som van 3 pond, 2 schellingen, terugbe taalde, die de baljuw geleend had aan den hertog van Glocestcr. l)e/.c was dus blijkbaar op weg naar Edaard maar had daarvoor eerst geld moeten opnemen. Com mi nes vertelt verder dat de stad houder Lodewijk van Gruulhuse; die toe vallig in Alkmaar was, den Koning te gemoet ging, de Oosterlingen bedreigde, en dé schippers die den Koning hadden overgezet, betaalden. Daarna bracht hij den Koning naar den Ilaag. Maar ook in dit verhaal is veel onjuist. Uil de rentmeestersrekening van N. Ilolland wordt bevestigd dal do stad houder eerst eenige edelen afvaar digde en toen zelf ging Hij nam den Koning mee naar Den Haag, waar hij. die trouwens als hooge. edele Eduard reeds keilde, hem goed behandelde. En inmiddels zond hij per bode bericht aan Karei den Stoute, welke toen in Artois verloofde. Volgens getuigenis van Commincs, die op dat oogenblik daar aanwezig was, gaf Karei te kennen dal het hem liever zou zijn geweest, als. zijn zwager op de Noord zee was omgekomen. Hei was voor Karei ook een feit van gewicht, iels van gelijken aard als de komst van ex-keizer Wilhelm in ons land in 1918. Hij zoml ('ommines dadelijk naar Calais, >m mogelijke poli tieke gevolgen te voorkomen, en Com mincs vond daar toen reeds zulk een onikeering van de stemming ten gunste van de Lancasters, dat hij maar niet ver telde dat Eduard IV in Nederland ver- loefde, maar dat deze op zee was om gekomen.' Kavel de Stoute was bezorgd dal Enge land, waar toen Warwick met de Lan casters meester was, zich zou koeren tegen hem Zijn vijand, Lodewijk XI van Frankrijk, die door hel zwagerschap van Karei en Eduard een verbond tegen zich vreesde, had Warwick gesteund, en spoor de <leze aan tot een oorlog met Bour- gonilië Ev was daartegen echter een eco nomisch bezwaar de groolc kooplieden in Londen wenschtcn niets liever dan een vredige toepassing van het juisl te voren gesloten handelsverdrag met do Neder landen. Inmiddels hielp Karei zijn zwager in Den Haag mol zijn gevolg tc leven over eenkomstig zijn stand, waarvoor hij hem 500 schilden por maand schonk De bewaarde rekeningen uit dien lijd, brengen wel veel posten van bodes die brieven over en weer naar Artois brach ten. Maar de inhoud dier brieven weet men niet. De gehecle zaak is blijkbaar opzettelijk met geheimzinnigheid behan deld. Karei vreesde van lo veel ge rucht over Eduard's verblijf in Holland, moeilijkheden met Engeland. Eu die wil de hij vermijden wegens dpn dreigenden oorlog mei Frankrijk. Bijzondere aan-, sclirijvingen richtte hij lol de Hollan ders en Zeeuwen om de handclsvoer- eeukomsl met Engeland trouw na te ko men. eu de Engelsche kooplui geen over last aan te doen. Uitvoerig vertelde dip spreker van een geval van eenige door Oosterlingen le Middelburg aangebrach te Engelsche gevangenen, die de "Mid delburgers beschouwden als een goed objecl voor uilwisseling van Middelbur gers welke in Engeland gevangen za ten. Maar Karei drong aan op wat men nu handhaving van neutraliteit zou noe men. Inderdaad zei Lodewijk XI in Dec. '70 den vrede op in de overtuiging dal ook Warwick den oorlog zou verklaren. I n Karei begreep toen dat zijn leans op redding lag in het herstel van Eduard op den troon van Engeland. Ilel schijnt echter dal op die beslissing ook de dames invloed hebben gehad- Vergezeld door Gruulhuse