RECHTSZAKEN. Nadat gistermiddag de zaak in Raadkamer was behandeld heeft de Haagschc rechtbank de gevangenneming gelast van Marang van IJssehvcere, die is aangehouden in verband met de kwestie der Portugeesche bankbiljetten. De ver dediger in deze zaak ging in hooger be roep. -Naar aanleiding van een procedure waarbij de rechtmatigheid der inhouding werd betoogd heeft de Haagsche recht bank gistermiddag beslist dat de leger order waarbij in 1916 op de zoogen. mobdisatieloelagen reserveofficieren wer den gekort, dat het reeds vroeger toege kende pensioen krachteloos is. zoodat de ingestelde vordering werd toegewezen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ind. Stoomvaartlijnen. Tapanoeli, p 18 Jan. n.m. Gibraltar. Batavia n. Rotterdam Vondel, 18 Jan. v Sabang, Batavia n 1 Amsterdam Madioen. 16 Jan. te Singapore. Batavia, n. New York Tabanan, p. 19 Jan. Kaap Rocal, Java a. Rotterdam. Stnyvesant, 18 Jan, v.m. 1 u. 10 m., 840 mijl Z. West v. Niton, West-Indië n. Plymouth en Amsterdam Boeton, 17 Jan. v Singapore. Batavia n. Amsterdam Bawean, 18 Jan. v. Medan. Amster dam n Batavia. Koningin der Nederlanden, 18 Jan. te Sabang, Amsterdam n. Batavia Krakatau. 19 Jan. te Genua. Amster dam n. Batavia. Deli, 19 Jan. v. Rotterdam n. Batavia via Antwerpen Grotius 19 Jan. v. Amsterdam n. Ba tavia Karimata,, IS Jan. v Aden, Amsterdam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord- Amerika. Blommersdijk, 19 Jan. v Rotterdam n. New York. Vechtdijk, 19 Jan. v.m. Ie New York 7 Rotterdam Spaarndam, 19 Jan van. te Vera Cruz, Rotterdam n. New Orleans. Burgerdijk, 19 Jan. n.m te Rotterdam v. New Orleans. STEKKEN VOOR DE KAWEK VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCIIE EILANDEN- TE MIDDELBURG, Vrijdag a.s,, des avonds te 8 uur, houdt bovengenoemde Kamer haar eer ste vergadering in dit jaar in de raads zaal te Middelburg Op de lijst van ingekomen stukken komt o. a. voor een verzoek van :de iVereeniging voor Tentoonstellingsbelan- gen om een finaneieele bijdrage. Het bureau stelt bij dit adres, evenals bij de meeste andere, voor, het voor kennisge ving aan te nemen, daar reeds meer dere malen op dergelijk verzoek afwij zend is beschikt Inzake een verzoek van de Commissie voor den Nederlandsch-Zuid Afrikaan- schen Handel om als lid harer vereeni- gmg toe te treden en eveneens van de Nederlandsche Kamers in Zuid-Afrika, meeht liet bureau, dat de belangen van het district der Kamer toetreding niet zouden rechtvaardigen Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek stelt het bureau voor» de Kamer ie doen inschrijven voor het op 13 Fe bruari te houden congres, uitgaande van de Nationale Vereeniging voor Handels onderwijs, om in hei bezit te komen van de verslagen Hel bureau verzoekt de Kamer aan hem over te laten, of al dan niet een afgevaardigde naar het congres zal worden gezonden. Begrooting 1925. Ter vaststelling worden aangeboden wijzigingen in de begrooling der Kamer voor 1925, mei welke wijziging de com missie voor de financiën zich vereenigt. Subs, sneller wegs- verbetering. Daar de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid er bezwaar tegen heeft dat de Kamer financieel verplichtingen op zich neemt, welke zich over meer dan één begrootingsjaar uitstrekken, stelt het Bnreau aan de Kamer voor het besluit om aan het Comité van Actie tot snellere wegenverbetering een subsidie van f 25 per jaar te verleenen, zoo te wijzigen, dat in 1926 f 100 in eens wordt gege ven, en