5/HATOCEN SleAa Miss Blanche 'I.STADcCy .ROTTERDAM K. P. BRUSKET, Lange Delft. HHH Ik wil Sanatogen gebruiken tot myn zenuwen beter zijn. DWEILEN af, het water nog 90 c.M. gewassen met sterken golfslag. Langs het Zwartewater bij Zwartsluis werd met zorg gewaakt voor de dijken, maar de schade heeft zjch tot kleinig heden bepaald. Urk is door den lioogen waterstand in de Zuiderzee weer grootendeels ouder- geloopen. Ook de Eem is nabij Baarn buiten haar oevers getreden, waardoor het polder land aan beide zijden van den spoor weg Baarn—Amersfoort onder het water werd gezet. Hoewel de buien heden nacht afnamen sloeg het Zuiderzeewater met kracht over den Zomerdijk. De Groote polder onder Eemnes staat voor een belangrijk gedeelte blank. Dit is hier de tweede overtrooming in dezen winter. De polders, onder Baarn en Eemnes werden bij wassend tij om streeks 9 uur in den avond geheel over stroomd. Ook midden in het land heeft men walerbezwaren. Door den aanhoudenden storm is de polder achter voormalig Bcsoijen bij Waalwijk ondergeloopen. In het Westland is veel schade toe gebracht aan de kassen der tuinders i Te IJmuiden kon door den hoogen stand van het buitenwater gister gerui- men tijd niet worden geschut. Schip gestrand te Hoek v. Holland Gistermiddag legen vijf uur is de Ltaliaansche vrachtboot „Sirena"' be stemd voor Rotterdam, door den storm geslagen op het uiteinde van den Zui- derpier te Hoek van Holland. Plet vaar tuig had; buiten een defect gekregen aan het roer en seinde om assistentie. Een sleepboot wist toen een tros over te brengen, maar juist vóór de monding van den Waterweg brak de tros, het schip geraakte in de geweldige branding, en raakte op den lagen stekdam aan het eind van den Zudderpier waar reeds meermalen schepen vernield werden. De uitgevaren reddingsboot kon het schip onmogelijk bereiken door de hooge zeteën. Men moest wachten tot den avond. Tegen acht uur werd getracht van den Zuiderpier af met een vlet het schip te bereiken. Maar halverwege moest die vlet terugkeeren. Hedennacht zou nog een poging beproefd worden. Het schip zelf is volgens deskundigen verloibn. 1 Heden morgen meldt men ons, 'dat na het afnemen van den storm, de uit 31 koppen bestaande bemanning met behulp van de opvarenden der reddings boot over den Zuidepier is geland. On der de opvarenden bevond zich een licht gewonde, die verbonden werd. De ge redden zijn ondergebracht in het Loods- gebouw. Het schip ligt met laag water droog. ,,De sigaret" overrompelt ieder die haar eens probeert. Ook gij zegt na één proefneming voortaan: Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche „Royal". (Ingez. Med.) BUITENLAND. HET NIEUWE MINISTERIE-BRIAND Briand is spoediger geslaagd in het oplossen van een kabinetscrisis dan ze kere andere hoeren :n zeker ander land. In 10 uur tijds was hij klaar; het negende ministerie, dat hij gevormd heeft Ook een record. Als de nood aan den man is, kan het wel vlug. Nu de nood waft er; Briand wordt met smart te Ge- nève gewacht, en de frank vereischt zéér spoedige en afdooende ondersteu ning. Maarhet is dan ook een nood- hulp-ltabinel, vlug gezocht uit de vier linksche groepen, tusschen sociaal-demo craten en oppositie. Een kabinet van veel hoop, maar dat ook wel geen lang leven beschoren zal zijn. De Volkenbondscomtoissaris van Frank- Tijk was een grap, maar het typeer de aen toestand dat Frankrijk een ster ke man noodig heeft Péret is een be kwaam financier, doch