ging Eduard naar Ar tois, en kreeg daar geld en de belofte van schepen Na half Januari '71 lot 15 Februari was Eduard de gast vim Gruul huse te Brugge. Officieel vaardigde Karei een procla matie uil, waarin hij zijn onderzalen ver bood aan Eduard steun le verleeneii. Maar in stilte werd in Zeeland een vloot gereed gemaakt. Warwick had inmiddels in Engeland zijn aanhang zien verminderen. En de Londendsche kooplui weigerden geld voor een oorlog tegen Bourgondië. In Middelburg wist men dat échter niet. Men was daar bang voor de gevol gen van hel steunen van Eduard. Men zond daar een bode aan den Hertog verzoekend Eduard niet naar Middelburg le doen komen. Men was hier toen trouwens nog in vrees voor een landing van Warwick. Er werden overal voorzorgsmaatregelen genomen. In Veere werd toen de z.g. WarwickpoorL gebouwd die in de U8e eeuw werd afgebroken, en waarnaar nu nog altijd een straal haar naam ontleent En Iegelijk werd hier in Zeeland de vloot gevormd, waarmee Eduard mee zou oversteken. Over de uitrusting van die scheepsmacht zijn echter niet veel bij zonderheden te vinden in de archieven. De jaarrekening van 1871 van Middel burg is weg; en het archief van de Borsselé's is in de 17e eeuw op Sanden- burg verbrand Een deel der gebruikte schepen werd gehuurd van de Hanze. Maar het door den Koning gebruikte schip was met andere afkomstig uit Vee- re. De loods was een Engelschmau. Den 2den Maart ging Eduard te Vlis singen scheep Maar het duurde negen dagen vóór de wind gunstig was. Al dien tijd bleef hij aan boord. Hij had volgens berichten 1200 lol 2000 man bij zich. De Engelsche bronnen zeggen dat het Eu- gelschen waren, maar hel waren meest soldeniers uil verschillende Nederland- sche gewesten. Nog vermeldde de spr. uit de reke ningen van Middelburg hoe het stadsbe stuur, blijkbaar ten slotte .overwegend dal het niet kwaad kon Eduard le vriend te houden, nog baljuw en schepenen naar Arne'muiden zond om een geschenk in wijn aan te bieden. Maar de Vloot lag toen al voor Vlissingen, en de deputatie keerde mei den wijn terug. Kort vermeldde de spr de gebeurte nissen in Engeland dc landing bij het nu verdwenen Ravenspur, de slag bij Barnet, waar Warwick sneuvelde, en de slag 'bij Tewkesbury, die aan Eduard den troon terug gaf; en de vele bloedige daden die daarna volgden. Maar het was den spr te doen om de gebeurtenissen in Holland en Zeeland, die in de Engelsche bronnen genegeerd worden En die laak was afgehandeld. Veere kreeg van Eduard een beloo- ning door do schenking van een Groot Privilégc, dal met het reeds van vroeger daleerende Scholschc verdrag de grond slag werd voor den korten, en iu zekeren zin kunslmatigen bloei van den handel van Veere. Vee) heefl hel archief-onderzoek dus niet opgeleverd Maar toch wel genoeg om 'n merkwaardigen kijk lo geven in de toestanden van dien tijd En zonder be te eken is was de gebeurtenis ook niet. Want de zaken zouden ook hier heel an ders zijn geloopen als Karei hel waagstuk niet ondernomen had. Na hel applaus dal op deze rode volg de, braciil de voorzitter, de heer dr. D. S c li o u t e een woord van dank tol den spreker. De toehoorders hadden als l ware in de slude-erkamer van een histo ricus verkeerd, waarin zc hadden gezien hoe deze allerlei kleine feiten wist bijeen te brengen, en op hun plaats te bren gen. ten einde ze van