stoomwerktuig afgesloten. Na I860 treft men geen machines van hem meer aan. Na Walt hebben heel veel uitvinders de machine helpen volmaken. Zoo vindt Wolf de machine met dubbelen cilinder uit, 'Compound machine). De expansie machiue doet haar intrede in de wereld. Reusachtig is na dien het arbeidsvermo gen der machines toegenomen, zoodat er tegenwoordig machines gebouwd wor den van 10000 P K. enz Verder behandelde spreker aan dc hand van een groote serie lantaarn plaatjes de ontwikkelingsgeschiedenis van de locomotief en dc scheepsmachine. Van het einde werd den heer Yisschcr door den directeur hartelijk dank ge bracht voor zijn leerzame en boeiende voordracht. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. In dc zitting van Vrijdag werden de volgende zaken behandeld A. J. P18 j., werkman. Goes, wegens mishandeling van J. A. Leys te Goes op 2 Dec. 1.1. Eisch 1' 10 of 10 d. Ii. Uitspr; id. J. de IC, 22 jscheepsmaker, Vlis- singeu, wegens wederspannigheid bij een arrestatie op 25 Dec j.l. Ie Vlissingen, en w egens vernieling van een glasruit in het café van W. Scharioo te Vlissingen op 2 Dcc. j.l Eisch 125 of 25 d. h. Uitspr. idem. E. M. '11 j, huisvr. Ml G T., te Middelburg, wegens beleediging van een politie-agcrtt, toen deze een voetbal, waarmede op den openbaren weg gespeeld werd. in beslag nam, te Middelburg op 21 Dec. 1.1. Eisch 1' 15 of 15 d. li Uitspraak 1' 10 ol 10 d. h. H van deu B 22 j zonder beroep, te Middelburg, wegens verduistering van 6 sigaren en een doosje sigaretten te Mid delburg op 27 Dec. 1.1. Eisch 4 fmnd gev. straf Uitspraak idem. S. V., 23 j schippcrskn., en .1 K., 26 j.,i werk man, beiden te Wemeldinge, wegens mis handeling van G Hundersmarck te We meldinge, in den nacht van 1 op 2 Jau 1.1 Eisch ieder f 20 of 20 d h Uitspr. idem J. E., 55 j arbeider te Zaam- slag, wegens mishandeling van P. Duy- vestein te Zaaraslag op 6 Jan. 11. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak idem C. L B., 45 j slager le .Vlissingen, we gens beleediging va» A. Adriaanse te Vlissingen op 7 Jan 1.1. Eisch f 15 of 15 d. li Uitspraak idem A. C., 24 j., klompenmaker, St. Jansteen. wegens we derspannigheid legen den rijksveldwach ter majoor Louwerse en den gemeente veldwachter Ivens. toen deze hem voor geleidden te St. Jansteen op 3 Jan j.l. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak idem. F1 J de 1! 22 jarbeider, Axel, we-, gens het niet voldoen aan een vordering van den rijksveldwachter Fokker om van zijn rijwiel af te slappen, toen hij met zijn rijwiel zonder licht reed op den openbaren weg te Axel in den avond van 1 Jau. 11 Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak idem Th H. v. H 43 jj, herbergier te St. Jansteen, wegens belee diging van den rijksveldwachter-majoor Louwerse en den gemeente veldwachter Ivens toen deze een zekeren C. voorge leidden te St. Jansteen op 3 Jan. 1.1. Eisch f 15 of 15 d. h Uitspr. idem. J. C. J 31 j gasfitter, Middelburg, we gens wederspannigheid tegen de agenten van politie Hijstek en Wondergem, toen deze hem naar liet politiebureau brach ten op 1 Jan 1.1. te Middelburg. Eisch f 15 of 15 d li Uitspr. idem. D. Di.,, 41 j kapitein Prov boot Terneuzcn, Wegens beleediging van L van den Berg le Terneuzen op 26 I)ec. 1.1 Eisch f 15 of 15 d h. Uitspraak idem. S 43 j zonder beroep, le Bruinisse, wegens diefstal van 2 emmers "mei eierkolen, toebehoorende aan I. J. Schieman te Bruinisse. in den nacht van 12 op -13 Dec. 11. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak idem J den F. 34 j land bouwer. te Noordgouwe, wegens mishan deling van Aa. Leeuw. Ja Leeuw en J. Leeuw te Noordgouwe op 26 Dec. 1L F.isseh f 10 of ló d h. Uitspraak idem. V P M. C 52 jarbeidster, huisvr^ baard, maar ik herinner me niemand met een bijzonder schitterende ongeil .V zoudt het wel welen, als u de zijne gezien had viel Sheila haar- in de rede. Misschien wel,zei juffrouw Ritchie „Maar wat zijn gelijkenis met kapitein Derby betreft ik geloof niet dat ik die jongeman ooit gezien heb, hoewel ik, genoeg van hem gehoord heb.'' .1 moet hem stellig wel eens gezien hebben. Hij is buitengewoon knap „Dan weel ik zeker dat ik hem niet gezien heb. Ik vind niemand van de hee- ren in bel hotel hijzonder knap, al zijn er wel bij. die er nicL kwaad uitzien. Maar kapitein Derby kwam eerst een paar dagen voor u kwam, juffrouw en heeft bijna aldoor zijn kamer moeten houden of yvas in de suite van mr. Car- rington. behalve als mr. Carrington hem mee uitnam in de auto. Ik was toevallig nooit ergens i n de buurt als hij langs Kwam en ik ben er ook niet erg nieuws gierig naar geweest hoewel ze in de be- diemlenkamer er over pralen dat hij zoo smoorverliefd is op die mooie dame, de dochter van gravin .Marsden." .,Dan vrees ik. dat u me niels kunt vertellen over die geheimzinnige nieuwe ling". zei Sheila teleurgesteld, „want de eenige manier waarop ik hem nauwkeu rig beschrijven kan is. te zeggen, dat hij sprekend op kapitein Derby lijkt, zoo als die er vijf en twintig of derlig jaar geleden moei hebben uitgezien." J. B. V., wegens diefstal van een flesch elixer d'Anvers, toebehoorende aan Ch. L. F. van Damme, te Sluis, in het begin van Dec. j.l. Eisch f 25 oï 25 d. b. UiH spraak idem. - 'A. D„ 23 j„ werkman, Vrouwepolder, wegens toeëigening van een stuk liout, dat hij aan het strand te •Vrouwepolder gevonden had, op 29 Nov. 1.1. Eisch f 15 o f 15 d. h Uitspraak be paald op 19 Februari aanstaande Vlas booken strafbaar ingevolge de Arbeidswet? Voor het Kantongerecht te Goes heeft terecht gestaan J. Q. C. L., Administra teur van een landbouwbedrijf te Kloelin- ge. Verdachte was ten laste gelegd over treding van de Arbeidswet, n.L dat hij bij het booken van vlas verzuimd had een arbeidslijst bij het desbetreffende werk aanwezig te hebben. Door den verdediger Mr. H. C. J. Zaaijer uit Goes waren 4 getuigen a décharge gedagvaard, waaronder 2 des kundigen, welke beiden verklaarden, dat onder vlasbooken heel andere werk zaamheden wordt verstaan dan het in de arbeidswet genoemde vlasbeuken. Vlas booken n.l. is het winnen van het zaad, terwijl vlasbeuken het stukslaan van den stengel is, tot het verkrijgen van den vezel. Op grond van deze deskundige verklaringen vroeg de verdediger vrij spraak voor zijn cliënt. De ambtenaar van het O. M. eveneens de meening der deskundigen toegedaan zijnde, vroeg voor den verdachte ontslag van rechts vervolging. De Kantonrechter bepaalde de uitspraak in deze over 8 dagen. Accijnsontduiking Voor de rechtbank te Haarlem is Don derdagmiddag de behandeling voortgezet van de zaak tegen .1. K G L. S„ beheerend vennoot der firma De IJ. en Zn. le Haar lem, thans in Wiesbaden verblijvend, die terecht stond wegens belasting- en ac cijnsontduiking De rijksadvocaat, jfir. Asser, zijn requi sitoir nemende dat bewezen is dat door S. in de- jaren 1922, 1923 en 1924 is in geslagen ongedekt gedistilleerd. Ongeveer voor f 60.000 is aan accijns ontdoken en waar aan bojöte 5 tmaaj de waarde van de ontdoken accijns betaald moet worden eischt hij f 300.077.25 boete. Het O. M wilde dit bij lijfsdwang doen vervangen door een maximum straf van ,'6 maanden hechtenis Mr. de Vrieze meent dal bekl een psychopaat is. en nu moet nog bewezen worden, of hij dit ook was in bovenge noemde jaren .Als bij toen ontoereken baar was, zou liij volgens arl. 37 van liet strafwetboek niet strafbaar zijn. De Duitsche professor is bereid een rapport over bekl in le dienen. Spr. is in principe bereid de kosten voor bekl. van een psychiatrisch onderzoek te dragen en hij zou gaarne zien dat de zaak werd uitgesteld om de verdediging den tijd te laten. De rechtbank wees echter hel ver zoek af. LANDBOUW. Jaarvergadering V. P. Z. Vrijdagmiddag vergaderde in hotel Al bion le Vlissingen de V. P. Z., onder voorzitterschap van den lieer H. A. Han- 1c e