Snij wonden MissBlanche BEUHSNOTEERING VAN ITEDEN. AMSTERDAM. 25 Febr. (Slotkoers). 6 pCl. Nederland 1923 102 zeven zes tiende- 6 pCt. Nederland 1922 106 vijflien- zestiende; 5 pOt. Nederland 1918 101% 4% pCl. Nederland 1917 99%2% pCt. Ned. W. Schuld 62%; 3 pCl. do. ^blig. f73%; 3 pOt. do. Certif. 74%. Cert. Ned. Hand. Mij 146»/®: Aand. Ned. Ind. Handelsb. 160; Aand. Hol. Bank 1931A; Koninkl. Petrol. Aand. 402%—405; Gecons. Hollandscho 190, Cult. Mij. Vor stenlanden 163—164; Handelsv. Amster dam 633- 638; Javaschc Cultuur 3391/2 Aand. Deli Maatsch. 396-103; Amsterd. Rubber 328% 336. Ned.-Am. Vaart 49 51; Ned. Scheep vaartunie 165; Non Ned. Stoomb. Mij 81. Gouda A. 320; Jurgens A. 163—166. Anaconda 971/2 - Steels 128; Erie 36%; Union "Pacific 149%, Common Marine 10%Prefered "do. 37%Maxwell Gr. C. v. A. 6 vijftien zestiende; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 18 drie zestiende. Prolongatie 2tyi Russen Consols 5 vijftien zestiende Hope 41/0. Markt sluit rubber flauw, verder prijs houdend. Wisselkoersen Londen chèqiie 12 14 Berlijn 59.4-5; F.i rijs 9.10. Brussel 11.25. Dollar Cablté2.493/4. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned, Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Febr, Hoogste barometerstand 774.9 te Wisby. Laagste barometerstand 726.8 te Seydisfjord. Verwachting van den avond van 25 tot den avond van 26 Februari Meest zwakke Zuid-Westelijke tot Z.- Oostelijke wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets kouder des ochtends, overdag zelfde tem peratuur. Thermometerstand alhier des morgens: 9 uur 51 gr., 12 uur 53 gr., 3 uur 55 gr; geneest men spoedig met Doos 30 cent PUROL (Ing. Meriu) LEGER EN VLOOT. Bij beschikking D- v. O. is aan de dienstplichtigen M. do Jager uil Kloe ting e, A. Dijkman uit Geer v lie t en J. Geensc uit St. Philips land allen van de lichting 1924, met ingang van 21 Maart 1926, twee jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend; aim eerstgenoem de wegens persoonlijke onmisbaarheid, aan de anderen wegens kostwinnerschap. - Aan den fourier J. Geelhoed van de opleidingscompagnie 14e Reg. Inf., is de bronzen gesp voor 18-jarigen trouwen dienst toegekend op 13 Maart a s. Jaartijksch onderzoek. De minister van oorlog heeft aan de burgemeesters een brief gericht, waarin hij mededeelt, dat. behoudens onvoor ziene omstandigheden, in Juni het jaar- lijksch onderzoek zal plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen der land macht van de lichtingen 1914 en 1917. Plaats en tjjd van het onderzoek zullen nader bekend gemaakt worden De opleiding tot vcrlofsoffi- cicr en -onderofficier. Naar de „Maasb." verneemt, is de z.g. commissie-Wittert inzake de regeling dei- opleiding enz, tot vcrlofsofficier en lofsondcrofficicr van alle wapens dienstvakken, ingesteld bij beschikking van den Minister van Oorlog d d. 2 Maart 1923, met ingang van 28 Februari ont bonden, onder dankbetuiging voor den door haar gelcverden omvangrijken ar beid. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Per cel b ij de belonging en verlichting. Naar aanleiding van de bekend gewor den salarisregelïng voor 1925 voor het personeel Jiij de betonning 011 verlichting, hebben de heeren Baak. Waterman en Velhuysen, resp. bestuurslid vau de Cen trale van vereenigingen van personeel in 's rijksdienst en voorzitter en secre taris van den Bond van personeel bij de betonning cn verlichting, dezer dagen een onderhoud gehad met den inspec teur-generaal van het loodswezen. Breedvoerig 'werd het salaris van de licbtwachters, matrozen, stokers, mo- toristen en koks besproken en jjewezen werd op het lage aanvangssalaris van de, schippers der