Ie verhoogen. Getracht zal ook worde» meer begunstigers te winnen. Tot bestuurslid in de plaats van den hoer A Willcboordse, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, wordt gtekozen de heer NV. Wallet 'Gz. en in de plaats van den heer J. NVirz, de lieer I Janse. Voor de landbouwverocniging „Uni tes" le Co lij nsp laat trad Maandag avond «t» tic heer Tj B. 0 Kielstra mc6 zijn lezing met lichtbeelden over Zwitser land, waarna hij nog de film van de lentoonstelling van Dordrecht en van de lanloonstclling van Vlissingen van liet jaar 1921 vertoonde. De zaal was stamp vol. Zaterdag werd te Axel de alge- meenè vergadering gehouden van de af- deeling Axel der Z. I, M, Mededccling werd gedaan van een be richt van hel hoofdbestuur, dal een cen traal proefveld voor aardappelen zal wor den aangelegd. De voorz. deelde mede, dal de afdee- lingstenloonslelling zal worden gehouden -.>p 2-1 en 2"> Juni Den eersten dag moet alles op het terrein blijven en den twee den alleen de bekroonde dieren. Onder gewone voorwaarden kunnen puurden ingezonden worden door de le den der Z L. M. afd. Axel en Hulst, door de leden van den Ghv. Boeren- en 'I uimlersbond en de leden der Vereen, van Zeeuwsche fokkers. Personen van elders betalen per paard f 20 en per ii\ le zenden rund t' 10. I it de rekening van den penningmees ter bleek er een batig saldo te zijn van f 300.65 met een uilgaaf van f2019 21. Ais bestuursleden werden met groote meerderheid herkozen de heeren Abr. Ilaak, Zaamslag, II. Bonte, Koewacht en Jan de Puller, secretaris, Axel. VERKEERSWEZEN, POST TELEGRAFIE. Geen overbodige ambtel ij k e u i Id r uk kinge n De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft bepaald, dat voorlaan in de ambtelijke briefwisseling, den m- wendigen dienst betreffende, alle over bodige ambtelijke uitdrukkingen als „ik heb de eer" e <1. behooren te worden weggelaten. Bovendien hehooreu vormen als U HoogEdelGestrenge en t Wel Edel Gestreuge door U te worden vervangen. Zeevaart en riviervaart op de .NV ester-Schelde. Naar de correspondent te Brussel vau het Vad. meldt, heeft de Anlwerpsche al- aeeliug van de Ligue Maritime Beige aan de Belgische regeering een motie gezon den. waarin wordt betoogd, dal het Ion zeerste noodzakelijk wordt, hel gebruik van de diepe vaargeulen van de Schelde, beneden Antwerpen, voor zeeschepen le reserveeren. In afwachting van liet lot .stand komen van de vaart Anlwcrpeu- Moerdijk stelt de adresseerendc vei'eeni- girig voor de verschillende „schaercn' tusschen Antwerpen en Ilansweert speci aal le betonuen voor de riviervaart ninnim 2 meter diepgang bij laag water) cu dc rivierschepen tc verplichten, den volgenden weg te nemen Schaer v~ Waerden, Schaar van den Noord, Scha van Oud-Doel, bank van Lillo, Kelelplaat, Schaer vau Philips eu bank van Boomkc. Alleen van twee uur vóór tot twee uur na. laag tij zouden deze schepen ook <Joor de andere geulen mogen varen.' Ind. Stoomvaartlijnen. Prins der Nederlanden, 2 Febr. v. Am sterdam n. Batavia. Insulinde, p. 2 Febr. 's midd. 12 u„ Fi- nisterre, Batavia n. Botterdam. Jolian de Witt, 1 Febr. v. Sabang, Batavia n. Amsterdam. Kangean, 2 Vfebr v. Amsterdam n. Java via Antwerpen Kedoe, iu.s. 2 Febr. v. Batavia n. Rot terdam. Van Rensselaer, 1 Febr. v. Plymouth n. Havre, West-Indiè n. Amsterdam. Enggano. 