n, die er zijn vreugde over uitsprak dat uit geheel Zeeland afdeelingen ver tegenwoordigd waren, wat wijst op voor uitgang in de nut veehouderijspr. hoopt dat dit ook in de toekomst zoo zal voort gaan. Vroeger jaren werd de pluimvee houderij als een bijzaak voor de land bouwers beschouwd, nu heeft men inge- iZien. dat het een belangrijke bron van inkomsten is, vooral voor den kleinen landbouw. De V. P. Zis begonnen met 107 leden en is nu gestegen tol bijna 1100. wat spr. echter nog een peulschil letje noemt voor Zeeland, het ledental kan nog vertiendubhelen. Volgens spr. was 1925 een voordeelig jaar voor de pluimveehouderij en hij lioopt, dat dit in 1926 ook zoo zal zijn, dit is ook Van belang voor tie V. P. Z Vooral heet spr. den heer van Asperen Ze stond op en juffrouw Ritchie, die haa'r graag nog wat gehouden had voor een gezellig babbeltjje, kon haar niet overhalen te blijven. Dien avond leek de torenkamer wel buitengewoon somer, erger dan ooit te voren, gedurende de spookavonturen, die Sheilay's zenuwen zoo op den proef hadden gesteld Hij zou nog maar veer tien dagen van haar zijn. Zij moest gaan en ze wist niet waarheen. Na al haar strijd, al haar hoop, was de teleur stelling te bitterder. Hoe had ze deze kamer een week geleden" bewonderd en wat was ze frotsch erop geweest. Wat had ze geno ten hij de gedachte aan al die aardige boeken, die haar met hun vergulde rug gen toeblonken achter de glazen deuren. Wal was haar moed toegenomen toen ze voor de taak stond om een oplossing te vinden voor al dc geheimen, zonder iemands hulp. Nu zou ze weg gaan en nooit een verklaring vinden. Eu hel ergste van alles, wat zou mr. Carrington denken, als hij hoorde, mis schien wel van mr, McKinnon, dal ze zich zóó d waas gedragen had, dat ze ver zocht was geworden haar ontslag te ne men Ze had niet eerder bij deze gedach te slil willen staan, maar nu overwel digde hij haar en de lang weerhouden tranenstroom brak los. Ze kon niet eten en ook kon ze dien nacht geen oog toe Vervenne, den asssitent Rijkspluimvee- consulent, welkom, omdat juist door hem leven in de zaak is gekomen. Spr. weet zelf wal het zeggen wij, Zeeland te berei zen en le bewerken. De' lieer Hanke© hoopt dat de heer van Asperen Vervenne nog lang in het midden van de Zeeuw- sche pluimveehouders zal zijn. Naar aanleiding van ingekomen mede- deelingen, meende de voorzitter, dat men voorzichtig moet zijn met liet uit geven van een eigen orgaan der V. P. N. met de aangesloten provinciale vereeni- gingen. spr. weet verschillende voorbeel den, waarbij het stichten van een eigen orgaan, den'ondergang van vereenigingen werd. De heer van Asperen Vervenne meent dat het wel zal gaan, gezien de groole oplaag, n.L 60.000 pluimveehou ders. Hierna werd door den secretaris-pen ningmeester, den heer J. M. Slegt, hel jaarverslag uitgebracht waaruit blijkt, dat voor het eerst hot ledental boven dc 1000 is gekomen cn nu 1097 bedroeg op 31 December j.l. Als nieuwe afdeelingen werden opge richt die op Tholen e» die op Schomvcn- Duiveland. Uit het rapport van hel Fokwezen blijkt, dat het aantal aangemelde toornen 71 bedroeg tegen 84 in 1924. doch het gehalte is beter geworden. Er werden 17275 broedeieren verkocht tegen 20831 in 1924. Door bemiddeling van den heer van Asperen Vervenne werden enkele wagons oud-pluimvee naar Duitschland uitgevoerd, tot plotseling bericht kwam dat geen levend pluimvee meer in Duilscliland .werd toegelaten. Alleen van de afdeelingen Hulst en Oostburg kwamen verslagen in, vooral liet eers-te ademt een geesl van groolen voor uitgang. De heer van Asperen V e r v enne meende dat alle afdeelingen een verslag moesten inzenden, dat zal een beter over zicht geven. Het jaarverslag werd goedgekeurd, evenals de rekening, die aanwijst in ont vang f 1508 49 en in uitgaaf f575.62, alzoo een goed-slot van f932.89 tegen f887.66 over 1924. Bij de behandeling der begrooting voor 1926 