meen en voor dien In Zeeland in hel bij-» zonder. Hij wees op de vele nuttige instellin gen van deze vereen, in het belang tfar ledeu. als hel bureau voor de land bouwboekhouding, bet rechtskundig bu reau, bet pachtbureau, een eigen keu ringsdienst van gewassen, het versprei den van een ZeeuwscU landbouwblad. Hij wekte dan ook lien, die nog geen lid zijn, op, zich aan ie sluiten bij hun plaatselijke afdeeling, en tevens lid te worden van de Z. L. M. Na de lezing werden door enkele aan wezigen den spreker vragen gesteld etn opmerkingen gemaakt ,die zeer zeker Hein genoege werden beantwoord. Daarna hield de spreker de aanwezi gen nog een paar uren op onderhou dende en leerzame wijze bezig mei het afdraaien van enkele films. In de eerste plaats kreeg men op het doek tc zien, hel ontkiemen en verdie- ren groei van enkele planten. Daarna gaf hij nog enkele interessante kiekjes op hel doek van de in 1924 gehouden tentoonstelling van het stamboek voor het trekpaard in Dordrecht; de landi- tentoonstelling in 1921 te Vlissingen ge houden, om te besluiten met een kijk op enkele plekjes in Zwitserland. De heer 1'. de Vos, die den heer Kiél- slra namens de afd. ook bij zijn hoorders had ingeleid, bracht den spreker harte lijk dank voor zijn rede. Zaterdag j.l. hield te W o l f a a r t s- d ij k de vereeniging Landbouw eu Vee teelt haar jaarvergadering. Als bestuurs leden werden bij acclamatie herkozen de heeren K van «Ier Slikke en M. van Strien en gekozen in de plaats van den heer Joh. Remhout, die door vergevor derden leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen, de heer P. de Maker Ben voorstel van den voorzitter om den lieer Rcinhout tot eerelid tc benoe men, werd met applaus aangenomen. Hierop bood de secretaris hem onder een hartelijke toespraak een gouden bril aan als aandenken aan al zijn mede-bestuurs leden. Onder vriendelijke dankzegging werd de hulde door den heer Reijnhout dankbaar aanvaard. Verder werd bij ac clamatie herkozen als bestuurslid van de commissie van aankoop, de heer J J. van de Voorde, en als lid van de com missie. tot liet nazien der rekeningen in de vacature-M. Janse. de heer H Iwaarde. De boden die de mussclien in ontvangst namen bij de mussehenbestrijding, deden rekening en verantwoording. In het ge heel waren .3990 musschefo a 2 cent per stuk ingeleverd De rekeningen en ver slagen werden goedgekeurd Na eenige discussie werd mei 20 tegen 18 stemmen besloten de bestrijding voort te zetten, waarna werd goedgevonden het salaris der boden uit de kas te bestrijden en weder voor uitkeering van de musschen te laten betalen 10 cent per HA. Vervolgens hield het afgetreden be stuurslid Reinhout een lezing over Er varingen op Landbouwgebied Spreker schetste zijn levensloop van koewachter schap langs allerlei opklimmingen lot klein landbouwer. Zijn goed geheugen en helderen blik kwamen bij zijn uiteen zettingen lot hun volle recht Ben woord van dank van den voorzitter voor dit waardig afscheid als bestuurslid, werd met luid applaus door de aanwezigen, bezegeld. Bij hel einde der vergadering werd nog van gedachten gewisseld over den ge meen.schappel ij ken aankoop van benzine Door belanghebbenden zal nog een en ander nader geregeld worden. schadigd en kwam ondersteboven te lig gen. Vrijdagavond is Ie Apeldoorn de 38-jarige keurmeester Van D*., gehuwd en vader van twee kinderen, aangere den door de snelrijdende auto van den lieer II., door dezen zelf bestuurd. De bestuurder reed na het ongeval door, hij is later in een garage te Apeldoorn door de politic opgespoord. Van f). is per ziekenauto naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij een uur overleden. Ren groote vrachtauto uit Ensche dé, is Vrijdagmiddag nabij den overweg den Zwolschen Weg te Raalte op een trein gereden. De auto werd op zij geslingerd en totaal verbrijzeld. D© bier vaten, die er op waren geladen, rolden overal heen. De chauffeur en de be steller zijn er wonder boven wonder