derschman iflet zijn vrouw, die naar hun verdronken huisje staren, terwijl onder- tusschen een der medewerkers een door Item zelve vervaardigd vers voorlas. Diep indrukwekkend was deze opening. Vervolgens kregen we te hooren kwar tetten voor piano, viool, cello en altviool, stukken voor viool en piano, voor cello en piano; met enkele uitzondering alles door dillettanten, als het ware Onberis pelijk uitgevoerd. Het Oostburgsche meisjeskoor hand haafde weer zijn ouden roem, een één- actertje kwam er zeer vlot voor, terwijl de Parijsche straatmuzikanten op eene uitnemende wijze den avond, vaar zoo veel de kunst betrof, sloten. Tal van attracties, de geschonken eet- en drinkwaren, enz, brachten geld in het laadje; 's middags was er al een kinder feestje geweest. Alles te zamen bracht ongeveer 775.netto op. 't Was in alle opzichten een welge slaagde avond. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad.) verkeerswezen, post telegrafie. LEGER EN VLOOT. De sergeant-konstabel J. Rottier wordt overgeplaatst van de „Friso" naar het wachtschip te Vlissingen; J. P. van den Burg van het wachtschip te Vlis singen naar de „Friso"; H. de Smidt van de „Hydra" naar het wachtschip te Vlissingen en J. Missaar van het wacht schip te Vlissingen naar de „Hydra". Luitenant ter zee 2e kl. J. J. C. 0. Bonn ink, onlangs uit Oost-Indiê terug gekeerd, is geplaatst aan boord van Hr. Ms. arlillone-instructiescliip „Gelderland" te Nicuwediep. Luit. ter zee 2e kl. P. Rouwenhorst is eervol ontheven van zijn plaatsing als officier, belast niet den algemeenen dienst en het geven van onderwijs in de practi- sche on militaire vakken aan het Kon Instituut voor de marine en overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord. verschillende berichten. De benoemde commiezen der poste rijen en telegrafie zijn geplaatst A. G. de Vries te ScheveniugenE. Vroon te Middelburg; J. P. H. Reijne en JL J. W. Gerritzen te Gouda; J. Eusscher te AssenTh. B. Happel le Delft; mej. C. W. Schuitemaker te Zaandam en P. van der Spek te Schiedam. Maandag herdacht de heer P. J. Bastiaanse, kantoorhouder van het ver- eenigd post- en telegraafkantoor te Sla- venisse, zijn 25-jarig jubilé als amb tenaar bij de posterijen. Zeer vele blijken van sympathie, ook in stoffelijken vorm, mocht hij ontvangen, zoo van autoriteiten, collega's als van zeer vele ingezetenen. G e luk wensch telegrammen. Bij dienstorder is bepaald, dat het ge bruik van gelukweuschtelegraminen door de aannemende telegraafambtenaren zoo veel mogelijk bevorderd moet worden, door de afzenders op de mogelijkheid van aflevering op luxe-formulieren le wij zen, telkens wanneer de inhoud van een telegram daartoe aanleiding geeft. x Ind. Stoomvaartlijnen. Tjilatjap 1 Febr. v. Padang n. Am sterdam. Tambora p. 1 Febr. Finisterre, Rot terdam n. Batavia. Vondel, 1 Febr. v. Port Said, Batavia n, Amsterdam. Enggano, 31 Jan. te Londen, Batavia n. Amsterdam. Tjisaroea, p. 30 Jan. Pantellaria, Am sterdam n. Batavia. Tjerimai, 31 Jan. te Batavia v. Rot terdam. Karimata, 30 Jan. te