ecu groot aantal belangstellende ter ver gadering en hield zijn reeds door vroe gere verslagen bekende lezing over reis indrukken in Zwitserland- Tot slot werd de film vertoond der landbouwtentoonstelling, die enkele ja ren geleden op 't vliegveld bij Vlissin- gen werd gehouden. In tegenwoordigheid van den lieer Hofslra, werd Maandag j.l. te Melis- kerkc de eindles van den landhouw- boekhoudcursus gegeven, onder leiding van haar leeraar, den lieer Beukelman. Gesproken werd door den heer Hof slra, die den leeraar en leerlingen dank bracht voor hetgeen gepresteerd werd. De heer De Korte sprak namens liet comité. Vanwege de Landbouwvereeni- ging werden alle 18 leerlingen een diplo ma uitgereikt Bij monde van tien heer J. Itiomens, oudste lid. werd den heer Beukelman een couvert niet inhoud aangeboden, voor aankoop van een blijvend aandenken, waarvoor de heer Beukelman de leer lingen en levens de sprekers hartblijk dank zegde. Zaterdag hield de Coöp. Boerenleen bank te 's Heer Arendskerke haar jaarvergadering. Ia 1925 is bij de spaar bank met de bijgeschreven renle inge legd f242 224.33 en terugbetaald een som van f 220.351.31. Het aantal spaarbank boekjes op 31 Dec. bedroeg 340. In dat jaar was aan nieuwe voorschotten ver strekt f28.765, terwijl afgelost was een bedrag van f954.329.94 en uitgegeven een bedrag van f943.778.33. liet reservefonds was groot f7510 62. Ontvangen was aan rente van voorschotten f 5311 45. aan pro visie en kosten daarvan f 4.40, aan rente in loopende rekening van de leden f8292 61, van de Centrale Bank f 1936.68, van jaardep. f 2431.25, van coupons f 261.99. Uitgegeven was aan renle aan de spaarbank f9917.74, aan rente in loo pende rekening aan de leden f 3161.45. De winst- en verliesrekening sloot met een winst van f 1127.03. Deze winst werd op voorstel van het bestuur bij de reser ve gevoegd. Het aantal leden was gedu rende het afgeloopen jaar verminderd met 11 en toegenomen met 26 en bedroeg op 31 Dec 243. Uit de balans bleek dat de Bank uitstaande had aan voorschotten r 114.133 en te vorderen had in loopende rekening f 289 440.50. Zij was schuldig aan de spaarbank f293 010.27 en in loopende rekening f 135.424.27. Hel eindcijfer der rekening bedroeg f 1.237.735 44 en dal van de balans f 429.561.57. Het aftredend bestuurslid, de heer P. Oudkerk. en het aftredend lid van den raad van toezicht, de heer J. J. de Ja ger. werden herkozen. Zoo ook de plaats vervangende bestuursleden de heeren K. .Tanse en N. Olte. Men meldt ons uit hel Eiland Tho le nVoorheen werden in Maart alge meen de landbouwwerkzaamheden hervat en weldra zag men dan ook groote troe pen mannen zoowel als vrouwen met de schrabber zooals de schrepel algemeen hier wordt genoemd, in het veld op dc graanakkers. Die tijd is voorbij, er wordt haast niet meer gewied, wal. natuurlijk niet nagelaten wordt uit een oogpunt van zuinigheid maar wel omdat het bij de intensieve wijze van bebouwing, be werking, draineering enz. niet zoo meer wordt vereischt. Het voorjaarswerk in dit opzicht is dan ook miniem. Ook karwij- en koolzaadakkers behooren lol de hooge uilzonderingen, zoodat in dit opzicht weinig werk wordl gevonden, wal den arbeidenden sland niel ten goede komt en de periode van "werkeloosheid iu me nig opzicht verlengt. Voor hel werk