goed afgekomen. Beiden hadd.cn van te oren uitgekeken, doch hadden den trein niet zien naderen. Deze "was zoo goed als nïel beschadigd. Verleden week vatte ten huize van le Doetinchem de wieg die te dicht bij de kachel stond, vlam. Ofschoon de moeder direct toesnelde had de inlig- geude kleine van nog geen Iwee maan den. zulke brandwonden bekomen, dat het kind thans in het ziekenhui? na smartelijk lijden is overleden. Aan den onbewaakten spoorweg- ■g aan den Achterwejg onder de gemeente Sint Pancras is de melkauto van den heer R. door den snéjtrein uit Hoorn aangereden. De auto wetrdl ge deeltelijk vermeld de man bleef onge deerd. Te Nizza heeft weer een holelrat zijn slag geslagen in een van de grootste hotels der stad. Hij bezocht verscheidene kamers en nam juweelen en andere voorwerpen voor een waarde van 150.000 frs. mede. In de laatste ka mer, waar hij inbrak ,werd de bewoon ster uit haar slaap gewekt Zij gaf een gil waarop de dief zicli ijlings uit de voeten maakte. Te Los Angelos heeft mevr. Ida Sheldon echtscheiding aangevraagd van haar man, met wien zij sedert enkele ja ren gehuwd was en van wien zij dacht, dat hij een eervolle positie bekleedde Geldelijke zorgen kende het echtpaar niet en de vrouw kon krijgen, wat zij ver langde Nu gebeurde het onlangs, dat zij in (een straat te Los Angelos een hond ontmoet te, die haar veel sympathie en vriende lijkheid betuigde. Daar het beest veel op den hond van haar man geleek, stelde zij een nader onderzoek in en vond weldra haar echtgenoot, die met een armoedig, van een baard voorzien gezicht en klaag lijke stem het medelijden der voorbijgan gers 'trachtte op te wekken. Naar nader wordt gemeld werd <Ie ontmoeting mei den man niet zoo vri lijk en sympathiek als met den hond. verschillende rerichten. Door de Zuid-Hollandsche Redding- maatschappij werd aan de kantonniers hij den Rijkswaterstaat H. Hoogendonk en A Prins tc Hoek van Holland de bronzen medaille verleend voor hun moe dig gedrag bij de redding der schipbreu kelingen van dje sleepboot ..Schelde"' op 8 Maart j.l - Gisterenmiddag hebben zich bij het nAbntnlen van steun aan het gebouwman Maatschappelijk Hulpbetoon te Amster dam ernstige relletjes voorgedaan. Agent C. werd door verscheidene per sonen aangevallen en dusdanig gewond, dat hij naar het Ziekenhuis orergbe bracht moest worden. Het bleek ,dat zjjn sleutelbeen gebroken is. Door de politie zijn reeds twee sVerv dachten gearresteerd; meerder© arresta- zullen volgen. Te Katw.yk zou een paard gedood worden in een paardenslachterij. De ko gel vloog door het hoofd van het dier schampte af en trof den toeschouwer H. Zwanenburg in de buik. In ernstigen toestand moest deze opgenomen worden in het academisch ziekenhuis. Toen te Katwijk a. zee de politie Za terdagavond een 6 tal Katwijksche jon gelieden wilde areesteeren- omdat djeze in verregaande» staat van dronkenschap verkeerden, keerden niet minder dan 8 a 900 Katwijksche jongens zich tegen <de politie zoodat deze eenige charges moest uitvoeren eu gebruik maakte van revolvers. Het duurde langer dan 'n uur alvorens dc rust was teruggekeerd. De zes jongelieden werden gearresteerd. Reeds gemeld in een deel dpY oplage van ons vorig nummer.) Zaterdag is de autobus nabij Gorin- chem van de Merwedijk getuimeld, met 14 inzittende, die allen min of meer ge wond werden. Een moest geneeskundig behandeld worden. De bus werd erg be- KJNDJE VERBRAND. Zaterdagmorgen,, terwijl de vader sliep, ging de moeder een boodschap doen en liet haar 3-jarig dochtertje W. J. V. alleen achter in hun woning aan de Coolsche straat te Rotterdam. Zij had het meisje bij een tafeltje gezet, om« te kunnen spelen. Op dat tafelt je heeft "n doosje met luci fers gelegen Dat heeft 't kind in handen genomen .zij heeft een lucifer aangesto ken. met het gevolg, dat het kleedjes,, dat op het tafeltje lag, in brand is ge raakt. Het kind is met "de brandende kleeding door de kamer geloopen, en is toen uit