MissBlanche •RINGERS' PASTILLES maar zij, die vóór lJufi van dit jaar lid worden, worden geacht reeds een; jaar lid te zijn. Geschrapt werd uit het concept, dat de bestuursleden lid van den A. W. B. moeten zijn. Hel hoofdbestuur zal uit 6 leden en afgevaardigden van de afdeelingen be staan, maar voor de eerste maal zal dit 7 leden zijn en afgevaardigden. Hel da- gelijksch bestuur zal bestaan uit den voorzitter en twee commissarissen en een te benoemen secretaris-penninglrnees- ter. De bestuursleden zullen voor^3 jaar gekozen worden er zijn c lelijk herkios- t Een afdeelipg zal minstens 20 leden, moeten [ellen én als zij zich uitstrekt over twee gemeenten of buurtschappen, 30 leden, een en ander nader bij ïmish. reglement vast te stellen. Voor de ont binding der vereeniging zal een voorstel noodig zijn van het hoofdbestuur of nrinsiens één vijfde der leden. Een be sluit tot ontbinding kan genomen worden met drie vierde der uitgebrachte stem- «aten in een vergadering, waarin minstens de helft der leden tegenwoordig is; in een tweede vergadering met drie vierde der stemmen, ongeacht het aantal aan wezigen Voor een wijziging der sta tuten is twee derde der stemmen van de op een vergadering aanwezige leden noodig. Bij ontbinding der vereerifging komen alle eigendommen aan den A. N. W. B. De heer Du dok van Heel deelde mede, dal hij een lid voor het viever^ heeft verworven, die f 100 daarvoor wenscht te betalen. Dit werd met groöte instemming ver nomen en zaï de verdere mogelijkheid iflie wort leden aan te nemen in het H. R. worden opgenomen. Thans werden tot bestuursleden geko zen de heeren C. A. van "Woeldereh, burgemeester van Vlissingen, voorzitter; H. P. baron v. d. Borch tot Verwöïde, burgemeester van Koudekerke. L. Si- monse, burgemeester van Biggekerke; D Kodde, burgemeester van Zoutelancle; snr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, burge meester van Westkapelle; nir. R. M. van Dusseldorp, lid van Ged. Staten, lo Mid delburg, en J. Bergsma, te Zoutelande. Als commissarissen zullen optreden de heeren baron Van der Borch tot Ver volde en Bergsma. Mocht laatstgenoem de hiertegen bezwaar hebben, dan is de heer Kodde bereid. Tot secretaris-pcnningm. tegen een ver goeding van f 50 per jaar werd benoemd de heer J. Louwersc, eerste klerk ter gemeentesecretarie te Vlissinglen. De voorzitter deed thans mededeeling van een schrijven van den Polder "Wal cheren, waarin de voorwaarden zijn neergelegd voor het verleenen van ver gunning van die zijde. Daarin wordt er o. a. op gewezen, dat in verband met het erfpachtseontracl de polder zich met den Minister van Fi nanciën moet verstaan. Uit een schrijven van den directeur der registratie en domeinen te Middel burg blijkt, dat z. i. dit niet noodig ia ■en het erfpachtscontract zich niet te gen het geven van vergunning door den polder verzet. Besloten werd den polder te vragen OBai worloopig in afwachting van de Ko ninklijke goedkeuring op de statuten en •eventueel overleg met den Minister, toe stemming te verleenen, en zich te ver binden als de definitieve toestemming niet wordt verleend, alles weer in den ouden toestand terug te brengen. De gestelde voorwaarden worden alle aanvaardalleen werd eenig bezwaar ge vonden in hel opschrift, dat de polder wenscht geplaatst te zien op borden, die de duinbeplanting zullen