80 VOEGSEL VAN DE VAN Dinsdag 24 Nov, 1925, No. 277. Uit Stad en Provincie. if Uit Zuid-Bereiand. Maandag werd !e Goes in een een voudige plechtigheid door dpn heer Joh. Pilaar, als voorzilter van het Gasthuis- bestuur, omringd door de andere leden van dat bestuur mevr. van der Hoek, mevr. Hajenius, mevr. Bolhuizen, den heer Labrijn cn den heer van der Wart, en in tegenwoordigheid van den secre taris-penningmeester, den heer J. Kor- stanje Lz. en de hoofden met het perso neel van de Gasthuis-afdeeling en de Zieken-afdeeling, de eerste steen jelegd voor het nieuwe ziekenhuis aan den Oost- wal. Geen redevoeringen, geen genoodigdcn, slechts de eenvoudige daad, verricht door den voorzitter, omringd door de dames en heeren, medeleden van het bestuur, de trouwe medewerkers aan de voorbe reiding van het plan, dat de vervulling is van don wtensch van zoovelen in N.- en Z.-Beveland. Toen de eigenlijke plechtigheid was af- geloopen, keerde het gezelschap terug naar de regentenkamer. Hier nam de vice-voorzilter, de heer P 0. Labrijn, het woord en deelde de voorzitter mee, dat zijn mederegenten gemeend hebben, deze plechtige handeling niet zoo maar onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Zij wilden hier op deze historische plaats nog eens even heel kort memoreere®, welke groote verplichtingen het Gast huis en het aanstaande ziekenhuis voor Zuid- en Noord-Beveland aan hem e.n zijn familie heeft. Zij allen hebben eenig oordeel over den voorbeeldeloozen ijver en de ongekende toewijding, waarmede hii zijn taak als voorzitter waarneemt en zy wenschten dit hier ten ajmhoore van belangstellenden uit te spreken. Ook aan mevrouw Pilaar brachten zij dank voor de ontelbare uren, welke zij haar man afstond aan zijn arbeid voor Gast- en Ziekenhuis. De heer Pilaar dankte, zichtbaar ge troffen voor de hulde, hem en zijn fa milie gebracht. Hierna werden ververschingen aange boden en bleven alle aanwezigen nog eenige oogenblikkcn bijeen. Vermelden wij nog, dat aan mevr. Pi laar—Kakebeeke vóór het vertrek naar de plaats der steenlegging bloemen wer den aangeboden. Li de Vrijdag gehouden vergade ring van^ den raad van'sH. Ar end s- kerke *werden aangeboden de begroo ting der gemeente en die van het Groot- Armbestuur van 's II. Hendrikskinderen, beide voor het dienstjaar 1926. Besloten werd deze begrootingen on der de raadsleden te laten circuleeren. Verder hadden achtereenvolgens de vol gende benoemingen plaats Tot lid van het Burg. Armbestuur van 's H. Arendskerke werden herbenoemd de heer C. Minderhond- en tot lid van het Groot Armbestuur Van 's H. Hen drikskinderen de heer P Oudkerk. Tot lid van de commissi^ van plaat selijk toezicht op het Lager Onderwijs FS-llimTOS, DE REISGENOOTE, Roman *dt bot Fransch van GUY CHANTEPLEURE. Geautoriseerd© vertaling van W. H. G. 67). Een echtscheiding is alleen dan moeilijk, wanneer een van de beide partijen er zich tegen verzet.'t Is voldoende als men 't met elkaar eens dsHerinner je je niet, dit op den dag van ons engagement te hebben ge zegd? Maar we moeten toch een reden hebben Een reden? Een huwelijk als 't onze behoort tot die, welke zelfs door de kerk worden nietig verklaard Maar dat daargelaten Niets wat ons in tieme leven wat jouw intieme leven aantast, moet in de zaak betrokken wor den. Jouw persoon moet buiten 't debat blijven. ik zal daartoe zelfs 't onmogelijke in 't werk stellen. en vooral, jij moet de echtscheiding aan vragen, zijnde alle schuld aan mijn zijde Schuld, die zal je moeten verzin nen? Neenwerkelijk bestaande schuld Willem viel zich zelf in de reden en en hernam toen op treurigen toon werd herkozen de heer J.'Rouw, terwijl tot afgevaardigden naar de in 1926 te fiouflen vergaderingen van aandeelhou ders van de N