FFOILLETON. Aspirin- TWEEDE BLAD VAN DB VAN Maandag 2 Nov. 1925, No. 258. BINNENLAND. IN EN OM DE HOOFDSTAD. Van hel oudste en nieuwe Buiten-Gasthuis. CUV. Dat Amsterdam er een eigenaardige gemeenteraad op nahoudt, is in de*, lande genoeg bekend. Natuurlijk in deze zich noemde „democratische" lijden moe iten wij van 't meest democratische regee- ringscollege onder de gemeenteraden der groote Nederlandsche steden altijd, ver dacht zijn op, voor den buitenstaander,- vaak zonderling-lijkende gebeurtenissen, maar men zou althans mogen verwach ten dat de vijf-en-vëertig wijze mannen en vrouwen, die daar over het wel en wee der hoofdstad beslissen, ten min ste zullen welen, wat ze precies willen en dat schijnt af en toe, wanneer het over belangrijke aangelegenheden gaat, niet altijd het geval te wezen. Het is nu weder gebleken bij de behandeling dier plannen omtrent de uitbreiding van het .Wilhelmina-Gasthuis, dat vóór de oprichr ting daarvan toen het oude Pest- huys nog gasthuis was, het als zoodanig bekende Buiten-Gasthuis gin'g vervangen. AI sedert jaren, was men het er roe rend ever eens, dat er verandering moest komen, omdat Binnen- en Wilhel- mina-Gasthuizen niet meer voldeden aan de eischen, die men stellen mocht, sedert de medische faculteit der stedelijke uni versiteit de voornaamste in het land was geworden. Tal van klinieken waren be slist onvoldoende en daarom besloot men het Wilhelmina-Gasthuis op de daarom heen liggende terreinen zoodanig uit te breiden, dat men er zou krijgen een vol ledige academische inrichting van ge neeskundigen. Jaren lang zijn plannen ontworpen en beoordeeld door jlpslcun- digen ,door curatoren en medische pro fessoren der hpo'geschool, tot men ten' slotte kwam tot een groot plan, waar mede millioenen gemoeid zouden zijn; zooveel millioenen, dat het onder de hui dige tijdsomstandigheden niet geraden was 't dadelijk in zijn geheel uit te voeren, doch allereerst een kleiner plan af te wer ken waarin de bouw van enkele klinie ken begrepen was en waarvan de uil voe ring vermoedelijk vijf jaar zou vorderen, om daarna te zien. hoe verder het groote plan uit te voeren. Daarbij kwam ook aan de orde de vraag, hoè te handelen met het vroegerfef Buiten-Gasthuisgebouw, het oude Pest huys, hetwelk in de latere jaren als toe vluchtsoord voor onbehuisden had ge diend. De bedoeling zat voor het te be houden omdat het uit historisch oogpunt waard was te zullen blijven uit de han den der sloopers en hel had er alles van dat degenen, die vóór het bewaren van dit typisch bouwwerk geijverd had den, tevreden konden zijn. Immers, alle publieke lichamen, die hij het ontwer pen der nieuwe plannen betrokken wa ren geweest waren ten slotte lot over eenstemming gekomen over het uitvoeren van het kleine plan met behoud van het Pesthuys. Doch nu kwam de zaak eindelijk in den Raad en ,dïe deed weer iets zonder lings- hij ging mede met degenen, die zich daar angstig zaten te maken over de vraag of het groote plan wel ooit uit DE REISGENOOTE. Roman uit het Fransch ▼an GUY CHANTEPLEURE. Geautoriseerde vertaling van W. H. O. o 50). Maar ik, ik heb vertrouwen in je. Nauwelijks had ik met groote over tuiging die woorden gesproken, of ze schenen me onzinnig, 't Hielp Willem wat, of ik vertrouwen in hem heb, ik die nauwelijks weet wal een motor is! Gauw voegde ik er nog a^an toe En mijnheer Patsin ook! Hij lachte, terwijl hij met zijn warme voorhoofd zachtjes mijn koele handen streelde. Mijnheer Patajn «vertrouwt maai' al te veel op me. Hij denkt dat ik de goede God ben en in zes dagen de wereld heb geschapenZijn droomen reiken lot den hemelMaar als 't niet goed gaat, als hij begint te twijfelen en zich in 'l hoofd haalt, dat 't langer zou kunnen duren, een volmaakten vliegtuigmotor te vinden dan de