k* N. A. C. Slolcmaker en G. A. van tier Slok, alien van liet personeel van tlen geneeskundigen dienst der landmacht, on derscheidenlijk mei ingang van 3, I). 11, 19 en 24 Januari en 7 en 18 Februari, een eervol ontslag als zoodanig uil den militairen dienst verleend. Luit. ter zee 2e kl. B. Q. Boelen* dienende aan boord van Hr. Ms. oplei dingsschip voor matrozen „Schorpioen" is overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Tromp". Aan de Deli CL, wordt uit Welte vreden geseind- De beschadiging van Ilr. Ms. kruiser Jlt'Va, welk schip (zooals telegrafisch werd gemeld) na liet proefstoornen in de- haven van Tandjong Priok legen de Boudowoso holste, zal te Soerabaja wor den hersteld. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ohèques op naam boven f 1000. Ohèques op naam, hoven f1000, kun nen voortaan, in afwachting van een de finitieve regeling, worden bijgeschreven op de postrekening van den houder. Op een andere postrekening kan alleen bijschrijving geschieden als de handlee- kening van den houder, die <le bijschrij ving vraagt, ten kantore bekend is. De loods dienst op de Schelde. Naar het Handelsblad van Antwerpen meldt, zou Dinsdag een bespreking plaats hebben te Antwerpen tusschen den heer Bouckaerl, bestuurder van het Belgisch Loodswezen, en den referendaris van 't Nederlandsche Loodswezen. Geruchten doen volgens het blad de ronde, dat het Nederlandsche Loodswezen van plan zou zijn de loodslakseu in het vervolg te be rekenen aan den göudkoers, d.w.z' de tarieven toepassen zooals zij nu zijn maar in goudfranks, wat zou gelijk staan met een vijfvoudige verdubbeling. Ind. Stoomvaartlijnen. Koningin der Nederlanden, 4 Jan- v. Suez, Amsterdam n Batavia. Tapanoeli, p. 5 Jan. Perim, Java n. Rotterdam. Simalocr, 5 Jan. v. Colombo, Batavia n. Amsterdam. Blitar, 5 Jan. te Genua, Rotterdam n. Batavia Roepat, 4 Jan. v. Marseille, Batavia n. AxÖSVërdam. Venezuela, 4 Jan. Ie Plymouth, West- Indiê n. Amsterdam. Prinses Juliana, 4 Jan. v. Sabang, Ba tavia n. Amsterdam. Prins der Nederlanden, 4 Jan. v. Port Said, Batavia n. Arasterdam. Rondo. 2 Jan v.in. 8.19 u. 20 mijl Oost van Noord-Voorland, Amsterdam n. Java. "'Jan Pielersz. Coeji, 5 Jan. 's (midd. 12 u. v. Amsterdam n. Batavia. Johan de Witt, 4 Jan. te Sabang, Am sterdam n. Batavia. Menado, p. 5 Jan te Ouessant, Bot terdam n. Java. Merauke, 2 Jan v. Batavia n. Rotter dam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. XieuwAmsterdam, 5 Jan. s middags 12 u. 930 m v. Plymouth, New-York n Rotterdam. Vechtcjijk, Jan. v ink3 n v. Botterdam n. New-York Veendam, 5 Jan. v.m^ 11 SO u. v, Ply mouth. New-York n. Rot/erdam. SPORf. Op den zangwedslrijd van kanarie vogels, welke de kanarievereniging ..Zang Veredell" te VI is.sin gen op 12, 13 en 14 December j.l. gehouden heeft, werden de prijzen als volgt behaald: Klasse 1 (1 vogel eigen kweek 1925) le 2e en 3e prijs A. Roos. Klasse 2. (2 vogels eigen kweek 1925) le pr. A. Roos, 2e A. J. Stouthart, 3e A. Roos. Klasse 3. (4 vogels eigen kweek 1925) le pr. A. Roos, 2e en 3e Gebr. de Nooijer. Klasse 4. (1 vogel eigen kweek 1924) le pr. A. Roos, 2e Gebr. de Nooijer. Klasse 5. (2 vogels eigen kweek 1924) le pr. D. de Kok, 2e Gebr. de Nooijer. Klasse 6. (1 vogel open klas) le pr W. de Nooijer, 2e D. de Kok, 3e J de Jonge, 4e A. Roos (de prijzen 2, ,3 en 4 bij loting). Klasse 7. (2 vogels open klas) le pr. A. Roos, 2e J. Tromp. Klasse 8 (poppen