kenhuis le geraken, pmdat exploitatie van een particulier ziekenhuis, waar over het eerst werd gedacht, uit finan cieel oogpunt zeer speculatief moest worden geacht. De bouwkosten werden geraamd op 1' 57000 en de inrichting met centrale Verwarming enz. f 18.850. Op een voorstel van het bestuur van liet'R.K. ziekenhuis om daar de patiën ten die een operatie moeten onder gaan en naar elders zouden moeten wor den overgebracht voor gemeenterekening te doen verplegen, word in 1905 afwij zend beschikt. In 1906 werd bij de vast stelling van hel uitbreidingsplan reke ning gehouden met het bouwen van een nieuw ziekenhuis en werd daarvoor toen reeds bestemd een terrein, gelegen aan het kruispunt van het Kerkhof voetpad en den Bosclnveg, wat ook nu eigendom is van de slichting Vlissiugen Ziekenhuis- fonds, met nog steeds hetzelfde doel. In de volgende jaren zijn verschillende plaunen voor nieuw bouw gemaakt. Zoo in 1909 een. waarvan de bouwkosten f 81.950 zouden bedragen terwijl de meu bileering op f 33.668 geraamd werd. Regenten kwamen datzelfde jaar met een plan waarvan de bouwkosten f 32600 werden geraamd. Op 8 Octo ber van dat jaar werd besloten dit plan nader te bespreken. liet volgend jaar volgde hel besluit tot ophooging van het reeds genoemde ziekenhuisterrein. In 1912 werd een raadscommissie inge steld voor onderzoek naar de mogelijk heid lol stichting van een ziekenhuis en kwam de gemeentebouwmecster met een plan voor verbouwing van het Gast huis, waarvan de kosten ad f '18.521, burg. en welli. zeer tegenvielen, vooral omdal een jaar tevoren een crisis was ingetreden door liet vertrek van de book makers. Later werd dit voorstel terugge nome u en bleef do ziekenhuiskwestie enkele jaren rusten. Althans eerst in 1916 kwamen de raadscommissies met het voorstel bij den raad om hel gebouw aan de Badhuis straat, waar liet weeshuis gevestigd was„ te doen verbouwen en inrichten tot ge meenteziekenhuis, waarvan de kosten werden begroot op f 25.000 en de meer dere uitgaven per jaar op f 1000. Een. commissie, die dit idee nader bestudeer de, deelde later mede, dat dr. Wort- man, geneesheer-directeur van het Tes- selschade Ziekenhuis le Amsterdam, als deskundige verklaarde, dpi liet tegen woordige gasthuis onmogelijk lot blij vende verpleging geschikt te maken en tevens dat het Burger Weeshuis zoo, wat zijn ligging als zijn uilbreidingsmo- gelijkheid betreft, niet aan idicele eischen, voor een ziekenhuis zou kunnenvol doen. Burg. en weth. hebben thans nogmaals het oordeel van dr. Wortman ingewonnen en deze blijft er bij, dat verbouwen van bestaande gebouwen voor ziekenhuisdoel- einden niet anders dan teleurstelling kan wekken. Verder zegt deze deskundige, dat de laatste jaren de kosten van nieuw bouw beperkt zijn, en hij kan dan ook geen beleren raad geven, dan als men een andere ziekeninrichting ver langt, die van den grond op te bouwen. In 1920 werd een krachtig actie ge voerd om gelden voor een fonds voor het bonwen van een nieuw ziekenhuis te verzamelen en werd de stichting „Vlis- singsch ziekenhuisfonds" opgericht. Van den Minister van Arbeid kon geen toezegging worden verkvegen in take door liet Rijk voor den bouw van een nieuw ziekenhuis le verleenen gcl- delijkeu steun. In 1921 deed de Vlis- singsehe Besluuvdersbond nog een po ging om lol een nieuw ziekenhuis te geraken en wcril aan dr. Wortinan cn den heer Posthumus Meyes, architect le Amsterdam, opgedragen een plan voor den bouw van een nieuw gemeente ziekenhuis le ontwerpen. In September 1921 kwam van deze hceren een plan in voor 127 bedden, en 16 bedden in een barak voor besmettelijke zieken, waar van no kosten werden begroot op f 1.221. 