BEURSX(VTEERING VAN HEDEN AMSTERDAM, 9 Nov (Slotkoers.) 6 pet. Nederland 1923 103; 6 pel. Ne derland 1922 105 vijf zestiende; 5 pet. Nederland 1918 101%; 4% pet. Neder land 1917 99; 21/8 pel Nedforfc. W>\Schuld 62%3 pet. do Oblig. 75; 3 pet. do. Certif. 73 dertien zestiende. Gert. Ned. Hand Mij. 142%A and. Ned. Ind Handelsb. 112%; Aand. Kolo niale Bank 177%; Koninkl Petrol. Aand 399 -101- Gecons. Hollandsche 176— 177; Cult. Mij. Vorstenlanden 153%—151%; Handelsv Amsterdam 585 5S9; Javasche Cultuur 317—319, Aand. Deli Maatsch. 405-108 Amsterd. Rubber 377%- -383. Ned. Amerik. Va.rt 63; Ned. Scheep- vaartunie 157%; Koninkl. HoII, Lloyd 41. Kon Ned Stoomb. Mij. 77%. Gouda A. 14%; Philips A. 395%; Jur- gens A. 122—121; Anaconda 105%—105; Steels 137, Erie 345/g—31%; Union Paci fic 111 dertien zestiende, Common Ma rine '11%; Prefered do. 37%Maxwell Gr. C. v. A. 6 vijftien zestiende; Maxwell Land Cert v Inc. Bonds 17 vijftien zes tiende. ProJ. 3 pet. Russen Obi. 18S0 3%; Consols 33/,. Markt sluit vast. Rubber prijshoudend. Wisselkoersen Londen cheque 12.01%; Berlijn 59.15% Parijs 9.87; Brussel 11.27i/aDollar Cable 2 48%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Nov. Hoogste barometerstand 760.3 le fsafjord. Laagste barometerstand: 737.5 te Karlsruhe. Verwachting van den avond van 9 tot den avond van 10 dezer Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende Noord-Westelijke tot Zuid-Wes telijke wind, zwaarbewolkt met ijjdelijke opklaring, waarschijnlijk nog regen- of sneeuwbuien, aanvankelijk kouder. Therraometerstand alhier 's morgens 9 uur 45 gr., 12 uur 46 gr., 3 uur 45 gr plaats gehad, dan zou men gaarne ver nemen wat de resultaten daarvan zijn geweest. Wederom werd op een zeer spoedige opruiming van dit wrak aan gedrongen. Men achtte het onverant woord daarmede te wachten, tot wellicht menschenlevens te betreuren zouden zijn. Expresse bestelling in het verkeer met Ned.Lndiê. Do directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend dat van brieven en andere stukken, postwissels en post pakketten in het wcdcrzijdsch verkeer met Nederlandsch-Indic voortaan expres se bestelling kan worden verlangd, Prinses Juliana, 7 Nov. v. Amsterdam n. Batavia. Polydorus, p. 7 Nov. Perim, Batavia n. Amsterdam. Kedoe 7 Nov, u.m, 9 u. v. Batavia te Rotterdam verwacht. Melampus 6 Nov. Batavia n. Suez, Madioen p. 6 Nov. Gibraltar, Rotter dam u Batavia. Kotti p 7 Nov. Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Rindjani p. 6 Nov. Perim, Rotterdam' n. Batavia. Simaloer, 5 Nov. v. Suez, Amsterdam u- Batavia. Singkep, 6 Nov. v. Liverpool, Bata via n. Amsterdam, Tjerimai 6 Nov. v. Colombo, Batavia n. Rotterdam. Kedoe, 7 Nov. n.m. te Rotterdam v>. Batavia. Koningin der Nederlanden 6 Nov. Singapore, Batavia n. Amsterdam. ltïïriTfrSta p. 5 Nov, 'Sagrès, "Batavia n. Amsterdam. Laertes, 6 Nov. te Port Said, Amster dam n. Tegal. Stoomvaartlijnen op Noord -Amerika, Veendam 9 Nov. v.m. te Plymouth verwacht, New-York n. Rotterdam. Spaarndam 6 Nov. n.m. v. Tampico, Rotterdam n. New-Orleans. Burgerdijk, 8 Nov. v. m. te Antwer pen, Rotterdam n. New-Orleans. Breedijk, 5 Nov. n.m. 5 it 31 m, 120 mijl Z. West v. Valentia, Rotterdam n. New-York. (Ingez. Med.) tos- en laadplaatsen te Draaibrug. Bij de Tweede Kamer, zooals reeds kort is gemeld, is ingekomen een wets ontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van het maken van een los- en laadplaats te Draaibrug. Sedert