Hoogkamer, v. JBennekom, Sorel en Hu- son. Het voorstel van B. en W. werd t. li. st. aangenomen. Getal scholen L. O. Het voorstel van B en W. inzake het nader regelen van het aantal open bare scholen, hun naam en hun plaat sing, werd verdedigd "door den "heer Lanasman, die op kwam legen Be üoov oiis destijds gemelde amendemen ten dor S. D. A. F. Wat betreft het aantal scholen, dit kan altijd weer ge wijzigd worden. Van de 7de klasse- school zullen de leerlingen kunnen kie zen lusschen Fransch en Engelsch De heer Van Hal verdedigt de ver schillende amendementen. Spr. meent, dal liet geven van handenarbeid aan 'alle scholen moet vastgelegd worden Spr. wil liever lezen Fransch of En gelsch als Fransch c n Engelsch. Het vastleggen van een maximum aantal leer lingen is ten zeerste gewenscht^' ge zien de mogelijke veranderingen in de verhoudingen in den raad. De heer Landsman zegt, dat de wet eischt, dat alle vakken waarin les wordt gegeven, worden genoemd en het leerplan kan dan nadere bepalingen ge ven. De S. D>. A. P. fractie trekt ten slotte haar amendementen in en wordt hel voorstel van B. en W,. aangenomen z. h. st. Dit gebeurt ook met het voorstel om „leider" en „onderwijzer" voor het per soneel der Handelsavondschool tc ver anderen in „directeur" en „leera^r". Kindervoeding. Burg. en Weth. hadden voorgesteld niet in te gaan op het voorstel van de S D.. A. Pers om de kindervoeding uit te breiden tot de kinderen derx voorberei dende scholen. De heer L i n d e ij e r zegt, dat al ver plicht de wet niet tot die uitbreiding, zij het ook niet verbiedt Spr. gaat de geschiedenis der Kinder voeding als gemeentelijken zorg nai en zegt dan, dat de leidsters der bewaar scholen niet de menschen zijn om ver zoeken tot B. en Wf. Ie richten. De schoolarts heeft juist alleen over de Nutsschool gerapporteerd, en deze school heeft leerlingen uit betere kringen. Nu heeft hij echter op de andere be waarscholen evenals op de lagere scho len ongeveer 5 pet. der leerlingen aan getroffen, die voor school voeding in aan merking komen. Het zijn de kinderen uit de zelfde gezinnen, waaruit de an dere kinderen reeds naar kindervoediug gaan. Armenzorg kan hier niet in voor zien. Spreker's idiaal is, dat alle arbei ders in eigen behoeften kunnen voor zien. Hier gaat het over de meuschen, die aan de grens staan van het paupe risme. De t. b. c. moet men bestrijden te beginnen met de kinderen. Groote finan- cieele bezwaren zijn er voor de gemeen te niet aan verbonden. De heer Harts ,acht hel principieel ongewenscht tot de uitbreiding tc ko men, op dezelfde gronden als bij de gast huis tarieven, men moet de overheids zorg niet te veel uitbreiden. De heer Huson meent, dat het kind thuis behoort en bovendien acht hij de financiën een bezwaar, gezien ook liet vele dat uoodig zal zijn voor den zieken zorg. De heer v. Oorschot begrijpt dit niet. Ziekenzorg is opheffen van leed, maar dit is ook het geval bij kinder voeding. Zeker de kinderen hooreu thuis maar dan moet men zorgen, dal de ouders genoeg verdienen om hun kin deren behoorlijk te voeden. Ieder moeder en vader houdt zijn kinderen liefst aan eigen tafel. Spr. doet een beroep op aller gevoel, en op het recht. Nimmer mag het kind het onschuldig slachtoffer worden van de maatschappelijke misstanden. De heer Andriessen meent dat er kinderen van kindervoeding profitecren, die er geen recht op hebben, maar wil toch voor het voorstel