wereld te scheppen clan is hij heelemaal onder waterveel dieper dan ik en ck.n denk ik soms dat hij zal Zeggen met cle heelc zaak niets meer te doen te willen hebben.... en dan loop ik maar weg, zooals vandaag.... gevoerd zou worden en nam een motie aan van het lid W. Polak, waarin B<. en W. werden uitgenoodigd dpn Raad voor stellen te doen Jot afbouw van het vol ledige plan. Heel duidelijk was het niet, tenzij de be doeling was dat na afbouw van het klei ne plan dadelijk met den verderen bouw zou worden voortgegaan. B. en W. vonden, het ook niet duidelijk, stelden daarom verdere "behandeling uit en in een vol gende zitting kwam uit, dat de bedoeling der voorstanders der motie was geweest, dat inderdaad het groote plan zou moe ten worden uitgewerkt, niet dadelijk in eens, doch geleidelijk. Maar nu kwam daarmede óók weder de kwestie van het oude Pesthuys op het tapijt. Moest dat nu voorloopig blij ven bestaan of moest dadelijk beslist worden over al of niet afbreken, omdat behoud ervan gedurende véle jaren d,e gemeente op duizenden zou komen te staan? Die vraag werd nu door de voor standers van afbraak van het Pesthuys" dadelijk aangegrepen om een pleidooi te houden voor afbraak en zij hebben het pleit gewonnen, tegenover degenen, die meenden, dat het tóch niet dadelijk noodzakelijk zou wezen den nieuwbouw juist te beginnen op de plaats, waar bet Pesthuys nu slaat, want; met 22 tegen 20 stemmen dus juist op het kantje af,, kregen zij hun zin. Vermodelijk heeft daartoe medegewerkt de slappe bestrij ding, die van de tafel van B. en W. te gen het afbraak-voorstel is gevoerd, men scheen daar eigenlijk ook-wel af te wil len van het oude gebouw, dat steeds veel geld aan onderhoud kost en dat immers juist een 'kwart eeuw geleden, ook reeds tot afbraak veroordeeld is geweest. Toen is het, door het krachtig optreden van wijlen Prof. Jan Velh en degenen, die het oude van Amsterdam zooveel moge lijk willen behouden en door de publieke opinie, die het toen Irrachtig steunde, van den dood door sloopershanden ge red. Zal het nu weder te redden zijn of zal het vonnis nu werkelijk voltrokken worden? Laat ons hopen dat het „de mocratische" Amsterdam zich wederom flink zal weren tegen den „democra- tischen" Raad en dezen zal nopen het zoo op hel randje of gevelde dood vonnis te herroepen en het Pesthuys in stand te houden. Want, waarom moet dat gebouw eigenlijk weg? Alles wat oud is künnen we nu een maal niet bewaren. Ik schaar mij vol strekt niet aan de zijde van hen, die te Amsterdam per se alles in stand willen houden, dat eeuwen heeft bestaan, zon der zich af te vragen of dat oude niet èrg leelijk is geworden en niet meer in onzen tijd past. Ik meen ook, dat er aan het moderne verkeer nu eenmaal geof ferd moet worden en dat de voorouders, die het oude bouwden, wanneer in hun tijd dergelijk verkeer geboren zou zijn, zeker zelven veel van hetgeen zij wroch ten, verwijderd of gewijzigd zouden heb ben. Maar kón men het oudc-lypische het historische bewaren, dan kchl ïk zulks plicht en in dit geval heeft het ver- keersvraagstuk er niets mede van doen. In 1900 stelden de toenmalige; mannen achter dc lange groene tafel aan den Raad voor het Pesthuys flf te breken „omdat de ratten da,ar ter plaatse een ge weldige. plaag waren geworden" en uit roeien van liet ongedierte alleen door afbraak mogelijk zou zijn". De Raad be steedde toen weinig woorden aan de kwestie en besloot „Weg: mét de rallen/" ergo: „Weg met het Pesthuys" Maai', ge lijk gezegd, toen is de aanval op het gebouw mislukt door de oppositie van buiten a'f liet Pesthuys bleef beslaap en de ratten zijn even goed verdelgd. Degenen, die het gebouw nu weg .wil len hebben, redeneeren, dat het inwendig reeds zooveel van zijn oudheidkundige beteekenis heeft verloren