I Avena s kostbare premieboeken voor* de jeugd. AVENA menschcn zijn, die zien, hoeveel de wijk zuster voor Ken en anderen <loet, en dien tengevolge er prijs op stollen de contru- hutie toch te betalen, dan wordt die aanvaard; dergelijke gevallen zijn nu ook reeds voorgekomen. Ds J. G Frericks vond het besluit van het bestuur niet goed. Hij dacht dal het een uitvloeisel kon zijn van den strijd, die in de gemeente gevoerd wordt om en over het Gasthuis, hetgeen van be stuurszijde ontkend werd "He spreker achtte een zoodanig stelsel verkeerd. Hij was de meening toegedaan, dat men niets om uiot moet geven, dan wordt het geen men krijgt des te meer gewaardeerd. Hij zou het daarom ook beter vinden, dat iedereen, waar de wijkzuster bezoe ken moet afleggen, lid is van de veir- eCuigiug en contributie betaalt. Laat het bestuur eenige klassen instellen, te be ginnen met een kleine bijdrage, om op to klimmen tot een goede betaling aan de kas dev vereeniging. De voorzitter deelde mede, dal het be stuur. hetwelk daartoe volgens het re glement de bevoegdlieid heeft, zijn be sluit wenschte le handhaven. De heer li. K Bruins dacht ook, dat liet bestuur een gevaarlijk pad opging. Hij meende, dat het gemeentebestuur een flinke subsidie moest geven. Waar de wijkverpleging werkt in het alge meen belang, zou de billijkheid vragen uit de geldmiddelen der gemeente een ruime bijdrage voor het mooie doel te geven. Hiertegen werd opgemerkt, dat gebleken is, dal van het tegenwoordig gemeentebestuur weinig te verwachten is. De bespreking van dit punt was hier mede geëindigd. Daar de regent van het Burger Gast huis ,de heer G. P H. Wijffels, verklaard had geen bestuurslid van de wijkver pleging le willen worden, werd "daarin voorzien op de wijze als bepaald is jij art. 8, 2,der statuten en als zooda nig gekozen de lieer E. F Timmerman Nadat de voorzitter nog gewezen had op een paar misstanden, welke dreigden in le sluipen, doordal de leden van de wijkzuster bij geboorten en sterfgevallpn soms diensten dachten le hekomen wel ke zij niet geven moei, werd de huishou delijke vergadering gesljplen en trad na 11a de pauze in een openbare bijeen.-' komst op dr. A .1 Iloonveg te Middel- burg met liet onderwerp T. B C Na een korte uiteenzetting dezer volks ziekte. welke zoo vele slachtoffers eischt en zooveel ellende veroorzaakt, werd daarna door lichtbeelden verduidelijkt, wat er door verbetering van woning toestanden, ligtenten, sanatoria, vaean- liekolonnies, boschscholen kan gedaan worden om de T. B. C. patiënten te genezen of aanzienlijk te verbeteren. De in de laatste jaren ingestelde consultatie- buréaux en de in alle streken en dorpen meer en meer tol stand komende wijk- verplegingen met daaraan verbonden T. B. C bestrijding en T. B C. huisbezoek- ster verrichten een zeer nuttig werk en worden daarom door hoogere en lagere bestuurslichamen krachtig gesteund. Een welgemeend applaus volgde op deze boeiende toch ernstige causerie, waarvoor hem door den voorzitter harte lijke dank gezegd werd. Met een opwek kend woord lot allen, om ieder in «ijn eigen king propaganda te maken voor het ledenaantal opdat de .yereeniging sited:, meer in kracht moge toenemen werd de bijeenkomst gesloten. (Voor verder Stad en Provincie zie men hel Hoofdblad.) PltOV IN C1ALE ZEEUWSCHE SCHOONHEIDS- EN ARCHAEOLO- GISCHE COMMISSIE. Aan het verslag over 1925 van boven genoemde commissie, uitgebracht aan Ged. Staten van Zeeland ontleenen wij dat naar aanleiding van ©en circulaire van den Minister van Binnenlandsche Za ken er. Landbouw, een nieuw art. 9 aan het huishoudelijk reglement der com