BEURSNOTEERING VAN BEDEN. AMSTERDAM, 22 Dec. (Slotkoers). 6 pet. Nederl. 1923 103; U pet. NedL 1922 105 negen zestiende; 5 pet. Ned. 1913 101 vijf zestiende; 4y» pet. Ned 1917 99Vs. 2%. pet. Ned. W, Schuld 6U/3; 3 pel. do Oblig. 74l/s3pet. do. Certif 73. Cert. Nod. Hand. Mij. 14GAand. Ned. Ind. Handeisb. 153; Aand. Kol Bank 185%; Kon. Petrol Aand. 4081111/?; Geeons. IIoll. 190%: Cult. Mij Vorsten landen 158—100. Iiandelsv. .Amsterdam 608 612, Javasche Cultuur 328—381; Aand. Deli Maatsch. 102'/»404Ams- sterd. Rubber 357%-—301 Ned. Amerik. vaart 64%; Ned. Schcep- vaartunie 1.1931Kon. IIoll. Lloyd 15; Kon, Ned." Stoomb. Mij 77y*. Gouda A. 180; Philips A. 372—378; Claims Philips f 472—87Jurgens A. 1221/^—1231/2. Anaconda 985/8; Steels 133ya; Erie 37; Union Pacific 151%- 151 g/sCommon Ma rine 10 vijftien zestieude, Prefered do. 4V/,M.-ixwel1 Land Cert. v. Inc. Bonds 18% Prolongatie 33/4 pet. Russen Consols 5 drie zestiende. Markt sluit goed prijsh. Wisselkoersen Londen 12.063/,; Berlijn 59.25; Parijs 9.13, Brussel 11 28%; Dollar Cable 2.18% TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Dec Hoogste barometerstand 756 1 te Abasko, Laagste barometerstand: 727.2 te Brest. Verwachting van den avond van "22 lot den avond van 23 December Matige tot krachtige, wellicht tijde lijk stormachtige, Zuid-Oostelijke tot Z - Westelijke wind, betrokken tot zwaarbe-' wolkt. met regenmiien, zelfde tempe ratuur. Thermomelerstand alhier 's morgens 9 uur -75 gr12 uur 47 gr 3 u. 49 gr ting aanwijzend in ontvang en uitgaaf t' 775 met een geraamd nadeelig slot van 106.68. Van verschillende zijden werd ge vraagd of het wel goed was 250 voor voortumlessen uit te trekken met zulk een nadeeiing geraamd slot. Na toelich ting door den voorzitter, die o.a. zeide, dat vermoedelijk jiog meer van het ver bond zal worden ontvangen voor die les sen dan 300 en dat ook zal worden afgedragen van de z.g.n. nagekomen le den, en nadat een heffing van de ver- eenigingen voor een eventueel tekort niet was aangenomen, omdat dit niet mag, werd de begrooting goedgekeurd. Alleen zij nog gemeld, dat op een op merking van den heer Kooy werd toe gezegd, dat overwogen zal worden ge lijk met de lessen voor de beste turners en turnsters gelegenheid te geven zich te oefer.en voor mogelijke deelname aan de Olympiade. In het verslag der T. C. merkt de se cretaris, de heer Jansen, op, dat de commissie erkentelijk is voor hetgeen de neer Ruben voor het gewest heeft ge daan. Hij herinnert ook aan de leiders cursussen en aan de vaardigheidsproe- ven waarbij de marschproef nu door een zwemproef kan worden vervangen. In zake de gewestelijke uitvoering citeert de secretaris de goede recenties uit het Turnblad, waarin ook enkele technische bezwaren naar voren werden gebracht. Spr. hoopt ook op meerdere deelname in de toekomst. De voorzitter brengt dank aan de heeren Ruben en Jansen voor hun werk voor het welslagen van den lei derscursus. Na bet uitreiken der behaalde marscha speldjes wees de voorzitter er op, dat er in het gewest te weinig wordt geloopen, men moet er met de heele vereeniging op uittrekken en dan in de dorpen bij het doortrekken demonsfreeren voor de turnzaak. Het kweekt ook de liefde aan voor hel wandelen en er zullen dan vol gend jaar meer diploma's worden uit gereikt. Tot bestuursleden werden herkozen de heer de Graaf als voorzitter met 30 stemmen en een blanco en de heer Bak ker tot secretaris met 28 stemmen en 3 blanco. Tot penningmeester werd geko zen de heer F. G. Lemmers te Vlissingen met 19 stemmen tegen 12 op den heer J. Kareis, tc Bergen op Zoom. Alle benoemden waren, bereid de be noeming te aanvaarden. De voorzitter richtte zich nu tot den heet Willems, den scheidenden pen ningmeester en zeide dat het niet mak kelijk is te zeggen, wat deze gedurende 