en dal dus al leen de gevel nog iets van vroeger dagen toont. Zonderlinge redeneering, wanl we hebben hier en elders van oude gebou wen, gelukkig, meer gevels waarachter het oorspronkelijke reeds sedert lang ver-: dwenen was, kunnen redden uit de han den der afbrekers. Patain is de man, die binnen enkele mi nuten van t eene uiterste tot t andere i vervalt, van licht tot duisteren wat een duster! Ik antwoordde hierop niets en Willem ging voort me over zijn moeilijkheden te ssprelcen. Onvoldoende kennis hebben van motoren voor vliegtuigen of andere motoren, was toch volstrekt geen be letsel voor me, niet waar? om te begrij pen wat 'me verteld werd van mijnheer Patain en diens „boven water" cn „on der water" karakter en ook niet om in te zien, hoe hinderlijk die ongelegen ko mende veranderingen van stemming van dat karakter voor mijn armen, hosten vriend konden zijn, juist op oogenblikken van strijd en vooral vïji twijfel. Ilc lag op mijn knieën, naast zijn fau teuil en 'l duurde vrij "lang, alvorens hij bemerkte, dat ilc die houding, die me zoo eigen is en die ik zoo gemakkelijk vind, had aangenomen. O, prinsesje riep hij uit. Jij op je kieën? Nu heb je cle rollen omgekeerd... stel je voor! Vroolijk sprong ik overeind. De rollen omgekeerd"' Reuzen-Bi- zuth, wat zeg je nu? Zou jij je dan zoo'tt onwaarschijnlijk iets kunnen voorstellen: een groot man als jij, op zijn knieën, voor een poppetje als ik? Hij schudde, glimlachende, zijn hoofd. Vind je dat zoo iets onwaarschijn lijks? Er zijn wel grootere mannen ge Het Pesthuys, waarover het nu'gpat, is niet het oudste van dien aard, dat Am sterdam gekend heeft. In de 16e en het begin der 17e eeuw heeft men achter eenvolgens dergelijke gebouwen gehad, eerst in de Nes, daarna aan den Nicu- wendijk, tot in 1630 de Regenten der gasthuizen het noodzakelijk achtten het pesthuis te obuwen buiten de veste, op het huidige terrein aan den toen nog genoemden Heiligenweg, thans tie Over toom Het stadsbestuur steunde- dit plan door aan Regenten daartoe bij fe dragen uit de stedelijke kas een bedrag van 21.0000 gulden, hetwelk voor die da gen zeker een belangrijke som was, thans zou men er niet veel mede kunnen doen om den bouw van een gesticht voor lij ders aan besmettelijke ziekten te sleuneu. Dat Pesthuys is in 1732 een prooi der vlammen geworden; dadelijk na die ramp is men met den herbouw jn de oorspron kelijke gedaante 'begonnen en liet 'is dit gebouw waarom het op dit oogenblik .gaat. Wae de situatie er van kent cn weet, welke mogelijkheden de terreinen om het hoofdgebouw van het Wilhelmi na-Gasthuis bieden; wie de geschiedenis van de nieuwe ziekenhuis-plannen tot op het huidige oogenblik gevolgd heeft, zal zich zeker afvragen, waarom dit brok van het oude Amsterdam ook zou moe ten vallen. De pas gehouden Historische 'tenloon- stelling der stad heeft in ruime m,ale ge toond, dat heel veel noodzakelijk nog meer, heelemaal niet noodzakelijk van het vroegere Amsterdam is verdwenen, zonder dat men er hl den regel goéd in geslaagd is er wat beters voor in de plaats le geven, waarom men dan ook verwachten mag, dat allereerst liet Ge nootschap „Amstèlodamum" zal doen hetgeen Prof. Veth, indien hij nog in leven ware, zeker wederom zou gedaan hebben: de Amsterdammers wakker ma ken om tegen te houden dit „onnoodig snood bedrijf. Wij wachten af, wat ge beuren "zal en welke de resultaten zullen wezen. Hoe het ook zij, met de genomen be slissing over de ziekenhuis-kwestie is in elk geval een belangrijke stap voor waarts gedaan naar liet afdoen eener zaak, die in ons hier al zooveel jaren b&- zig hield. Tot dusverre heeft men telkens en telkens weder in 't Binnen-Gasthuis en in 't Wilhelmina-Gasthuis veranderingen doen plaats liebhen die op den duur toch nooit volkomen