volop in l land is, moet nog al menig weekje verloopen, Dinsdag hield de vereeniging I and- bouwbelang te Sint M a a r t e u s d ij k haar jnarlijksche algemeene vergadering. Van de op 1 Januari 1926 125 leden teliende vereeniging waren mei inbe grip van hel Bestuur 70 leden tegen woordig. gen de kwaadwilligheid van de vrouw, die haar als dievegge had willen laten arresteeren. Als Sheila niel naar hem loe was komen snellen om hem te zeg gen wat er op het punt stond,te gebeu ren, zou hij het niet fn tijds geweten hebben om hel meisje, dal hij liefhad, te redden. Nu had hij eenvoudig Camilla Vainka bevolen hem in de geheime ka mer zonder dralen te ontmoeten. Ze had het bevel niel in den wind durven slaan en was naar het rendez-vous gekomen, gekomen, haar wraakneming lot later uitstellend. Franklin was haar spoedig gevolgd en wetende, dal overreding of dreigement waar hel Viola betrof zonder succes zou den zijn, was hij zacht naar de vrouw loegeslopen en had haar in den rug gestoken. Ze was dood voorover gevallen zonder één 'kreet. Franklin was er zeker van geweest, dat de doode vrouw daar veilig den ge- heelen dag kon blijven liggen, daar nie mand, behalve hijzelf en de cliënt van hel syndicaat, voor wien hij werkte, wist, dal de geheime kamer niet ver nield was door hel instorten van hel torendak. (Wordl vervolgd.^ Dc tolale onlv. bedroegen f55 760.30, de uilgaven f 55.741 79, zoodal een goed slol aanwezig was van f 18.51 Als bestuurslid waren aan de beurt van aftreding de heeren J L. Koopman, A L Ilage en P C. Koopman, welke heeren na gehouden stemming bleken herbenoemd lc zijn Ook de secretaris-penningmeester, die aan de beurt van aftreding was, word wederom voor den tijd van 3 jaar herbe noemd Bij de rondvraag werd door den heer G. J de 'Wilde geklaagd over dc slechte balen, waarin de kunstmeststoffen soms worden aangevoerd. Hij zou gaarne zien, dan aan den cisch van „nieuwe dichte balen" streng dc hand werd gehouden. De voorzitter deelt hieromtrent mede, dat op een en ander zal worden toe gezien. De heer A Priem zegt, dat het hem bekend is, dal door verschillende leden der vereeniging kunstmeststoffen worden aangekocht buiten de vereeniging om. Hij acht zulks niet in hel belang der vereeniging Dc vereeniging kan alleen dan sterk zijn, wanneer al de benoodigdo sloffen door haar worden geleverd, wat ten slotte ook zijn invloed zal doen gel den op den prijs der stoffen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Inlerlocale telefoondienst. Reeds eerder hebben wij medegedeeld dat van hier uit thans dag en nacht door interlocaal kan worden getelefo neerd. Thans willen wij voor belangheb benden hieronder laten volgen met wel ke plaatsen in ons land dit het geval is, waarbij dan nog zij opgemerkt, dat het alleen op Zou- en feestdagen van 9 uur des morgens lot des middags 1 uur en van des middags 2 uur lot midder nacht niet mogelijk is inlerlocale aan sluiting van uit Middelburg te verkrijgen en gedurende dc uren, dat het telegraaf kantoor gesloten is alleen van uil de wo ning van een aangeslotene. De plaatsen, die met uitzondering van de bovenge noemde uren steeds bereikbaar zijn, zijn: Alkmaar, Almelo, Amersfoort, Amster dam, Apeldoorn, Arnhem, Assen, Baarn, Bergen op Zoom, Bilthoven, Breda, Bus- sum, Delft, Deventer, DordrechL, Eind