rug le geven. Voor de geref. gemeente is dit wel een geweldige tegenvaller. Reeds was een nieuwe school en een nieuwe kerk ge bouwd. ERNSTIG MOTORONGELUK. Maandagavond zijn onder de gemeente HiRegom een motorfiets met zijspan en een a,uto tegen elkaar gereden. Deze aan rijding werd veroorzaakt doordat, terwijl de motorrijder de stoomtram Haarlem- Leiden wilde, passeeren, van de zijde van de tram ook een auto aankwam, die het midden va,n den weg hield, zoodat een "botsing onvermijdelijk was. Terwijl de motorfiets en de auto op elkaar liepen, kwajn juist de .tram aanrijden. Het mo torrijtuig sloeg om. met het gevolg dat' de motorbestuurder over de rails werd geworpen. De inzittende in het zijspaan, de heer E. R. Verkade, zoon van Bd. Vcr- kajde, kwam juist voor de locomotief, met het gevolg dat hij een ernstige schedel breuk bekwajn en helaas spoedig over leed. De inzittenden in de auto, die ver moedelijk de schuldigen waren, moeten beiden beschonken geweest zjjn. Zij zijn onmiddellijk in arrest gesteld. De heer V. waf 19 jaar oud en leerling agn de Middelbaar Technische "School te Hagrlean OP ZEE VERDWAALD? Van Vlieland schrijft men aan de .Leeuw. Ort.": Toen Zaterdagmorgen de heer Kroon zijn zoo wilde wekken, omdat deze naar Harlingen zou, om voor de militie ge keurd te worden, bemerkte hij, dat öte jongen niet aanwezig was. Het bed was onbeslapen. Na 's avonds 11 uur moet hij door een raam de woning hebbeni verlaten. Bij verder onderzoek bleek een klein' zeilbootje uit de haven verdwenen. Van een nabij]iggende visschersschuit 'ont breekt het kompas. Vermoed wordl, dat de jonge Kroon in den nacht met het zeilbootje de reis naar Harlingen heef! willen ondernemen. 'Hij is daar iaitus- schen niet aangekomen. Tot heden heeft men noch hem zelf, noch van zijn vaar tuigje eenig spoor gevonden. DE „SILVANUS". De „Telg" verneemt dat volgens een telegram, dat de Ned. Ind. Tank-Stoom bootmaatschappij te 's Gravenhage Dins dag ontving, de „Sitvanus" naar Ncw- Orleaps gesleept wordt. Kapitein Visser za,ï binnen enkele dagen het hospitaal vprlajen. De vierde stuurman, de heer Alders, is daaruit reeds ontslagen. Van de vermisten werd nog niets gehoord. MEN ONDERHOUDT ZIJN TANDEN: door ze goed {p reinigen; door ze flink te gebruiken; door ze regelmatig aan tandheelkundig onderzoek te onderwerpenen door ajle zieke tanden vroegtijdig te lajen herstellen. GEZONDHEIDSRAAD. BUITENLAND. DE BELGISCHE ZEEVISSCHERIJ. De Brusselsche redacteur van de Maasbode In de Kamer werd onlangs een wets voorstel ingediend, dat naar alle waar schijnlijkheid na de vacantie zal goedge keurd worden, omdat het een steentje bijdraagt voor het uitwerken van de Bel gische zeevisscherij-polititek. Deze politiek vindt haar; oorsprong in 't verlangen om zich zooveel mogelijk onaf hankelijk le maken van den buitenland- schen visch-import in België en in de eerste plaats van de overmacht van. den Nederlandschen export op de Belgi sche markten. In het voorstel in kwestie wordt o m: bepaald „De zeevisschersvaartuigen, met eenei bemanning van ten minste drie personen; en die de visscherij uitoefenen op een afstand van ten minste vijf zeemijlen van de haven waar zij thuis behooren, moeten aan boord een scheepsjongen, leerjongen, of lichtmatroos aanwerven. Te dien einde, moeten de leerlingen van de beroepsscliolen der zeevisscherij die 14 jaar zijn geworden en zich voor de zeevisscherij bestemmen, zich aar ven bij den officier van administratie van de dichtst bij hunne woonplaats gelegen localiteit. De aan boord van een zeevisschers- vaartuig aangeworven scheepsjongen, leerjongen of licht-matroos ontvangt een salaris of een onderdeel voorafgeno- men van de bruto-opbrengst; het be loop van dit onderaandeel moet op de werflijst zijn vermeld. Wanneer de scheepsjongen, leerjon gen of