2 Febr te Amsterdam v. Batavia. Melampus, p. 1 Febr. Perim, Liverpool n. Java. Samarinda, 2 Febr. v. Coconada, Ba tavia n, Rotterdam. Prins der Nederlanden, 31 Jan. v. Pa ramaribo n Madeira en Amsterdam. Stoomvaartlijnen op Noor cl- Amerika. Blommersdijk, p. 1 Febr. n.m. Cape Race, Rotterdam n. New-Yorlc. Edam, 2 Febr. v. Rotterdam n. "New- Orleans. Veendam, 1 Febr. 's m. 12 2 u. 10Q mijl Zuid v. Valr-nlia, Rotterdam n. New-York VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Delft is een 15-jarig meisje ge- irresteerd,' dat door ladelichling een be drag van f 100 heeft ontvreemd ten na- deele van den winkelier van der H. aan den Delfgauwsclien weg. Tegen de moe der, die bet gestolen geld in ontvangst had genomen ,is proces-verbaal opge maakt wegens heling. Bij Leidschendam is Dinsdagmorgen de heer N. B., directeur van het bijkan toor der Rotterdamsche Bankvereeuiging aan de Prins Hendrikkade le Rotterdam, onder den eleclrischen trein geraakt en gedood. De politie heeft het lijk iu be slag genomen. De 81-jarige heer P, K. te Appinge- dam werd bij hel oversteken van den \veg door een wagen van den reinigings dienst aangereden en zoodanig aan bel hoofd verwond, dat hij :i:rti de gevolgen is overleden. Men meldt aan „het Volk" uil Mon nikendam Gisternacht omstreeks half drie is brand uitgebroken in de kapitale boer derij, bewoond door J Schoonhoven le Overbeek. gein. Monnikendam, 21 koeien zijn in de vlammen omgekomen. Het overige vee cn de bewoners zijn gered. De oorzaak van den brand is waarschijn lijk le zoeken in liet feit, dat de boer, die hooi wilde halen, met de leer is om" gevallen en dal daarbij een petroleum lamp in het hooi terecht kwam. Dinsdag is juist op de IJselbrug te- l'lft een goederentrein van de Gelder sche stoomtram ontspoord. Vier waggons liepen legen de ophaalbrug op, met het gevolg dal de balans met den geheelen bovenbouw der brug naar beneden stort te. De schade is aanzienlijk- Een verschrikkelijk drama werd Maandagmorgen te NeufchSteau ontdekt, meldt het „H. v. Aj" Daar woont de familie Samson ,bestaande uil moeder, vader en twee dochters. Toen de verloofde van een der doch ters aan zijn meisje goeden dag kwam zeggen, vond hij in de achterkamer de lijken van de twee meisjes en van den vader, met bloed overdekt. de voorkamer lag het lijk dei- moeder, naast een-groote houthakkers bijl Hei parket van Arlcn is ter plaatse aangekomen. BRAND IN EEN WOONSCHUIT. Te Wieesp ontstond brand in een woon schuil bewoond door het gezin U. Op het oogenblik, dal de brand uitbrak, be vonden zich de drie kinderen, oud en 2 jaar, alleen in het schip. De vader was aan het werk, do moeder was bood schappen doen. Door tol nu toe niet op gehelderde oorzaak, is op de slaapkamer een brandend petroleumlampje omgeval len, waardoor in een oogenblik de vlam men om zich heengrepen De doodelijk ontstelde kinderen vluchtten in hun nachtklceding naar het voorste gedeelte dor woonschuit, ten einde zoo vlug'moge lijk het schip te verlaten, doch lol hun ontzetting bemerkten zij, dat de deur door de moeder was afgesloten. Dc arme kleinen hieven bij deze ontdekking een luid angslgegil aan. (Iienige voorbijgangers snelden op liet gegil toe. Het 7-jarig meisje riep door een open raampje dal moeder den sleutel waarschijnlijk buiten de deur op hel schip had neergelegd, doch in de algemecne verwarring, welke door het in het