niet bekwamer als Doumer of Caillaux. En in de Kamer is er geen reden iets anders te verwachten, dan de wel willende neutraliteit der stemonthouding. De eenige, die de regeering helpen kan is de publieke opinie. Die wordt met den dag anti-parlementairder, en vraagt dringend om daden, om een oplossing! DE ZEVENDE VOLKENBOND» VERGADERING. Duitse h land's toetreden Het sub-comité van de commissie van admissies in den Volkenbond heeft, onder voorzitterschap van Chamberlain, gister- namiddag zonder veel discussie besloten, aan genoemde commissie het opnemen van Duitschland als lid van den Volken bond aan te bevelen. Heden zou het subcomité aan de com missie - rapport uitbrengen, daarin zou o.m. gezegd worden, dat de in het con venant gestelde voorwaarden voor het Qpnemen van een land in den bond, wat Duitschland aangaat, als vervuld gen worden beschouwd. In tegenstelling met de bij het toetre den van Bulgarije, Oostenrijk en Hönga rije gevolgde procéduur, zal voor de toe lating van Duitschland geen bijzondere verklaring van een "Dultschen gedelegeer de worden geëischt. De commissie voor admissies zou reeds hedenmorgen bijeenkomen, om het rap port van het comité goed te keuren, waarna het onmiddellijk aan de volken- bondsvergadering zal worden meege deeld. Raads uitbreiding. Wat de uitbreiding der permanente zetels van den Volkcnbondsraad betreft, het schijnt dat dit zonder moeilijkheden zou afloopen, gisteren. De Fransche pers had a! van haar delegatie een zachtjen wenk gekregen, dat de openbare meening moest worden voorbereid op een mis lukking der pogingen haar standpunt te doen zegevieren. Dat beteekonde dus, dat de kwestie der raadsuitbreiding met racer dan één zetel feitelijk als van de baan kon worden beschouwd. De diverse le Genève geaccrediteerde journalisten dachten dus dat men er was Zweden had niet opgehouden te verze keren, dat dit land nooit voor de uit-" breiding zou stemmen; en van de Domi nions was druk op Chamberlain uitge oefend. Doch na de officieuse raadszitting gis teren in den laten namiddag was men weer even ver als in het begin. De leden deden uiterst geheimzinnig; een pers conferentie van Chamberlain werd ver daagd. Er waren dus blijkbaar weer moei lijkheden ontstaan, en de tegenstand van het Latijnsch blok nog niet geheel tot zwijgen gebracht. Wij hebben gezien dat China en Bra zilië niet meer zoo op hun standpunt bleven staan, dat zij per sé thans reeds in den Yolkenbondsraad wilden, en in elk geval daarom de Duitsche toetreding niet zouden doen struikelen. Ook van Spanje werd een dergelijke houding ver wacht. Wat is op het laatste moment ge schiedp De zittingen zijn niet openbaar de buitenstaanders moeien slechts op stemmingen afgaan. De stemming schijnt dus op het oogenblik minder gunstig voor een alles bevredigende oplossing. Wellicht brengt een volgende de ge- wenschte „ontspanning". Briand is gisterenavond na de beëedi- ging zijner ministers, naar Genève terug gekeerd. Mosoel. Turkije heeft, gelijk bekend, de uit- noodiging om het debat over Mosoel bij te wonen, niet aangenomen. In zijn antwoord zegt de regeering van Angora, dat het eerst op 4 Maart de telegrafische uitnoodiging van 3 Maart ontvangen heeft. De lekst van het verdrag tusschen En geland en Irak, waarvan de toezending aangekondigd was in hetzelfde telegram, is niet aangekomen. De inhoud er van is nog onbekend en daardoor is een deel nemen van Turkije onmogelijk gemaakt. Het Turkschc standpunt