lichtmatroos een vol jaar zal hebben gevaren, kan de schipper van den staat een premie opeischen voor eiken afgelegden reisdag Het beloop van deze premie wordt bij koninklijk besluit vastgesteld. Na het tweede jaar, wordt die pre mie met 50 Ui. verhoogd. Voor het derde jaar, wordt de grond slagpremie verdubbeld. De krachtens deze wet toegekende premie wordt omgeslagen als volgt: twee tienden aan den visscher, drie tienden aan den scheepsjongen, leerjongen of licht-matroos, en vijf tienden aan de overige leden van het scheepspersoneel, den scheepsjongen, leerjongen of licht matroos. „De premie, toegekend aan den scheepsjongen, leerjongen of licht-ma troos, wordt in de algemeene spaar- en lijfrentekas gestort zoolang de verkrijger niet meerderjarig is geworden." Volgens de indieners van dit voorstel is het dringend noodig, d,at het perso neel van de zeevisscherij op flinke schaal vermeerderd wordl. De toestand van de visschersflottiljes van de kusthavens wees op 31 Decem ber 1925 op een vermindering van het getal zeilschepen en een vermeerdering van het getal stoomtreilers. Hoewel dit verschil niet groot is, ligt er toch een zekere aanwijzing in, dat de uitbrei dingsplannen van de zeevisscherij een langzamen vooruitgang maken. Eind 1925 waren er in totaal. 192 open- en half-open schuilen, met een; bemanning van 290 koppen; 168 zeilvis- scherssloepen met dek en een bemanning van 574 koppen; 182 motorvisscherssloe- peu met een bemanning van 684 kop pen en 51 stoomtreilers met een beman ning Van 198 koppen. Doch ondanks de stijging van de ver koopprijzen van de aan de kust aange voerde visch (in '25 te Ostende 13.152.500 K.G. visch voor frs. 34.272.265), de ver betering der loonen van de zeelieden en de toename der winst van de hande laars, bleef de toekomst der zeevisscherij onzeker door het niet vooruitgaan van het aantal visschers. In 1862 waren er in België 1804 zee visschers. Sedert is de bevolking van het land verdubbeld maar het getal vis schers was in 1924 maar tot 1948 ge stegen, wat proportioneel veel te weinig is. Daar komt nog bij, dat dit laatste cijfer met 127 koppen in mindering is op het cijfer van 1913. D© vooruitgang, die in dit verband te Ostende werd waargenomen en waar het aantal visschers van 1071 in 19(13 tot 1288 in 1924 en tot 1378 in 1925 was gestegen is eerder negatief, wijl dib eenvoudige loe le schrijven is aan de verplaatsing naar deze stad van vis schers uit De Panne, Oost-Duinkerke en Nieuwpoort. De visschers der kleine plaatsen ter zeekust verlaat den stiel zijner vaderen om een stiller beroep uit te oefenen in de nijverheid of den handel. Het gemakkelijk en cosmopolitisch be staan dat de stedelingen Tijdens het sei zoen in de badplaatsen leiden, noodigt hem daartoe voortdurend uit. Anderzijds, nemen de zonen van vis schers bij voorkeur dienst in de han del sscheepvaart of in de staatsmarine. Alles bijeen genomen, blijkt, ondanks het beroepsonderwijs voor de zeevis scherij, ondanks liet „koninklijk werk van deu Ibis", het aantal booten, die zonder scheepsjongen, leerjongen of licht-matroos waren, ontzaglijk groot. Op 31 December 1925 waren er op 192 boolen zonder dek of met halfdek, 154 zonder scheepsjongen noen licht matroos; op 168 zeilsloepen met één dek, waren er 118 zonder scheepsjongen noch licht-matroos; op 182 motorsloepen wa ren er 124 zonder scheepsjongen en op 51 stoomtreilers telde men er 2 zonder scheepsjongen en 21 zonder lichtmatro- n. Het tekort aan scheepsjongens werd dus werkelijk een gevaar voor de voor genomen ontwikkeling der z.eevisscherij en het voorstel in kwestie is dus niets meer dan een logisch voortvloeisel van de ontworpen uitbreiding van de "Belgi sche zeevisscherij. UIT RUSLAND. (Nadruk verboden). Het naderende einde van Z i n o f j e f Kort geleden kwam het Uitvoerende