bracht Schouwen en Duivcland den wenscli naar voren, dat de V. P. Z. voor 125 lid zal worden van de Z. L. Ma maar legde er zich na eenige be-spreking bij neer, dal voorloopig dc vergaderingen van de V. R Z. bij' advertentie in liqlK Zeeuwsch Landbouwblad bekend worden gemaakt. Op een vraag van Schouwen en Duive- land, zeide dc heer v. Asperen Ver venne, dal in Zuid-Holland een cen- traal inkoopbureau voor voeder goed werkt, en zeker alle reden bestaal eens een onderzoek in te stellen of ook in Zeeland zulkeen bureau levensvatbaar heid zal hebben. Het Dag bestuur zal dit onderzoek instellen. Naar aanleiding van een opmerking van Walcheren over de f 75 die voor den secretaris is uitgetrokken, was het vooral de heer Van Asperen Vervenne, die meende, dat over dit bedrag niet mag worden gesproken; het is belache lijk voor hel werk, dat er voor gedaan wordt, wat o. a. Oostburig volkomen' onderschreef. De heer v. Asperen Vervenne vond ooTc gelegenheid er op te wijzen, dat er meer verschil moet worden ge- 'maakt tusschen een tentoonstelling alleen van pluimvee en die welke tijdens de tentoonstellingen van de Z. L. M. worden gehouden. Men moet vooral de bedrijfs- hoenders naar voren brengen bn spr. zou gaarne de plannen vooraf kennen en raad geven. Hiertegen bleek bij de aanwezige ij geen bezwaar te beslaan Dc begrooling werd ten slotte in ont vang en uitgaaf vastgesteld op f 680, met een geraamd nadeelig slot van f 80.25 (het voordeelig saldo 1925 is hierbij na tuurlijk geheel buiten rekening gelaten). In overweging zal worden genomen of het niet mogelijk is de prov. tentoon stelling en de jaarvergadering te doen doen, ofschoon niels dan haar eigen gedachten haar kwamen storen. Ze had hoofdpijn toen ze 's morgens opstond en was blij, toen een kloppen aan de deur haar zet, dat dc be diende met de thee en haar oulbijt er was. Ze had geen frek maar de thee zou baar goedoen dacht ze. De man kwam binnen en zette het blad op (de tafel, maar bleef daarna treuzelen. „Er is vannacht iets verschrik kelijks gebeurd, juffrouw" zei hij, met de eigenaardige genoegdoening in iets sensationeels, die vaak voorkomt bij menschen van zijn stand. „Lady Ething- ton en gravin Karovski zijn beide, be-1 roofd van al hun juweelen. HOOFDSTUK XI. Was hel een samenzwering? Als Sheilu zelf in het complot had ge zeten en opeens van ,de ontdekking hoor de, had ze nauwelijks meer ontsteld kun nen zijn dan ze nu was door het nieuws van de diefstal. Gisteren had mr. Carrington zijn ju weelen onder de meest geheimzinnige omstandigheden verloren, en na waren lady Ethington en gravin Karovski be roofd. Het was minstens een vreemden samenloop van omstandigheden, dat deze belde voorvallen zoo spoedig op elkaar waren gevolgd. Sheila had een gevoel of ze in hel donker zocht naar een sleutel die alle deuren zou openen en haai- tenslotte zou samenvallen, maar nu werd als plaats voor de volgende algemeene vergadering Middelburg aangewezen Tot voorzitter der vereeniging werd met op één na alg st. herkozen de heer Hanken, die hoopt nog weer "3 jaar te zullen kunnen uitzitten. Bij de rondvraag meende dc lieer v. Asperen Vervenne, dat aan het uitschrijven van een legwed strijd vooral nogal bezwaren van financieelen aard zijn verbonden. De secretaris wees er nog op, dat de Vereeniging 1 Januari 1927 25 jaar zal bestaan. Overwogen zal worden of dit jubileum eenigszlns feestelijk zal worden herdacht. De voorzitter sloot hierop de ver gadering met het uitspreken van den wensch, dat ook de volgende vergaderin gen door alle afdeelingen zullen worden bezocht. LEGER EN VLOOT. Bij beschikking van het Departem. van Oorlog is aan den dienstplichtige der lichting 1923 Joost de Leeuw uit Kloe- tinge met ingang van 16 Maart 1926 voor één jaar vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens kostwinnerschap. De opper monteur I. Voorbrood wordt overgeplaatst van het wachtschip te Vlissingen naar den radiodienst te Amsterdam. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week zijn de volgende apotheken ge opend- Middelburg. G. K. A. Nonhebel. Wissingen- S. J. Engering, Hendrikstri VERSCHILLENDE BERICHTEN. Het vijfjarig kindje van J. S te Oosterhout is in een pol mei kokend voedsel gevallen en aan de gevolgen overleden. Naar de Msb. verneemt zijn de twee zusters uit het Gemeenteziekenhuis te den Haag die den aan pokken overleden Zuid-Afrikaanschen student Daniël de Wet hebben verpleegd, in (1e barakken fin observatie opgenomen. Deze maatregel is genomen om alle mogelijke veiligheid in acht tie nemen. Er was namelijk bij be doelde verpleegsters eenige verhooging van temperatuur geconstateerd. Omtrent de oorzaak hiervan valt ïwg niets te zeggen, aangezien de observatie- tijd nog niet is verstreken en zich tot dusver geen andere verschijnselen heb ben voorgedaan. Woensdagavond ontdekten, zoo meldt hel Ulr. Dgbl.. de bewoners van De Duinen onder N aarden, dal brand was uitgebroken in de op dit landgoed staande Montessorischool, een stichting van de orde De Ster in 't Oosten. Het vrij groole, verleden zomer nieuw ge bouwde schoolgebouw was teen niet te redden, het brandde.lot den grond af. Het landhuis zelf heefl nog een oogen- blik gevaar getoopen. doordat de wind en regen van vonken in de richting daar van joeg, doch bleef gespaard. De brand weer uil Naarden kon weinig meer uit richten. Donderdagmiddag heeft, als laatsten groet aan de verongelukte vliegers Har tjes veld en Vos, de commandant der luchtvaartafdeeling te Soesterberg uit een vliegtuig een krans nabij Katwijk in zee laten vallen —Donderdagmorgen werd de echlge- nootc van den heer T. le Dootinchem door haar liond aangevallen Het woe dende dier beet haar in de beide armen en rukte uit een der bovenarmen een groot stuk vleesch. Dc ongelukkige, werd door eenige toegeschoten knechts uit haar benarde positie bevrijd Do hond werd direct afgemaald. brengen naar de verborgen plek waar 't geheim van deze mysteries lag. Het was of ze 'n glimp van die sleutel door dc scheme ring zag blinken om te verdwijnen zoo dra ze er de hand naar uitstrekte. De bediende kon heel weinig aan zijn verhaal toevoegen. Hij wist alleen, dat de diefstal pas des morgens ontdekt was.' De kamenier van lady Ethington en die van de gravin hadden alarm gemaakt en men zei, dat de dames gechloroformi- seerd waren, daar de lucht in hun ka mers nog sterk er naar rook. Toen Sheila merkte, dat de man slechts weinig inlichtingen kon geven, moedigde ze hem niet aan. te blijven slaan pralen, maar haastte zich met liötLr ontbijt en ging weg om te zien wat ze zelf le weten kon komen. Ze was ternauwernood verbaasd lady Ethington en gravin Karovski in de groo te ha® iii ernstig gesprek met mr. Mc. Kinnon Ie zien. Niemand was nog op, want het was nog heel vroeg en er was nauwelijks tijd geweest om het nieuws van de bevooving door het hotel te verspreiden. Sheila moest vlak langs het groepje heen op weg naai- de kamer van den di recteur en het drietal was zoo verdiept in hun gesprek ,dat ze de jonge typiste zagen noch hoorden. Ze had, niet de be doeling om af te luisteren, maar en kele woorden door McKinnon geuit be reikten haar oor en ontstelden haar zoo Het 2-jarig zoontje van B. J. te Eelde (D.)) is do.or het ijs eener sloot gezakt en verdronken. —Uit Praag wordt gemeld Een arbeidersvrouw te Aussig, die 's nachts werkzaamheden bad le verrich ten, vond des morgens bij tiaar thuis komst haar woning in brand staan en haar drie dochters, vim 16 tot 20 jaar oud, met bijlslagen gewond liggen. De oudste dochter is reeds gestor ven, en de toestand van de twee andere dochters is zoo ernstig, dat zij nog' niet verhoord konden worden. Van de daders is tot nu toe geen spoor ontdekt. B UITENLAN 0. UIT RUSLAND. (Nadruk verboden.) De politie van Kiejief. De tegenwoordige Russische politie, of „militie", zooals