BEURSNOTEERING VAX HEDEN. AMSTERDAM, 4 Jan. (Slotkoers.) 6 pel Nederland 1923 103 drie zes tiende; 6 pet Nederland 1922 105 vijf zestiende; 5 pet. Nederland 1918 102%; 41/2 pel Nederland 1917 99; 2pet. Nederl. W.. Schuld 61%; 3 pet. do. Oblig. '74%); 3 pet. do. Certif. 72%, Cert. Ned. Hand Mij. 147%—148%; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 159%—160. Aand. Koloniale Bank 189%; Koninkl. Pe trol Aand 130432; Gecous. Holland- sclie 200; Guit. Mij. Vorstenlanden 162% —163; Handelsv. Amsterdam 621—626, Javasche Culljiur 327—328 ex. div.; Aan- deelen I)eli Maatsch -109—410. Amstcrd. Rubber 3S1383%. Ned. Amerik. Vaart 63%; Ned. Scheep vaartunie 1611/2Kon. Ned. stooiub. Mij. 80—81; Aand. Paketvaart 186% Gouda A. 250; Philips A 373—371, Jurgens A. 128—130, Anaconda 100, Steels 1381/2; Union Pacific 153 drie zes tiende; Common Marine 11%; Prefcred do. 43%; Maxwell Gr. C. v. A 71/5, Max well Land Cert. v. Inc. Bonds 18% Prol 31/3 pel. Russen Consols 5. Markt sluit prijshoudend Wisselkoersen Louden cheque 12.05%; Berlijn 59.18; Parijs 9.55; Brussel 11.27%; Dollar Ca ble 2 48 negen zestiende TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van -1 Januari Hoogste barometerstand 767.5 le Toulouse. Laagste barometerstand: 741.5 Thorshavn. Verwachting van den avond van 4 lot den avond van 5 dezer Matige tot krachtige Westelijke tot Zuidelijke wind, lijdelijk opklaren^, later weer kans op regen, iets zachter over- dag. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 46 gr 12#uur 19 gr3 uur -18 gr. Oicsdag Woensdug "onderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag HOOG WATER. Vlissingen. (Zonnetijd.) 5 Jan. n.m. 6 5.25 6 07 6.24 7.21 8.32 9.47 10.52 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt D minuten na dat te Ylis- eingen.) die de omgeving beschermt tegen de Beersche Maas, zal doorbreken. Bij een doorbraak zal Neubert onderloopen. Uit Roermond wordt geseindHel water der Maas is sedert gister 17 c M. gevallen. Het spoorwegverkeer Maastricht S i 11 a r d is hedenmorgen hersteld. Uit Ticl wordt hedenmorgen geseind öe Waal is liet laatste etmaal 29 c.M. gewassen. De stand is nu 1.14 M boven normaal A. P. Nog nooit tevoren was het water zoo hoog Uit Druten wordt geseind, dat de laagst gelegen gedeelten onder het wassende water worden be dolven. De scholen en de kerk zijn vol vee. .Voor zoover bekend werd hel sta tion Beugen (kruispunt) wel bedreigd doch is dal nog niet ingestort. De trein verbinding met Venlo is nog in tact. Omtrent hel spoorwegongeluk op de lijn Boxtel—Mill, nabij Iiaps, wordt nog gemeld, dat de locomotief door een brug is gezakt F.en pakwagen is ontspoord. Beugen is haast geheel overstroomd. Alleen de hooggelegen gedeelten zijn nog vrij, evenals de buurtschap Heide. Men vreest voor den dijk, die bijna "het water niet meer houden kan. Er is hier nog geen val ingetreden. De dienst Xanten— •Wesel is geslaakt wegens overstrooming van de lijn. De trein ZutphcnEmmerich rijdt over s Ileerenberg en gaat hier en daar 20 c M. door het water. Uil Rees wordt bericht, dat de dijk bij Mchrhoog het nog houdt; dank zij de hulp van Reichswehrsoldaten is de toestand niet zoo zorgelijk. Naar wij vernemen is hedenmorgen de stremming van het spoorwegverkeer weer opgeheven voor de trajecten Sittard— Maastricht, Heerlen—Maastricht en Kis- veldNoorddijk. Hel havenkantoor van Duisburg-Ruh- rorl meldde gisteravond een peilstandr van 8.