hoven, Enschedé, Gorinchem, Gouda, 's-Gravcnhagc, Groningen, Haarlem,Heer len, Helder, Helmond, Hengelo (O.), 's Hertogenbosch, Hilversum, Iloek van Holland, Laren (N. H.), Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Nijmegen, Roermond, Roosendaal, Rotterdam, Schiedam, Slie- drecht. Soest, Tiel, Tilburg, Utrecht, Velp (Gld.), Venlo, Vlaardingen, Vlissin- gen, Wageningen, Wassenaar, Wormer- veer, Zaandam, Zeist, Zutphen en Zwolle. lnd. Stoomvaartlijnen. Kedoe, m.b. 10 Maarf te Havre, Bata via n. Rotterdam. Mevauke. 10 Maart te Antwerpen, Rot terdam n. Java. Grotius, 10 Maart v. Batavia n. A dam. Buitenzorg, p. 10 Maart Gibraltar, Ba tavia n. Rotterdam. Tjisondari, 9 Maart te Batavia v. Dai- ren. Soemba, p. 8 Maart Gibraltar, Batavia n.< Amsterdam. Sumatra, p. 9 Maart Perim, Amster dam n. Batavia. Deli, 9 Maart te Belawan v. R'dam. Indrapoera, 10 Maart 's middags 12 u. te Belawan v. Rotterdam. Modjokerlo, p. 9 Maart n.m!. 9 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. Soekaboemi, p. 10 Maart Perim, Bata via n. Rotterdam. Tabanan, 10 Maart v. Rotterdam n. Batavia. Tapanoeli, p. 10 Maart Gibraltar, Rot terdam n. Java. Tjerimai, wordt 13 JJanrt v.m. 6 u. te Marseille verwacht, Java n. Rotterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Blommersdijk, p. 9 Maart Beachy Head, Rotterdam n. New-York. Edam', 9 Maart n.m. v. Vera Cruz, Rot terdam u. N. Orleans. Leerdam, 8 Maarl n.m. 8.56 u. 650 mijl ZZ.W v. Valenlia, Rotterdam n New- Orleans. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Op den Aal smeerder weg in de Haarlemmermeer geraakte een paard, dal voor een vrachtwagen gespannen was, op hol. IIcl paard hotste tegen een paal mei hel gevolg, dal het 5-jarig zoonljc van den arbeider R lusschen paal en paard beklemd geraakte. In het Acade misch Ziekenhuis te Leiden is hel knaap je aan dc bekomen verwondingen over leden. De Raad van Rotterdam heeft mei algemeene stemmen een voorstel van B. en W. aangenomen om aan de erven Ambrosius een schadevergoeding uil te koeren van f 10 000.Zooals men weel, was wijlen de heer Ambrosius slacht offer van de veelbesproken schietpartij in de Scjiieslraal. Dinsoagmiddag sloeg een vracht auto te Den Haag om. Door een hevigen rukwind kon de bestuurder den wagen niel houden; hij werd bij den val licht gewond. Dinsdagavond is de 4-jarige J. P. te Haarlem, toen de moeder even een boodschap was gaan doen, tegen een kachel gevallen. Het "kind liep brandend de straal op en werd door voorbijgan gers geholpen. Het was echter reeds te laat; tijdens het vervoer naar het gasthuis is de kleine overleden. "Zaterdagmiddag is in de Kinker- straat te Amsterdam een oude man, de 80-jarige D. B^ die doof was, door een motorwagen aangereden. Hij kwam on der den baanschuiver terecht en werd ernstig gewond. In bewusteloozen toe stand is hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waai' hij aan de verwondingen is overleden. Dinsdagmiddag is een 5-jarfg jon getje, B genaamd, wiens ouders in Am sterdam wonen op den Zeeweg le Vel- seroord, waar '1 met andere kdnders sj ee'- de, onder een auto geraakt. De auto reed langzaam. Twee wielen gingen over het jongetje heen. De kleine werd bij zijn grootouders binnengedragen, waar het spoedig overleed. Dinsdagmiddag