daarbij aan het comité mede te deelen, dat dit subsidie moet worden beschouwd als een bijdrage voor de jaren 1926 tot en met 1929. T ij d e I ij k e hulp. Reeds geruimen tijd was het bureau van oordeel, dat bet gewenscht ja noodzakelijk is, een systematische con trole uit te oefenen om hen, die, hoewel verplicht lot inschrijving in het Han delsregister, dit alsnog verzuimden, op te sporen Ook in de vergadering der Ka mer werd daarop reeds een paar maal gewezen. .Voor dil werk zal echler tijde lijke hulp noodig zijn en hel bureau heeft naar een geschikt persoon uitge keken en meent dien thans te hebben gevonden. Hef bureau wijst er op, dat het moeilijk te zeggen is hoeveel deze controle zal. vorderen en stelt daarom voor de bezoldiging ie bepalen op f 100 per maand, waarbij dau nog wal reis- en verblijfkosten komen. Deze extra uit gaven wil het bureau uit „onvoorzien" vinden. yc commissie voor de financiën kan zich niet met het voorstel" vereenigen en acht het niet gewenscht nieuwe betrek kingen te creëeren. De commissie vi-aagt of liel bestaande j>ersoneel het systeem tot ontduiking der wet op te sporen niet kan toepassen en of de kosten van een lijdelijk ambtenaar niet hooger zou den zijn dan de revenuen uit het onder zoek verkregen De commissie meent, dat ccn ambtenaar ter secretarie van iedere gemeente, tegen een bepaald be- d rag per 1000 inwonersmet ver hooging voor elk aangebracht geval van ontduiking, veel beter kan conlro- leercn Een der leden der commissie meent, dat men ook eens na moet gaan of geen ingeschrevenen voor schrapping in aanmerking komen, b.v. de boeren leenbanken. Begrooling 1926. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft zijn goedkeuring onthou den aan de begrooting der kamer voor 1926 omdat daarop is geplaatst een uit gaafpost voor restitutie van een per centage der jaarlijksclie bijdragen De minister acht een dergelijke uitgaaf in strijd met de Handelsregisterwet. In deze beslissing in hoogste instantie zal moe ten worden berust en de begrooting in dier voege moeten worden gewijzigd. Set bureau biedt daarom een nieuw ont- werp-begrooting aan, in hoofdzaak ge lijkluidend aan het oorspronkelijk ont werp. Alleen is rekening gehouden met het besluit der kamer om den post sub sidie f 500 lager te ramen, waarlegen blijkbaar bij den minister geen bezwaar bestaat. Dit bedrag is op den post „on voorzien" gebracht. Het bureau meent, dat het gewenscht is dezen post tot een wat hooger bedrag uit te trekken, mede in. verband met het feit, dat bij aanne ming van hel voorstel om tijdelijke hulp aan te stellen, uit onvoorzien de kosten daarvan zullen moeien worden betaald. Do commissie voor de financiën ver eenigt zich met het voorstel, doch merkt op, dat h i. de post onvoorzien op een lager bedrag zal kunnen worden uitge trokken, indien het voorstel tot het aan stellen van een tijdelijken hulp, voor de controle op het Handelsregister, wordt verworpen. Vacatiegelden voor leden der Kamers. Door de Kamer te Breda is gevraagd of de kamer adhaesie zal betuigen aan een eventueel verzoek aan den Minister om toe Ie staan, dat aan de leden der kamer vacatiegelden worden toegestaan. Hel bureau wijst er op, dat reeds eer der in deze kamer de kwestie der va catiegelden aan de orde is geweest en wel in de vergadering van 6 Mei 11922 Toen werd een voorstel van het bureau om aan den minister te verzoeken het verleenen van presentiegeld 'fian de leden goed te keuren, aangenomen met slechts 3 leden