-10. Hel water in den Rijh valt langzaam, maar gestadig. Ook van den Boven-Rijn wordt een sterke val gemeld. In gevolge den sedert Zaterdag onafge broken aanhoudenden regen, moet men rekenen op een nieuwe stijging van de Roer en haar zijrivieren, indien het re genweer in hel 8 - norland nog enkele da een aanhoudt. i l de medecleelingen van den Fran- schen minister van Openbare werken blijkt, dal vrijwel alle rivieren vallen. Hoewel het water rondom parijs 20 c.M. gevallen is, en er dus geen onmid dellijk gevaar meer beslaat, heeft men niet kunnen verhinderen, dat de banlieu op verschillende plaatsen blank staat. Voornamelijk heeft het gedeelte ten O. van Parijs van het hooge water te lijden. Dc Koningin en de Prins. Het Kon. Echtpaar is Zaterdag een tocht door de geteisterde streken begon nen. Eerst werd de gemeente Wychen bezocht; per marine-vlet ging hel toen naar hel gehucht Linnen, waar reeds eenige huizen wareh ingestort, en toen naar Neder-Asselt. Overal sprak de Koningin woorden van deelneming tot de getroffenen, en 'deelde met eigen hand brood uit daar waai- er behoefte aan bleek. Velen wisten eerst niet dat zij met de Koningin le doen hadden. Vervolgeus ging het naar Balgoy. Daar zou de dijkbreuk bezichtigd worden. Een enkele aanhaling uit een verslag in de Telegraaf laten we hier, volgen In een dorp kon men niet verder door de straat, welke verstopt is inet drijvende planken van huizen enz Een boer komt op stelten aanloopen;; hij geeft den aan ,,Ze motten langs de brouwerij gaon, daar staot meer water." j,Hebben jullie een bangen tijd gehad vraagt de Koningin. Maar weer die op merkelijke gelatenheid. „Welnee, mevrouw," riep de man goed moedig, .,en we zitten hier goed.' Zij ge- looven niet, dat het water nog meiers stijgen zal. Dat ze binnen enkele dagen uit hun huizen zullen moeten. „Hebben jullie nog bmod?" ,,Ja voor vandaag hebben we nog ge noeg. En misschien brengen ze ons mor gen wel nieuw." „Weet je mei wie je gesproken hebt?' vraagt kapitein Werner. „Welnee." „Met de Koningin!' De gezichten van de boeren worden groot-1verbaasd. „Wel, had dat ons dan eerder gezegd. Die zienc we niet alle dag. Hoe lief van ze, om naar jojns le komen zien." Maar dan roept het gezin, dat aan de ramen komt, de Koningin een „hoera1' na. Het geeft dezen menschen een troostend gevoel, te weten, dal ze niet vergeten worden, zij, die hier verlaten op hun hoeven zitten, te midden het water, waarvan zij de uitgebreidheid niet keunen. Zij roepen het elkaar nu uit de huizen toe. Overal verschijnen nu kop pen voor ide ramen. Uit het zolderraam van een huisje kijkt een oud vrouwtje van 80 jaren. Zij is alleen in dat huisje eu wil liet nieU verlaten. „Wil je niet van hier weg? „Welnee, ik moei toch op den boel passen. Ik zal zoolang mogelijk den kop boven water houden." De Koningin vraagt dan of ze "brood wil hebben, wat de vrouw gaarne aan neemt. Waarop zij vraagt „Hoeveel is het, mevrouw?" Haar wordt geantwoord „Dat kost je niets, dat heb je van de Kouin- gin De vrouw gelooft het niet en-kijkl uit haar zolderraampje verbaasd naar de booten. Te Balgoy was alleen een klein eilandje an de kerk droog. De matrozen springen in het water en dragen de Koningin en den Prins met gevolg aan land Het eilandje is een groole modderpoel, waar eenige dagen nog frissche weiden en tuinen waren. Er zijn een paar hon- honderd stuks vee bijeengebracht, die den grond eenvoudig doorkneed hebben met hun hoeven Eenige koeien liggen te ster ven. hebben koude gevat, omdat zij plot seling uit den warmen stal zijn verdreven en hier in de open lucht moeten kam- peeren. Na teruggekeerd te zijn naar Nijmegen werd per trein met een omweg over Den Bosch en Eindhoven naar Venlo gereden, waar de trein te middernacht aan het geheel in duisternis gehulde station aan kwam. Reeds 's ochtends te acht uur begon de tocht