Sabang, Ainsterd. n. Batavia. Nias, 30 Jan. te Sabang, Amsterdam n. Batavia. Slamat, p. 30 Jan. Perim, n. Batavia. Rintang, 30 Jan. te Liverpool, Batavia n Amsterdam. Rondo, 30 Jan. Ie Sabang, Amslerdan^ n. Batavia. Prinses Juliana, 31 Jan. te Amsterdam v Batavia. Siloebondo, 31 Jan. Ie Genua> Rotter dam n. Batavia. Jolian de Witt, 29 Jan. v. Singapore* Batavia n. Amsterdam. Jan van Nassau, p. 31 Jan. Dungeness, n. "West Indiê. Venezuela 31 Jan. vm. 9 u. 27 m. 00 mijl v Land's End, Amsterdam n. W.- Indië. Van Bensselaer, 1 Febr. n.m. te Ply mouth verwacht, Barbados n. Amster dam. Insulinde, p. 1 Febr.v.m. 8 u. 20 m. Kaap Sl. Vincent, Batavia n. Rotterdam. Jan Pieterszoon Coen, 31 Jan. v. Co lombo, Amsterdam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Leerdam, 28 Jan. v. Havana, Tampico n. Rotterdam. Veendam, p. 31 Jan. Lizard, Rotterdam n. New-York. Bosehdijk, 30 Jan. n.m. 6 u. V. New- York n. Rotterdam. Spaaradam, 31 Jan. vm. v Tampico, Rotterdam n. New-Orleans? Jn Den Haag loopt een jongniensch rond dat reeds een negental meisjes on verwachts een steek met een mes in de kuit heeft gegeven. Hij bleef dan telkens even staan om de uitwerking na le gaan en dan te vluchten. Maar de meeste meisjes waren zoo geschrokken dat ze niet meer een zuiver signalement kun nen aangeven. Slechts twee der toege brachte steken waren diep. Tijdens een vechtpartij in de Ba- rentszstraat te Den Haag heeft Vrijdag avond de 25-jarige Th, D. zijn tegenstan der, zekeren A. C. M. een stuk van het oor gebeten. De dader is in voorloopige bewaring gesteld. Zaterdagmiddag heeft een melkauto onder Willemstad een driejarig kind aan gereden met doodelijk gevolg. Den chauf feur treft geen schuld. Het is gebleken dat de 18-jarige. smidsknecht, die dezer dajgen te Haarlem is aangehouden wegens diefstal van pa ling, zich ook heeft schuldig gemaakt aan berooving. Bij het postkantoor heeft hij een man met een boksbeugel gedreigd en hem toen 35 gulden afgenomen. Te ens is komen vast te staan, dal hij een bejaard man in zijn huis met een bier- fleschje op het hoofd gestagen heeft, ook met het doel geld te roovcn. Gisteren is aan den houthandel van Bremer le Haarlem de 50-jarige de V.. onder een stapel hout bedolven geraakt dood daaronder vandaan gehaald. - Zaterdagavond bemerkte een bc- mble van het Centraal Station te Utrecht dat er zich op een emplacement, een mau bevond, die mank liep. Het bleek dat men te doen had met een z.g blinde >assagier, boerenarbeider van beroep uil "lannover afkomstig. Hij wilde in Amster dam trachten werk te vinden en "svijl hij geen geld voor zijn verdere reis had, hij op 't slation .te Osnabrück onder een trein gekropen, welke voor vertrek naar Holland gereed stond. Hij wrong zich daar op de as van een der wggens, met zijn rug tegen den onderkant van liet rij tuig, hierbij zijn koffertje in de hand' houdende. Zoo bracht de trein hem Hol land binnen. Toen echter de trein liet statiön Amersfoort uilstoomde, keerden de kansen. De „reiziger" tocli liet zijn koffertje ontglippen en bij een poging