missie werd toegevoegd, waarin bepaald wordt, dal bij opheffing der commissie de onder haar berustende archieven naar de Provinciale griffie zullen wor den overgebracht. Een circulaire van deuzelfden minister van 28 Mei 1923, in aansluiting waarop Ged. Staten nogmaals de aandacht der gemeentebesturen op de commissie ves tigde omdat bel ging om het behoud van natuurschoon, sorteerde in het afgeloo- pen jaar voor de commissie nog geener lei effect. Daarentegen moest de commis sie uil de dagbladen vernemen, dat het Slaa (sboschbeheer een kapverbod had doen leggen op een groot aantal boomen langs liet kanaal van Sluis naar Brugge en op de wallen, die door het gemeente- bestuur van Sluis ten doode waren op geschreven. Op aesthetisch gebied werd aan Ged. Stalen advies uitgebracht op een drietal ingekomen verzoeken om ontheffing ter zake van de verordening tot het weren van inbreuken op natuurschoon door re- clamemiddelen onder de gemeente Kat- tendijke, Neuzen en Scherpenisse. Voor hel gemeentebestuur van Goes werden 14 aanvragen om vergunning tot verbouw en 27 voor nieuwen aan bouw behandeld. Van de laatste konden 4 alleen worden goedgekeurd, wanneer nader door de commissie gewenschte veranderingen werden aangebracht, Ier- wijl ten aanzien van 2 bouwplannen af keurend moest worden geadviseerd. Voor .3 van de verbouwingsplannen werd een verbetering in overweging gegeven. De Overige plannen werden goedgekeurd". terwijl van de beide afgekeurde plannen één. ju tweede "instantie slechts voor waardelijk kon worden goedgekeurd. Voor bet eerst werden ook 6 bouw plannen voor de gemeente Zoutelande onderzocht, ten aanzien van één werd een afkeurend advies verstrekt en len aanzien van een ander werd een .ge ringe wijziging aan de hand. gedaan. Het zal hel streven der commissie zjjn te trachten le bewerken, dat de toekomstige bebouwing van dit schilderachtig aan de duinen gelegen dorp zooveel mogelijk bij den natuurlijken eenvoud der omge ving zal aansluiten. Tegen de plannen voor d,en bouw van een schoolgebouw te Kruidingen had de commissie geen bezwaar3 voor dat voor een woning met postkantoor te Rilland- Ba tli werden een aantal verbeteringen voorgesteld. Ook het gemeentebestuur van Sluis riep de huig) der commissie in leu aanzien van liet plan tot verhou ding eener woning, die het, en terecht „niet passend" vond voor Sluis. In dit uitzonderlijk geval besloot de commissie in afwijking met den door haar aangeno men regel, niet met aanwijzigen te vol staan, doch werd een concreet plan over gelegd. Een artikel van den heer J. P. Mieras in het Bouwkundig Weekblad toont aan boe'ook hier toezicht .op de bebouwing van overheidswege geen over bodige bemoeienis is. Aan de gemeenten Aardenburg, Brou- ershavcn, Hulsts Sluis en Veere werd 'erzochl een monumentenverordening in le steilten alleen Sluis en Veere vol deden hieraan, doch pleegden nog geen overleg met de commissie jnzake het vaststellen der lijst van monumenten. Naar aanleiding vaneen medede.eliing, dat hetgeen over was van het oude klooster Walerlposwervc onder Aagte- kerke zou worden gesloopt, werd een onderzoek ingesteld. Hel klboster was op het einde der dertiende eeuw van Noorddijk op Noord-Beveland naar Wal cheren overgebracht en was nog in 1560, toen Margriete Borbon abdis was, in. we zen; in de stormen van den Geuzentijd ging het kort daarop teniet. In den aan vang der 17de eeuw herleefde het eu op de puinhoopen van het oude klooster v\erd een buitenplaats opgetrokken; naar aanleiding van een steen met spreuk en Anno 1626, schijnt hel aannemelijk den herbouw op dat jaar te stellen. In