beschermen ttegen het publiek. Het rijwielpad zal lang zijn 6 K.M. ©n breed 1.30 M. Ook aan de gemeente besturen en aan Ged. Staten zal nu of ficieel de noodige toestemming worden gevraagd. De heer baron v. d. Borch tot •Vervolde bracht dank aan. den heer "Van "Woelderen, die men eerst te opti mistisch had igfeacht, voor alles wat hij heeft gedaan voor de totstandkoming van de vereeniging en liet pad naar Zoutelan de en aan het gemeentebestuur van Vlis singen voor den grooten toegezegdèn steun. De heer Van Woelderen dankte voor deze woorden en bracht zijnerzijds dank voor den steun der andere gemeen tebesturen. Thans werd medegedeeld, dat te Zou telande 40 k 42 contribuanten zijn en een afdeeling is opgericht; te Westka pelle 50 leden en een afdeeling in voor bereiding; tc Koudekerke 9 leden en f 100 direct toegezegd; te Biggekerke 18 leden. Tc Vlissingen zijn thans onge veer 250 personen als lid opgegeven en alleen een 60 70 leden van Ge meenschappelijk Belang bracht f 131 bij een als bijdrage in de kosten van aanleg. Vreemdelingenverkeer schonk f 25. De heer De Buck kwam er tegen op, dat de polder Walcheren als boeman fungeert bij deze kwestie'als raad van den polder ontkent hij, dat er tegen werking is, De voorzitter heeft juist in deze vergadering de kwestie van den polder Walcheren zoo neutraal mogelijk behan deld. Een der aanwezïgne merkte nerg op, dat hij lot zijn verwondering Middelburg niet vertegenwoordigd ziet, waarop de voorzitter hoopte, dat, als de ver eeniging haar werkt uitbreidt, er ook) spoedig een afdeeling Middelburg zal zijn. Met een opwekking propaganda to blijven miaken, sloot de voorzitter hierop LEGER EN VLOOT. - De afdeeling Vlissingen van ce onderofficieren vereeniging „Óns Belang" heeft eene motie aangenomen, waarin wordt uitgesproken, dat een behoorlijke salarisrcgeling, als voorgesteld door .Ons Belang" dringend noodzakelijk is en bo- "indien een nooduilkeering, bedragende een maand salaris mol een minimum'van f 100. Met kracht Wordt er op aangedron gen dat hiervoor door het hoofdbestuur een intensieve actie wordt gevoerd, de vergadering met dank voor de groote bpkomsl. Luilenauls ter zee 2e kl. A. D. A. Peereboom Voller en A. J. Bussema- ker worden 22 dezer tijdelijk werkzaam gesteld bij de marinekazerne te Willems oord. Bij Kon. besluit is benoemd lol. fiscaalplaatsvervanger bij den Krijgsraad in de directie der marine te Willemsoord, ter standplaats van den Commandant der marine in die directie in de gemeente Helder, rar. W,. F. II. Zegers, kapitein der artillerie, commandant van het 2e comp. kustartillerie te Helder. De „IC 1 1." S Januari kwam de nieuwe onderzee boot „IC 11" te Tandjong Priok aan, of ficieel verwelkomd door den officier van piket, luitenant ter zee, Doorman. Ad miraal Gooszen bracht een bezoek aan den onderzeeër. De „IC 11" vertrok daarna naar Soe- rabaja om aldaar op Vrijdag, '15 Januari te arriveeren. De boot is gedureude de geheel© reis van Holland naar Indië in schitterende conditie geweest, terwijl het mooie weer meewerkte om den tocht te veraange namen. De geest op de „Java". Het A. I. D. had te Priok een kort onderhoud metden vlootpredïkant ds. Bartlema, die zich tussclien Soerabaja en Batavia aan boord van den kruiser „Java" bevond. Desgevraagd deelde ds. Bartlema omtrent den geest onder de opvarenden van