angst in den hoek gekropen, ir zij altijd gewoon was te spelen. Daar vond de moeder haar kind|, toen zij tien minuten later thuis kwam. ver brand achter een stoel op den grond. Niemand heeft geroep of gehuil' van het verbrande meisje gehoord. SMOKKELEN VAN SPEELKAARTEN. Bij het inspecteeren van een uit België te Roosendaal aankomenden trein, onl dekte de chef-verificateur P. in een der compartimenten zes pakketten speelkaar ten onder de banken verborgen. Dit gaf aanleiding tot een verder on derzoek der overige compartimenten met als resultaat ,dat nog 22 pakketten wer den gevonden ,welk totaal van 30 pak ketten niet minder dan 3000 speelkaar ten bevatten. De smokkelaars waren echter niet te rug te vinden, niettegenstaande alle rei zigers zich aan een gestrenge visitatie moesten onderwerpen met het gevolg, dat de trein ruim een half uur ver-.' traging had. BU'TtïULANC. LONDENSCHE BRIEVEN. Van onzen Londenschen Correspondent, Hoop voor hel Groene Land. Londen, 7 December '25. Het Groene Eiland is Ierland. Zij allen die tellen in de verbetering en den voor uitgang der menschelijke dingen,' wier werk zoden bijzet aan den dijk der menschheid, die de baren van twist, mis verstand en achterdocht moet keeren. hebben altijd van Het Groene Eiland ge houden. het kwaad, dat dc geestesgesteldheid der Zuid-Ieren heeft gesticht, veel meer goed staat. Zij beseffen ook 'on, onafhanke lijk denkende Engelschen beseffen het even goed t trat veel van het vroegere kwaad, opstand, revolverregime en 'bur gerkrijg op rekening moet worden gesteld van Engelsch bestuur. De. Engel schcu hebben zich door de eeuwen heen de taak opgelegd minderheden in ,de wereld, die oogenschijnlijk niet voor zichzelf Icon- den zorgen, te besturen. In hun besef is sterk het gevoelen gevestigd, dat zij op dit speciale gebied de kampioenen van de wereld zijn. Zij hebben reden om dit ge voelen te koesteren, want de praktijk der eeuwen heeft aangetoond, dat stam men rassen en landen wel varen bij En gelsch bestuur en dat wal misschien nog meer zegt de stammen, de rassen en de landen in het algemeen vrede had den met liet van buiten opgelegde be heer. Dit succes heeft nadeeieu nieege- triikken in zijn spoor Het grootste is. dat de Engelschen zich moeilijk kunnen voorstellen, dat vreemde volken onder hun bestuur genoeg kunnen krijgen van het voogdijschap, dat zij den zegen er van niet waardceren, het geen zegen achten. Na den oorlog, die den slapenden hond van het zelfbeschikkingsrecht heeft wakker gemaakt, heeft Engeland met andere landen leeren beseffen, dal de zoogenaamde achterlijke volken begeerig zijn op zichzelf te staan. Maar wie eeuwen lang de taak van voogd heeft vervuld -en met eenig stoffelijk voor deel voor zichzelf is niet licht bereid zijn voogdijschap prijs te geven en zal er nadruk op willen leggeu, dat het kind niet op eigen beenen kan staan. Het zelf beschikkingsrecht heeft echter zoo zeer de verbeelding aan het werk gezet en zoo krachtige ambities doen ontspruiten in de harten der landen, volken en ras sen onder voogdij, dat de voogden be ginnen te beseffen, dat zij er geleidelijk aan moeten toegeven. Dat is tegenwoor dig min of meer de positie van kolonisee- rende landen tegenover koloniën, van mandaatlanden tegenover mandaatgebie den. van moderne vazalstaten tegenover de vazallen. Wat Ierland betreft is de positie eenigszins anders. De geschiedenis leert dat Het Groene Eiland hel Britsche bestuur nimmer als een zegen heeft be schouwd De Ieren konden ook nimmer geacht worden een achterlijke natie te zijn, ook al was het een feit, dat hun geestesgesteldheid hartstochtelijk, op vliegend en met weinig praktischen zin hen, evenals de Polen, niet het meest geschikte ras maakte om zichzelf goed te regeeren. In den loop der eeuwen is de weerzin tegen Engelsch bestuur zoo krachtig gegroeid, dat het tenslotte tot leelijke uitbarstingen kwam, niet pas in deze eeuw maar ook in de vorige. De be weging tot vrijmaking