iiÉiiplis bral FEUILLETON, BIJVOEGSEL KAN DB KAN Maandag 1 Febr. 1926 No. 26. HAAGSCHE BRIEVEN, (Nadruk verboden.) Mag ik u nog eens over het nacht leven schrijven Onze gemeenteraad besteedde er nog een volle middag aan, maar raadsleden hebben meer het recht in herhalingen te vervallen, dan schrij vers van eauseriën, zijn langer van stof en minder snel uitgepraat. De voorspelling dat de nieuwe ver ordening clandistine nachtgelegenheden ten gevolge zou hebben, is prachtig uit gekomen. Nog voor het onderwerp goed en wel was afgehandeld, had de politie er al een te pakken. Maar een Hage naar die op de hoogte is van de stad, haar behoeften en haar eigenaardig heden Iton dit al heel gemakkelijk voor spellen, Aan den uitgang van onze bars ontmoet men een dikke gedrongen nacht verschijning met een mandje bloe men, Moos, een type dat al jaren werkt in de nachtelijke aünospheer, en die was een der belangrijkste personen in het ontdekte nachtkroegje. Hij is een man van in de vijftig, en van zijn jeugd af eerst als bloemen-koopman, later als nachtkroeghouder in het nachtelijk be drijf, En elke ingewijde kon voorspel len, dat Moos de eerste zou zijn, die een nachtkroeg zou beginnen of mede-op richter zou worden of promotor. Want Moos is op dat gebied een onverbeterlijk heer. Jaren geleden in den tijd van het spel, had hij een nachtsocieteit. De wetten werden toen zoo verscherpt, dat aan al die speelsocieteiten een einde kwam, maar toen werden het gewone sociëtei ten. Moos had toen een mooie inrichting die Jockey club" heette. Ook aan dat soort instellingen werd hardhandig een einde gemaakt, en de cenige die vol hield was Moos. Hij hield het vol met een be wonderenswaardige koppigheid, werd telkens verdreven, begon telkens een nieuwe, raakte soms in de kast, maar zoo gauw hij weer op vrije voeten was begon hij toch weer. De jongelui die be hoefte hadden aan dit soort inrichtingen als ze uit blijven wilden of in fuifstem- ming kwamen, wisten Moos altijd te vin den, doordat chauffeurs en nachtkoet siers zijn adres kenden. Men vroeg of Moos ergens was, en men werd er ge bracht door de taxi of door het bakje. De politie jaagde en zocht en vond hem en verdreef hem. Dit spelletje her- naaide zich verscheidene malen. Maar de laatste jaren moest hij het opgeven Er was geen emplooi meer. Er was een merkwaardige verandering gekomen in het „nachtleven". Het werd over het algemeen behoorlijker en mondainer. De tijden dat alleen de heeren met elkander nafuifden waren voorbij. De barties waar hel pleizier van de avond eindigde kre gen een ander karakter. De emancipatie liet zich geiden, en in ternationale opvattingen gingen hoogtij vjeren. Men ging met zijn vrouw uit en ook naar de gezellige intieme bartjes toe. In inrichtingen als the House of Lords en Sauer, trof men een zeer wereldsch pu bliek, met dames in groot toilet en hee ren in smoking en rok, en jongelui en zeer opvallende vrouwen-typen die min der juist te classificeeren waren, maar toch een zeker cachet aan de inrichtin gen gaven. Anders dan het oude publiek van de inrichtingen van Moos en con- door Mrs. C. N. WILLIAMSON. Ned. vertaling van ADA VAN ARKEL. 