der S. D. A. P. stemmen. De heer Sorel geeft toe, dat leed moet worden verzacht, maar niet dooi de overheid, doch van particuliere zijde. Do heer Landsman meent, dat de kinderen van de bewaarscholen niet al leen naar Kindervoeding kunnen ko men. De voorzitter dringt op kortheid aan. De heer L i n d e ij e r zegt dat meer vergaderd moest worden en men niet op kortheid moest aandringen. Het is of B. en W. bang zijn voor vergaderen. Do v o o r z. zegt dat men de heerem gaarne bijeen ziet, maar in September was er werkelijk niets. De heer Linde ij er zegt, dat voor standers van bijzonder onderwijs toch ook gevochten hebben om aan de staats ruif te eten. Spr. is verbaasd, dat de heer Harts afwijkt van zijn parlijgenooten in andere colleges. Spr. meent dat de financiën niet zullen te niet gaan door zijn voorstel. Misbruik kan goed worden tegenge gaan. Men heëft hier reeds stappen ge daan op den weg van overheidszorg ten dezen opzichte. Ook de andere opgewor pen bezwaren trachtte spr. te weerleg gen en deed een beroep op den raad: zich goed de toestanden van de betrok kenen in te denken. De heer van Oorschot vraagt den heer Sorel nu eens goed te zeggen, waar om het particulier initiatief de voorkeur verdient. De lieer Sorel zegl dat de voorstan ders van het bijzonder onderwijs reeds medebetaalden voor het openbaar on derwijs en daarom gelijk recht eischten. De voorkeur voor het particulier initia tief komt voort uit de christelijke begin selen. Het voorstel-Berger wordt verworpen met 10 tegen 6 stemmen, die van de socialisten en den heer Andriessen. Gelden nieuwe 0hr. school. Het voorstel komt aan de orde om aan de Vereeniging tot bevordering van Ohr. onderwijs geen nieuwe school, doch de school aan de Joost de Moorstraat te geven. De heer vanOorschot wijst er o.a. op, dat in Juni j 1. wel degelijk is ge vraagd om ruimte in de school aan do Bouwen Ewoutstraat, en nu zegt men dit nooit te hebben gewild. Men past steeds toe de zuigpomp op de openbare scholen, die niet onchristelijk zijn en paedagö- gisch'de beste er wordt gekweekt naas tenliefde en de kinderen worden-er niet gekwetst in de gevoelens hunner ouders. Als er geen nieuwe school koml, zal. die in de Bouwen Ewoutstraat in gevaar komen. Een onderwijzer van de Chr. school heeft zelf gezegd, wij komen in de Bouwen Ewoutstraat". Spr. stelt de vraag waarom B. en W. met den directeur van gemeentewerken een bezoek aan die school brachten. De oudercommissies moeien volgens minister de Visser zooveel als school besturen zijn, en nu komen zij er fegen op uit die school' verdreven te worden De ouders hadden recht ontstemd te zijn, niet B. en W. Spr. citeert uit de notulen van een vergadering van de oudercommissie, dat de heer Landsman daar gezegd heeft, dat het plan heeft bestaan school K aan de Ver. voor Chr. onderwijs te geven, en daarvoor B. en W. de school bezochten. Het bleek toen dat de school niet ge schikt was. Spr. ziet hierin ook alle re den voor ongerustheid en als het bezoek geen plaatsing gold van een Chr. school, waarom het dan gebracht. Spr. zegt dat het bestuur van een bijzondere school recht heeft op te treden als men haar school uit een gebouw wil zetten, en eischt dit recht ook voor de ouders van een openbare school. De heer van B enne kom zegl, dat de R. It. nimmer zullen stemmen voor nieuwbouw zoolang er nog schoolgebou wen onbevolkt zijn. De heer Hoogkamer zet uiteen, dat de