geruimen tijd, merkt Minister Bongacrts in de Memorie van Toelichting op, bestaat bij de Stoomtram-Maatschap pij Breskcns Mnldeghem behoefte aan een goederenem placement voor ont vangst. opslag en laden van beetwortelen bij Draaibrug, in do gemeente Aarden- burg. Door de directie van den Rijkswater staat werd tot heden, hoewel noode, toegestaan, dat in de bietencampagne de beetwortelen, welke niet onmiddellijk per tram konden worden vervoerd, tijdelijk langs de bennen ib de onmiddellijke na bijheid van den Rijksweg werden opge slagen. Deze ongewenschie toestand kan niet worden bestendigd Daarom wenscht de sloomtrammantschappij lor plaatse, een los- en laadplaats te maken, waar door het hinderlijke opslaan van beet wortelen in do bietencampagne langs den berm en in de onmiddellijke nabijheid van den Rijksweg achterwege kan blijven i Voorts is voor een behoorlijke uitvoering van den Iramdienst het ook noodzakelijk een verbinding tot stand te brengen van het emplacement mot de sporen naar de nieuwe locomotief- en rijtuigremise in verhand met den aanleg van <io tram lijn van Breskcns over Groede en Pad- zand naar Sluis. Voor de uitvoering van "bovenbedoel - de werken, waarvoor aan do maatschap pij vergunning is verleend, is toepassing van do Onteigeningswet noodig. Overeenkomstig de bepalingm dier wet hebben <le daarvoor noodige bescheiden in de gtn.eenie Aardenburg ter gelegen. Naar aanleiding van die ter inzage ligginp zijn geen bezwaren ingebracht, Ind Stoomvaartlijnen. Tabanan, p 7 Nov. Gibraltar, Rotter dam n. Java Haarlem 6 Nov. v.m. 10 u. 12 m. 110 mijl Z.West v. Land's End. Amsterdam n. Curacao. Patria 7 Nov vin. 6 u. v. Marseille, Java n. Rotterdam. Poseidon 7 Nov. te Amsterdam v. W. Indiê. NAGEKOMEN BERICHTEN. MARKTBERICHT. HULST, 9 Nov. 1925. Aanvoer klein Tarwe f 11.00—14.00, Rogge f 9.00, Gerst f 12.00, erwten f 14.00 Bruinen Boonen f 15.00. "SPANJE EN DUITSCHLAND. BERLIJN, 9 Nov. V.D. Aangezien een verlenging van het handelsverdrag tus- schen Spanje en Dultschland niet moge lijk bleek is de tarief oorlog tusschen bei de landen te middernacht uitgebroken. Spanje en Dultschland hebben tot den boycot besloten van alle respectieve im porten. SARRAIL NAAR FRANKRIJK TERUG. BERROET, 9 Nov. V.D. Generaal Sar- rail is voor zijn vertrek naar Frankrijk begroet door de presidenten der Syri sche staten, door den gouverneur groot Libanon en door afgevaardigden en buitenlandsche gezanten VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Zondag 8— 15 Nov. Vereen. „Voor de Kunst". Tentoonstelling leerwerk' van mej. Slager en foto's van beeldhouwwerken Dinsdag 10 Nov. Lezing m. lichtb. Nederl. Reisvereen. Spr. de heer G. K. A. Nonhebel. Schut tershof 8 uur. Dinsdag 10 Nov Bijeenk. afd. M'burg Insl voor Arb. ontwikkeling. Spr. de heer J Welleman, Krabben- dijke <3eh ..Vooruil", 8.15 u. Woensdag 11 Nov. Lezing Ver". I.eerl Mach. t. Koopv. Spreker dhr de Blécourt. Ambschool 8 15 uur. Donderdag 12 Nov. Lezing ds. W. A. B. ten Kate, Vlissingen, onderw. „Christus en de sociale nooden van onzen tijd" Bogardz. 8 u. Vrijdag 13 Nov. Jan v. Riemsdijk. Schouwburg. V r ij dag 13 Nov. Cursusvergadering pa ter Borromaeus de Greeve. - K. kerk 8% uur. Zaterdag 14 Nov. Uitvoering Mando line vereeniging „Sempre Avanli" Schuttershof. Zaterdag 14 Nov. Alg. verg. aandeelh. Z Voeder- en Kunstmeslhandel. St. Joris 11.30 uur. Maandag 16 Nov. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof dr. Th. J. Stomps, onderw„de Flora van Kaukasiê". Dinsdag 17 Nov. Wijdingsuur Vrijz. Herv L. St Pietcrslr. 8% u. Donderdag 19 Nov. Adolf Bouw meester, ,,de Optimisten'". Schouwen. Dinsdag 24 Nov. A. J. C. Pinksterfilm. Schouwburgbioscoop, 8 uur Woensdag 25 Nov. Groote. Repetitie Instrument. Ver. Concert- en Gehoorzaal LAATSTE BERICHTEN, VERDUISTERING DOOR EEN PROCU RATIEHOUDER. De 40-jarige procuratiehouder van de Mij. tot exploitatie van de Plantenboter- fabriek te Amsterdam, is heden ter be schikking van de Justitie gesteld, be schuldigd van verduistering van een be drag circa 136 duizend gulden, gepleegd in den loop der laatste 7 jaar. AUTO-ONGELUK. Na afloop van het avondfeest van de Amsterdamsche Pers begaven de twee bestuursleden van de jubileerende ver- eeniging, de heeren J. H. R, en C. J. S. zich met hun echtgenooten per auto naar huis. In de Lomanstraat te Amsterdam werd de chauffeur, naar hij later ver klaarde, tengevolge van de slechte ver lichting misleid, waardoor een der wie len den trottoirband raakte. Het stuur sloeg hem hierdoor uit de handen en de wagen kwam in aanraking met een boom. De beide journalisten liepen bei den vrij ernstige hoofdwonden op. In de nabijgelegen Valeriuskliniek werd een voorloopig verband gelegd, waarna het tweetal huiswaarts kon keeren. De da mes en den chauffeur kwamen met den schrik vrij. (De Crt.) BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 9 November. 3 uur. De beurshandel was niet bepaald om- vaugrijk. Bij de opening ging er In rub- berwaarden vrij veel om. Verschillende specialiteiten werden opnieuw op een verhoogd koerspeil afgedaan. Amsterdam rubbers liepen onder beurstijd iets terug. Voor olieaandeelen had zich een vaste stemming baan gebroken. Koninklijken kwamen weer ruimschoots boven 400. Geconsolidecrden avanceerden enkel© punten. Suikerfondscn waren niet veel veranderd, doch overigens niet slecht ge- disponeeerd. De suikerprijzen zoo goed als onversnderd. Maar het feit dat de Visp. laatstelijk zulke aanzienlijke ver- koopen van suiker uit oogst 1926 heeft kunnen bewerkstelligen heeft toch een aangenamen indruk gemaakt. Overigens niets bijzonders. Projl. 3 pel. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 9 Nov. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van Zaterdag. Londen, 12 04% (l2.043/g). Berlijn 0.5915% (0.5916). Parijs 9.87 (10.04.) Brussel 11.27% (11.27%). Zwitserland 17.90 (47.90). Weenen 0.3502Y2 (0.3505). Kopenhagen 61.85 61.82%). Stockholm 66.45 (66.45). Oslo 50.45 (50.50). New York 2 48 zeven zestiende (2.48 zeven zestiende). HAMBURG VOOR HET VERDRAG BERLIJN, 9 Nov. V.Dl De leidende persoon lijkhedeii van Hamburgsche koopmanskringen hebben zich den rijks kanselier meegedeeld, dat zij voor het verdrag van Locarno zijn. WAPENSTILSTANDSDAG. LONDEN, 9 Nov. V.D. De pelgrims tocht naar den cenotaaph in Whitehall door de betrekkingen en vrienden van soldaten, die gevallen zijn in den oorlog was het voornaamste kenmerk vau wa penstilstandsdag. Tijdens weekend waren reeds vele bloemstukken op den cenotaaf gelegd. Gisteren werd die bezocht door een groote menigte, en speciale kerk diensten werden gehouden in alle kerken ter herdenking van dezen dag. De voor bereidingen voor Woensdag gelijk die van de vorige jaren. De vraag naar toe gangskaarten voor den dienst in Albert Hall, was zoo groot, dat aan alle aan vragen niet kunuen worden voldaan. TRIBUNE