21). Eigenlijk was Sheila blij geweest, dal ze mr, Monro niet meer Iiatl gezien ma den dag, dal liij zoo opeens haar vriendr- schap hart gevraagd op zoo'n eigenaardige geheimzinnige manier en met onderdruk-" te. emotie; en nu ging ze een weinig achteruit en lachte, niet erg ?jp haar gemak. „Daar dit mr Mc. Kinnon's eigen ka mer is, is 'l wel wat grappig om te spreken van „lastig vallen" is.'t niet?" zei ze. „U weet heel goed wat ik bedoel,' antwoordde Munro zonder lerug Ie glim lachen, terwijl hij 'de deur sloot dtie Sheila onopzettelijk had open gelaleu. ..Er is in ieder geval geen gevaar bij dat hij van morgen hier komt." „Is hij taf?" vroeg Sheila. „Ja, tol van middag. Hij is naar Lord or'y> °P diienS verzoek, hij Logeert ergens een dertig mijl hier vandaan vóór hi] hier m hel holel koml Hol gaal over tie sleenjtolen van de pLnals - iels over grenzen en zoo." sorten. En met die verandering in stijl kwam een zekere verandering in zeden. Wat minder dronkenschap en luidruch tigheid, een betere toon, minder bedrog, het was netjes om laat uit te wezen, geen stiekum pleizier, niemand behoefde het te verbloemen, en met dat al was eigen lijk het nachtleven zooals dat vroeger bestond uit. Om half twee was voldaan aan alle behoefte van uit zijn, was men uitgedanst, en ging men behoorlijk naar huis toe. Wat zou Moos dan nog moe ten beginnen met een stiekum kroegje, dat op geen stukken na halen kon in luxe en genoegelijkheid bij de aardige mondaine bartjes Maar nauwelijks was de nieuwe ver ordening er, werd het goed geregelde late verkeer stop gezet, of de behoefte aan een plaats waar de plakkers zich nog een tijd konden opschieten was gescha pen, en Moos was weer actief, want hij is de man, die de menschelijke psycho logie en den aard van de jongelui beier kent dan de zedelijkheidsapostelen in den raad en de politie die al even actief is, zat weer achter hem en deed zeer snel ten inval. Met dit voorbeeld voor oogen en de heldere betogen van alle welden- kenden in den raad, van allen die lot oordeel bevoegd zijn en met gezond ver stand zijn gezegend, die inzien dat het ook een kwestie van internationaal ver keer geldt, dat het representatieve van onze stad tegenover vreemdelingen er mee gemoeid is die normaal onderschei dingsvermogen hebben, zooals onze bur gemeester, zooals mannen als Marchand, Drooglever Fortuin, en anderen, hebben de domme zedelijkheidsdwarsdrijvers het voorstel Muilwijk gehandhaaft, onze stad van een aardig en gezellig mondain ge noegen beroofd, waarvoor het oude stie keme geknoei in de plaats zal komen in den vorm van vereenigingen en clubs, waarvoor uitzonderingen gemaakt moe ten worden, en die gapingen in de mazen van de wet geven, die rekbaar genoeg zijn, om een clandistien geknoei in de hand te werken. Het is daarbij vooral de politie ge weest die zeer sterk gewaarschuwd heeft tegen het aannemen van de motie en die daarvan de ernstigste gevolgen voorziet, want er is nog een grooter gevaar dan er vroeger was, in de oude nachtkroe gen-tijd. Nadat er een zekere betere standing is gekomen in de bartjes is de rest wel heel erg gedegenereerd. Iets van de laatste jaren, waar men vroeger niet van hoorde, is het berooven. Beroo- ving, chantage en afzetterij zijn de alge- meene praktijken geworden, daar waar de controle ophield, en waar de louche types van den nacht hun arbeidsveld hadden. Maar geen enkel argument kan gelden tegen het principieele gedrijf. Afwerend en niet regelend moet de gemeente zijn, in deze aangelegenheid zeggen de drank bestrijders, die zich helsche voorstellin gen maken van de vroolijke