Comité van den Komintern (de Derde Internationale) bijeen om den tegenwoor- digen politieken toestand te bespreken. Er werden kilometerlange redevoeringen gehouden, er werd gedreigd mei een we reldrevolutie enz.; de vergadering deed alles om bij de buitenwereld de gedachifie te wekken, dat de Komintern een macht is, dat op een bevel' van deze instelling en van haar leider, .den lafhartigen Zi- nofjef, de meest onsympathieke figuur, die de zoo aan onsympathieke figuren rijke bolsjewistische beweging bezit, mil- lioenen arbeiders in de geheele wereld in opstand tegen de maatschppij zullen komen. Wie echter de verslagen van de zittingen van het illuslre gezelsc] de Russische sovjet-bladen met aandcht heeft gelezen, voor dien werd het tel kens duidelijker, dat het m'aar phrases waren, dat noch Zinofjel zelf, noch zijn ondergeschikten een oogenblilc ecnige waarde aan hun eigen pralerijen hecht ten. Bijzonder typisch is de positie Zinofjef. Voor het laatste communistische congres te Moskou was Zinofjef de heer- scher van Petersburg en van liet uitge strekte gebied, dat de regeering van de Sovjet-Unie bij die Stad heeft gevoegd. Na de nederlaag, die hij en de zyme^ni op het congres hebben geleden, werd hem de heerschappij te Petersburg ont nomen en nadien verdween zijn politieke beteekenis ,gcheel Het is zelfs zoover gekomen, dal de overwinnaar, de Geor giër Stalin (eigenlijk heet de man Dzjoe- gasjwili), Zinofjef, den voorzitter van den Komintern, heeft verboden te schrijven en in de .JPrawda" van Petersburg, het vroegere orgaan van Zinofjef, worden bijna dagelijks artikelen geschreven. Waarin Zinofjef wordl aangevallenhij, die vroeger bijna almachtig is geweest^ ma»? zelfs geen verweerschrift aan de redactie van het blad sturen. Ja, de val van Zi nofjef is groot. Van aide vervlogen heerlijkheden bleef Zinofjef alleen zijn voorzitterschap van ,den Komintern over eji Jiij houdt zich krampachtig aan deze functie vast, want dat is zijn plechtanker. Zinofjef weet echter, dat de Komintern de geheele wereld slechts een steun punt bezit, n 1. de Russische communis tische partij, die op de sovjet-regeering' steunt, dat Slalin, de werkelijke leider van de Russische communisten en de on gekroonde hecrscher van Rusland, hem, Zinofjef, den titel van nominaal voorzitter van den Komintern laat, omdat het zoo in de kraam van den sïuwfcn Georgiër te pas komt. De 'oorzaak vn een derge lijke politiek van de sovjet-regeering is volkomen begrijpelijk: zoolang aan het hoofd van den Komintern zulk een nul liteit als Zinofjef staat, kan de regeerl(ng aan de fictie vasthouden, dat de sovjet- regeering niets met den Komintern le maken heeft en dat de schuld voor de "pt-opaganda in de kolonies en de voor bereiding van de wereldrevolutie ten vol le op den leider van den Komintern, Zi nofjef, valt. In werkelijkheid is de Komintern ech ter in liet geheel niet onafhankelijk Integendeel, Stalin heeft kort geleden met de hem eigen cynische openhartig heid verklaard, dat de Komintern nu slechts één doel heeft: Sovjet-Rusland tegen eventueele interventies van tVest- Europeesche mogendheden te bescher men. Geen enkel land denkl er echter te genwoordig aan, Sovjet-Rusland aan le vallen, zoodat de Komintern feitelijk in het geheet geen rol meer te vervullen heeft en deze nog kort geleden zoo mach- lige instelling is ^gedegradeerd1 tot den rang van een der ontelbare staatsinstel lingen van de sovjet-bureaucratie. Het Uitvoerend Comité van de Derde Inter nationale wordt niet opgeheven omdat Üe sovjet-regeering rekening houdt met de mogelijkheid dat het comité bij eventu eele onderhandelingen met de Wester- sche mogendheden te pas kan komen, dat het stilleggen van de actie van dat illuslre comité wel eens een ruilobject kan zijn. Zinofjef is dus slechts een werktuig geworden