de „Java" mede, dat deze oneindig veel beter is dan in som mige bladen wordt voorgesteld en dat de geste van sommige raddraaiers bij de marine niet dé sympathie heeft van het personeel in het algemeen. Opmerking verdient, dat onder de ge huwde mariniers, die hun gezin in Indïë hebben, volkomen tevredenheid heerscht. Ge hebt een gelukkige keus, als ge zegt: Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche „Royai". (Ingez. Med.) De uitslag duidt wel heel scherp aan, dal men het beu geworden is, en einde lijk iets gedaan moet worden ter verbe- ring en stabilisatie van de frank. Hoe is die niet gedaald! Nu de Senaat. Menig linantieel pro bleem is daar gestrand! RUSSISCII-ZWITSERSCHE ON BEKM AN DELINGEN VERBRAKEN. Volgens een bericht uit Moskou zijn de onderhandelingen, welke door be middeling van de Fransch© regeering zijn gevoerd tot bijlegging van liet Zwit- sersche-Russische conflict mislukt. De oorzaak hiervan zou volgens een me- dedeeling van den Russischen volkscom missaris gelegen zijn in het feit, dat de Zwitsersche regeering de oorspronkelijke formule om haar leedwezeil over de zaak "Worowski te betuigen, gewijzigd heeft in een voor Rusland ongunsligen zin. Ook moöl zij geweigerd hebben zich in beginsel bereid te verklaren een scha devergoeding* .aan de nagelaten betrek kingen van Worowski uit te keeren. TOENADERING TUSSCHEN NOORD- EX ZUID IERLAND. Wij meldden gisteren, dat betere be trekkingen geconstateerd kunnen worden tusschen Noord- en Zuid-Ierland. De „Morning Post" meldt nu nog verschil lende gevallen, waaruil die toenadering o.a, blijkt- Tot nu toe hadden van de twaalf na tionalistische leden van het parlement an Noord-Ier land, slechts twee zitting genomen, doch gemeld wordt, dat drie andere leden hun zetels zullen innemen, wanneer het parlement van Noorcl-Ier- land de volgende maand weer bijeenkomt. Van de overbüjvenden zijn twee repu blikeinen, doch eenige anderen zouden hun standpunt in verband met de betere betrekkingen, die zijn ontstaan sinds de onderteelcening van het verdrag, over wegen te herzien. Een belangrijker aanwijzing voor de betere betrekking zal tot uiting komen in zake de kwestie Van de wederzijdscne tolbarrières. De „Morningpost" meldt, dat de regeering te Dublin haar oorspron kelijke houding heeft gewijzigd en dat de onderhandelingen over de herziening van eenige regelingen binnenkort waar schijnlijk zullen eindigen. Dez© onderhan delingen moeien worden gevoerd met d© regeering te Westminster, sinds con cessies aan Noord-Ierland beteckenein, dat Britsche goederen op dezelfde gun stige voorwaarden kunnen worden inge voerd. Tusschen Engeland en Ulster be staat geen tariefmuur. Verder wordt gemeld, dat tusschen de regeeringen te Dublin en Westminster reeds overeenstemming is verkregen om trent de nieuwe bepalingen van het ver voer naar den Vrijstaat van Britsche automobielen en van het vervoer naar Brittannië van automobielen, vervaardigd in den vrijstaat. Een herziening is eveneens hangend» van de inkomsten-belasting in Brittannië en den Vrijstaat. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. De Duitsche gezant©n 't© Londen en Pa rijs hebben opdracht gekregen informa ties im te winnen of de Britsche en Fran- sche regeeringen voornemens zijn de sa menstelling van den Volkenbondsraad te veranderen. Hierbij wordt gewezen op de vroegere uitwisseling van nota's met deze naties in den loop waarvan Duitsch- land de voorwaarden heeft kenbaar ge maakt, waarop het bereid was lot den Volkenbond toe te treden. In den loop van die wisseling van nota's is van geen enkele zijde gerept over de mogelijkheid eener verdere uitbreiding van, de raads- zetels tal van schilderijen en andere kostbaar heden. Een van "Dijck is o.a. gered. De schade wordt geschat op 200.000 pond sterling. De weduwe van Lenin heeft geeni vi sum voor Engeland gevraagd en is dus blijkbaar niet voornemens daarheen te [aan. Vandaag wordt te Portsmouth de .Suffolk" le water gelaten, de eerste» an de vijf nip uwe kruisers van 10.000 ton, die ondei het verdrag van Washing ton gebouwd zijn ter vervanging van ver ouderde schepen. De schépen moeien het loopcnde jaar gereed komen. Uit Italië. -- De Italiaansche gezant te Weenen heeft 'n bezoek aan den bondskanselier gebracht en hem verklaard, dat 'them wenscheüjk zou zijn, dat de bespreking au het vraagstuk van Oppor-Etsch in kaimer banen geleid werd Hij legde er daarbij den nadruk op. dat Italië gee nerlei. aanvalsplannen legen Oostenrijk koestert. ("it Japan. De gezondheidstoestand van den Ja- panschen keizer blijft een voortdurende zorg. Door deu heer C. van der Slikke ie Scherpenisse is j.l. Zaterdag bij publieke aanbesteding liet bouwen van huis met laiidbouwschuur gegund aan C. Deurloo, te Tholen voor den ge- heelen bouw of massa f 5675. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. DE FiNAXTlEELE VOORSTELLEN AANGENOMEN* Het is er dan eindelijk door! Maan dagnacht, was^gezegd, moest „de eerste trein vertrekken naar den senaat", er al is 't Dinsdagmorgen half zeven gewor den; men is dan toch zoover gekomen. De gisteren door ons gemelde 'be lasting op de betalingen werd op verzoek der commissie verworpen met 389 tegen 112 stemmen. Toen stelde Briand de kwestie van vertrouwen, en werd het lie ele finantieele voor st el betreffende de nieuwe bronnen van inkomsten aa ngenomen met 258 tegen 145 stemmen. De geheele rechterzijde benevens de commissie stemden tegen de regeering Doordat de socialisten zich van stem ming onthielden kreeg de regeering daar op de meerderheid. Het zijn zware dagen voor de Kamer leden geweest, en zwaar voor het pu bliek om die verwarring van aangeno men en verworpen artikelen te volgen gen. Niemand, die er per slot maar iets uit wijs kon, wat er geschiedde; men weet alleen, dat er meer geld noodig is- ende belastingbetaler zal dit wel geducht op zijn aanslagbiljet merken. Briand kon niet anders dan de kwestie van vertrouwen stellen als 't misliep, natuurlijk. Plots werd de minister van finantiën de hoofdpersoon in het kabi net. Na tal van kabinetscrisissen Is dan nu het pleit gewonnen. Briand hoopte heen en weer, dan weer eens op steun der socialisten .dan op steun van rechts. Uit België. De stakende arbeiders in de ijzer fabrieken hebben het bemiddelingsvoor stel aanvaard, en genoegen genomen met een directe loonsverlaging van 4 pCt. Uit Duitschland. De 'lyphusepidemie te Stettin is een gevolg van het gebruik van besmette melk. Tot dusver zijn er 48 patiënten, die tot 20 verscliillende gezinnen behoo ren. Zij zijn dadelijk geïsoleerd. Boven dien zijn er nog drie verdachte gevallen. De 28ste Februari Is bestemd! als herdenkingsdag van de gesneuvelden