V Waterleiding Mij. Zuïd- Beveland, werden herbenoemd de hee ren P. de Puller en P Oudkerk. Tot leden van de Nieuwjaarsoommis- siën werden benoemd: le 's H. Arends kerke J. de Ruiter, J, Smit Jzn., D. W. Lindenbergh, N. Otte, J Valkier en L. van Vcssem, te *s H.. Hendrikskinde ren P. de Putter, M. Vermeulc, A. G. Verburg, J Zandee; te Nieuwdorp J. J. de Jager, P Blok, C. Zandeej C Minderhoud, P. Geschiere, Joh San- dee, M. de Dreu, P. van den Dries, A. J. de Jager en I Dekker Jzn. Bij de rondvraag vraagt de heer De Vlieger, hoe ver de plannen van B en W. zijn gevorderd met betrekking lot de beplanting van den gedempten vaat- put te Nieuwdorp. De voorzilter zegt, dat deze beplanting eerst zal plaats hebben, als de in dezen put aange- voerden grond voldoende zal zijn ge- zelen. Tevens zal dan de ijzeren tuin om den voormaligen vaatput worden ver lengd. üft Zee u ws ch-VI aa nderen W. D. - fn de openbare sëhoof (e Zuid- zanae is Vrijdagavond Ten bate der schoollcinderen-reisvereeniging uitgevoerd de cantate „Een Lentedag" van J. Worp. De cantate werd uitgevoerd door 33 kinderen, terwijl 2 meisjes van 14 jaar de solo's zongen en begeleid werden door den pianist Cor Schijve uit Oost burg. De volle zaal met een aandachtig publiek was zeer voldaan door deze zeer goede uitvoering met duidelijke uitspraak van woorden en goede stemming. Zeer in den smaak van het publiek viel hel vioolspel der 4 kinderen uit het gezin van den heer Abr. Kotvis te Zuid- zande, terwijl de heer Schijve met één dier kinderen, zijn leerlinge, een quatre- mains speelde gedurende de pauze, (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad). KUNST EN WETENSCHAPPEN. ,.Als koelie vermomd naar T i b e t", door W„ M. Mac. Govern. Uitg. W. de Haan. Tibet is nog altijd het land van de geheimzinnigheid, door de twee ontzag lijke hinderpalen legen het bezoek vau dat land: de bijna niet toegankelijke Hymalajapassen en de ongelooflijk stren ge afwerende houding van regeering en volk. Zelfs een poging tot een bezoek in levensgevaarlijk. De militaire expe ditie van Younghusband in 1904 heeft even een kijk 'op het land gegeven, maar daarna is de poort weer dicht gegaan, en is hel even moeilijk als tevoren om tot Lhassa door te dringen. Een eerste poging van Mc. Govern om in 1921 met eenige anderen de reis te ondernemen is dan ook gestuit op een onverbiddelijke weigering. Toen heeft hij, die het besl vertrouwd was met de Ti- betaansche taal, het plan opgevat om alleen de reis te maken, vergezeld door slechts enkele bediendenn, warvan er één als raeesler optrad terwijl hij zelf zich vermomde als diens koelie En zoo is het ook gebeurd Na een tocht van groote moeilijkheden is hij door het ge bied der Sikkims en over den Hvmalaja getroykken naar Tibet, waar hij te twee voornaamste sleden Shigatse en Lhas sa heeft bezocht. En eerst toen heeft hjj zijn komst aan de overheid hekend ge maald. Met het gevolg dat hij er in alle stille, maar goedgunstig is toegelaten en zelfs een geheim onderhoud heeft gehad met den Dalai Lama. Maar hij heeft het toch ook moeten beleven dat de pries ters zijn aanwezigheid ontdekten, en een volksoproer legen hem op touw zetten. Van zijn reis heeft hij een massa wetenschappelijk materiaal over landen volk meegebracht, maar hij heeft op aandrang van anderen eerst een boek O, Phyllis, als je eens wist hoe ellendig ik 'J vind, je dingen te moeten zeggen, die voor je jeugd en 'je reinheid onbekend moesten blijvenen die niet met toegeeflijkheid door Je beoor deeld kunnen wordenEn toch moét ik spreken Mijn besluit was genomen.; ik zou niet aangedaan zijn. Ik had me voorge nomen, hoe bedroefd ik ook was, zonder blikken of blozen cn bijna ongedwongen, te berustenop mijn beurt zou ik waardig