een liooger stand punt te bezien Spr. Iioopl dal prof. ïfuizinga ua zijn terugkeer uil Amerika, nog eens zijn enveloppe Zeeland' zou nakijken om mei zijn aanleekciiingen nog weer eens hier als spreker op le treden (applaus.) Nog zij gemeld, dat in deze vergade ring van bovengenoemd Genootschap ter tafel waven a twee zilveren en een verguld zilveren Spaansche knoop, met twee toelichtende photo's, geschonken door den heer M W. R van Vollenhovcn, le Madridb een gesmeed ijzeren voor- deurslot, afkomstig uit liet huis „De Cleene Bruinvisch", M 26, Middelburg, geschonken door mevrouw M. L Plas- schaert. le Middelburg; c een Walcher- sche faalje, met geborduurde versierse len en zilveren haken, gedragen vóór ruim .50 jaren, aangekocht Door den voorzitter werd o. a. mede gedeeld, dal namens het Genootschap een gelukwcnsch was gezonden aan hel Koninklijk echtpaar, waarop telegrafisch een dankbetuiging was ontvangen Uit Stad en Provincie, Uit Walcheren. Dc raad van Scrooskerkc hield Dinsdag een openbare vergadering. De voorzitter jlir. W. Z. van Teijlingen herdacht in een korte rede hel Zilveren huwelijksfeest van onze Koningin en <liaar Gemaal, deed daar bijzonder in uit komen wal voorrecht het is, zulk een huis van Oranje te bezitten voor liet Xc- derlandsche volk ziende op de naburige Staten, en sprak verder den wensch uit dal 1926 voor ieder persoonlijk en \oor dc gemeente een goed jaar moge zijn. Dankbaarheid past ons. aldus spreker, gezien hoe in andere- streken van ons land een watersnood groole schade, heeft aangericht, die gelukkig met milde gif ten wordt gelenigd. 1925 is voor onze gemeente een goed jaar gewc-est gezien de schenkingen van dc familie Tak van Vollenho|ven en van den heer Hoegen van Hoogelande. De gezondheidstoestand is bevredigend geweest slechts enkele gevallen van rood vonk kwamen voor. Landbouw en veeteelt waren ook be vredigend. Enkele gevallen van mond- en klauwzeer en een geval van miltvuur de den zich voor. Aan woningbouw werd hiel veel ge daan wat hel gevolg is van dure materi alen. Gebrek aan woningen Ls er op 'I oogenblik niet. Spreker hoopte,.met Gods Zegen en den steun van den raad, op den ingeslagen weg voort le gaan. Hel oudste raadslid, dc heer P. de Visser dankle den voorzitter en* weusclile hem enzijn familie Gods anmisbaren Zegen toe, eu eendrachtig saamwerken met den raad lol zegen voor de gemeen te. Een verzoek van den lieer J. Jocobse en andere ingezetenen om een lantaarn in dc Vlasstraal werd na bespreking van de hand gewezen. De heer C. Ton verzoekt in een humo ristisch opgesteld schrijven om ontslag, zoo mogelijk eervol als lid van de com missie tol wering van schoolverzuim. De voorzitter stelt nu den raad voor hem 'l meest eervolle ontslag te geven zonder bezwaar voor de gemeentekas, aldus besloten. Op dc aanvrage groot f 250 ter ver betering van den Noordweg in de gevaar lijke bocht bij het café Wcstdorpe stellen B en W. voor die te geven-, door werk lui-]'ngezelcnen van deze gemeente wordt er wel wal aan verdiend. De raad kan zich met hel voorstel vereeuigen Naar aanleiding hiervan stelt hel lid P. de Visser voor B. eu Wi. le machtigen voorloopig stappen le doen tot het ver beteren van de gevaarlijke bocht bij de smederij van H L Meyers," wal door den raad wordt goedgekeurd. Fen verzoek is ingekomen van de aan- i gelanden van