Chr. schoolvereeniging juist be hoefte heeft aan een school in een an der deel der stad, als in dat, waar de Joost de Moorstraal ligt. Spr. wil de kwestie aanhouden om nader te over leggen met het schoolbestuur. Spr. zegt, dat men niet kwalijk kan nemen als iemand ijvert voor zijn beginsel, voor de opvatting over het hoogste goed. Er is behoefte aan een Chr. school bij tuinstad en tuindorp, en dan is het goed een middenweg te zoeken De heer Sorel betreurt het ook, dat de school Joost de Moorstraat wordt aangewezen, stelt ook nader overleg voor en meent, dat de schoor Goosje Busken- straat geschikt is te maken. De heer Linde ij er zegt- Nu heeft rechts bezwaar tegen 20 minuten loo- pen voor kinderen eener bijz. scl maar verleden jaar niet tegen een uur voor die van een openbare school De heer Landsman geeft toe ge dacht te hebben aan verplaatsing der' 7de 7e klasseschool en men i s daarom alle sa men gaan kijken, qn toen heeft spr. verkaard in de oudercommissie dat de school niet verplaatst zou worden. Nieuw bouw is uitgesloten en daarom restten alleen de lokalen in de Joost de Moorstraat, de R. IC. scholen voor jon gens en meisjes liggen ook alle in een zelfde deel van de stad. Men kan voor de Chr. scholen de leerlinggen toch ver- deelen tusschen die in deifWagcnaarstraal en die in de Joost de Moorstraal. De heer Hoogkamer handhaaft zijn voorstel tot uitstel. De heer v. B enne kom zegt, dat het eerste plicht van Christelijke naastenlief de is een offer te brengen, en dit maal is het voor do schoolvereeniging geen groot offer. Spr. vreest voor de school aan de Goosje Buskenstraat omdat dan daar aan eok aan de openbare uit billijkheids- OQgpunt, verbeteringen zouden moeten worden aangebracht. De lieer v, O o rschot heeft niel ge zegd, dat er hier oneerlijke middelen zijn gebruikt om de kinderen naar de christelijke school te krijgen. De verklaring van den minister van onderwijs noemt spr. een zeer eerlijke en doet zijn eerbied voor den heer Landsman zeer stijgen. Bij spreker lolijft het bezwaar bestaan, dal de ouders in zulke zaken niets te zeggen hebben. Spr. is tegen uitstel van de beslissing. De heer Hoogkamer dringt nog maals op uitstel iaan. Als de Qpenbare school aan de Coosje Buskensstraat niel voldoet, verbaast liet spreker, dat niet reeds lang lot verbetering voorstellen zijn gedaan. Het voorstel-Hoogkamer lot uitstel werd verworpen met 12 legen 4 slem- men, die der hceren Hoogkamer, Huson, Sorel en Berger. Het voorstel van B. cn "W. werd aange nomen met 12 tegen .3 stemmen, die der heeren Sorel, Hoogkamer en Huson. (De heer Landsman was weg.) Werkverschaffing. De heer Berger stelde (ruim half zes) voor, de werkverschaffing te behan delen en het overige aan te houden tot volgende week. B. eu \V. gingen hiermede accoord en kwam nu het voorste] om in November de werkverschaffing weer in te voeren, aan de orde. De heer v. Oorschot wees er op, dat hij het niet wenschelijk acht dat arbeidersorganisaties met eigen werk- loosheidverzckering. gedwongen worden zich voor 31 December aan te sluiten bij den rijksdienst. De heer Linde ij e r zegt, dal dit moeilijk gaat voor de bouwvakarbeiders in de syndicalistische vereeniging, die niet soliede moet worden geacht; en reeds in Januari voor een leege kas zat. Trouwens die vcreenigiug heeft reeds tot aansluiting besloten.. De heer v. Oorschot vindt hel begrijpelijk, dat men zich aan de bepalin gen meende te moeten onderwerpen. De heer Berger meent, dat aanslui ting o. a. betere controle mogelijk maakt. Het voorstel van B. en W. werd z. h' st. aangenomen cn de vergadering tegen 6 uur verdaagd tot Vrijdag 6 Novemlier. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Int. Textiel Beurs Amsterdam. De officieele opening der Internati onale Textiel Beurs in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam is vastgesteld op Zaterdag 7 November e.s. ten 11 ure, 'terwijl vanaf 1 uur des n.m. de Beur?, toegankelijk zal zijn voor Handelaren. SPORT. Geen duivensoprt te T e r n e u z e n. In een op Woensdagavond door de be sturen van de vereenigingen van duiven- houders belegde openbare vergadering, trad in het „Hotel du Commerce" te Terneuzen als spreker op de heer H. J. Colsen, lid van den raad dier ge meente, jjie het besluit van den raad der vorige week, waarbij in de alge- meene politieverordening een verbod werd opgenomen duiven le laten uit vliegen, aan ernstige critiek onderwierp. Hij beweerde dat B. en W. bij liet in dienen van het voorstel hebben misleid, als zouden er vier klachten bij de Ge zondheidscommissie zijn ingekomen we gens verontreiniging van daken, daar er maar één klacht zou zijn, en tiie betrok ken duivenhouders door den 'loop van zijn hok te veranderen, de aanleiding der klacht kan opheffen. Hij protesteerde er tegen dat wegens dit feit de honder den liefhebbers der duivensport daar van afstand moeten doen. Indien een duif niet kan getraind worden en alleen mag uitvliegen voor wedstrijden, is hel duiven houden onmogelijk. Hij kwam ook op tégen de bewering dat de duiven zooveel nadeel zouden toebrengen aan hel land Een duif die men op het land had gebracht en daar laten eten, is ge slacht, waarna bij onderzoek in haar krop bleek dat zij 82 pet. onkruid had opgepikt. Zij is dus ook nuttig voor den landbouw. Het resultaat was dat in de zeer druk bezochte vergadering werd be sloten een verzoek tot den gemeenteraad te richten, het verbod alsnog in te trek ken of althans zoodanige maatregelen te treffen, dat de duivensport in de gemeente Temeuzen ook kan uitgeoefend worden. BUITENLAND. WEMBLEY'S EINDE. Wembley sluit heden, meldt de Telg. De hertog en hertogin van York zullen de sluitingsplechtigheid leiden van c-en tentoonstelling, die men wel is waar niet met vroegere wereldtentoonstellin gen kan vergelijken, omdat zij zich tot het Britsch Empire beperkte en dus noodzakelijk eenzijdig moest blijven, maar die toch in afmetingen wel het grootste mag heeten dat ooit op dit ge bied vertoond is. De tentoonstelling heeft twaalf mil- lioen pond sterling gekost en een belang rijk tekort opgeleverd. Een paar weken geleden werd nog gemeld, dat dit twee millioen pond zou bedragen, maar in elk geval moet het een zeer groot be drag zijn, en zullen de deelnemers aan het garantiefonds er voor moeten op draaien. De grootste inschrijver is de Staat, die 600.000 pond sterling garantie had gegeven, en er zal nog wel een le vendig debatje in het Lagerhuis komen vanwege deze strop op rekening van „John Citizen". De verlenging van_de tentoonstelling met een tweede jaar heeft te dezen op zichte geen redding gebracht. Op het Continent opgedane ervaringen met vroegere groote tentoonstellingen gaven ook geen reden om dit te verwachten, maar men is niet geneigd om veel waarde aan Continentale precedenten te hechten. Sommige enthousiasten schenen iets heel aparts