achtergedeelte van het schip lievig oplaaiende vuur, er niet min der op werd, werd de sleutel niet zoo spoedig gevonden, waarom de deur ge forceerd werd. Toen konden de kinderen eindelijk in veiligheid worden gebracht Daarna werd het blusschingswerk snel Ier hand genomen. Toen de ruiten der slaapkamer werden stukgeslagen, laaiden «Jen de vlammen hoog op. Men slaagde er echter met vereende krachten in, hel vuur meester te worden. Alle kleederen eu al 't beddegföed verbrandden jgehcel De schade wordl niet door verzekering gedekt. (Tel.) -erkloosheid bij te Door een plotselinge verzakking van den weg is Maandagavond le Haas trecht bij Gouda, een zware vrachtauto van den meer dan 7 M. hoogen IJseldijk gestort De auto, die in zijn val driemaal ouderstboven sloeg werd geheel ver nield. Van de beide inzittenden werd er een ernstig, de andere levensgevaarlijk gewond. Nadat zij door een geneesheer te Haastrecht verbonden waren, zijn bei den naar bel ziekenhuis le Gonde vcr^ voerd. Te Eindhoven is als verdacht van diefstal van poststukken aangehouden de kantoorknecht v. B. Pij zijn aanhouding werd nog een brief met geld op hem be vonden. HET WEER IN JANUARI. Gedurende dc maand Januari was de temperatuur gemiddeld over de 5 hoofd stations 0.3 gr. Celsius le hoog. In het Noorden was "dc temperatuur maar zeer weinig boven normaal. In liet midden eu Zuiden bedroeg afwijking meer dan 1 gr. Celsius. De tweede decade was zeer koud Groningen meer dan 5 gr. De eerste en derde decade waren le warm, resp. le De Bill 4 gr cn te Maastricht 4 gr. C De neerslag was behalve in Kei Zuid oosten gemiddeld 50 pel. boven de maal van -17 m.M. met afwijking lol bo ven 100 m.M. in den achterhoek eu in Twente. Sneeuw viel op 8 dagen Te Dc Bilt werden IS uren zonneschijn geve gislreerd tegen 51 normaal. BUITENLAND. DE BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID IN DUITSCH- LAND. Do Duitsche regeering zou voornemens zijn de rij («spoorwegmaatschappij bcdrtig van circa 50 millioen mark voor te schieten, ten einde haar in staat stellen de industrie belangrijke orders voor de levering van wagons, rails, brug- genbouwmater i a a I enz. te geven en op deze wijze tot leniging van de hand over hand toenemende dragen. Naar het „8 Uhr Abendblatt" meldt, wil de regeering liet hierbij niet laten. Zij heeft een grootsclieepsch project tot bestrijding van de werkloosheid uitge werkt, waarvan de credietverleening aan de spoorwcgmaatschapij slechts een on derdeel vormt. regeerings verklaring deelde rijkskanselier dr. Luther verleden week -eeds mede, dat de regeering zou onder zoeken op welke wijze de. Duitsche export bevorderd zou kunnen worden- Er heb ben sedert dien onderhandelingen tus schen de verschillende ressorts plaats ge had, die lot resultaat hebben geleid, dat de regeering reeds dezer dagen een be drag van niet minder dan 500.millioen mark Ier beschikking zal stellen. De kri- toesland op de arbeidsmarkt maakt langer uitstel onmogelijk. Do fabrieken, die voor orders in aan merking wenschen le komen, zullen zich moeten verplichten cou zeker aantal werldoozen in dienst te nemen en dit aantal iedere maand te verhoogen. Door een nieuw systeem van exportverzeke iug, dat ten dooie uit staatsmiddelen zal worden geïinancieerd, zal de industrie in slaat worden gesteld ook die buitenland- sche orders, welke niet zonder