THERMOGENE in een Turksch bad. Voor een korte poos is dat niet zoo heel erg, maar een verblijf van jaren in dergelijke atmosfeer werkt afmattend en verslappend op lichaam en zenuwen. De Indische in dolentie wordt er geheel door verklaard. Het spreekt van zelf. dat de wijze waar op men op zulk klimaat reageert, geheel individueel is. Er zijn natuurlijk blanke menschen. die hun gestel op den duur zien sloopen, er zijn er echter ook tal- looze anderen, die het in Indië ook wat de gezondheid betreft uitstekend kun nen bolwerken en de voorbeelden van hen, die twintig, dertig en ook veertig jaren in de tropen hebben geleefd in uitmuntende gezondheid, zijn voor het grijpen. Hel is overigens een medisch vaststaand feit, dat menschen met donker haar en veel pigment in de oogen beter legen tropische klimaten bestand zijn dan zij. die door de natuur met hoogblond haar en lichte oogen zijn bedeeld, het geen natuurlijk weer niet zeggen wil, dat deze laatsten daarom priori niet over een Indische loopbaan zouden mo gen denken. Overigens speelt, vooral juist in do tropen, een rationeele cn matige leefwijze een grootc rol, terwijl ook daar sport een haast onmisbare factor -is voor de gezondheid, wal ik hierboven over de Indische hitte zeidc. geldt voor het laagland. In het zeer bergachtige Java vindt men in de hoogergolegen streken, naarmate men hoogcr komt. betere kli maten. In Bandoeng, dat op 700 M. hoog te ligt. is het overdag zeer warm. maar koelt de temperatuur tegen den middag aanmerkelijk af terwijl de nachten heer lijk koel zijn. Op de bergondernemingen, waar de,thee- en kina-cullures op hoog ten van pOOO en f>000 voet worden ge dreven vindt m©n een voor de tropen ver- ra sseud goed klimaat en is er niet zelden in de administrateurswoningen een ka chel of oen open haard met houtblok ken te bewonderen en 's avonds te waardeeren. Vandaar dat de Europeaan! die aan de kust of in hel laagland moet zwoegen als hij het maar even doen kan, op gezette tijden ..naar boven" gaal, d. w. z mei vrouw en kinderen eens gaat uitblazen in een van de talrijke bergholels die men overal in het ,1a- vaansche hooggebergte vindt Over zulk een gezondheids- en intspanningsverblijf in de bergen met al het wonderlijke, wat daaraan vast zit. hoop ik hot later nog eens te hebben. Voorloopig zitten de lezer cn ik nog in het laagland, in de groote stad De avond is dus gevallen, en na een heftige scher mutseling met de muskieten cn na een reinigend maar niet al te verfrisschend bad, hebben w"ij ons in een smetteloos, keurig gestreken en gesteven wit pak ge stoken en zijn wij gereed om de Indische stad bij avond te bezichtigen. Een onafgebroken stroom van auto's beweegt zich langs de hoofdverlcecrswe- gen. want 'dit is hel uur waarop de "Westerling de dosis frissche lucht tracht te vergaren die hij over dag te kort kwam Behaaglijk, om niet te zeggen on gegeneerd lui. ligt hij achter in zijn rui me zevenzits-wagen uitgestrekt, terwijl de warme luchl door de snelle vaarl langs zijn slapen strijkt en de illusie van koelte opwekt. Dit is ook hel winkeluur van vele dames en heereu. die rich in hun auto's langs de helverlichte winkels laten rijden en niet zelden hun avondritje be sluiten met een apéritif op liet terras van een of ander restaurant of hol el. dan wel in den tuin der sociëteit. De socië teit zelve is voor de dames verboden ter rein. behalve natuurlijk de nimmer ont brekende balzaal waar ettelijke malen in de week de Dansmuze oppermachtig heer sell l Wie geen eigen "auto hoeft en zich de luxe van een der ontelbare taxi's kan permitteeren. rijdt rond in een sado of in een deeleman ol' in een obro of kosong. vehikels, die ik in een vorige kroniek heb bcschrSVén. Slechts een en- Tccling. die dat aan zijn gezondheid ver plicht meent te z.ijn. ziet men loopen Loopen doet men in Indiê niet anders dan in uitersten financiëelen nood of op dokters advies nu uit