te verwachten van het Britsche enthousiasme voor een zuiver- Britsche tentoonstelling. Er waren er zelfs, die voorspelden, dat het tweede jaar grooter bezoek zou brengen dan het eerste. Dit werd door de feiten vierkant gelogenstraft, want terwijl het tentoon stellingsjaar 1924 het tot zeventien mil lioen bezoekers bracht, beperkte 1925 zich tot elf millioen. Het totaal van 28 millioen is natuurlijk nog alleszins res pectabel, maar niemand kan ontkennen, dat de commercieele opzet van de ten toonstelling ver beneden de gestelde ver wachtingen is gebleven. Er is scherpe critiek van vele zijden geleverd op te groote royaliteit in den oorspronkelijken opzet van de Britsch Empire Exhibition. Overigens heeft men er hier uit kunnen leeren, dat de Continentale ervaringen niet verwerpelijk waren. Het Britsche publiek heeft zich hetzelfde getoond als dat in andere landen. Je kunt dergelijke dingen nu eenmaal niet forceeren, en er is een grens zelfs aan de macht der Re clame. Ten slotte geloof ik ook wel, dat men ingezien moet hebben, dat een we reldtentoonstelling ten slotte toch be langwekkender is dan een, die uitslui tend het Britsche Keizerrijk vertegen woordigt. Zelfs voor een Britsch publiek zou het gebouw van Frankrijk (bijvoor beeld) interessanter zijn dan dat van Australië of Canada, of Britsch-Indië, of Zuid-Afrika. Er is immers meer te zien, er is immers grooter variëteit en hooger ontwikkeling van moderne cultuur en techniek! Terwijl de leden van het waarborg fonds als zoodanig geen reden tot te vredenheid hebben, moet men overigens erkennen, dat de British Empire Exhibi tion wel aan haar doel heeft beantwoord. Blijkens gepubliceerde statistieken en „losse gegevens" heeft zij in zeer be langrijke mate bijgedragen tot de ont wikkeling van handelsrelaties tusschen de declen van het keizerrijk onderling. Zij heeft verder allerlei problemen, die deze relaties betreffen, verduidelijkt, en in sommige gevallen opgelost. Zij heeft ook een groot stuk opvoedkundigen ar beid verricht, voornamelijk ten voor- deele van de Britsche jeugd, die de ge legenheid heeft gekegen, om de moge lijkheden en den omvang van het Empire te beseffen, en gewaar te worden, hoe veel er nog kan groeien en bereikt wor den in deze Commonwealth of Nations, die een wonder van koloniale organisatie in de wereldgeschiedenis is. Deze dingen representeeren, in korte woorden, den winst- en verliesrekening van Wembley. Wellicht zal het binnen afzienbaren tijd nog eens gevolgd wor den door een wereldtentoonstelling, die het Britsche publiek gelegenheid zal ge ven tot een vergelijkende studie, waar uit het kan leeren, in welke opzichten het Empire meer en in welke opzichten het minder presteert dan de andere groote naties der wereld. Dat deze ver gelijkende studie achterwege moest blij ven bij een British Empire Exhibition, heeft het financieele resultaat der ten toonstelling ongetwijfeld in sterke mate beïnvloed. „The Empire's Shop Window" zou interessanter geweest zijn als de winkels van de concurrenten er naast gebouwd waren. Overigens zal Wembley een schoone herinnering achterlaten aan een groot- sche tentoonstelling, die ons veel moois en interessants heeft laten zien. Ingezonden Stukken. HET SINT JANSG ASTHULS OF BURGERGASTIIUIS TE AARDENBURG. Onder dezen naam koml te Aarden burg voor een inrichting, in wier regle ment van beheer als aard der instelling wordt genoemd: Een instelling