'HO. Op 30 December werd uaar aanleiding van een voorstel van den lieer Slavermau, de ziekenhuisconvmissie nog met 3 leden uitgebreid om te on- Alieen ik weel niel, hoe ik ze behagen 'moei." ,,En u bent nog wel een diplomaat 1" zei .Miss Manneriug ietwat verachtelijk. „Dat is. mejuffrouw, mijn ongeluk, niet mijn l'oul". zei Von Altdorf mis troostig. „ik ben m dat vak gestuurd toen ik nog heel jong was. door een mis leide bloedverwant. „Begrijpt u dat nu begon hij uaeen oogenblik van stilte, „ik herinner me/ dat ik hier met een doel gekomen was, om iets van gewicht te bespreken, maar op mijn woord, ik ben geheel vergeten,, wat liet was. Ik weet maar niet te bedenken, wat het geweest kan zijn. Misschien was hel in heL geheel niets." „Misschien, misschien," zei het meis je schalksch, misschien kwam u alleen om mij te zien Stel u voor' Von Altdorf plukte lievig aan zijn kne vel. „Dal is heel goed mogelijk. Het verwondert me alleen, dat ik daaraan niet eer heb gedacht. Zijn alle Ame- rikaansche meisjes geestig, mademoi selle, en - en schoon?" ...Mie zonder uitzondering," slem- de miss Mannering zeer ernstig toe. .Al lemaal zeer geestig, en 'buitengewoon Imooi. 1moest eens naar Amerika komen, kolonel „Zeg dal niet. mademoiselle," protes teerde Von Altdorf. „Als een van die schoonen. en dan nog wel een kleine,, derzoeken wat het beste zou zijn: a. verbouwing van het oude ziekenhuis; b. verbouwing van het weeshuis en c. de patiënten uitbesteden in het St. Jo seph ziekenhuis. Ia 1922 werd nog behandeld eien ontwerp-overeenkomsl van het bestuur van het B. Iv. Ziekenhuis, volgens het welk de gemeente minstens f 55.000 zou moeten betalen en voor iederen ver- plecgdag boven de 10 000 f 4. Het con tract zou moeten worden gesloten voor 25 jaar. De raad besloot echter over eenkomstig het advies der ziekenhuis- commissie, daarop niet in to gaan. Het eindrapport der ziekenhuiscom missie kwam 3 Augustus 1923 bij den raad in. In dit rapport werden be handeld- a. Verbouwing van het Gast huis, waarvoor f134.000 werd gerekend plus f 109.000 voor inrichting van het weeshuis voor ouden van dagen, die nu het gasthuis zouden verlaten, b. .Ver bouwing van het Burger Weeshuis lot ziekeninrichting, wal f 246.000 zal kos ten. Deze beide plannen werden niet raadzaam geacht. Voor den bouw van een nieuw ziekenhuis met 50 bedden aan de Kerkhoflaan werd f 337.486 npo- dig geraamd, en dit werd de eenige afdoende oplossing van de ziekenhuis- kweslic geacht, doch met liet oog op den financieelen toestand der gemeente achtte men evenwel liet tijdstip voor den bouw nog niet' aangebroken. In 1924 werd weer een plan gemaakt, dat op f 387.299 begroot werd. Thans bieden B. en VV. weer nieu we plannen aan voor den bouw van een nieuw gemeenteziekenhuis. Zij (mer ken daarbij op, dat in de inrichting van liet Gasthuis, die reeds in 1891 ern stig werd afgekeurd, nog steeds geen ingrijpende wijziging is gebracht en de toestand thans nijpend is. B. en W. herhalen dan ook, dat er geen andere oplossing is dan nieuwbouw, doch een lid is alleen om financieele