door de stad in roeibootjes, be mand met mariniers De meeste menschen waren eerst nog niet op. Maar langzamerhand werd het bericht van het Koninklijk bezoek be kend In de Spoorstraat werd uitgestapt, en toen werd per auto en "te voet nog een bezoek gebracht aan andere onder- [eloopen deelen der stad. Per trein ging het naar Roermond, vaar vier huurauto's gereed stonden. Eerst werd de ontzaglijke watermassa bij de Maasbrug in oogenschouw genomen. Over zeer modderige binnenwegen, waar de auto's soms diep in weg zonken, ging de tocht - zoo ontleenen we aan Df Courant - naar Herten, in de buurt van do doorbraak bij Meirum en" Ooi. To voet door de natte modder werd het laatste eind afgelegd. Weer in de auto's ging het naar het zwaar getroffen Stevcnsweerl en Echt, waar de bevolking dicht om de auto's drong Om naar 's Grevenbricht te gaan. namen de Koningin en de Prins met den Com missaris der Koningin plaats op een door een paard getrokken wagen, die over de onder water staande wegen reed. Een honderdtal menschen. zoo meldt de ver slaggever van De Courant, staarden met eerbiedige bewondering dezen gang door het water der Koningin na. Het regende hevig, en het was reeds donker - toen de Koningin terugkwam, luid door de omstanders toegejuicht. Daarna werd een moeilijke autotocht gemaakt naar den Rijksweg, en verder naar Maastricht. Heden zal die stad bezocht worden, en daarna de gemeente Boxmeer. De militaire hulp. Van Zondagavond laat kan omtrent de militaire hulpverleening bij de waters nood nog medegedeeld worden: dat bij Mook vliegtuigtenten zijn opgeslagen voor veeberging; dat auto's met werklieden van de luchtvaartafdeeliug te werk zijn gesteld voor transport in het overstroom de gebied; dat Zondagmiddag, een van springmiddelen voorzien en naar Alfen gedirigeerd detachement Genietroepen gisteravond een gat van 25 M. breedte in den Maasdijk bij Alfen heeft geslagen., Voorts hadden verschillende verplaat- siugen van troepen en materieel plaats. Iu de Kazerne te 's-Hertogenbosch zijn 600 vluchtelingen ondergebracht Minister Lambooy vertrok heden naar Nijmegen. NAGEKOMEN BERICHTEN. MARKTBERICHT HULST, 4 Jan. Aanvoer ruim, han del kalm. Tarwe f 1114, rogge 9, gerst 11 50, erwten 14, bruine boonen 12. HET HOOGE WiATER. Hel eerste bericht omtrent het on derloopen van het dorp A1 p h e n aan de Maas bereikte den Bosch hedenmor gen om 10 uur. Het was was een tele fonische mededeeling van lcapil. Mussert van de torpedisten aldaar. Gevraagd wer den booten om de bevolking die zich op den dijk langs de rivier bevindt af le ha len, daar hij bij nog hoogeren waterstand ernstig gevaar loopt. Hedenmiddag zijn uil den Bosch 1 sleepbooten en 6 Rijn aken verlrokken. Zij worden door de tor pedisten afgehaald, en nemen zooveel mogelijk levensmiddelen mede en verlich tingsartikelen mede. Ook zullten de vluchtelingen op den dijk van Appeltern worden afgehaald daar deze niet meer per auto zijn te be reiken omdat de dijk op twee plaatsen is doorgebroken. Maandagmiddag wordt ons uit Oyen gesein De toestand van het Land van Maas en Waal is weer ernstig. Uit verschillende plaatsen komen vluchte lingen over de Maas en vluchten naar deze streek. Van hier uit worden materi alen vooral hout naar Alphen aan de Maas gebracht om bedreigde plekken in den dijk te versterken. Volgens inlichtingen die men liier heeft ontvangen, zijn in A1 p h e n reeds meer dan 20 huizen weggespoeld. Hel geheele dorp ligt onder water. Ook Appeltern zit geheel in het water, en Maarhceze ge deeltelijk. PARIJS, 4 Jan - De Seine is weer aan het wassen. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 4 Jan. 3 uur. De algemeene, stemming was goed. In Rubberfondsen slechts hier en daar een kleine verlaging.1 Vo >r Oliewaarden was flinke belang stelling; speciaal voor Koninklijken Suikerwaarden niet slecht gedispo neerd. Indische Cultuurbanken vast In ta bakken ging maar weinig om. De Su- matrasoorten voornamelijk omstreeks de laagste prijzen van den vorigeu beursdag. Prol. 3% pet. KONINGIN MARGÜERITHE. f Een telegram uit Bodighera meldt, dat de Italiaansclie Koningin-Moeder Mar- gucrithe hedenmorgen onj—10.15 u. ont slapen is. Voortdurend molden zich aan het De partement van Oorlog vrijwilligers aan voor hulp verleening. Met zeer groote waardeering nam de Minister van Oorlog hel aanbod aan van de Vereeniging van Verlofsofficieren, om zich beschikbaar te Stelten. Verdere aanvoer van vlotten naar Nij megen is nog steeds noodzakelijk. DE WATERSNOODCOMMISSIE. AMSTERDAM, 4 "Jail. V. D. Wij vernemen, dat de watersnoodoommissie alhier morgen vergadert, onder voorzit terschap van burgemeester De Vlugt. STAATSLOTERIJ, f 1500:: 12642 f 1000: 3183 f 400: 13707 14818 f 200 11384 f 100 435 459 3915 20088 WISSELKOERSEN. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van Woensdag j.ï. Londen 12.05% (I2.06y4). Berlijn 59.18 (59 18). Parijs 9.55 (9.41). Brussel 11.27% (11.28). Zwitserland 48.04 (48 06). Weenen 35.10 (35.12%). Kopenhagen 61.55 (61 45). Stockholm 66.70 (66.80). Oslo 50.62% (50 47%). New-York 2.48% (2.48%), BE THEEMS. LONDEN, 4 Jan. V. D. De over stroomingeu in het gebied van de Theems worden ernstiger. De schade is thans zeer groot. Op verschillende plaatsen is de toestand plotseling kritiek gewor den. LONDEN, 1 Jan. V. D. De Theems wast aanhoudend. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. LAATSTE BERICHTEN. MEDAILLES ORANJE-NA SS AU. Toegekend de eere-medaillte van de Oranje-Nassau Orde in zilver, aan W an den Berge, arbeider op de hofstede an den heer P Woulersen te Krab- bendijke. en in brons aan J. H. Wit tekens. arbeider in dienst der gemeente EL u 1 s t. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 4 Jan. Binnenlandsehe granen. Tarwe kleine aanvoer. Allerbeste soorten onveranderd. Overigens moest lager worden afgegeven. Puike 14.20 14.75. Verder naar kwaliteit 12.5013. Rogge, haver en gerst niet geloond. KI. gr. erwten lager; vooral in afwijkende soorten moeilijk le plaatsen. Grooten- deels onverkocht. Bruine boonen on veranderd. HOOG WATER. Hedenmiddag te 1 uur werd aan V. D uil Den Bosch geseind De burgemeester van Den Bosch heeft een telegram ont vangen van wethouder De Leeuw uit Alphén aan de Maas, dat als volgt luidt Ts er plaatsing ten uwenl voor vluch telingen. Niets over dan de dijk. die ook zal overslroomen. Aan alles te kort. De burgemeester van Den Bosch heeft naar Alphen geseind dat men Zich moet wenden tot het R. K. huisvestingscomité to Den Bosch, dat door hem in kennis is gesteld omtrent den toestand. Gemeld moet worden of en hoeveel vluchtelingen in aantocht zijn, en hoeveel er zijn tc ver wachten. Intusschen zijn 5 Rijnaken in gereedheid gebracht om naar Alphen aan de Maas te vertrekken en "de vluchtelin gen le redden. Uit Den Bosch wordt nog geseind, dat aldaar hedenmiddag te 12 uur opnieuw 8 wouwen en 5 kinderen in een wagen uit Dreumel zijn aangebracht. De Prins wordt heden terug verwacht. Den Haag Men schrijft ons uit Kort gene: Zondag heerschte hier aan het post kantoor een ongewone drukte. Velen waren misschien de gedachte toegedaan, dat post voor 1 Jan. bestemd, nu ook zou worden afgegeven. floe het ook zij, hier kunnen wij spre ken van een treurigen toestand bij de posterijen. Zaterdag 2 Jan. is er slechts de eerste