15 jaar voor het gewest heeft gedaan, maar wel weet men dat bij was een trouwe lummakker, steeds klaar waar het betrof de belangen van het gewest en dat het allen spijt dat hij weggaat. Het bestuur zou er zich dan ook niet zoo maar bi; hebben neergelegd, als niet gezondheidsredenen de oorzaak waren en de heer Willems gemeend heeft alle bijbetrekkingen te moeten neerleggen. Spr brengt den heer W. hartelijk dank. Waar men wist dat de heer W. te be scheiden is om een eerespeldje aan te nemen, omdat hij niet hecht aan uiter- lijken glans, en men toch een blijvend aandenken wilde schenken, biedt spr. hem namens alle vereenigingen en offi- cieele personen in het gewest een fraai bureau-garnituur aan Hierna heette de voorzitter den heer Lemmers, die reeds eerder in 't bestuur zitting had, van harte welkom. Nadat goed was gevonden dat de T. C. weer uit 3 leden zal bestaan, werden tot leden herkozen de heeren Jansen met 20 en F. M. J. Schuurbiers met 22 stem men en gekozen de beer K. de Vries te Middelburg met 25 stemmen, de heer Iz. van Tiel te Goes had 16 stemmen. Hierna had een meer vertrouwelijke discussie plaats over een vergissing ge maakt bij bet vaststellen van de uitsla gen van de te Breda gehouden wedstrij den. Aan eene commissie uit bestuur, T. C. en vertegenwoordigers van de rege lingscommissie en het bestuur van de vereeniging Prins Hendrik te Breda werd opgedragen te bevorderen, dat de prijzen alsnog in handen komen van hen, die ze werkelijk verdiend hebben. Ook het eerste deel der besprekingen over bet bonds agenda, hadden een ver trouwelijk karakter, namelijk die over de voorziening in de vacatures in het bondsbestuur en de bondstechnische commissie. Bi; de verdere behandeling bleek de heer de Vries geen bewonderaar van het koppelen der afstandsmarschen aan de vaardigheidsproeven, terwijl de voor zitter van meening was, dat toch ook het bewijs van uithoudingsvermogen, moet worden geleverd. Wel werd gediscusseerd over het voor stel om in het vervolg een afgevaardigde toe te laten voor ieder 500 leden met dubbel stemrecht en dit met het oog op de bondsfinancien. Daarbij kwam o.a. de vraag naar voren of men het tweede deel van de motie van verleden jaar, die het bondsl^fstuur met 18 tegen 1 stem verwierp, alsnog zou bandhaven, beslo ten werd dit niet te doen ook al ge loofde men niet dat omdat dan iedere kring een afgevaardigde zou krijgen de grootere gewesten als bijv. Noord-Hol land minder macht zouden krijgen. De voorzitter merkte op, dat Noord-Holland juist steeds zeer loyaal is tegenover de kleine gewesten. Men kon medegaan met de voorge stelde bepaling, dat schrapping van eene vereeniging mogelijk is als zij handelt in strijd met de belangen van het gewest of de goede gang van zaken in gewest of kring tegenwerkt. Bij het punt contributie zal een amen dement worden voorgesteld die voor- loopig te handhaven op 2.50. Tof afgevaardigde naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren Bakker en de Vries en tot hunne plaats vervangers de heer Schuurbiers en J. Becht. Aan het bestuur werd opgedragen in zake de gewestelijke uitvoering overleg te plegen met Medioburgum te Middel burg, dat in 1926 25 jaar bestaat. Hierbij werd gewezen op de mogelijkheid zich tegen mislukken door regen te verzeke ren. De bezwaren tegen sommige data werden door den voorzitter weerlegt, evenals het vaststellen van twee dagen, dit zijn allemaal bezwaren, die men op pert omdat men er niet voldoende van doordrongen is de gymnastiek te moe ten beoefenen en bevorderen om de gym nastiek zelve. Spr. is het met anderen eens, dat het beter was geen wedstrijden aan de uitvoering te verbinden. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd met 16 stemmen aan gewezen Middelburg tegen 14 op Breda en één blanco. De heer Willems zeide, dat het een moeilijk oogenblik is voor hem, nu hij het gewest gaat verlaten, maar zijn lichamelijke gesteldheid noopt hem daar toe. Dank brengt spr. voor de aangename woorden van den voorzitter en voor het geschenk, dat hem namens allen werd aangeboden. Hij heeft dit gaarne aan vaard en op hoogen prijs gesteld. Hij hoopt het nog gedurende vele jaren te mogen gebruiken als 'n aangename her innering aan zijn werken in het gewest. De heer Kooy besprak nog uitvoerig 'de onbillijkheden, die z.i. zijn geslopen in de .nieuwe regeling van de vaardig heidsproeven en keurde o.a. het vast koppelen aan de toestemming om mede te werken aan het verkrijgen van'het, keurturnersschap. De secretaris deelde mede, zoo wel mondeling als schriftelijk alles te hebben gedaan om wijziging in deze re geling te krijgen maar zonder succes, ter wijl de voorzitter toezegde, de zaak nog eens in het Bondsbestuur te zullen bespreken. Hierna sloot de heer de Graaf de goed bezochte vergadering met de gebruike lijke dankbetuigingen en de beste wen- schen voor 1926. AFLOOP VERKOOPINGEN. Zaterdag werd door notaris H M. Markusse te Kamperland in open bare veiling ten verzoeke van erven A. Imansc, verkocht een woonhuis met 1 A. 60 c.A. erf- pachlsgrond, staande aan den Veerweg te Kamperland voor f 3080 aan mej. Lena v, d. Heijde le Wissenkerkc G gem 11 roeden bouwland in den Jkielelcerkepolder, aan den heer P. Bou- tense te Kamperland, voor f5110-, 2 gem. 105 roeden bouwland in den Heer .Tanspolder, aan den beer P. Reijn- houdl Izn. te Kamperland voor f2625; 2 gem. 257 roeden bouwland in den Kamperlandpolder. aan den heer L. Leendertse q.q. te Kamperland, voor f 4010. Alles met 8 pCt "kosten. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Maan'dag heeft de aanbesteding plaats gehad van den bouw van een kerk voor de iGter. Gem. te Wi e s t k a p e 11 e. Ingesclireven was door de vier tim merlieden te Westkapellc. Andr. van Rooyen f 7500; Johs. Dekker f7356; Klist, van Rooyen f 7343 en Win Roelse 1' 6860. diet werk is nog niet ge gund. Bij aanbesteding van de levering van kunstmeststoffen door de landbouw- vereeniging, afd van de Z. L M, te Krabbcndijke, was de uitslag: 900 balen superfosfaat 14 pet voor f2,49, gebrs. Weslrate aldaar, 700 balen ammoniak super 7 maat 9, firma Poleij te Ierseke, voor f 6.92, 465 balen chili- salpeter I5ya pet. voor f 14.21 (gema len), 235 balen zwavelz. amm. 20y2 pCL voor f 14.50, 200 'balen patentkali 26 pet. voor f 6 47 85 balen palentkab" 40 pOt. voor f5.48, aan het Centraal Bu reau; 60 000 K.G. eerste soort Luiksche kleurkalk a f119 aan N.V. Voeder- en Kunstmesthandcl le Vlake, en 6300 K.G. Thomasslakkenmeel a 22 pet. fosforzuur. Alles franco haven of station nagekomen berichten. DE CRISIS. Omtrent den stand van de pogingen tot oplossing van de Kabinetscrisis kan, zoo meldt het Ned. Con*, Bureau, niet anders als vast slaand worden bericht dan dat het contact door dr. De Visser, gezocht wordt met hel zittend kabinet, nog altijd voortduurt. BESLAG GELEGD. Door de justitie o. 1. van den subu- officier mr. Reilingh is lieden geassis teerd door de poli tie een inval ged,aan in het Fondsen- en Administratiekantoor van den heer S. op liet Damrak te Am sterdam. Dit onderzoek zou in verband slaan met belastingzaken. Op een aan tal boeken en een deel van het archief is beslag gelegd. ONWEER IN ZW1TSERLAOD. BERN, 22 Dec. VjD. Een hevig on- weder gepaard gaande met hagelslag heeft boven de Jura gewoed. Vooral de' steden Chaux de Fonds en Locfie hebben van hel onweder le lijden gehad. In Wl en midden Zwitserland woedfJe boven ecnige plaatsen eveneens eén onweér. IN CHINA, PEKING, 22 Dec. V.D. Peitsang, 8 mijlen van Kientsing is hedenmorgen na een hevigen strijd het hoofdkwartier van generaal l eng door Kuo Sung Ling ge nomen. Hiermede is de Jaaiste verdedi ging van Kientsing gevallen. De interna tionale trein zal waarschijnlijk morgen naar Kientsing vertrekken. Hetgeen de eerste verlip-ding in 14 dagen zal zijn. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Maandag 2127 Dec. Groepswedstr. met tentoonst. Walch. Kanariever. St. Joris. Dinsdag 22 Dec. Uitvoering „Das Lied von der Glock®", T O. en U. Concertzaal. Z a t e r d agf 26 Dec. Kamer-Opera en semble Bureau Pisuisse. Schouwburg. Maandag 4 Jan. Jac. v. Elsacker. Schouwburg. Woensdag 6 Januari 1926 Piano-avond Dirk Schafer Concertzaal. Maandag 11 Jan. 1926 Lezing Natuur kundig Gezelschap. Spr. dr. Balth v. d. Pol Jr., Eindhoven, onderw.: „Draadlooze telefonie". Dinsdag 12 Jan Bijeenk. afd. M'burg Inst. voor Arb. ontwikkeling. Spr. dr. J. P. Cannegieter, M'burg. Geb. „Vooruit", 8.15 u. Woensdag 13 Jan. Lezing Ver. LeerL Mach. I. Koopv. Spreker dhr. C. Doels. Arob.school 8.15 uur. Donderdag 14 Jan. Lezing ds. P. v. d. Eist, Valkenswaard, onderw! „De onsterfelijkheid van den mensch". Bogardzaal 8 uur. Vrijdag 15 Jan. Lezing Gesch. en Let- terk. Vereen. Spr Ruib Luns, Am sterdam, onderw. „Het wekkende in de Geschiedenis der Kleeder drachten". Dinsdag, 19 Jan. Lezing Ned. Prot. Bond spr. prof. dr. H. J. Jordaan. Geb. Vrijz. Herv S% u. Dinsdag 19 Jan Het Schouwtooneel Schouwburg. 'Maandag 25'Jan. Cor Ruijs Ensemble. „Mar tine" Schouwburg. BRIEVEN UIT BERLIJN. De crisis in het Opernhaus. Een stormachtige aanval op den minister van kunsten en weten schappen. De gewichtige blauw- en roode potlooden. Bokswedstrijd. De stier ,,Poa- lino". Wat moet ik doen om gelukkig in het huwelijk te zijn? Berlijn, begin December. Aan een diner ten huize van een wel- gestelden Berlijnschen kunstliefhebber zeide de rijksminister van buitenlandsche zaken, dr. Stresemann, onmiddellijk voor zijn vertrek naar Londen, glimlachend tot den intendant van de staatsopera, Max v. Schillings, die tegenover hem zat: „U hebt me alle belangstelling voor mijn Locarno-verdrag ontnomen!" Het was een scherts met een heel ernstigen onder< toon. Want de Opernhaus-crisis, die plot seling uitgebroken was, nam de gedachten der Berlijners dusdanig in beslag, dat het werkelijk scheen alsof hun de heele hooge politiek onverschillig geworden was. Het mooie gebouw van de Staatsopera Onder de Ljnden, dat nog uit den tijd van Frederik den Groote stamt, is den laat- sten tijd het best te vergelijken met een heksenketel, waarin crises en conflicten naar hartelust gedijen. Het zou deze functie echter niet met zooveel succes kunnen vervullen, als niet de autoritei ten, die er het toezicht over uitoefenen, het Pruisische ministerie van kunsten en wetenschappen, steeds weer het vuur aanstookten.. Eindelijk leidde de eeuwige kibbelarij tot een openlijken strijd. Het ministerie richtte aan den intendant een brief, met de vriendelijke uitnoodiging, om de regeering het genqegen te doen zijn ontslag aan te bieden; de zaak zou ,,in vornehmsten Formen" geregeld wor den. Schillings, wiens contract eerst over vier jaar afgeloopen is, antwoordde, dat hij ,,in vornehmsten Formen" voor het vriendelijke aanbod bedankte, doch dat hij nog niet van plan was er gebruik van te maken. Daarop geschiedde iets ongelooflijks: het ministerie ontsloeg den intendant op staanden voet. Er brak een storm van verontwaardiging los over dit ongehoord bruuske optreden. De bladen van ver schillende politieke richtingen gaven in ellenlange geharnaste artikelen aan deze ontstemming uiting, verklaarden, dat men met eeji persoonlijkheid van beteekenis op kunstgebied omsprong als met een huisknecht, dal men hem zelfs slechter dan een huisknecht behandelde; want geen enkele bedrijfschef zou het wagen, ook maar de laagste van zijn personeel op staanden voet te ontslaan, als hij