redenen le gen het houwen van een nieuw zieken huis. Hel door de meerderheid voorgestane plan heeft rekening gehouden met een afzonderlijk gebouw voor t. b c pa tiënten, een Muderafdeeling, enz Er is rekening gehouden met een volledige scheiding tusschen de mannen- en de vrouwenafdeeling, alsmede tusschen de huishoudelijke en administratieve dien sten en ae medische afdeeling. Ook de Röntgenafdeeliug is niet vergeten. De eigenlijke zielcenafdeeling is voorloopig verdeeld in zoowel boven als beneden 4 zalen en 6 klassekamers. Gerekend is op de mogelijkheid door het aanbou wen van vleugels de ruimte voor patiën ten ten zeerste te vergrooten. Bij de exploitatierekening wordt ge rekend op 6 bedden le klasse, 18 bed den 2e klasse, en 80 derde klasse, doch dan op slechts een gemiddelde "bezetting per dag van 2 patiënten le klasse, 9 2e en 40 3e, d. i. totaal 18.615 veje- pleegdageu per jaar. De tarieven zijn genomen zooals zij voor het St. Jo seph ziekenhuis geleien, en wel f 7.50 le klasse, f 4.50 2e klasse en gemiddeld f 1.per dag derde klasse. Dc kosten van den bouw'van. het nieu we ziekenhuis ziju, met inbegrip van centrale verwarming, lichtinstallatie, lift, telefoonschelleidingcn, klokken, vloerbe dekking enz., begroot op f 427.500. Voor uitbreiding van de outillage en den in ventaris der oude inrichting f 72,500 re kenende, moenen B. en W. de lolale slichlingskosten te mogen stellen op rond f 500 000. De Rijksverzekeringsbank is bereid om ail geld le leenen legen 4% pCt., wat gedurende 50 jaar een annuïteit beteekent van 5.06. in verband mei het rapport van dr. "Wortman, is het be drag van de vcrpleogkoslen per dag geraamd op 4.50 of f 1.56 meer dan nu in het gasthuis, wat dus hij 18.615 vcrpleegdagen is f 29.0399.40. De jaar- lijksche ontvangsten aan vcrpleegdagen, 150 operaties ad f 5 en 10 Róutgenpho- lo's per maand ad f 15 worden geraamd op f 37.4407 50, de jaarlijkschc uilga ven op f 25.300 voor rente en aflos sing en 83.797.50 voor vcrpleegdagen, voldoende is om me geheel in. dé war le maken, hoe zou ik me dan onder zqo, velen durven wagen? Een man van twee, en veertig is op zijn gemoedsrust ge steld." Miss Mannering sprak hem niet tegen. Ze bestudeerde het tapijt. „Hoe gaat het met de Prinses?" vroeg de kolonel. „Ze leeft iii een wolk van geluk, en denkt dat ze een hemel op aardje heeft gevonden, waaruit ze niet meer kan wor den verdreven. Het midjdel schijnt haar gered te hebben, maar het is verschrik-, kelijk wreed, kolonel.' „Noodzaak is altijd wreed- made moiselle, en het geluk meestal kort van duur. „Ze was wel zeer geschokt, toen de Prins zoo plotseling in den tuin sprong," ging miss Jessica voort. „Zij kan <le ge dachte niet van zich afzetten, dat ze hem vroeger ergens gezien moet heb ben en dat hij een of andere rol heeft gespeeld in haar leven nu, dat zal waar zijn !Ze krijgt dus gedeeltelijk haar geheugen terug. Sir Gavin was er ver rukt over." „tïaat het haar dus in het algemeen beter." .,0. oneindig veel beier. Ze is bijna geheel de oude weer. Ze heeft haar kleur teruggekregen, haar hats is weer voller, ze is jn gewicht zeer toegeno zooaat er een tekort komt v. f71.690. Voor 1925 zou het Gasthuis volgens dezelfde berekening een subsidie hebben genoten van f 38.836 of een verschil van f 32.750. In een naschrift wordt nog gemeld, dat dr. Wortman alsnog heeft bericht te meenen, dat