in de handen van de leiders van de sovjet-regeering. Om hem te la ten voelen, dat hij slechts geduld wordt, dat hij zelfs voor deze ondergeschikte rol geenszins onmisbaar is, besloot de lei ding van de Russische communistische partij den invloed van de buitehlandsche communistische partijen in den Komin tern te versterken (dit zou bovendien het voordeel hebben, dat de beweriyg van de sovjet-diplomaten, als zou de sovjet-regeering niets met den Komintern uit te staan hebben, een minder grove leugen zijn, althans in schijn). Zinofjef verzette zich met hand en tand tegen deze politiek en verklaarde op de zitting van het comité, dat voorloopig de leiding van den Komintern bij de Russen (d.w.z. bij hem) moet blijven en dat sleehjs nadat nog in een land de communistische revolutie doorgevoerd zal worden, sprake kan zijn van een gedeeltelijke verplaat sing van de leiding (dus, met Sint-Juttc- mis). In de toekomst ycal Stalin natuurlijk gaarne bereid zijn in ruil voor een lee ning of iets dergelijks den Komintern ie verkoonen en de builenlandsche commu nisten aan hun lot overlaten maar voor loopig doet hij alsof de belangen van die builenlandsche communistische partijen hem bijzonder dierbaar zijn en dat hij daarom bereid is hen van de dwingelandij van Zinofjef tc bevrijden. De steun van den almachtigen Stalin was den buitenlan ders zeer welkom, want de leider van den Komintern, Zinofjef. wist zich overal even gehaal te maken door zijn onmoge lijk© decreten, door zijn autocratisch op treden, door de onmogelijke oekazes, die hij telkens uitvaardigde, door de voort durende onrust, die door hem in de par tijen werd bevorderd. Voor het eerst klonken op de bijeenkomst van het Uit voerende Comité van den Komintern op positie-stemmen en de vertegenwoordi ger van de linksche oppositie heeft imieen redevoering de puntjes op de i's gezét, heeft de gestie van het presidium van den Komintern aan een vernietigende cri- tiek onderworpen en de bolsjewistische bladen plaatsten deze redevoering in ex- tenso Welk een verschil met vroeger Een jaar geleden zou geen enkele bols jewistische journalist het hebben ge waagd een dergelijke redevoering, voor opgesteld, dat een dergelijke redevoering toen gehouden kon worden, te „verslaan zonder den spreker in een 'bespottelijk 'lhjJjt te stellen; nu "is"het heelemaal an ders geworden. Zinofjef zelf beweerde, dat de Komin tern geen crisis doormaakt, dat alles uit stekend gaat. Na deze inleiding moesl hij echter erkennen, dat de Komintern tot nu toe de eene nederlaag na de andere heeft geleden, dat de leiding zich telkens vergiste in de vooruitzichten, dal zelfs in de Balkan-landen de toestand zich meer en meer stabiliseert. Verleden jaar beweerde Zinofjef op de bijeenkomst van het uitvoerend ComiLé, dat China het eer ste land zal zijd, dat het voorbeeld van Rusland zal volgen, dat de Komintern al zijn aandacht aan het Oosten moet wijden enz. Nu moest hij erkennen, dat de revo lutie in het Oosten een hersenschim is gebleken; hij noodigde zijn toehoorders uit opnieuw op een omwenteling in Euro pa le wachten. Veel indruk heeft detoe redevoering echter op de toehoorders niet gemaakt. Bij het debat bleek het, Idat zoowel de rechtsche als de linksche oppositie het er over eens was, dat hef 'tegenwoordige regime van den Komintern niet deugt, dat er een verandering moet komelT, dat er meer vrijheid van bewe ging aan de partijen moét gegeven wor den. Allen oischten, dat het despotisme van d© leiding, d.w.z. van Zinofjef, afge schaft moet worden, dat dc beruchte „cellen" door meer normale organisatie vormen moeten vervangen worden Stalin lachte in zijn vuist bij het aan- hooren van al deze protesten der buiten landers legen het bewind van Zinofjef. Hij zelf wil Zinofjef niet uit den weg ru men en geeft er de voorkeur aan, jlat de buitenlanders dit werkje zouden opknap pen. De sovjetregeering kan de supre matie .over de communistische partijen handhaven door het manoeuvreeren met de geldelijke toelagen. Feitelijk bestaan alle communistische partijen alleen, dank zij de-groote bedragen, die de Russische regeering voor haar beschikbaar stelt en het is voldoende te dreigen met intrek king van de subsidies om de buitenland- scho communisten naar de pijpen vajn Moskou te doen dansen. Dr. BORIS RAPTSÖHINSKY. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Wioensdag, 14 April. Prop. avond afd. Middelburg „Pro Rege". Spr. ds. T. J. Hagen, vertooning Leger- en Vlootfilm. Schuttersh. 8 u. Woensdag 14 April. Alg. Verg. de Am bachtsschool. Schoolgeb., 8.30 u. Woensdag 14 April. Uitv. Kunatchd» Schouwburg. Zaterdag 17 April. Feestavond t. h. 15-jarig bestaan afd. Middelburg der Ver. „De Nederl. Padvinders". Schouwburg, 8 uur. Zaterdag 17 April. Jaarl. alg. verg Soc. „De Vergenoeging". 8.30 u Zondag 18 tot en met 25 April, ten toonstelling van Schilderijen door Louis Heymans. Kunstmuseum D v n sd a g 20 April. Jaarl. Alg. verg. N.V. Fruitteelt Mij „Veere", gevestigd te Middelburg. Concertzaal, 8,SC uur. Dinsdag 20 April. Gen. repetitie „Ho sanna", „Samson". Concertzaal 8 uur. Woensdag 21 April. Uitvoering „Ho sanna", „Samson", Concertzaal, 8 uur. Vr ij d a g 23 April. Voordracht Pater Bor- romeus de Greve. R. K. Recta s- seering, Pro Juventute «m G»n. t. z. verb, van gevangenen Dinsdag 27 April. Byeenk. afd Mfbnag Inst. voor Arb. ontwikkeBnf. Spr. de heer E. P. Zandqk, iTbar*. Qeb. „Vooruit", 8.15 u. Woensdag 28 April. Jaarl. Alg. verg. aandeelhouders Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Ten santore der Mij., n.m. 2 uur. Maandag 3 Mei. Gen. rep. Zangver. T. O. en U. van die „Jahreszei- ten". Concertzaal. Dinsdag 4 Mei Uitv. zangvereen. T. O. en U van die „Jahreszeiten". Concertzaal. Donderdag 6 Mei—Zatertjag 15 Mei. Vierde Tent. van Handel Nijverheid. Schuttershof. Donderdag* 13 Mei (Hemelvaartdag) Groot zangersfeest te „Westhove Domburg. Maandag 24 Mei. Concours Bond Har monie- en Fanfarever. in Zee land. ADVERTENTIËN. KOSTELOOS ingevolge beschik king der Arrondissemenls-Recht- bank te Middelburg, dd 7 Sep tember 1925. Heden den tienden April negen tienhonderd zes en twintig, Ten verzoeke van JOHANNA VEBHELST, zonder beroep, wo nende te Terneuzen, te dezer za ke domicilie kiezende ten kantore van Meesier PETRUS DIELEMAN, advocaat en procureur bij de Ar- rondissements-Rechlbank te Mid delburg, wonende aldaar en kan- loorhoudende aldaar aan de Rou- aansche Kaai Wijk G nummer 130, die ten deze door mijn verzoekster tot haar procureur wordt gesteld en als zoodanig voor haar in rech ten zal occupeeren, Heb ik PETRUS ALOYSIUS VERVAAT, deurwaarder bij de Ar- roudisseinents-Rechtbank to "Mid delburg, wonende le Middelburg, AAN WILLEM PIETER ROMEIJN, laat stelijk matroos en laatst gewoond hebbende le Terneuzen, doch thans afwezig en zonder bekende woon- of verblijfplaats, mitsdien mijn exploit doende door aanplak king van een afschrift dezes en van na te melden beteekendc stuk ken aan de Hoofddeur van de vergaderplaats der Arrondisse- ments-Rechtbank te "Middelburg, zullende gelijke afschriften worden aangeplakt aan hel Huis der Ge meente te Terneuzen door den aldaar wonenden deurwaarder bij gemelde Rechtbank, KORNELIS JACOBUS HUINEMAN, terwijl voorts gelijke afschriflen door mij, deurwaarder, zijn overgegeven aan den Heer Ambtenaar van liet Openbaar Ministerie bij gezegde Rechtbank, door wien hel origi neel \an dit exploit met „gezien" is getcckend, terwijl eindelijk dit exploit nog zal worden geplaatst in de Middelburgsclic Courant, I BETEEKEND a. een uittreksel uil de minu ten, berustende ter Griffie der Arrondissemcnts-Rcclitbank le Mid