en trotsch zijn. Welke dingen? vroeg ik met oen op uiterlijk vertoon berekende kalmte Dat er een stouw in je leven is!J Dat weet ik al lang. tracht niet te zoeken door wie en hoe; je zoudt 't toch niet vindenIk haast me er aan toe le. voegen, dat ik trots mijn jeugd beter ben ingelicht dan je wenscht te gelooven, Willem en dat ik dezen toestand philo-» sophisch had aanvaardJe hield van die vrouw voor dat ik je verzocht had mijn echtgenoot te wordenJe hebt me je naam gegeven, uit goedheid; uit medelijden heb je me lot 'je genomen...! het was rechtvaardig, dat je geüegenhei'd haar bleef toebchooren Willem was nog al van. zijn stuk ge bracht, waarin ik een snood vermaak schepte. Je ziet dat je geen gewetensbezwa ren behoeft te hebben én kunt spreken zonder bang te zijn me verbaasd te doen te doen staan ,te beleedigen of ver driet te doen. geschreven over zijn persoonlijke erva ringen, dat thans bij W de Haan ook in het Nederlandsch is verschenen, in een bewerking van jhr. R. H. G. Nahuijs en versierd met lal van foto's onder weg door hem genomen. Dit reisverhaal is werkelijk wel een af zonderlijk boek waard. Wat hij ervaren heeft, is zoo bijzonder, dat het de aan dacht van een groote groep lezers zal vasthouden. Temeer omdat Mc. Govern het talent heelt in zijn beschrijving als terloops, maar toch zeer duidelijk een deel van zijn wetenschappelijke kennis op te nemen. Het is daardoor een boeiend boek geworden. En de waarde wordt ervan verlioogdi door het feit dat Tibet in 'de 'laat ste jaren, sedert het 't juk van China afwierp, zich gaal moderniseeren, wat van zeer groeien invloed kan zijn op de gebeurtenissen in Azië. „Een Kunstreis in de Tropen", door Jan Poor tenaar en G. Poortcnaar v. Vladeracke. W J. Thie- me Gie. Poortenaar heeft geschilderd aan het hof van den Soesoehanan te Djocjo- karta, en aan dat van den sultan van Soerakarta. Maar hij heeft bovendien een tweetal jaren Indië bereisd Java, Bali, Makassar, Sumatra Terecht merken de schrijvers van dit boek op, dat zij in fndië vertoefden onder omstandigheden, nog al afwijkende van die, waaronder de meeste reizigers Insulinde leerden kennen. En dat bracht van zelf de gedachte boven, daarvan een en ander vast te leggen. Het resultaat is dit lijvige boek, zeer onderhoudend en op vlotten toon ver halend van de ervaringen; niet diep gaand in studie van land en volk, maar interessant, doordat de dingen met kun- stenanrsoog bekeken worden Doch hel interessantste zijn wel de talrijke, fraai uitgevoerde illustraties, Mie naar schilderijen, waterverfschct- sen en teekeningen van Poortenaar. De eigenaardigste daarvan zijn wel die van de acteurs en actrices van Djocja en Solo. Er zit veel meer leven in die schilderijen dan in de doode l'oto's, die men tot nu toe daarvan zag. Voor de documentatie vau 't Javaansche tooneel, zijn deze afbeeldingen van veel waarde. Maar behalve aan die beide Javaan sche hoven heeft Poortenaar ook in andere deelen van Indië scherp waarge nomen. Van de Javaansche vulkanen heeft hij indrukwekkende teekeningen gemaakt Van Bali bracht hij mooie schetsen mee. Zeer levendig is de teekening van de schepen op het water bij Bandjermassin; en hel imposante der natuur op Sumatra komt krachtig uit in zijn teekeningen van den waterval en van het Toba-meer. En zooals reeds gezegd, wordt dat al les toegelicht door een onpretentieus reisverhaal. „W onderen der Oud heid". Uitg. Elsevier. De veertiende afl. brengt een lang' artikel van Myres over Athene in de dagen van zijn glorie, met veel afbeel dingen van wat er nog óver is. A. M. Scott vertelt van de kunstnijverheid der oude Wikingschepen. En T. A. Joyc van het wonderbaarlijke metselwerk in Z. Amerika achtergelaten door de Inca's. ONDERWIJS. De afd. Walcheren