de kosten f 50.000 tol f 100.000 le hoog zijn geraamd. B. en W. stellen zich voor nog nader met dr. W. te onderhandelen, en ars de raad 'tol den bouw mocht besluiten, vragen B. en W. machtiging om evenlueele ver soberingen in het plan met goedvinden van den te benoemen geneesheer-direc teur aan te brengen. Wat het vertrouwen rechtvaardigt. Wat het vertrouwen in de werkzaam heid der Pink Pillen rechtvaardigt, zijn de resultaten met dit uitmuntende mid del verkregen bij zeer vele storingen en ongesteldheden die het de armemensch- heid lastig maken. Er is trouwens in. die heilzame werking der Pink Pillen niets onnatuurlijks voor hern die weet, dat de groote meerderheid dier sto ringen en ongesteldheden voortkomen uit een ontaarding der eigenschappen van het bloed en een afmatting der zenu wen, en dat de Pink Pillen bij uitne mendheid aangewezen, zijn ter behande ling van de aandoeningen voortspruitend uit verarming van het bloed en uit ver zwakking van het zenuwstelsel. De Pink Pillen zijn een steeds zeer afdoend middel in gevallen van bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, alge- meene verzwakking, storingen door den groei en den kritieken leeftijd veroor zaakt, maagkwalen, hoofdpijnen, onregel matigheid der maandelijksehe zuiverin gen. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de flacon, f 9.de zes flacons. Zij wor den verkocht in het Hoofddepót: Jacob Marisplein 23 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Hoilandsche gebruiksaan wijzing. De Pink Pillen zijn ook le ver krijgen bij alle goede apothekers en drogisten, o. a. P. v. d. SLUTJS Co/, N.V. C. A. SCIIULTE. (Ingez. Med.) RECHTZAKEN. Verduistering, Woensdag heeft voor de rechtbank te 's-Gravenhage terecht gestaan mr. A. van G., rechtskundig adviseur in Den Haag, wegens verduistering. Hij zou zich een bedrag van f265, welk bedrag hij voor een cliënt geïnd had, wederrechtelijk hebben toegeëigend. De cliënt, als getuige gehoord, sprak tegen, dat hij verdachte vergunning had gegeven, de geïnde gelden onder zich le houden. Eisch: 1 jaar gevangenisstraf. Verdachte"s raadsman betoogde dat m.en hier uitsluitend te doen heeft met een kwestie van civielrechtelijken aard, en pleitte vrijspraak. Hij voegde daaraan een verzoek toe, om verdachte onmid dellijk in vrijheid te stellen. Na Taadkamer wees de rechtbank dit verzoek af. Een o n e e r I ij k e Duit s c h e dienstbode. Voor de rechtbank te Rotterdam is 8 maanden gevorderd tegen de 23-jarige Duilsche dienstbode E. G„ wegens dief stal van f900 aan goudgeld en bankpa pier, een sigarenaansteker, enz., ten na- deele van haar mevrouw. De bekl. bleef steeds ontkennen, wat de officier van justitie, mr. G. F. J. Gombault, dc zaak zeer treurig deed noe men. Spr. vraagl waarvan deze dienst- bodo al het op haar gevonden geld' zou hebben gespaard. De verdediger vond de aanwijzingen wel zeer sterk. Er zijn er tweeërlei: haar groole uitgaven en de in haar koffer gevonden voorwerpen. Wal de eerste soort betreft, de mogelij «held beslaat, men. En al die verbetering vindt haar oorzaak hierin, dat liaar ondragelijke angsten zijn weggenomen en dat ze zich zoo overgelukkig gevoelt. O ja, mr. Creighton vertelde me van het duel, dat mr. Mallory niet den Prins in den tuin heeft gehad. Het moet prachtig zijn geweest." „Hij is de wonderbaarlijkste, scher mer. dien ik ooit heb gezien," betuigde