LAATSTE BERICHTEN. MissBlanche BUITENLAND. J WEURSNOTEERING VAN IIEDEN. AMSTERDAM, 5 Maart (Slotkoers.) 6 pet. Nederland 1923 103; 6 pet. Ne derland 1922 looi/s; 5 pet. Nederland 1918 101 zeven zestiende, 4% pet, Ne derland 1917 993/4 2% pet. Nederl. W, Schuld 62%i; 3 pet. do. Oblig 73Vs', 3 do. Certif. 741/8.' Cert. Ned. Hand. Mij. 147—148, Aand. Ned. Ind.IIandelsb 158; Aand. Koloniale Rank 1D1JAKoninkl. Petrol. Aand. 392i/2 —3951/2: Geeons. Ilollandsche 185; Cult. Mij. Vorstenlanden 165—166, Handelsv. Amsterdam 634—639; Javasche .Cultuur 334338; Aand. Deli Maalsch 389%- 392; .Amsterd. Rubber 336%—310% Ned. Amerik Vaart 17%—18; Ne<l Scheepvaartunie 165%, Koninkl IIoll Lloyd 46; Kon. Ned. Stoomb Mij. 77v4; Philips A. 372ya; Jurgeus A. 162-164* Anaconda 94i/2, Steels 127%; Erie 283/,, Union Pacific 149i/2; Common Marine IO1/4, Prefered do 36%; Maxwell Gr. O, v. A. 65/8Maxwell Lund Cert v. Inc. fionds 17 negen zestiende Prolongatie 2s/4 - "Russen Obl 1880 3 negen zestiende. Hope 9 vijf zestiende Markt sluit prijshoudend. Wisselkoersen Londen cheque 12 113/,; Berlijn 59.39; Parijs 9 29 Brussel 11.33; Dollar Cable 2 49 zeven zestiende. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Xed Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Maart Hoogste barometerstand: 777.2 te Coruna Laagste barometerstand: 726.9 te Roest. Verwachting van den avond van 5 tot tot den avond van 6 dezer: Krachtige, lijdelijk afnemende Noord westelijke tot Zuid-Westeljjke wind, meest gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk ■weinig oï geen neerslag, later zachter. Thermometerstand alhier des morgens- 9 uur 46 gr., 12 uur 50 gr, 3 u. 47 gr. blindende licht van een andere auto de kar met de jongens niet heeft kunnen zien. Wel heeft hij den motor van zijn auto stopgezet, maar hij heeft niet ge remd. Eisch: 14 dagen hechtenis. De verdediger pleitte vrijspraak. ONDERWIJS. Benoemd tot waarnemend hoofd der O. L. School te Schore met ingang van 4 Maart 1926. de heer P, Baurdouv, •nderwijzer aan dezelfde school. LEGER EN VLOOT. Bij beschikking van den Minister van Marino ai. is met don 12en Maart a s. de luitenant ter zee le kl. P. van Popta, commandant van llr. Ms. Z 3 onder eervolle ontheffing van het door hem gevoerde bevel ter beschikking gé- steld en is het bevel over genoemden bodem opgedragen aan den luitenant ter zee le kl. J. van Leeuwen. De bij de zeemacht benoemde offi cier van gezondheid 2e kl. O. Uffcn, die werkzaam is gesteld bij het hospitaal der marine te Willemsoord, wordt geplaatst aan boord van llr Ms. wachtschip al daar. >J IJ Hl I 'ggsa-- AFLOOP AANBESTEDING. Bij de te E11 e w o u t s d ij k door het bestuur van het waterschap Elle- woutsdijk gehouden aanbesteding van werken ter verbetering van een gedeelte zeedijk beoosten de haven, met bijko mende werken, werd hel minst inge schreven door den heer F. van der Hulle te Oosterland voor f 11.100, aan wien de werken zijn gegund (De raming bedroeg f 10.237.— - Door het bestuur van den Oud- N. Bevel andpol der werd Woens dagmorgen aanbesteed liet vervoeren en lossen van 2562 schccpston steenslag; waarvan le lossen aan de haven te Co- lijnsplaat 1570 ton, aan de haven te Glasjesnol 365 ton en aan die te Kats 627 ton liet vervoeren werd aangeno men door P Breure te Colijnsplaat voor haven Colijusplaals f0 68; voor haven Glasjesnol f 0 GO en voor haven Kats f 0.95 per scheepston. Het lossen werd aangenomen door N de Pree te Co lijnsplaat voor f 0.45 per ton. Het vervoer van 665 ton steenslag 'waarvan te lossen aan de haven te j Colijnsplaat f0.99 en door A. de Pree jesnol 572 ton) werd