BEURSNOTEERLNG VAN HEDEN. AMSTERDAM. 23 Febr. (Slolkoers). 6 pCt. Nederland 1023 103 één zes- tiende 6 pCt. Nederland 1922 100 vijf tien zestiende; pCt. Nederland 1918 101 vijf zestiende. 4V? pCl. Nederland 1917 99i/a; 2Va pCl Neder!W. Schuld 623/8; 3 pCt. do. Oblig 7,3 zeven zes tiende; 3 pCl do Certif. 74s/8. Cert. Ned. Hand. Mij 14Sijs; Aand. Ned. fnd Handclsb. 160' \and Kolo niale Bank 193"j; Koninkl Pe(r. Aand. 105'(>107Geeons Hollandschc 1921/»; Guit Mij Vorstenlanden 1633/4—16"), Hun- delsv Amsterdam 638640; Javasche Cultuur 3153/,; Aand Poli Mij. 100—Kin''. Amsterd Rubber 342—351, Ned Amerik. Vaart 46—48; Neder!. Scheepvaartunie 1G2i/2; Kon Ned. Stmb. Mij 80. Aand. Pakolvaart 195. 4 Gouda A. 312; Philips A 380ViJur- gens A. 165168. Anaconda 98i/s Steels 129'Union Pacific 1507,. Common Marine 9 der tien zestiende. Prefered do 397/8, Maxw. Gr. C. v V 53',; Maxwell Land Cert v. Inc. Bonds 19i/2 Prolongatie 2i/, Bussen Obl 1880 38/4; Hope 43/,. Markt sluit nauwelijks prijshoudend. Londen 12 11 één zestiende; Berlijn- 0.5943; Parijs 8 98; Brussel 1135, Dol lar Cable 2.497/s. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ncd. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Febr. Hoogste barometerstand 772.6 te München- Laagste barometerstand 744.5 te Janmayen Verwachting van den avond van 23 tot den avond van 24 Februari Meest matige Zuid-Westelijke lot Z. wind halt tot zwaar bewolkt of betrok ken, tijdelijk opklarend, later weer eenige kans op regen, zelfde temperatuur. Thermometerstand alhier des morgens- 9 'uur 50 gr 12 uur 51 gr, 3 uur 52 gr. HOOG WATER. Vlissiügen. (Z o n n e t ij d.) Woensdag 24 Febr v.m. 11.58 •onderdag 25 n.m. 12.43 Vrijdag 26 1.16 Zaterdag 27 1 48 'Zondag 28 2.23 Sfaandag 1 Maart 2 49 Dinsdag 2 3.20 (Het tijdstip van hoog water leDom- burg valt 9 minuten na dat te Vlis- singen.) LANDBOUW. Vrijdagavond jl vergaderde tc Oostkapelle in café „Nationaal" de groen ten verzend vereeniging ..Ons Ge meenschappelijk Belang". Evenals de vo rige jaren werd wederom besproken liet exporteeren van geteelde groenten naar Duitschland. Door enkele der aanwezige leden werd het voorstel gedaan de Ie telen groeten direct van de hand te doen aan een koopman, doch de meer derheid besloot zulks niet te doen, en nu maar evenals voorheen de groenten te verzenden aan ccn te Yenlo woonach tigen exporteur. Hel voorstel werd gedaan om nu niet 2 leden van het Bestuur, doch 1 Be stuurslid en 1 gewoon lid, naar Yenlo te zenden ter bespreking van prijzen en verzending, waarvoor bij stemming de hceren Abrahamsc en Bomineljé werd aangewezen. De veilingsvereeuiging K. B. O. te Ka pel le kwam 'Zaterdagmiddag in openbare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van den heer P. Sclieele, die in zijn openingsrede wees op de uitbrei ding en op den financieelen vooruitgang. Er werd voor circa f 380 000 geveild. De vereeuiging telt 600 leden Zwaar is soms de taak om de ver. te leiden, dikwijls wordt het bestuur met steenen gegooid, ja, erger, soms met vuil, inplaats van ge steund. Thans gaat men weer de toe komst tegemoet, wetende er is een hoo- gere macht die ahes beslist naar zijnen wil. Ten slotte prees spr. de uitnemende leiding die uitgaat van hel cenlraal-bu- reau der veilingen onder haren eminen- ten voorzitter, den heer Yalstar. Bij de benoeming van bestuursleden wegens aftreding van P. Scheele, J. van Wingen en A. J. van Liere, gaf de voor zitter aan tic leden den raad om in zijn plaats een ander bestuurslid te benoc-' men. Ifij zag gaarne dat deze plaats werd ingenomen door iemand, toegerust met voldoende bekwaamheid De heer A. van der Graat gaf