werd echter steeds met eenig gemak door het veel sterkere Engeland gesmoord In den grooten oor log, die Engeland handen vol werk gaf tegen machtige vijanden, meenden de Iersche republikeinen de gelegenheid te zien tot bevrijding van het gehate juk. Hel kwam tol een opstand, waarvan wij ons alleu de bijzonderheden herin neren. De opstand werd een mislukking, omdat hij bij Lange na niet algemeen was. omdat verscheidene groepen Ieren ten slotte toch te grootmoedig voelden om in dien hangen tijd met Duitschland te gen Engeland te gaan heulen, (want dat was een deel van den opzet der opstan delingen) en omdat Engeland ook nu nog te sterk bleek. Maar na den ooi'log eisch- ten de Ieren met zooveel hartstocht hun zelfbeschikkingsrecht op, hadden zij met zooveel durf en fanatisme lijf en goe deren veil voor het groote doel, dat Engeland de noodzakelijkheid inzag hun zooveel mogelijk te geven wat zij wensch- ten De episode ligt zoo kort in ons aller geheugen, dat er niet meer aan behoeft te worden herinnerd. Op den feilen burgeroorlog en de actie van de „.Black and Tans", volgden de vredes besprekingen in Londen, die lot een ver gelijk leiden, waarbij Ierland onder de kroon van Koning George (onder de Britsche kroon in het algemeen) zichzelf ging besturen in den geest van Canada (en andere Dominions, zoogenaamd „Domi nion Home Rule" Men weet, dat het den uitersten republikeinen niet genoej was dat terwijl de eene Iersche vre- desonderhandelaar Arthur Griffiths spoe dig daarop stierf de andere. Michael Collins zooals hij zelf had voorspeld, werd vermoord door zijn ontevreden landgenooten. De sterke opvolgers in den persoon van „president" Cosgrave en zijn kabinet slaagden echter in de voorwaar den van het Anglo-Iersche verdrag te doen eerbiedigen; ëen Ijzeren hand was noodig maar geleidelijk keerden rust, or de en vrede in Het Groene Eiland terug en leerde de groote meerderheid zich neerleggen bij de onvermijdelijke om standigheid, dat men zich in verband met strategische eischen voor de verdedi ging van Engeland's kusten nimmer vol ledig van het Britsche Rijk kon afscheu ren. Het werd rustig en aangenaam Ierland en een van de meest 'verkwik jcende symptomen was. dat de spoor wegmaatschappijen de vacantie-ganger van"Brittannië weer begonnen uit te noo- digen de schoonheden en liefelijkheden van Zuid-Ierland te komen bewonderen. Tot nu toe heb ik er Ulster buiten ge laten. Ulster is, zooals men weet, het stuk Ierland in het Noord-Oosten, in op pervlakte zoowat een zesde van de rest. De bewoners zijn er overwegend pro- testantsch. terwijl zij in de rest overwe gend katholiek zijn. De Ulstermannen Ieren afstammelingen van Schotten, die zich in den loop der eeuwen hier hebben ge vestigd. Hun mentaliteit verschilt hemel breed van die van de Zuid-Ieren. Zij mis sen. die gevoeligheid, die dichterlijkheid, die zorgeloosheid eh die verfijnde ver- andelijke gaven, die in Zuid-Ierland zooveel groole kunstenaars en geleerden hebben opgebracht. Zij bezitten daaren tegen die halsstarrigheid, dien krachtig ontwikkelden praktischen-zin. die even wichtigheid, onverstoorbaarheid en de gelijkheid, die hen tot groole handels lieden en industrioele bedrijfspncleriic- mers hebben gemaakt Wat de Zuid-leren missen, bezitten dc l'{stermannen, en omgekeerd. Ulster wilde nimmer 'ets van afscheiding weten. En toen het toch moest komen, aanvaardden zij hun .zelfbeschikkingsrecht' met de voorop gestelde bedoeling de afscheider? Zuid- ren aan hun lot over le laten. Met de zelfde koppigheid en onverzettelijkheid, die hen hadden geholpen in l Ister enor me industrieën te slichten, keerden zij zich tegen de pogingen der Zuid-Ieren grenzen lusschen Ulster en de rest in hel voordeel der eerstgenoemde» Ie wijzigen. In deze grenskwestie moest ook hel zelfbeschikkingsrecht zich doen gel den en dat bracht mee, dal groole stuk ken vau Ulster, waar een overwegend Zuid-Iersche bevolking woonde, aan den Vrijstaat moesten