tegen, terwijl één lid afwezig was. Het bureau meent, dan ook te kun nen voorstellen een eventueel verzoek van de kamer te Breda ïe ondersteunen en in dien geest aan haar te berichten. Stoppen Par ij sc he treinen te Roosen daal. Naar aanleiding van een verzoek der Bredasche kamer om adhaesie te betui gen aan haar verzoek aan de Directie der Nederl. Spoorwegen om de Parijsche treinen weer als voorheen te Roosendaal te doen stoppen, zegt het bureau, dat dit niet stoppen voor de reizigers naar Zee land zeker eenigen last geeft, aangezien zij nu verplicht zijn te Esschen over te slappen, doch voor de reizigers naar Rotterdam, Den Haag en Amsterdam is het toch een veel grooter voordeel, dat zij ccn paar vlugge verbindingen hebben van Parijs. Verreweg de njeeste rèizïgers uit Parijs zijn zeker voor de richting Rotterdam bestemd. Bij wei-stoppen van bedoelde treinen te Roosendaal zoude men ook niets eerder naar Zeeland kun nen vertrekken. Voor de bewoners van het gebied der kamer is liet al dan niet stoppen voor een vlugger overkomst dan ook van geen belang. Het bureau stelt dan ook voor het adres van de Bredasche kamer voor kennisgeving aan te nemen en hiervan aan die kamer mededeeling te doen. Certificaten van verificatie. Door de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Parijs wordt de vraag ge steld of men er in Nederlandsche Nij- verheidskringen al of niet op gesteld zoude zijn, dat de mogelijkheid in het afgeven van certificatie ook geopend werd voor Nederlandsche fabrikanten, die naar Frankrijk exporteeren. Het bureau meent, dat deze vraag ont kennend moet worden beantwoord, ook al zoude de gelegenheid voor een tech nisch onderzoek door de Fransche amb tenaren alleen op verzoek van den Nè- derlandschen exporteur plaats hebben. Het wil het bureau toch voorkomen, dat een dergelijke regeling blijk zoude geven, dat niet alleen de Nederlandsche] ambtenaren, doch ook de in Nederland gevestigde vertegenwoordigers van Frank rijk niet worden vertrouwd .Bij de vigee- rende regeling wordt toch desgewenscht door de Nijverheidsconsulenten een on derzoek in de .fabrieken ingesteld, of het jgefabriceerdo artikel voldoet aan de eischen van Nederl. fabrikaat en bij gun- stigen uitslag daarvan een verklaring af gegeven, welke door den betrokken Franschen consul wordt gefiatteerd. Naar de meening van het bureau geeft ail-voldoeude zekerheid, dat de artikelen aan de van Fransche zijde gestelde eischen voldoen en vreest het bureau dal bij het inwilligen van den eisch om het onderzoen door een Fransch tech nicus te doeu plaats hebben, het voor vele fabrikanleu niet mogelijk zal zijn al lerlei kleine geheimen van hun fabri kaat verborgen te houden. Als hel on derzoek alleen op verzoek plaats heeft, zal liet den schijn wekken, dat tegen hun zin onderzoek moeten toelaten. Het bu reau zou dan ook de vraag ontkennend willen beantwoorden. De grootst mogelijke meerderheid dei- commissie voor de Nijverheidsbelangen, kan zich mei dit voorstel -vereenigen, doch een der leden meent, dat liet ge wenscht is liet oordeel van ue fabrikan ten-exporteurs te vragen alvorens uit spraak te doen, waar blijkt dat het sy steem in Zwitserland en andere landen gunstig werlct De andere leden komen hiertegen op en een hunner meent zich tegen toezicht van Fransche ambtenaren te moeten verzetten, ook al zouden de fabrikanten-exporleurs er zich wel mede kunnen vercenigigen, want bij het eerste misbruik van oen fabrieksgeheim, zou er een ernstig