bei iksnoteering van heden. AMSTERDAM, 21 Jan. .Slotkoers). C pet. Nederl 11)23 103 een zestiende, 6 pet. Nederl. 1922 108%; 5 pet Jsed. 1918 IOI1/2; IV? Pd. Nederl. 1917 99; 2y» pet. Nederl. W Schuld 61%; 3 pet. Oblig 733',3 IK;t. do Certif. 73%. Cert. Ned Hand Mij. 149%; Aand Ned. Ind. Ilandelsb. 159' 1, Aand. Kol Bank 193%—191%; Kon. Petrol. Aand 405—107. Gecons. Holt 2073/4; Cult. Mij. .Vorstenlanden 156',.—159, Hmdelsv. Am sterdam 615%— 61 t»i/aJavasche Cultuur 329«/4Aand. Deli Maatsch 102% 107% 'Amsterd. Rubber 312 -346; Ned. Amerik. vaart 60%; Ned Scheep- yaartunie 163%; Kon Holl. Ltoyd 15%; Kon. Ned Sloomb Mij 80%, Aand. Pa ketvaart 191. Gouda A. 280; Philips A. 359-361, Jurgens A 14 6' '4 148. Anaconda 95',4Steels 133%; Erie 35% Union Pacific 147%; Common Marine 10 dertien zestiende; Prefered do 39, Max well Gr. Cv 6%. Maxwell Land Cert t Inc. Bouds 17%. Prol. 28/4 -3 pet Russen Obl. 1880 3%; Consols 5% Hope 4%". Markt sluit tamelijk prijshoudend. Wisselkoersen Londeu 12.09'Berlijn 59 29 Parijs 9.30; Brussel 11.30%; Dollar Cable 2.488/4 aan die wedstrijden, meehelpen reclame te maken voor de hotels in Chamonix. De Amerikaansche miss Martha No- relius zwom te New-York de 300 yards In 4 min. 2 sec., en de 440 yards in 0 min. 33/s sec., waarmede zij de twee we- reledrecords over die afstanden verbe terde. Miss Agues Geraghty zwom de 100 M. schoolslag iij 1 niin 211/5 sec. Abonnementen en Advenentiën voor ie Middelburgsche Courant kunnen voor 71 i s s i n g e n worden aangenomen door Bockhandel F. LANDSMAN, St. Jacobstraat. nagekomen berichten. telegrafisch weekbericht. Medegedeeld door het Koninklijk Ned Met. Instituut te De Bilt Naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Jan Hoogste barometerstand 762 7 te Janmayen Laagste barometerstand 747.1 te Blacksod Verwachting van den avond van 21 tot den avond van 22 Januari. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oostelijke wind, nevelig tot zwaar be wolkt weinig of geen neerslag in het Zuiden en Westen, des nachts lichte vgrst en overdag temporal uur om hel mes punt, in hel Noord-Oosten, lichte tol ma tige vorst. Thermometersland alhier 's morgens 9 u. 31 gr., 12 u. 34 gr., 3 uur 34 gr HOOG WATER. Vlissingen. (Z 0 n n e t jj d.) rrijdag 22 Jan. \.m. 7.44 'laterdag 23 8 59 Eondag 21 10.14 Üaandng 25 11.16 Diaedtig 26 11. ni. 12.10 W oeiiüd 1:' 27 12 53 Donderdag 2S 1 28 filet tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Ylis- siagen.) de duinen tot Zuid-Holland, lieden wor den de pogingen tot opsporing voortgc- SPORT. De Middelburgsche Turnverceniginjg „Wilhelmina". die gisteravond een uit voering gaf in de groote Schuttershof- zaal, mag een succes heeten voor leider en werkende leden. Deze onderafdeeling der C J. M V Hom 1 16a heeft met den heer P .1 Sturm als voorwerker zonder twijfel iets bereikt. Er is ge streefd. behalve naar goede gymnastiek naar iets origineels in de oefeningen. Wij zagen dal b.v. met genoegen bij de vrije oefeningen voor de oudere leden hier waren standen, die wij ons niet her inneren ooit tevoren bijgewoond te heb ben. Waarlijk, „Wilhelmina" heeft goede, kranige turners volkomen bedreven in de diverse moeilijkheden bij rek, brug en ringenwerk De reuzenzwaai ging voor sommigen met een gemak ecnige malen achter elkaar Alles was kundig ingestu deerd. en nagenoeg steeds ook volkomen af Natuurlijk do een is krachtiger, le niger dan de ander, maar ieder gaf, wat hij kon, deed zijn best. Dat was vooral zoo aardig bij de jongens (Irempling- paardspringen) Zoo heeft de stampvolle Schuttershof zaal zich drie uur lang best bezig gehou den. na een kort openingswoord van den heer P. J Sturm, die de leiding van alle oefeningen had! De huldiging door het bestuur met een stoffelijk blijk van bondsjekker en een bondspet, had de sympathie van ieder. Vele nummers eindigden met een goed gevonden groep. Het is niet makkelijk daar iets nieuws voor te vinden, maar wat wij zagen, met een verlichting van rood en blauw, toonde een goede smaak. „Wilhelmina" mag met genoegen op dezen avond terugzien! Ei- lieerscht in de kringen der Noor- scho amateurrijders niet weinig beroe ring in verband met een besluit van het bestuur van den schaatsenrijdersbond in Noorwegen, waarbij hel den leden ver boden wordt aan de Europeeschc kam pioenschappen te Chamonix deel te ne men. De Noorsche bond motiveert diit verbod door te verklaren, dal men er niet toe wenscht mede te werken, dat zijn afgevaardigden door het deelnemen DE ISOLATIE VAN URIC. 'Dringende aanvragen komen uit Urk, maar uoor den mist is iedere poging om het eiland te bereiken onmogelijk. Zoodra de mist optrekt, vertrekken on middellijk een vliegtuig van Schiphol en de postboot van Kampen. De post is voor een vliegtuig reeds te omvangrijk. De toestand van de zee maakt het werken met dc vletploegen levensgevaarlijk, zoo niet onmogelijk. Er is daarom geen enkele aanbieding van gegadigden gekomen OPLICHTING DOOR WAARDELOOZE EFFECTEN. De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Leeuwarden eischte be vestiging van het vonnis der Groninger rechtbank, waarbij de Rotterdamsche kooplieden J de W en Joh. v. d. G-, regens oplichting door middel van waar- delooze effecten zijn veroordeeld tot ieder 3 jaar gev. straf. DE ZWITSERSCHE HORLOGE- INDUSTRIE. CHAUX DE FONDS, 21 Jan. V. D. De algemeene vergadering van Zwilser- sche horlogefabrikanten besloot met in gang van gisteren de fabrieken te slui ten DE ZWITSERSCHE KOSTEN VAN LEVENSONDERHOUD BBERN. 21 Jan. V. D De Bondsraad stelde in antwoord op een adres van de Zwitsersche exporteurs inzake ver mindering der kosten van levensonder houd vast, dat in Zwitserland deze kos ten tot de hoogste van Europa behoo- ren. voor de slachtoffers voor den watersnood. Bij den penningmeester van het plaat selijk watersnoodcomité te Middelburg, rar F. B. Evers, zijn nog ingekomen de volgende giften Personeel der Gem. Reiniging 117.50; directrice en leeraressen der Industrie- en Huishoudschool f 40leerlingen van school J (nagekomen) f 1.36; door tus- schénkomst van dr. J P. Cannegieter van mevr. S. f 25.te zamen f83.86, met de vorige opgaven f 1864.36. Op de lijsten is geleckend voor de ge zamenlijke som van 15099.75 met inbe grip van twee nagekomen posten, een van f 10van W en een van f25.— van mevr. J. Derhalve is lol dusver in het geheel ontvangen f6964.11. Bij de redactie van de Middelb Crt. werd nog ontvangen collecte jaarverga dering Melkslijlersvereen. „Onderl. Sa menwerking" te Middelburg f25; samen met de vorige giften f 390 52. LAATSTE BEüöHTEfê, ONDERSCHEIDINGEN. Toegekend de cere-medaille van tie Orde van Oranje-Nassau in zilver aan L. Kalle, gewezen dijkbaas, in brons aan J. F. Dingens. gewezen dijkwerker; J. de Hamer, gewezen veldarbeider; J. Wal raven, veldarbeidcr; E. Kalie. dijkwerker; A. Traaf, veldarbeidcr; N. Lambregtse, veldarbeider, allen bij de N. V. Land bouw Mij. de Bathpolders te Rilland- Bath. DOOD DOOR SCHULD. Hel Hof deed heden in liooger beroep uitspraak in dc zaak tegen den chauffeur