning de houding van sommigen hun- ner afkeuren Bizonder 't protestgeroep van één hunner tijdens de redevoering van den resident van Soerabaja vond bijval noch weerklank. Hoewel 't gebeurde valt 'le betreuren en een ernstig ondisciplifliair optreden blijft, meent men uil het onderzoek te kunnen concludeeren dat van een „slech ten geest" onder de mannen niets is ge bleken. Hun plichtsvervulling tijdens de reis en het verblijf in de Indische wa teren liet niets te wenschen. De houding van het volk elders in den archipel, waaromtrent onverdachte ge tuigenissen zijn binnengekomen, was cor rect. een man! Je hebt verloren, al wat je in de wereld had. Ja, dat weet ik, dat weet ik, maar je hebt hier een drietal vrien den, die je vrienden zullen blij ven tot den dood, Hun harten kloppen voor jou, mijn jongen Kom, beheersch je zelf. Er is nog veel voor je te doen." Denis hief het hoofd op. Zijn gezicht was akelig wit, en zijn oogen stonden strak, maar overigens leek hij nu weer geheel kalm Hij ging nu naar Mac Kensie, dje in de kamer heen en weer liep als een beer in zijn kooi. „Hoe heeft zij het opgenomen9" vroeg hij .Is ze erg geschokt? Al te ergP" De oude Mac Kensie keek een andere kant uit „Ze" is. ze is erg legen jou ingenomen, kerel," zei hij vriendelijk „Ze Is eeu beetje onredelijk. Ze "wou maar niet inzien, dat het noodig was ge weest zoo te handelen. Het is het beste, dat je nu maar niet probeert, haar te zien." „Ja, natuurlijk," zei Denis ongeduldig, „natuurlijk, dat begrijp ik, ze houdt me v'oör een leugenaar en een bedri^er. dat wist ik van te voren en waarom zou ze niet? Maar wat denkt u? Zou schok haar veel kwaad doen? Zou ze het kunnen dragen en niet opnieuw ziek wor den?" (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5