in den oorlog. Het aantal werkloozen te Berlijn is gedurende de laatste weck met 6000 tegen 233.000 gestegen. Uit Engeland. De onderhandelingen tot bijlegging der inarconxstenstaking zijn mislukt. De Marconisten kregen een ultimatum. Het contract met den marconistenbond werd n.l. voor een termijn van een maand op" gezegd, welke opzegging echter wordt in getrokken, als binnen zeven dagen de Marconistenbond de voorwaarden dei- werkgevers ter beëindiging der staking accepteert. De brand op Oulton Hall, waarbij, naar wij gisteren gemeld hebben, vijf menschen om het leven zijn gekomen, schijnt ontstaan te zijn in de dienstbo- denvertrekken op de bovenste verdieping. Toen de heer Cooper, die het huis van six- Philip Grey-Egcrton in huur had, gewaarschuwd werd, had de brand al een ernstigen omvang. De heer en mevrouw Cooper en hun gasten etr was huiselijk feestje tea- eere van mevrouw, die van een operatie hersteld was slaagden er in liet huis ongedeerd te ver laten. Majoor Cotton, de rentmeester van het gebouw, trachtte nog zooveel mo gelijk te redden van de kostbaarheden. Met een man of zestien was hij aan het werk ii.n de hal' om schilderijen af 'te nemen, 'toen plotseling 'die zoldering in stortte. De meeste der aanwezigen liepen ernstige brandwonden op en vier hunner, twee dienstmeisjes, een 'knechtje van 18 jaar en een landarbeider, zijn vlammen omgekomen. Een brandweer man die er, hoewel zwaar gewond, nog in geslaagd was uit het gebouw te ko men, i,s later ook overleden- Het huis was meer dan twee eeuwen oud, een statig 18e eeuwsch gebouw, da? vermoedelijk sir John Vaubrugh als bouwmeester heeft gehad. Het bevatte AFLOOP AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 15 Febr. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Kroten 25 ct„ Lof 30—33, Spruiten 1622, Peen 4—5, Zoete Bellefleur 13 20, Zure Bellefleur 8—18, Grauwzoet 14^17, Goudreinet 19—21, Ermgaard 15 20, alles per E.G.; Peen 60—110, Sel derie 115, alles per 10 bos; Savoije Kool 37—81, Roode Kool "65—71, alles per 10 stuks. Goes, 14 Febr. Eieren f6 40, Boter 2.—. Aanvoer V. P. Z. 28.400 stuks. f6.40 per 100 stuks. Aanvoer afnemend, handel traag. Tarwe f 11.50—14.00; Wintergerst f9 10.00, Goudgerst f9 50—10.50; Zomer- gerst f9.50, Haver' 9.00-10.00, Kook- erwten f 12.0013.50; Kroonenvten f 14 22.50; Bruine Boonen f 9.00; Paarden- boonen f 11.50. O Rotterdam, 16 Febr. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 178 paarden, 33 veulens, 2 ezels, 1146 magere rundoren. 726 vette run deren, 214 vette- en graskalvcren, 2172 nuchtere kalveren, 103 schapen en lam meren, 59 varkens, 148 biggen, 6 bok ken of geiten. Prijzen voor. vette koeien le kwal. 20-1.225, 2e kw. 110-100, 3e kw, 0.900.80; ossen le kw. 1.15—1.20. 2e kw. 1.05—0.95, 3e kw. 085-0.75; stie ren le kw. 1,00—1.05, 2e kw. 0 90— 0*80, 3e kw. 0.700.60; kalveren le kw. 1.75 1.90, 2e kw. 1.50-1.25, 3e kw. 1.10 -0.90. Prijzen voor Melkkoeien 210—400; Kalfkocien 220—425; slieren ISO—390; pinken 160175 vaarzen 175—200 werkpaarden 100300: slachlpaarden 95 155; hitten 95—175; nuchtere kalve ren 12—19; fokkalveren 19—30; biggen 16—26; overloopers 24—40. Eieren: Rotterdamsclie consumptievei ling. Aangevoerd 45.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 6 508—, eendeicren 5.50-8.