eigen kweek 1925) le pr J. do Jonge, 2e Gebr. de Nooijer. Klasse 9 (poppen open klas) le pr. J. de Jonge, 2e Gebr. de Nooijer. De beste coHexrtie poppen J. de Jonge. Voor den Meesterzanger eigenkweek 1925 A. Roos) beste holroi W. de Nooijer; beste knor en beste schokkel Gebr. de Nooijer (bij loting); beste kloek A W. Hendrikse, beste waterrol A. J. Stout hart. Ook kreeg W. v. d. Voorde een eer volle vermelding voor verschillende za den. W i e 1 r ij d e n. Het Hollandsche koppel van Kempen- van Nek, heeft de zesdaagsche wieler wedstrijd gewonnen met 1320 punten. Af gelegd zijn 3589 K.M. en 905 M. VERSCHILLENDE BERICHTEN. .Aan het station le Roosendaal wer den wederom in een trein, komende uit België, 14 pak, ieder inhoudende 200 stuk ongestempelde speelkaarten in be slag 'genomen. De 60-jarige J. P. te Den Haag is Zaterdagavond van de trap van haar woning gevallen. "Zij kreeg een zeer ernstige wonde aan het hoofd. In het ziekenhuis aan den Zuidwal is zij gis teren overleden. Door het omvallen van een petro leumkachel is le Amsterdam bj de Wes- terdokstraat een felle brand uitgebroken en zijn 3 zolders en 3 verdiepingen totaal uitgebrand. Naar de Teleg. verneemt is de toe stand van den polLlie-agent De Vries te Utrecht, die Zaterdag j.l. door zeke ren Van M. verwond werd, goed en voor uitgaande. Maandag is hem in de kli niek hel eerste verhoor afgenomen. Hij blijkt zich echter niet veel meer van hel gebeurde le kunnen herinneren. Er zijn echter voldoende getuigen van het gebeurde ,om een vervolging in le kun nen stellen. Ook de andere politieagent, die gewond werd, maakt het redelijk goed. Te Jutphaas werd Zaterdagavond op den straatweg naar Utrecht even buiten de kom van het dorp de heer B. V. van het Huis de Geer, die met zijn dochter tusschen de tramrails huis waarts wandelde, door een achterop rij dende auto overreden, terwijl de dochter lusschen de hoornen langs den weg werd geworpen. De man had sneden en schrammen opgeloopen. De chauffeur van de auto werd ver blind door hel felle lichl van een aulo, die uit de richting Utrecht k\vam,zoo- dat tiij de heide wandelaars niet zag (U. Dbl.) Zondagmiddag overreed een auto uit Enschedé te Almelo een hond. De chauffeur raakte daardoor hel stuur kwijl en kwam aan den kant van den weg) waar de 20-jarige B. liep. Deze raakte bekneld tusschen de aulo en een paal van de elcctrische verlichting. Hij werd zoo ernstig gewond, dat hij kort daarna is overleden. Zondagavond is te Tubbergen bij een vechtpartij in 't café de Kroon aan den Krommedijk een zekeren K. uit de buurtschap Langeveen zoodanig met een stok op hel hoofd geslagen, dal hem de oogen uil 't hoofd puilden en zijn schedel gekneusd werd. Ziju toestand is zeer zorgwekkend, men vreest voor zijn le ven. De politie is de daders op het spoor. Te 2e Exlocrraond is de 71-jarige raej. de wed. T. Ottens door een auto overreden en gedood. Maandag ontstond ten gevolge van hel vallc-n van vonken uit een fel opge stookte kachel brand in de woonruimte van een schip, geladen met hout, liggen de in de vaart bij de Nieuwmeer. Een 15-jarig meisje, dat aan den wal liep, zag rook uil den roef komen „zy be gaf zich onmiddellijk aan boord. ^Zij wist door het buitenboord gooien van 't reeds vlam gevat hebbend bedd^egoed en hel werpen van water den brand nog bijtijds te blusschen. Een "kranig stukje van liet zich alléén daar bevindend schippersdochtertje. De schipper