in over weging om zulk een voorzitter niet los te laten. De heer II. MaTlekote sluit zich aan bij den vorigen spreker, herinnerende aan het spreekwoord hooge hoornen van gen veel wind. De heer Groenleer zou bij acclamatie willen henoemen Hierop kan niet inge gaan worden. Bij stemming verkreeg 'de heer "P. Sclieele van de 89 geldige stemmen er 65, de heer A. J. van Liere 63, zoodat bei den waren herkozen. l>o heer J. van Win gen verkreeg 43 st., K. van Liere 24 en A. v. d. Have 23 st. Bij herstemming werd na nog oen herstemming de heer J van Wingen herkozen met 47 st. en A. v. d'. Have verkreeg 42 st. De heer van Liere neemt zijn herbe noeming aan, eveneens de heer van Win gen, die de leden die hem steunden, dankt, in spijt van de courantenschrijvers wier lagen zijn mislukt. (Applaus). De voorz. zei, dat als hij direct moet beslissen, hij deze bestuursfunctie niet zou aanvaarden; hij wil wel dat alsnog in ernstig beraad nemen. Met applaus werd deze mededeeling begroet. Uitgeloot werden 10 obligaties volgens reglement in Februari betaalbaar. De frmtkoopersverecniging verzoekt om wijziging der bestaande regeling in zake keuring bij geschillen De voorz, deelt mee dat het bestuur eenparig meent niet tc kunnen voldoen aan hel verzoek 0111 naast den kcuringmccster der veiling nog een andere le plaatsen, ook zou dan het huishoudelijk reglement nog ge wijzigd moeten worden. Daar van de Fruitkoopersvereeniging niemand aanwezig was om dit vbrzoek toe te lichten, zei de heer D..Ganseman een toelichting te zullen geven. Spr. leest voor het schrijven, destijds ontvangen van het bestuur der veiling, legt den nadruk vooral op den cisch dat bij ge schillen feu keuringmeester optreedt die door den koopmausbond en niet door de veiling wordt betaald. De voorz. zegt dat de klachten nihil waren. Verschillende, sprekers voerden, hierover het woord, zoodat ten slotte de heer iP. Mol vraagt of het hard tegen hard moet kgaan, anders zitten wij weer met de kooplui tegen dat hel veilen is. Spr. stelt voor om in de Meivergadering dit verzoek af te handelen- Aldus werd besloten. Alsnu kwam in bespreking „fruitver- paklcing" De rijks-tuinbouwconsulent, de lieer v d. Plassche, gaf hierbij een toe lichting. Met genoegen mag spr. consta- teeren dat deze cursussen worden gehou den, dat diploma's uitgereikt kunnen wor den en dat het bestuur liaar volle mede werking verleent. Ook de laatst gehouden tentoon stelling, onder leiding van den heer Adema en diens belangrijke lezing trokken bijzonder de aandacht. Dit alles werkt mee om aan het moment te ko men er moet iets gebeuren. Daarom dringt spr aan op een georganiseerd op treden 0111 iets te bereiken, en te voldoen aan de eischen van den modernen han del, zooals in andere landen, opdat Ne derland niet in den hoek,geduwd wordt, maar naar voren treedt met haar fruit door goede verpakking. De heer J. Wisse vraagt hoe het gaat in Limburg waaraan men aan uniforme verpakking deed. De heer v. d. Plassche dient van ant woord. De heer v. d. Graaf wees op het belang van Kape'le-Biezelinge en omgeving als frui(centra. Voor Goes moet het komen van heinde en ver. Kapelle, aldus spr., heeft liet nabij in omgeving en nabij de middelen van vervoer Spr. verblijdt het dal de regeering deze verpakkingscursus sen steunt om de mensehen op te voe den. De voorz. zou gaarne met een afge rond voorstel voor de volgende vergade ring komen. Aklus werd besloten. De heer D. Ganseman geeft in over weging om ook in de Mei vergadering te bespreken de expeditickosten en het rangeerloon. Na toezegging beëindigt de voorz. deze druk bezochte vergadering. SPORT. België N ederland. Men