conflict ontstaan, ondanks alle goedkeuring van oe fabrikanten. Een ander lid merkt op, dat juist dé namen der lanaen, die eene regeling met Frankrijk hebben getroffen, hem sterkt in zijne meening dat Nederland zicli er van 'moet onthouden, daar die landen allen eenigszins van Frankrijk afhankelijk zijn Telegrammen in code taal. Door den directeur-generaal der P. T. T. zijn twee vragen gesteld betreffende telegramcoden. De eerste vraag gaal over het loslaten van den eisch van uitspreek baarheid. Hiertegen ziet het bureau geen bezwaar, daar zij, die dit wensclien ge bruik kunnen blijven maken van coden. waarin alleen uitspreekbare woorden voorkomen. De tweede vraag luidt welk voordeel of nadeel het voor liet publiek zou mede brengen als de lengte der code woorden tot 5 letters wordt beperkt. De ze maatregel zal volgens het bureau groo- te bezwaren voor den handel medebren gen. De meeste code-verbruikers zoudeu nieuwe coden moeten aanschaffen. Het za 1 niet mogelijk zijn, bij 5 lettergrepige woorden vast te houden aan den eisch van uitspreelcbaarheid der woorden. Bij particuliere coden is het veelal de ge woonte meer lettergrepige woorden Ie ge bruiken. De eerste gelijkluidende letter greep duid! dan de soort van hel artikel aan, terwijl door de tweede achtereenvol gens de" verschillende qualileiten, groot ten enz der soort worden aangewezen. Het bureau zou willen melden, dat de kamer ongewijzigde handhaving dei- te genwoordige regeling zou wenschelijk achten. De meerde?heid der commissie voor het verkeerswezen gaat hiermede ac- cöord de minderheid, één lad, meent ech ter dat juist de meest gebruikelijke codes van 5 letters bevatten en dat geen enkel voordeel aan de uitspreekbaarheid ver bonden is. Dit lid zou willen melden, dat desnoods genoegen kan worden ge nomen met den eisch van maximaal 5 letters, mits ieder codewoord bij de kos tenberekening slechts voor een half woord wordt geteld. De winkelsluiting. Van Burg en Weth. van Middelburg is een verzoek ingekomen om advies over de in de raadsvergadering van 16 Decem ber gedane voorstellen a om te komen tot algeheele sluiting der winkels enz. op Zondagen; b. sluiting der winkels enz. op Zondagen te 4 fuur 's middags en c slui ting der der winkels enz. op Zaterdagen ïe 9 uur, met uitzondering van Zaterda gen, vallende in de tijdvakken 25 Novem ber tot en met 5 December en 17 tot eu met 24 December. Waar het bureau zich reeds bij het eerste verzoek inzake de winkelsluiting deed hooren ^als principieel tegenstan der van verplichte winkelsluiting en al leen op practische gronden meende te moeten adviseeren de verordening onge wijzigd te handhaven, behoeft het z. i. geen beloog dat het bureau zich ook met de thans bedoelde voorstellen niet kan vereenigien. Toch wil het bureau ieder der voorstellen nader beschouwen. Aan het eerste voorstel (algeheele slui ting op Zondag) is zeker een religieuse )zijde. doch wanneer men deze buiten beschouwing laten en het bureau meent dat dit door de Kamer deeenige juiste opvatting is dan kan het bureau voor Middelburg geen enkel motief vin den voor een dergelijke regeling. Er zijn daar op Zondag toch slechts zeer weinig winkels geopend, feitelijk alleen loch sigarenwinkels en eökele snoepgoedwinkels of dergelijke. 