uit, waaraan wij ontleenen," dal op 24 Januari do athleiickcursus voor 'dames aanving met 16 deelneemsters, die zoo veel mogelijk de lessen trouw bezochten en op :il Januari die. voor 'heeren mét 24 deelnemers, waarbij er de eerste vier lessen oen trouw bezoek was, maar dit werd helaas steeds minder, zonder dat redenen van verhindering werden opgegeven. Aan de in Februari begon nen voorturuslers- en voorlurnerslessen namen 12 dames en 10 heeren deel, die geregeld de lossen bezochten. Aan de resp. op 2S Maart en 3 April gcliou- den gymnas tiekweds trijden werd door 44 heeren en 14 dames deelgenomen, bei de wedstrijden liadden een prettig en .viug verloop. De op 6 Juni te Vlissin- geu gehouden uitvoering ten bate van het Ned. Olymp Comité, trok mede door do gvoole hitte slechts weinig bezoek. Meer succes had do uilvoering te Dom burg op IS Juli. De secretaris heeft echter nog al aanmerkingen op het daar gepresteerde. Op 19 September wérden tc Middel burg atletiekwedstrijden gehouden met 13 deelneemsters en 32 deelnemers, ter- wij! ten slotte op 19 October de vaar- dighoidsproeven werden gehouden. Ten slotte bracht spr. dank aan den heer J. A. Bal. die veel werk voor hem en voor den Kring deed door het typen der oefeningen en circulaires. I)e heer v a n B e n n e k o m meende als oudste der leden, hartelijk dank te moeten brengen aan de leden der T 0. en hoopte dal de leden door groole deel name daarvan nader bewijs zullen leve ren. De voorzitter bracht, evenals de heer Sturm reeds in zijn verslag had gedaan dank aan don heer Lap, die bevorderd bad, dat het gymnastieklokaal der marine eenigc malen door den kring kon worden gebruikt Tot voorzitter werd gekozen de hoer R. van Hbo en lot bestuursleden de hee ren J. «T. Labruijère van „Ons Huis", P ('appon van Medioburgum". V Colleo van ..V. '1'. V W. Torbijn van „Wilhöl- mina' en I van Bennekom van ."Spar ta" De heer Willcms wilde niet meer in aanmerking komen en de heer Krijger kon niet meer gekozen worden voor ..Ons Kuis omdat hij uit die vereeniging- is getreden De j. o o r bracht eerst dank aan den lieer Krijger en schetste wal deze voor de lurnzaak heeft gedaan, hij wat zeer ijverige secretaris Ook aan den scheidenden penningmeester bracht spr dank voor hetgeen hij voor den kring hoeft gedaan en voor de vroolijkc stom- ming die hij steeds in den kring wist Ie bevorderen Bij do verkiezing van leden van ido T C werd medegedeeld dal de lieer Sturm gemeend heeft zich niet meer be schikbaar te moeten stellen. Tot leden werden herkozen de heeren K. de Wie.' D Lap en C'. van Loo, en gekozen do hce K Sm id l. Tol commissaris in het Gewestelijk Be stuur werd gekozen de lieer Ik van Roo en tot zijn plaatsvervanger de heer L. van "Bennekom. Als plaats voor de volgende jaarver gadering werd Middelburg aangewezen Bij hel financieel verslag der vaardïg- lieidsproevcn word voorgesteld do deel nemers van den geslortcn gulden 70 cent terug te geven. Xa eenigc discussie werd echter besloten dit nu en in de toekomst te bepalen op een maximum van 50 pet. Bij de uitreiking van speld jes voor die proeven, waarvan wij den uilslag reeds hebben vermeld wees de voorzitter er op. dat de lieer Bal het eerste lid van liet verbond, althans een der is die door 8 maal mei succes i pVoeven te hebben deelgenomen, het gouden speldje behaalde en wensciile hij Jiem onder wanne instemming der ver gadering. daarmede van harte geluk Bij de vaststelling van hel programma voor 1926, stond men