aangenomen door P. Breure te Colijnsplaat s voor haven Colijnsplaat f0 999 en door A. de Pree c.s. te Colijnsplaat voor haven Glasjes nol f0 75 per ton. Het lossen werd aangenomen door N de Pree te Colijns plaat voor f 0 45 per ton. Door 't gemeentebestuur van Colijns plaat, werd Woensdagmorgen aanbe steed het vervoeren en lossen van 125 ton steenslag. Het vervoeren werd aan genomen door P Breure te Colijnsplaat voor f0.33 per ton Het lossen door N. de Pree te Colijnsplaat voor f 0.45 p. ton. NAGEKOMEN BERICHTEN. DE GEREF. SYNODE TE A&SEN. In de hedenmorgen geboden zitting der synode werden de conclusies der kerk rechterlijke commissies met algemeene stemmen aanvaard. De afgevaardigden van Noord Holland stemden daarbij niet mede maar conformeerden zich met het besluit der Synode. De praeses heeft hierop in een toespraak de kerkrechte lijke commissie dank gebracht voor haar arbeid, waarbij hij het rapport hoemde als een massief stuk werk, dat nog jaren lang geraadpleegd zal worden De Syno de werd hierop verdaagd tot Woensdag, alsdan zal vermoedelijk een zitting in comité-generaal gehouden werden, terwijl Donderdag a.s waarschijnlijk een open bare zitting zal plaats vinden Naar wij vernemen heeft hedenmorgen dr J G. Geelkerken in zijn woning ont vangen de synodale deputatie, die de officieele stukken van de Synode aan den predikant van .Amsterdam Zuid overhan digde. Als uitvloeisel van de tusschen de deputatie en dr. Geelkerken gevoerde besprekingen wordt hedenavond een buitengewone kerkeraadsvergadering van Amsterdam Zuid gehouden, waarin ook de vorenbedoelde deputatie tegenwoor dig zal zijn. Abonnementen en Advertentiën voor le Middelburgsche Courant kunnen voor 71 i s s 1 n g e n worden aangenomen door Boekhandel P. LANDSMAN, St. Jacobstraat. DE MIX rSTERWISBELING De Staatscourant van heden zal be vatten een Koninklijk besluit waarbij: lo. niet wordt aangenomen het door minister van Karncbeek aangeboden ont slag; 2o. aan de overige ministers uit het tegenwoordig kabinet met ingang van 8 Maart e.k. eervol ontslag wordt verleend, met dankbetuiging voor de vele en ge wichtige diensten de Kroon en den lan de bewezen So. met ingang van 8 Maart de reeds medegedeelde ministers in de daarbij aangegeven functies worden benoemd Naar wij vernemen zullen de nieuw benoemde ministers Maandag a s. door de Koningin worden beëedigd, waarna de overneming der portefeuilles uit handen hunner ambtsvoorgangers zal plaats heb ben. TWEEDE KAMER De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Donderdag 11 Maart te 1 uur De voorzitter is van plan om, nadat door de regeering verklaringen zullen zijn ge daan in verband met de Kabinetscrisis, voor te stellen evenlueele besprekingen naar aanleiding van die verklaringenden volgenden morgen te houden. DE HEER- COLI.JN. Naar wij vernemen zal minister Colijn na zijn aftreden, weder het hoofdredac teursschap van „De Standaard" en het voorzitterschap van de Centr. van Anti- Rev. Kiesvereenigingen op zich nemen. Den heer Colijn is door den heer van den Heuvel een Kamerzetel aangeboden, doch de heer Colijn nam nog geen be slissing. GEVAARLIJK JALOERSOH. Op een besloten dansclub in het ge bouw Olympic to Haarlem waren gister avond onder de danslustigen de 24-jarige R. V. uit Haarlem en het 19-jarig meisje P. M. uit Heemstede, waarmede eerst genoemde jongeman niet-officieel ver loofd was. Toen het meisje met een ander dan met hem danste, loste V. op het meisje uit een browning een schot, maar raakte haar niet. Een tweede schot op 25 c.M. afstand, raakte haar in de linkerborst. De kogel ging in de eene zijde in het lichaam en