bestelling besteld en de tweede is blij ven liggen. Zakenmenschen ondervinden hierdoor last. De besteldienst wordt hier door één persoon uitgevoerd, wat bij normaal ver keer toch te druk is en bij een weersge steldheid van de laatste dagen reeds een bovenmenschelijke kracht vergt. ONDERWIJS. Geslaagd zijn voor steno-typist (e) de dames: P. A. Haaze, T. Roos, Th. Wolf te Vlissingen en mej. P. J. Roth te Middelburg en de heeren M. Meijer te Vlissingen en M. Brouwer te Koudekerke; voor kantoorstenografe, de dames A. Batten (met lof), M. v. Lindonk en A. Goote te Vlissingen en voor typiste Mej Pr Oostiiiga te Vlissingen. Deze examens zijn afgenomen vanwege de Ver. v. Leeraren in Steno „Groote" HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Faillissementen. Door de arr. rechtbank zijn failliet verklaard: C. v. d. Kreke, aannemer te Wolfaartsdijk; rechter commissaris mr. J. W. Zijlstra; curator mr. J. H. M. Stieger te Goes; J. Boshamcr, koffiehuishouder te Vlissingen. Breeslraat No. 1; rechter commissaris mr. M. W. G Jolles; curator mr. J. Adriaanse, Middelburg BUITENLAND. DE TROONAFSTAND VAN DEN ROEMEENSCHEN KROONPRINS. De N. Rotterd. Crl. meldt nog om trent den troonsafstand van den Kroon prins van Roemenië de volgende bijzon derheden In den Nieuwjaarsdag te Sinaia ge houden kroonraad heeft koning Ferdi nand den brief voorgelezen, dien hij van zijn zoon Carol heeft ontvangen. Deze brief' luidt aldus- Majesteit. Ik heb het onherroepelijk besluit genomen, voor immer afstand le doen van al mijn rechleu en van mijn waardigheid als erfgenaam van den Roemeenschen troon en als lid van dc koninklijke fa milie. Ik neem de verplichting op mij, gedurende 6 jaar met in Roemenië te komen en ook na dezen tijd het Roe- nieensehc grondgebied slechts te zullen - betreden met toestemming van den ko ning en van het parlement. Daar hel besluit van den kroonprins inderdaad onherroepelijk bleek le zijn, •verzocht de koning de aanwezigen, den brief voor kennisgeving aan te nemen. Na den koning spraken nog de leiders van de oppositiepartijen, die de houding van den koning goedkeurden Enkelen hunner stelden nochtans de waag, of er niet een laatste stap bij den kroon prins mogelijk zou zijn, waarop de ko ning ontkennend antwoordde. Verder werd besloten, den zoon van den Roemeenschen kroonprins, die ge boren is uit diens huwelijk met prinses Helena van Griekenland, een dochter van Koning Konslantijn, tot troonopvol ger uil le roepen. Daar prins Michael, deze zoon, pas drie jaar oud is, zal voor geval de koning vóór diens meerderja righeid mocht overlijden, een regenten- raad van drie leden de souvereinc rech ten uitoefenen. - Van dezen raad zullen deel uitmaken prins Nicolaas, een broeder van den koning, de patriarch van Boekarest en generaal Prosau, die tijdens den oorlog opperbevelhebber in het Roemeensche leger is geweest en thans niet meer in actieven dienst is. Hij heeft nooit een politieke rol gespeeld en belioort lot geen enkele partij, zoodat alle partijen hun goedkeuring aan zijn benoeming konden hechten. Het parlement is legen heden bijeen geroepen, om kennis te nemen van den troonafstand van den kroonprins eu van het uitroepen van den nieuwen troon opvolger. Prins Carol is uit Venetië, waar hij vertoefde, naar Zweden vertrokken. Na afloop van den kroonraad brachten de ministers een bezoek aan zijn echt- genoote, die zich in gezelschap van den koning en van de koningin bevond. De koning brak in tranen uit en riep: Ziet gij, mijne heeren, dat is mijn Nieuwjaar. Over de redenen, die prfus Carol heb- be nbewogen, z ijn besluit te nemen, doen allerlei geruchten de ronde. Men