niet gestolen of zij'n patroon bedrogen had. De vereenigingen van tooneelspelers, schrijvers, kunstenaars, kortom alle „geestelijke arbeiders", zooals men ze in revolutiedialect ook thans in Duitschland nog gaarne noemt, publiceerden protes ten, die aan duidelijkheid niets te wen- schen overlieten. De golven van opwin ding gingen zoo hoog, de pennestrijd werd met zooveel hartstocht gevoerd, dat de miqister van kunsten en wetenschappen, dr. Becker, overigens een verstandig, zeer ontwikkeld man, doch in deze aan gelegenheid door een van zijn referenten slecht ingelicht, het ontslag terugnemen moest. Op het oogenblik zijn de partijen aan het onderhandelen om het dilemma tol een oplossing te brengen. De zaak moet in der minne geschikt worden. Dat verlangt ook de Pruisische Landdag, die zich eveneens met de affaire heeft bezig gehouden, zóóveel opzien wekte de ge beurtenis. Nu echter vertoont zich de eenigszins comische keerzijde der medaille. Max v. Schillings, door het harfstochtelij'ke partij kiezen van het publiek voor zijn zaak, in zijn eer hersteld, gaat op zijn achterste beenen staan, wil niet van een vergelijk weten, maar verlangt, als de geallieerden in 1918 „volledige genoegdoening en her stel". En nu komt wederom de kritiek en roept: Zoo hebben we het niet be doeld; Schillings is miserabel behandeld, dat gaat niet maar een ideaal-directeur van het Opernhaus is hij niet, en een ver andering zou niet kwaad zijn! Een merk waardige warboel. Men moet zich nooit te ver uit zijn schuilhoek wagen, en op het monster ,fpubliëk", juist als het iemand gunstig gezind lijkt, niet te veel vertrouwen. Een „grooter" man dan Schillings te vinden, zal wel moeilijk gaan. Want de componist van „Mona Lisa" steekt lichamelijk zoo'n eind boven de inwoners van Berlijn uit, dat men ver trouwelijke gesprekken met hem slechts zittend voeren kan. Van de wijze waarop de bureaucratie van het ministerie van kunsten en weten schappen en het bestuur van het staats theater den armen Schillings jarenlang het leven zuur gemaakt heeft, worden de wonderlijkste staaltjes verteld. Zoo viel 't den gestrengen heeren eenigen tijd ge leden op, dat de intendant.te veel blauwe- en roode potlooden gebruikte. Wat was de oorzaak van deze verkwis ting! vroeg men den intendant, die ant woordde, dat de potlooden waarschijn lijk, nadat hij het bureau verlaten had, door onbevoegden werden weggenomen. Daarop kwam het nieuwe, zwaarwichtige decreet, dat de blauwe- en roode pot looden voortaan bij het sluiten van het bureau achter slot en grendel moesten worden geborgen! Men kan zich voor stellen hoe prikkelend dergelijke maat regelen werkten op de stemming van een man, die op het punt stond te beginnen niet den reusachtigen arbeid welke aan de instudeering van een nieuwe opera verbonden is. Hij moest zich nog geluk kig achten, dat men niet narekende, hoe veel kwartiertjes hij door het verwerken van zijn twaalfuurtje aan zijn diensttijd onttrokken had. (Wordt vervolgd.) LAATSTE BERICHTEN. M AJtKïBL RICHT GOES, 22 Dec Ter graanmarkt was de aanvoer matig, er was weinig vraag. Nieuwe tarwe f 12--13.50; wintergerst 11; zomergerst 11 12, haver 10-10.50; kook- erwlen 13.50—18. kroonerwten 14—23; bruine boonen 10—13.50; paardeboonen 13—13.50maanzaad 45—60. IN HET IJS BEKNELD. Hedenmorgen is bet motorschip vap schipper Kool van Medemblik, dat ruim 14 dagen in het ijs in de Zuiderzee be kneld heeft gezeten, in de haven van Kuinre binnengebracht. Dit is mei veel moeite gepaard gegaan Ruim 20 man hebben verscheidene dagen aan het wel slagen gewerkt. Thans mocht het in den storm, met behulp van zeilen, gelukken door tie ijsmassa heen le werken DROEVIG TRAMONGELUK Bij de tramhalte Bunninglaan te Zeist week het bejaarde echtpaar W uit Rij- senburg te veel uit voor een uil de andere richting komende tram. De wagen bestuurder van de tram wagr zij op wachtten, merkte de oudjes niet op, naar het bleek door het verblindend licht van de andere tram en den regen. De 74- jarige man werd overreden; met verplet terd hoofd werd hij opgenomen. Zijn vrouw werd aan den anderen kant ge vonden met gebroken arm en been. Haar toestand is zorgwekkend DE MOORD TE NEDIiRWEERT De rechtbank te Roermond veroordeel de C. wegens den moord te Nederweert op dew veldwachter Verken wis tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. De eisch luidde 10 jaar. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Bij de trekking van heden vielen prij zen op de navolgende nummers f 1500 155 11524 f 400 10976 f 200 4128 7413 15653 f 100 734 2666 4135 12464 15523 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 22 Dec. 3 uur In verband met de naderende feestda- gne krimpt de affaire eenigszins in. Voor rubber was nog ruime belangstelling en vooral Amsterdam rubbers gaven nog flinke omzetten te zien. De lichte stij ging der rubberprijzen riepen een vaste stemming te voorschijn. Tabakken aan den vasten kant en Su- matrasoorten meerendeels iets hooger. Suikeraandcelen op bescheiden voet ver handeld en weinig veranderd^ Koninklijken en Geconsolideerde® waren prijshoudend doch bewogen zich lusschen nauwe grenzen. Prolongatie 33/4 pet WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 22 Dec. 8 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren Londen 12.063/4 (12.06%.) Berlijn 59.25 (59.25.) Parijs 9.13 (9.27.) Brussel 11.28ya (11.28%.) 'Zwitserland 48.05 (48.07ys.) Wieenen 35.10 (35.10 Kopenhagen 61.85 (61.80.) Stockholm 66.90 (66.77%.) Oslo 50.55 (50.40.) New York 2 48s/8 (2 48ys.) DE HOUDING VAN ABD EL KRIM. PARIJS, 22 Dec. V.D. Dc te Marseille aangekomen kapitein Canning heeft aan persvertegenwoordigers een brief van Abd el Krïm van 8 April getoond en den tekst van een door dezen zes maan den geleden gehouden rede, waarin hij de voorwaarden noemde waaronder hij geneigd is vrede te sluiten. Die voor waarden omvallen o.a. erkenning van de geestelijke souvereiniteit van den sul tan van Marokko, volledige erlckenning van plaatselijke autonomie van het Riff; be reidheid om de kwestie van dp open deur in handelsaangelegenheden te on derwerpen aan buitenlandsche verte genwoordigers; afstand van zijn aanspra ken op Agadïr, Tetouan, Melilla, Oeuta en El Arab met 25 IC.M. achterland en bereidverklaring om de Fransche be langen tc waarborgen. Kapitein "Canning wordt heden te Parijs verwacht. JAPAN EN DE ONTWAPENING. TOKIO, 22 Dec. V.D. Het departe ment van Buiteul. Zaken maakt met betrekking tot de uitnoodiging van den Volkenbond inzake het houden van een ontwapeningsconferentie bekend, dat Ja pan hel aanvaarden dezer uitnoodiging door de Vereen. Staten van essentieel belang acht voor het slagen der confe rentie. DE STRIJD IN CHINA LONDEN, 22 Dec V.D. Naai* gemeld wordt bedragen de verliezen van Ge neraal Feng, ntiet fminder dan 10 000 man- EEN GEDUCHTE VECHTPARTIJ TOKIO, 22 Dec. V.fr. Meer dan f00 personen werden gedood of gewond bij een gevecht tusschen1500 arbeiders te Tsurumi, op den weg van Tokio naar Yokohama, VERSCHILLENDE BERICHTEN. Op liet ijs lang den Drthensclieweg te Den Bosch waren een zestal knapen van 10 lot 16 jaar in een slinger achter elkander op het ijs, toen alle zes plotse ling in een gat terecht kwamen. Drie van hun gingen kopje onder. Eenige personen konden de jongens gelukkig uit het water halen. Zes natte pakken mits gaders de schrik waren het ongerief dat dit onverwachte bad ten gevolge had. i In een café op den Schiedamschen- dijk te Rotterdam kreeg de metaalslij per H C. A. twist met een vrouw. Hij sloeg die vrouw mét een hondenzweep eü

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2