de 18e eeuw geraakte het huis in. ver- ral; in 1715 blijkt de "toren, die in 1717 log aanwezig was te zijn afgebroken. La ter werd hel huis een gewone boeren hofstede Slechts fragmenten van 'len ouden staat bleken bij een bezoek nog aanwezig te zijn. Twee kelders met tongewelven (waar om één gespaard is), het onderstuk van bovengenoemden Iraptoren met zand- slcenen treden, en een laat-Gothische schouw met zandstecuen wangen, waren overgebleven uit den kloostertijd. Uit wendig was hiervan minder te bespeuren. Wei bleek een deel van het huis in oude moppen opgetrokken, doch in zoo zon derling verband, dat de conclusie ge wettigd schijnt, dat hel hier een herhouw betreft, waarbij gebruik is gemaakt van het oude materiaal. Uit de 17de eeuw dateeren, behalve bovengenoemde steen, een eenvoudig gemetseld steenen gang- poortje; beide zijn na de afbraak van het huis naar het museum van het Zeeuwsch Genootschap overgebracht. De commissie liet van het in- en uitwendige eenige foto's nemen, ten einde aldus de herin nering aan het voormalig klooster le- •ndig te houden- Ook worden gemeld de bemoeiingen der commissie bij het maken van eeai doorgang in den zijvleugel van de in 1650 gebouwde Kaai- en Waterpoort te Aar lenburg naast den bestannden hoofddoor gang. Het mocht gelukken het gemeente bestuur te overtuigen van de onwensche- lijkheid. in het nieuw te bouwen poortje 'raitatiezandsteenen blokken en sluitsteen aan le brengen, daar het, afgescheiden an het ongeoorloofde van het gebruik an namaak-zandsteen aanbeveling ver dient, ook door het materiaal te laten uitkomen, dat deze doorgang in later tijd is aangebracht. Ook werd het ge meentebestuur op het hart gebonden, de oude steen, die vrijkwam, weder te be zigen Dat dit niet overbodig was, blijkt uit het feit, dat men vroeger een stuk- gereden hoek van den hoofddoorgang met een geheel andere steensoort heeft bij gewerkt. Aau de gemeente Veere werd aangege ven hoe een huisje aan de Kaai, dat in voorkomende gevallen als cachot wordt gebruik! en dat een deel van het aspect der Kaai vormt, welke in don laatsten tijd reeds te veel heeft geleden door onoor deelkundige veranderingen, met geringe kosten in belioorlijken staat zou kunnen worden gebracht. De raad voteerde het bcnoodigdc bedrag op de begrooling 1926. Bij de afbraak van de Ned. "Herv. kerk te Axel, werden 8 grafzerken te voor schijn gebracht, waarvan de voornaam ste waren, die van de familie van den Kurgpmeester Lammens en die van jlir. F de Chaulraine, diet. Rroucqsaut, com mandant van Axel, overleden 7 Septem ber 1661 en diens echtgenootc M. A. E, de "Bernuy, overleden 27 Maart 166" In totaai zijn in 1925 33 aan rnr. Bloys van Tresling Prins niet beleende zerken in 12 verschillende gemeenten in het hand exemplaar van zijn werk bijgeschreven-. Dil geschiedde ook met het hand-exem plaar van de Voorloopige lijst der monu menten van geschiedenis en kunst. Te Aardenburg en Axel heeft de secre taris de gegevens gecontroleerd, terwijl 1 hij geholpen door den heer J. Kreuine, secretaris der commissie voor Zeeuwsch folklore, oude tegeltableau* in boeren huizen le Heinkenszand opspoorde Ten opzichte van de Zeeuwsche Molens was 19B5 minder ongunstig dan 1924 Ge opperde bezwaren legen het behoud van den yftndmolen te St. Laurens bleken ten slotte niet onoverwinnelijk, en de molen zal blijven draaien De voorzitter nam zitting in het bestuur der Vereeni- ging „De Hollandsche Molen". RECHTSZAKEN. De buitengewone kamer der recht bank te Amsterdam behandelde de zaak tegen J D., die 4 Mei j 1. een dainc. heeft aangereden, tengevolge waarvan de dame een