feestelijk heden in de bekoorlijke bartjes, die ze nooit bezocht hebben. Alleen de Zater dag mag onze dag zijn. Waarom dat nu juist mag van deze heeren, heeft nie mand begrepen. Trouwens, daf zal een concessie zijn, die ze hun geweten heb ben aangedaan, uit vrees dat anders de haat van onze heele bevolking zich over hun hoofden zou uitstorten en de conse quenties van het fatsoen en de deugd wat te rigoureus zouden zijn, en opstan digheid ten gevolge hebben. Een of andere' club, die doorgaan zal voor artiesten-societeit of sociëteit van kellners, (want daarover werd al ge waagd in de raadsbesprekingen) zal nu moeten voorzien in de behoefte van de menschen die in de stemming van „we gaan nog niet naar huis" raken. De dames moeten weer op tijd weg, de hoe ren van een heerendineetje trekken er heen, willen er niet gezien worden door een studeerenden neef die er ook komt, wat jongelui met jeugdigen overmoed zullen er terecht komen, er worden schuldjes gemaakt en acceptjes getee- kend, er is licht vrouwvolk, dat voor percentages veel drinkt om de heeren bezoekers op hooge kosten te brengen, „Nu," zeii het meisje op zakelijkem loon, „we moeien ons werk niet \er- wuarloQzon omdat hij er niet is. denk, dal de brieven .,1" hoeft niets te denken over de brie ven," viel de jonge man haar ia de rede. terwijl zijn zwarte oogen schitterden. „U moet van morgen eens rusten Ik zal uw werk en hel mijne doeii. „Het is heel aardig van u om dat voor te slellen," antwoordde Sheila snel, „maar „Aardig!" herhaalde Munro. „Alsof er .kwestie kon zijn van vriendelijkheid van 'mij legen u. Wel, ik heb aan niets an ders gedacht dan aan tiw gezicht, dal deze week hoe langer hoe bleeker en smaller ,Ls geworden door overworking „O, daar komt het niet van." ant woordde het meisje, maar hield toen vlug op. Ze wilde John 'Munro niet jn haar vertrouwen nemen. „U heeft* genoeg gedaan om u uit te. putten zei hij. Het is een schande. Vaar ik hoop, dat liet niet lang zal duren U beloofde me onlangs dal ik uw vriend mocht zijn; maar u weet dat ik meer dan dat wil zijn Ik heb nooit om een vrouw gegeven vóór ik u zag. Hel soort meisjes waar ik mee in aanraking kwam waren gewone alledaagsche schepselszonder eenige attractie voor mij. Ik dacht altijd, dal hel mijn noodlot zou zijn verliefd te' worden op een vrouw, zóó ver boven me in sland, dat het hopeloos, zou zijn voor en dat alles waar de Haagsche wereld- sche vrouw na den schouwburg met haar man soupeert en danst, waar zeer mo derne vrijgevochten meisjes wel eens even een kijkje nemen, waar een be scheiden sfeertje van wuftheid is, waar champagne-roes heerscht, maar waar de corum en goeden smaak gehandhaafd blijven, en waar we onze buitenlandsche gasten kunmen toonen welk een gezellig levende mondaine vroolijke stad we hebben. En vooral voor Scheveningen, de bad plaats die zulk een taaie strijd om het bestaan te voeren heeft, zal het een ach teruitgang van belang zijn. deze afschaf fing van openlijke mondaine genoegens, die vervangen zullen worden door be sloten of kwasie-besloten, minderwaar dig gedoe. V. T. Uit Stad en Provincie. üii Middelburg. Iu het jaarverslag van den Christe lijke» Besturen Bond te Middelburg wordt er allereerst op gewezen dat de lijden vergeleken bij verleden jaar niet minder ernstig zijn, de werkloosheid niet minder groot, de strijd om het beslaan niet minder fel Wat de