was niet verzekerd legen brandschade. Overleden is Arthur Decourcey Bo wer, bekend als de man, die do bank van Monte Carlo heeft laten springen. Hij stierf in een bescheiden woning in de Londensche voorstad Ilampstead. Hoewel niet behoeftig, heeft hij toch slechts zeer weinig nagelaten. Bower heeft een tijdlang door zijn buitengewone uitgaven van zich doen spreken. Van goede familie, bracht hij het, na uitstekend onderwijs te hebben ge noten, tot den rang van kapitein van het leger. Hij heeft over de geheele wereld ge reisd en zich ook met de exploitatie van «alpeterlerreinen in Chili bezig gehou den. Hier maakte hij een behoorlijk for tuin en eerst later begon hij zijn aan dacht aan dc speeltafel le wijden. Hij werkte een systeem uit cn besloot dit te Monte Carlo toe le passen, waar hij in een nacht 20.000 p. st. won. Zijn geld ging echter weer in andere roekelooze ondernemingen verloren, doch hij wist cr weder bovenop te ko men en een rijke vrouw te trouwen, welker fortuin hij echter eveneens ver kwistte. In de laatste jaren was hij steeds lager op den maatschappelijken ladder gedaald. In een dorpje bij Dresden is een schoenmaker dood in lxed gevonden ten gevolge van gasverslikking. Zijn 36-jarige echtgenoote, die in een zijvertrek in bewusteloozen toestand werd aangetrof fen, is onder verdenking haar man uit den weg te hebben willen rubnen, ge- 'arresteerd. Een Amerikaansche dame, die in een hotel te Nice logeerde, is daar be stolen voor 650.000 frank aan geld cn kostbaarheden. Het onderzoek heeft uit gemaakt, dal de inbrekers mei behulp van een ladder door een raam in de kamer van de Amerikaansche naar bin nen zijn geklommen, niettegenstaande de kamer op de zesde verdieping was gelegen. Zij hebben daarbij echter van een uitspringeuden vleugel van hel ho tel gebruik gemaakt. DE MOORD TE GAROET. Ancla meldt d.d. 5 Jan. uit Batavia; De personen, die verdacht werden van den moord op mevr. Üampbell, echtge noote van een Australisch consulair amb tenaar, in een hotel te Garoet gepleegd, hebben bekend deu moord te hebben ge pleegd. Terwijl de mandoer van hotel Entjim de beenen van het slachtoffer vasthield, en twee andere inlandsche be dienden op den uitkijk stonden, heeft de Inlandsche hotel jongen Radman haar vijf doodelijke wonden toegebracht. Tege lijkertijd brachten twee andere bedienden twee koffers van de vermoorde over naar een woning vlak bij het hotel. Ingezonden Stukken. DE VERZORGING DER GEBREKKIGEN, IN NEDERLAND. In Nederland zijn tot nu toe niet, zoo als in Duitschland, wetten uitgevaardigd, die de behandeling en dc na-zorg van ge- brekkigen op Staatskosten voorschrijven; evenmin zijn hier Armenwetten, zooals iu Zweden, die tie zorg voor gebrekkïgen bijna geheel op de gemeenschap laden. Noch worden hier als in Amerika jaar lijks groole bedragen bijeengebracht voor de stichting van prachtige inrichtujjen,, waarin de misvormde kinderen behande ling, opvoeding, onderwijs en vak-oplei ding ontvangen, om hen tot onafhanke lijke burgers le doen opgroeien. Eu de milddadigheid en het enthousiasme <lie in de laatste jaren Engeland in staat stel den een aantal Orthopaedische Zieken huizen, Orthopaedische Poliklinieken eu Orthopac-dische School-Hospitalen te ope nen, en hel land dus nader te brengen tot de oplossing van het vraagstuk van de voorkoming en genezing van misvor mingen, zijn hier le lande nog niet in groote mate aanwezig. Maar toch