kwam er aan den anderen kant weer uit, zonder ech ter ernstige verwondingen aan te richten. Toen de jongenjan het derde schot wilde lossen werd hij overmand en in verze kerde bewaring gesteld. Niemand in de danszaal werd geraakt. RECHTBANK AMSTERDAM De Ge kamer der rechtbank te AmL sterdam deed heden uitspraak in de zaak legen den 18-jarigen P. Brakkee, die iu de jaren 1918 en 1919 in een perceel in de Lulmaslraal tesamen met anderen verschillende personen beroof den, nadat hij de slachtoffers in staat van bewusteloosheid had gebracht door in hun dranken atropine-solfaat te doen met het oogmerk de diefstallen te ver gemakkelijken. Hel O. M. had bekl. toe rekenbaar geacht en 1 jaar gevangenis straf geëischt, wegens diefstal met ge weldpleging in verceniging drie maal ge pleegd en diefstal met geweldpleging al leen gepleegd De rechtbank verklaarde thans bekl schuldig aan diefstal met geweldpleging in vereeniging éénmaal ge pleegd en diefstal en sprak hem van het overige vrij. Op grond van de verklaringen der deskundigen, volgens welke bekl. tijdens het plegen der feiten toerekenbaar was en rekening houdende met den langen duur der voorloopigc hechtenis, veroor deelde de rechtbank bekl. P. B. tot 4 jaar gevangenisstraf. Naar V. D. verneemt, hebben de ver dedigers van B., rar. Bekkers en mr. Th. Muller Massis, appèl aangeleekend tegen dit vonnis. DE SYNODE TE ASSEN. Hedenmorgen 9 uur werd de 14de openbare zitting der Generale Synode geopend. Bij monde van ds. Koopmans werd voorlezing gedaan van het rapport der kerkelijke commissie. De lezing hiervan nam 3 uur in beslag. Naar wij vernemen zijn de heeren prof. iir. J. Ridderbos, prof. dr. R W. Grosheide cn dr. J. Thijs van Mepper, hedenmorgen in opdracht der Synode naar Amsterdam vertrokken teneinde zoowel met dr. J Geelkerken als met den Kerkeraad Zuid een onderhoud te hebben. SCHUUR AFGEBRAND. Gisteravond tegen 9 uur werd de hooi schuur van den heer J. v. L. te Ammers- zoden door den bliksem getroffen. De schuur brandde geheel uit. Enkele var kens kwamen in de vlammen om. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 5 Maart 3 uur. In navolging van Wallstreet kwarae. in meerdere gevallen hooger noteeringen tot stand, maar de handel was nog maar vau bescheiden proportiën. Op de locale markt gaven de Rubber waarden nogal wal affaire te zien, spe ciaal voor Amsterdam Rubbers, die daar na langzaam terugliepen, om zich ver volgens te herstellen. Sumatra soorten vooral bij de opening goed prijshoudend. Petroleumaand. op bescheiden voet. Proiongatie 2%. WISSELKOERSEN. -AMSTERDAM, 5 Maart. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn d« koersen van gisteren: Londen'12.113/4 (12.112%). "Berlijn 59.89 (59.43). Parijs 9.29 (9.271/2.). Brussel 11.33 (Jl.34). Zwitserland 48.04 (448.06). Weenen 35.17% (35.20). Kopenhagen 64.75 (64.72%). Stockholm 66.90 (67.—). Oslo 53.20 (53.15). New-York 2.49 negen zestiende /2.49%). HET BELGISCHE ELFTAL. BRUSSEL, 5 Maart Y.D. De Belgische Elftalcommissie heeft gister het Elftal dat op Zondag 14 Maart a.s. tegen Neder land zal uitkomen als volgt samengesteld- Doel, Caudron; achter, van Vanploilie en Demol; midden, P. Braine, Vah- halme en Van Haverbeke; voor Gillis, Adams. Braine, Thys en 'Diddens Re serves zijn, Debie, Swartenbroecks, Dcvos, van den Oude en Boesman. DE STRIJD IN MAROKKO. MADRID, 5 Maart V.D. Spanje heeft Abdel Krim een nieuwe militaire actie aangekondigd in het geval dat hij de vredesfvoorwaarden niet .vóór 15 April aanneemt en waarborgen van zijn goeden wil geeft. POLEN EN LITHAUEN. "WARSCHAU, 5 Maart V.D. Lilhausche gvensafdeelingeu