vrij lang stil bij het weer houden van gymnastiekwed- strijden in Maart of April, en werd na uitvoerige discussie met 13 tegen 7 stem men een voorstel van den heer Lemmes aangenomen om te bepalen, dat leiders van vereenigingen geen leden van hun eigen vereeniging mogen examineeren. Besloten werd in Juni of Juli een pro- p agand a - u i t voering te Souburg te organi- sccren waarbij de lieer Lemmes de wen- sclielijkheid betoogde ook te Middelburg of Ylissingen eens oen wandeling door de stad te niakèn met oefeningen op de plaats hier en daar in de stad Eveneens werd goedgevonden in 1926 weder atliletiokwedslrijdo» en ook vaar- digbeidsproeven te houden, doch de ver gadering kon zich niet vereenigen met liet voorstel tot het houden van een wm ter uit voering in een der zalen te Vüssingen. omdat men meende, dat het niet mogelijk zon zijn om genoeg kaarten te verknopen om do onvermijdelijke kos ten te dekken Wel vereenigde men zich algemeen met het voorstel van het bestuur om tc trach ten door het gezamenlijk oefenen de beste turners uit de verschillende vereeuigingen. Ie komen tot de vorming van een keurcorps De vcrccnigingen kun non. dan aanvragen op hunne uitvoeringen door deze turners een kcurmimmer te doen uitvoeren Ook zullen weder voorlurners- en voor- turn ster s] os sen worden gegeven. Met een voorstel om hij de geweste lijke vergadering een motie in te dienen, waardoor de aftreding van bestuursleden niet ieder jaar. doch bij rooster om bij', om de drie. jaar plaats zal hebben, kon den de afgevaardigden zich niet vereeni gen, terwijl een motie om het daarheen te voeren, dat ook afgevaardigden dei- kringen iets in de gewestelijke vergade ringen tc zeggen krijgen, werd terugge nomen. omdat kort geleden in liet bestuur van hei verbond alleen de heer De Graaf daarvoor was. Dameskransje III Dat I.izc een echt bij-de handje was. blijkt- wel daaruit dat zij van den lieer an Driel gegaan was een paar huizen verder naar den heer W .T BOSDIJK, want zij had de papa van Cor, gisteren hooren zeggen, dal Huifkarsigaren zoo bijzonder lekker zijn 'en nu zag ze hier ens voor de ramen staan. Zij ging nu naar binnen om naar den prijs- te vragen en hoorde tot haar genoegen, dat de lieer Bosdijk veel sigaren in kleine verpakking beeft, zij zou er voor papa tegen St. Nicola as wat gaan koopen. Mevr. van der Zetten wierp weer een eel beteekenden en waarschuwenden blik naar haar dochtertje, maar deze zei- de nog maar een winkel te hebben be zocht en daarvan moesten de dames locli ook op de hoogte worden gebracht, na- dijk van die van den heer C. VAN DER KLEUN in de Noord straal. waar de gi'oo- tc collectie schilderijtjes in de étalage hanr aandacht bezig hielden, toen de lieer v d. Klcijn die haar van ouds kende, haar binnen vroeg te komen cn haar de laa,tste snufjes toonde in beweeg baar speelgoed, zooals een vliegtoren, een zeer groote stevige locomotief en wat dies meer zij Natuurlijk begreep lieer van der Kleijn wel. dat een 11-jarige geen kind meer is. en de be doeling van bet speelgoed was dan ook alleen maar in geval zij mama moest advisccren bij liet koopen van iels voor de kleulters van 7 en 11 jaar Neen I.ize had meer-nog potentie gehad voorde ver schillende luxe voorwerpen in koper, ijzer, porselein enz waarvan de heer van der Klcijn ;Js steeds liet nieuwste brengt. Er was nu gjaen pardon meervoor, IJze moest naar boven, zij nam met een blik waaruit een gevoel van gekwetste ijdelheid sprak, omdat zij nog te