komen. Deze grens kwestie zou worden opgelost door een commissie, hetgeen in het Anglo-Iersche verdrag bepaald was 'Jaren lang heeft Engeland, dat zich voor het tot stand komen der commissie verantwoordelijk had gesteld, met de benoeming ervan ge talmd. Het land deed dit in de hoop,' dat de twee gebieden van Ierland tot elkaar zouden komen om gezamenlijk en vreedzaam de west ie tot een oplossing te brengen. Het gevoelen hier was te recht, dat dit feitelijk de eenige oplossing kon zijn by mentaliteiten als die twee Iersche, waarmede men te doen had. Toen hiervan niets bleek, is Engeland tot de benoeming overgaan. Ulster weiger de een lid aan te wijzen, omdat hel a priori weigerde grenswijziging in zijn na deel te willen toestaan. Engeland be noemde toen iemand voor Ulster. De commissie is een jaar aan liet werk ge weest en al dien tijd, alsmede gedurende den tijd van het uitstel, heeft de Iersche grenskwestie geslapen. De jongste ont wikkeling weet men. "Toen de beslissing der grenscommissie bij geruchte bekend werd. was het terstond mis. Men hoorde zelfs reeds verklaren, dat de Ulsterman nen zich gingen bewapenen en inobili- om uitvoering der commissie-be slissing met geweld tegen te gaan. De jongste ontwikkeling is zooals ge reeds weet buitengewoon bevredigend, Engeland heeft er een goede som gelds voor over gehad om de partijen tot el kaar te brengen. De Vrijstaat heeft er ge noegen mee genomen, dpt de grens niet wordt gèwijzigd. Nu Ulster en de Vrij staat. die alleen bij machte waren deze kwestie op te lossen, tot elkaar zijn ge komen is het vooruitzicht goed, dal ler- land's hoop blijvend in vervulling zal gaan en dat de twee gebieden in vrede zullen leven, tot groot heil van beide. Want ze hebben elkaar noodig en vullen elkaar aan De Vrijstaat kan de prak tische Ulstermannen, die welvaart weten te brengen en die zooveel nuttige fabri katen en handelswaar op de Zuid-Iersche markten kunnen brengen, niet missen Omgekeerd kunnen de Ulstermannen, af gescheiden van Zuid-Iersche handelsklan ten best wat van de Z.-Iersche mentaliteit gebruiken, er althans "den schoonen, men- schelijken invloed van ondergaan. Men hoort nog sceptici verkondigen dat de nieuwe overeenstemming al weer niet blijvend vrede en voorspoed voor het veel gemartelde eiland zal betcekenen. Dat zullen wij moeten afwachten. Afge scheiden van de onvervulbare ambities van de uiterste republikeinen, die een republiek willen, die volstrekt van Brit tannië is afgescheiden (het aantal dezer extremisten is gering), schijntt er thans niets meer te zijn. dat een vreedzame ontwikkeling van Ierland in den staat AFLOOP VERKOOPINOEN. - Te Heinkenszand werd pu bliek verkocht een huis en erf gelegjea aan de dorpstraat van wijlen den heer C. Polderdijk, groot 1 Are 10 cA. voor de som van l"S270, aan den heer Westdorp aldaar, Zij zullen hel aanschouwd moeten heb ben, hoe prachtig zij hel «toen in het landschap «les winters als «les zomers hoe zonder de Molens liet Uollandsche landschap maar al le vaak eentonig en onbelangwekkend zou zijii Groole uitge strektheden van ons land ontleen» hare bekoring zoo goed als uitsluitend aan den Molen Neem dezen weg en de streek is vereenzaamd, verarmd, verkild hel aanschouwen nauwelijks meer waard En de Molens worden weggenomen Honderdtallen zijn er reeds .verdwenen watermolens, korenmolens houtzaagmo lens. oliemolens, standerdmolens. pol- trokniolens, spinnekoppen bovenkruiers wat niet al Er zijn nog honderdtallen in wezen en de meesten daarvan zullen blijven als «le strijd voor hun behoud maar volgehouden en overal gevoerd wordt, waar de Molen bedreigd wordt met verdejf De Vereeniging De H o Tl a ntlsclic Molen voert dezen strijd reeds sedert eenige jaren en niet zonder succes Veel onheil heeft zij reeds afgewend, veel schoons in stand helpen houden Zij zou veel meer nog kunnen doen - en er valt helaas eiken dag meer voor haar 1e doen indien haar ledental enredig ware aan dc laak, die zij