INGESTORT. BORDEAUX, 9 Nov. V.D. -- Tijdens den voetbalwedstrijd is een tribune van het stadion ingestort, tengevolge van den hevigen wind. 30 personen werden ge wond, van wie 6 ernstig DE AFFAIRE MATAJ A-BIEDERMANN. WEENEN, 9 Nov. V.D. De com missie van onderzoek naar de affaire Mataja-Biedermann Bank heeft haar werkzaamheden beëindigd. Mataja gaf toe dat hij 20.000 Biedermann-aandeelen heeft ontvangen echter tegen betaling van 9000 dollar. Over de herkomst van dit bedrag wilde de minister zich niet uitlaten. In politieke kringen verluidt, dat Mataja na de zitting van den Vol kenbond in December zal aftreden, als minister van buitenlandsche zaken. DE REGEERING VAN CANADA. BERLIJN, 9 Nov. V.D. Alle bij de vorige verkiezingen verslagen Canadee- sche ministers zijn afgetreden. Er is een voorloopige regeering gevormd. BESPREKINGEN DOODGELOOPEN. SHANGHAI, 9 Nov. V.D. Uit Mochden wordt gemeld, dat de bespre kingen te Peking tusschen Tsjang tso Lin cn Feng zijn doodgeloopen. Kon. Militaire Academie. Het ligt in het voornemen van den minister van oorlog, in 1926 bij de Kou- Militaire Academie geen plaatsen open te stellen voor cadet voor liet leger te lande. Deze maatregel houdt verband met het voornemen, in den vervolge de a.s. beroeps-officieren te verkrijgen uit hen, die hetzij als reservist, hetzij als dienstplichtige den cursus aan een sicliool voor verlofsofficieren hebben gevolgd. LANDBOUW. Men meldt ons uit H o e d e k kerke, dat wegens den enormen toe voer van suikerbieten de leverantie voor t-enige dagen is stopgezet. Alleen voor de suikerfabriek te Sel- zaete liggen buiten het haventerrein thans reeds Tuim een millioen kilogram suikerbieten opgeslagen, zulks wegens gebrek aan voldoende scheepsruimte. Royal 3ct. totl o Imperial 2'/, ct. (Ingez. Med.) SPORT. Op het concours-hippique te Ber lijn is Nederland, vertegenwoordigd door ritmeester Labouchère met Gamin Copain, in den landenwedstrijd tweede geworden met slechts 1 punt verschil met Duitschland, dat de overwinning heeft behaald. Prins Hendrik heeft het concours met zijn tegenwoordigheid vereerd. Z. Nederland—L uxemburg 2—1. Het Zuidelijk elftal heeft Zondag te Luxemburg na een zwaren strijd van het Luxemburgsche gewonnen met 2—1 De Hollandsche gasten waren vóór den wedstrijd, zeer hartelijk ontvangen, o.a. met een officieele receptie ten stadhuize. waar de leider van hel elftal, de heer J. P. van Bel, van Vlissingen, den burgemeester met een rede in de Fran- sche taal heeft bedankt voor zijn wel komstgroet. Bij de lunch is de heer Van Bel bovendien gehuldigd door spe lers en supporters, vanwege het feit, dat hij voor den 25sten keer als spel leider van het Z. elftal optrad, onder aanbieding van een fraaie klok. Bij den feestmaaltijd 's avonds heeft de burgemeester van Luxemburg aan den leider ter eere hiervan de medaille van verdienste op de borst gespeld. BUITENLAND. LEGKH EN VLOOT. De „Telg," verneemt, dat binnen kort te verwachten is de benoeming tot generaal-majoor, commandant ecner di visie van den kolonel P. G. van Drunen, thans commandant van de IVe Infanterie Brigade te Arnhem. Officier van administratie lsle fcl. D. Kaan, geplaatst bij de marine-kazerne te Amsterdam, tevens belast met de be trekking van commies van aanneming der marine aldaar, wordt met ingang van 1 Dec. ter beschikking gesteld en vervangen door officier van administratie lste kl. F. A. Kuhn. PAINLEVÉ'S BELASTING VOORSTELLEN. De