Advertentie n. m Waarom zoudt gij meer betalen? telefonisch moet aangesloten zijn; deze is gepensioneerd, heeft naar zijne mee ning niets meer te doen en vindt die aan sluiting overbodig. Met 4 voor en 3 blanco's wordt de wijziging goedgekeurd. Een wijziging in het tarief van verple ging in het Burger Gasthuis voor de in gezetenen, draagt de goedkeuring weg van B. en W.; zij juichen dit zelfs toe, doch een vermindering van verpleeggeld voor patiënten van buiten adviseeren zij niet aan te nemen. Mevr, v, d. Broecke zegt, dat Regen ten daartoe hoofdzakelijk zijn overge gaan, omdat de tarieven voor patiënten van den Raad van Arbeid en van de R. V. B. verlaagd moesten worden, wil den van deze lichamen hier patiënten opgenomen kunnen worden. De andere tarieven moesten in verband hiermee ge wijzigd worden. Bovendien wordt op deze wijze door patiënten van buiten, het toch noodzakelijke personeel meer productief en de verdiensten, die het B. G. daardoor maakt, komen toch de on- en minvermogende ingezetenen ten goede. De Voorzitter wenscht geen bespre king van Gasthuistoestanden, daar die toch tot niets leiden kan. Hij beweert, dat 't B. G. nu reeds op die verpleging toeleggen moet en dus vermindering van het tarief in het nadeel der instelling is. Mevrouw v, d. Broecke stelt voor de wijziging in haar geheel in stemming te brengen, omdat het een met het ander samenhangt. Dit voorstel wordt met 4 tegen 3 stem men verworpen (rechts tegen, links voor). Het voorstel van B. en W. om de ver mindering van het tarief voor ingezete nen goed te keuren wordt aangenomen met 5 voor en 2 blanco's. (Slot volgt). SPORT. België Nederla ud 1—1 De Scheldestad bood gisteren weer hetzelfde beeld als bij vorige België Holland ontmoetingen. Het kolossale Ant- werpsche stadion was reeds uren tevo ren geheel bezet en toen het spel een aanvang nam, hadden circa 7000 perso nen hun zitplaatsen ingenomen, terwijl niet minder dan 41.000 menschen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Op de officieele tribune zagen wij o. a. deu Nederlandsehen gezant, jhr. ,Van Vredenburch. Om 3 uur Belgische tijd kwamen de Hollandsche spelers, gekleed in oranje Shirt, op hel terrein, terwijl het muziek korps het Wien Neerland's Bloed speel- Ue. Even later komen de Belgen in rood shirt en zwarte broek het veld binnen, begroet door het Belgische volkslied. Scheidsrechter Lucas laat opgooien voor den toss, die gewonnen wordt door de Belgen. ,Van Halme kiest den wind mee. De elftallen stellen zich op, zoo als aangegeven is. In het Nederl. elftal is Küchlin vervangen door Oldenburg. Om vijf over drie B. T. neemt de 30ste voetbalwedstrijd tusschen België en Ne derland een aanvang. De eerste aanval is voor de Nederlan ders. Om 3 u. 9 gaat Sigmond met den bal naar voren, kopt het leder naar Tap, die vóór doel keihard inschiet, en cle Hollanders hebben de leiding. De stand is dus 0—1. Direct gaan de Belgen ten aanval op het doel der Nederlanders. Thijs schiet echter hoog over. Daarna hebben Denis en v. Haeren hard werk om den linker vleugel der Belgen, die enthousiast aan valt, in bedwang te houden. Kwart over '3 B. T. gaat een Nederlandsche aanval door buitenspel verloren. Gillis zal zoo juist een schot lossen, doch dit mislukt ■wegens buitenspel Demol weet door zeer vlug spel een (volgenden aanval onschadelijk te maken. Blij een aanval, een drietal minuten later, schiet Thijs in den linkerhoek van v. d. iMeulen's heiligdom, maar de scheids rechter fluit voor hands. Om 3 u. 20 B. T. volgt een aanval der Nederlanders, ondernomen door .Van Heel, die het leder doorgeeft naar Tap. De bal raakt echter uit. Direct daarop volgt weer een aanval der Belgen. .Van Haeren weet echter Gillis in bedwang te houden. Hij plaatst zich met den rug naar hem toe, (hij houdt hem af), het geen het publiek aanleiding geeft te fluiten. Een Belgische aanval wordt gestuit door Denis, die subliem spel laat zrien Bij een hoekschop tegen de Nederlan ders schiet Gilles het leder achter het Nederlandsche doel. Een tweede