in zake Mosoel is duidelijk uiteengezet door de Turksche delegatie in de voorgaande zitting van den Volkenbondsraad. De kwestie werd besproken, maar niet opgelost. Zij is ge heel opengebleven daar geen enkel voor stel tot oplossing is gedaan. Algemeen wérd gisteren verwacht, dat Duitschland Vrijdag in den Volkenbonds raad zal worden opgenomen, dat Zater dag - aan Duitschland de permaneïite. raadszelel zal worden toegekend, en dat de buitengewone Volkenbond svergade- ing dan gesloten zal' worden. Hoe thans het verloop zal zijn, nu alles weer op losse schroeven schijnt te staan, dient afgewacht. Nader wordt nog bekend gemaakt dat de Voikcnbondsraadszitting van gisteren zeer stormachtig is geweest. De 'Zweed- sche afgevaardigde Prof. Unden verklaar- terwijl hij met de vuist op de tafel sloeg, dat hij onvoorwaardelijk tegen iedere verdere uitbreiding van den raad zou stemmen. Chamberlain en Boncourt moesten tusschenbeide komen. Men wacht met spanning op de komst van Briand. Alleen deze is in staat een com promis te vinden. 27 Maart uiteen. 27 Mei hebben de nieu we verkiezingen plaats. Servië. Onjuist wordt verklaard, dat Pasjitsj het politieke leven voorwei zal zeggen. U it de Ver. Staten. Het militaire luchtschip T E V is gisteren bij het opstijgen van het ma rine-arsenaal te Newport Rews vVirginia) met de neus voorover in zee terecht ge komen. Volgens de eerste berichten is het luchtschip ernslig beschadigd, maar omdat het ongeluk vlak bij de kust ge beurde, was er onmiddellijk hulp aan wezig. De bemanning werd opgepikt door een regeeringskotter, die daarop het lucht schip aan wal sleepte. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 11 Mrt. Op de graan markt was de aanvoer gering. Tarwe f 12—f 14, wille boonen f 18— f24. Opgave van den Marktmeester Boter f 1.025, part. prijs f1125 Kipeieren f 5.50, part. prijs f (5.50 Eendeieren f 5.50, part. prijs f 6.50. Opgave van den Marktzeller der Z. L. M.: Boter fl.025, part. prijs f 1.12s. Kipeieren f 5.50, part. prijs f 6.50. Eendeieren f5.50, part, prijs f6.50. O o s l b u r g, 10 Mrt. „Avicultura" Aangevoerd 362 K.G. boter; verkocht voor f 1.35 tot f 2.14 per K.G. Goes, 9 Maart. Veilingsvereen. Zuid- Beveland. Appels: goudreinetten f21—43, zure rcinelten 10- 12, zure bellefleur 14— 24, Fransdie bellefleur 9—12, Court Pen- du 11—17, Meipipping 15, zoete armgaarde 15 23, zoete campagner 17, zoete belle fleur 20. zoete Ruster 18, Pomme d'Orauje 20 22, Geldcrsche llolaarl 12, geplekte appels 1-8, alles per 100 K.G. Diversen: Bruine boonen 9, Wagenaarsboonen 10, aardappelen (groote) 2 40—2.60, idem, po ters, .5 6, sjalotten 6—10, uien, groote, 2 3, id kleine, 3, wijnpeeën 2.90—3, koolrapen 1.50, veldsla 14, witlof 15—16, schorsenecren 6, alles per 100 K.G., Sa- voije kool 2 4 per 100 stuks. Prei 5—10 per 100 bos. Rliabarber 6 per 100 bos. Ironing f0.40 per flacon. BEKNOPTE MEDEDEELïNGEN. Uil België. Tengevolge van den stormwind, die sedert gisteren over het heele land waalt, zijn de* telegrafische en telefonische ver bindingen op vele plaatsen gestoord Genck in "Limburg kwamen twee ont wortelde boomen op het dale van een hoeve terecht. Vier bewoners liepen ver wondingen op en twee koeien bleven op slag dood. In dezelfde provincie, te Lom- mol, werd een grafmonument door den wind omvergerukt. Een kind, dat zich in de onmiddellijke nabijheid bevond, werd verpletterd. Twee andere kinderen zijn zwaar gekwest. Uit Engeland. Churchill heeeft