jong werd gevonden het gesprek der dames verder te volgen, afscheid en ging naar de kamer, waar haar beide jongere zus jes lagen te babbelen over hetgeen zij 's middags op straat zooal liadden gezien en wat zijf igrïag van Sint Nicolaas wil den hebben. De 11-jariggc Truus was aan hel woord cn zij zeide bij de FIRMA HOO- GF.NBOOM in de I.angeviele de heer lijke suikerwerken en chocolade artikelen te hebben gezien, als Sint haar daar nu maar eens goed mede bedachl. Zij had juffrouw hooren zeggrn. dat bet cr net luilekkerland was, in die zaak, de lekkere artikelen lachen je er legen. Natuurlijk had Truus hel op haar ma nier gezegd en Lize haalde haar schou ders lachend op of over die onnoozclheid van zulke kleuters. Laten wij cat drietal maar verder aan Morpheus toevertrouwen en weer e©ns gain kijken hoe de dames beneden liet maken Mevrouw vau der Zetten zeide, dat zjj voor Lize een nieuwe mantel had ge kocht in liet ningszijii De Dril de Noordstrast. zij had daar een mooie met licht bruin bond zien hangen en die paste Lize direct. Mevrouw had eenigen lijd mot de directrice gesproken boord, dal er steeds alles gedaan wordt het nieuwste in dames confectie in voor raad le hebben, zooals dat ook in de ma gazijnen in grootere plaatsen het geval is. Mevrouw Terwinden wilden ook nog op een winkel wijzen en wel op dien van den heer J. KLAVER, liet Amerikaansch Verkoophuis, iu de image Noordstraat, wasr haar man steeds de Icleeren kocht voor den chauffeur, en waar heen trou wens veel personen uit Serooskerk gingen voor liet koopen van jekkers, re genjassen, werkgoed enz. en waar vol gens aller verklaring de keuze in deze en andere, ook kleinere, artikelen in zeer billijken prijs groot is. Mevrouw van der Zetten hafd jiijriaa- dit lastste gesprek maar weinig geluisterd s nsar haar werktafeltje gegaan om uil het la.dje het mooie kussenkleed te halen, dat zij voor haar schoonzuster a«n liet bewerken was. Zij wilden liet toch even lalen zien aan haar vriendin- a kon daarbij mededeelen liet le hebben gekocht in het magazijn. ..DE LELIE" in de Korte Delft, zij had daar een langen tijd vertoefd, want het is er •het elderado voor de dames en vooral voor hasr, die zooals de gastvrouw, veel asn fraaie handwerken doen. Door de vergrooling mei de kamer achter den winkel is er een prachtige ruimte ge komen voor het toonen van al liet moois, waarbij behalve de. talrijke voorwerpen, die nog moeten worden bewerkt, ook doozen met fijne zakdoek jes en dergelijke die direct voor een geschenk gereei zijn Ofschoon er niet zoo heel veel tijd meer restte voor SI. Nicolaas zouden de andere dames er ook nog eens een kijkje nemen. Het werd zoo zachtjes san tijd voor dit maal afscligid van elkaar te nemen en de auto van mevr. Terwinden was reeds weer voorgereden door haar zoon, die even binnen werd geroepen. De dames waren er Mlen ovcruit dal hij zoo netjes gekleed was en hoorden met belang stelling, dat hij zijn kleeren den laatsten lijd betrekt van den heer J. HOOFTMAAN Jr. op de Vlasmarkt die zich speciaal op mast kleeding toelegt, maar daarnaast in overhemden, dassen, shawls en alles wat tot de heerenkleeding behoort, e©n rnimc sorteering heeft De heer Tei-wm- den jr. kocht er ook steeds in deze zaak cn was zeer tevreden over het geleverde. Men nam afscheid en sprak af dat de volgende week liet kransje bij mevrouw Huister zou worden gehouden. De heer Terwinden jr. uoodigde de vier dames allen in de auto - wat hij trouwens meer deed cn had 