konden voldoeu aan dc eischen, die de medische faculteit tbans stellen mag. Binnen vijf ja,ar dat tijd perk wordt voor het uitvoeren van hel kleinere plan noodig geacht zal veel deugelijks verkregen worden en het is vermoedelijk veel verstandiger, dal men niet dadelijk alles te gelijk gaat aanpak ken. De lijdensgeschiedenis van het niéuwe ziekenhuis te Leiden is zeker liet beste bewijs, dat het beter is niet in eens verder te willen springen "dan de stok lang is. We zitten nog niet ruim in onze millioenen cn er ïs op menig ander geliied ook nog genoeg te doen. Maar het oude Pesthuys moet men maar laten waar het is, althans in de eerste vijf jaren en dan kunnen we verder zien. SINA SANA. Uit Stad en Previsioie, Uit Middelburg, Dat er veel aan reclame wordt ge daan is begrijpelijk, ieder tracht zooveel mogelijk bekendheid aan zijn zaak te geven én dit op verschillende wijzen le bereiken. Een voor onze stad tot nu toe niet bekende wijze, is wel die thans wordt tdfegepast door de N.V. voorheen J. A. van Boven in dc Lange Noordslraat alhier. De directeur dezer zi-ak, de heer J. H. Vreeswijk, doet het door de lastste Zaterdagavonden in de étalage een voorstelling te geven met een ka mer bioscope en zoo werden er ook Za terdag weer ten aanschouwe van vele belangstellenden eenige films afgedraaid, o.a. van het Koninklijk bezoek, hcj1 weestalthans van veel meer betee kenis dan ik, die men zeer nederig heeft zien knielen voor heel kleine poppetjes- En als zoo'n poppetje dan lief is en me delijden toont, als 't geduldig en vrien delijk luistert naar de klaagliederen van den grooten, armen drommel, dan is 'l dubbel en dwars waard dat er voor wordt geknieldEn nu ga ik aan mijn werk I Ik liet hem echter nog niet gaan en eischte dat hij een kopje-thee zou blijven drinken. Niets dat een menscli, die zich wat mistroostig voelt, zoo opfleurten mijn Ceylonlhee is verrukkelijk; ik vind dal ze riekt naar bloemen, mooie, welrieken de bloemen, die Ik wel nooit zal leeren leenneu. 't Is wonderlijk.... als men ge dronken heeft, krijgt men helderder,, lich tere gedachten, waarvan meer leven uit gaat iets... ja, ik weet zelf niet waL... Je gedachten krijgen iets frisch, 't wor den wonderlijk gevleugelde gedachten.,., juist wat jij noodig hebt! Ga nu even zitten; 't is dadelijk klaar. Ik kan heel goed thee schenken't is bepaald een kunst! Dus moet ik me door jou laten be dienen? Natuurlijkvind je 't vervelend? In tegendeel; ik vrees dat ik 't zoo prettig vind, dat ik onverdraaglijk zal worden. Terwijl hij van mijn heerlijke Ihee en openluchtspel enz. in Augustus 1924. Wel hebben liet zijn ook elders gebruik te 'de films wat geleden, maar uit de uitroepen van het publiek, bleek, dat verschillende personen werden herkend. Nu wij pp deze bijzondere reclame de aandacht vestigen, is er een ongezoehte gelegenheid er tevens even op l© wijzen, dat de zaak, die zich vroeger alleen be paalde tot wjat lot den insruinenlenhandel behoort, een belangrijke uitbreiding heeft ondergaan door er den verkoop van alle soorten fototoestellen, vergrootingsappa- raten, en verdere artikelen voor ama teurfotografen aan le verbinden, ter wijl ook de voorraad in de ins trurnenten- afdeeling kon worden uitgebreid. Uit Zuid-Be vel and. Vrijdagmorgen vei'gaderde de raad van Rilland-Ba th voltallig. Aan de Oudercommissie le Bath wordt beschik- ki»g gegeven over een schoollokaal te Bath voor het demonstreeren van haar prajectielantaarnde heeren Butijü en Bruijnzeel legen. Ingekomen is bericht van Ged. Staten, waarbij kennis wordt gegeven dat het bedrag, groot f 1878.65, dat de Raad wei gerde op de begrooting te brengen, door hen op de begrooting is gebracht. Daarop heeft de beëediging plaats van den heer 0. M. van Boven als plaatsver vangend secretaris. M. a. s. wordt