der Vereeniging van Dhr. onderwijzers vergaderde Zater dagmiddag le Middelburg. Na do gebruikelijke opening sprak dr A J. Hoorweg over de bestrijding van de T B C. als volksziekte, in verband met do school. De onderwijzer dient voldoen de kennis te hebben van hygiëne, daar hij de leerlingen ook opvoedt voor het le ven. Kan een groot deel der leerstof op schoot als ballast beschouwd worden, ze ker toch niet de kennis v;ui de voor naamste regels der gezondheidsleer en Maar hij was 't, die verbaasd en be- leedigd, zoo niet bedroefd, scheen. En met een onbestemd gebaar zei hij koel Goed dan, ik zal je gehoorzaam en zonder te veinzen, spreken. Er is, zooals je zegt, een vrouw in mijn leven.-, of juister gezegd, naast mijn leven Mijn verstandhouding lol haar bestond inderdaad vóór ons huwelijk.... Brieven die ik zal geven en die je, zooge naamd tusschen mijn papieren zult heb ben gevonden zvdlen duidelijk kunnen vaststelten, dat die verstandhouding sinds dien voortduurde en dat ik van af 't begin een ontrouw echtgenoot was - Je verzoek om echtscheiding zal op deze duidelijk omlijnde grief moeten berus ten ik zal er me niet eens tegen verdedigen Bij de rechtsvordering zXl ik ontbreken cn daar mijn onwaardig gedrag gemakkelijk zal zijn te bewijzen, zal de echtscheiding te mijnen nadeele worden uitgesproken Heel eenvoudig En zal de briefschrijfster 't goed vinden dat je haar brieven afstaat en daaraan ruchtbaarheid geeft? Hv zal niet eerder handelen, d^n door haar daartoe te zijn gemachtigd.™ Zij zal evenals de procureurs en alleh, die moeten weten dat we zijn overeen gekomen le scheiden, denken dat d,e re den daarvan gebrek aan -onderlinge over eenstemming van karakter is. Ik verzoek je echter wel te willen aannemen, dat indien ik niet zeker was dat die vergun ning tot publiceering van die zeer per li ierdoor ook niet de bestrijding der l b. c. als volksziekte. Deze toch is een ware volksziekte, die erger is dan andere gevreesde ziekten, zooals typhus, cholera, pest ca, daar deze laatstcn een korten tijd heerschen en de eerste blijft Zij eischt ook meer slachtoffers dan zelfs de groote wereldoorlog gedaan heeft. Ook brengt zij vaak groote stoffelijke ellende in de gezinnen Er kan dus niet genoeg tegen gestreden worden De uitkomst heeft reeds bewezen dat in sommige gevallen do t b c. niet alleen voorkomen, maar zelfs ook genezen kan worden. Geen enkele besmettelijke ziekte is erfelijk, ook niet de t. b. c Wol kan erfelijk zijn verschillende eigenschappen van 't lichaam, waardoor het weerstands vermogen minder is Er is dus wel erfe lijke geschiktheid De oorzaak der ziekte is het indringen van de t. b. c.-bacil in hol menschelijk lichaam. Dit kan geschie den bij inademing, bij opneming van spij zen en bij aanraking der huid. In alle lichaamsdeelen, kan de ziekte voorkomen, maar het meest in de longen De intreding der t. b. c -bacillen komt het meest voor op jeugdigen leeftijd (tot 14 jaar). In fabriekssteden zijn 90 pet. der kinderen aingetast, waar geen fabrie ken zijn ('t platteland) 60 pet Door't weerstandsvermogen wordt echter maar een vierde deel ziek en hiervan zijn er nog weinigen die er aan sterven. Toch zijn er in ons land jaarlijks nog 7 8000 menscheu die aan t.b.c. sterven In Zeeland circa 200. Dit aantal is betrek kelijk nog groot. Het is dus noodig dat er tegen gestreden, wordt met alle moge lijke middelen Min of meer uitvoerig bespreekt dr Hoorweg die middelen en wijst ook op de verkregen gunstige resultaten In het bijzonder staat hij stil bij de bestrijding der ziekte onder de schoolkinderen (schoolartsen, vacantiekolonies, boscli- scholen enz.) Niet alleen is een kind1, dat aan t. b. c. lijdt, gevaarlijk voor de school, maar ook de onderwijzer(es), die