motor-hetonningsvaar- luigen. Voorts werd bepleit een billijker regeling voor toekenning van de extra- verhooging ten aanzien van liet perso neel der scmaphoren. De inspecteur-generaal stond niet ge heel afwijzend tegenover deze wenschen; hij zal een en ander nog eens onder zoeken, hoewel het geheele salarisvraag- stuk op dit oogenblik niet gewijzigd zal kunnen worden. Ind. Stoomvaartlijnen. Prinses Juliana, 23 Febr. v. Algiers, Amsterdam n. Batavia. Sumatra, p 23 Febr. Gibraltar, Am sterdam n. Batavia. Deli, p. 24 Febr. Perim, Rotterdam n. Batavia. Kangean, 24 Febr. v Suez, Amsterdam n Batavia. Kedoe, 23 u.m. 5 u v. Port Said, Batavia n. Rotterdam Mapia, 23 Febr. v. Batavia 11. .Amster dam Samariiula, 24 Febr. te Marseille, Ba tavia n. Rotterdam. Siantar, 22 Febr. v. Padang n. Batavia. Insulindc, 24 Febr. v. Rotterdam n. Batavia. fndrapoera, p. 24 Febr. Suez, Rotter dam n. Batavia Jan Pietersz. Coen, 24 Febr. v. Ba- taavianl.. Amsterdam. Karimoen, 23 Febr. v. Sabang n. Am sterdam. Kertosono, 24 Febr. v Londen en p. Gravesend, Batavia n. Rotterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Nieuw Amsterdam, 24 Febr. nm. v. Boulogne, Rotterdam n. New York. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De toestand van den heer C. W. Birkhoff. den eigenaar van het sigaren magazijn aan de Noordblaak te Rotter dam, dat Maandag door brand werd vernield, was Dinsdag zeer bevredigend. Hij zou reeds in staat zijn, het zieken huis te verlaten. Uit zijn verklaringen is nog gebleken, dat hij op het baloon der "Vweede étage wilde gaan om zijn vrouw en kinderen te halen. Men riep hem loc, onmiddellijk naar beneden te komen Met hel redden van vrouw en kinderen zou de brandweer zich wel belasten. Was de heer B. teruggegaan, dan zou hij zeer waarschijnlijk ook tot de slachtoffers hebben behoord (Telg.) Aangehouden ter zake van diefstal van een 800-tal gramopboonplaten, is mjy. G. V. Zij zou de platen gestolen hebben uit een zaak in de Prinsestraal te Den aag, waaT zij werkzaam was. Tijdens het politieverhoor heeft zy be kend den diefstal gepleegd te 1 lebben. - Nabij Hilversum is Dinsdagavond door den treiu^ die om 7 uur van Am sterdam naar Amersfoort vertrekt, een circa 19-jarig jongmcnsch overreden en gedood. Te Bussum is een 23-jarige dienst bode aangehouden, verdacht van doodslag op haar pasgeboren lcind. Het hoofdje en de beide beeneu waren van den romp gescheiden en verden in pakjes op haar kamer ge- onden. Volgens bij de directie van de Stoom vaart Mij. Nederland ontvangen -bericht is hel stoomschip ,.Boeton" Woensdag avond van Brest vertrokken. Het schip wordt thans 28 dezer te Amsterdam ver wacht. - Woensdag sloeg het paard van den {24-jarigèn landbouwer G. W. te Haaks bergen op hol. De bestuurder werd van den wagen geslingerd, en bleef, hevig bloedend, aan den weg liggen, alwaar hij gevonden werd door den heer F., die met zijn auto passeerde. De toestand van W. is zorgwekkend. Ook ae wagen werd deerlijk beschadigd. Het paard werd een eind verder gegrepen. Op den straatweg van Utrecht naar Zeist bij De Bill is gistermiddag een woeste koe aan zijn geleiders ontsnapt, liet dier rende een wielrijder omver cn nam een juffrouw qp de horens; deze werd legen een hek geworpen en kreeg verwondingen aan keel en pols. Tenslotte vloog de dolle koe op eeu tractor aan, waarvan een lantaarn werd ingedrukt, doch toen viel het dier dood neer. I11 verband met den moord op den 27-jarigen arbeider F. H. te Zwarlemeer (Dr.: is nog aangehouden II.. uit Barger- compascuum. Een derde, zekere II.. ook verdacht »n lijdelijk in Duilschland, is nog niet «epnkt. Hoofdschuldige is de 18-jarige De V. LAATSTE BERICHTEN. EEN