besloten tot conver teering van een drietal gcldleeniugen, aangegaan ten behoeve van liet gasbe drijf, en tot het aangaan van een geld- leening voor uitbreiding, groot f2000. B. cn W. stellen voor liet voorste lo kaal der Q. L. school le Rilland, dalC niet meer wordt gebruikt voor L. O.. ten behoeve van de vakcursussen te ver huren legen een vergoeding van f150 per jaar. Aangenonjen De heer Butijn wil geacht worden te hebben tegenge stemd. B. en W. komen met plannen tot reor ganisatie van de brandweer, die worden aanvaard. De heer v. d. Sande stelt de vraag of JBalli toch inderdaad over brandweermateriaal blijft beschikken. Deze vraag wordt toestemmend beant woord. De heer van Boven constateert met genoegen, dat de gedachte, destijds door hem voorgestaan, dat elke w,ijk zijn brandbluschmateriaal zou hebben, met dit voorstel wordt aanvaard, al zijn we er nog niet heelemaal. De voorz. merkt op dat het hier geen uitbreiding, maar vervanging betreft, daar Bath over een spuit beschikte. Machtiging wordt aan B. en W. verleend om de spuit te Bath te verkoopen. B. en W. stellen voor vast le stelleji ecu verordening tot regeling van hel ontslag aan onderwijzeressen aan dc O. L. scholen bij huwelijk en van leer krachten bij het bereiken vap den 65- jarigen leeftijd. De heer van Boven gaat met liet laatste deel der .verordening accoord, doch wenscht ten aanzien van het vcrleenen van ontslag aan de hu wende onderwijzeres geacht te worden le hebben tegengestemd. Bij de begrooting voor 1926 stellen B. en W. voor ten aanzien van de cur sussen voor dc rijpende jeugd, de be looning le brengen van fl.50 op f125 per uur. De heer Butijn zegt het altijd veel te veel tc hebben gevonden cn vindt fl genoeg. B. en W. achten deze verlaging te sterk, wildon geleidelijke verlaging en zullen, als de omstandig heden dat eischen, gaarne een volgend jaar overwegen of verdere verlaging ge- wenscht is. De heer Kalle zou het mini mum-aantal leerlingen van 12 op 6 wil len brengen. Dit wordt echter niet on dersteund, evenmin als een tweede voor- slel-Kallc om de subsidie per leerling toe te kennen. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen met de stem men van cle heeren Butijn, Bruijnzeel en Kalle tegen. B. en W. stellen voor de subsidies aan do bewaarscholen op liet voorheen be paalde bedrag fc handhaven, daar de jaarverslagen over een tc korten termijn gaan dan dat men het vraagstuk op- de van <ouds beroemde koekjes van, Anajïk zat te genieten, begon Willem over den Palsin-motor te praten én mij dien le verklaren, ten minste, voor zoo ver ik 't zou kunnen begrijpen, want mijn onwe tendheid op dat gebied is grenzeloos. Nu is alles weer verward in mijn herin neringik zou niet meer volledig alles wat ilc gehoord heb, kunnen herhalen. Maar toen legde hij T me zóó bolder en met zulke duidelijke woorden uit, dat ik, terwijl ik naar hem luisterde den in druk kreeg alles te begrijpen. Ilc bewon derde die schepping van 'zijn vindingrij ken geest die machine, die nog niet be slaat en welke hij mc trachtte te ver- verklaren. O, klein metalen ding, zoo fijn, kost baar ë'n mlachtig, even als die wonderba re kleinodiën, die tooverkrachtige voor werpen, waarover ilc me Voeger, loen ik mijn verhaaltjes las, zoo verbaasde, omdat hun magische kracht de uitver korenen der feeën, ridders en prinsessen, van de eene plaats van 't heelal naar 't andere kouden vervoeren, dwars door onbekende gebieden van de lichtende ruimte; klein, "wonderbaarlijk diug, daj zoo licht moet zijn om sneller en verder te kunnen vliegen door wind en storm dat alle onzichtbare en gevaarlijke moei lijkheden, die de luchtlagen bieden, moet kunnen trotseeren en dat zoo betrouw baar moet zijn, omdat er mensclienlevens aan worden toevertrouwdomdat ken ik