A. K. uit Blaricum, die door de 6de Ka mer der rechtbank te Amsterdam we gens het veroorzaken van dood door schuld, tot 14 dagen gevangenisstraf ver oordeeld was. Beid. was als bestuurder van een auto den 2den Sept. 1924 op het Oranje Nassauplein te Blaricum in bot sing gekomen met de auto van den heer de O. Laatstgenoemde werd uit den wa gen geslingerd en zoodanig gewond dat hij spoedig overleed. Het Hof vernietigde het vonnis van cfe rechtbank en veroordeelde bekl tot één maand gevangenisstraf. De procu reur-generaal had 4 maanden gevangenis straf geëischt. HET AFGESLOTEN URK. Vanaf .t eiland Urk is heden nog alle verbinding met den vasten wal verbro ken. Het vliegtuig dat gisteren den post zou overbrengen is niet gearriveerd. De piloot durfde vanwege den mist don tocht over zee niet te wagen. Thans mist het opnieuw, en kan er dus van daag hoogstwaarschijnlijk weer niets te. wachten zijn Het ijs belet de visschcrs hun bedrijf uit te oefenen. Er wordt dan ook veel armoede geleden De gemeente heeft reeds al het mogelijke gedaan, do4cb is zelf niet bij machte den nood te le nigen Blijft de mist aanhouden, dan komt hier besïjsl gebrek STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud!. Op onderstaande prijzen vielen de vol gende nummers f 1000 3020 12613 f 400 5397 13691 19532 1 200 3411 5927 f 100 9G43 1010 11826 12373 13041 17013 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 21 Jan. 3 uur. Op de rubberafdecling was de stemming van daag weer omgeslagen, tengevolge der hernieuwde reactie der rubberprijzen, die te Londen tot 2 sh. 11 p daalden. Am sterdam rubbers die den toon aangaven openden meerdere procenten beneden he! vorige slot, en maakte daarna nog maar betrekkelijk kleine varaties mede. De vaste tendenz die gisteren voor rubber heerschte. moest naar het schijnt voor een groot gedeelte op rekening wor den gesteld voor dekkingsaaukoopen. In de moeste andere soorten ging weinig om Tabakken waren weinig veranderd, doch met neiging tot reageeren Suikerfondsen slechts geringe koers verschillen, eerder zwakker. Oliewaarden weinig omgaand. De af faire in Perlak was ingekrompen. Ko ninklijken werden beneden het slot van gister afgedaan. Prol. 2%—3 pel. WISSELKOERSEN. De cyfers tusschen haakjes zjjn de koersen van gisteren AMSTERDAM, 21 Jan. 3 uur. Londen 12.09'/2 (12.098/8). Berlijn 59.24 (59.24). Parijs 9.30 (9.31%). Brussel 11.30«/2 (11.31). Zwitserland 48.06 (48.06). Weenen 35.10 (35.10). Kopenhagen 61.75 (61.80). Oslo 50.621/2 (50.65). Stockholm 66.62% (66.65). New-York 2.-18% (2.485/8). DUITSCHLAND EN*DE VOLKENBOND. BERLIJN, 21 Jan. Algemeen wordt verwacht, dat de eerste regeeringsdaad van het nieuwe kabinet-Luther zal zijn de toetreding van Duitschlaiwl tot den Volkenbond te verzoeken. DE FINANCIEELE CRISIS IN CIIINA. PARIJS, 21 Jan. V.D. De financieele commissie heeft hedenmorgen vroeg liet artikel inzake de slichting van een amor- lisaliefonds aangenomen. De artikelen zijn nog aangehouden. DE STRIJD IN CHINA. HONGKONG, 21 Jan. De onderhan delingen inzake,, de opheffing van de boycol te Kanton zijn mislukt. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Faillissement. Het faillissement'van L. Deij Jr., kleer maker te Axel, curator mr. H. van der Beke Calletifels te Middelburg, is opgehe ven, wegens gebrek aan baten. BUIÏEHLA1D. kanaal gent—teiïneuzen. De minister van binnenlandsche zaken, baron Rtlin—Jacquemyns, heeft, naar de correspondent te Brussel van de N. R. Crt. meldt, een wetsvoorstel ingediend, strekkend tol de annexatie, bij hel grond gebied van de' stad Gent, van een strook grond gelegen op de beide oevers van het zeekanaal GentTerneuzen en zich uitstrekkend van de voorhaven te Gent tot aan de spoorbrug te Selzaete, dicht bij de Nederlandsche grens. Het grondge bied van Gent zou aldus met 630 hecta ren en de bevolking met 1 300 in woners worden vermeerderd ten koste van acht Oost-Vlaamsche gemeenten. In de memorie van toelichting wijst de minister op het feit, dat, waar talrijke industrieën zich, op het grondgebied van kleine gemeenten, langs het kanaal, heb ben gevestigd, ooi' vele stoomschepen al daar komen laden en lossen, aan een geregeld toezicht ontsnappen en de vei ligheid van de scheepvaart verminderen. De huidige toestand is thans zoo, dal het heele kanaal, van Gent tot de Nederland sche grens, feitelijk reeds één groote haven vormt, een reden welke, techni sche factoren terzijde gelalen, op zich zelf reeds de annexatie ten volle wettigt. belgië en nederland. Bij de besprekingen van het tractaat van Locarna in de Belgische Kamer is o.a. bet neutraliteitsverdrag van. 1839 in debat gebracht. Van Cauwelaerl zei, in antwoord op de vraag van een lid, dal van Belgisch standpunt de verdragen in niets afbreuk doen aan de relaties met Nederland. Het neutraliteitsverdrag tusschen België en Nederland werd nooit formeel afge schaft, doch in feite bestaat bet niet meer. Na den oorlog heeft noch Neder land noch een andere mogendheid; het gewaagd te zeggen, dat het neutraliteits verdrag in zijn oude lezing moest aange houden worden. In 1920 werden tus9chen België en Nederland onderhandelingen geopend over het nieuw regime. Zij werden het vorig jaar hervat en spreker hoopt, dat spoedig een Hollandsch-Belgisclic over eenkomst door het parlement zal wor den goedgekeurd. Nederland heeft er kend", dat de Belgische neutraliteit niet meer bestap, waut het heeft niet gepro testeerd, toen België tot den volkenbond is toegetreden. Ook professor Struijckien was deze gedachte toegedaan, Daar komt nog bij, dat Nederland evenmin stappen heeft gedaan, toen de kwestie van het Fansch-Belgisch defen sief aecoord te Genève werd besproken. Oud-minister Jaspar zei vervolgens o. m., dal het tractaat van 1839 zoolang van kracht zal blijven tot het Nederlandsch- Belgisch verdrag van Maart 1925 door de beide parlementen zal geratificeerd wor den. Minister Vanderve'de antwoorddje daar op. dat indien bedoelde ratificatie op zich laat wachten het niet de schuld is van de Belgische regeering. Eens die overeenkomst geleckend, ver volgde Jaspar zullen zij voor -tenmin ste 15 jaren tusschen Nederland en Bel gië het regime van verplichte arbitrage stellen Vandervelde, hel woord nemend, zei dat de factaten van 1839 stilzwijgend werden opgezegd en dat België reeéjs meer dan eens ten opzichte van Neder land zijn politiek heeft gepreciseerd. -x zwitserland en sovjet-rusland. Er is nog geen officïeele mededeeling gedaan over de regeling van het geschil tusschen Zwitserland en Sovjet Rusland naar aanleiding van den moord op Wa- rofsky. Doch men gelooft, dat die zeer spoedig te verwachten is. Briand zou de succesvolle bemiddelaar in dezen zijn geweest; hij heeft bij (Motta een bereidwillig oor gekregen. Hieruit zou kunnen worden opgemaakt, dat er Frankrijk blijkbaar veel aan gelegen is, dat de Sovjet deelneemt aan de voorbe reidende werkzaamheden voor de ont wapeningsconferentie. Die is als in derdaad het Worofskygeschil wordt bij gelegd verzekerd. Een erkenning de jure van