op zijn bezit weer te grijpen, raakte hij in een zoo pénibele positie, dat hij rug en heupbeen kneusde. Dit noopte hem in Utrecht zijn reis op te geven. Toen de spoorwegbeambte hem aansprak, was hij zoo uitgeput van koude en vermoeienis, dat hij bijna niet meer kon staan. Op het station werd terstond een geneesheer ge roepen en deze achtte opneming in het ziekenhuis gewenscht, ten einde te kun nen nagaan of de avontuurlijke reis voor den werkzoeker nog nadeelige gevolgen zal hebben. SPORT. Dammen. Gisterenavond had te Vlissingen een competitie wedstrijd voor de tweede klasse van den Zeeuwschen Dambond tusschen Vlissingen II en M. D. C. II uil Middelburg. De uitslag was als volgt J. v. d. DriestJ. Roelans 0—2; J. de NooijerP. Sanders 0—2; P. F. Streef kerk—C. A. de Beste 2—0; J. de Bruijne J. van Wjjck 0—2; C. Spuij—G. A. Wes- sels 2—0; M. Lous—W>. van Loenhout 2—0; Th. Slootmans—L. Alewijnse 0—2 W. F. Diermans—B. A. Montanari 0—2; J. KommersJ. Alewijnse 0—2; A. Bok—'W, Videier 0—2; In totaal was dus de uitslag 614 en was M. D. C. dus overwinnende. Om het kampioenschap van Zeeland zijn de volgende partijen gespeeld: J. Slrooband—C. M. van Poelje 1 1 W. Sinke—L, Goedbloed 1—1; J. van W-ijck—W. Boogaard 0—2; Jac. Boogaard W. Boogaard 0—2; L. Goedbloed—W Boogaard 02; W. Siuke—Jac. Boogaard 0—2; C. M. van Poelje—'Wt. Boogaard 1—1. Zaterdagnacht is le Sneek ingebro ken in liet kautoor van de N.V. firma Van Gorkum en Witteveen en in het tramstation. De zware brandkast was uil het kantoor in het daarachter liggende pakhuis gebracht, In een der zijwanden was een gat geboord. De dieven zagen hun moeite echter slecht beloond^ daar de geforceerde brandkast geen dienst meer deed. Ook in het tramstation was hun buit gering een bedrag van f 7 uit de laa van een bureau. Daar lag f 2000 in een brandkast, maar deze is ongeschonden gebleven. Men vermoedt, dat hier inbre kers aan het werk zijn geweest, die per auto rondtrekken. De heer A. J. B. uit Oene was naar de „Crt." meldt, Zaterdag op bezoek bij zijn oom. Laatstgenoemde, die zenuwpa tiënt is was bezig den stal uit le mesten. Aangezien ae dokter hem zwaar werk had verboden, wilde B. dit voor hem doen. S. maakte zich hierover zoo kwaadj dat hij zijn neef met de mestvork zoodanig op hel hoofd sloeg, dat de schedel werd verbrijzeld. Hij is Zondagnacht aan de bekomen verwondingen overleden. Het 4-jarig zoontje van den heer van B. te Langenbroek, liep met een hond aan een ketting langs een sloot. Plotseling zag de hond een rat en sprong pardoes in de sloot, het knaapje met zich meetrekkende. Een meisje, dat toevallig in de buurt was en het ongeval bemerkte, snelde er terstond hen en kon slechts met moeite het knaapje, dat bijna reeds bewusteloos was, er uit halen, zoodat het kind nog bijtijds van een wissen dood gered werd. Te Lonneker is gearresteerd de te Leeuwarden woonachtige colporteur J A., die het land afreisde met boekjes van christelijke strekking, waarvan de netto opbrengst bestemd heette te zijn voor visschersweduwen en weezen Het bleek,, dat