werkloosheid be treft, op het einde van 1925 was het aan tal werlcloozen 370, voor een plaats als Middelburg eer. onslellend cijfer Ver der wordt* gewezen op den strijd in de bouwvakken, en de metaalnijverheid Het teruggaan van de ledenlallen bij de vak centrales is -ook nog niet gekeerd, al is de achteruitgang sterk verminderd. Bij het C. N. V. werd in hel tweede kwar taal 1925 een kleine ledenwinst gebooki, doch deze werd in het derde kwartaal weer le niet gedaan. Dal dit veranderen moet, heeft liet C N. V. ingezien door hel uitvoeren van hel propagandapian in November Na een opgave van de werkzaamheden van hel bestuur en van den Bond "in zijn geheel, door het houden van openbare bijeenkomst en het zenden van adressen, wordt er o. a. op gewezen, dat de Bond piet medewerkte aan een adres om instel ling van een ophaal- en stortingsdiensL poch wel lid werd van liet bureau voor Beroepskeuze, waarin de heer D. Lode- wijk als afgevaardigde werd aangewezen. Door het rechtskundig bureau werden 23 adviezen verstrekt, waarvan 1-1 be taalde, tot een gezamenlijk bedrag van f22.31. Van deze adviezen betroffen 5 arbeidscontract, 4 huurkweslie, 2 he- lasting, 3 .aanneming, 3 verzekering, 2 in vordering, 1 spaarkas, 1 contractuitlcg en 1 arbeidswet. In 1924 waren gegeven 3S adviezen, w. o. 19 betaalde. Aan den adviseur, den heer C. Willc- boordse wordt dank gebracht voor "liet gehouden beheer. Van de biliotheek werden 34 boeken uitgegeven. De bibliothecaris meent, dat cr zoo weinig gebruik van gemaakt wordt, omdat aan de bibliotheek nog steeds in de afdeelingen te weinig be kendheid wordt gegeven, Hel ledental van den boud bedroeg op 31 Dec. 1925 in lotaal 109, van wie 261 leden van vakafdeelingen en 148 van so ciale bonden n.l Patrimonium en Chr. Nat. Werkmansbond Door het T. B. C. Fonds, D. E. L. werd ontvangen van den bloempjesverkoop in Augustus f413.28, en van verkoop van bloempjes door een lid te Tholen 1'113.89, de bazaar bruto f 1338.95 opbracht Dé ontvangsten der commissie beliepen f2315 87 Van de uitgaven worden ge noemd fiiiancieele hulp aan i patiënten f 469 06, terwijl de onkosten voor bazaar en bloemendagen bedroegen f 195,271/2- Onder de uitgaven ad 1 2232.761/2 is f 1252.13 voor afdracht aan hel hoofd bestuur. Volgens hel verslag van den penning meester werd in lotaal ontvangen f 230.09 en uitgegeven f 216.63i/j», alzoo een batig saldo van f 13.451/2- me, om le trachleu haar te naderen. Maar u u is even mooi, of u de doch ter van een gravin bent. zooals Lady Viola Raync. en loch is u \an mijn eigen stand en ik kan u zeggen dat ik u lief lieb gehad, sedert den middag dat ilc u van het station reed." „Dal is pas een week geleden/' sla- melde Sheila, verward en ontstemd. „U kunt l'w gevoelens nog niet beoordeelcn, na zoo'n korten tijd. Vergeel als 't U bliefl dit alles. Ik wil1 natuurlijk uw vriendin zijn ,maar (Anlwoordi me nog niet." viel de jon ge man haar in de rede „Ik heb dikwijls boord dal jonge meisjes eerst „neen" zeggen, vooral als ze verrast worden, en ik verwachtte ook niet dat u al zoo gauw geleerd zou hebben me lief te krijgen. Maar wacht, en hoor eerst wat ik le zeggen heb, voor u spreekt". „Ilc dacht, dal u me wilde laten rusten Ivan morgen," pleitte Sheila. „Dit ge sprek is inspannender na een slechte nacht, dan het doen van de correspon dentie van mr. Mc. Kinnon. Ik heb hoofdpijn en en ik lob over