KABINET-LIMBURG WAAR SCHIJNLIJK? De Haagsche correspondent van de „Opr. Haarl. Crt." meldt Een Kamerüd-Yrijheidsbonder deell mij mede, dal het tot stand komen van het Kabinet-Limburg als zeer waarschijn lijk mag worden beschouwd. Vóór hel eind dezer week zal ver luidt thans in ..welingelichte kringeii", hel niéuwe ministerie, door den vrij- zinnig-democralischen jurist-staatsman gevormd, in het Staatsblad worden aan gekondigd. Alle berichten, meldde mijn zegs man nog welke 't doen voorkomen, dat de lieer Limburg de hem door de Kroon verstrekte opdracht niet heeft kunnen volbrengen, zijn er vlak naast Er komt een ministerie-Limburg. E11 mag hier nog met de meest vol komen zekerheid worden bijgevoegd, met mr. Van Karnebeek als minister van Bui- tenlandsche Zaken. Dit laatste staat rotsvast. BEGRAFENIS KAMERLINGH ONNES. Hedenmiddag is op de begraafplaats der Ned. Herv. Gem. te Voorschoten de ter aarde bestelling geschied van het stoffelijk overschot van wijlen Prof. dr. H. Kamcrlingh Onnes oud-hoogleeraar aan de Leïdsche Universiteit. De belangstel ling was buitengewoon groot, niet alleen uil universiteitskringen, maai- ook uit de burgerij. In den rouwstoet waren be halve de familieleden aanwezig vele hoog leeraren en vertegenwoordigers van ver- eenigingen van wetenschappe! ijken aard en van studenten. Op verzoek der familie, die wist daar mee in den geest van den overledene te handelen waren er geen bloemen. Al leen aan het gezamenlijk personeel van het natuurkundig laboratorium werd toe gestaan een krans neer te leggen op het graf. Aan de groeve voerde alleen prof, Lorentz hel woord. De spreker verklaarde in zijn rede te rug te denken aan het rijke en vrucht bare leven dat nu werd afgesloten. Na een mooicn studententijd volgden de ja ren van de volle ontplooiing zijner we tenschappelijke talenten te Heidelberg, Groningen en Delft. Spoedig daarna op 11 Nov. 1882 begon de werkzaamheid aan het Leidsche Laboratorium', waar aan hij zich van toen af met hart en ziel heeft gewijd. Al aanstonds had hij de hoofdlijnen van zijn weg afgebakend en al zijn er groote en verblijdende verras singen geweesl, het is toch of hij met profelischen blik heeft voorzien wat de toekomst hem brengen zou. De aanvankelijk karig locgewezen hulpmiddelen wist hij lol zoodanige ont wikkeling te brengen dat het Leidsche Laboratorium thans onder die van de heele wereld een eereplaats inneemt. Ein delijk toen men meer en meer in het ge bied der lage temperaturen was doorge- gedrongen ontstonden nieuwe mogelijk heden voor de ontwikkeling van het la boratorium. Zoo is hij van ons heenge gaan denkende aan het nog niet bereikte en zich verdiepende in onopgeloste pro blemen. En toch mogen wij hem gelukkig prijzen omdat hij zooveel als dat onze menschen gegeven is de idealen die hij zich had gesteld verwezenlijkt heeft mo gen zien. De eenige zoon dankte namens de familie, PROF. v. HAMEL Zooals gemeld, vertoeft sinds eenige dagen in ons land Prof. mr. J. A. v. Hamel, die op Zaterdag 27 Febr. a.s. naar Danzig vertrekt, met T vrachtschip ,/Erato" van de Kon- Ned. Stoomb. Mij, die hem daartoe welwillend in de gele genheid heeft gesteld Prof. v.Hamel zal aldaar direct in zijn functie treden als hooge commissaris. Aan een redacteur van V. D. verklaar de Prof. v. Hamei op een vraag, of de gewezen functionaris van den Volkenbond te Genève met zijn nieuw ambt zeer in genomen is, dat dit zeer zeker het geval is. Niettemin vond hij zijn werkkring te Genève een zeer aangename, doch hij heeft gaarne voldaan aan 'het verzoek dezen nieuwen post te aanvaarden, daar de belangen, waar het om gaat, zeer ge wichtig zijn. Hij beschouwt hel als zijn eerste en hoogste laak om tusschen Dant- zig en Polen een zoo _goed mogelijke harmonie in het leven te houden. EEN ONBEHEERDE AUTO VERBRAND Gisteravond wera dc brandweer tc Apeldoorn gewaarschuwd, dat er in de nabijheid van Nieuw-Millingen een luxe auto in brand stond, die de bestuurder van een passeerende auto aantrof doch tol zijn bevreemding hier niemand bij te genwoordig vond. De brandweer blusclite het geen er nog van de auto over was gebleven, ook nu was er niemand als eigenaar of bestuurder te bespeuren De auto was afkomstig uit de prov. Utrecht. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 25 Febr. 3 uur. De cijfers lusschen haakjes zijn de koersen van gisteren: I.onden 12.14 (12.14). Berlijn 59.45y2 (59.43). Parijs 9.10 (9 16). Brussel 11.35 (11.35). Zwitserland 18.06 (48,05). Weenen 35.20 (35.15). Kopenhagen 61.90 (64.92%). Stockholm 66.95 (66.86). Oslo 53.671/3 (53.55). New-York 2. lï)3/t 2 49b/8). GESCHENK VOOR DE WESTPHALIA- BEMANNING. De Ilamburgsche correspondent der Teleg. meldt De Nederlamlsche veedevijwaaraan de ...Alkaid" toebehoort, heeft aan de direc tie der ..llambiirg-Amerikaiijn" een be langrijk bedrag doen toekomen, ten ein de dit onder de bemanning der ..West phalia" te verdoelen. Bovendien deelde zij mede, dal hef voornemen /gekoesterd wordt den kapitein der ..W'cslphalia^ den lieer Graaffs, voorts aan den twee de- cn derde-officier en aan de Heide marconisten een geschenk aan te bieden. De „Noord- en Zuid-Iloilandschc Maat schappij voor redding van schipbreu kelingen" zal aan den kapitein, den twee- de- en derde-officier, de beide marco nisten en aan de overige leden der be manning die aan (ie redding hebben deelgenomen, de groote zilveren red- dingsmedaille verleenen. COMMUNISTISCH RIJKSDAGLID GE- 1 ARRESTEERD. BERLIJN. 25 Febr. V.D. Hot com munistisch Rijksdaglid Urbalins is te Eijdt-Kuhuen gearresteerd, toen hij de Duitsch-Russische grens trachtte over te steken met een valsch paspoort. SPOORWEGONGEVAL. AUGSBURG, 25 Febr. V.D. Gisteren avond zijn van een personentrein een postwagen en drie personenwagens ge derailleerd. Eenige reizigers kregen lich te verwondingen NAGEKOMEN BERICHTEN. BEURSOVERZIÖHT. AMSTERDAM, 25 Febr. 3 uur. In verband met de daling der vübber- prijzen werden Amsterdam rubbers ver scheidene procenten lager ingezet, ze lie pen vervolgens naar boven, maar konden zich ten slotte weer niet handhaven. Een vaste stemming heerschte voor preferente aandeden crediet- en handels- vereeniging Banrla, die. boven de prijzen van gisteren kwamen. Suikerfondsen en aand. Indische cul- tuurbanken waren wat beter gedispo neerd, hoewel weinig veranderd. De oliemarkl was stil. Kon. bewogen zich op weinig veranderd koerspcil. Scheepvaarten oude vaarten prijshou dend. Prolongatie 2%. OVERREDEN. Gisterenmiddag 5 uur. toen de auto- busdienst Okleboom- Gorrcdijk voor ver trek gereed stond, sprongen vier kleine jongens van circa drie jaar op de tree plank. De jongens rolden van de auto af. met het gevolg, dat een jongetje van den autobusondernemer onder het ach terwiel geraakte, wal hem over de borst reed. In het 'ziekenhuis te. Leeuwarden is het gisterenavond 8 uur overleden. Den chauffeur treft geen schuld FRANSCH-RUSSISCHE CONFERENTIE. PARIJS. 