Von Altdorf. „Hij is er voor geboren. Niemand, ook al heeft hij de opleiding en de oefening welke Denis heeft ge had, kan het alleen door de practiik zoo ver brengen. liet was bewondbrenswaar- dig." „I-Iij ,zou den Prins hebben kunnen dooden en zoo voor zichzelf den weg vrij maken," zei het meisje „Mr. Creigh ton vertelde me, dat hij éèn oogenblik bang was, dat het zou gebeuren." „Ja." zei Von Altdorf. „Een enkel oogenblik dacht ik het ook. Niemand is boven verleiding verheven, en wij heb ben hem de v erzoeking zien weerstaan zooals weinigen het zouden kunnen- Maar er zijn weinig menschen als hij. Ik zal u vertellen, wat ik gisteren zag. Ik zat in zijn kamer te wachten pp hem, terwijl hij wandelde me4 do Prinses. Ik zat in een groeten diepen stoel, die in een nogal donkeren hoek staa't; ik schijn wat slaperig té zijn geworden, want ik heb Denis niet hooren binnenkomen. dat het measje bronnen van inkomsten, had, die ze zelf liever niet noemt. Si garenaanstekers als de gevondene kan men in eiken winkel koopen. Is het niet vreemd, dat de getuiige twee 'twintig markstukken vermist en er bij verdachte drie zijn gevonden? Pleiter vraagt een clemente straf. o Verduistering en oplichting. Woensdag heeft de vierde kamer der rechtbank te Amsterdam de behandeling voortgezet van de zaak tegen L. A. B. M. ie B. ervan beschuldigd ais directeur N. V. nationale nachtveiligheidsdienst Djaga te hebben verduisterd f 1000, 500 eu f 5000,(welke bedragen hij ontvangen had als deelneming in liet maatschappelijk kapitaal der vennootschap. Ook zou hij den directeur der N.V. Gecontr. Part. Naclitveiligheidsdienst hebben opgelicht voor een bedrag van f 3.50, door middel van een valschelijk opgemaakte kaart, dat iemand zich bij genoemden djenst aansloot- Verdachte ontkende. liet ;O.M. meende hier te doen te heb ben met een doortrapten oplichter. Hij eisehle, met het oog op het feit, dat de verdachte nog nooit veroordeeld is, één jaar en drie maanden gevangenisstraf, benevens teruggave van de f 2000 aan den opgelichte B. Mr. F. Pauwels, oefende scherpe eri- tiek op de wijze van optreden van politie en justitie in deze zaak. Verdachte is failliet verklaard en gevangen gehouden, totdat de rechtbank geen termen meer aanwezig achtte hem vast te houden. Pleiter noemde "dit infaam. De president verzocht mr. Pauwels zich le matigen in zijn uitdrukkingen; deze verklaarde zich aan de verdediging te /.uilen onttrekken, zoo critiek niet werd toegestaan. De president gelastte pleiter, zich naar zijn wenschen te voe gen. 1 PI. concludeerde vervolgens tot vrij spraak en weigering van de teruggave van de f 2000. i I APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgcude week is de volgende apotheek geopend Middelburg: J. W. v. d. Garde. VERSCHELENDE BERICHTEN. Donderdagmiddag ontstond op den Goudschensingel te Rotterdam twist tus schen twee broertjes, de 14-jarige J. en den 16-jarigen A. J. De ruzie liep zoo hoog, dat de jongste een mes uit zijn. zak nam en daarmede zijn 16-jarigen broer een steek in den rug gaf. Hij werd. in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden. De 61-jarige wasch vrouw M. J. J. v. d B. uit de Hamelslraat te Rotter dam bewaarde haar spaarpenningen in een houten kist, die in een ongesloten kast van haai' woning stond. Eenige we ken geleden is zij een van de twee sleu tels van het hangslot, waarmee