hoek schop wordt door v. d. Meulen gered!. Precies om half 4 B. T. wordt v. d. Meulen a. li. w. belegerd door den lin kervleugel der Belgen, waarbij R. Braï- ne hem het leder in de handen schiet. Door den bal te laten stuiten en behen dig weg te loopen, bezweert de doel man der Nederlanders het gevaar. Do •Belgen weten echter niet van opgeven en blijven steeds taai aanvallen. De aanvallen der Belgen volgen elkaar snel op. Van der Meulen weet een keer vallende te redden. Groen speelt samen met Tap, die zeer zacht naast schiet. Gielens plaatst later laag op het Belgi sche doel, waar Caudron vallend weet te redden. Bij een volgenden Belgischen aanval haakt v. Haeren den Belg Adams. Hier voor kent de scheidsrechter den Belgen een vrije schop toe, hetgeen de toe schouwers toejuichen. De Belgische voorhoede is echter niet op schot; voor al do linkervleugel, die de meeste voor zetten krijgt te verwerkeH, faalt erbar melijk Het publiek blijft intusschen de beide elftallen aanmoedigen. Het weer houdt zich van den aanvang af uitste kend; het terrein schijnt ook best in orde te zijn. De scheidsrechter fluit thans voor rust. De stand is 01. Om 5 min over 4 B. T. betreden de .elftallen weer hel veld. Er wordt nog niet direct vlot gespeeld. De bal gaat aanvankelijk van doel tot doel, zonder dat men kan zeggen, dat een der par tijen in de meerderheid is. Daarna verplaatst het spel zich naar hel Nederlandsche doel. Thijs schiet, maar hoewel de aoelman der Neder landers komt te vallen, eindigt deze Bel gische aanval op niets. Om 12 min over vier komt er weer spanning in hel spel De voorhoede der Belgen treedt krachtig naar voren. Van Halme geeft den bal door aan R. Braine, die den bal naar Adams w<eet weg Ie werken. Met een onhoudbaar schol slaagt deze laat ste er in een doelpunt te maken. De stand is nu 11. Om 4 u. 15 volgt weer een Belgische aanval, die echter thans geen succes heeft. Bij een volgenden aanval van den rechtervleugel der Belgen brengt Denis door een hard hoog schot de ge- wenschte opluchting. Om 4 u. 20 krijgt Oldenburg den bal, zet door naar Gielens, deze loopt echter voorbij de doellijn en de scheidsrechter fluit out. Het sepl wordt nu minder interessant. Het open spel der Neder landers richl niet veel uit tegen de vin nige verdediging der Belgen, die op hun beurt verre schoten lossen, zonder eenig resultaat. Bul brengt in het verloop eenige ver andering, door het leder keurig op te brengen, en naar Oldenburg te plaatsen. Gielens, die den bal geplaatst krijgt, schiet echter naast. Daarna is 't P. Brai ne, die het Nederlandsche doel gevaar lijk nadert. Adams schiet den hem toe- gespeelden bal in de handen van v. d. Meulen; als R. Braine snel inloopt, gooit v. d. Meulen het leder over diens hoofti. Een aanval van Gillis blijft door slecht schieten zonder resultaat. Het spel wordt dan eenigszins frisscher. Bij een nieu wen aanval der Belgen moeL de scheids rechter, die uitstekend leidde, tegen P. Braine een vrijen schop toekennen. Het Nederlandsche doel wordt meer en meer belegerd, en de Nederlandsche verde diging moet alle krachten inspannen om te voorkomen, dat de Belgische aanvallen resultaat hebben. Van Heel kopt bij een Belgischen aan val den bal weg. Hierdoor krijgt Groen ikans het leder naar Tap te plaatsen. Deze aanval wordt echter door buiten spel onderbroken. Tap krijgt een moment later nog de kans, maar schiet huizen hoog over. De volgende aanval wordt door Did- dens ondernomen. Thijs neemt de aan val over en schiet naast. Om 10 min. over half 5 wordt het Nederlandsche doel weer belegerd. Gil- 'Iis krijgt den bal van Thijs en schiet keihard op het Nederlandsche doel; V. d. Meulen real schitterend. Het spel verslapt nu eenigszins en het publiek tracht door aanmoedigingen aan de spelers weer wat vuur erin te brengen. Bij een Belgischen aanval schiet Adams keihard tegen den linkerpaal van het Nederlandsche doel, waardoor de bal uit het veld raakt. De Belgen zijn nu in de meerderheid, maai- zij schieten, slecht. Adams vooral laat