er aan lijdt. In Zwitserland en in Dene marken krijgen de laatsten wachtgeld. Den leerlingen dient bekend gemaakt te worden niet met de bijzouderheden der t. b. cmaar met de algemeene hy giënische begrippen, tot groot nut voor het latere leven. Door vele duidelijke heelden op het doek werd het gesprokene nader toege licht. Yele vragen uit de vergadering werd on beantwoord. Na de pauze en de afdoening van huis- liuidelijke zaken, hield dr. K. Huizinga een lezing over Franciscus van Assisi. Na de jeugd van dezen beschreven te hebben, bespreekt hij, hoe F. v. A. de wereld ingaat om in navolging van Chris tus, de liefde en de armoede te prediken. Vervolgens wordt de geestelijke toe stand in den tijd van F. v. A. (13de eeuw) geschetst en wordt besproken lo. Hoe stond Franciscus te midden van Gods schepping? 2o. Hoe was zijn ver houding tot de measchenwereld 3o Hoe stond Franciscus tegenover zijn God? Ten laatste werd betoogd, dat het op treden van F. v. A van groote beteekenis is geweest voor de kerk en voor het geestelijk leven, daar vele misstanden werden opgeruimd. Eenige vragen, werden door den spre ker beantwoord HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Werkloosheid. Bij ae Arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag als werkloos ingeschre ven 3 typografen, 6 grondw., 5 met selaars, 15 opperï., 19 schilders, 2 steenhouwers, 10 timmer!., 5 meubel makers, 2 stoffeerders, 11 kleermakers, 2 schoenm., 1 zadelmaker, 2 bankwer kers, 3 elecU(iciens, 2 smeden, 6 bak kers, 4 boerenarb., 7 winkelbed., lSkan- toorbed., 17 van andere groepen, 39 soonlijke correspondentie mij niet 'zon der 't geringste spoor van tegenzin, zou worden verleend, ik er zelfs niet aan zou hebben gedacht die vergunning te vra gen Ja ,dat is waarZulle een per soon behoeft niet bang te zijn voor een schandaaltje Laat ons liever zeggfen, dat zij geen vrees voor publiciteit heeftZe is tooneelspcelster en je weet dat de mo raal die ongeveer overal ten deele op conveutie berust van 't tooneel op een speciaal peil staatJe kunt overigens wel aannemen, dat in deze zaak het aanstoot gevende volkomen zal kunnen worden vermedenen d,e open baarheid tot een minimum teruggebracht Dat gaat bij "echtscheidingen, die bij on derling goedvinden plaats hebben, zeer gemakkelijkZoowel de procureurs als de rechters zijn het gauw onderling eens en alles gaal snel en stil in zijn weric Zulke vonnissen bij onderling, goedvinden ver'biedt de wet wel maar ziet ze door de vingers En aangezien ze door geen en kel debat worden voorafgegaan, zouden de nieuwsgierigen, die zich-daarop had den gespitst, juist op het psychologisch moment, waarop ze worden, voorgelezen, dat slechts zeer kort duurt en nog al moeilijk te voren is te bepalen present moeten zijn Op een zekeren dag wordt er in liet een of andere dagblad gemeld dat echtscheiding is uitgesproken op ver zoek van mevrouw Zoo en Zoo"en mijn heer Zoo en Zoo daarbij in 't ongelijk is met vakk. zonder bep. beroep, en '77 zonder vakkennis ongeschoolden,. Verder 13 wouwen w.o -4 winkeljnf- fr„ 1 kanloorbed.j 3 fwerkvreu 2 waschvr. voor wasch aan huis). Totaal 269. vorige weck 237 SPORT. T*u rakring Walcheren van hel Kon. Ned Gymn Verb. Zaterdagavond hield <ie Turnkring Walcheren van hel K. N. G V. zijn jaarvergadering in de zaal van den heer Vermeesch le Vlissingen, De voorzitter, de heer R. van Uoo, opende de goed bezochte vergadering en sprak er zijn wcugde over uit ver schillende oude gezichten te zien, om dat men de oudere leden niet missen kan. Maar ook vele nieuwe gezichten zijn aanwezig en ook dat verheugt, omdat de jongeren het meeste werk moeten doen voor de turnzaak. De kring heeft een jaar van hard werken achter zich en spr. brengt dank voor