van wel dadigheid, bedoeld bij art 2 litt d van de Armenwet van 1912, en die verder als doel stelt om „indien daarvan de wen- schelijkheid blijken mocht, op te nemen en te verplegen minvermogende ingezete nen der gemeente Aardenburg, onver schillig, welke hunne godsdienstige be lijdenis zij." Verder lezen we„Bovendien kun nen, wanneer Regenten oordeelen, dat de ruimte zulks toelaat, tegen vergoeding der verpleegkosten tijdelijk of blijvend worden opgenomen Ingezetenen der gemeente, die niet lot de minvermogendheden behooren. 2e. Personen in andere gemeenten woonachtig. In de allerlaatste plaats en als uitzon dering dus patiënten, uil andere plaatsen afkomstig. In de eerste plaats immers is het Burgergasthuis oen armeninstel- ling, bestemd voor de on- en minver mogende inwoners van Aardenburg En nu doet zich bij mij de vraag voor: Voldoet het Burgergasthuis aan die bestemming? Deze vraag moet, jammer genoeg, groolendeels ontkennend worden beant woord. Wat is toch het geval? In het begin van dit jaar heeft het be stuur der instelling reeds alle mogelijke moeite gedaan, om patiënten uit andere gemeenten te trekken. Eenige dokters uit Zeeuwsch Vlaanderen hadden sa men vergaderd en besloten him zieken naar de Aardenburgsche inrichting te transporleeren en het leek wel eenige weken lang, of dit gelukte. Immers een tiental patiënten builen de gemeente werden toen achtereenvolgens opgeno men, maar het duurde niet lang, of het aantal palienlcn slonk ras tot 1, 3, 2 soms 1 en de vier verpleegsters konden het werk met gemak af. De vorige week zijn weer de dokiers uit Z. .VI. te Oostburg ter vergadering uitgenoodigd, om den kwijnenden toe stand van het Burger Gasthuis (wat het aantal patiënten betreft; financieel staat de inrichting er schitterend voor) te be spreken en heeft het regentencollege dér instelling aan enkele belangstellende artsen gevraagd, welké verbeteringen in het Burger Gasthuis dienen aangebracht to worden, om meer patiënten van bui ten te kunnen betrekken. En nu is het juist dit, wat naar mijn meening den aard en het doel der instel ling steeds meer en meer in het gedrang brengt. Het Burger-Gasthuis is een Aarden burgsche Arinen-instelling en op de bo ven aangeduide wijze tracht men er een particulier ziekenhuis van te maken, wat nooit de bedoeling mag wezen En de vraag doet zich nu voor, of het de moeite loont deze inrichting te mo- derniseeren, waarvoor kapitalen uoodig zijn. Dit lijkt mij geldvermorsing. „Hel is de besmettelijke neiging, die zich geleidelijk uitbreidt in de kleinere plaatseu van Nederland, om ziekenhuizen in le richten, die ver boven de standing der betreffende gemeente uitrijzen en kosten en moeilijkheden meebrenejen, die niet in overeenstemming zijn met de voordcelen, die. dergelijke ziekenhuizen afwerpen, terwijl bovendien de verple ging in deze in verhouding lot de breed toegeruste ziekenhuizen der groole ste den natuurlijk toch nog primitief blijven de inrichtingen groote gevaren voor den patiënt met zich moet brengen." Aldus Dr. Ausems, een onzer bekendste Neder- landsche geneesheeren in het R. K. Art senblad. En als ziekenïnrichling heeft het Bur ger-Gasthuis gefaald. Wie immers denkt er aan zich in dié primitieve Ingerichte gebouwen te laten verplegen, terwijl er moderner ingerichte hospitalen te vinden zijn in Brugge, Oostburg. Middelburg en Vlissingen. Het is een onmogelijkheid, dal het Burger-Gasthuis tegen