den Ilomlegemsweg, om dien te bestraten en het werk en t on derhoud voor rekening van de gemecule' tc nemen. R. en W. stellen voor hier gunstig 'over le beschikken op vast te stellen vw rwaarden. Aangezien er een vierde gedeelte van den weg onder de gemeente St. Laurens behoort, zullen onderhan delingen gevoerd worden met genoemde gemeente, die de helft in de kosten zal moeien bijdragen voor dat gedeelte waai den weg gemeenschappelijk bezit is. De beer Iz de Buck is wel wal hui verig om er voor le stemmen gezien de groole sommen die de gemeentekas zal moeten geven voor hel onderhoud van deze en meer andere wegen. Na verdere bespreking wordt z. h. s. besloten liet onderhoud en het leggen voor rekening der gemeente le nemen on der voorwaarden door den raad vast le stellen. Ook 't keuren van de klinkers zal door den raad geschieden R en \V. vragen machtiging volgens art. 27 der gemeenteverordening om bui zen en vergaarputten le leggen in dc le dempen sloot langs liet wegje bij, A. Kod de. Na bespreking vraagt dc raad aan B en W om iu de volgende vergadering een kostenberekening Ier tal'el le liren- gen. Na een besloten vergadering deelt de voorzitter mee dal oj> de onderhandsshe aanbesteding van de te bouwen berg plaats voor den lijkwagen en brandspuit en arreslanlenlokalcn volgens bestek en leekening. drie biljetten zijn ingekomen. Van den lieer G Jobse dal hij door drukte verhinderd is aan deze inschrij ving deel le nemen, van den heer W. Jobse dal hij hel werk wil doen voor de som van f 7700; en van den heer P. Kesteloo voor f5911 De Taming was f SI 89.12. De heer P. Kesteloo verzocht den raad per gezegeld adres beleefd docii dringend ontslag te willen geven aange zien hij een vergissing in zijne bere kening gemaakt heeft. Na drukke discussie bracht de voor zitter in stemming wie liet werk zal uit voeren. Vier der leden weth, Gocdbloed, P. de Visser, welli. Allaarl en J. Wnnder- gem slemden voor W\ Jobse voor de som van f 7700. De heeren A. Melis, L. Cornelisse en fz. de Buck voor P. Kesteloo voor de som van f5911; de heer de Buck ouder voorwaarde dal P. Kesteloo zou aan- tooneu dal hij zich vergisl heefl- Dan zou hij hem willen ontslaan. Alzoo viel de stemming dat aan W. Jobse als hoogsle inschrijver liet werk wordt opgedragen na goedkeuring van Ged. Stalen. Woensdagmiddag hield le N. c n SI. Jooslandde Middelburgsche pol der in het koffiehuis „De Roode Leeuw een buitengewone vergadering van slem- bevoegde ingelanden. Een verzoek was ingekomen van den polder Oud Sl. Joos- land oin de helft bij te willen dragen in de kosten van liet verharden met grint van liet nog onverharde gedeelte van den Boomdijk, waarvan de kosten geraamd zijn op f 2'MO. Dc meerderheid van hel bestuur wilde geen bijdrage ver kenen omreden die verharding geen pol- derbelang is voor den Middclburgschen polder, wel een belang voor enkele inge landen. De minderheid van hel bestuur wilde blijk geveu van medewerking in het algemeen belang èn met het oog op de belangen van eenige ingelanden en daarom b.v. een bijdrage verleenen ad f 500. Na breedvoerige bespreking van hel voor en legen polderbelangen en per soonlijke belangen ,werd het verzoek van Oud St. Joosland in stemming gebracht en aangenomen met 6 legen 5 stemmen. Ingekomen was ook nog een verzoek van een 18-tal belanghebbenden, om den „ouden