'Deze doen dil geheel uit vrijen wil, van open blijven uit roncurjentievrees js zeker geen sprake, want ook in de genoemde branches zijn zeef vele winkels gesloten. Deze opmerkingen gelden zeker ook ge heel en al voor het tweede voorstel (slui ten op Zondagen te 4 uur). Ten slotte de sluiting des Zaterdags om 9 uur Ook een dergelijke regeling heeft volgens het bureau weinig practische beteekenis voor Middelburg. Ook zonder dwang sluiten thans de meeste winkels des Zaterdags uiterlijk om 9 uur. Waarom moeten nu de weinigen, die, omdat het belang hun ner zaak dit medebrengt, langer open blijven, door een wettelijk sluitingsuur worden gehinderd? Resumecrende, stelt het bureau voor B. en W. van Middelburg te berichten, dat de Kamer meent, dat geen der ge noemde voorstellen is te aanvaarden en zij ook thans adviseert de verordening op de winkelsluiting ongewijzigd te hand haven. De commissie voor dé handelsbelangen vereenigt zich met het voorstel van het Bureau. Enkele der léden zijn echter voorstanders van algeheele sluiting op Zondag. BUITENLAND. BRIEVEN GIT BERLIJN. (Slot). Het schandaal van de Eckener inzameling. De „wcl- dadigheidsbranche"' Een merkwaardige eisch van de kunstenaars. Een lieflijk wonder. Berlijn, begin Januari '26 In deze tijden van nood hebben hoogst merkwaardige voorvafTen cffe zich bij de „Zeppelin-Eckener-spende"' afge speeld hebben, een pijnlijke verrassing gebaard. Het gaat hier om de groole opennare inzameling, waarvan het doel zijn zal. de middelen tot 'denTüouw van een nieuw luchtschip bij elkaar te krji- gen, waarmee dr. Eckener, de vroegere medewerker van Graaf Zeppelin en de leider van den tocht, die die Z. fi. ttl verleden jaar naar Amerika maakte, een onderzoektagsreis naar de Noordpool on- dernemen wil, zoo mogelijk te samen met Amundsen. Hel Duitsche vo7k werd opgeroepen voor dit uit een cultureel oogpunt zoo belangrijke doel gaven te storten; de brave burgers lasten in hun portefeuilles of portemonnaies, om een schijfje bij te dragen en nu verneemt men ,dat alles wal tot nu toe is opge haald, in de zakkeu is gevloeid van - een groot aantal van leegloopers. Er was een reusachtig plan ontwor pen Er werd een heel net van „(Sam- melstellen", „Zalbiro's directeuren, se cretarissen, agenten en verdere beamb ten geknoopt. Uit de gelden, die binnen kwamen, werden en worden salarissen, loonen, provisie's premies, onkosten (niet gering) bestreden. Duizenden en tiendui zenden marken, die ten goede hadden moeten komen aan een grootsch weten schappelijk plan, zijn naar men met verontwaardiging hoort, door al deze „administratiekosten" verslonden De on gelooflijkste dingen komen aan'liet licht. Collectanten voor de verschillende wij ken werden aangesteld, die tot 16 pro cent van de bedragen, .die ze dfi bevol king uil den zak klopten ,als loon voor hun opofferend werk opstreken I Het spreekt van zelf dat bij deze be noemingen het geheele apparaat van de benoemde „protectie's" en „aanbevelin gen" in beweging gezel werd. Blijkbaar is op die wijze een zeer winstgevend/ nieuw beroep ontstaan. Zooals men an ders b.v. zegt „Ik ga in de industrie" of „ik ga in het bankbedrijf", zoo kan men thans zeggen, „Ik ga in de welda digheidsbranche". De verrassende onthullingen inzake de „Eckener-Spende" hebben de algemee- ne opmeikzaambeid van zelf op het groote aantal van dergelijke ondernemin gen gevestigd ,die zich in het zedige ge waad der „weldadigheid" hullen, om meestal in dit maskeradepak de zucht naar vermaak te bevredigen. Men vraagt zich af wat leveren al deze feesfceljjk- heden ten bate van de weldadigheid eigenlijk op? Men ziet hoe geweldjigie kosten gemaakt worden. Dat voor recla