dergelijke ziekenhuizen zal kunnen concurreeren, ook al zou het zich geheel moderniseeren ten koste van het geld der ar men Aardenburg is geen centrum en zal* het ook nooit worden, hel geld aan verbetering, moderniseering ten koste ge legd, kan als weggesmeten worden be schouwd Veel verstandiger zou het zijn, de pa tiënten uit te besteden in een der ge noemde ziekeninrichtingen, het Burger- Gasthuis als zoodanig op te doeken en de' groote sommen, die nu jaarlijksch worden besteed aan exploitatiekosten (verpleegsters, huishouding enz té be steden voor het doel, waarvoor het geld is de on- en minvermogende zieken van Aardenburg Als er eens berekend wérd, wat iedere patient, die er verpleegd wordt, per dag kostte, ik vermoed dat ieder onbevoor oordeelde het dadelijk roerend eens mot me zou zijn. „Zoo kan het niel langer en hel is onbegrijpelijk, dat hier niet door hoogere autoriteiten wordt ingegrepen. Hieruit behoeft niet te volgen, dat de ge- heele instelling zou moeten verdwijnen. Voor noodgevallen zou ze kunnen blijven bestaan, een tweetal wijkverpleegsters zouden- aangesteld kjinnen worden, die dan tevens bij noodgevallen als ver pleegster dienst zouden kunnen doen. Het jaarlijksch inkomen der instelling pl m. f 20.000, zou dan besteed kunnen worden le om alle on- en minvermogenden gratis geneeskundige behandeling te ge ven 2e. om behoeftige patiënten, waar voor ziekenverpleging noodig is in een der hospitalen te Brugge, Oostburg of Vlissingen le besteden; 3e. om voor zoover noodig, de ouden van dagen, in de afdeeling oude mannen- en vrouwenhuis, een rustigen, genoege- lijken ouden dag te bezorgen. Dan zou de instelling, waarvan nu te weinig behoeftigen profiteeren, lot groo- ten zegen van Aardenburg strekken, waar nu persoonlijke belangen en ijdel- heden zulke kostbare consequenties na zich sleepen. 't Is le hopen, dat dit schrijven moge bijdragen, dat niet langer noodeloos ka pitaal aan de armen wordt onttrokken, sommen worden verslonden, die op bo ven aangegeven terrein zooveel beter, nuttiger en heilzamer konden aangewend worden. Over deze bezwaren, legen het Burger Gasthuis, hoop ik hel een anderen keer te hebben. G- P. H. WIJFFELS Regent Burger Gasthuis. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 27 tot en met 30 Oct. Onder trouwd P. Reijnierse 31 j. en A. M. Koole 30 j. M. Overwijk 24 j. en M L. de Tree 23 j. D. W. Groen 23 j. en W. J. Barentsen 23 j. P. Cijsouw 45 j. en J. L. Hanegraaf 43 j. Th. C. P. de Meuler 32 j. en T. F. Kuijs 25 j- P. A A. L. Pleijte 25 j. en J. P. de Jonge 21 j. Getrouwd: J. Goedbloed 26 j. en W. Joosse 23 j. Bevallen: P. M. Feij geb. Slimmen z. Vlissingen. Van 22 tot en met 28 Oct. Onder trouwd: H. Poppe 28 j. en F. Dekker 21 j. C. A. Lute 30 j. en W. v, Marion 26 jaar. Getrouwd: J. v. Eenennaam 25 j. en M. v. d. Kreke 25 j. C. J. Nieuwen- burg 22 j. en C. J. Polderman 21 j. Bevallen: J. J. Bijleveld geb. Bernard d. G. Bostelaar geb. de Ridder z. C. B. Plasse geb. Fjipse z. P. v. d. Putte geb. Koppejan z. C. J. Potters geb. Koopman d. G. v. Meenen geb. Tunderman z. C. J. M. Braat geb. Schümaker 2 zoons (tweel.) Overleden: E. le Bleu, vrouw van Th. de Jonge 72 j. D. J. Caljouw, vrouw van P. Bimmel 47 j. A. L. Eppen z. 3 maanden. Souburg. Van 21—29 Oct. Bevallen M. Hermes, eeb. Goedhart, z. J. Dellebekei -gjeb. Franse, d. W. Arendse, geb de Vis ser, z.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3