kwam. maar dat is te lang om nu te vertellen. De arme oude markies stierf en de nieuwe is een verre neef, een heel gewone man van een kant, die nooit de erfgenaam zou zijn geworden, als er niet iets vreeselijks in de onmid dellijke familie van den markies was ge beurd. een heelen tijd geleden." ,,Die man verkocht het kasteel aan mijnheer Mc Kinnon, of eigenlijk aan den een of anderen rijken mijnheer, dien mijnheer Mc Kinnon overhaalde om Tiet voor een hotel te koopen cn hem di recteur te maken. De jonge Lord Glen- torly al is hij niet meer zoo heel jong (behalve in vergelijking met den ouden lord: was blij dat hij van het kas teel afkwam, liet moest zoo noodig ge repareerd worden en hij had niets om het op te knappen daarom verkocht hij het voor een appel en een ei mei al de oude familieportretten en tapijten en wa penrustingen net leek schandelijk. Ge lukkig voor hem, hadden ze het heele landgoed niet noodig, alleen het park voor de gasten en lord Glentorly was genoodzaakt de rest te houden. Maar verbeeldt u nu hebben ze in een af gelegen stuk grond steenkolen gevonden en nu zal hij ten slotte toch rijk wor den" „Te laat om het kasteel terug te krijgen," zei Sheila belangstellend. „Ja, maar dat kan hem niets schelen. Er is nog een prachtig landgoed in Nor folk, niet zoo oud als dit, maar toch heel Het zijn niet alleen Europeanen, die nu in auto's rondrijden om lucht Ie hap pen, rond te kijken en bekeken te wor den. Dit de benedenstad komen de luxe auto's der rijke Ohineezen en Arabieren aanrijden Vooral de Ohineesche auto's zijn overdadig versierd met koper en nikkel en groote opvallende signaal hoorns cn lampen. De gele man houdt van blinkende en schitterende zaken De drie of vier vrouwen, die met hem rond toeren, zijn behangen met juweelen, zijn kroost. Europeesch aangekleed en daar om zeer aapachtig om te zien, is voor zien van gouden horloges met kettingen, veelkleurige sokken, dassen en hoofd deksels En als deze volgepakte toer- wagen genoeg heeft rondgereden in de fraaie wijken en langs de mooie winkels dan glijdt hij geruischioos weer naar donkerder buurten om in de benedenstad1 in een of ander slop stil te staan en on der luid gesnater ontladen fe worden voor een of ander onooglijk en onzin delijk krot. de familiezetel! Ook de Ara bieren en de inlanders laten zich niet onbetuigd. De Arabier berijdt zijn Ford even zeker, zoo niet even elegant als eens zijn voorvaderen hun kameel. Inlanders vullen een aulo, totdat er niemand meer bij kan zitten, staan of hangen Aldus opeengepakt vliegen zij in dolle vaart door hef verkeer zonder zich om eigen of anderer veiligheid te bekommeren Tegen den avond ook begint de inland- sche bevolking, die haar dagtaak vol eindigd heeft, aan haar geliefkoosde be zigheid. rondslenteren en langs den weg hurken. Mei gansche troepen, mannen, vrouwen en kinderen komen ze uit de kampongs om een avondbad te nemen in de rivier, die dwars door de stad stroomt. En na het bad blijven zo haugen op stoepen en trappen in eindelooze gesprek ken neerhurkend dan wel onbewegelijk oor z.ich uitstarend strootjes rookend. dan wel een hunner ongeregelde maal tijden gebruikend gehurkt rondom een warong oftewel verplaatsbaar en Rond reizend restaurant Dit restaurant be staat uil twee kisten of manden, een aan elk der beide uiteinden van een bamboe- staak bevestigd. In de eene mand zitten de lekkernijen, waarvan ons bij aan dachtige beschouwing liet hart in het lijf ronddraait, in de andere mand of kist is een stellage gebouwd, bevattend een houlskoolforauisje, waarop een onnoem baar soepje staat fe pruttelen. Zijn de klanten verdwenen, dan neemt de kaste lein zijn baniboeslaak over den schouder on draaft in snelle pasjes met het heen en wier zwiepend restaurant naar an dere oorden. Hel Europeesche straatleven duurt in Indië niet laat. De Europeesche winkels sluiten om zeven uur, de lichten in de etalages