finantieele plannen van Painlevé zijn Vrijdag door den ministerraad goed gekeurd en in de commissie van finan ciën gebracht. Levens zijn zij gepubli ceerd. Zij berusten op het plan eener speciale belasting, die vooral den vorm aanneemt van een verhooging der in komstenbelasting. Die dus iederen Franschman treft. Een persoonlijke belasting zal ver' schuldigd zijn gedurende 14 jaar, per "jaar en per persoon. Vastgesteld op 20 fres. voor alle belastingplichlingen. Men verwacht hiervan een opbrengst van 200 millioen francs. Voorts is er een buitengewone be lasting op bebouwden eigendom. Twee wijzen van betaling worden aan de be lastingplichtigen aangeboden. Als de be lasting ineens gekweten wordt, zoo luidt een bepaling, bedraagt zij 1% maal de netto- opbrengst, die als basis dient voor de grondbelasting voor 1926. \Vordt zij in drie annuïteiten betaald, dan be draagt elke annuïteit 60 pet. van de netto-opbrengst, als zij in vier annuïtei ten wordt voldaan dan is zij gelijk aan 50 pet. hiervan. De belastingen zijn dezelfde voor de nieuwbebouwde eigendommen. Dan zal men voor de conimercieele-en industrieele ondernemingen als basis dei- belasting ucmea het gemiddeld bedrag van de winsten in den loop der laatste jaren. De belasting zal 50 pet. dezer ge middelde winsten zijn, als deze belasting ineens betaald wordt. Bij drie annuïtei ten, is zij 25 pet. 15 pet. van de opbrengst (betaling in 14 annuileiten) zal voor Fransche en buitenlandsche roerende goederen be taald moeten worden. De Staatsleeuingen zijn aan deze belasting onderworpeu, masr de 'bons met korten looptijd dan een jaar zijn er vrij van. De openbare en particuliere salarissen krijgen te betalen 3 pet. voor inkomens van 50.000 tot 100.000 frauds); 4 pet. voor die van 100.000 tot 200.000 fes.; 5 pet) v tor die boven 200 000 francs. Luxe goederen en niet rentcgevendet kapitalen zullen onderworpen zijn aan een belasting van 8 Jpct. Vrijgesteld zijn zij, wier onrocreude goederen geen grooter waarde hebben dan 50.000 francs. Men ziet hieruit, dat inderdaad, zoo veel mogelijk kleinere inkomens ge spaard zijn. Die betalen eigenlijk alleen de 20 fres. per persoon en per jaar, 14 jaar lang. Wal voor de groote gezinnen (maar die zijn er in Frankrijk niet of weinig) tocli weer op kan loopen. Evenzoo blijft de landbouw er buitenj als ook de kleine salarissen. Zoo zullen de socialisten wel geen bezwaar hebben voor te stemmen. Naast de belastingplannen is er dc-' amortisatickas, die duor een raad, van beheer beheerd zal worden. De inkom sten zullen worden gevormd uit: lo. de opbrengst van de uitgifte dpr verdedigiugsbons; 2o. budgelaire annuïteiten overeen komstig de gentelasten der schatkistbil- zelten, waarvan het bedrag eens en voor altijd vastgesteld wordt op 2 milliard; 630 millioen; 0 3o. de opbrengst van de door t^eze wet ingestelde nationale bijdrage; 4o. de opbrengst van den verkoop van huizen en paleizen, aau den staat loe- behoorende. Als „fonds de roulemcnt" zal de amor tisatiekas aan de Bonque de France- voorloopige voorschotten kunnen vragen waarvan het totaal niet de waarde djer inkomsten, die aan d.e amortisatiekas voor 1926 zijn toegewezen, zal kunnen overtreffen. Het maximumbedrag der bankbiljet ten-uitgifte zal, voorloopig, verhoogd moeten worden met een gelijk bedrag, als de voorschotten bedragen, welke door de Banque de France aan dje amortisatiekas gegeven worden De gouverneur van de Banque de Franoe