meldt aan de V R. Crt. uit Ant werpen. dat prins Leopold, de Belgische kroonprins, den voetbalwedstrijd België Nederland op 14 Maart te Antwerpen zal bijwonen. Lawn tennis. Het is bekend dat hel dagelijksch be stuur van den N L T. B. alle mogelijke pogingen doet om sterke speelsters en spelers in ons land eenige wedstrijden of exhibitiepartijen te doen spelen aldus <le N R Crt Wetende dat mej. Helen Wills door Europa toert, niet alleen mei het doel om tennis te spelen doch om dit te combineeren met een bezoek aan verschillende landen, tracht hel bestuur ook mej. Wills hierheen te krijgen. Dank zij het steunen van "die uilnoodiging van invloedrijke Amerikaansche zijde in ons land, is er inderdaad goede kans dat mej. Wills haar reis door Europa ook lot Nederland uitstrekt. o- Kampioenschap Biljart e n. Bij de in Den Iiaag gehouden wed strijden 0111 het kampioenschap van Europa is de Belg Th. Moons overwin naar geworden Ilij had tegenover zijn zeven tegenstanders geen enkele partij verloren, en haalde de 2800 punten in 123 beurten, dus met een gemiddelde van 22.76. Tweede was de Eranschman Faroux, die twee partijen verloor, maar die toch een gemiddelde haalde van 22.84; derde Van Belle (België) met een gemiddelde van 21.13. Onze kampioen Dommering was vierde met 1 verloren partijen en oen gemiddel de van 17.95; Robijns zesde met vijf ver- 4oren partijen en een gem. van 19.08. NAGEKOMEN BERICHTEN. DE VERMISTE TRAWLER LONDEN. 23 Febr. V D Hoewel de lucht krach ten van den lorschen Vrij staat hun onderzoek voortzetten haar den vermisten trawler Cardigan Castle, zijn hun pogingen nog niet met succes be kroond. Hel reddingswerk wordt be- muet'ljkt door het slecht weer. Men ge>ooft, dat drie overlevenden hulp af wachten op een klein eiland. HET OUDE ROME. ROME, 23 Febr V. D. Mussolini heeft hel plan opgevat het oude Rome te restaureeren en met dit doel zal op een open plek nabij hel Vaticaan een kolossaal groot hadhuis verrijzen, voor zien van allo geriefelijkheden. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHT. GOES, 23 Febr. Op de graanmarkt Was do aanvoer klein, met weinig vraag Tarwe f 11.50—13, winter- en goudgerst 9—10, haver 9—10, kookerwlen 12—13 50, kroonerwten 14—22, bruine boonen 8— 11.50. paardeboonen 13. DE TOESTAND BIJ HET POSTBESTUUR- Een negen tal hoofdinspecteurs van P. en T hebben in een adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal de wenschelijkheid uitgesproken dat een commissie wordt benoemd tot onderzoek van het huidige conflict tusschen den Minister van Waterstaat en den Direc teur-Generaal, alsmede naar de reeds ge- ruimen tijd bestaande misstanden, die dergelijke verwikkelingen mogelijk maken UIT EEN WAGEN GESLINGERD. Gisterenmorgen 8 uur toen de voer man Kiezebrink te Apeldoorn zich met paard en wagen naar de markt te Apel doorn wilde begjeven kwam het paard op de Yassendsche grens te schrikken voor een auto. Het paard sloeg op liofl met het noodlottig gevolg dat Kieze brink van den wagen werd geslingerd, en weinig oogeublikken daarna, na eerst nog naar den toestand van zijn paard te hebben geïnformeerd, den geest gaf. EEN DROEVIG ONGEVAL. Bij het uit de rails loopen van goe derenwagens van den trein van hel em placement Arnhem kreeg gisteravond de gehuwde rangeerder J. Mulder een on geluk, waarbij hem de heupbeenderen uit de buikkom werden gedrongen, en een voet overreden. Zijn toestand was lieden redelijk wel. BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 23 Febr. 3 uur. Veel uitbreiding had de handel ter beurze niet ondergaan. Van de rubberwaarden gaven Amster dam rubbers de grootste omzetten le aanschouwen- Algemeen ondergingen de koersen een verlaging, in overeenstem ming met de rubberprijzen, die een ver der verlies leden. Ondev de Aand. Handelsvennootschap pen waren het opnieuw preferente Ban- dah's, waarin nogal wal omging, en die zicli kenmerkte door een voortgezette rijzing. Tabakken waren weinig veran derd, doch eerst toch zwak. Olieafd. rustig. Koninklijken werden even laler genoteerd. Suikerloudson slechts kleine v.irialics Prol. 2—2'/, pet. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 25 Febr. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren: Londen 12.14 een zestiende (12.141/g). Berlijn 59 13 (59 43). Parijs 8.98 (8.97). -Brussel 11.35 (11.35). Zwitserland 18.06 (48.06) Weenen 35.15 (35.15). Kopenhagen 65.— (64.92i/a). Stockholm 66.85 (66.85) Oslo 54.25'(53.70). New-York 2.49Vs (2.495/8). DE FRANSCHE EXPEDITIE IN BOVEN SOEDAN. CAIRO, 23 Febr. Y.D. De Franschc expeditie tegen den Nubastam in Boven Soedan, hoeft reeds 35 slachtoffers onder de inboorlingen gemaakt. Drie rebellen zijn als gevangenen naai* Ohanloen ge bracht. GROOTE HOTELBRAND. NEW-YORK, 23 Febr. V.D. In een groot hotel te Harlcyville is gisteren brand uitgebroken, die zich snel naai* vele bovenverdiepingen uitbreidde. Het huis brandt nog steeds. Reeds zijn 7 dooden en 40 gewonden uit de puinhoo- pen gehaald. Men vreest dat nog meer dere slachtoffers gevonden zullen wor den. AFLOOP VERKOOPINGEN. - Maandag werd te Rilland door B. en W. in het openbaar verkocht de voormalige onderwijzerswoning annex ge meentelijke bergplaats en arrestanten-; lokaal. Het geheel werd in tweeën ge veild en daarna gecombineerd. Kooper werd de heer D. Bïok Az. le Rilland voor de som van f4600. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Uit Geffen is geboeid naar Den Bosch overgebracht J. de H., die zijn 16- jarigen zoon en zijn vrouw had mishan deld. De jongen had zelfs hel bewustzijn verloren. De 15-jarige M. L. is Maandagavond op het Al co r plein te Rotterdam vast gegrepen door een haar onbekenden man, die een stuk van haar haarvlecht af sneed, waarna hij vluchtte en wist le ontkomen. Later is de haarvlecht op dit plein teruggevonden. Zaterdagavond is de 39-jarige werk man G. Z. bij de olie-fabriek Calvé-Delft te Delft van een 5 meter hooge stelling gevallen. Met gebroken armen cn pojsen, gespleten .ueusbeen cn ernstig inwendig gekwetst, is de man naar het ziekenhuis Bethel te Delft vervoerd en daar ter verpleging opgenomen, De heer J. N. uit Delft is Zaterdag op den Haagweg met zijn splinternieuwe luxe-auto tegen een vrachtauto gereden. 'De heer N. kreeg geen letsel, maar zijn auto werd geheel vernield. Tn een perceel aan den Schenkwcg in Den Haag is "de alleen-wonende we duwnaar C. E. B.. 64 jaar oud, door gasverstiklcing om het leven gekomen. De oorzaak is vermoedelijk, dat de gasslang van de gaskachel ingescheurd, was, cn de man verzuimd heeft, de| kraan te sluiten, alvorens naar bed te gaan. Te Beerse (gemeente Ommen"' is een paard van den landbouwer K. op hol geslagen. Een ongehuwde vrouw uit de gemeente Den Ham, die op den wa gen zat. viel er af en was' terstond dood. De voerman kwam er ongedeerd af. Vrijdagmiddag geraakte hel 5-jarige knaapje J. A. E. te Utrecht al spelende in de Nieuwegracht. Een politieagent sprong gekleed te water en dook ver scheidene malen doch zonder resultaat. Het lijkje is later opgehaald. Te Oud-Lutten Ambt Hardenbcrg) is de groote landbouwschuur op de boer derij Willemshoeve", totaal afgebrand, meldt de ,,Zw. Crt." De oorzaak hiervan is onbekend. De in de schuur aanwezige ongedorschte rogge, zijnde de opbrengst van 4 H A. land, werd «en prooi der vlammen. Verder