THERMOGENE TEGE" GRIEP naar een kloosterpoort, waarmee men op het kerkhof om liet Hoogekoor kwam. Toen de waterloop gedempt was is hel straatje bebouwd, en naar het eerste huis rechts (Langedelftkant) dat de „Oudevaer" (ooievaar) heet, eerst het Vogelstraatje genoemd. Toen Middelburg van het Spaansche juk bevrijd was en de Hervorming er triumfeerde, verlieten de Bisschop en zijn onderhebbenden de Abdij en kreeg deze een wereldsche bestemming. Zoo vinden we het gebouw tusschen het eerste torentje (hoe Notarishuis) en het tweede (Walcheren; eerst een pakhuis met bovenwoning: het huis „Tolen* liet tegenwoordige Hotel diende eerst tot woning aan Blois van Treslong, later aan den Admiraal van Nassau. Het groote huis tusschen het vierde en vijfde torentje was in 1593 hel loge ment van „mevrouwc de Princes.se"' (Louise de Coligny dat tusschen het vijfde en zesde torentje ..het huis Zie- rikzec", terwijl hel volgende stuk van het zesde tot zevende torentje langs de Burgt) „het huis Goes" heette Het acht ste torentje heeft gestaan raidden voor het huis van den C. d. K. Op een oude plaat van de Abdij is het nog te zien. Daar ziel men ook dat de monumentale pomp, die nu het midden van het plein versiert, toen meer naar den Zuid-Oost hoek stond. De kamers van het oude bisschopshuis (hel „Witte Werk", naar de witte arduinsteen vormden „het huis Vlissingen". terwijl het oude ablshuis het „huis Middelburg" was. „Het huis Vere" was het oude priors- en subpriors- huis. Die huizen werden naar de steden genoemd wier gedeputeerde er zijn ver blijf hieid. De Staten van Zeeland hadden hun vergaderzaal tusschen het Munlpoortje en het huis van den C d. K. Waar de Raad van Vlaanderen zijn zitting hield, vond ik niet vermeld, maar 't was ook in een der Abdijgebouwen; misschien wel in hel tweede deel van het huis van den t. d. K. Voor de oude Statenzaal bevond zich omstreeks 1860 nog een zuilengalerij, ongeveer als de Hceren- beurs, maar hooger Ze werd het Blauw- beursje genoemd en leidde met een ar- duinsteeneu trap naar de Statenzaal. De kruisgang om het Muntplein dateert van den aanvang der 16e eeuw Dat hier on der het Stadhouderlijk bewind de Zeeuw- sche munt was, geeft de naam te ken nen. Het tegenwoordig» gymnastiekgc- bouw was de groote Reefter en is in den Stadhouderlijken tijd tot Giethuis Vervormd, voor het zijn tegenwoordige bestemming had, werd het nog wel de kanongietcrij genoemd Dat de Balanspoort (de Nederpoorl) vroeger enkel rijpoort was, zullen de meeste bedaagden nog wel weten het voetgangerspoortje was dichtgemetseld en er vóór was een uitgebouwd trapje om op hel hooger gelegen er! te komen. De lokalen aan de andere zij der poort dien den wel als vergaderzaal van de keu ringscommissie voor de militie. Dan stond er bij het torentje een kraampje met eetwaren, koffie en jenever; want velen meenden toen nog, dat de laatste vooral niet mocht ontbreken, als er iets tailitairs gebeurde. Sommige miliciens, d)e maar krap den maat liaald,en, dronken zich expres een sluk in clen.kraag om kleiner te zijn en -afgekeurd te worden. Ook werden hierboven de examens voor onderwijzers afgenomen. Deze poort werd ook wel de Schulterspoort genoemd^ bmdat daarin de hoofdwacht der schut terij was bij een koninklijk bezoek. De poort over de Beurs dateert pas van 1592. Blijkens het opschrift S. P. Q M was zij een geschenk der regeering en hei volk van Middelburg. Het volk maakte er vau Spaansche Pokken Quel- len Middelburg Misschien wees dat wel op een ziekte door het Spaansche gar nizoen hier gebracht Zoo spreekt ons de Abdij van allerlei tijden eu personen; en gaat het U als mij, dan doet ze menigmaal een gevoel van kalmte en rust over U komen; niet wan neer ze de speelsche jeugd tot uitspan- ningslerrein strekt, maar wel wanneer daar op den vroegen Zondagmorgen Morks' Kapel stichtelijke muziek ten gehoore brengt. Dan komt in ons vaak de gedachte op waar is in heel de stad voor zulke muziek zulk een om geving te vinden? L. H. Dl KERKNIEUWS. Prof. Dr K. H. Roessingh. t Donderdag is, nadat hij in het Diaco- nessenhuis te Leiden een operatie had ondergaan, aldaar op 39-jarigen leeftijd overleden prof. dr. Karei Hendrik Roes singh, hoogleeraar in de theologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Het Vaderland schrijft onder meer: Een ontzettende slag heeft hiermede in het bijzonder de vrijzinnige godsdienstige gemeenschap getroffen. Nog geen 40"jaar was prof. Roessingh oud. Zijn ziekbed is pijnlijk geweest. De