'haar in enkele minuten bij haar huizen afgezet om na een kwartier ook zijn moeder te hebben thuis gebracht. Maar laten wij eens zien wat de heer Huister lijdeus de afwezigheid van zijn vrouw had gedaan en denken wij ons dan even in zijn werkkamer, waar hij gezeten was aan zijn bureau De heer Huister bad liet zich gemakkelijk gemaakt en een sigaar opgestoken van hel merk Madame Rccamier, dat hij steeds kocht iu den winkel van de FIRMA COULMY EN BAR. Dezen avond was hij er nog even geweest om een paar doozen van de bekende Yi- tello sigaretten, waarvoor in de uilstal- kast een zeer pakkende lichtreclame werd gemaakt Hij zag daar ook een groote keuze in sigaren in kleine verpak king zeer geschikt voor het komende feest De heer Huister had na thuiskomst even per telefoonnummer 106 opgebeld, namelijk de FIRMA A. A. MES op den Dam, want hij wilde zijn vrouw verras sen met een paar flesschen van de be kende advocaat dier firma en bestelde te vens maar een paar flesschen punch omdat hij uit ervaring wist, dal de firma van dezen drank, evenals van alle soorte wijn. steeds zeer goede kwaliteit leverdt hij was er voor zoover zijn porlemonnaie ttet toeliet een goede en vaste Tdanl. Na dit gesprek en om bij denzelfden naam le blijven, beantwoordde de heer Huister een schrijven van de FIRMA ANTOINE MES uil de Gortstraat, en deel de hij die firma mede sccoord te g met de door haar voorgestelde regeling van afbetaling" van een door hem des middags voorloopig gekochte piano uil de alom bekende fabriek .der heeren Mes Ilij wist dal zijn vrouw gaarne piano speelde, maar door allerlei omstandighe den was er in de eerste 7 jaar van hun huwelijk niets gekomen van het aan- koopen van zulkeen instrument Nu de kinderen zachtjes op. naar den Ipeftijd amen. waarop zij. de eerste lessen konden gaan nemen, de oudste spruit, Jan, was 6 jaar en zijn financiën liet toelieten voorloopig per kwartaal de ter mijnen van afbetaling te voldoen, had hij tol aankoop besloten Bij zijn bezoek had hij even rond gekeken en zich over tuigd. dat de firma in violen ,en allerlei andere intsrumenten en toebehooren, als muzieklesseiiaars enz ook voorraad blijft houden. De heer Huister ging ook nog even naar zijn boekenkast, waar hij hel ge schenk voor zijn ega had geborgen, na melijk een lompouce met een mooien knop, bij had die des middags gekocht hij den lieer HUGO WILLEMS EN uit diens mooie jubileum étalage en had daar ook zin gekregen in een Hinken wandelslok. Hij bekeek zijn aankoop nog e'ëns en hoopte van harte dal zijn keus naar den zin van zijn vrouw zou zijn. (Wordt vervolgd») betrekken, hetgeen niet alleen voor de industrie, maar ook, en in nog sterkere mate, voor de boerenbevolking veel nadeel medebrengt, wijl de boeren of in het geheel geen fabrikaten kunnen krijgen, of tegen zeer hooge prijzen. Wanneer men over den buiienland- schen handel van de Sovjet-Unie spreekt, kan men niet liet bewind van den „Wnjesjtorg" onbesproken laten, wijl deze instelling den buitenlandschen han del van het land leidt. In het afgeloopen jaar heeft de „Wnjesjtorg" voor 1 mil- Ingezonden Stukken. CADZAND EN OOSTBUHG, OF; WIE ZICII AAN EEN ANDER SPIEGELT, ENZ. M. de R., Dezer dagen las ik in Uw blad een verslag der vergadering van de Z L M. te Oostburg De beer De Bruijnc van Cadzand heeft daarin een beroep gedaan óp de medewerking zijner vakvereeni- - l", ging om misstanden te voorkomen, die hard roebels aan varen omgezet, m het g 8 loitali<J 1 October begonnen «nz,enh>k moeten s,ïocic„ „ij versterken, w.,1 de omzet 2 maal^roo- landbouwers ter zal moeten worden, althans zoo is Toen ik l]al ïel.slag jas; dacht ik wal rare regeling is dflfl sluit aan bij het electvisch net voor zijn gemalc en voordeel, in ellv geval tot bespoediging der afwerking, en, men moet wachten tot zijn buur man klaar is. Dat is een ongencr, dat bij den een minder zal wegen dan bij den ander, omdnl liet landbouwbedrijf een bedrijf is, dat niet op bestelling of voor anderen werkt, maar het is beslist on toelaatbaar. indien het geldt voor werk plaatsen ol' fabrieken. Deze regeling, wel ke ik alleen in het Land van Cadzand zag toegepast, schijnt een gevolg 'te zijn van liet gesloten contract. Nu de gemeente Oostbnrg nog vóór het con tract slaat, zal zij zeker niet nalaten haar -voordeel le doen met hetgeen de heer De Bruijne, onder instemming der ganschc vergadering, mededeelde, en weet zij nu. dat liet Cadzandsche con tract er een is, dat niet tot voorbeeld genomen moet worden. Verder hoorde ik nog, dal in de win termaanden bij het invallen der duis ternis, niet met motoren raag worden gewerkt. Er zijn in Oostburg nog niet zoo heel veel motoren, maar, de gelegen heid maakt den dief, en ongetwijfeld zullen er aansluitingen bij komen, maar zeker zullen belanghebbenden zich wel tweemaal bedenken als zij weten, dat zij alleen bij daglicht mogen werken en moeten stoppen, zoodra hel donker wordt, wat in den winter om I uur ongeveer is. Hoewel ik persoonlijk geen last heli van deze zaken, acht ik het in het algemeen belang, dat op deze zwakke punten nog eens de aandacht worde ge vestigd vóór liet contract, waaraan de gemeente voor jaren vastzit, wordt ge- leekend. en waarmede industrieele ont wikkeling wordt tegengehouden X Ooslburg, 23 November 1925 BUITENLAND. UIT RUSLAND, (Nadruk verboden). De buitenlandsche handel van de Sovjet-Unie. Kamenew, de ondervoorzitter van den raad van volkscommissarissen, hield 16 October te Moskou een voor dracht over de resultaten van de be raadslagingen van het Centrale Comi té der bosjewistische partij. Het was een zeer belangrijke program-redevoe ring, waarin uitvoerig werd medege deeld, hoe de regeering (want Kame new gaf de meening van de regeering weer) over de belangrijkste vraagstuk ken van liet economische en politieke leven der Unie denkt, en waarin Kame new den vinger legde op verschillende pijnlijke plekken, die gewoonlijk on besproken worden gelaten Wij willen nu de meening van de Russische re geering over den buitenlandschen han del, zooals deze door Kamenew uit eengezet werd, hier in het kort weer geven (wij citeeren de verslagen in de „Ekonomitsjeskaja Zjiznj" en de „Iz- westia"). De Russische invoer is verdeeld als volgt: 62 machines, werktuigen, half- fabricaten en grondstoffen, 20 voor werpen voor den landbouw, (hieronder zijn ook landbouwmachines begre pen, 18 de overige waren (thee, koffie, tabak enz.). De uitvoer van het land is verdeeld als volgt: 42 graan, 141/» producten van véeteelt, 8 vlas en hennep, 7 ö/u producten van vischvangst en jacht, het overige wordt geleverd door. hout, olie enz. Deze verhouding is volkomen duide lijk en bewijst dat Rusland nog steeds een landbouw-staat is, al doet het nu zijn best een landbouw- en industrieel land te worden. Onder dergelijke om standigheden, zei Kamenew, heeft de inkrimping van den uitvoer zeer na- deelige invloeden voor de zich ontwik kelende industrie. Wij zijn niet in staat haar (d. w. z. de