niet meer! Ja, vroeger had ik vaak genoeg te lijden van die lichte kwalen als hoofdpijn, kiespijn, zenuw pijn, rheumatiek en derge lijke. Tegenwoordig echter is dat geheel uit; ik heb daar? voor een talisman, die ik steeds zal blijven waardeeren: tabletten Let op de oranje band. (Ing. Med.) nieuw reeds onder hel oog zou kunnen zj(?n. De heer Butijn is tegen subsidie de menschen zwemmen immers in hef geld. De lieer Bruijnzeel zou dan voor loopig maar geen subsidie willen geven als hel jaarverslag over 1925 er uoïj niet is. De heer v. d. Sande deelt mei© dat do opbrengst van den bazar bedoeld is voor liet vormen van een kapitaaltje teneinde over een eigen geitouw te kun nen beschikken. Hij is van oordeel dat, als de zaak eenmaal loopt, men in do toekomst zich zelf zou kunnen bedrui pen. Tegen de heeren Butijn en Bruijn zeel. De heer Butijn wenscht geacht te worden tegen de subsidie voor de vak cursussen te hebben gestemd en zegt, dat Rilland bij de meerdere uitgaven van den laatsten lijd zoo arm wordt als de mieren. D© voorz. deelt nog mee. dat de post voor wegovername door het Rijk. door B en W. overeenkomstig hun voorstel bijna in zijn geheel op de begroofinij is gebracht uit de gewone middelen, waardoor leening kon worden voorko men. De lieer Butijn is daar tegen j?n protesteert er tegen, dat men van boven af aan de gemeenten maar van alles oplegt. Er geschiedt veel onrecht in ons land. Aangenomen met do sïemmen dor heeren Butijn en Bruijnzeel tegen De post plaatselijke inkomstenbelas ting bleef gelijk. Bij den gemeenteraad van Ierse- ke was in de jongste vergadering o a. ingekomen een schrijven van mej. v. Da mme, dal zij 1 Dec. a.s. als gemeente vroedvrouw in dienst hoopt le treden. Van de Kroon was mcdcdeeling ont vangen, dat er te dezer plaatse 10 ver gunningen mogen zijn. De heer Oom, hoofd van school II, vroeg een Tost op de begrooting 192R te brengen lot aanschaffing van eenige werktuigen voor natuurkunde enz., daar vorige aanvragen niet zijn toegestaan. De voorzitter zegt, dat dc eerste aanvraag niet is toegestaanj daar het eene hoofd der school niet wenschelijk of noodig achtte wal het andere aanvroeg, en op de tweede aan vraag de inlichtingen van den inspecteur van 't onderwijs omtrent het aange vraagde (de maladordoos) niet gunstig waren. De heer Ossewaardc stelde er prijs op, dat het hoofd van school II ©enigszins tegemoet werd gekomen. De heer M. Mol wenschle stemming over de aangevraagde som van pl.m. f 30 Aan genomen met 10 voor, 1 tegen, tegen burgemeester J. Sinke. Op voorstel van B. en \V. werd aan kleine wonder le doen overgaan van iets, dat nog niet bestaat, lot iets tastbaars, was nog slechts één gelukkige gedachte noodig van dien grooten geest, van dsl buitengewone wezen, dal reeds zoo veel onbekend gebleven heldenda den had verricht en dat èens door een klein meisje den naam werd gegeven van Reuzen-Bizuth AI sprekende, herwon W(illein zijn zelf vertrouwen; wal hij zeide om mij te overtuigen, overtuigde hem zelf eii wond hem opZijn gelaal straalde van in telligentie cn vertrouwen.... en 'l was gedurende eenigen tijd, 't knapste, dal ik ooit had gezien O, riep ik uit, hoe kan je nog twij felen, Willem Zoeken, zooals jij doet, staat gelijk met a-inden! Hij zuchtte. Bijna, kindlief, bijnaVergeel je dat wreedo woordje, dat dadelijk mijn enthousiasme cloet bekoelen, dat kleine- technische moeilijkheid je, dat met me schijnt te spelen en me 'misleidt door zinsbegoochelingenof wel, dat me on oplosbaar lijkt Je zult alle moeilijkheden te boven komen, bevestigde ikHoe? dat weet ik nietPlotseling', denk ik, terwijl je 'l niet verwachtte. Misschien Hij glimlachte, 'alsof hij Aveor moed had gekregen. Nu ga ik heusch aan mijn werk

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5