risico zijn, te aanvaarden. De grootste stimulans voor het be drijfsleven verwacht men echter van het nieuwe cx-edicl aan Sovjet-Rusland, waar over op hel oqgenblik nog wordt onder handeld. Betrouwbare bi zonderheden om trent deze crediettransactie zijn nog niet bekend, maar het verluidt met stellig heid, dal het crediet ten minste 300 mil lioen mark zal bedragen en voor den tijd van. vier jaren' /al worden verleend. Hier door zouden dc Russen in staal worden gesteld geweldige offers bij de verschil lende Duitsche industrieën te jilaalsen. Op deze wijze hoopt men de crisis in het Duitsche bedrijfsleven te overwinnen cn hel aantal wcrkloozen in aanzienlijke mate te kunnen verminderen. In een Wolffbericht wordt verklaard, dal de rijksregecring zich weliswaar be zig houdt met de vraag, hoe de nood van het bedrijfsleven kan worden gele nigd, doch dat cr niet zulke groote som men ter beschikking kunnen worden sleld, als waarvan melTding wordt ge maakt. Daar de regeering tevens naar belastingverlaging streeft, verminderen natuurlijk ook de middelen, welke voor credietverleening kunnen worden ge bruikt. MIJN INDRUKKEN UIT AMERIKA. door Dr. NEIL VAN AKEN. III. New-York, 16 Januari 1926. Vroeg of laat zullen de lezers van dit blad verwachten, dat ik een brief schrijf over de drooglegging" van Amerika, een meest populaire onderwerpen van ge sprek in Europa, wanneer het over di Vereenigde Staten gaat. Laat ik daarom maar aanstonds dit punt afdoen door de- zen brief te wijden aan het vraagstuk van „prohibition", zooals het hier ge noemd wordt, alhoewel ik zeer goed in zie, dal het onderwerp niet met een brief of zelfs met een reeks brieven van de baan geschoven kan worden. De rijen 'van statistieken op sociaal of crimineel sebied verband houdende met de prohi- jitie-beweging zouden alleen een kleine bibliotheek vullen. Doch dat punt wil ik niet aanraken. Trouwens, statisieken kunnen zoo gemanipuleerd of uitgelegd worden, dat zc alles bewijzen, zelfs twee tegenovergestelde zijden van een vraag- tuk. Van grooter belang zijn de oorzaken en de geschiedenis van de drankbe weging. Vooral de eerste schijnt men in het buitenland nog niet goed te door gronden. Wie hebben Amerika „droog" gelegd? De herbergiers of „saloon keepers" zei ven. Zij zeiven hebben de kip geslacht die de gouden eieren legde. Dit zal u duidelijk, worden als we even te zamen ons verplaatsen in een jaar vóór den oorlog (gedurende en onmiddellijk na den oorlog waren de toestanden, vanwege de restricties op het drankgebruik, niet nor maal), en een Vypischen „saloon" binnen gaan. We nemen de eerste de beste her berg, die wij tegenkomen, of het is in New-York of San Francisco of Denver of New-Orleans. Ze zijn allen op den zelfden leest geschoeid en dezelfde ge bruiken en misbruiken heerschen overal. Cornelius Kelly's Place", lezen wij op het raam. Een Ierlander natuurlijk, zoo als gemakkelijk te zien is aan zijn naam Elders zagen wij: „Duffy Brothers", of „Jim Murphy's", of „Tim Harrington's Saloon". Ongeveer 75 pCt. van alle her bergiers, vooral in de dichtbevolkte stadswijken, waren Ieren, We zijn dus in een typische kroeg, zooals er duizenden verspreid waren over het geheele land. De ramen van binnen behangen met dikke gordijnen, ofwel een beschot, zes of zeven voet hoog, verhindert, dal men van buiten kan zien wat er binnen