hebben twee Poolsche .grenspalrouilles aangevallen. Na een kor ten strijd trokken ae Polen terug. DE STRIJD IN CHINA. PARIJS, 5 Maart. V.D. Uit Peking -wordt gemeld, dat de strijd tusschen generaal Feng en maarschalk Tsjang Tso Lin steeds heftiger wordt. De strijd dreigt zicli te Tientsin te concentreeren. Naar Tientsin is een torpedojager ge zonden tot bescherming der vreemdelin gen. AFLOOP VERKOOPINGEN. - TeSt. Annaland werd ten over staan van Notaris A. J. Beerens, Woens dag ten verzoeke van mej de Wied. C. Geluk, verkocht het navolgende bouw- ttancl: 1 H.A. 61 A. 70 C-A. in den Kerke- blok aan M. Heijboer Wz. aldaar voor f2310 per 39 A. 24 c.A; 1 H.A. 57 A. 15 c.A. in Bavendschen hoek aan W. M. Snoep voor f2170 per .39 A. 24 c.A. Te aanvaarden met het rooven van den oogst in 1926. Het eerste perceel is vroonland, het tweede dijkersland. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Te Terneuzen werd Donderdag met goed gevolg van de werf der ,,Ter- neuzensche Scheepsbouwmaatschappij"" te water gelaten het nieuw gebouwde sleepschip „Portier 29"' voor rekening van den heer G. F. P van der Peijl te Ter Neuzen. De afmetingen van liet schip zijn 42, 80 hij 5.08 bij 2.40, AI.het meet 425 ton. De plaats der vrijgekomen helling der werf zal worden ingenomen door een aan le leggen droogdok, Ier lengte van 105 M. hij e.en breedte van 13 M. Tiet zal uitslui tend worden Ingericht voor het dok ken van kanaal- en rivierschepen. Het krijgt ingang aan het kanaalzijde, terwijl door de ligging van het dok liet water geloosd zal kunnen worden op de nabij gelegen waterleiding van het lager gele gen 'terrein, welke bij eb automatisch het water in de Schelde afvoert. Voor het dokken wordt dus een economisch ge bruik gemaakt van het verschil van den waterstand op het kanaal en die van de waterleiding van het binnenterrein, zoo dat geen mechanische kracht behoeft te worden toegepast om het dok droog le zetten, hetgeen voor deze inrichting een groot voordeel is. Oesters. Uit geheel Zeeland werden in Febr verzonden naar: Nederland 233.688, Bel gië 263.700, Duitschland 207.320, Enge land 1.188.200, Frankrijk 93 125, Zweden en Noorwegen 15.750, andere lailden 10.850, totaal 2.012.683. Vorige jaar 3.190.822 VERKEERSWEZEN, POOT EN TELEGRAFIE. Waar dit door het ministerie: van waterstaat is geweigerd, heeft men op de vergadering van de schippersvereeniging „Schuttevaer" te Breskens 'besloten gezamenlijk met de visscherij-vereeniging „Ons Belang" alsnog pogingen te wagen op de havenpieren een sirene geplaatst le krijgen. Voorts werden ter vergadering nog aanmerkingen gemaakt over de hin derlijke palen in de haven van Middel burg, terwijl er ook nog redenen van klagen bestonden over de z.g. vloedpalen en het roode licht van Hoofdplaat. Ook werd opgemerkt, dat de haven te Cadzand nog niet in orde was. Ind. Stoomvaartlijnen. Modjokerto, 3 Maart v. Genua, Rotter dam n. Batavia. Palembang, 3 Maart v. Londen, Rot terdam n. Batavia. Sitoebondo, 3 Maart v. Medan, Rotter dam n. Java. Insulinde, 4 Maart te Marseille, Rot terdam n. Java. Singkep, 4 Maart v. Amsterdam n. Ba tavia. Tjilatjap, p. 4 Maart Gibraltar, Padang n. Amsterdam. Soekahoemi, 3 M'aart n.m. v. Colombo, Batavia n. Rotterdam. Samarinda, p. 3 (Maart n.m. 10 u. Oues- sant, Batavia n. Rotterdam. Sumatra, 2 Maart te Port Said, Am sterdam n. Batavia. Soemba, 3 Maart v. Genua, Batavia n. Amsterdam. Tjerimai, p. 3 Maart Pei'im, Batavia n. Rotterdam. Vondel 3 Maart te Southampton, Am sterdam n. Batavia. Mapla 3 Maart te Sabang, Batavia n. Amsterdam. Oranje Nassau, 4 Maart 'smidd. 