ïs een begin gemaakt en Ruide dient gebracht aan die vportrekkers, die genoeg naas tenliefde en doorzicht hadden om de eer ste stappen le durven zetten in de goede richting. In 1899 stichtte dr. W. Renssen, een zeer geacht chirurg van groote bekwaam heid, tc Arnhem, de „Vereeniging lot ver zorging van gebrekkige en mismaakte kin deren in Nederland", en •vormde met ds. D. DisselhoFt' en Moeder-Oversla Johan na van Ness, die aan het hoofd van de Diaconessen-inrichting te' Arnhem ston den, het eerste Bestuur. In de jaarver gadering van de Nederlandsche Maat schappij voor Geneeskunde bepleitte dr. Renssen de noodzakelijkheid om le zor gen voor hel misvormde kind en verza melde in die vergadering het eerste geld door mei zijn hoed rond te gaan bij de leden, na zelr hel voorbeeld te hebben gegeven. De Vereeniging heeft tot doel de oprichting en ondersteuning van in richtingen van misvormde kinderen en verdeelt op 't oogenblik haar inkomsten (uit rente van kapitaal, schenkingen en legaten) tusschen de twee volgende Slich tingen lo. de Johanna-Stichting te Arnhem en 2o. de Adriaan-Stiehting te Rotterdam. De Johanna-Stichting, „tehuis voor ge brekkige kinderen", werd op 8 December 1900, juist 25 jaar geleden, geopend met vier bedden, die voorloopig in een zaal tje van de Diaconessen-inrichting wer den ondergebracht. Op 27 Juni 1903 echter kon een eigen tehuis geopendi worden, dal langzamerhand vergroot werd en nu plaats biedt voor 17 meisjes en 20 jongens, in het geheel dus 37 bedden. Dezê Inrich ting is bijna uitsluitend een Opvoedings gesticht voor meestal zwaar misvormden die er laifge jaren vertoeven, en gewoon onderwijs en -vakopleiding ontvangen. Voor chirurgische of andere behandeling worden de kinderen in het Diaconessen- huis opgenomen Het verpleeggeld per jaar bedraagt 700 gulden. De Adriaan-Stiehting le Rotterdam werd in 19J2 in het leven geroepen door de mildheid van mejuffrouw M. J. de Monchy, te Rotterdam, die een stuk grond in de onmiddellijke nabijheid van Rot terdam schonk en den bouw van een Orlhopaedisch Ziekenhuis geheel bekos tigde. Het werd in 1914 geopend met 40 bedden en is nu, dank zij de tact en de bekwaamheid van den Directeur, dr. J. van Assen, Orlhopaedisch Ohirurg te Rot terdam, tot 40 bedden uitgebreid kunnen worden. Behalve een operatiezaal, is er gelegenheid voor pliys. therapie, en wordt er gewoon lager onderwijs en vak-onder wijs gegeven, o.a. ook voor tuinwerk. Een Rijn (gen-inrichting en hooglczon ontbre ken nog, maar zullen binnenkort aange schaft worden. De /Stichting lieefl een klein kapitaal, dat ongeveer 480 jjulden jaarlijksclxo rente geeft. Ongeveer der verpleegkostcn moeten door de patiën ten betaald worden, "/waarvan gewoonlijk de helft door de Gemeentelijke Armen zorg vergoed wordt. De derde cn laatste particuliere stich ting voor gebrekkige kinderen in Neder land is de Öornelia-SUchting te Beesler- zwaag, die dezen naam draagt ter herin- herfng aan een jong-b Baronesse van 'Lyn- den, het eenige kind van den toenmaligen eigenaar van het landgoed, waarin de Stichting nu gevestigd is. Het jonge meisje verzocht op haar sterfbed haar ouders hun landgoed en vermogen dienstbaar te maken aan de verzorging van gebrekkige en zwakke kin deren van Opsterland en zoo mogelijk van geheel Friesland. Aan dezen wensch werd voldaan cn na den dood der ouders bleek hun fraai woonhuis met 18 boerderijen en ongeveer 1000 hectaren