gecompliceerde breuk aan het onderbeen heeft gekregen. Zij heeft ge- ruimen lijd in het ziekenhuis gelegen en is nog niet geheel hersteld. De bestuurder van de auto, die blij kens de goluigenverklaringen onder in vloed van sterken drank was, reed links van den weg. Eisch: 6 m. gev.straf. Voor de rechtbank te Tiel heeft terecht gestaan J. de L. te Culcmborg, beklaagd van aanranding van eer en goeden naam van den rijksveldwachter J. J. S. en van Ji. en J. H. allen te Everdingen. Verdachte had geschreven, dat meermalen uit het huis en de schuur van getuige J. J. S. in de richting van het jachtterrein van den sigarenfabrikant C. L. op hazen was gescholen door de getuigen J. en J. II. S. en zulks in te genwoordigheid van genoemden rijks veldwachter. Tegen beklaagde werd we gens smaadschrift r 200 subs. 100 dagen geéiseht. o— Politierechter te Middelburg. In de zitting van Vrijdag waren dc volgende personen gedagvaard C. J. de K., 20 j., slager, Colijns- plaat, wegens mishandeling van M. v. Weele te Kortgeno, in den nacht van 1 op 2 Jan 1926. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak idem. M. M. J., 20 j., werkman, Duivendijke, wegens mishandeling van Stoffel Bos te Duivendijke op 30 Dec. 1925. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak idem. A. J. G., 30 j., herbergier, Oosllcapelle, werd beklaagd dal hij op 8 Januari j.l te Oosllcapelle: lo. toen de rijksveld wachter Dekker hem beetpakte om hem naar zijn woning le brengen, zich daar tegen met geweld heeft verzet; 2o. op zettelijk een rijwiel van dien veldwach ter heeft beschadigd door daartegen te (rappen; 3o opzettelijk dien ambtenaar heeft beleedigd. Eisch f 50 of 50 d, h Uitspraak idem, C. M. de B., 20 jaar, timmerman te Ilansweert, wegens mishandeling van Jasper Kouwer te Ilansweert op 9 Jan j.l. Eisch f 10 of 10 d. h. TJitspr. id A. de G„ 52 j., werkman, Hoek, werd ten laste gelegd, dat hij op 9 Jan. j 1. te Hoek opzettelijk Adriaan Beaufort heeft beleedigd. Eisch f 10 of 10 d. h Uitspraak idem. Veroordeeld wegens diefstal: A. D., 23 jaar, werkman. Vrouwepolder, lot f15 of 15 d. h. Kantongerecht te Middelburg Door het Kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegensverwekken van nachtrumoer: L. J., \V. G., ieder f 5 b. s. 5 d. h.; J. M., f 5 b. subs 1 w ts-, G. de V., teruggave aan ouders, allen Oostkapelle; met een voertuig zonder noodzaak de linkerzijde van den weg houden; A. de H. en J. A., Koudekerlce, ieder f5 b. s. 5 d. h,; met een motor rijtuig in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: J. S., ICoitdekerke, f5 subs. 5 d. h fietsen zonder licht-. \V. W., Middelburg, f5 b. s. 5 d. 'h dronkenschap en de orde verstoren: P. J. L. F. J,. P., Vlissingen, 1' 10 b. subs 10 d h.; dronkenschap: II. V., Hilver sum, f 5 b. subs. 5 d. h.; met een rijwiel zonder noodzaak de linkerzijde van den weg houden: A. L. en N. C., Vlissingen, ieder f3 b. s. 3d. h.; wateren buiten <le daartoe bestemde bakken- A. \V„ Arnemuiden, f 3 b. s. 3d. h.; op ver boden lijd een voorwerp uitkloppen: P. S., Vlissingen, f 3 b. subs. 3d. li.; op verboden plaatsen zand halen: D. L, "Westkapelle, f 2 b. s. 2 d. h.; tegen een raam van een gebouw staan: G. de V. P-'/lissm^ei f 3 b. subs 3d. h.: mei een rijwiel zonder noodzaak rijden over klinkerpaden: P. v. d. V., Middelburg, f 2 subs. 2 d. li.;- zonder daartoe gerech tigd, loopen over een anders grond J. B., Vlissingen, f 3 boete subs. 1 week tuchtschool. ONDERWIJS. De vereeniging voor Ohr. Lager derwijs hield Vrijdag te Rit them haar vijfde jaarvergadering. Na de gebruike lijke Opening eu een inleidend woord van den