worden gedoofd, de guto's wor den zeldzamer. De Europeaan zit thuis of in de sociëteit of gaat naar de bios coop, de ihlandsche wandelaars keeren terug naar hun kampong. Maar het iu- landsche verkeer houdt nimmer geheel op. Den heelen avond en den ganschen nacht zullen de bruine mannen en vrou wen over de wegen blijven gaan. De inlander leeft ongeregeld, hij slaapt veel overdag, hij waakt veel 's nachts In het holst van den nacht slentert hij rond, zit op een sloep gesprekken te voeren, neemt hij een bad En niet alleen in de stakL, maar ook in het binnenland draaft de koelie 's nachts over de wegen zijn last aan den zwiependen bamboestaak tor send. In de stad dient op eiken last, die wordt gedragen een oliepit te bran den Dal is moderne cisch van het ver keer. Totdat tfe zon weer opgaat zullen die dwaallichtjes over de wegen dansen. Als de nacht over de Indische stad is gekomen, drijft over de tropenstad een zwoele atmosfeer van vochtige warmte en van zinnelijkheid. Honderdduizend mias- men uit de rivier en de moerassen vul len de luchl, geuren van bedwelmende meiatti en van gebakken visch vermengen zich te samen. De Indische stad is plot seling anders geworden. Het is een ander Batavia, een ander Soerabaja dat nu be gint te leven. Daar is de rivier, die aan de ver-Europeesche stad haar Oostersche ziel weer teruggeeft over wier opper vlak in het duister het lichtje van een sampan glijdt. Daar zijn de kronkelstra ten der benedenstad, waar duizend licht jes hangen en de flikkerende gaspitten in de Ohineesche krotten en toko's ne gotie en zonde in het halfdonker hullen. Daar zijn de kossongs. afzichtelijke sme rige voertuigen, die uit stegen en sloppen te voorschijn komen, zich af en too m het licht wagen met hun inhoud vaii ge armde jongelingen van Aziatische kom-af, van lichtekooien en van strootjes rocken de afzichtelijke Chincezcn. die glimlachen tegen mannen cn vrouwen om spoedig weer in de duisternis te verdwijnen Nu hangt een almosfeer van zwoel verderf die met den nacht uit sloppen en galon schijnt te kruipen, opstijgt uit de rivier en uit de aarde die, wat niet Oostersch is, benauwt en neertrekt, die zich be lichaamt in de kerels en vrouwen, die heupwiegend, lokkend en lonkend langs de wegen drentelen. Dat is de tropenstad bij avond en bij nacht D B mooi en een huis in Londen die allebei al vele jaren verhuurd zijn, maar die zal hij nu weer zelf nemen. Wat een bof hè' En de man verdient het niet, vrees ik. Niemand kan 'hem uitstaan. U zult zelf kunnen oordeelen misschien, want mijnheer Mc. Kinnon heeft me verteld, dat mylord van Londen uit hier zal ko men om zijn bezittingen na te gaan en als een gewone gast hier in het hotel zal logeeren. Hij erft van de vrouwe lijke linie en de familieverwantschap is heel ver. Zijn moeder was een juf frouw Douglas, die beneden haar stand getrouwd is en zij was een nicht in den derden graad van den ouden lord „Een juffrouw Douglas'" „Ja. Wel, warempel, dat is uw naam, niet? Dat vergaf ik. Is u ook een Schot- sche, juffrouw?" „Mijn vader was een Schot. Zijn familie woonde in Argyllshire." „Wel, dan moeten het dezelfde Dou- glassen zijn, geloof ik. Verbeeldt u juf frouw, dat u een van de familie is en in het voorvaderlijk huis komt als ©en - een „Als typiste,lachte Sheila. „Ik zal .me hier nu heelemaal thuis voelen." Ze sprak luchtig maar in werkelijkheid was ze vol belangstelling en opgewon denheid. Haar vader had zelden gespro ken over de familieleden, die hem» dfen rug hadden toegedraaid bij z,ijn huwelijk, maar het meisje wist, dat ze adellijk bloed in de aderen had en ze besloot dat TEGEN Steken in de zij. Doozen van 75 en 45 cent ElSCilT [IOLlANDSCQjj VERPAKKING. (Ing. Med.) LOOP DER BEVOLKING. Op 1 Januari 1926 bedroeg te Zie- rikzoe het aantal zielen 6950; in het 'orig jaar was dit 7000. De bevolking van K o r t g e n e be stond op 1 Januari 1925 uil 660 m. en 631 vr., totaal 