12 u. v. Havre, Barbados n. Amsterdam. Prins ld; er Nederlanden, 3 Maart te Sabang, Amsterdam n. Batavia. Stoom'vaartlijnen op Noord-Amerika. Spaarndam, 3 Maart v. Vigo, New Or leans n. Rotterdam. Leerdam 3 Maart te Santander, Rot terdam n. New-Orleans. Veendam 2 Maart v.m. 11 u. te Car- tegena, New York n. West-Indiê. Niets went zoo gemakkelijk, als een goede sigaret. Vandaar dat zoo onnoemlijk veel rookers zeggen Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche „Royal". IngezMed.) DE UITBREIDING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD- Engeland Eindelijk eens een officieele uitleg van Engeland's standpunt, door Cliam- berlain zelf in liet Lagerhuis. Een uit voerige, voortreffelijke gedocumenteerde rede. Vele buitenlandsche diplomaten woonden haar bij'. De minister raakte direct de pointe aan, waarom eigenlijk dé heele kwestie draait wij zullen niöt meewer ken lot herstel der vijandelijke kampen, die vóór den oorlog de vloek van Euro pa zijn geweest. M. a. w. wij zullen niels steunen, wat hetgeen te Locarnoi is be reikt, weer ongedaan kan maken. Wij zullen er voor waken, dat de oude te genstelling als de geallieerden en Duitschland weer voor den dag komen. Dit is de angst voor de gevolgen van een uitbreiding van het aantal perma nente raadszitels. „Wij moeten er voor zorgen, ald'us de minister, dal niets geschiedt dat in Duitschland den indruk zou kunnen wekken dat Duitschland onheusch wordt behandeld. Indien echter na gehouden besprekingen eenstemmigheid mocht worden bereikt nopens de toelating van een enkel nieuw lid tot den Raad van van d,en Volkenbond, zullen wij ons daartegen niet verzetten alleen omdat wij liever in September deze kwestie zouden zien behandeld. Chamberlain was, wat de overeen komst betreft, optimist. Hij zag in de re devoeringen zijner collega's in de andere landen eenzelfde verlangen om daartoe te geraken. Er waren eenige personen, die meen den, dat het beter zon zijn, dat de raad besluiten nam met meerderheid van. stemmen. Het was noodzakelijk, ver- klaardp Chamberlain, dat de regel van eenstemmigheid, werd* behouden, want andprs zou het doel van iedere natie moéten zijn voor zich de meerderheid te verwerven, en de verkiezing van de leden tot den raad zou er niet langer1 op gericht zijn, den raad zoo sterk, alge meen vertegenwoordigend, gezagheb bend, en invloedrijk mogelijk te maken. Het was blijkbaar wenschelijk, dat het aantal raadsleden beperkt werd gehou den, zoodat hij voor praclische doelein den een doelmatig instrument zou kun nen zijn. Van den anderen kant was het eren- zeer van belang, dat de raad voldoende talrijk was, omdat hij inderdaad het geheele aantal staten vertegenwoordigde, dat tot den bond behoorde, en binnen zijn eigene sfeer met gezag kon optre den. Doch elke vermeerdering van hot aantal permanente zetels moest na tuurlijk met zeer groote zorgvuldigheid worden overwogen. Dit land had niet hel standpunt ingenomen, dat er geen ver in eerdpring van liet aantal pemanonte zetels moest plaats hebben, behalve bi| het toetreden van Duitschland, en d« Vereenigde Stalen of Rusland. Reeds vroeger waren hierover besprekkigen gehouden. Iets meer dan vier jaren getale had er zulk eene bespreking in den raad plaats gehad. Deze was geheim geweest., en hij achtte zich niet gerechtigd, iets te zeggen van de houding door de an dere mogendheden aangenomen maar op dal tijdstip steunde de Britsche regee ring de eischen van Spanje, en hf zag niet in, dat er sindsdien iets was ge beurd. waardoor de Britsche regeering hare houding aangaande dien eisch lu in principe zou wijzigen. De leidende beginselen voor de ver tegenwoordigers