vice-voor zit ter, werden eenige huishoudelijke zaken afgehandeld. Het jaarverslag van den secretaris en het fi nancieel verslag van den penningmeester, beide over 1925, luidden gunstig. In het bestuur was een vacature door het vertrek van ds. 0. Sundermeijer naar St. Nicolaasga. Na de derde stemming bleek, dat de hoeren W. Ovaa Jr. en L. 0. de Visser evenveel stemmen hadden verkregen. Door een kleine meerderheid der vergadering werd de heer L. 0. de Visser -aangewezen als te zijn gekozen, daar hij de oudste in jaren was. I Het hoofd'der school hiéld daarna een lede? pais Havermout IllMnvertogemvoordlger toor Nederland: B. van der Sluys (Ing. Med lezing over: „Gods werk doen". Door het bestuur werd medegedeeld, dat ieder in dc .gelegenheid wordt ge steld om aandeelen A f 50 te nemen in do leening, noodig door den aankoop van de woning voor het hoofd der school. In do tweede week van Maart zal er een ouderavond met openbare les worden gehouden. Vrijdagavond werd le Rilland- Bath een algemeene vergadering gehou den van de leden der bewaarschool. Uit het verslag bleek dat aan het einde van het jaar 1925 44 leerlingen op de school waren en aan het begin van liet jaar 30. Uit de rekening bleek, dat ontvangen was over 1925 een bedrag groot f 1944,101/2 en uitgegeven f 653.891/2, batig slot een som van f 1290.211/2- Hieronder is begre pen ren bedrag van fl250j voortkomende uit den gehouden bazar. Besloten werd f 1200 op de Rijkspostspaarbank te zetten- Do begrooting werd opgemaakt op een bedrag van f 586.40. Getracht zal worden een eigen gebouw le stichten, dit jaar wel geen bezaai* te houden,, doch iets daarvoor in de 'plaats te stellen om den firiancieelen toestand nog te verbeteren. VERKEERSWEZEN, I'OST EN TELEGRAFIE. I n d. Stoomvaartlijnen. Indrapoera, p. 20 Febr. v.m. Straat Bonifacio, Rotterdam n. Batavia. Soemba, 20 Febr. v. Port Said, Bata via n. Amsterdam. Patria, p. 20 Febr v.m'. 7 u. Suez, Ba tavia n. Rotterdam. Prins der Nederlanden, 20 Febr. v Havre, West-Iudiê n. Amsterdam. Roepat, 20 Febr. v. Amsterdam n. Ba tavia. Bondowoso, 18 Febr. v. Medan n. Ba tavia. Batjan, 20 [Febr. v. Suez, Amsterdam n. Java. Johan de Witt, 20 Febr. le Genua, Ba tavia n. Amsterdam. Kawi, 20 Febr. te Rotterdam v. Bata via. i Modjokerto, 20 Febr. v. 'Rotterdam n. Batavia. Prinses Juliana p. 19 Febr. Ouessanf, Amsterdam n. Batavia. Tjerimai, 19 Febr. v. Singapore, Ba tavia n. Rotterdam. Grolius, 18 Febr. v. Medan, Amsterdam, n. Batavia. Kevlosono p. 20 Febr. Fivuslerre, .lava n. Rotterdam. Krakatau, 18 Febr. v. Port Swellen- ham n. Batavia. "Tunoj 19 Febr. v. Havre, Curacao n. Amsterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Volendam, 19 Febr. 's midd. 12 u. v. Halifax, Rotterdam u. New-York. Vechtdijk, 18 Febr. n.m. 7 u, II in. 130 mijl Zuid v. Valentia, Rotterdam n. New-York. Binnendijk.. 19 Febr. v.m. te New-Yovk v. Rotterdam. sionnair in granen 3. J. R., van de lirnia v. d. D. le Rotterdam, wegens het ont trekken van gelden, waarop krachtens des wet beslag gelegd was. Uit Brugge was lc Rotterdam een lading tarwe eu gerst, groot ongeveer 46.000 K.G., aan gevoerd, welke goederen aan een fail lieten boedel onttrokken waren. De cen trale recherche, heeft op deze lading beslag gelegd, op verzoek van den on- derzoekingsrcchter le Brugge. Het graan was geadresseerd aan de firma v, d, D. In overlei met den onderzoekingsrech- ter verzocht dc politie aan de firma v. d. D., dc pc-rlij te verkoopen. Van de opbrengst v<ji dezen verkoop is een be drag van ongeveer f 6000 verdwenen. De boeken zijn in beslag genomen. (N. R. Crt.) Zaterdagochtend is