omgaat. Zelfs als men dc deur opent ziet men een groot scherm dat den uitkijk van buiten afsluit. Alles even mysterieus De herbergiers maken hierdoor den indruk, dat de „saloon" een plaats is, die het daglicht niet zien mag. Binnengekomen krijgt men onwillekeu rig denzelfden indruk. Vrouwen vindt men er niet. Voor haar dient een afzon derlijke ingang naar een apart kamertje achter de herberg, dat van buiten wordt aangeduid met een hangbordje: „Wine Room" (Wijnkamer). Slechts het laagste allooi van vrouwen gaat hier binnen vlugjes een glaasje te wippen of een kan netje bier te halen voor huiselijk gebruik. Er komt ons geen bediende tegemoet met het verzoek even te gaan zitten: „En wat willen jullie, heeren?" Er zijn geen stoelen, geen tafels. In sommige plaatsen vindt men kleine alkoven met gordijnen, waar zij, die bang zijn om ge zien te worden, zich kunnen verschuilen. Wij nemen nu onze plaats in aan de mahoniehouten toonbank, dringen onze buurlui op zijde en bestellen een slokje. De „bartender" zet de flesch voor ons, we schenken onze glaasjes half vol, krij gen een glas water om het brandende vocht de keel door te jagen en de flesch wordt weer onder de toonbank verbor gen. Naast ons vinden wij een partijtje van zes lui. De kellner vergeet ons en schenkt zijn gansche aandacht en vroo- lijksten glimlach aan de zes, want hij weet, dat volgens gebruik die lui mins tens 36 borreltjes bestellen. Iedereen komt aan de beurt om de heele partij le tracteeren. Niemand mag weigeren, want dat zou als een grove beleediging beschouwd worden van dengene, die tracteert. Ze worden hierin aangemoe digd door den kellner, die, zoo gauw de glaasjes leeg zijn, met de flesch verschijnt en ze weer vult totdat een ieder aan de beurt is geweest. En als het zesde rondje naar binnen is, zijn ze zoo pleizierig ge stemd, dat de een of andere gewoonlijk het heele gezelschap uitnoodigt op zijn gezondheid te drinken. Wij kunnen niet weigeren, doch weten er wel raad op. Aan onze voeten zien we een glanzen- den kwispidoor of misschien een geultje met loopend water. We heffen even ons glaasje op naar den onbekenden ont- haler met een „good luck" en gieten het leeg langs onze beenen. De kellner moet natuurlijk meedrinken en rekent den ge wonen prijs voor zijn borreltje, dat, uit een jeneverflesch gegoten, niets anders is dan aqua pura. Hij moet dit den )\ee- len dag doen, doch is 's avonds zoo nuchter als een nachtuil. Het gevolg van dit verderfelijke gebruik van tracteeren is, dat iedereen te veel drinkt. Doch het is den herbergier alleen te doen om de duiten en niet om het fatsoen van zijn klanten. Ik sprak van de Ieren, die 75 pGt. der saloons in eigendom hadden. Nu zijn die Ieren allen Katholiek. Wat was natuur lijker, dan dat de onwetende massa van een andere geloofsovertuiging, de dwee- pers vooral en de aanhangers van fana tieke drankbestrijders-vereenigingen ge bruik maakten van dat feit om de zon den van het drankwezen, de sociale en crimineele gevolgen van overdaad, toe te schrijven aan de oude Kerk? Vandaar dat de Anti-Saloon-League, bestaande uit leden van niet-Katholieke en niet- Joodsche kerken, die gesteund door de bijdragen, die in hun kerken werden ge collecteerd, een gemeenschappelijken band vonden in hunne antipathie tegen over de Roomschen, Alhoewel ik zeer goed weet, dat dit een teer punt is om