der Britsche regeering op de aanstaande vergadering waren, dat. niets moest worden gedaan, om *3e re sultaten van Locarno in de waagschaal te stellen. Dat niets moest worden ge daan, hetwelk eenige mogendheid het recht zou geven, te zeggen, dat 2ij on billijk behandeld of arglistig tot een be sluit was bewogen, waarvan zij: de gevol gen niet inzag. Dal vermeerderingen van den raad nauwkeurig moesiten word* nagegaan maar dat zij, als de va*d een stemmig was bij het steunen van ee* bij- zonderen eisch, dien op zich zelf moesten beoordeelen Dit laat aan duidelijkheid niets te vreu- schen. Aten weet nu precies, wet men aan Engeland op de, a.s. Volk e nbo ndswU - ting heeft. Voortzetting van liet werk van Locor- no. En dat als grondslag nemend HJ d« beoordeeling ccner evcntueele uitbreiding. Ons dunkt, daar kan niemand herwaar tegen hebben Chamberlain eindigde met de toezegging eener voorbespreking met de Duitsche afgevaardigden te Gemève. Dal Chamberlain thans sprak namens de heele regeering bleek uit de woorden yan Baldwin, na hem, die zeide 't «ma- gelijk te achten Chamberlain met In structies te binden De regeering zendt Chamberlain in het volste vertrouwen. Duitseh standpunt. Ook van de Wilhelmstrasse is ee»| offi- cieuse verklaring verschenen van het standpunt der Duitsche regeering. D*t komt hierop neer, dat men zich niet aal kunnen vereenigen met een direct© toe wijzing van een vasten zetel aan Duitsch land en een lossen aan Dolen Slecht» één (compromis komt voor Duitschland in aanmerking n.J. het benoemen Seucc commissie, die de mogelijkheid mi Na gaan den Volkenbondsraad in September opnieuw uit te breiden. Duitschland heeft de voorbespreking gewild, omdat 't zich niet kan blootstellen eerst te worden opgenomen, en daarna te vernemen, dat intusschen besluiten zijn genomen, waar )t zich niet mee kan vereenigen In Duitschland zelf is de stemming, ook 'zeer veranderd. Men hekelt niet mieër het feit, dat Duitschland tot den Volkenbond wil toetreden, maar men bespreekt alleen de positie die Duitschland in den Volken bond zal bckleeden De Duitsch-nationale oppositie is ook reeds veel kalmer gewor den en men verwacht hier ten stelligste, dat na het opnemen van Duitschland in den Volkenbond een aantal voormannen van rechts den moed zal weten te vinden om te breken met de tot dusver gevolg de politiek en openlijk zal verklaren, dat thans een nieuw tijdperk 111 de ontwikke ling van Duitschland is aangebrdt®» o PROF. T. HAMEL TE DAVHWL Dë^neuwe Hooge Commissaris va* den. Volkenbond voor de vrije staat Dantzig. Professor van Hamel, heeft de pers ontvangen. Hij wees op de belangstel ling, die de Volkenbond koestert voor de ontwikkeling van Dantzig. Als arbiter zal hij alle middelen in het werk stellen om do samenwerking tusschen óm Bn- tente. Polen en Dantzig te bevorderen. NIEUW DEFENSIEF VERBON». Rufos, de huidige minister van buitenl. zaken, heeft gisteren een bezoek gebracht' aan den Koning, waarna hij confereerde met Contarini, directeur-generaal van het departement van buiten!, zaken. In den namiddag confereerde hij met Mussolini. Nadr verluidt, is de mogelijkheid van het sluiten van een Balkan Pact ter sprake gebracht De bedoeling is het sluiten van een defensief verbond tusschen Ita lië, Griekenland en Z. Slaviê, waarbij deze drie staten zich verplichten het status quo in der. Balkan te handhaven, alsmede het sluiten van een Duitsch- Oostcnrijksche alliantie te beletten. Naar vernomen wordt zullen in de toe komst belangrijke besprekingen plaats hebben tusschen graaf BrandilTa en den

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2