hij bijna de geheele opbrengst voor zich zelf hield en slechts zeldzaam lut tele bedragen afdroeg voor bovenge noemd doel. A., die in de laatste dagen meer dan 250 boekjes had verkocht le gen een prijs van ongeveer 50 cents, moet reeds jarenlang van deze colportage hebben geleefd. In Uden zijn de laatste dagen drie huizen ingestort tengevolge van de scha de, welke zij opliepen bij den storm van 10 Augustus van het vorige jaar. De verwoeste. Dominicanerkerk van Langenboom is nog steeds niet opge bouwd. Enkele dagen geleden is in een eenzame hoeve onder de gemeente Bou- ledamont, in het departement der ooste lijke Pyreneeën, een oude alleen wonen de man van 74 jaar door bandieten over vallen en opgehangen aan een balk in de keuken. De misdaad, die, naar ver moed wordt, is gepleegd door twee of drie Spanjaarden, arbeiders in de na burige bosschen, is eerst na twee dagen ontdekt. Sedert meer dan 25 jaar, vertelt de „New York Herald", had de nu 70- jarige dr. Mayfield te Mena in Arkansas de zieken lot volle tevredenheid behan deld. Nu is hij dezer dagen zelf door een ernstige ziekte aangetast, welke een chi rurgisch ingrijpen noodzakelijk maakte. Den operateurs bleek echter bij de be handeling dat de dokter een vrouwe lijke arts was. De doktores expliceerde dan, dat zij, nog heel jong, door haar ouders gedwon gen was, om haar sexe le verbergen, ten einde zekere erfrechlen, die alleen man nelijke afstammelingen konden genieten, te behouden. DIENST EN BEDRIJF. Een onzer medeburgers te Amster dam, schrijft „Het Volk", hoorde een dezer nachten een verdacht geruisch in zijn woning en nog lag hij slaapdronken te overwegen, wat er aan de hand kon zijn, toen het op zijn gelaat pletste. In eenen was hem klaar, welk onheil hem boven het hoofd hing en onaangenaam dicht bij kwam. Een haastig ingesteld onderzoek gaf de overtuiging, dat een ge weldige lekkage van de waterleiding op de bovenverdieping behang, meubelen en bedden met ondergang bedreigde. Het water ruischte van de trappen, maakte vervaarlijke, donkere kringen op de pla fonds en daaruit druppelde en droop het in steeds sneller tempo. Over gangen en portalen breidde het zich uit in breede plassen. De deurdrempels bleken maar heel korten tijd doelmatige waterkeerin- gen te zijn. Weldra spoelden de golven er over heen, of het Maasdijken waren. Daar moest snel en krachtig worden ingegrepen. Niet slechts de nachtrust, huis en haard waren in gevaar. Met een paar sprongen was onze medeburger bij de telefoon. Vóór in „De Gids", Diensten en Bedrijven, Arbeids beurs.... ArchiefArmenhuizen Geneeskundige.Huiszittende.Pu- blieke WerkenTramVeemarkt eindelijk: Waterleiding: „tot het vragen van hulp of bij klachten, be treffende het stadsgedeelte ten Zuiden van het IJ van 's namiddags 5.30 tot v.m. 9 uur 't was na middernacht alleen 47010 en 41533". 