een massa dingen.". „II hooefl nooit meer over iets te lob ben, alk u zichzelf aan mij wilt toe vertrouwen en doen wat ik u zal vra gen. Allereerst wil ik, dal u me belooft eens mijn wouw te worden," ,,0T dal kan ik niet," riep Sheila. „Ik houd heelemaal niet van u. Dat zou Ui t W alch e ren. Vrijdag, 29 Jan hield de gemeen teraad van West kapel Ie zijn eerste vergadering in dit jaar, De voorz. wenschtc ook namens zijn echtgenoote, de leden met hun gezinnen Cen gelukkig en voorspoedig jaar t'it- voerig deelde hij daarna mede, wal dooi den Itaad in hel afgekmpen jaar in liet beiang der gemeente heeft tot stand ge bracht. Tevens uitte hij zijn dank aan de Wcstkappelseho ingezetenen voor den be langrijken financieclen steun, verleend aan de slachtoffers van den watersnood. Aan hel verzoek van S. Lievense, om op de lijst gebracht le worden voor even tueel te verrichte schilderwerk voor de gemeente werd voldaan. Eveneens werd liet verzoek van den heer J. J van Elsacker, om ook oit jaar op dezelfde voorwaarden do woning te kunnen huren, met a s. ingewilligd Daarna kwam in behandeling hel ver zoekschrift vau den gemeeutchode, V Louwerse, om verhooging zijner jaarwed de dat in de vorige vergadering is aange houden. De meerderheid van liet ooilege B- en \V stelden thans voor afwijzend daarop le beschikken De voorzitter zeide, aal de werkzaam heden van den bode in de laatste, jaren aanmerkelijk zijn uitgebreid en gaf cen overzicht van hetgeen hij le doen heelt De lieer W. Huibrcgl.se was lot de con clusie gekomen ,dat de bode ongeveer 65 rent belooning ontvangt voor zijn diensten per dag; iederen dag moet hij zich minstens een halven dag voor de ge meente beschikbaar stellen,voor gebruik making van zijn fiets in dienst onlvangt hij geen vergoeding Hij stelde dan ook voor zijn jaarwedde met f 65 te yer- hoogen en le brengen op f 300 De heer P. Peene ondersteunde dit voorstel, De lieer Hendr CySouw merlcle op, dat vroeger de salarissen over 't alge meen te laag waren, maar vond even wel de salarissen, door Ged. Staten vast gesteld, nu wel wat hoog Hij was ook van meeniug, dat de bode steeds zijn plicht doet, maar kan niet vinden, dat verhoogiug op hel oogenblik noodzake lijk was. De heer B. Louwerse zei van meening le zijn ,dal Ged. Stalen goed deden mi de sallarissen te vcrhoogcti. Hij zou gaar ne zien. dat de Raad aan hel verzoek van den bode voldeed. liet voorstel Huibrcglse werd mei 4 tegen 3 stemmen verworpen Vóór de heeren W. Huibregtse. B Louwerse en P. Peene: legen de heeren H. de Kaïn. Hendr. Cysouw, Iluibr. Cysouw en K. Minderhoud. Daarop deed de heer B. Louwerse hel voorstel, de jaarwedde le verhoogen met hel bedrag, dat de bode ongeveer heeft le storten voor pensioen, dat isf 20 Dat voorstel werd aange nomen met 6 stemmentegen hel lid Iluibr. Cysouw. Daarop kwam een verzoekschrift in behandeling ran A. Theune e. a„ om ver- belering van hel Noord-Iverkepad, voor zoover het bebouwd is. B. en W adviseerden daarop afwijzend le beschikken, al waren zij genegen voor- loopig een paar goten aan le leggen voor waterafvoer. Zij waren wel van oordeel, dat verharding later moet komen, docli eerst dienden andere werken voor le gaan. In verband met dat verzoek wees de heer de Kam er op, dal de Xoord- lcerkepad ook meermalen wordt gebruikt voor den gang naar de begraafplaats, en dal is dikwijls ondoenlijk De voorzitter