dijk" le verharden Dit was le laat ingekomen om behandeld te worden, doch werd goedgevonden een kostenbere kening te laten maken en deze dan in de Mei vergadering over te leggen- Nog deelde hel bestuur mede, dal het uitvoeren van het leggen van den nieu wen duiker onder den Molendijk, f600 nieer gekost licefl dan de raming. Deze meerdere kosten werden nader toege licht en daama door de ingelanden goed gekeurd. IIcl bedrag zal geleend worden en de aflossing zal plaats hebben in 6 jaar. Uit Z u i d-B eveland. fnplaals van den kommies Dubbeld wordt 16 dezer te Hans weert ge plaatst dg kommies I-U Colpaert van IJzendijke. (Voor verder Stad en Provincie zie men hel IToofdblad.) VEREENIGING „TOT STEUN". Gistermiddag hield de afdeeling Mid delburg der Vereeniging- ,,Tot Steun" in hel Gebouw der Vereeniging van Vrijz. Herv. haar jaarvergadering. Aan het door de secrelaresc mej. A. M. de Man uitgebrachte jaarverslag ont kenen we liet volgende Iladden wij in 1921 mei groole fifian- licele bezwaren le kampen, in 1925 ging het ons in dit opzicht vrij wal beter. Zoo als wij in pus vorig versjag hebben Imede- gcdeeld, had in 1921 een ónzer pupillen door zijne opleiding, zeer veel van onze kas gevergd De overtuiging echter dat dit offer goede vruchten zou dragen, deed ons er in berusten. En ons inzicht in deze is gebleken juist te zijn. De jongen doel op de vaart der Ro.tterd. Lioyd, als leerling machinist, uitstekend zijir best, heeft reeds enkele groote reizen achter den rug, wil door eigen studie zich lot een lioogeren rang opwerken en heeft in 1925 van zijn overgespaard geld een aardig bedrag aan ons bestuur terugbe taald. Toch zijn wij nog niet in staal de verzorging van nieuwe pupillen op- ons le nemen, zoodat de aanvraag daartoe voor- hands moet uitblijven. Hel aantal onzer pleegkinderen be droeg bij den aaauvang van 1925. acht. waarvan een in den zomer meerderjarig werd Deze is goed geplaatst als flinke fabrieksarbeider. Mei een anderen jongen hadden wij te lobben, wal zijne gezondheid belrell Dc in 1919 doorstane meningitis bleef on gunstige gevolgen dragen. Hij blecT zwak en was verplichl hel schildersvak, waar in liij met lust werkte, op tc geven. Thans is hij geplaatst voor hulp in een bockhandel of hij dezen werkkring, ge- zondheidslialve zal kunnen voortzetten dient te worden afgewacht. Met dankbaarheid werd herdacht de groole steun, die dc aan de Vereeniging ontvallen ds. Knuttel, ook voor dien jongen en voor zijne thans meerderja rigen broer en zuster is geweest. Steeds bereid te helpen, te raden en voor lien le voelen met warme belangstelling; wij hebben daarvan in ruime male de goede voordeelen genoten. Ds. Visser te Ter- borg werd bereid gevonden thans voor den laalsten pupil in zijn omgeving, als gemachtigde op le treden. Ook hiervoor moge een woord van dank plaats vinden. Met de andere kinderen gaat het goed: werkzaam op verschillend gebied, doel ieder zijn best. Toch moesl het bestuur een paar keer ernstig optreden bij on verwachte moeilijkheden, tlie thans op goede wegen zijn gebracht. Het aantal leden bedroeg 1 Januari 1926, 55, dat der begunstigers 82, helaas iels minder dan een jaar tevoren. Waarde ontvangsten "geen gelijken tred houden mei de uitgaven en de rijkssubsi die voor ouderen steeds minder wordt en ophoudt vóór zij zelfstandig zijn, worden alle leden