land voor liet door de dochter verlangde doel te zijn bestemd. Op 18 Mei 1915, den sterfdag van het meisje, is de inrichting geopend, na met electrisch licht, alle moderne sa nitaire inrichtingen en een kleine, keu rige operatiezaal te zijn toegerust. Op 20 October 1920 werd een polikliniek ge opend, waarin thans 217 kinderen zijn behandeld. Voor orthopaedische gevallen zijn 17 bedden beschikbaar en dr. De Graaft', een chirurg uit het naburige Hee renveen, behandelt deze gevallen, terwijl een ortliopaedisch-chirurg nu en dan de Inrichting bezoekt als consulteerend chi rurg. Mejuffrouw M. M. Lefèvrc dc Mon- tignv is van af de opening als Directrice de ziel van de inrichting. In 1921 opende de gemeente Amster dam een Orthopaedische Afdeeling met 16 bedden in het Wilhclmina-Gastlxxxis, als zeer noodige aanvulling van de.or thopaedische polikliniek voor de Am- sterdamsche ax-men, die vele jaren door dr. 0. B. Tilanus werd gehouden, en sedert 1920 door zijn opvolger, Dr. W. F. Wassink, De bedden staan in een houten barak; maar de Amsterdamsche Gemeen teraad nam kort geleden hel besluit een groole Orthopaedische kliniek, minstens 24 bedden, aan het WiUichnhiagasIjliuifs toe te voegen. Deze afdeeling zal in drie. jaren gereed komen. Deze orthopaedi sche kliniek is de eenige hier le lande, die een werkplaats bezit voor het ma ken van spalken en andere apparaten. Voor verpleging wordt een gering be drag- berekend, dat voor elk geval afzon derlijk bepaald wordt door het Armbe stuur. In November 1904 werd in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden een Or thopaedische polikliniek geopend en de laatste tien jaren werden drie bedden ter beschikking gesteld van den Orlho- pacdischcn Chirurg, leider der polikliniek met het gebruik van de operatiekamer in de heelkundige afdeeling op een morgen in de week, zoolang de colleges geopend zijn, d.i. gedurende bijna 6 maanden van hel jaar. In de Polikliniek werden bijna 8000 patiënten ingeschreven en eenige honderden operaties uitgevoerd. Sedert de laatste paar jaren zijn de bedden niet meer kosteloos, maar moet 2.50 tol 3 gutden per dag betaald worden. De Leid- sche Universiteit 'is de eenige hier te lande met een afzonderlijke "Orthopae dische polikliniek en bedden voor or thopaedische zieken. Dr. Timmer geeft aan do Amsterdamsche Universiteit wel sedert 25 jaar college in Orthopaedische Chirurgie, maar de patiënten voor demon straties bij hel onderwijs, moet hij aan de algemeene chirurgische kliniek ont- leenen. Zoodoende is het önderwijs in de Orthopaedic bijna uitsluitend aan profes soren in de algemeene Chirurgie toever trouwd en is er aan onze Universitei ten geen gelegenheid tot specialiseering .in de Orthopaedische Chirurgie. Wat dit beteelcenl voor de orthopac- dische opleiding onzer artsen, kan men nagaan indien men de woorden leest die Sir Robert Jones 1,1 October in zijn rede te Manchester zeide: „het wordl thans algemeen erkend dal een enkel hoofd niet groot genoeg is, om alle onderdee- len van de Algemeene Chirurgie le bc- lieerselien." Behalve deze Universiteits-poliklinte ken worden nog druk bezocht polikli nieken, gehouden door Dr. van Assen te Rotterdam en door Dr. Ilavinga te Den Haag. Een kleinigheid wórdt door de patiënten betaald, waarvoor zij apparaten en zelfs kunstledematen, vrij van kosten, ontvangen, ten minste voor de eerste maal. In 1878 stichtte Ridder De Sfuers liet „do Stuers-Fonds" dal ongeveer 18.000 gulden bezit en dat gratis apparaten en kunstledematen verschaft. Dr. Ilavinga is President, Jhr. A. de Stucrs, Secretaris; het Fonds heeft ongeveer 4000 gulden inkomen; in 1922 werden 90 patiënten ge holpen, in 1923. 