4.7..0.1.0. Hier hoofdkantoor Waterleiding. Meneer, ik heb een ernstige lek kage; het water. Binnen- of buitenshuis, meneer! Binnen, meneer, boven, het water gutst naar beneden. Kunt u niet dadelijk iemand Nee, meneer. Daar hebben we geen menschen voor. Binnen moet u uzelf helpen. Maar, meneer. Gaat u nou naar beneden en zoekt u de hoofdkraan op. En als dat niet helpt, neemt u dan een hamer en sla de pijpen, net zoolang tot de watertoe voer. Maar, meneer Het spijt me wel, wij kunnen u niet helpen Onze medeburger plast het huis door. Niemand weet, waar de hoofdkraan is, een hamer is niet te vinden, toevoer- pijpen zijn absoluut onzichtbaar. Als een ander in zulke omstandigheden hopeloos zou zijn, weet een Amsterdam mer nog altijd één uitkomst: de brand weer. Weer de telefoongids.... Diensten Bedrijven.... daar plakken die ver... bladen ook al aan mekaar.... Brandweer, 5. 1. 5. 0. 1. Centraal bureau Brandweer. Wat belieft u Volgt het verhaal van water en wan hoop. Welk adres Waldeck Pyrmontlaan 11. Boven of beneden 't Heele huis door, meneer Goed meneer, we sturen dadelijk een mannetje. Het mannetje kwam. Een paar uur later was de hoofdkraan afgesloten, wa ren de pijpen platgeslagen, gaatjes ge boord in de plafonds, zoodat de binnen zeeën af konden vloeien in teilen en emmers en bakken. Goddank, 't leed was geleden. Nou vriend, wel bedankt, als je niet bijgesprongen was, dan hadden we nu op den nok van het dak om hulp zitten roepen. Eerst heb ik nog de waterlei ding opgebeld, maar die liet me in den steek. Och meneer Wibaut, dat is een bedrijf; maar wij zijn een dienst, ziet u; wij zijn er om de menschen te helpen. En dan zijn er nog in het college van B. en W., die het oirbaar achten de ge meente op nieuwe kosten te jagen om meer water aan onze waterleiding toe te voeren bevolking. In de tweede helft der maand Januari 192G zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen J. W. Bierens, uil Koudekerke, Wal B 73 L. de Witte, Amsterdam, Wal B 102 P, Mulder, Vlissingen, Lange Delft B 151 A. de Kok, Borssele, liee rengracht M 27—28 mej. M. Goris- sen, Rotterdam, Veersche Singel S42a G. IC. Lichtenberg, Vlissingen, Ylasmarkt L 17 H. A. Joosfen, Sevenum, Ro- zenstr. iW 216 Mej. M. J. Huijs, idem, id. id. IJ. Boers, Vlissingen, Dampoort straat T 11 - Mej. A. W. J. Braber,, Dordrecht, Dwarskade G 106 A. E. Bliek, Temeuzen, Kl. Vlaanderen M 94 L. Groenenberg, Goes, Lange Burg C 106 D. Geldof, Goes, Singelslr. N 174 Mej. Aa. Groenenberg, Antwer pen, L. Burg G 106 Mej. Pa. de Lange, Groede, Beenhouwerssingel IC 72a mej. Ma. de Ridder, Arnemuiden, Dam G 55 Mej. Wa. Fa. Ragut, Oudelaude, Zuid singel E 42 F. H. Diermanse, Breda, Rozenstr. W 202 Mej. Wa. de Wolf, Texel, Noordplein M 292 C. de Vos, JCapelle, Seisweg R 151a Pa. Corne- lisse geb. Polderman, O. en W. Souburg, Zandslr. Q 194. Vertrokken Mej. M. M. van Voren, L. Burg B 23—24, naar Philippine Mej. A. G. van Voren, IC. Delft G 13, Philippine P. ICruijne, Gravenstr. I 275, Oosl- voorne, Stalionslr. A 192 Mej. J. van der Made, L. Burg C 90, B. op Zoom, Steenbergschestr, 29 J. Franken, Zus- terstr. I 269, O. en W. Souburg, Oran- jepi. A 15 P. J. Bril, Wilhelminaslr. W 52, Breskens, Dorpstraat W. Ak- kenaar, Karelsgang T 36, Amsterdam, Tasmanslr. 