zal gemachtigd kunnen worden een nieuwe overeenkomst aan te gaan, volgens welke deze instelling aan den staat een supplementair voorschot van 2% milliard zal toestaan. Daar de marge der bankbiljettenuit- gifte nog bijna 3 milliard bedraagt, ter wijl de voorschotten, die de bank ge machtigd is te geven, reeds bijna op gebruikt zijn, zal deze nieuwe verhooging der voorschotten geen nieuwe emissie van bankbiljetten tengevolge hebben. De bankbiljettenuitgifte wordt alleen ver hoogd door de voorschotten, te geven aan de amortisatiekas. Ze zijfl niet te best ontvangen, deze voorstellen, als men de Parijsche cor respondent van de Maasbode gelooven mag Men jaoemt Painlevé's optreden al rondweg een fiasco. Geen kijk op, dat de voorstellen in de Kamer eenige sympa thie zullen vinden, maar ook de financi- eele commissie wil er niets van weten. De socialisten noemen de ontwerpen onvoldoende uit psychologisch, econo misch en financieel oogpunt; zij willen de frank veilig stellen door de cautie en de garantie van alle vormen van pro ductie en rijkdom Ook de rechterzijde heeft critïek tegen de inflatie. In de financiëele commissie werd ten slotte een molie-AurioI aangenomen, die Ike inflatie afwijst en de vegeering vraagt zich door de socialistische ont werpen- te laten inspireeren. De beraadslagingen werden daarop tot heden verdaagd. De regeering zou he dennacht een nieuw ontwerp opstellen. DE STRIJD IN SYRIË De Daily Mail Seint uit Lausanne, dat door de Fransche regeeringen pogingen in hef werk worden gesteld om in con tact le komen met <le leiders van den Drusenstam, die in Svriê in opstand is gekomen tegen het Fransche bewind. Door bemiddeling van de vertegenwoor digers der Drusen, die zich momenteel in Zwitserland bevinden, heeft Frankrijk, naar gemeld wordt, voorstellen gedaan, waarvan er één is, dat een broeder van koning Feisal van Mesopotamia tot koning van Syrië zal worden uitgeroe pen Deze regeling is ter sprake gebracht tijdens bet bezoek van koning Feisal aan te Parijs aan Painlevé gebracht Ver nomen wordt, dat dit voorstel gesteund wordt door de Britsche regeering, aan gezien het den toestand van Mesopotamia zal cousolideeren- De Emir Chekib Ars- lan, de vroegere afgevaardigde der Dru sen le IConstantinopel en thans Waar nemer van het Palestijnsch-Arabisch con gres in den Volkenbond, heeft den cor respondent van de Daily Mail medege deeld, dat een dergelijk voorstel, tenzij 't wordt uitgevoerde niet volledige on afhankelijkheid onaannemelijk zal zijn voor de Svriërs, die bereid zijn liever te sterven dan te leven onder het hui dige bewiud. De Syriërs, voegde hij er aan toe, zijn bereid een regiem te aan vaarden, dal gebaseerd is op dat van Mesopotamië, en zijn tevens bereid Frankrijk maximum financicele en eco- nomische voorrechten te geven Het nationale hoofdkwartier van hel hulp comité van het nabije Oosten heeft bericht ontvangen dat de schoolgebouwen der Amerikaan sctie missie te Z. van Da mascus, en de kerken in brand zijn ge stoken, terwijl de Drusen de Syrische christenen verdreven hebben Gemeld wordt levens, dat de Britsche autoriteiten Palestina gesloten hebben voor de vluch telingen uit Syrië, tengevolge waarvan vele zich aan de grens verzamelen. BEKNOPTE MEDEDfiELINGEN. Uit Belgie. Onder voorbehoud wordlt gemeld; dat 't niet uitgesloten is, dat minister v. d. Velde a.s. Dinsdag bij dp heropening

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2