Woodbrookersbeweging, de Jeugd organisatie, het Internationale streven verliezen in hem een pionier en een lei der, die voorloopig niet is le vervangen. In 1886 uit een liberaal geslacht ge boren heeft Karei Hendrik Roessingh zeer sterk den terugslag gevoeld, die on vermijdelijk op het triomfante zelfbe wustzijn der „moderne vaderen" moest volgen. De tegenstroom, die in het mal contentisme en rechts modernisme een uiting vond, schonk bevrediging aan zijn gemoedsbehoefte. Reeds voodat hij zijn kortstondig ambt als waarnemend predikant bij de Remon- strantsche Gemeente te Doesburg had aanvaard en hij zijn theologische studie bekroond had met een zeer belangwek kend proefschrift heeft Roessingh door het stichten van de vereeniging Wood- brookers in Holland getracht de tegen stellingen tusschen de richtingen te over bruggen. Een half jaar slechts is Roessingh pre dikant geweest. Zijn in 1914 ook in boek vorm verschenen proefschrift over „De moderne thologie in Nederland" vestigde de aandacht op hem als beginselvast en stelselmatig theoloog, zoodat hij 27 Dec. 1914 als hoogleeraar in de encyclopaedie der godgeleerdheid, de geschiedenis der leer aangaande God en de zedekunde aan de universiteit te Leiden de gelegen heid erlangde ook zijn wetenschappelijke gaven ten algemeenen nutte te ontwik kelen. Hij was de bij uitstek geliefde docent voor hen, die zich te Leiden tot het pre dikantsambt kwamen voorbereiden. De vereering door de studenten sproot mede voort uit de innige wijze waarop hij met hun gemeenschap medeleefde. Doozen van 75 en 45 cent E13CQT HOLLA.HOSCHE YERPAIIIÏd. (Ingez. Med.) vierde kamer der rechtbank te Rotter dam. De levensloop van bekl is tamelijk avontuurlijk geweest. Zoo had hij zich tijdens de E L. T. A. aangeboden, om by de vliegdemonstraties met 'een pa rachute uit een der vliegmachines om laag le springen Toen echter het be slissende oogenblik aanbrak, durfde hij den sprong niet wagen, maar werd daar toe met geweld gedwongen Bekl.' achlte zichzelf sleeds sen miskend genie, be weerde met verschillende aanzienlijke personen zeer bevriend te zijn. Op het oogenblik, dat hij de vervalsching pleeg de, bevond hij zich in betrekkelijk ar moedige omstandigheden. Eisch 1 jaar en 3 maanden. Het naspel van het drama in de Schiestraat. Gisterenmiddag stonden voor de recht bank le Rotterdam terecht M. J. I>. en J. B„ de beide souteneurs, bij wier achtervolging in den nacht van 13 op 14 Juni door de Dclftsche- en Schiestraat d© molenaar Ambrosius door een nood- lottigen samenloop van omstandigheden om het leven is gekomen. De beide vrou wen G. de J. en J. v. G., die in verband met de berooving van den scheepska pitein J. H. in een gang aan den Schie- damschen singel, tot 2 jaar gevangenis straf zijn veroordeeld, hebben, naar men weet, de namen van de beide mannen, aan wie zjj al het geld, f 2256, hebben afgedragen, verraden, omdat zij ver moedden, dat de mannen geen geld meer wilden of "konden beschikbaar stellen voor een behandeling van haar zaak in hooger beroep, hetgeen ook niet is ge schied. Bekl ontkenden het geld le hebben aangenomen, de vrouwen hielden ech ter vol het gegeven te hebben. De officier van justitie, mr C. F. J. Gombault, eischte tegen ieder der man nen 3 jaar gevangenisstraf. Do beide verdedigers achtten bij de vrouwen wraakzucht in het spel en be pleitten vrijspraak. Uitspraak 5 November RECHTZAKEN. Tegen J. T. G, S., gewezen be diende bij de Ned. Ind. Handelsbank te 's-Gravenhage, die aan het hoofd stond van de couponafdeeling van die bank, is door de rechtbank één jaar gevange nisstraf geëischt wegens het door hem bij den kassier inleveren van coupon- rekeningen, welke hij valschelijk onder teekend had met den naam van me vrouw K. van W. Op deze manier had bekl. een bedrag van f 5000 weten mach tig te worden. Poging to tm oord o p z ij n'ni e i s j c Donderdag stond voor de Bossche rechtbank terecht A. C. J. B. te Eindho ven, beklaagd vaji poging tot moord op Wilhelmina B., zijn vroeger meisje. Het O. M. eischte 3 jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Poslwisselvervalsching In Augustus 1.1. zond A. M. K, thans handelsvcrtegenwoordiger, zichzelf een postwissel, groot f 1.05. Ilij veranderde dit cijfer en ging dit bedrag vervol gens len postkantore innen. Voor dit feit had hij zich te verantwoorden voor de GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. In de gisterenmiddag gehouden raads vergadering waren mej. Gasille en de heeren De Ridder en Wesseling