in een publiek blad aan te roeren, zoo valt het niet te ont kennen en moet, om een duidelijk idee le geven van de „droge" beweging, zon der camouflage publiek herhaald worden, dal 75 pCt, der kwestie er een is van verschil van godsdienst. Men vindt de aanhangers van prohibition bijna uitslui tend onder de leden der Protestantsche genootschappen en de tegenstanders er van onder de Katholieken (en Joden). Bit verklaart het verschijnsel, dat de groote steden zooals New-York, Boston, Baltimore, Philadelphia, Chicago, San Francisco, St. Louis, enz., waar de Ka tholieken sterk zijn door hun aantal en invloed, de prohibitiewet tegenwerken, terwijl de kleine centra en vooral het platteland, waar de Protestanten het sterkst zijn, de wet verdedigen. Ware de -.drooglegging" een sociale kwestie, puur en simpel en niet tevens een kerkelijke strijd, dan zou ik eraan twijfelen of hef ooit zoover gekomen zou zijn met dt beperking van sterken drank. Deze jammerlijke beweegredenen voo Jen steun van of de oppositie tegen de drankwet, vonden nog verder wortel in het feit, dat de voornaamste „saloons" vooral in de groote steden, tevens de vergaderplaats waren van onscrupuleuze politici, wien het sleohts te doen was om door het verkrijgen der overmacht bij de stembus, de gemeentebaantjes te ver- oveien voor hunnen aanhang. De Ieren zijn niet alleen goede arbeiders, doch zijn tevens geboren politici, aangewezen baantjesmelkers. Een Ier is geen week in Amerika of hij probeert ingelijft te worden bij de politie, de brandweer of onverschillig wat, zoolang als hij maar kan eten aan de publieke trog. Al de plannen voor een gemeenteverkiezing, vooral in de verschillende wijken of buurten, werden ontworpen in een lo kaaltje, verbonden aan een of andere populaire herberg, waar, onder het drin ken van bier en whisky, de candidaten- lijslen v/orden samengesteld, gelden ver zameld en de heele verkiezingscampagne op touw wordt gezet. Het gevolg ervan was, dal de gemeentebesturen der groote centra en zelfs vele staatsparlementen beheerd werden door het „saloon"-ele- ment, dat zich niet inspande om door het ontwerpen van goede wetsvoorstel len de sociale wantoestanden te verbe teren. Daarom werd het de leuze: „weg met de herberg". Doch men ging inderdaad veel verder. Het was den bestrijders van het drankmisbruik niet alleen te doen om de „saloons" te vernietigen, doch om den ganschen handel in alcoholische dranken voor goed uit de samenleving te bannen. Ze maakten gebruik van een psychologisch moment, de jaren van den oorlog, toen aan iedereen werd gevraagd om offers te brengen en zich ontberin gen op te leggen. Waarom dan niet de geheele afschaffing van een onnoodig en schadelijk artikel te weeg te brengen? Twee millioen van het jongere, meer liberale element, waren in Frankrijk en konden noch hun invloed noch hun stem doen gelden bij de verkiezingen. De Anti-Saloon-leden waren wijs ge- noeg, gebruik makende van de omstan digheden, om niet een gewonen weg door het congres te manoeuvveeren, doch ze beoogden een amendement op de Con stitutie, dat niet alleen door twee-derden der Staatsparlementen moest worden aangenomen, doch ook twee-derde van deze parlementstemmen noodig heeft om herroepen te worden. Een gewone Fe derale wet heeft slechts een meerder-* lieid noodig. En daar zitten we nu. Het kan den gemiddelden