nabij Dordrecht een man door een trein overreden. Hij was onmiddellijk dood. De scheepsdokter uit Abcoude,-die de vorige week in de Plantage te Am sterdam bij het springen van de tram gevallen was, is thans aan de gevolgen overleden. De politie le Doelinchem1 heeft in verband met de relletjes als uitvloeisel van de slaking bij de tram Zutphen-— Jïmmerik proces-verbaal opgemaakt te- ;en den heer V., sociaal-dem1. weti louder van Doelinchem, ter zake van beieediging van een ambtenaar in func- J tie. Zaterdag is te Geldrop het tweejarig kind van den heel* J. door de f tram gegrepen en gedood. Bij een winkelier le Zwolle is, naar de „Zw. Crt." meldt, de voorraad kaas in beslag genomen naar aanleiding van vermoedelijke kaasvergiftiging. Reeds verleden week deden zich vergiftigings verschijnselen voor bij eenige personen, die kaas, afkomstig van bedoelden win kelier, hadden gegeten. Thans zijn cr weer eenige gevallen bijgekomen, vijf in totaai. De partij kaas is hij den keu ringsdienst ter nader onderzoek. Aan boord van het s.s. „Loudon" van de Kon. Paketvaarl Mij., met be slemming naar Bandjirmassin, had een ontploffing plaats in een compressor, 't Schip keerde naar Soerabaja terug. De vierde machinist werd gewond. Bij de directie van de Kon. Paketvaarf Mij. le Amsterdam 3s nog het volgende telegram ontvangen: Motorschip „Lou don" bij vertrek Soerabaja explosie in machinekamer.a Schade niet belangrijk. Vierde machinist Kampherbeek uit Delf zijl niet ernstig gewond aan achterhoofd. (Aneta). VERSCHILLENDE BERICHTEN. GASVERSTIKKING. .Vrijdagmorgen is de 24-jarige \V. P., huisvrouw van v. A., in (haafl woning aan de De la Reyslraat te Rot terdam dood aangetroffen. Zij was ge storven aan gasvcrslikkmg. De politie heeft haar man aan een verhoor onder worpen en hom in bewaring gesteld. In het gezin kwam den laatsten lijd nogal eens ruzie voor. Ook Donderdagavond laat was er oncenigheid. Den volgenden morgen beweerde de man aanhankelijk niet le weten, waar zijn vrouw was. Toen zij later dood in de keuken ge vonden werd, schrok hij hevig. De po litie onderzoekt nog, in hoeverre de man aansprakelijk gesteld kan worden voor haar dood. De man is later weer op vrije voeten gesteld, daar zijn onschuld bleek. x DE BRAND OP DE „BOETON". De directie van de Mij. „Nederland" te Amsterdam heeft Zaterdagmiddag uil Brest een telegram ontvangen, meldende, dat de brand op het s.s. „Boeton" bijna geëindigd is. Het voorschip staat to* laan dc schotten van de machinekamer onder water. De militaire autoriteiten vcrleenen alle medewerking om het schip leeg le maken. Een later telegram méldt, dat de brand is gebluscht. Zaterdagnacht is ingebroken in de boterfabriek van den N. Brabantsch Chi*. Boerenbond te Erp bij Veghel. Er is, voorzoover kon worden vastgesteld, ongeveer f 9000 gestolen. De dieven zijn er blijkbaar van op de hoogte geweest dat iiet dien dag betaaldag was voor de leden van den Bond. De 2ys-jarige J. v, d. W. heeft in onbewaakt oogenblik hel raam van de achterkamer van de ouderlijkep woning, gelegen op de derde verdieping van een pand aan de Brielsehe laan le Rot terdam opengeschoven. Het ventje heeft zich toen te ver over het raamkozijn ge bogen, met het gèvblg, dat het op het plaatsje van de benedenburen gevallen is. Het kind klaagde over pijn in den buik. De geneeskundige dienst heeft hel naar bet ziekenhuis aan den Cool singel vervoerd. Het had oogenschijnlijk geen letsel gekregen. De centrale récherche hééft proces- "Blectrische Drukkerij ff. W. den Boer, verhaat opgemaakt legen den commis-E Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6