1291 personen. In 1925 zijn ingekomen 38 m. en 31 vr. en geboren 12 m. en 11 vr. Vertrokken zijn 28 m. en vr., en overleden 5 m. cn 7 vr. Alzoo een vermeerdering met 17 m en 3 vr. Op I Januari 1926 telde de gemeente 677 m. 634 vr totaal 1311 personen. Te Scherpenisse waren op 1 Januari 1925 715 m. en 702 vr., samen 1417 personen. Geboren werden 12 m. en II vr.. en ingekomen 10 m. en 13 vr.; er overleden 3 m en 10 vr. en er vertrok ken 19 m. en 22 vr. De bevolking ver minderde dus* met 8 vr. en bestond op 1 Januari '26 uit 715 m. en 694 vr.. totaal 1409. Te Stavenisse woonden op 1 Jan. 1925 983 m. en 978 vr„ totaal 1961. In den loop van hel jaar werden er ge boren 21 m. en 122 vr. en er vestigden zich 22 m. en 22 vr. Er overleden 11 m. en 11 vr. en vestigden zich elders 23 m. en 34 zoodat de bevolking op 31 Dcc. 1925 bestond uit 992 m. en 977 vr.. totaal 1969 personen, wal dus een vermeerdering geeft van 8 personen. De bevolking van Oadzand telde op 31 December 1924 504 m. en 479 vr., samen 983. Geboren werden 11 m. en 13 vr. en vestigden zich 36 m. cn 27 vr. Er overleden 7 !m. e!n 4 vr. en vertrokken in. en 30 vr. Alzoo een totale verminde ring met 2 m. en een vermeerdering! met 6 vr De bevolking telde op 31 De cember 1925 502 m. en 485 vr„ samen kele. cenlcn lager in prijs dan bij ande ren! - door niet uit de bussen met melk maar uit die met veevoeder te scheppen. Zoo verkocht hij een waar, welke slechts 1 pet. vet bevatte. Twee keurmeesters hadden zich ver dekt opgesteld, een laboratorjunibcdiende was er inel een pannetje op uitgetrokken en zoo was de vervalsching aan het licht gekomen. K„ die enkele weken geleden verstek liet gaan, was dan ook veroordeeld tot" een geldboete van f600 subs. 3 maanden hechtenis. Gisteren kwam de zaak opnieuw voor "Bekl. was in verzet gekomen, omdat liij zich niet aan het ten laste geleigdi» feit zou hebben schuldig gemaakt De bekl. vroeg allereerst, of de klachten waren ingekomen van een melkboer of van klanten. „Want als het eerste liet geval is, zijn die klachten ongegrond; men veronderstelt Imaar, dat ik zoo schep Dr. J. C. Thonus, adjunct-directeur bij den keuringsdienst, wees er op, dat die klachten van particulieren waren inge komen. Ook had men wel door particu lieren laten nemen. Het gold hier een knoeierij op groote schaal. De keurmeester H. J. D., die nog bons uitvoerig uiteenzette, hoe alles zich had toegedragen, had den laatsten tijd den bekl leeren kennen als een knoeier. De kantonrechter noemt bekl. een mo del-knoeier!" Spreker heeft al tal van gevallen van melkvervalselling meegemaakt, maar nog nooit zoo iets ergerlijks als nu En bekl. is na het vonnis op dezelfde wijze voort gegaan. Tegen menschen met dergelijke mentaliteit moet streng en onverbiddelijk worden opgetreden 1 Spr vraagt vernie tiging van liet bij verstek gewezen von nis en eischt een geldboete van f1000, met publicatie van het vonnis in drie Haagsche bladen op kosten van den bekl De kantonrechter vernietigde het oude vonnis en veroordeelde K. tot een geld boete van f800 subs 4 maanden hechte nis met publicatie van het vonnis. RECHTZAKEN. Ergerlijke m eikver valse hing. De melkslijter A. J. M. K. te Den Haag heeft zich voor het kantongerecht aldaar moeten verantwoorden wegens ergerlijke melkverval selling. Hij maakte cr zijn werk van in het halfduister, op een met een paard bespannen wagen niet alleen bussen melk, maar ook bussen veevoeder te vervoeren. Luid schreeuwend trok liij daar door <de verschillende straten ,Melk! Melk!..." En wanneer er geen „onraad'" in de buurt was, bediende hij zijn talrijke klanten de melk was en nu zou trachten uit te vinden hoe de relatie tusschen haar Douglassen en de Douglassen ,die familie waren van Glen torly, in elkaar zat. ,,Ik zal hel niet aan mijnheer Mc. Kin non zeggen," zei ze in zich zelf, „het zou zoo opsnijderig en gek lijken maar ik zal het toch neerlfjk vinden