-. ADVERTENTIËN. E DE MET2., Apotheker, en H S. ALBERGE. De Heer en Mevr. DE METZ ALBERGE betuigen, mede namens w ederzijdsche familie, hun harte- lijken dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam (W.) 16 Febr. 1926- Vespuccistr. 1. KOSTELOOS. Uit een exploit van den Deurwaarder P. A. VER- VAAT te Middelburg, dd. 15 Fe bruari 1926. blijkt, dat ten ver zoeke van PIETERTJE DE JONGE, zonder beroep, wonende le Zie- rikzee, is gedagvaard TIIEUNIS SCHUT, koopman, laatstelijk ge woond hebbende le Zierikzee, doch thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, om op Woensdag den 21 April 1926 des voormiddags te halPelf uur, vertegenwoordigd door een procureur te verschijnen ter terechtzitting van de Arron- dissements Rechtbank te Middel burg. gehouden wordende in het Gerechtsgebouw aan het Hofplein aldaar, ten einde 'te hooren vor deren scheiding van tafel en bed tusschen voornoemde partijen, op in de dagvaarding nader omschre ven gronden. De Procureur van Eischeres, Mr. C J. R. DU CROO. Zierikzee, 15 Februari 1926. Het eerste Niezen, de eerste prikkeling in keel of neus is voor U een teeken een doos VALDA Pastilles tegaankoopen. Zij voor komen, genezen en be strijden Ontsteking der Slijmvliezen en geven verlichting bij elke Ge vatte Koude. VALDA Pastilles worden nooit los vc. F kocht. Uitsluitend in doo- zen met Holl. opschrift. Pril* f p. doo' den na» VALDA €ou Se (oj^ncJir/zeLLC Parfumerie Joyzelle, Haarlem. fijndie chocolade Wijziging datum Aanbesteding Uitvoering grondwerken aan zeedijk beoosten de haven ie Eilewoutsdijk. HET BESTUUR van het Water schap Eilewoutsdijk maakt bekend, dat de aanbesteding der voor melde werken NIET zal plaats hebben op DONDERDAG 25 FEBRUARE, maar op DON DERDAG 4 MAART a 3. nam. 2 are. Een 2e aanwijzing dezer werken sal gegeven worden Woensdag 24 Februari a. s. nam. 1 ure. 't Bestek iB voor f 1.25 bij den Ontvanger-Griffier verkrijgbaar. Het Bestuur voornoemd M. MEDLENBERG Cz. Dijkgraaf. A. E. VAN DER BENT, Ob tvanger-G riffier. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal VRIJDAG 19 FEBRUARI 1926 te Oost Souburg in het openbaar TE KOOP AANBIEDEN: des namiddags om half 2 uur in „De Zwaan"- Ëen HUIS met Schuurtje, Tuin en Erf te Oost-Souburg aan de Rit- themschestraal 6 336, groot 170 c.A. (13 R.). Terstond ie aanvaarden. Te bezichtigen in den voormid dag van den veilingsdag en na afloop hiervan aan gemeld Huis B 386 2 Kabinetten, Linnenkast, Tafel- kastje. Regulateur, Klok, Hang lamp, 2 Veerenbedden met toe behooren, Barometer, Kachel, Pe nanttafeltje, Naaimachine met Ta feltje, Spiegels, Tafels, Stoelen. Stoven, Ledikant, Ressort, Vloer kleed. Ladder, Meelkist, Kruiwa gen, Tobben, Gereedschap, Aard appelen, 7 Kippen, IJzer-, Glas- en Aardewerk, enz. Openbare Verpachting op ZATERDAG 27 FEBRUARI 1926, des namiddags le twee uur. in de hei'berg .,De Roode Leeuw", le Nieuw- en St. .Toosland, ten overstaan van den 'Notaris J. C. BLAUPOT TEN GATE, van EENE PARTIJ BOUWLANDEN MET AANGRENZENDEN DIJK, iB de gemeente NIEUW- EN ST. JOOSLAND, in don MORTIERE POLDER, genaamd „DE IIOOGTF." De verpachting geschiedt voor 7 jaren. 1926—1933. in verschil lende combinatiën, en in massa, ter grootte van 8 Hectaren 61 Aren 15 Centiaren of 21 Gemeten 283 Roeden. Biljetten verkrijgbaar ten kan tore van voornoemden Notaris te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3