ten dringenxle verzocht ons finanlieel te blijven sleunen. Enkele gif ten, de opbrengst der collecten na de Kinderkerk, uitgaande van den Protestan tenbond een bijdrage uil de ophrcngsft der weldadigheixlsposlzegels, zij waren hartelijk welkom. De inkomsten hebben in 1925 bedra gen f 2730,50 die der uitgaven f 2722 01 zoodal er een saïdo is van f 8.16. Na dit jaarverslag werd door den penningmeester, den lieer 11. J. van Geuns de rekening uilgcbrachl, die door een commissie was accoord bevonden. Uitgeloot werden 2 obligaties n.l. no. 38 van liet rentegevend kapitaal en no. 13 van hel rentelooze. Mevr. Fvelier—Werner aan de beur! van aftreding zijnde, weijd herbenoemd lot bestuurslid. Zij verklaarde zich bereid deze benoeming aan te nemen. Ten slotte werden een drietal per sonen aangewezen lol hel nazien der rekening aan het eind van dit jaar. Deze commissie zal bestaan uil de dames mevr. Schulte-Mallego ,mej G. A. M. de Liefde en den heer J. van Burg. Hel bestuur vertrouwt in hunne welwillende medewerking in deze. KERKNIEUWS. Woensdagavond werd in een stamp volle zaal van het St. Yincenliushuis alhier door deu WelEenv. Heer van Ithijn de le conferentie gehouden over het Katholieke geloof. Behandeld werd hoe de natuur ons leerl kennen een onafhankelijkcn, onver- oorzaakten Schepper, die aan alles een doel hoeft gegeven. Hij is de bron van alle waarheid en zedelijkheid iu den mensch. Hel doel van deu mensch is in dit leven, maar vooral na du leven, die Bron van Waarheid en Goedheid voor altijd te bezitten. Ook meerdere niel-Katholieken woon den de bijeenkomst bij. G e r e f. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Aagte- kerlce door ds. M Hofman le Krabhen- dijke. ONDERWIJS. Geslaagd voor hel mach. diploma B de heer P. Cornelise, leerling van de De Ruijlerschool le VI issingen. Een Schoolmuseum te M i d d e I b u r g. Men schrijft ons Te Amsterdam bevindt zich hel Neder- lilndsch Schoolmuseum, dal in zijn bijna 50-jarig beslaan duizenden van dienst is geweest bij het bepalen van hun keuze inzake hulp- en leermiddelen voor de school door hel geven van aanschouwe lijke voorlichting. Hel beval een com plete verzameling van alles het onderwijs rakende, zoowel van hel verleden als van hel heden. Voor velen echter, die niet iu het centrum van het land wonen, is het be zwaarlijk. vaak onmogelijk om, wanneer de wenschelijkheid daarvan gevoeld wordt, een reis naar Amsterdam tema ken. Dc Groningers hebben daarom iu 1907 reeds een gewestelijk schoolmu seum opgericht, waar men vindt,, wat noodig is voor het heden. Tlians bestaan er plannen lot stichting van een schoolmuseum voor Zeeland te Middelburg. De inspecteur van het L. O iu de in spectie Middelburg, de lieer S. Brands- ma, licefl, na overleg gepleegd te heb ben met zijn ambtgenooten iu deze pro vincie, die volkomen met het plan in stemmen, in samenwerking met onder wijzer svereenigingen van verschillende, richting een voorloopig comité gevormd bestaande uil de heeren S. Brandsma le Middelburg inspecteur L. O), voor zitter; G. Mollema le Middelburg, (N. O. G. vice-voorzitter; B. J. A. Stoopmau le Middelburg (R.