industrie) dat gene te geven wat zij hard noodig h. eft, n.I. katoen, looimiddelen, verf stoffen, machines, enz. die wij uit het buitenland moeten betrekken, vooral zijn wij niet in staat de noodige mate rialen bijtijds uit het buitenland te de bedoeling van den Gosplan. Een dergelijke opvoering van de trans acties van deze instelling maakt natuur lijk zekere wijzigingen in de structuur van de instelling noodig en de speciaal hiervoor ingestelde commissie heeft een program uitgewerkt voor de aan te bren gen wijzigingen. Het principe van de sovjet-politiek op handelsgebied, n.I. het monopolie van den buitenlandschen han del wordt echter door de leden der re geering of van hel centrale comité der bolsjewistische partij als onaantastbaar beschouwd en op dit gebied zal het zeer moeilijk, haast onmogelijk, zijn concessies van de regeerende partij te verkrijgen. Kamenew drukte zich uit als volgt: „Juist nu wordt het monopolie van den buitenlandschen handel een van de hef- boomen van onze politiek. U ziet, dat de weg tusschen den landbouw en de soci alistische opbouw van de maatschappij leidt, hoe vreemd het ook moge schijnen over de buitenlandsche markt. Wij moe ten naar het buitenland overschotten aan graan, haver, gerst enz. uitvoeren oir daar machines te kunnen koopen. Daar om is het monopolie van den buitenland schen handel juist van zooveel belang voor ons. Alleen met behulp van het monopolie kunnen wij den in- en uit voer onder toezicht houden en zorgen dat er niet teveel uitgevoerd wordt en dat er alleen dat wordt ingevoerd, wat wij het meest noodig hebben Indien dus het principe van het mono polie van den buitenlandschen handel on aantastbaar moei blijven, zoo geldt dit echter niet voor de vormen, waarin dit principe verwezenlijkt wordt. Het cen trale comité van de bolsjewistische partij heeft daarom besloten (zooals bekend, is in Rusland de wensch van dat comité een wet), dat de verschillende ondernemin gen meer vrijheid van beweging zullen krijgen en zelfstandig op de buitenland sche markt de noodige goederen zullen mogen aankoopen. Om echter de een heid van optreden te behouden worden de vertegenwoordigers van de verschil lende ondernemingen in het buitenland vereenigd in één bureau. Kamenew geeft de volgende verklaring voor de nood zakelijkheid van het handhaven van de eenheid in het buitenland: „Wij kunnen niet al onze economische organen zoo maar naar het buitenland laten gaan, wijl deze lieve instelling ook in het bin nenland voortdurend met elkaar vechten. Hier kunnen wij ze in bedwang houden, maar wanneer zij in het buitenland met elkaar ruzie krijgen, dan zullen alleen de buitenlandsche kooplieden hiervan pro fijt hebben. Daarom moet het eenheids front in het buitenland, ten koste van alles, gehandhaafd worden." Wij zien dus, dat Kamenew geen bijzonder hoogen dunk heeft van de leiders van de ver schillende Russische economische licha men, die met hei geld van de belasting betalers werken. Waarom dan den tegenwoordigen toestand veranderen? Nu tóch is die eenheid volmaakt, althans op papier! Hierop geeft Kamenew het volgende antwoord: „Het is onmogelijk den te genwoordigen toestand te handhaven en toe te laten dat een en dezelfde torgpredstwo (handelsvertegenwoordi ging) manufacturen en machines koopt, zeep en naalden, electrische toestellen en mest; dat is toch al te gék! „Het centrale comité heeft daarom besloten de handelsvertegenwoordiging te split sen in verschillende speciale commis sies, waarvan elk haar eigen gebied zal hebben le bestrijken, maar die alle maal onder toezicht van een leider staan, die er voor zal hebben te zor gen, dat de „lieve kinderen" elkaar niet bestrijden. Deze verklaring is van buitengewoon veel belang, want zij bewijst, dat de strijd tusschen de verschillende stroo.