is een felle brand uilgebroken in de pakhuizen en de op slagplaatsen van den heer J. W. Wurzes aan de Rijnkade le Leiden. De gebouwen zijn geheel uitgebrand, lerwijl een groote hoeveelheid vissclierijmatcriaal mede een prooi der vlammen is geworden. Ver moedelijk is dc brand ontslaan door vuur afkomstig van den traanketel. De schade welke op meer dan f 20 000 ge schat wordt, wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. In hel Slachlhuiskwarlier te Haar lem is van een in aanbouw zijnde school een deel van dc schuiling omgewaaid. De 13-jarige C. van B. werd daarbij vrij ernstig gewond, zij is naar het gasthuis gebracht. Men meldt aan de Msb. uit Zun- derl: Bij hel passeeren van een vrachtauto trachtte een jongen, (lie per fiets legen den wind in moest trappen, dc auto le grijpen om zich alzoo te laten voort trekken. Ongelukkigerwijze kwam de knaap hierbij te vallen, zoodat hij be wusteloos aan den weg bleef liggen en vermoedelijk een hersenschudding be kwam. Dc chauffeur, die het ongeval niet bemerkte, daar dit achter hem p.aats greep, werd door een anderen wielrijder hierop attent gemaakt. De knaap werd toen opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. Zijn toestand is zorg wekkend. Een 22-jarige inwoner van Weesp,» C. B genaamd, zal zijn vergeetachtigheid duur moeten betalen. Met den trein van half zes zou hij 's avonds van Am sterdam huiswaarts keeren, doch be merkte, nadat hij het station Weesp reeds verlaten had, dat hij een boekje in de coupé had achtergelaten. Onmid dellijk keerde hij terug, en wilde trach ten, hel boekje weer in zijn bezit te krij gen. Juist echter liet de machinist van den trein liel fluitsignaal klinken, len leeken, dal de machine zich weer in beweging zette. Onze reiziger sprong als een acrobaat over een afsluithek je en wilde aldus de coupé bereiken, waar in hij zooeven gezeten had. In zijn po gingen werd hij echter belemmerd door een afsluitboom op lieL perron, waarom hij, als een ware hardlooper, naast den trein bleef rennen, lol hij op de Veeht- brug gelegenheid kreeg, op de treeplank le (Springen en aldus weer in de coupé le komen. Daar was echler geen Boekje meer le vinden; liulpvtaardige mede reizigers hfadden hel klaarblijkelijk reeds aan den chef te Weesp afgegeven. Na tuurlijk ging alles veel vlugger in zijn werk dan het hier beschreven wordt. Zoodra de „acrobaat" bemerkte, dat zijn eigendom zich niet meer ia de ooupé bevond, sprong hij weer den trein uit en kwam gelukkig heelhuids in het zand terecht. Hij liep langs de spoorbaan terug naar 't station, waar hij den chef mededeelde, wat zich zooeven tevoren lrad afgespeeld. Laatstgenoemde had reeds ,daar hij inderdaad in het bezit van het achtergelaten boekje was geko men, en daaruit bemerkt had, wien hel toebehoorde, de politie telefonisch met het gebeurde in kennis gesteld. Tegen den reiziger werd proces ver baal opgemaakt, zoodal deze vergeetach tigheid hem geld zal kosten. Van de electrische bövengrondsche leiding was aan den IJweg te Nieuw-Ven- nep een draad afgeknapt, tengevolge van den sterken wind. Dc brievenbesteller A. A„ had het ongeluk in aanrpking te ko men met dezen afgekuapten draad, die het achterwiel van zijn fiels greep, waar door deze onder stroom kwam le staan A. kreeg een zoo