om me zoo'n soort dochter des huizes te voelen en ik hoop Hat lord Glentorly zal ko men. Ik zou wel eens graag willen zien hoe hij er uitziet, voor het geval hij blijkt een soort van neef in de twee en veertigste graad" te zijn, al zal hij dat nooit weten." Toen juffrouw Ritchie eindelijk het meisje de slcencn wenteltrap van de „spooktoren" had opgebracht naar haar kamer, zegende Sheila de geesten aan wie ze zulk een verrukkelijk vertrekdank- te. Zonder heil zou dit zeker een meest begeerde kamers van het heele hotel zijn geweest, dacht ze en ze had juffrouw Ritchie graag de geschiedenis van de toren laten vertellen. Maar, evenals mijnheer Munro, werd de huis- houdsler plotseling teruggetrokken, toen het onderwerp „spooktoren" werd aanJ geroerd. Sheila wilde niet aandringen, maar werd hoe langer hoe nieuwsgie riger. Toen de huishoudster op het punt stond haar alleen te laten met de belofte, dat haar middagmaal om half acht zou worden gebracht, keerde de oude vrouw zich op den drempel om. „Ik hoop, dal u SPORT, Tentoonstelling van post duiven. De Postduivenvereeniging „Zeelandia" houdt heden van 3 tot 10 en morgen van 10 tot 7 een tentoonstelling van post duiven in haar lcorvingslokaal in de ■Gravenstraat. De ruim 100 diertjes, van verschillende soort, teekening en leeftijd ritten daar in ruime kooitjes en zullen zeker de meeste diertjes de bewondering trekkenwan de naar wij hopen talrijke bezoekers. De zaal is netjes versierd en goed verlicht, terwijl de heer J. P. Maar- tense Bzn. er een stand heeft van voeder voor de duiven. Maandag hopen wij den uitslag mede te deelen van de door den keurmeester, den heer Joriasse, toegekende bekronin gen VERSCHILLENDE BERICHTEN. Woensdagmiddag kon een vletter- man wegens den hoogen waterstand in den Baansingel te Alkmaar niet niet zijn vaartuig onder een brug doorvaren Om ze wat dieper in het water te laten zak ken, namen een paar jongens op zijn verzoek in de vlet plaats. Een dezer, de elfjarige IC. P„ raakte bekneld tusschen' de brug en het vaartuig en werd daarbij zoo ernstig gewond, dat hij een paar minuten later is gestorven RIJWIELDIEVEN, Eenigc weken geleden heeft de Haag sche politie den 21-jarigen 0. K. en den 22-jarigen W. v. d. V. gearresteerd als verdacht van rijwieldiefstal. Na verloop van eenigen tijd bekenden zij echter in den loop der laatste weken 15 rijwielen te hebben gestolen, welke meestal onbeheerd op straat stonden. Voor hel grootste deel waren het nog zoo goed als nieuwe fietsen. De politic vermoedde dal nog andere gestolen fiet sen naar een opkooper gebracht werden. Na lang zoeken is het geluld ook dezen man le arresteeren. Het is een boer, A. A. K. genaamd, wiens boerderij in de omgeving van Loosduinen, zeer eenzaam, midden in hel land staal en een heel eind van den weg verwijderd. K. kocht de gestolen fietsen en ver anderde in een schuur, die bij zijn boer derij behoorde, er het een en ander aan, zoodat men ze niet meer kon herkennen- Vervolgens trachtte hij de veranderde fietsen aan den man te brengen Vooral in Wassenaar en onder de tuinders van het Westland vond hij zijn afzetgebied. Bij verschillende personen heeft men rijwielen, die zij van IC. gekocht hadden, in beslag genomen. In het geheel waren het cr een stuk of twaalf. Voorts zijn aangehouden de gebroeders de" H.. wonende in de Bothastraal, als verdacht van betrokken le zjjn bij deze rijwieldiefstallen Bij een huiszoeking ten huize van een dezer, n.l. G. de H„ vond de politie toen nog een snelweger en een schrijfmachine, afkomstig van een inbraak door G. de II. eenigen tijd geleden gepleegd in een perceel in de Galileistraat Deze G. de H. is daarom ook gearresteerd. De vier aangehoudenen zijn in hel huis van bewaring ingesloten. HET IIOOGE WATER. De Koningin bij Pan nerden. Een verslaggever van liet Handolsbi. heeft t oevaölg net bezoek nnje kunnen maken dal de Koningin Donderdag bracht aan