den steun, die bestuur en T. C. van de veree- nigingen hebben ondervonden en zegt Wat dit ook in het volgend jaar zoo moet zijn. Toch is cr iets dat minder prettig stemt en wel de weinige medewerking der autoriteiten. Zoo moest de kring in Vlissingen opkomen tegen de hoogo huur van het lokaal in de Willem III kazerne, doch zonder succes, niettegen staande den steun van den heer Van Bcnnekom in den raad Ook te Middel burg had men een moeilijkheid, toen in het gymnastieklokaal op de Groen markt electrische verlichting alleen kon worden verkregen als een der turners zich garant stelde voor een minimum verbruik van f 60 per jaar. Langzamerhand dienen alle autoritei ten doordrongen te worden van het groote nut van de turnzaak. Medegedeeld werd, dat de vereeniging te Hoek, die als proeflid bij den kring was aangesloten, wegens gebrek aan be langstelling ontbonden is Verder, dat de heer W, de Graaf, voorzitter van het gewest Zeeland, door een andere vergadering verhinderd was aanwezig te zijn. Aan hel door den secretaris, den heer A. Krijger, uitgebrachte verslag onl- leenen wij het volgende De kring lelde verleden jaar 9 ver- eenigingen en 2 proefleden, dit bedraagt thans 7 vereenigingen en 1 proeflid. Dit jaar bedankten do vereenigingen te Oost burg en Terneuzen als lid en het proef lid te Hoek werd ontbonden. Nieuwe vereenigingen traden niet toe. Het aantal leden daalde vau 13 4 dames en 148 heeren tot 85 dames en 130 heeren. Na meaedeelingcn over de gehouden, wedstrijden enz., die echter ook voor komen in het verslag van de T. C., dat wij hieronder vermelden sluit de se cretaris zijn verslag met dank aan de leden van de T Cwelke belangeloos met veel toewijding hun krachten heb ben gegeven aan de belangen van den lering en met de verwachting, dat het komende jaar zich weer zal kenmer ken in een opbloei van den kring. Dc penningmeester, de heer S. P. Willems, bracht daarna zijn verslag uit en gaf als middelen om den kring tot grooler bloei te brengen aan het werven van donaleurs en het geven van een uitvoering in den winter tegen ma tige entré. Als cijfers der rekening deel de spr. mede, dat ontvangen werd f99 05 en uitgegeven f 87.33, alzoo een goed slot \an f 11.72. Met de beste wenschen voor den kring eindigde de heer Wil lems zijn laatste verslag. Op voorstel van de kascommissie werd de rekening goedgekeurd en bracht de voorzilter dank aan secretaris en .penningmeester voor het uitgebrachte verslag. Tot het nazien van dc volgende reke ning werden aangewezen Achilles, Spar ta en V. T. V. Hierna bracht de secretaris der T. C., de heer P. J Sturm, zijn jaarverslag gesteld en daarmee is de zaak afge daan Je zult angstvallig behoed blijven tegen alles, wal aanstoot zou kunnen gevenwees daarvan volkomen over tuigd. Zal je me ook behoeden om voor bet oog der wereld te verschijnen als de povere figuur van een vrouw, die .arm in 't huwelijk getreden, haar man ver laat. zpodra een schitterender toekomst voor haar open staat?Van fijnge voeligheid gesproken! Je vergeet do grief, waarop je je. beroeptIndien iemand als povere figuur optreedt, dan ben ik het Hoe denk jc wel dat men. over een man oor deelt die onmiddellijk na een jonge, al lerliefste vrouw te hebben getrouwd, haar onder zulke omstandigheden be driegt om Hij viel zich zelf in de rede zijn st«m drukte vertwijfeling uit. En lijkt het je dan niet harcL dat vele menschen het recht zullen hebben je verkeerd le beoordeelen, Willem - Zekermaar ik weet dat ik het nog veel harder zou vinden als jij het recht meende te hebben me verkeerd to beoordeelen of als ik er tot1 zou komen zulk een verkeerd oordeel over me zelf uit te spreken Dat te dragen, zou me onmogelijk zijn. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5