me, zaalhuur, dansmuziek, zaalversie ring, tombola, „verrassingen" groote sommen besteed worden. Den deelne mers aan deze feesten, bals, tea's, ba zars worden bedragen, gelijk aan een maandsalaris van een kleinen beambte uit den zak geklopt, en wat komt daar van de „weldadigheid" ten goede? Op z'n best is liet eind van het lied een on zinnige wanverhouding tusschen de on kosten en het batige saldo. Maar het nuchtere burgerverstand, argwanend ge worden, vraagt zich ook af hoe verhou den de posten zich onderling? Van af rekening hoort men meestal weinig of in het geheel niets. Booze tongen beweren, dat onder den post „reclame" nu eu dan zeer aanzienlijke moeilijk te contro leeren „uitgaven" staan. Er zouden men- sclien zijn, die, naar gemompeld wordt, bij zulke feestelijkheden onder een fraai etiket zij spinnen. Och, tenslötte wil iedereen leven, en het is misschien uit het oogpunt van de hoogere levenswijs heid beschouwd een groteske grap, dat enkele menschen dit doen door tespe- culeeren op de domheid van hun lijdge- nooten. Deze wanverhouding tusschen de op brengst van groote weldadigheidsfeesten en de luxe, die daarbij ten toon gespreid wordt, schijnt op het oogenblik in Duilscliland aan oc orde van den dag. Zoo wil b.v. het Pruisische ministerie van kunsten en wetenschappen de arme kunstenaars helpen, dien het natuurlijk bij de geldkrapte van allo leringen bij zonder slecht gaat. Het wf. in dc> eerste plaats de beeldhouwers steunen, die door velerlei oorzaken werkelijk bijna geheel zonder werk zijn voor een niet ge ring deel door de van iedere versiering afkeerige nuchterheid der moderne ar chitectuur. Dus werden „prijsvragen" uitgeschreven, met betrekkelijk hooge prijzen. Dil geschiedde ook nu weer, om geschikte ontwerpen voor een paar bronnen in den Berlijnschen botanischen tuin te krijgen. Men ging zeer groot scheeps te werk en noodigde verschil lende „in Pruisen woonachtige beeld houwers" tol deelneming aan den wed- striju uit. Verlangd werden daarbij uit gevoerde modellen van een vrij aanzien lijke groolte. Do termijn van" de inzen dingen Verstrijkt, de jury verdeelt de onderscheidingen, die tezamen de aardige som van 35.000 mark bedragen Maar als men nauwkeurig oplet, komt men Lot een verrassende tegenrekening. Want daar er over de 350 ontwerpen inge komen zijn, en daar men de onkosten, die iedere deelnemende beeldhouwer door zijn arbeid gehad heeft voor de vorming in gips. honorarium voor model len, transport heen en weer en derge lijke - op bijna 200 mark schatten moei, blijkt, dat de beeldhouwers teza men bij de prijsvraag ongeveer 70.000 mark uitgegeven hebben. Trekt men daar van af de genoemde som aan prijzen, dan wordt het duidelijk, dat de wed strijd, die de kunstenaars voordeel zou brengen, hun 30.000 tot 35.000 mark ge kost heeft. Het is werkelijk heel zacht uitgedrukt, als men eeu dergelijke ma nier van doen als een ontzaglijke onzin kenmerkt. De kunstenaarswereld is dan ook verontwaardigd en eischt een gron dige hervorming van het wezen van de prijsvraagwedstrijden Een klein wonder is in de Berlijnsche schouwburgen verschenen. Een bekoor lijk schepseltje. Toni Eic.k geheeten, juist vijftien jaar oud, /weefde als uit een sprookje naar ons toe en openbaarde zich als een talent, dal de kiem van het genie in zich schijnt te dragen. Merk waardig is hel, hoe ongewone verschij ningen soms in meerdere varianten ge lijktijdig opduiken. Onlangs nog werd in Berlijn een zangeresje ontdekt, die mei haar vader