verbrandden eenige landbouwgereedschappen, zoomede oen aanwezige dorschmachine. Een en ander is verzekerd, doch niet hoog. De veehouder S. te -Weesp zou Vrijdagochtend een kudde schapen ver weiden. Hij moest daarvoor gebruik ma ken van een z.g. landoverweg over de spoorbaan, even voorbij het station al daar. Juist passeerde de sneltrein Hilver sumAmsterdam. Een aantal schapen sprong verschrikt op den berm van den dijk. doch een zevental bleef op de spoor baan loopen, met het gevolg, dat zij door de machine vermorzeld werden. Tegen den eigenaar der schapen werd nog proces verbaal opgemaakt, omdat hij had moeten zorg dragen, dat de spoor baan, op het oogenblik dat de sneltrein passeerde, vrij was. De toestand van het slachtoffer, dal bij den broedertwist in de Schoolstraat te Roermond werd gewond, is naar om standigheden tamelijk goed. Te Swalmen is Maandagmorgen, de 16-jarige arbeider F. uit Roermond, iu een glasslijperij tusschen drijfriemen ge raakt Hij werd geheel vermorzeld. Op den Oldenzaalschen weg bij En schedé is de landbouwer S. uit Lonne- ker met zijn motorrijwiel geslipt. Met een ernstige hersenschudding werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. De politie te Angers stelt een on derzoek in naar een belangrijke affaire ■yaarvan de hoofdpersoon, zekere Slap per, een Hollander is, die zijn correspon dentie onder no. 357 uaar een j>ost in Amsterdam laat adresseeren. Hij werkt met het beruchte sneeuwbal systeem, dat hij onder den naam „gou den regen" aandient. Een serie van 4 stukjes a 3 gulden moet gekocht worden en bij vier kennis sen geplaatst, enz., tot de .„sneeuwbal" zes series heeft volgemaakt. Dit Ik-toe kent, dat een sommetje van bij de 150.000 francs vol ts. De eerste kooper van de eerste serie heeft recht op een prijs van 22.000 fres., als de 6 series in minder dab. 3 maanden zijn geplaatst en er niet meer clan 14 dagen verloopcn zijn voor de plaatsing der series van 4 biljetten, aan eiken kooper gedistribueerd Aan deze voorwaarden is natuurlijk niet te voldoen. .Het aantal slachtoffers van dozen truc is aanzienlijk. S. had agenten in heel Frankrijk. (Msb.") Zondagnacht heeft te Hannover oen 27-jarige werklooze metaalarbeider in do woning van zijn ouders een jong meisje, wier identiteit nog niet is vastgesteld, ver moord. Na de misdaad te hebben ge pleegd poogde de moordenaar het lijk in stukken te snijden. Hierbij werd hij door zijn vader verrast, die hem onmid dellijk zelf naar het nabijgelegen politie bureau bracht. Te Leeswood (Engeland) vond een 6-jarige knaap in een veld een fleschi met inhoud. Hij nam ze meé naar huis en gaf ze aan zijn 2-jarig zusje om er mee te spelen. I De kleine nam de kurk er af cn' bracht iets van den inhoud der flesch in haar mond. Daarna gaf ze een schreeuw en overleed eenige oogenblikken later in de armen harer "moeder. Een dokter, die een onderzoek in1- stelde, bevond, dat de flesch strychnine bevatte. In een vuurwerkfabriek te Barce lona had een ontploffing plaats, waarbij twee meisjes gedood en vijf zwaar ge wond werden. 0 HET VERMISTE VERKEERSVLIEGTUIG. Zondagmorgen is te Katwijk aan Zee het lijk aangespoeld van sergeant Vos, den - waarnemer van het vermiste leger vliegtuig. Het lijk vertoonde een wond aan het voorhoofd. (Hbld.) o MOORD. Zaterdagmorgen is uit de Van Ech- tensvaart, bij Zwarte Meer (Drente), het lijk opgehaald van den 23-jarigen E. Huy- sing. Het lijk was vree sol ijk verminkt, hef vertoonde snij- cn steekwonden. Een dok ter stelde vast. dat H. niet was verdron ken, doch aan verwondingen moet zijn overleden. Nader bleek, meldt de N. R. Crt.. dat Zondagavond een hevige vechtpartij