zich gesteld heeft Dan zou haar zedelijke invloed en ook haar geldelijke macht i'égl aanzienlijker wezen dan thans het geval is. Haar ledental is echter veel te klein. Daarom wendt zij zich nu tot de tien duizenden, die zoo juist op de schaats gezworven hebben door hel land en de schoonheidswaarde van den Molen op nieuw aanschouwden, en noodigt hen uit. toch ook te willen medewerken tot verdediging en Behoud van den Molen, die een zoo belangrijk schoonheidsele- menl, misschien wel de bijzonderste en eigendommelijkste schoonheid des vader lands is. Laten zij toch toetreden, opdat hun aantal en hunne bijdragen de red ding van den Molen zekerder maken. Een briefkaartje aan het adres der Vereeniging, Heerengracli t 260- 266, is voldoende. Platonische verklaringen, dat men de Molens zoo mooi vindt, dat men hun ver dwijnen zoo betreurt, hun behoud zoo gaarne wenscht, zijn goed en wel, doch beteekenen niets, tenzij "zij omgezet wor den in een daad de daad der aanslui ting, der passieve medewerking voor de actieve zorgen wij. Het Bestuur der Vereeniging ..De Hollandsche Molen" Mr. P. G. VAN TIENHOVEN. HENRI POLAK Amsterdam, December 1925 ondanks alles. Zij weten hoe grooFhet geestelijk vermogen is van hen, die op Het Groene Eiland geboren en I kunnen niet als onvervalschte getogen zijn. Zij weten, dai tegenoverworden beschouwd; zij zijn grooleudeels Stukken. HET IJS EN DE MOLENS. Dat was een prachtige Zondag, die St. Nicolaasdag! Een heldere blauwe hemel, een stra lende zon. boven het glinsterend wit van het besneeuwde landschap. Zoo was Holland op zijn schoonst. En Holland's zonen en dochteren waren in kunne duizendtallen op de bevroren vaarten rivieren en plassen, tc midden dezer éémge schoonheid zwierend op de vlugge schaats. Hunne oogen gingen te gast kan niet anders. Zij zagen de uitgespreide weiden en ak kers onder liet blanke winterkleed; dc wit-bestoven boomen; de in de sneeuw weggedoken huizen; de bruggen en vlon ders, over het grijze en zwarte ijs uit gespannen En zij zagen óók; neen, vooral, bo venal, de Molens. dat BEKENDMAKINGEN. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een adres van G. J. VAN HOLTHUIJSEN, wonende te Middelburg, houdende verzoek hem wel vergunning te willen verleenen voor den verkoop van sterken drank in het klein, voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop, voor het pand gelegen aan het Domburgsch Schuitvlot, plaatselijk ge nummerd Q 42; Binnen tWee weken na heden kunnen bezwaren tegen het verleenen van 8e gevraagde vergunning schriftelijk bij hun. College worden ingediend. Midclelburg, 12 December 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris, o Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een adres van HENDRIKA ADRIANA VIERGEVER, eehtgenoote van M. K. HEERöLDT, wo nende te Middelburg, houdende verzoek haar wel vergunning te willen verleenen voor den verkoop van sterken drank in het klein, voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop, voor de lokaliteit,0 gelegen aan de voor-achterzijde van het perceel Lange Giststraat F 187, groot 10 M2. Binnen twee weken na heden kunnen bezwaren tegen het verleenen van dn gevraagde vergunning schriftelijk bij hun College worden ingediend. Middelburg, 12 December 1925. Burgemeester en Wethoudnsc voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzittne. M. VAN DER VEUR, Secretaris. o- HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dal bij huu be sluit van heden aan W. DE SCHRIJVER te Middelburg en zijne, rechtverkrijgende voorwaardelijk vergunning is verleend tot het oprichten van een bewaarplaats van jachtpatronen in perceel had. bekend gem. Middelburg in sectie D. no. 2718 plaatselijk gemerkt wijk Q no 10 gelegen aan de Seisstraat, alhier Middelburg, 12 December 1925 Burgemeester en Weihouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR. Secretaris. Drukkerij G. W. Middelburg. den Boer,

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6