merkte nog op, dal de Ambachtsheer de onderhoudsplichtige is vau hel Noordkerkepad De heer de Kam zeide naar aanleiding van de opmerking van den voorzifter, den Ambachtsheer aan te schrijven voor beschelping van het pad te zorgen. Daarop kwam in behandeling hel ver zoek van Hendr Minderhoud Az e. a. om verbetering van dc baan naar de daargclegen woningen Burg en Welh. vonden dat er nog al bezwaren verbon den waren om dal gedeelte le bestralen De heer Louwerse wees er op. dat hel een gedeelte is, dat al jaren daar ligt; de bewoners hebben er wel recht op. nooit kunnen". „Hoe weel je dat?" vroeg Munro. ^Ten zij er een andere man is. Is die er? Je •moet me dat zeggen." „U moest me zoo'n vraag niet doen, maar er is niemand rjflders", ant woordde het meisje. Ze sprak de waarheid. Geen man was er in haar leven, noch was er ooit ge weest, behalve haar vader en haar broer maar toch stroomde de kle,ur die ze ver loren had, terug in haar gezicht e.a kwam liet beeld van een man voor haar oogen. Ze kende hem nauwelijks en hij was even ver van haar verwijderd als de sterren van de aarde; en toch voelde ze dal hij haar ideaal was de man, die ze zou kunnen liefhebben, als ze een betere plaats in de wereld had inge- genomen, en dat vergeleken bij hem geen man, die ze ooit ontmoet had of ontmoeten zou, in haar oogen waard zou zijn om lief le hebben. De gedachte aan hem op deze ma nier lol haar komend, verschrikte het meisje bijna, want ze had niet geweten, dat hij zoo'n invloed op haar verbeelding had uitgeoefend, Ze trachtte zich zelf beschamend le maken door le denken „Wat zou hij verbaasd zijn als hij kon vermoeden dat de arme machineschrijf ster zulke gedachten in haar dwaze hoofd had gehaald", en deze gedachte deed haar blozen, wat John Munro on middellijk opmerkte. dat deze baan verbeterd wordt. Dc heer Huibregtse vindt den toestand van de baan ook sjeclit en verbetering noodzakelijk, maar wees er levens op, dat de bewoners gedeeltelijk de schuld waren van den slechten toestand, doordat zij van alles er op werpen. Het slot van de bespreking was, dat besloten werd de baan met schelpen op te knappen Alsnu kwam in behandeling een ver zoek van K. Lous e.a., om de gemeentjQ le doen toetreden lot de werkloosheids regeling. B. en W. ^Helden voor afwij zend daarop le beschikken, daar het niet aangaat, om werkloozen, die lang werk gehad hebben, daarbij in t bijzonder doelende op de fabrieksarbeiders, te steunen, en andere, die al enkele maan den werkloos rondloopen, niet le Steu- neu. Bovendien krijgen de eerstgenoem- den nog gedeeltelijk steun en zijn dus al bevoorrecht boven de werkloozen, die eiken steun missen. De voorz. was van meening, dat over eenigeu lijd vermoede lijk wel weer werk zal zijn op de fabriek „De Schelde" en zei, dal wanneer de ge- organiseerden steun kregen, hel niet meer dan billijk zou zijn, dat ook de ongeorganiseerden steun kregen. Een be hoorlijke steun zou belangrijke geldelijke offers van de gemeente vergen. De heer Huibregtse zou het nu den voordeeligsten tijd voor aansluiting vin den; hij wees ook op den minder gunsli- gen toesland van Westkapelle. met hel oog op het klein getal georganiseerde». In stemming gebracht, werd 'bet ver zoek m. a. st. afgewezen. In verband met liet ingediend ontslag van den heer Iluibr. Cijsouw als lid van de schatlingscominissie werden den raad aanbevolen de heeren