Pannerden. Van Arnhem ging het per auto over de hoog gielegen schip brug over den Rijn naar Elden, en ver volgens over den smallen dijkweg langs Huissen naar Pannerden. Hel verslag vertelt'daarover het vol gende Hel water stond nu weer links en rechts van den dijk. Ook in de richting van Pannerden lagen de huizen, nu rechts van den weg, diep onder hel wa ter. Hier en daar stapte de Koningjin eens uit om naar den toestand te vra gen van degenen, die in hun woningen^ beneden aan den dijk, gebleven waden. Van den dijk was een loopplank gelegde naar de zolders van de huizen; op die planken stonden de bewoners, toen de Koningin slaande op den dijk, in regen en wind met hen te praten stond. Een innig-zielig gezicht, die havelooze vervuilde menschen op d<e planken Bemoedigend sprak de Koningin en de luitjes waren er heusch verrukt over, in al hum ellende dat ze nu toch echt zelf met de Koningin hadden gepraat! Een paar bochten nog op den vuilen, smallen dijk en daar stonden we aan het pontveer van Doornenbuirg naar Panner den. Er was een noodveer gemaakt van een kleine pont, vastgemeerd aan «en stoomboot. Op de pont was maar plaats voor twee auto's. De hofauto's gingen daarom eerst over, d aarna de onze, raaar wij konden alvast vooruit mee overgaan met de Ko ningin. De wagens werden nipt zonder moeite bij het landelijke kroegje vóór dit veer op de pont gelaveerd. hier niet bang zult zijn." zei ze. „Het is wel wat eenzaam waut de kamer on der die van u wordt gebruikt om bagage en oude meubelen op le bergen en de. kamer d aarender wordt door den tim merman van hel hotel als werkplaats ge bruikt. Er is dus s nachts niemand dan u in den toren. Maar des te rustiger. U zult lekkerder kunnen slapen en u heeft een electrische bel, die u uit uw bed kunt aanraken. Als u bang is, beeft u er maar op te d rukken en de nachtportier is in twee minuten hier. Maar kom, u zult natuurlijk niet schrikken. Wgarora? Er is niets om u hier aan het schrikken le maliën." „Natuurlijk niet en ik z.al heelemaal niet bang zijn", antwoordde Sheila dap per. Zelfs toen juffrouw Ritchie was weg gegaan, was ze nog vam dezelfde mee ning, hoewel zelfs zoo vroeg in den avond er een doodsche stilte heerschte in den toren die vreerad aandeed in een druk holel van den zolder tot den kelt der vol menschen. Hel was een grootc ronde kamer met twee buitengewoon diepe vensters te genover elkaar, zóó ver in de dikke muur van den toren geplaatst, dal het scheen of ieder raam zich aan het eind van een .ander kleiner kamertje be vond; maar de vensters waren zoo breed', dat ze ondanks die eigenaardigheid toch overvloedig licht gayen Onder ieder raam was een bank met kussens, en de alcoof Van het venster aan den Oostkant had aan iedere zjjde deuren in de zwart eiken lambriseering. Deze deuren verborgen ruime kleeren- lcasten .maar de alcoof aan den West kant had glazen deuren aan eiken zijde, die uitkwamen in groote open ruimten. Een daarvan was een badkamer, terwijl in de andere een bed stond[, blijkbaar uil één stuk hout gesneden, één met den eiken wand er achter. Dit bed was natuurlijk uiet zichtbaar van uit de, an dere kamer, daar de beschoten wand. het verborg, dus bezat Sheila eigenlijk een aparte zitkamer. De glazen deuren waren schuifdeuren en hinderden niet bij het heen en weer loopen en kon den altijd open blijven staan. De meubels van de groote kamer wa ren prachtig, vond Sheila, al stamden ze uit verscliillende perioden en waren ze waarschijnlijk hier gezet om elderi plaats te maken voor iets beters. Er waren twee of drie prachtige oude stoe len, een allerliefste tafel met klauwpoot- jes, een antieke „secretaire-boekenkast" met glazen deuren, waarachter men de banden van ouderwelsche boeken kon zien, en een hoog scherm van moor, hoe wel verschoten, bewerkt leer, dat een ie moderne toilettafel voor het oog ver borg. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2