-Kpennningmeesler P de Rree le Middelburg (B v. N. O.) secelaris; I'. II. Meerhols Lp Vlissingen (Unie van Chr. O.) 2e secr. en S. Dou- ma te Grijpskerke (Ver v. Chr. Onder wijs). De hoop wordt gekoesterd djil jaar nog het schoolmuseum te kunnen openen met medewerking van allen, die iels voor het onderwijs voelen. Zij die lid wenschen le worden tegen een jaarlijk- sche contributie van één gulden, kunnen zich opgeven hij den voorzitter. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Woensdagmiddag is het bruggehoofd, liggende in den weg 's-Gravcnhage—Delft en in onderhoud bij do gemeente Delft, gescheurd en verzakt, hetgeen al lang te voorzien moet zijn geweest. Het druk ke verkeer langs dien weg ondervindt hierdoor belangrijke stagnatie, daar de brug nu gedeeltelijk is afgezet eu door de ltijswijksche politie wordt bewaakt. Woensdagmiddag is eeu stelling, die bevestigd was aan de daklijst van een perceel in de Rijnslraat le Amsterdam bezweken. Een metselaar die aan dat perceel werkzaamheden verrichtte, stortte met de stelling mee omlaag en werd dood opge nomen- Hel lijk werd $oor den Genees kundigen'Dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. (Volk.) Men meldt aan de Msb. uit Zuu- dert Rij een hotsing lusseheneen wagen en een auto werd de voerman van den wagen, zekere J. v. L., zwaai" gekneusd, zoodal geneeskundige hulp onmiddellijk ingeroepen moesl worden. De man is aan de gevolgen overleden. Bij hel gisteren gehouden onder zoek is gebleken, dat hef onmogelijk is, hel 'wrak van de „Nijverheid 1de boot van de rcederij J. en*A. v. d. Seliuyt, die tijdens een hevigen storm op 25 Nov. 1.1. benoorden Elburg is gezonken, le lichten, Hel wrak moei als geheel verloren wórden beschouwd, meldt de „Tel VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID Moeders, bescherm uw kiud! Verkoudheid, voor volwassenen een be zwaar, vormt voor zuigelingen en kleu ters oen groot gevaar. Van elke honderd kinderen, die bene den hel jaar sterven, gaan ongeveer twintig dood aan huidaandoeningen. Houdt zooveel mogelijk verkouden, hoestende pevsonen uit de buurt van uw kleinen. GEZONDHEIDSRAAD. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ind. Stoomvaartlijnen. Slamat, 10 Febr. v.m. 9 u. te JBelawan, Rotterdam n. Batavia. Prins der Nederlanden, 9 Febr. v. Al giers, Amsterdam n. Batavia. Gorontalo, p. 10 Febr. Gibraltar, Rot terdam n. Java. Hector, 8 Febr. n.m. 9.59u. 80 mijl O. v. Land's End, Amsterdam n. W.-Indië. Indrapoera, 10 Febr. v. Rotterdam u. J ava. Baljan, 8 Febr. n.mj, 6 .18 u. 130 mijl Zuid v. Land's End, Amsterdam n. Java. Koningin der Nederlanden, 10 Febr. v. Batavia n. Amsterdam. Jan van Nassau, p. 8 Febr. de Azoron, Amsterdam n. W.-Indië. Kerlosono, 9 Febr. 's nachts 12 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Buitenzorg, 10 Febr. v. Batavia n. Rot terdam. Baloe, 8 Febr. te Sabang v. Amster dam, vertrok 9 Febr. n. Padang. Djember, p. 9 Febr. Kaap Roca, Rot terdam n. Batavia. Stuomvaartlijncn op Noord-A in er ik a. BI ij de nd ijk, 10 Febr. v. Rotterdam n. New-York, arriveerde le Antwerpen Blommcrsdijk, 9 Febr, n.m. 4 u. v. New-York n. Rotterdam. Boschdijk. 9 Febr. 4.7 u. 660 mijl West v. Sci'ihNew-York n. Rotterdam. Volendam. 10 Febr. n.m. I u. v. Bou logne, Rotterdam n. New-York. Veendain, 9 Febr. n.m. te New-York v. Rotterdam. Leerdam, 9 Febr. v.m. 7.19 u. IC mij] Z W. v Val'entia, New-Orlcans u. Rotterdam. Burgerdijk, 10 Febr. n.m. le New-York v. Rotterdam. Electrische Drukkerij O. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6