geweldigen schok, dat hij legen den grond sloeg, doch lol zijn geluk los kwam. Hij wilde |oen zijn rijwiel lostrekken, trok zoolang,' tot liet rijwiel geheel van de aarde in den draad hing. terwijl het vuur herhaaldelijk uit de andere hovendraden sloeg Eindelijk liel door een gelukkig toeval dc draad los en kon onder grooten schrik de be- besteller huiswaarts keeren. Dinsdagnacht is ingebroken in de woning van de. 73-jarige, alleenwonende dame mej. S,, wonende in de Emmawijk te Zwolle, van wie algemeen bekend was, dat zij niet onbemiddeld is. De inbreker heeft een deurruit ingeslagen en de sleutel, die aan den binnenkant op hel slot stak, omgedraaid. Na de keuken doorgeloopen te zijn, kwam hij in een vertrek, waar een hond in zijn hok lag, terwijl in de bed stede de oude dame rustig sliep. De weinig -kwaadaardig uitziende hond werd naar de W. C. geleid en daar opgesloten Toen ging de inbreker aan het zoeken naar buit. Eerst werd een kast open gebroken Hij vond niets anders dan alle maal gelijke pakjes, met linnengoed, alle mogelijke denkbare minderwaardige ar tikelen Pakjes, niels dan pakjes bevatte de kast, anders niels Weldra was de kamer bezaaid mei pakjes, doch er was geen buil racer te halen In de andere vertrekken herhaalde zich hetzelfde spel letje. Ook weer een groot antiek kabinet met niets dan pakjes Toen ging de inbreker terug naar de eerste kamer, waar de oude dame nog rustig sliep. Hij diende haar een slag toe op de linkerslaap. Zij werd wakker maar legde niel de minste vrees aan den dag „Da's geen werk", riep de vrouw, „wacht maar 'ns, dan za'k 'ns effen bic oe kommen". Tegelijkertijd maakle zij aanstalten om op te staau, om den inbreker zooals zij later verklaarde met een slijpplank, die in dat vertrek hing, dc hersens in te slaan. De inbreker nam ijlings de vlucht. Er is niels vermist. Hoeveel zorg dc dame voor haar hond had, bewees wel haar opmerking, dat de inbraak haar niets kon schelen, als „Turk" maar niets overkomen was. Zeven jaar geleden liet een juf frouw te Sloten (Friesl.) haai' bcugel- tascli in liet water vallen. Vele .pogin gen, om het verlorene terug te krijgen* mislukten. Nu men de vaart aan vhet uitbaggeren is, werd een beurs met f 18 inhoud gevonden, welke de lang verlo rene bleek te zijn. Zij werd aan de eigenares ter hand gesteld. Een aulo-car, waarin jongelieden gczelen waren, die een uitstapje maak ten. is dicht bij Barcelona omgeslagen. Er zijn 17 gewonden, waaronder 5 ernstig. Twee dezer laalsten liggen op sterven. Te Brasschoet, even over de Bra- bantsche grens in België, zijn twee kin deren van 3 en 4 jaar bij afwezigheid der ouders in een woonwagen verbrand. Een B. T, A. telegram uil Davos meldt Een snecuwlawine heeft aan den voet van den Schielioru een hut bedolven, die lot herberg voor toeristen diende. Drie personen werden onder de sneeuw begraven. Dc hulp-expeditie is uitgezonden. BEROOVING. Maandagavond licefl in de Linnaeus- straat le Amsterdam een brulale bcroo- ving plaats gehad. Aan de tramhalte bij de Van Swindenstraat stond de loo- per van de Spaarbank Stad Amsterdam le wachten op de tram, die licm naar de Munt zou brengen. Hij had als alle avonden hel geld in een trommel bij zich, dal gestort was in het bijkantoor van deze Spaarbank m de Van Swinden straat. De. man, die 