75; in 1924: 74 patiënten. Ten slotte is er in 1919 te Leiden een Vereeniging voor Misvormden opgericht, die ten doel heeft, het voorkomen, de behandeling en de studie voor misvor mingen door hel oprichten van een of meer speciaal Orthopaedische Ziekenhui zen, volledig toegerust met alle hulpmid delen om den gebrekkigen genezing te verzekeren. De Vereeniging heeft tol nu toe 45.000 gulden ontvangen en bovendien zijn voor den bouw van een ziekenhuis nog 120.000 gulden toegezegd. Alles te zamen zijn er dus 113 bedden en 5 Orthopaedische poliklinieken, d. i. 1 bed op 61.900 inwoners bij een -bevolking van 7 millioen. In Engeland word,1 1 Red op 2500 noodig geacht, in Duitsobland! waren in 1916 7000 bedden onvoldoende op een bevolking van bijna 51 milHooit (Beieren en Baden waren niet meegeteld) d. i. 1 op 7285 inwoners; hel werkelijk cijfer der in Duitschland noodige bedden bedroeg in 1916 60.000, d. i. 1 op 850 in woners. Volgens berekeningen en statis tieken in Duitschland en Engeland be draagt liet aantal gebrekkige kinderen onder 15 jaar 1.48 per duizend inwoners, dat zou dus voor ons land zijn 10 360. De kaarten van gebrekkigen door hel Bureau van Statistiek te onzer beschik king gesteld, gaven hier bij de laatste volkstelling aan. 44.822 gebrekkigen; waar onder 6359 kinderen onder 15 jaar. Pro fessor Bresatski, die voor Dullschland de telkaarlen voor misvormde kinderen con troleerde. zegt - - en dal is ook hier de ondervinding - dal deze cijfers veel te laag zijn, onulat het meerendeel der ge brekkige kinderen uit welgestelde gezin nen en zelfs velen uil armer omgeving niet zijn opgegeven. Van lieden in Rot terdam en in Leiden, van wie beken|d was, dat zij een misvorming hadden, bleek hij .onderzoek nog niet één zesde zich te hebben opgegeven. i Dat hulp noodig is, en dringend noo dig, zal wel door ieder die deze cijfers ziet, toegegeven worden Rijk cn Gemeen ten hebben tol nu toe uoch indirect door wetten of voorschriften, noch direct dooi subsidies of door het openen van Ortho paedische klinieken en poliklinieken ge holpen 0111 het 'euvel tc bestrijden, even min heelt de Rijks verzekeringsbank het in het belang barer talrijke ongevallen patiënten noodig geacht krachligen steun te verleencn en de in het buitenland, mei name in Engeland, zoo zeer gewaar deerde hulp van Roode Kruis-vereenigin- gen, ontbreekt hier nog geheel. Wij zijn dus aangewezen op de hulp van parti culieren; maar zoo is het in de meeste andere landen eveneens gegaan bijzon dere personen en vereenigingen ontgon nen hel braakliggende veld, de Regee ringen volgden als de proefnemingen slaagden. Alle voorvechters in andere lan den hadden deze zelfde ondervineng. Dat geeft hoop dat ook wij ons doel zullen bereiken In de oorlogvoerende Slaten waren hel de gunstigste resultaten met oorlogsin- valieden opgedaan die den stool gaven lot de verhoogde belangstelling in de misvormde kinderen. In Zweden gaf een hevige epidemie van kinderverlamming aanleiding dat de Regeering met kracht het vraagstuk der hulp van gebrekkigen ter hand nam en Orthopaedische Zieken huizen oprichtte mei leerstoelen aan ver schillende Universiteiten om