hoeft plaats gehad, waarbij H. is mishandeld. De (lader, de 18-jarige De V.. heeft reeds bekend, den moord te hebben gepleegd. Een medeplichtige is naar Duitschland! gevlucht. Het is niet zeker, of de moor denaar zijn slachtoffer na de mishande ling in het water heeft geworpen. De V. moet ovuler den invloed van sterken drank zijn geweest. Eenige meisjes zijn van den moord getuige geweest: zij heb ben niets durven vertellen. OP EEN TREIN GESCHOTEN. Nabij Schiedam is Maandag door don 16-jarigen N. H. niet een windbuks op een trein geschoten, waarbij do 20-jarige O. van Hoek van Ho'land. in een oog werd getroffen. Hij zal dat oog moeten inisscn. Tegen H. is proces-verhaa1 op gemaakt. HET WATER VALT. De berichten uil de rivierstreken lui den heden veel gunstiger. De was. die zeer dreigend was, is tot staan gekomen. Een lichte val is begonnen, en de be richten uit Duitschland en België doen verderen val verwachten o HET STOOMSCHIP ..BOETON" De directie van de maatschappij ..Ne derland" ontving ALoandag een telegram, dat het stoomschip ..Boeton" is leegge pompt en waarschijnlijk heden van Brost, naar Amsterdam zal vertrekken. BLIKSEMSCHADE VAN EEN HALF MILJOEN GULDEN Bij liet naderende onweerseizoen ves tigen wij de aandacht van bewoners en eigenaars van landhuizen en van andere geïsoleerde woningen op het feit, dat een gebouw een grootere trefkans voor den bliksem bezit naarmate hel zich verder boven zijn omgeving verheft. Hooge en verspreid gelegen huizen loopen derhal- vé een grooter gevaar. Alen bedenke verder, dat hot mogelijk is zich tegen dit gevaar te. beveiligen door den aanleg van bliksemafleiders De beveiliging moge niet steeds volkomen zijn, het groote nut van bliksemafleiders is reeds sinds tal van jaren door deskun digen van groolen naam boven alle twij fel verheven V001* ons land berekende Prof. van G-u- liki n 1904 de jaarlijksche bliksemschade op gemiddeld een half millioen guldenHij vond verder, dat de toenmalige afleiders de kans op brand bij blikseminslag zes- of zevenmaal kleiner maakten. Sedert hebben de afleiders nog een niet onbe langrijke verbetering ondergaan, ca de jaarlijksche onweersverslageu van het Ale- teorologisch Instituut te De Biidt leggen, telken ja re opnieuw, voor ons land een onbetwistbaar getuigenis af van het nut der bliksemafleiders. GEZONDHEIDSRAAD- B UITENLAH D. DF l'lTBRF.IIMNG DER PERMANENTE VOLKENBONDSZETELS. Terwijl het Duitsche verzoek voor het lidmaatschap van den Volkenbond nog hangende is, houden de andere landen zich blijvend bezig met '11 verdere uitbrei ding. Alen weet, dat Polen, en daarna Spanje en Brazilië op de candidalen- lijst staan, men herinnert zich ook. dat Frankrijk veel voor een toetreden van eerstgennoemd land voelde, Fngelaniil daartegen een slag om den arm hield. ATolgens de Evening Standard heeft het Engelsch kabinet nu echter besloten den Poolschen eisch voor een permanenten zetel niet te steunen Een eigenaardig besluit omdat hel blad erbij voegt, dat dit niets aan het feit verandert dat Cham berlain, Briand in deze aangelegenheid zijn steun heefl toegezegd, en dit ook heef f gedaan. Blijkbaar was er in het ka binet hier geen gevoel vöor. Het blad waarschuwt echter voor ver dere consequenties. Het feil, dal het Engelsche kabinet zoo lang met het nemen van dit Ix-sluit heeft gewacht, levert een gevaar op voor het verdrag van Locarno en zelfs voor den Volkenbond, zegt het. Evenals Zwe den bij machte is het verleenen van een permanenten zetel aan Polen le verhin deren, lennnen Spanje en Polen dit lijde lijk ten aanzien van 'Duitschland doen,

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2