schitterend spel zien. Hij plaatst zeer snel naar de beide vleugels, die vele goede kan sen van hem krijgen. Hel slechte schie ten is echter oorzaak, dat steeds doel punten uitblijven. Er moet nog slechts één minuut worden gespeeld, en tijdens dit kort oogenblik gaat het spél heen en weer en lijkt het alsof de fut er uit is. Een Belgische aanval, door Adams ge leid, stuit op buitenspel. Direct daarna fluit de scheidsrechter het eindsignaal, en zoo blijft de uitslag '1—1. De publicatie van het verloop van den wedstrijd per bulletin liad gistermid dag ditmaal buitengewoon veel 'belang stellenden naar ae St. Pieterstraat gelokt Ook de voorlezer was gelukkig weer aan wezig, en las met luider stemme telkens de verslagen voor. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. j Ind. - Stoomvaartlijnen. Goronlalo, 11 Maart te Batavia v. Rol- lerdam. Insulnide, p 12 Maart v.m'. 1 u., Suez, I Rotterdam n, Batavia. Celebes. 12 Maart te Port Said, Amster dam n. Batavia, Crijnssen, 12 Maart v. Amsterdam n. West-Indië. Palembang, p. 12 Maart Kaap Bon, Rotterdam n. Batavia. Deli, 10 Maart v. Medan n. Batavia Deli, 10 Maarl v. Medan n. Batavia. Enggano, p. 11 Maarl Gibraltar, Am sterdam u. Batavia. Prins der Nederlanden, 11 Maart v. Ma deira, Amsterdam n Paramaribo. Tondel, 12 Maarl v. Genua, Amsterdam j n. Balavia. Riouw, 14 Maarl v. Batavia te Amster dam verwacht. Sitoebondo, 12 Maart te Soerabaja v. Rotterdam. Soekaboemi. 11 Maarl v. Camaran, Ba- Venezuela, 11 Maart v. Barbados n. tavia n. Rotterdam. Plymouth en Amsterdam. Bintang, p. 11 Maart Gibraltar, Am sterdam n. Batavia. Indrapoera, 13 Maart n.m. 2.30 u. te Batavia v. Rotterdam. Stella, 12 Maart v. Amsterdam n. Cu rasao i# Kedoe, 13 Maart, v.m. 7.30 v. Havre, 14 Maart v.nf. 7 u. v. Batavia te R'dam 4verwacht. Mapia, 13 Maart te Pondichenry, Bata via n. Amsterdam. Achilles, 13 Maart v. Amsterdam n. W.- Indië. Soemba, 13 Maart v.m, te Liverpool, Batavia n. Amsterdam, Buitenzorg, p. 12 Maart Finislerre, Java n. Rotterdam, Breda. 12 Maarl v.m, 7.20 u. 30 mijl ZO. v, Nilon, Amsterdam n, Curasao. Prins Frederik Hendrik, 10 Maart v. Curasao n Puerto Cabello, Grotius, 12 Maart v. Singapore, Batavia n Amsterdam. Konigin der Nederlanden, 13 Maart v.m. v. Southampton, Batavia n. A'dam Tabanan. p. 13 Maart Ouessant, Rot terdam n. Java. Tjerimai, 13 Maarl v. Marseille. Java n. Rotterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika Blommersdijk, 11 Maart n.m. 2.5 u. 150 mijl Z.W. van Valentia, Rotterdam n New-York. Eemdijk, p 13 Maart 's middags 12 u. Land's End, Rotterdam n. New-York. YERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Maart. 17 Vlissingen, Huizen, Paap. 17 Serooskerke, Inspan, De Neeling. 18 Middelburg, Hofstede, Blaupot t. Cate. 23 Middelburg, Inspan. Hioolen 25 Middelburg, Huizen Blaupot t. Cate. 26 Middelburg, Gebouwen en Kweekerijen. Slruve. 31 Serooskerke, Inspan, De Nee ling. April. 9 Veere, Inspan, Blaupot t. Cate. 14 Biggekerke, Inspan, Struve. 16 Koudekerke, Inspan, Loeff. 20 Middelburg, Bouw- en Weilanden Blaupot ten Cate. 21 .Vlissingen, Landb. inspan, Hioolen. 23 Oostkapelle, Inspan, Loeff. 27 Grijpskerke, Inspan, De Neelii^j. Gij kunt niet steeds door iedereen om den tuin leiden. Als de Ford Truck een niet volkomen bevrediging gevende wagen was, zou dan de lijst van Ford Truck-eigenaren in de millioenen loopen? Als zijn lage prijs niet gesteund werd door een groot praestatievermogen, zou den de gebruikers ervan dan voortdurend hun aantal Trucks uitbreiden? En als hij niet in den hoogsten graad economisch, sterk en betrouwbaar was, zou hij dan telkens en telkens weer gekocht worden door firma's in allerlei bedrijven en industrieën Een overtuigend cijfer In Holland loopen meer dan 25.000 Fordwageos. Dit aantal wordt dage lijks grooter. Dat spreekt boekdeelen. Er is geen andere Truck in de wereld, die zoo door de gebruikers aanbevolen wordt. - V w N.V. FORD MOTOR COMPANY OF HOLLAND, VAN HELMONTSTRAAT - ROTTERDAM.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 7