25 Febr V.D. De Fransch- Russische conferentie is hedenmorgen ge opend. Lriand Meld een. begrootingsrede, waarin hij de Russische gedelegeerden welkom heette. De Monsie liieM eveneens een rede, waarop de sovjelgezant Ra- kofsky antwoordde. De „conferentie stelde vervolgens de dagorde vast. Ook de goede en zorgvuldige ver pakking spreekt een woordje mee bij de keuze van sigaretten. Óok dat is een reden om te zeggien; Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche „Royal". (Ingez Med.) BUITENLAND. BE VOLKENBONB. Naai- in politieke kringen verluidt, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat aan den vooravond der Yolkenbondszit- ting op 8 Maart a.s. een conferentie zal plaats vinden tusschen "Briand, Strese- mattn en Ohamberlain, ten einde tot over eenstemming te geraken inzake de han gende kwesties alvorens de Volkenbond bijeen komt. 0- "BE VALSCHE BANKBIJ JETTEN IN HONGARIJE. .Wij gaven gisteren reeds in het kort den inhoud van het rapport der enquête commissie uit de Kamer. Dit rapport steil aan de Kamer voor haar conclusies goed te keuren en de zaak daarmee als afgedaan te beschou wen. Het rapport legt er den nadruk op, dat de commissie vastgesteld heelt, dal do regeering, zoowel als do parlements leden boven elke verdenking staan van bescherming van de schuldigen, dat de minister-president en de regeering al het mogelijke hebben gedaan om de zaak op te helderen en dat uit de verzamelde feiten geenerlei aanwijzing valt op tc maken voor de polifieke verantwoorde lijkheid van eenig lid der regeering. Bethlen gaat dus vrij uit. Bij het rapport is eeu verslag der min derheid van de commissie gevoegd, die van oordeel is, dat de overheid de ver- valsching had moeten voorkomen. De verantwoordelijkheid drukt in de eerste plaats op Nadossy, het hoofd van de po litie, die in de instructie getracht heeft alle verantwoordelijkheid op prins Win- disch-Graetz te schuiven. Verder is het cartografisch instituut in de zaak be trokken en ten derde gaat ook het do- parlement van builonlandschc zaken niel vrij uil, dal door Jankovicz in een uiterst moeiljjlc parket gebracht is. Dit alles had voorkomen kunnen worden, als de eerste inlichtingen over tic zaak ook in deu ministerraad waren meegedeeld. De hoofdvervalschcrs hebben zich jarenlang met dc zaak bezig gehouden en zulks onder bescherming .van Nadossy, om zoo te zeggen onder politietoezicht, bijna in het openhaar. Slechts een regeering, die niet bij liet schandaal betrokken is, zou opheldering kunnen brengen. Een zachte wenk aan de regeering haar ontslag tc nemen. Te Hyères is nog een Hongaarscli stu dent aangehouden, die 80 va'sche bank biljetten van 1000 frs. bij zich had. TL- HET BIEL IN BITTSCHLANB» De thans krachtig door den Rijksdag aangevatte bestrijding van den ..Duel 1111- fug" beleekent een belangrijke scbredle in de richting van de vernietiging van een rv-dewef welke tot dusver in de geestesgesteldheid van een zeker deel van het Duitsche volk een groote, een atlesbeheerschende plaats innam, meldt het Hbld. Men herinnere zich maar eens de de batten in de volksvertegenwoordiging uit do dagen van het ancien regime, toen strijk en zet de minister van oorlog op protesten in verband met de duelzeden antwoordde, dat hel officierskorps in zijn gelederen geen 'lid kon dulden, dat niet bereid was met de wapenen in de hand voor zijn béleedigde eer op te komen, waarbij de M v. O. zich dan altijd placht te beroepen op een kabinetsorder van 1874, welke inhield, (lat geen officier in het leger kon worden geduld, die zijn eer niet wist te handhaven. Toen was het een wet van Meden en Perzen wie zich niet onderwerpt) aan den dueldwang. kan geen officier blijven. Nu is (of wordt) de wet Wie duel leert, gaat hel leger uit. Ei- is dus ook hier wel iets aan lied.' veranderen. Opgemerkt dient hierbij le worden, dat Sinds het bestaan van de rijksweer nog geen duel is voorgekomen Dat wijst er ook wel op, dat in het officierskorps andere opvattingen komen Want nooit zou de duelgowoonlo in Duitschland zulk een omvang hebben aangenomen, wan neer de zede van bet tweegevecht onder de