25 A. J. van Sluijs, S'eis- bolwerk M 208, Amsterdam, Ceintuur baan 173 Mej. P. de Klerk, L. Noord- straat L 127, Koudekerke E 94 Mej. N. Joziasse, Dampoort sir. O 205f, 's-Gra- venhage, Tenhovenslr. 21 Mej. L. L. Rijkse, VlasmarkL L 31, 's II. Arends- kerke, Dijk IC. Boekelaar, Vliss. Wa- genpl. Q 118, Wormerveer, ICrom'menieëx jj&d Chr. Kals, Zandslr. Q 194, (B. op Zoom, Lindelaan 34 Mej. R. de Rijke, Loskade P 266, Vlissingen, Bad huisstraat. souburg. Gevestigd J, Frankin, Oranjeplein A 15, uit Mid delburg W. H. Wijchers, Kanaalstr. B 160, Helder J. Meulenberg en gezin, Ritth.str. B 401, Vlissingen B. C. van de Velde en gezin, Tuindorp D 74, Vlis singen W. Geldof, v. Turnlioulstr. E 19, Vlissingen S. van Dis en gezin, Nieuwe Vüiss. Weg C 182, ICals mej. L. A. Wis se, Tuindorp D 48, St. Laurens F. J. Ratelband en gezin, Ritth.str. A 124, Rotterdam mej. J. de Rijcke—Bal en kind, A 58p, Vlissingen J. Schot, Vliss. str. B 300, Vlissingen mej. J. Sinke, Abeelsche Zandweg C 232, Koudekerke wed. J. L. Stols—Meulenberg en ge zin, Spoorstr. A 114c, Middelburg. Vertrokken .- Mej. B. Leijnse—Chrisliaanse en kind. van Vliss.str. B 350, naar Helder A de Groot en gezin, Tuindorp D 74, naar Vlissingen G. II. van Willenswaard, Middelb.slr. A 191, Zeist J. J. v. Beers, ICanaalstr. B 164, Den Haag P. H. van den Broek, N. Vliss. Weg G 179b, s Bosch L. Oele, Vliss.str. B 252, Rot terdam C. Francois, Vrijburgstr. C 102, Den Helder P. Cornelisse—Pol derman en Kind, v. Turnhoutstr. E 11, Middelburg J. J. de Vroe, N. Vliss. Weg C 3, Gorinchem A. P. Leenhouts en gezin, Gr. Abeele A 225a, ICruinin- gen mej. P. van de Putte, Middelb.str. A 186, Middelburg J. Vermaal en gezin, v. Turnhoutstr. E 40, Vlissingen P. J. W. C. BrU, Middelb.str. A 278, Bergen op Zoom. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Febr. 4 Middelburg, Afbraak, Blaupol t. Cate 4 Middelburg, Inboedel, Rosier en Vervaal. Domburg, Afbraak, 'Hosier en Vervaat. Koudekerke, Afbraak, Rosier en VervaaL 6 'Veere, Afbraak, Rosier en Vervaat. 10 Westkapelle, Huis enz., Loeff. '0 Vlissingen, Koffiehuis, v. d. Harst. 2 St. Laui-ens, Inspan, Ittmann. 2 Biggekerke, Hakhout, Loeff. 16 Meliskerke, Inspan, Blaupot l Cate. *7 Middelburg, Inspan, Hioolen. 7 W.-Souburg, Huis en Land, Blaupot ten Gate. 19 Serooskerke, Inspan, Blaupot t. Gate. April. 16 Koudekerke, Inspan, Loeff. 27 Grijpskerke, Inspan, De Nee ling 28 Souburg, inspan, Blaupol ten lü.e TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 10 Febr. n.m. 2 uur na mens bestuur Ver. Prol. Tehuis Ouden van Dagen le Sluis, aan- best. te Breskens tot het bouwen tehuis in aansl. best. restauree- ren gen. Tehuis. Zie Midd. Crt. van 28 Jan. '26. Maandag 15 Febr. herberg mej Han son le KapeJle 'smidd. 12 u 't af breken en weder opbouwen ar beiderswoning in Willem Anna- polder. Zie Midd.- Crt. van 28 Jan. '26. Donderdag, 18 Febr. Aanb. Dagel. Best. Polder Walcheren, polder huis, Abdij, Middelburg D/a u..: 't leveren eikenpaalhoul Gordingen; hespen; gecreosoteerde eikenpalen enz., levering 250.000 straatklin kers t. b. 