het onder wijs in de Orthopaedische chirurgie mo gelijk te maken. In ons land hebben wij gelukkig noch oorlogsinvaliden gehad noch hevige epi demieën van kinderverlamming om de dacht te vestigen op het groot aantal gebrekkige kinderen dat hier zonder vol doende speciaal geschoolde hulp opgroeit. Maar zijn dergelijke rampen wel noodig om ons volk le overtuigen van hel nood zakelijke eener afdoende hulp aan onze misvormde kinderen? Hebben niet velen in eigen omgeving ongelukkige volwas sen gebrekkigen? Heeft niet ieder ge hoord van de volwassen gebrekkigen die, in gestichten opgeborgen, of langs de straten bedelende, hun ellendig leven voortslepen? En zou niet ieder willen helpen, onze gebrekkige kleintjes voor zulk een lol te behoeden? En dat is mo gelijk, want 75 pCl. van hen zijn le ge nezen en voor de overigen kan het loven dragelijker gemaakt worden door doel matige hulpmiddelen en vooral door op leiding in een vak dal hunne krachlen niet te hoven gaat. Zouden al die duizen den mannen en vrouwen in ons land. die met zoo veel liefde en dikwijls met zelf opoffering de zwakke en zieke kinderen uil omringende landen verzorgden en, me! goede gaven overladen, naar huis terugzonden, niet evenzeer bereid gevon den worden oiix iets af te staan voor hulp aan de Hollandsche gebrekkige kinderen? Mogen al degenen, die in deze dagen met dankbare harten den zegen ondervinden, gezonde, vroolijke kinderen om zich heen (c zien; al degenen die met miMe hand dien kinderen een heerlijk Kerstfeest be reidden, ook onze gebrekkige kinderen gedenken en onze Vei'ccniging in slaat stellen in het Nieuwe jaar hel eerstp. onzer Orthopaedische Ziekenhuizen te bouwen voor de armsteix onder de Mis vormden A. E GROLT,, Seer.-penningmeestei'osse v d. Vereeniging voor Misvormden Leiden, 28 Dep. 1925. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te be komen zijn: a. Op hel Politiebureau: Een paar kousen, fantasie zakdoekjes, groene mantelband, een zaksclxaartje, huissleutel, portemonnaie met inhoud, portemonnaie, kinderhandschoentje, een paar dameshandschoenen, een dames handschoen, foto, b. Bij Particulieren: 1 paar wollen handschoenen, G. Ize- doorn, Zuidsingel E 34; vier jute zakken, de Munck, Seisstraat M 54; mantelband (koperen plaatjes), F. Louws, N. Poort straat P 165; bruine dameshandschoen, T. Overweel, Pluimstraat E 167; zwart wit poesje, Mevr, v. Puffelen, Molen water N 39; zwarte boodscliaptasch, Risch, Lange Singelstraat N 205; een plank, van Keulen. Portier Meelfabriek; grijze handschoen, J. Wondei'gem, Jas mijnstraat W 139; Zakje, in houdende doekje met gouden stof, Renierse, Melk- salon Markt.; gouden plaatje (vermoede lijk sluiting kerkbijbeltje), Renierse, Melksalon Markt; Zeemlederen hand schoen, S. Tatenhove, Oude Kerkstraat B 90; een paar grijze dameshandschoe nen, L. v. Liere, Noordsingel S 179; bruine raagbol, Rood, Veersche weg S 15; kindermuis, P. Polderman, St. Jan straat I 96; kinderportemonnaie met in houd, C. Vreeken, Volderijlaagte M 203; 1 paar dames- en 1 paar meisjeshand schoenen en 1 dameshandschoen, Mida- vaine, Koningstraat E 182; Portemonnaie, B. v. d. Burgt, Bree E 132; knot zwart sajet, Ooms, Kl. Vlaanderen M 195; kin derportemonnaie met irthoud, Dijkstra, Hendrikstraat W 63. Inlichtingen te bekomen aan het bu- rean van politie, alleen des Zaterdags tusschen 7 en 8 uur n.m. Eleclrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6