beweert, dat de liefde In het spel is. Prins Carol zou nog onlangs met de bedoelde vrouw, die een dochter van een jood is, naar Londen zijn gereisd, toen hij daar den Koning bij de begrafenis van de Ivo- ningiu-Hoeder van Engeland moest ver tegenwoordigen Op verzoek van zijn geliefde ging bij toen niet naar Roemenië terug, maar vestigde zich te Venetië. Van daar uit zond hij een brief aan zijn vader, terwijl hij tevens stappen deed om ontbinding van zijn huwelijk met prinses Helena van Griekenland le verkrijgen. Volgens een ander gerucht zou er een ernstig conflict zijn uilgebroken tusschen den kroonprins en de regeering, omdat een aantal vlieg-officieren, die in Neder land onbruikbare vliegtuigen zouden heb ben gekocht, voor een krijgsraad worden gedaagd. Carol, die opperbevelhebber van de luchtstrijdkrachten is, protesteer de toen te vergeefs tegen de vervolging van deze officieren. De eerste versie schijnt echter de juiste te zijn. Het is niet de eerste maal, dait de Roemeensche kroonprins, die thans 32 jaar oud is, de held van een liefdes geschiedenis is geworden. In September 1918 was hij le Odessa in het geheün in hel huwelijk getreden met een Roe meensche, Zizi Lambrino genaamd. Daar hij zich loen zonder toestemming van het leger had verwijderd, werd hij door den koning met eenige weken arrest gestraft. Tweemaal heeft hij reeds afstand van den troon gedaan. Later is echter, in het belang van de dynastie, zijn morga natische huwelijk weer ontbonden. Hij werd loen in zijn rechten van troon opvolger hersteld. Nader wordt nog gemeld, dat de Roe meensche kroonprins inderdaad uit liefde heeft gehandeld. Hij is met de vrouw van een Roemeensch majoor, Tampeanu ge naamd, eerst naar Louden en vervolgens naar Parijs en Venetië gegaan. Toen hij to Parijs vertoefde kreeg de Roemeensche gezant aldaar uit Boekarest de opdracht, hem te berispen. Reeds toen heeft dc kroonprins aan Boekarest geschreven, dat hij zich van zijn vrouw wilde laleu scheiden en dat hij zich in het buitenland wilde vestigen. I11 een toen gehouden kroonraad zou be sloten zijn, generaal Aruescu en zoo noo- dig zelfs koningin Marie naar Parijs le sturen 0111 te trachten, den kroonprins 1e bewegen op zijn besluit terug te ko men. Ten slotte ging maarschalk Ance- lesci. die onverrichterzake terugkeerde.. Mei rouw Tampeanu, die een Roemeen sche schoonheid schijnt te zijn, zou her haaldelijk hebben getracht, in verbinding met den kroonprins te komen. Dit ge lukte haar pas toen zij bij een autowed strijd een groot bouquet in cte auto van den kroonprins wierp. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Engeland. Hel Meteorologisch Instituut te Londen voorspelt dal meerdere stormen verwacht kunnen worden van de Atlanti sche Oceaan. Deze zullen zich wel naar hel Oosten verspreiden. De toestand in Engeland wordt steeds ernstiger. Het regent nog steeds hard in verschillende districten. Te Londen heerschte gister 'n Juli- lemperatuur. Uit D u t s c h 1 a n d. De zaak von Schillings is door een briefwisseling tusschen den Pruisischen minister van eeredienst enden intendant Max v. Schillings bijgelegd. Laatstge noemde ziet af van een rechterlijke beslissing. Minister Becker biedt v. Schillings een speciale functie aan de academie voor kunsten aan of uilbetaling van het tot dusver door hem genoten salaris tij dens den duur van hel contract. Ten slotte legt hij een verklaring af, waar bij v. Schillings volkomen wordt gere habiliteerd. Uit Griekenland. De Grïeksche premier Pankalos heeft zich tot dictator geproclameerd. De senaatsverkiezingen zijn uitgesteld.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2