's polderswegen. Zie Middelb. Crt. van 23 Jan. 1926. bekendmaking. DIENSTPLICHT. De Burgemeester der gemeente Mid delburg brengt ter algemeene kennis, dat MACHIEL LEEMPOEL, lichting 1923, wegens kostwinnerschap, met ingang van 16 Maart 1926, voor den lijd van één jaar is vrijgesteld door den Minister van Oor log, bij besluit van 28 Jan. '25, Vilde aid. no. 153V Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen. Middelburg, 30 Januari 1926. De Burgemeester, P. DUMQN TAK. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Dinsdag, Woensdag 2 en 3Febr. 2—5 u. en Donderdag 4 Febr. 11—12 u. tenloonst. loterij van vrouwelijke handwerken Hotel ,,de Abdij Woensdag 3 Febr. Concert „Concert- vereeniging", Gapet Kwartet Zaterdag (3 1 ebr. Verg. ICamerkring- vereen. Middelburg Chr. Hist. Unie. Spr. J. M. Krijger, lid Twee de Kamer. St. Joris 2 u. Zondag 7 Febr. Matinée Eurhythmie. Schouwburg, 2.30 uur. Dinsdag 9 Febr. Bijeenk. afd. M'burg Inst. voor Arb. ontwikkeling. Spr. de lieer H. J. van Geuns, M'burg. Geb. „Vooruil", 8.15 u. Vrijdag 12 Febr. Schouwburg „Dok- Ier tegen wil en dank". „Mer- curius" der H. A. S. Woensdag 10 Febr. Lezing Ver. Leerl. Mach. t. ICoopv. Spreker dhr. E. Fisscher. Amb.school 8.15 uur. M a a n d a g 15 Febr. Lezing natuurk. ge zelschap. Spr. dr. F. A. Steensma, Amsterdam. Vrijdag, 19 Febr. Bal-masqué „Medlo- burgum". Donderd 18 en 25 Febr. en 4 Maart Cu,rsus Dr. v. Senden. Zaal Vrijz. Herv. 8 uur. Vrijdag 19 Febr. Bal-masqué „Medio- burgum," Dinsdag 23 Febr. Bijeenk. afd. M'burg Inst. voor Arb. ontwikkeling. Spr. dr. W. 8. Unger, M'burg. Qel>. „Vooruit", 8.15 u. V r ij d a g 26 Febr. Lezing ds. V. Schmidt, Groede, onderw. „Hel Spiritisme". Bogardzaal 8 uur. Vrijdag 26 Febr. Jaarlijksche uitvoe ring van de Dames- en Meisjes- turnvereeniging „Achilles". Schuttershof 8 uur. Woensdag 10 Maart. Concert „Gon- certvereeniging", Max Orobio de Gastro, cello, en Wm. Andriessen, piano. Vrijdag 12 Maart. Lezing Ned. Prol. Bond. Spr. ds. E. J. v. d. Burgh van Tiel, 8'/* u. Zaterdag 13 Maart. Lezing Gesch. en Lelterk. Vereen. Spr. Jan II. Th. Campert. Onderw.: „Boutens in verband met de moderne letter kunde. n s d a g 16 Maart. Bijeenk. afd. M'burg Inst. voor Arb. ontwikkeling. Spr. de heer N. L. Willink, Vlissingen. Geb. Vooruit, 8.15 u. Woensdag 17, Donderdag 18 Mrt. Bazaar en instrumentendag van de Vereen, van Slechthoorenden. St. Joris. Dinsdag 23 Maart. Gen rep. Inslrurnen- mentale. Concertzaal. Woensdag 24 Maart. Concert Instru mentale. Concertzaal. Vrijdag 26 Maart. Uilv. Kunslclub Schouwburg. Dinsdag 6 April. Bijeenk. afd. M'burg Inst. voor Arb. ontwikkeling. Spr. de heer Herman Snijders, M'burg. Geb. „Vooruil", 8.15 u. Dinsdag 27 April. Bijeenk. afd. M'burg Inst. voor Arb. ontwikkeling. Spr. de heer E. P. Zandijk, M'burg. Geb. „Vooruit", 8.15 u. Donderdag 6—Zaterdag 15 Mei 4de Tenloonst. voor Handel en Nijverheid. Schuttershof. Maandag 24 Mei. Concours Bond Har monie- en Fanfarever. in Zee land.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6