zij genoemd wordt, heeft een zeer slechte reputatie Voortdurend worden gevallen van omkooperij, ver duisteringen, geweldplegingen, enz. ont dekt. Het publiek staat vijandig tegen over de politie en is steeds bereid bij een botsing tusschen de politie en ge arresteerden partij te kiezen voor de ge arresteerden, al zijn het roovers of die ven. Het publiek is n.l. overtuigd, dat de politie geen haar beter is dan de genen, die door de politie vervolgd wor den; de anderen zijn tenminste „eerlijke dieven", d.w.z. zij geven zich niet uit voor iets anders dan zij in werkelijkheid zijn. Deze meening van het publiek zal wel sterk overdreven zijn, maar zij heeft een kern van waarheid en de ontelbare processen, die tegen de mannen van het gezag gevoerd worden bewijzen, dat deze kern zeer groot is, dat de politie van de Sovjet-Unie door en door rot is. Dit wordt nu opnieuw door het proces van de politie van Kiejief bewezen. Kiejief is een groote stad en een tijd lang was het de hoofdstad van de Oekrajine. Het is het geestelijke centrum van geheel Zuid-Rusland en heeft een universiteit en verschillende andere in stellingen van hooger onderwijs. En nu blijkt het dat deze stad jarenlang door een bende politiemannen werd geterro riseerd en uitgebuit. De avonturen van deze mannen der wet zijn door een toe val aan de justitie bekend geworden met het gevolg, dat 113 personen, onder wie 68 politiemannen, op het zondaarsbank je moeten plaats nemen en dat de rech terlijke macht een dossieT van niet min der dan 10.000 pagina's moet doorwer ken, allemaal beschrijvingen van helden daden dezer beschermers van recht en wet. Men moet erkennen, dat niet alle wij ken van Kiejief op gelijke wijze door zulke uitnemende politiemannen begif tigd waren. Het ergst was het in drie arrondissementen van de stad. Niet dat de politie van de overige wijken wars was van „geschenken", maar zij deed het niet op zulk een brutale wijze; daar bij waren er in de overige wijken af zonderlijke politiemannen, die min of meer onomkoopbaar bleken te zijn. In de drie arrondissementen, waar het kwaad het ergste was, heerschte op dit gebied een schitterende organisatie. Alle kooplieden, eigenaars van hotels en res taurants e.d. moesten een bepaalde con tributie betalen, waarbij steeds rekening werd gehouden met het draagvermogen van den „aangeslagene" en met den aara van zijn zaak. Wie in zijn hotel of res taurant dingen toeliet, die in strijd met de wet waren, moest meer betalen dan iemand, wiens eenige misdaad was, dat hij binnen de invloedssfeer van de bende woonde. Op een bepaalden dag ver scheen bij de aangeslagene» politieman nen (agenten van de commissarissen van de wijken nog wel) en inden de con tributie. Deze politiemannen liepen alle hotels, restaurants, magazijnen enz, af en overal betaalden de intusschen gewaar schuwde slachtoffers het verschuldigde dal ze slechts met moeite een kreet van ergernis inhield. „Ik verzoek u dringend, me te helpen een scnandaal te vermijden", zei de di recteur. „Als u lady Viola in het open baar beschuldigt Hij dempte zijn stem en Sheila hoor de niets imeer; maar het was genoeg. fEen blik op hel harde, mooie gezicht van ae gravin toonde haar aat er heel wat ster ker overredingen dan die van mr. Mo. Kinnon noodig zouden zijn om haar te bewegen een zoo uitgezochte gelegenheid om wraak te nemen op te geven. Beide vrouwen haatten lady Viola Rayne en hoewel Eet onmogelijk was dat ze schuldig was, moesten toevallige om standigheden de schijn op haar werpen anders zouden zij haar niel durven be schuldigen. Sheila werd bleek van schrik toen ze de strik zag die deze twee jaloerscho vrouwen haar vriendin hadden gespan nen. Zelfs al kon lady Viola haai- on schuld bewijzen zou ze toch te lijden hebben en die gedachte kon Sheila niet verdragen. Hoe kon ze liet arme kind redden? (Wor* wvolgA1

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2