officieren niet zulk een instemming had gevonden, terwij! liet duel zelfs een element ging vormen in een stelsel van een bijzonder eerbegrip een speciale eer. niet waar. werd gefantaseerd voor den officier, dien Diütscher. die .eyn ge heel ander, en beter» wezen was dan zijn burgerlijke landgenoot en Indien die zede niet van hooger hand zoozeer ware bevorderd Toen bescherming door de hoogste leiders van den slaat van het Middel- eeuwsche eerbegrip en eerhandhaving. Tha ns dc overtuiging, dat. wie bewust de wet en rechtsorde schendt, niet lan ger in den staatsdienst hoort. Geen pri vilege meer voor een bepaalde groep om op eigen houtje het vuistrecht te mo gen uitoefenen - een overbrugging dus van de Idoof. zooals de „Frankf Z," opmerkte, die daardoor tusschen den mi litair en den burger ontstond Met de verzwakking van de in het Duitsche maatschappelijke leven ingevre- 'ten duelgewoonte zal wellicht een ver sterking van gezonder besef omtrent het begrip eer gepaard gaan. Hetgeen voor sommige kringen we! noodig schijnt —^gezien bijv, de opvat tingen. waarvan de laffe veemmoorden door oud-militairen het uitvloeisel zijn- BEKNOPTE MEDEDEELïNGEN. Uit België. De Libre Belgique meldt, dat mi nister VandeVijvere den Koning zijn ver zoek om ontslag heeft ingediend, dat in gewilligd is. Minister de Liedekerke zal dc portefeuilles van landbouw en eco nomische zaken tesamen op zich nemen, die voortaan een departement zullen vor men. De legercommissie uit de Kamer heeft zich met 12 tegen 3 stemmen mei- het militaire ontwerp der regeering ver- eenigd. Heyman heeft een amendement ingediend om den eerste dienstplichtige uit een gezin van 6 of meer' kinderen van den militairen dienst vrij te stellen. De Spaansche minister van oorlog heeft de officieren en manschappen uil Marokko, die met verlof in Spanje zijn» gelast met spoed naar hun posten terug te lceeren. Uit Engeland. I11 antwoord op een vraag in liet Lagerhuis heeft Chamberlain gezegd, dal. de regeering haai' gedragslijn inzake de uitbreiding van den raad van den Volken bond op de aanslaande raadszitting le- Genève nog niel heeft vastgesteld. Chamberlain zeide ook nog. dat te Locarno alleen (le toekenning vau een vasten zetel aan Duitschland behandeld was. Alle "daar vertegenwoordigde landen hadden besloten de verkiezing van Duitschland le steunen, doch uit niets van het daar of viordien behandelde valt af le leiden, dal de overeenkomst om Duitschland's verkiozing te bevor deren een verzet tegen élke verdere wij ziging vau den Raad zou insluiten. Uit Australië. De groote graandepot.s te Melbourne zijn inden asch gelegd. De schade be draagt ongeveer een kwart milliocn Uit Italië. Nadat hij verschillende belangrijke bijeenkomsten. van alle leiders der Ita- liaansche marine gepresideerd had, con fereerde Mussolini gisteren in zijn be voegdheid als minister van marine, met admiraal Acton, chef van den generalen staf der marine. Het Italiaansche vloot- program werd besproken. Hel ligt in de bedoeling de Fransche marine als voor beeld le nemen. Binnen enkele dagen zal een nieuwe conferentie plaats vin den, waaraan de Fransche gezant zal deelnemen Het marineprobleem zal spoe dig opgelost worden, binnen de financi- eele grenzen door de begroot ing toege staan. Uit Ver. S taten. De Times meldt uil New-York, dat een groote brand twee havenhoofden van dc Hudsonrivier vernield heeft. Uit Japan. Het Huis van Afgevaardigden heeft de begrooting met algemeene stemmen aangenomen. Voordien had de minister van marine meegedeeld, dat hel vlootpro- gramma, dat de vervanging voorziet van verouderde schepen voor een bedrag van>

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2