de Sovjet- regeering door Zwitserland zou echter niet in de bedoeling liggen van de bonds- regeering te Bern, vooralsnog. de fransf.iien in syrië. Zooals de Engelsche bladen den toe stand in Marokko steeds ongunstig voor stelden tegenover de Franschen, zoo doen zij dit thans ook in Syrië Een bericht uit Haifa aan de Times meldt tenminste, dat de nationalistische beweging nog steeds voortduurt en dat de Franschen er niet in slagen de Droe- zen van de Mohammedanen los te maken of Aleppo, dat eerst niet sympathiek te genover de Arabische beweging stond, partij te laten kiezen legen Damascus. Ibrahim Hanano. een leider der Ara bieren, die, nadat hij den Eranschcn in het Noorden van Syrië groote moeilijk heden had bereid, door de overheid van •Palestina was uitgeleverd en later van de Franschen gratie kreeg, is, na beschul- le zijn van het aanstoken der on lusten in Aleppo gevlucht en heeft zich thans bij de opstandelingen aangesloten. Als een der politieke leiders treed ook Maliamed Ismail op. Hij werd op een Duilsche krijgsschool opgeleid; een tijd lang was hij verbindingsofficier tusschen liet Tnrksclic en hel Duilsche leger, daarop werd hij stafofficier van Enver Pasja en vervolgens chef van den gene- ralen stal' van Ali Riza Pasja, die in den oorlog den Libanon bezette. De Franschen veroordeelden hem ter dooci, doch ook hij kreeg gratie. Hij wei gerde naar Syrië terug te keeren en bleef in Egypte Thans voert hij bevel over de opstandelingen in de oase van Da mascus Dit klinkt weer verre van gunstig voor de Franschen Uit Damascus wordt ge meld, dat De Jouvenel binnen enkele dagen naar Parijs zal vertrekken, om aan zijn regeering rapport uit te brengen over den toestand, in verband met het voor de a s. zitting van de maudatencommlssie tc Genève op te stellen memorandum Vermoedelijk is het naar aanleiding van dit vertrek, dat het gerucht verspreid werd van de vervanging van De .Touvenel door maarschalk Franchet. thur Griffith. De penning wordt de pi nion en dé halve kroon de Iersche liat. Uit Schotland De regoering zou besloten hebben den bouw van stalen huizen Je bespoe- digen Uit Italië. Prins Nicola van Roemenië is gis termiddag tc Milaan aangekomen op zijn doorreis naar Parijs. Hij trachtte tele fonisch met zijn broer Prins Carol in verbinding te komen, wat hem evenwel niet gelukte. Prins Nicola had een on derhoud met een Roemeensch journalist, en is direct daarop uit Milaan vertrok ken. beknopte mededeelingen Uit België. I Prins Leopold zou heden uit de Kongo terugkecren en tc Brussel eerst op het stadhuis worden ontvangen. De toestand van kardinaal Mercier is zeer zorgwekkend. Wij hebben gemeld, dat de basis van het loodswezen op de Schelde zal worden verplaatst van Antwerpen naar Oostende Thans meldt het Handelsblad van Antwerpen, dat de loodsvaartuigen met "de bemanning voor 1 April naar Oostende moeten worden overgebracht. Uil H 0 n g a r ij e. De regeering en de oppositie zijn heL gister eens geworden over de ver dere parlementaire behandeling van de vervalschingsaffaire. Onder voorzitter schap van den vice-voorzitter van dc na tionale vergadering zal een commissie van 30 leden worden gevormd Dc mi nister-president stemde erin toe, dat de commissie na afloop van het gerechtelijk onderzoek, nog voordat dc zaak in be handeling komt, inzage zal krijgen van de stukken van "het O. M. De minister-presi dent stelde daartoe echter als.voorwaar de. dat de beraadslagingen der commis sie volslagen geheim zullen zijn. Uit Ierland. In Ierland