de kist gesloten werd, kwijt geraakt. Toen zij eerst gisteren met den duplicaat-sleutel de kist openmaakte, ontdekte zij, dat al haar spaarpenningen tolaafl. een bedrag van f 2000 verdwenen waren. Er viel geen spoor van braak le ontdekken. De politie stelt een onderzoek in. ©onderdag is te Dordrecht na een, kortstondige ziekte overleden de oudste inwoonster der gemeente mej. wed. Ger- ritje Bosman, geb. Jansen, die 12 Jan. j.l. haar lOOsten verjaardag yierde. Rij een huiselijkcn twist cjntstak zekere B. te Nieuwer-Amstel zoo in woe de, dat hij zijn gehuwde dochter Q. met een scherp voorwerp, vermoedelijk een mes, een bloedende wond aan het hoofd toebracht, waardoor zij genoodzaakt was zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling [e stellen. De marechaussee heeft (Ie zaak in onderzoek. Ik zag heui op eens midden in de kamer staan, en zoolang ik leef, mademoiselle, hoop ik nooit weer op iemands wezen te zien zoo'n wanhopige strijd, zoo'n worsteling van de grootste liefde, die een man kan hebben met den eisch van verloochening, die de eer stelde. Zijn ziel lag op zijn gelaat, op dat oogenblik, waarop hij zichzelf alleen waande de ziel van een die naar de poort des hemels was geleld en er bin nen had mogen zien, maar die weer te rug moest gaan." „Zag hij u niet?" vroeg het meisje. „Neen. IIij ging op den divan liggen mei dc handen voor zijn oogen en zijn schouders schokten af en toe. Ik durfde me niet bewegen en mezelf vertooncn, èn ik kon ook niet weggaan, uit vrees dat hij me dan hooren zou. Na een oogenblik rees hij op en ging naar een kast, waar hij een flesch met absinth, glazen cn een karaf water nam. Hij ging aan dé tafel zitten en maakte zich, een glas absinth klaar. Hij*, za,t zoo, dat! ik den strijd kon zien, die zich bij hem af speelde. „Mademoiselle, u kunt als een vrouw die haar heele leven lang zorgvuldig gevoed en verpleegd is, niets begrijpen in het geheel pets, van zulk een worste ling, de worsteling van een beier ik tegen het verlangen van de uitgeputte zenuwen, van een hopelooze droefheid 'Het tweejarig zoontje van den heer D. te Hilversum is op den vloer uitge gleden. De kleine kreeg een schedel breuk en is aan de gevolgen overleden. N., Le Veeleveen, is door den ar beider H. uit Vriescheloo, zoodanig met een mes gestoken, dat voor behoud van het leven gevreesd wordt. 'Woensdagochtend wilde de ruim 30- jarige arbeider K. O. (len onbewaakten overweg bij de halte Tweede Dwarsdiep le Stdaskanaal passceren. Hij wachtte tot de trein uit de, richting Stadskanaal voorbij was, stak toen over en werd door den trein, die juist uit! de richtiijg Coevorden kwam, vermorzeld. De man laat een vrouw met twee kinderen ach ter. Men. meldt aan de Msb. uit En schedé. Door dv. Hulst uit Leiden is h<jl' lijk van den 29-jarigen J. M. G. dal Zondag- op de spoorlijn Enschedé—Lonneker werd gevonden, aan een nauwkeurig on derzoek onderworpen. Vaststaand moet worden aangenomen dat G. door het aanrijden van een trien is omgekomen. De Broederstraat te Kampen as heel smal en client dus in kalm tempo gepas seerd te worden. Ben bestuurder van een auto reed Donderdagavond met een scherpen bocht die straal in en even later een wielrijder, den heer R. P. met zijn linker voorspalbord gegrepen had en meesleurde, waar de auto tegen een fabrieksstoep botste. Toen het voertuig door de politie én voorbijgangers