Hendr Cijsouw en P. Minderhoud Kz. De heer II. Cijsouw had bezwaar met het oog op zijn véle werkzaamheden De heer K. Minderhoud was evenwel van oordeel, dat op de raadsleden den plicht rust, mede te helpen om de gelden binnen te krijgen en dat hij zeil ook nog altijd lid van de schattingscommissie is geweest. De uitslag van de stemming was, dat de heer Hendr. Cijsouw werd benoemd xnet 4 stemmen. Hij nam de benoeming aan. De voorz. deelde mede, dat een wijzi ging in de gemeenlebegrooling 1925 in de volgende vergadering aan den Raad aan geboden zal worden. De raad was van oordeel, dat de ver schillende rekeningen nog al hoog wa ren, zoodal het batig saldo over 1925 niet zoo groot zal zijn als de vorige jaren. Daarop stelde de voorz. de rondvraag. De heer De Kam vroeg of het geen. tijd wordt, het water thans van de vro nen le laten Joopen. De heer Huibregt se zou het er nog pp willen laten tot 14 Februari. Dc heer Hendr. Ojsouw was evenwel van meening, dal het na- dcelig is voor den groei van het gras, als het water zoo Tang op tie vronen» blijft staan De lieer H. de Kam wees Cr op, dal hel water dikwijls le vroeg opgehouden wordt. Het voorstel van den heer Huibregtse om het water eerst den 14den Februari af te laten vloeien, werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór de heeren Hui- 4bregtse, B. Louwerse en P. Peene. Do heer Huibregtse vroeg daarop of B. en W. al plannen ontworpen hebben voor het bouwen van een noodslachthuis of een centrale slachtplaats. Do vodl-z. zei., dal de plannen nog geen vasten vorm hebben, doch meende, dat het vermoedelijk niet voldoende za'l zijn. dal er slechts een noodslachthuis is De heer Huibregtse voelde meer voor een centrale slachtplaats. De heer Iluibr. Cijsouw vroeg of het niet wcnschelijk zon zijn, dat de voorz. nog eens hel een en ander zou bespreken 'met den burgemeester van OoslkapeUe, hel hoofd van den keuringskring. De voorz. verzekerde, dat een en ander nog nader ter sprake zal gebracht wor den. Daarop vroeg de lieer Louwerse of in de Krekelstraat het gedeelte van P. Lie vense tol den hoek van J. Huibregtse, „Ze denkt toch aan iemand"., zei hij in zichzelf, „Wie kan hel zijn? Derby misschien? Ja, dat is het waarschijnlijk ste. Daarom bloosde ze, want ze zou niet verlegen hoeven le zijn, als hel iemand was die het eerljjk meende en die niet enkel met haar flirte om den tijd te dooden Dat is nog een Ieelijk punt legen hem. Als ik al eenige aarzeling gehad had, nu is die geheel verdwenen." „V heeft toch geen hekel aan me?" zei bij. „Natuurlijk niet", zei het meisje. „Nu, dal is ten minste iets. Luister naar wal ik voorstel. Wees met mij ver verloofd, heel in stilte, als je dat wenschl; niemand hoeft het te weten, voor jij het wilt, en help me een plan uitvoeren, dat ons allebei rijk zal' ma ken. Ondertusschen zal ik allies doen wat ik kan, om te maken dat je van me gaat houden en als ik daarin slaag des ie beier voor mij; Jukt het me niet, dan is er nog niets gebeurd, want dan zal je genoeg geld hebben om je onafhanke lijk te maken. Nu, is dat niet een mooi aanbod?" „Hel is mooi, maar ik kan het niet aannemen," antwoordde Slieila. „Ben je dan zoo tevreden met je po sitie in liet leven dat je bereid bent eeni ge honderden ponden te weigeren, zon der zelfs te hooren hoe gemakkelijk je die kunt verdienen?" (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5