zullen eigen munten wor den uitgegeven met de beeltenis van Ar- afloop aanbestedingen. Bij een inschrijving voor 23.000 ge trokken klinkers voor de gemeente N en Sl Joosland werd de levering gegund aan O J. L. van de Ven voor f 19 per 1000 stuks. Door den koltenbond „Ons Belang" te Poortvliet werd Dinsdag aanbe steed de levering van 80 ton of meer stuk- en eierkolen, franco voor den wal te Slrijenhorn. Ingeschreven werd door Valkhof te Rotterdam stukkolen f 14.40 eierkolen 110.75; door firma Borghonts te Bergen op Zoom stukkolen f 18, eier kolen f 12 per ton Aan den laatsten is de levering gegund AFLOOP VERKOOPINGEN. Te S t. M a a r t e n s d ij k werd Dins dag ten verzoeke van den heer J. C. van der Dussen te Berlijn c.s. ten over staan van notaris Bierens publiek ver kocht a twee perceelen bouwland, gelegen in Zuidbroek, te samen groot 2 Gem. 107 roeden, tegen f1655 per gemet. Koopers de heeren C. Priem en Joh. Lindliout; b. twee perceelen bouwland, gelegen in Pier den Weeldenhoek, te samen groot 4 Gem. 206 roeden, tegen f 1500 per gemet. Kooper de heer 0. van Hoek Mz. c twee perceelen bouwland, gelegen in Pier den Weeldenhoek, te samen groot 3 Gem. 272 roeden, voor f1770 per gemet. Kooper de heer G. Kaashoek; d. twee perceelen bouwland, gelegen in Koningshoek, te samen groot 3 Gem. 85 roeden, voor f1900 per gemet. Koo pers de heeren Chr. en J. W. Hoek; e. 6 gemeten 247 roeden dijk, tegen f 225 per gemet. Kooper de heer J. N. Geluk te St. Annaland. BURGERLIJKEN STAND. Goes. Ondertrouwd F. J. Kosters, j.ra. 43 jaar en P. P. van Acker, j.d. 35 jaar. Bevallen E. M. C. de Kruijter geb. Elen- baas, d.; J. J. Schrijver geb. Sampo* d. N. Moerland geb. (Smet z Overleden J. Sierevogel, weduwe van P. Zoutewelle. 66 jaar. MARKTBERICHTEN. Middelburg,; 20 Jan. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed Spruiten 2028 cwitlof 20—36, peen 4, knolrapen 23, karoten 5, uien 4— 11, armgaard 16, zure bellefleur 1517, goudreinet 8IS, court pendu 8, zoete bellefleur 7. alles per K.G.; preij 135 150 c per 10 bos, savoije kool 43—92 c.-, roode kool 136—162 c. alles per 10 stuks Middelburg, 21 Jan. Op de graan markt was de aanvoer tamelijk. Tarwe f 12,00—14,00, Witte boonen 18.00—25,00 Ronde bruïne boonen 17 00—24. 00, Kroon - erwten 18,00—22,00. lange br boonen 11.00—16.00 Opgave van den Marktmeester - Boter f0 90, Particul. prijs f 1.00. Kipeieren f 9, particuliere prijs f 10. Eendeieren geen aanvoer. Opgave van den Marlctzettcr Z. L. M: Boter f 0.90, Particul. prijs f 1.00. Kipeieren f 9. particuliere prijs f 10 Goes, 19 Jan. Veilingsvereeniging Z- Beveland Goudreinelten f 10—f24, zure Bellefleur 7—19, dubbele zure Bellefleurs 1017, Bramley's Seedling 9—16, Court Pendu 8—11, Hondsmuil 9—15, Present van En geland 7—11, Grauwzuur 5—8, zoete Arm gaard 13—20, zoete Bellefleurs 714, Zoete Campagne 813, Geldersche Ho- laart 710. Diverse appels en Kroetap- appels 212, alles per 100 K.G.diver sen Sjalotten 11, groote uien 3.106, kleine uien 4, spruiten 23, aardappelen 3, Boonen 15—19, alles .per 100 K.G. Roode kool 3.30—9.30 per 100 stuks. 440sSe STAATSLOTERIJ. 5de klasse. 3de lijst. Trekking van Woensdag 20 Januari Prijzen van f 1000 2424 7606 9548 11027 TO243 14873 f 400: 8566 11332 12961 f 200 3145 13901 16109 19038 20034 f 100 4837 5974 7734 9205 f3295 12435 14064 17210 19124 PRIJZEN VAN f 70. 8815 8904 20970 20986 NIETEN. 1727 883;1 8910 20955 20994 1790 8838 14225 20904 8831 8849 20905 20968

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2