delburg, houdende een verzoek schrift waarmede mijn requirante zich den 5 September 1925 heeft gewend lol die Rechtbank, zoo mede dc door voormelde Recht bank op dal verzoekschrift gege- \eu beschikking dd 7 Septem ber 1925; b. ecu vonnis door voormelde Rechtbank den derlienden Ja nuari negentienhonderd zes en twinlig gewezen tusschen mijn re quirante als eischeres en den ge- requireorde als gedaagde. Voorts heb ik, deurwaarder, (en verzoeke van- en exploit doende als is gezegd, den gerequireerde II. VOOR DE TWEEDE MA AI- GEDAGVAARD om op Woensdag den acht en twiu- tigslen Juli negentienhonderd zes en twinlig. des voormiddags te hall elf uur le verschijnen ter openbare terechtzitting der ArroDdissements- Rechlbank te Middelburg, Kamer van Vacantie, gehouden wordende in het Gerechtsgebouw aau het Hofplein aldaar, TEN EINDE Aangezien eischeres den twin tigsten Januari negentienhonderd en zestien le Terneuzen is gehuwd met den gedaagde; 2. Aangezien gedaagde deel uil- maakte van de bemanning en zich als matroos aan boord bevond van het Nederlandsche Stoomschip „Cornells", varende voor rekening van tleN V. „A. C Lcnsen's Stoom vaart Maatschappij", gevestigd te Terneuzen, welk stoomschip op 15 October 1922 op een rif in de ifabijheid van Grundkallen (vuur schip Ooslzec, Zweden) strandde en in den loop van 16 en T7 Oc tober 1922, althans omstreeeks dien tijd, geheel wrak werd en is gezonken 3. Aangezien blijkens verklarin gen van Lloyd's agenten te Stock holm meerdere lijken van de be manning van dit stoomschip in de nabijheid van Olregrund zijn aan gespoeld 4. Aangezien voorts blijkens een ingesteld onderzoek niemand der bemanning heizij levend, hetzij aood, aan boord van hel wrak werd aangetroffen en evenmin de bemanning het land heeft bereikt 5. Aangezien dus moet worden- aangenomen dal de geheele be manning. waaronder ook de ge daagde, bij dezen ramp hel leven heeft verloren 6. Aangezien hel lijk van ge- aaagde, voorzoover aan eischeres bekend, niet is gevonden en dat, voorzoover haar bekend, geen acte van overlijden van den gedaagde is opgemaakt, terwijl ook nim mer meer eenige tijding van hem is vernomen 7. Aangezien hel reeds langer aan een jaar is geleden, dat bo venbedoelde scheepsramp heeft plaats gevondeii 8. Aangezien er alzoo l er- men bestaan om ten aanzien van gedaagde i*echlsvermoeden van overlijden uit te spreken 9. Aangezien zulks te meer klemt, nu eischeres een tweede huwelijk zoude willen aangaan 10 Aangezien de laatsle woon plaats van gedaagde was gevestigd le Terneuzen 11. Aangezien eischeres belang heeft, dat er ten aanzien van den gedaagde rechtsvermoeden van overlijden wordt uitgesproken en zij veidof gevraagd en bij de betee kendc beschikking bekomen heelt om den gedaagde bij openbare dag vaarding op te roepen 12 Aangezien op de eerste dag vaarding noch de gedaagde noch iemand van zijnentwege is versche nen, waarop hij hel ten deze be- leekende vonnis verlof is verleend lot het doen eener tweede oproe ping op den voel en de wijze als Dij dal vonnis is bepaald MITSDIEN alsnog ten aangewe zen dage, in persoon of door iemand van zijnentwege, van zijn aanwezen te doen blijken, bij ge breke waarvan door eischeres na het vervullen der in deze voor- gcsfhr'even formaliteiten, zal wor den geconcludeerd, dal bij vonnis der Arrondisscmeuls-Rechtbank le Middelburg lo zal worden verklaard, dal' er ten aanzieu van den gedaagde sedert deu zeventienden October negentienhonderd twee en Twintig rechtsvermoeden van overlijden bestaat 2o. aan eischeres verlof zal worden gegeven tol het aangaan van een nieuw huwelijk een en ander mei veroordeeling van den gedaagde in de kosten van hel geding. (Gel P A. VERVAAT, Deurwaarder. „Gezien" Dc Officier van Justitie, (GelD. J. WOLFSON

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 7