82 jaar is, vervuil deze laak al vele jaren. Plotseling liep een man legen hem aan en ontnam hem den trommel. Voor de oude man feitelijk wist wat er ge beurd was, had zijn aanrander zich al uit de voelen gemaakt en was hij in hel Oosterpark verdwenen Dc politie, die onmiddellijk van de berooving werd in kennis gesteld, heefl getracht den misdadiger in handen te krijgen. Met honden is het Oosterpark afgezocht, maar lol nog toe ontbreekt elk spoor De trommel bevatten f 6500, waarvan f150 aan zilvergeld; de rest was bankpapier. T EEN EIGENAARDIGE DEMONSTRATIE Een Utrechtsche bakker, die, zoo meldt het Ulr. Dagbl., bij herhaling de Ar beidswet had overtreden en daarvoor dan ook bij herhaling door den kanton rechter gevonnisd werd, zag zich onlangs veroordeeld tot 4 dagen hechtenis. Aan gezien de delinquent reeds öij herhaling voor eenzelfde overtreding was veroor deeld tot geldboeten, vólgde thans een veroordeeling tol hcchlenisstraf. De bak ker onderging deze straf en werd in liet huis van bewaring aan de Gans- straal ingesloten om z'n vier dagen uit te zitten Gistermorgen werd hij uit die hechtenis onïslagen. Een aantal vrien den van den bakker wenschlen deze gelegenheid aan le grijpen om hun er gernis le luchten over deze veroordee ling en zoo beraamden zij hel plan hun kameraad feestelijk te begroeten, wanneer deze dien morgen hel huis van bewaring zou verlaten Dal moment sloeg te half elf. Reeds vóór dien tijd hadden de vrienden (allemaal bezitters van auto mobielen) zich met liunne wagens 15 in getal —in de Gansstraat verzameld waar zij „den tijd verbeidden met ge stadig op en neer rijden door de straat Dit gaf de polilie aanleiding, om dit op en neer rijden le verbieden, met hel oog op de nadering van begrafenisstoe ten, die in hun weg zouden worden gehinderd, wanneer 15 automobielen niet anders deden dan heen en weer kruisen door de toch al smalle Gansslraat. De bakkersvrienden reden nu een eind het Houtensehe pad op, draaiden daar en keerden toen terug. Op die rctourrit, richting ledig Erf, namen zij den in middels builen gekomen vriend op, ach ter wien de deuren van het huis van bewaring zich zoo juist hadden geslo ten. De bakker kreeg een eereplaats in de mooiste auto. Daarna begon een rondrit door de slad, dc 15 auto's achter elkaar. De inzittenden in de auto's wier pen onderweg strooibiljetten uil, onder- teekend Allen die vrijheid wenschen, in eigen huis en werkplaats. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn a. Op het Politiebureau: Vier Mantelbandenhondenhalsband; twee porlm. met inhoud; een armbandje; een klein sleuteltje met ketting, schroe vendraaier; huissleutel; bruine heeren portem.; friseertang. b. Bij Particulieren: Spaarbriefje t. n. de Prooye, Pluijmers, Wal B 48. 1 Gewicht (1 ons), A. v. Ge- mert, Bree E *215. Een gordijn, Wille- boordse, jSeisweg R 155. Een zakschaarlje J. Grool. Rplt. kaai O 280—281. Combina tietang, Zilveren manchetknoop, G. Mei- se, Seisweg R 95. Een groote sleutel, L. de Bree, K. Heerengracht M 280 Boodsehaptasch inh. boerinnen kleeding, A. Wondergem, Beenhouw. singel IC 69. Paardenleidsel, C. v. Winkelen, Lange Geere K 319. Beursje rael inhoud, B. Reuseveld, Veersche singel S 140. 