de bezuinigingswet waardoor hij ten minste 10 millioon pond hoopt te besparen bij' het Lagerhuis inge diend. Engeland heeft Portugal aangeboden dit land acht kruisers te verkoopen op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. - De kolencommissie heeft haar rap port ingediend. Zij is tegen nationalisatie, maar stelt tal van maatregelen van reor ganisatie voor. Ook wil zij geen veran dering in den werktijd onder den grond. Een zekere Wijze van loonsverlaging is onvermijdelijk. De subsidie moet eindigen bij afloop van den termijn, waarvoor zij toegestaan is en nooit herhaald worden. Wij komen op een en ander morgen na- «der terug. Roemenië. Het Roemeensche parlement gaat op r*it besluit, ernstig doorgezet, heeft reeds menige man en vrouw op den weg gevoerd naar een betere gezondheid en hen in korten tijd hun vroegere kracht en tëvensmoed weer teruggegeven. Hel is opmerkelijk hoevelen zoowel mannen als vrouwen zich vergissen en het feit, dat zij voortdurend vermoeid, geïrriteerd en neerslachtig zijn, aan een voorbijgaanden invloed toeschrijven. In werkelijkheid lijden zij aan neurasthenie of zenuwzwakte, welke op den duur hun geheele gezondheid kan verwoesten en p.u reeds een groot gemis aan energie veroorzaakt. keert, volg dan het voorbeeld van dui- zende en nog eens duizende vooraan staande personen over de geheele wereld en neem Sanatogen. Sanatogen voedt de cellen en vezels van het lichaam en her stelt zoodoende spoedig het vroegere weerstandsvermogen. Dr. A. Boekelman te Loosduinen schrijft „Ik heb Sanatogen aangewend met wer kelijk verrassende resultaten. Patiënt was reeds geruimen tijd lijdende aan alge- meene zenuwverslapping en was met ver schillende preparaten al behandeld. Reeds na 't gebruik van 2 busjes Sanatogen was er verbetering in den toestand merkbaar." Van meer dan 24.000 doctoren ontvingen wij dergelijke gunstige verklaringei Koop nog heden Sanatogen en gebruik het geregeld. Dan zult gij reeda spoedig genieten van het heerlijke gevoel eener volmaakte gezondheids Sanatogen is verkrijgbaar bij alle -apothekers en drogisten. p STERKT ZENUWËNENUCHAAM Getrouwd: JAN LINDENBERG en NELLY REKKERS, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij hun huwelijk onder vonden. Vlissingen, 11 Maart 1926. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over lijden van haren, besten Man, deij WelEd. Gestr. Heer CARL WILHELM LAEIJENDECKER, Gep Directeur b/d. Telegrafie, betuigt ondergeteekende, mede na mens de familie haren hartelijken dank. Wed. C. W. LAEIJENDECKER— Hosselet. Uil de bekende labriek „VAN HEEK" zijn legen concurree- rende prijzen verkrijg baar in de DROGISTERIJ SCHULTE 6 THIEME HET HUIS HET DE R00DE PILAREN SCHUIN OVER DE HIEUWSTRAAT IN OC lANGCDElfT) fijn, weer een Het beroemde D O BBRi - O RK EST speelde „VA L E N C i A" (het groote succesnummer van „Le Moulin Rouge te Farijs) uitsluitend voor de Beka-Records. Vraagt Uwen winkelier' Binnen enkele dagen verschijnt „VALENCIA" met Hollandschen tekst van Ferry met aan de achterzijde „JE MOET NIET TREUREN" (Susie) beide gezongen door KEES KLAARE. BEKA-PLATEN zijn samengesteld uit zuiver eboniet. BEKA-PLATEN zijn vervaardigd volgens de modernste techniek BEKA-PLATEN zijn derhalve onovertroffen. Prijs f2.Dubbel bespeelbaar Prijs f2. Platen onder den prijs van f 2.— verkocht worden niet gegarandeerd. Importeurs voor Nederland. Verkrijgbaar bij:

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3