-; mingen binnen de communistische par tij nu tot een overwinning van het midden-blok heeft geleid en dat, in de naaste toekomst althans geen wijzi ging in de - algemeene principes van den buitenlandschen handel van de Sovjet-Unie te verwachten zijn. Het nieuwe stelsel brengt echter veel ver beteringen en maakt het handel drijven met Rusland makkelijker, want de West-Europeesche koopman zal nu met een deskundige te doen hebben, die meer vrijheid van beweging zal hebben en het zal nu mogelijk zijn, zij het langs een omweg, in cdntact te komen met de afzonderlijke onderne mingen en hun wenschen en behoeften te leeren kennen. De Nederlandsche han del zal, indien hij zaken met Rusland zal willen doen, zich moeten aanpas sen aan den geschapen toestand en het monopolie van den handel aanvaarden. Doen de Nederlandsche kooplieden dat, dan zijn er mogelijkheden, wel is waar zeer beperkte, voor de ontwikkeling van de handelsrelaties tusschen beide landen. Dat men op deze wijze zaken kan doen hebben de Duitschers bewezen. BORIS RAPTSCHINSKY. BURGERLIJKEN STAND» Middelburg. Van 20—23 Nov. Getrouwd C. Merison, j. en J. J. Pundke, 23 j. Bevallen P Stadhouders, geb, Zeevold, d. A. M.,Taal, geb. Vriens, z. Overleden- P J. Koene, 62 j gehuwd mei L. M. van Overbeelce. BEKENDMAKINGEN. VERORDENINGEN OP DE HEFI ING FN INVORDERING VAN RECHTEN VOOR ONTSMETTING VAN WONINGEN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis I dat de aan het lvoofd dezes genoem de, bij Raadsbesluit vau 9 September 1925 vastgestelde en bij Koninklijk Be sluit van 23 October 1925 no 35 goedge keurde verordeningen zullen in werking treden op 1 December 1925;, II dat gedrukte exemplaren der sub I genoemde verordeningen van 26 Novem ber 1926 al', tegen betaling van den kostenden prijs, ter Gemeente-secretarie (bovenverdieping) zullen verkrijgbaar zijn. Middelburg, den 20 November 1925. Burg. en Welh. voornoemd, P DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER. VEUR, Secretaris. VERLAGING VAN ELECTRIGITEITS- PR IJZEN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis dal, ingevolge Raadsbesluit van IS No vember 1925 no 10 a van de meter-opneming in de maand Januari 1926 af voor kracht- of vcr- warmingsinstsllalies. niet voor huiselijk gebruik en grooter dan 3 JvWi een tarief zal gelden van 10 cent per K W I. voorde uren'tusschen 10 uur des avonds -en 1 uur des avonds van den volgenden dag in denmaanden November, December, Januari en Februari, voor de uren tus schen 10 uur des avonds en 6 uur des avonds van den volgenden dag in de maanden September, O/lober, Maart en April, en voor de uren tusschen 10 uur des avonds en 8 uur des avonds van den volgenden dag in de "maanden Mei, Juni, Juli en Augustus; b. van de meter-opneming in de maand Januari 1926 af voor alle huiselijk ge bruik van electriciteil over den gewonen meter en voor verlichtingsdoeleinden, alsook voor hijscliinrichtingen beneden 10000 K G hefvermogen, een tarief zal gelden van 25 cent per K. W U. Middelburg, den 20 November 1925 Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Electrische Drukkerij G W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6