2 lap pen doek, de Kam, Oude Kerkstraat B 78. Slinger van een klok, lClaassen, concierge (Stadhuis.) Gillette scheer- aparaat in étui, J. M. Minnaard, Emnia- slraat W 109. Een laschje inh. motorge reedschappen, A. Feij, Noordbolwerk M 224. Een pakje margarineboter, Bonne Oostkerkplein 16. Een witte kip, J. Wattel, Arnemuidsche pad T 154. Mond harmonica, A. Sirs, Gravenstraat I 280. Een gouden ring, Gem. Secretarie, K>ou- dekerke. ICinderport. met inh., Kasteel, Hendrikstraat Wi 60. Een gekleurd doekje W. v. Es, Wagenaarstraal D 92. Bankbil jet, E. M. de (Meij, Ritthem 123 Belasting plaatje 1926, J. de Kuiper, Nederslraat O 199. Vulpotlood, Akkermaus, Span jaardstraat E 65. Schroevendraaier, Kie- boom, Bestuurder Electr. tram. Inlichtingen ten bureele van politie tusschen 7 en 8 uur n.m. alleen des Zaterdags. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Vrijdag 12 Maarl. Lezing Ned- Prot. Bond. Spr. ds. E. J. v. d. Burgh van Tiel, 8»/* u. Zaterdag 13 Maart. Alg. verg. afd. Middelburg Nederl. Roode Kruis Stadhuis 2 u. Zaterdag 13 Maart. Uitvoering Mando- line-Vereeniging „Sempre Avanti' Schuttershof, 8 uur. Zaterdag 13 Maart. Leziug Gesch. en Lelterk. Vereen. Spr. Jan R. Th. Campert. Onderw.: „Boutens In verband met de moderne letter kunde. Zondag 14 Maart. Openb. verg- V. D. B., spr. mr. Marchant. Schut tershof 2 u. Zondag 14—21 Maart. Tent. Schilderijen hedend. Kunst). Ver. „Voor de Kunst". Kunstmuseum. Dinsdag 16 Maarl. Bijeenk. afd. M'burg Inst. voor Arb. ontwikkeling. Spr. de heer N. L. Willink, Vlissingen. Geb. Vooruit, 8.15 u. Woensdag 17 Maart. Openbare lezi- zing kwestie dr. Geelkerken. Spr. de heer Twijnstra, pred. Dordt. Fr. kerk 8 u. Woensdag 17, Donderdag 18 Mrt. Bazaar en instrumentendag van de Vereen, belangen van SLecht- hoorenden. Si. Joris Woensdag 17 Maart. Zanguitvoering Chr. gemengd k capella koor „Sursum Corda". Oonc. en Ge hoorzaal 8 u. V r ij d a g 19 Maart. Uitv. van gymnastiek (w.o. uitdrukkingsgymu.) en Mu ziek t. b. afd. M'burg Kindervacan- tie- en Herstellingskolonies. Schuttershof, 8 uur. Dinsdag 23 Maart. Ver. Dageraad. Spreker J. Hoving. Soc. De Vergenoeging, 8 uur., D i n s d a g 23 Maart. Gen rep. Instrumen- mentale. Concertzaal. Woensdag 24 Maart. Concert Instru mentale. Concertzaal. Donderdag 25 Maarl. Feestvergade- ring 25-jarig bestaan Vrijz. Dem. Bond. Spr. dhr. Herm. Snijders. Schuttershof 8 uur. V r ij d a g 26 Maarl. Uitv. Kunslclub Schouwburg. Dinsdag 6 April. Bijeenk. afd. M'burg Inst. voor Arb. ontwikkeling. Spr. de heer Herman Snijders, M'burg. Geb. „Vooruit", 8.15 u. Dinsdag 13 April Lezing Ver. r. Arbt Ontw. spr. mevr. Wejjl over „Kwakzalverij". Geb. „Voor uil". V r ij d a g 23 April. Voordracht Pater Bar- romaus de Greve. R. K. Reclas- seering, Pro Juventute en Gen. t. z. verb, van gevangenen. Dinsdag 27 April. Bijeenk. afd. M'burg Inst. voor Arb. ontwikkeling. Spr. de heer E. P. Zandijk, M'burg. - Geb. „Vooruit", 8.15 u. Maandag 3 Mei. Gen. rep. Zangver. T. O- en U. van die „Jahreszci- len". Concertzaal. Dinsdag 4 Mei Uilv. zangvereen. T. O. en U. van die „Jahreszeilen". Concertzaal. Donderdag 6—Z a 1 e r d a g 15 Mei 4de Tenloonst. voor Handel en Nijverheid. Schuttershof. Maandag 24 Mei. Concours Bond Har monie- en Fanfarever. in Zee land. dlectrische Drukkerij W. den Boer Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6