door het land trok en met haar lieve stemmetje liederen voordroeg, die de oude met de harmonica begeleid de Totdat op zekeren dag een kunst minnende dame bemerkte welk eeu prachtig materiaal hier aanwezig was en het meisje in verbinding •stelde met een van de beroemdste Berlijnsche zangteer- aresscn, die het jonge ding in haaij school opnam en haar vormde; dc eerste proe ven van oplreden in het openbaar heb ben geestdrift gewekt. Zoo is oolc Toni van Eick uit het donker aan hel licht getreden In den afgeloope» winter, toen zij veertien jaar oud was, kwam ze met haar moeder bij eenige Berlijnsche kunst vrienden. De heide dames, die niets be zaten en wanhopig naar de mogelijkheid van verdienen uitkeken, hadden iels eigenaardigs bedacht. De moeder zong geestelijke liederen en daarbij danste de kleine De kunstvrienden, die daarbij te genwoordig waren, schudden glimla chend het hoofd en verklaarden een- slemmig, dat het met het dansen niets gedaan was. maar dat de bewegingen, de uitdrukking van het gezichtje met de groote donkere oogen een talent vóór tooneelspeelster schenen te verraden. Men wees het aardige iheisjë den weg naar Max Bernhardt, die het in Weenen liet ontwikkelen. Dezer dagen kwam Toni dan in München op de planken, bracht alle toeschouwers in verrukking, ont roerde een ieder en toen zij nu als het onschuldige „Katchen von Heilbronn" in Heinrich von Kleisl's romantisch sprook jesspel in Berlijn optrad, veroverde ze in storm alle harten Een nieuw jaar is begonnen. Nieuwe jeugd meldt zich en klopt aan de poorten. Dr. MAX OSBORN. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn gevonden en terug te bekomen a. Op het Politiebureau: Groen grijze heerenhoed; sigarenbo- schermer, kinderhandschoentje, drie kin derhandschoenen dameshandschocn heerenrijwiel; 2 damesporlem. met in houd; een zakmes; bondenriem.; porte- monnaie met inhoud; hondennem; knip mes; zakmes; spaarbriefje t. ri. v O ver weel; huissleutel; een sleuteltje; kinder- portemonnaieIdnderportemonnaie met inh.; lduderhandschoeulje; Idnderporte monnaie; kinderoverschoen. b. Bij Particulieren: Belastingmerk 1926 iu étuiD. de Vis ser, Huis ten halve, Veersche weg, Porte feuille inhoudende spoorabonnement, Bi oscoop, Markt. Portemonnaie met inh., J. Moorman, Dwarsstraat O 205. Rolletje zwart bont, Bouwens, Korte Delft G 3. Paardenleidsel. Timmermans, Domb. Schuitvlot Q 219. Schoenmakershamer, v. d. Driest, jLange Breestraat O 154. Kin- derportemonnaie met inh., juffr. Vermeu len. Punt O 220 Zilveren naaldenko kertje, P. J, Joosse, Neder straat O 222, Een zakje inh. portemonn., A. Louwerse, Jaoob Catsstraat S 109. Een strikje, A. Ie Due, Vliss. straat K 63, 2 Belastingpa pieren, van Boven, Vischmarld TI 163 Padvindersmes, P. Wichman, Pijpstraat N 220. Dameshandschoen, J. Jongepier, Korte Geere K 352. Leesboek, Wed. Breel, Korte Sf. Pielerstraat F 29. Porte monnaie met inh., TI. Labruyère, Becn- houwerssingel Iv 72c Vulpenhouder, Booth, Dokstraat P 169. Handschoen, winkel Albert Hein, L Delft. Zak wasch- goed, Provoost, St. Jansgang I 70 Een schaats en dameshandschoen. Wolf, Ro zemarijnstraat E154. Portemonnaie mei inhoud en 2 sleutels, Romijn, Zandstraal Q 193 Een duif, v. d. Helt, Iv. Geere K 360. Zwarte poes. Sanderse, Molenwa ter E .48. Inlichtingen te bekomen aan het bu reau van politie, alleen des Zaterdag» tusschen 7 en 8 uur n.m. Electrisehe Drukkerij G. W. d«a Boer, M!dd«tbur§.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6