Amerikaan weinig schelen of het prohibitie-amende ment beslaat of niet. De eenige klacht is, dat hij thans meer moet betalen voor zijn cocktail of glaasje wijn en dat de kwaliteit aanzienlijk slechter is, Dooh hij kan altijd krijgen wat hij verlangt. Het afschaffen van de „saloon" is een zegen en zij komt daarom nooit terug. Doch een geleidelijke verslapping der wetgeving, zoodat het verkoopen van wijn en bier door gecontroleerde staats winkels mogelijk wordt, zooals in Cana da, is niet buitengesloten. N. V. A. BEVOLKING. In de tweede helft der maand Jan. zijn in de gemeente KOE'DEKERKE Ingek omen: H. J. Toebes E 13, uit Amsterdam E. de Kraker, D 96, N. en St. Jooslland G. Mulder mot gezin, E 27, Blokzijl E. A, M. Hartman, D 15G, 's Graven- hage M. C. Brandes, B 191, Vrouwe polder J. Alewijnse, E 92, Breda P. Janse. geb. De Ivlerk, E 94, Middel burg B. G. Brouwer, A 158, Zie.-» rikzee. "Vertrokken: J. \V. Bierens met gezin van D. 22 naar Middelburg J. D. Gravelijn, E 104, Vlissingen J G. NVondergem, E 114. Rotterdam M. P, van Dongen, geb. Maas, met gezin, E 168, Rotter dam M. Sinke, C 17, O. en W. Sou burg BURGERLIJKE STAND Koudekerk e. Van 16—13 Jan. Ondertrouwd J. M. Vveeke, jm. 21 j., en K. den Hollander, jd. 18 j Getrouwd A. F Lako, jm. 32 j., en J. D. Gravelijn, jd. 27 j. Bevallen L Vos, geb. Brasser, d.-, NV. Boogaard, geb. Sinke; z. Overleden: J, Verhage, man van G. Boone, 68 jaar. G o'e s. Bevallen: J. van de Visse, geb. Ver- schuure, d. E. M. Oosterkerk, geb. Sampon, z. Overleden M. Driedijk, wed. van M. Rjjlc, 72 j G. Verrijzer, z., 11 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn a. Op het Politiebureau: 2 Huissleutels; 2 Duimstokken; glacé Handschoen) Pijp, Dop van vulpenhou der; Dop van een kinderwagen; Dames handschoen, groene Sierspeld; Kinder- portem. met inh.; Dameshandschoen; bruine Handschoen. b. Bij Particulieren: Damesporlem met inh., Sonius, Bel- linkslr. G 170 grijs Poesje, Maas, Wal B 101 paar Handschoenen (paarsgrijs) J. J. van Leeuwen. Loskade P 263 doublé Kettinkje, L. Castenmiller, Korte Delft F 21 2 gouden Damesringetjes, W. Luijcndijk, Seisbolwerk Q 297 Fietspomp, S Brouwer, Lambrechtstr. L 89 Schoolélui, M Franchemont, Ganzen gang O 20 Huissleutel, C. J. Heeren, K. Geerc K 351 Handschoen, A Bluzce, Bree E 145; Kerkbijbeltje, K. Bastiaanse, Seispleiu Q 290 Zak mes, M. 'l Gilde, St. Janstraat H 198 Kinderhandschoen, M. Sleyn, Noordweg R 39 bruine Damesport. met inh., Barnet Kcmpers, Loskaai P 256 knip mes, L. Kingraans, Spanjaavdslr. E 89 Dameslaschje met inh Kabboord, Krom- meweele K 105 Huissleutel, D Koolo, St Jauslraal I 96 Mantelknoop, Klas sen, Vcrwerijstraat N 121 alpacca Beursje, J Brabcr, Dwarskaai G 106 Zakmes, De Keijzer, Noordweg S 208 •- knipmesje en porlem N. den Hollander, Jacob Catsstraat S 116 Mes, mej. Gel dof, Brakslraal O 252 bruin lederen Porlemonnaie mei inh., Cornelissen, Mei doornlaan AV 155 Sleuteltje, J Tor- bijn, Seisslraal M 52 Huissleutel, Van Luijk, Lange Burg C 91 zilveren Hals collier, C. Dekker, St. Jorisstraat L 122 Vulpen, H. Jobse, Bastion, N 73 blau we Ceinluur, C. ,T. Fredcriks, Breestraal O 180 Belastingplaatje, A Vader, Scbuilvlotstraat N 163. Inlichtingen ten bureele van politic tusschen 7 en 8 uur n.m. alleen des Zaterdags Eleclrische Drukkerij G W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6