was opgetild, bleek, dat de heer P. er liet leven had afgebracht, maar aan de eene zijde van hel lichaam deerlijk gekneusd was, terwijl' dc Iclëeren hem van het lijf waren gescheurd. Rij nader onderzoek bleek, dat de ge heel ontdane chauffeur dn liet besturen van een auto nog zeer onbedreven was. Hij had te veel gas gegeven en daarna in zenuwachtigheid geheel niet aan liet gebruik van de rem gedacht. Bij het uitwijken voor een auto werd Woensdagmiddag te Nijenbeek de ongeveer 50-jarige landbouwer W. de B., door een uit de richting Frederiksoord komende goederentram aangereden. Met ernstige wonden aan hoofd en rug werti hij in zorgwekkenden toestand zijn huis binnengedragen. Zes jaar geleden is de assessor Otto Benner in zijn villa bij Dresden ver moord gevonden. Ondanks allé na sporingen gelukte het de recherche niet de daders te vinden, totdat zij' ce'nige we ken geleden in helt bezit (geraakte, van (een nieuwe aanwijzing. Als gevolg daarvan zijn vanmorgen (1e weduwe van het slachtoffer en haar minnaar, die toen de moord ontdekt werd tuinmansjongen op de villa was, in hechtenis genomen. Na een kort verhoor hebben beide ver dachten bekend den moord gepleegd te hebben. Zij zijn naar de strafgevangenis te Dresden overgebracht. WAT TE DOEN MET GELETTE-MESJES. Het kwijtraken van gilcltcmesjcs is een der moeilijkste problemen der tegen woordige beschaving, zoo melden de En- gelsche bladen. Ook in Amerika. Sommi gen gooien de gebruikte mesjes in ejeu sterk zuur, wa,ar ze spoedig in verteerd worden, anderen graVen een diepe kuil in den tuin. Maar de gemiddelde man zit er mee. Er zijn er die de mesjes ia een enveloppe doen om ze te poStJen aan een denkbeeldig adres. Maar dan zit Posterijen er mee en daarmee lost men het probleem niet op. Ook de spoorwegen verzamelen jaarlijks heel wat opzettelijk achtergelaten, mesjes. Met angsl geplaagd worden de kamermeisjes uit de hotels, die do papiermanden bijna niet meer leeg durven halen. Maar er is nog een. veilige bergplaats. In bijna elke hotel kamer van Noord-Amerika vindt men een bijbel, daar gedeponeerd door een .organisatie, bekend onder den naam van de Gideon-Vereeniging- Deze bijbels moe ien geregeld uitgeschud worden vanwege de opeenliooping van gilette-mesjes. en neerslachtigheid naar 3e verlichting en de opwekking, die liet gevaarlijke vergif kan geven. I-lij zat daar in woest verlangen naar de rust en het welbeha gen, die enkele glazen absinth hem kon den geven; ook onder dpn drang 'die een booze hartstocht, een ingewortelde gewoonte op den mensch uitoefent. Toch strekte hij nog geen hand uit. Toen met een schok, wierp hij liet hoofd achterover. „Neen!" schreeuwde hij, „neen, ik wil niet!" Daarop ging hij weer naar de divan en lag er dpodstil. Na een poos stond ik voorzichtig opz Ilc geloof niet, dat hij me gehoord beeft, toen ik wegging. Ik hoop, <lat hij sliep. Mijn hart bloedt als Lk aan hem denk, mademoiselle. Hij is een mant „Arme Mallory!" zei het meisje zach tjes'. Wat moet er van hem wordfen, als alles voorbij is? Sommige menschen schijnen voor hel ongeluk geboren Zijn leven is e en treurspel, zoo jong als hj] is en het slot schijnt nog veel droeviger te zullen worden Hebt u nog iets gezien van de mannen, die (ton Prins! bespie- tt\?" Von Altdorf schudde het hoofd. (Wordt vervolgd.}

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2