afwezig. De voorzitter wenschte den heer M. Laernoes geluk met zijn herstel gezondheid en dankte den lieer Harts voor de wijze, waarop "hij het weihouder schap heeft waargenomen. De heer Laernoes dankte voor de woorden en de daarmede betoonde in stemming. De heer Landsman wenschte den burgemeester geluk met zijn herbenoe ming en hoopte, dat hij ook in de toe komst in het belang van de gemeente werkzaam zal kunnen zijn. De burgemeesler dankte voor deze woorden en verzekerde, dat hij sleeds met plezier dit ambt heeft waar genomen cn dit ook zal blijven doen* niettegenstaande hij voelt, dat men moei lijke tijden zal tegemoet gaan. Spr. hoopt le kunnen blijken werken aan de haven werken, die volgens zijn vaste meening Vlissingen tot bloei zullen brengen Spr. heeft steeds aangenaam met de wethouders eu de raadsleden samen gewerkt, en doet een herhaald beroep op aller vriendschap. In gek. stukken. Het adres van den Bouwkring werd in handen gesteld van B. en W. om advies, evenals dat van de bewoners van de Paul Krugerstraat en Verlcuijl Quakkelaarslraat om hunne woningen van electrisch lichl te voörzien. Naar aanleiding van een schrijven van het Destuur der vereeniging tot bevor dering van Chr. onderwijs,, kwam de heer L i n d e ij e r er tegen op, dat daar- wordt bestreden een sluk in Het Volk. Dat behoort bij de redactie van dat orgaan. Bij het ontslag van leden van de commissie van toezicht op het M. O., bepleitte de heer Linde ij er thans iemand van zijn richting daarin te be noemen. Bcnoem*inge n. De leden der va§te raadscommissies werden allen herbenoemd. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd benoemü de heer P. Platteeuw; tot lid der schoolcommissie L. O. de heer Jac Plouvier; en tot hoofd van den vervolgcursus voor jongens de heer - C. V/ijsveld. Tarieven Gasthuis. Aan de orde was het in de vorige raadsvergadering aangeTiouden voorstel tot wijziging van het tarief der kosten van opneming en verpleging in óei Gast huis, waartegenover door de S. D. A. P. een voorstel met verder gaande pro gressie was gesteld. kDe heer Berger zei, "flat het ge- heele voorstel is afgedwongen geworden door de georganiseerde arbeidersklas se, en zette aan 5e hand van cijfers uiteen, dat het voorstel zijner fractie be ter is, mede omdat men in het belang van den gezondheidstoestand het op nemen in het Gasthuis zoo groot mogertjl moet doen zijn. De heer Ilarts meent, gezien de tarieven bijv. te Amsterdam, niet met de S. D. A. P. te kunnen medegaan. Spr. waarschuwde er tegen alles te maken lot overheidszorg, wat den strijd voor hetere loonen en salarissen juist iu den weg staat. Wel zou spr. er voor voelen f900 in plaats van f800 als minimum inkomen te stellen om betaling te eischen. De heer Huson meent o.a., dat men hen die niet betalen kunnen, moet ver wijzen naar het Armbestuur. De heer v. Oorschot ontkent, dat ziekenzorg armenzorg moet zijn. Juist is de opdracht voor een ander tarief ge geven ,om armenzorg le voorkomen. Het tarief moet zoo zijn ,dat de arbeiders niet in armoede vervallen. Van f 16 in de week kan men geen ziekenverpleging betalen, en daarom is spreker voor liet voorstel der S. D. A. P. men moet door overheidszorgen de arbeiders ten deze te hulp komen. De heer Berger spreekt den heer Huson tegen, waar deze gezegd hpeft, dat er geen klachten zijn. Als men spreekt over armenzorg, dan wijst spr. op de f 1000, die de gemeente geeft voor een leerling van het Gymnasium te Middel burg. Amsterdam is goedkooper in hel levensonderhoud dan Vlissingen. Drie amendementen der S. D. A. Pt. kwamen nu in stemming. Hel eerste ieder vrij, die f1100 of minder verdient, wordt verworpen met 11 tegen 5 stemmen ,die der socialisten. Het tweede, de klassen .mtet f 300 te doen opklimmen tot f 2500 inkomen met f 200 tot f 3500 en met f 100 tot f 400, onderging het zelfde lot. Het derde, het inkomen der kinderen le doen mede te tellen voor een derde, ging den zélfden weg op. Het amendement-Harts f 900 als mi nimum, werd verworpen met 9 ..tegen 7 stemmen, die der socialisten en heeren Harts eu Hillinga. Het voorstel van B. en W. werd nu aangenomen z. h. st. Vergoeding Ohr. U. L. O Aan de orde is het voorstel van B. en W. om aan de Ver. 'voor Chr. U. L. O. f 1383.63 toe te kennen inplaats van de gevraagde f 3666.86 over 1923 toe te ken nen De heer Hoogkamer meent, dat de Vereeniging destijds door B. en W. op een dwaalspoor is gebracht, die haar toezegde, dat over geheel 1923 zou wor den vergoed. Op 16 December 1922 wis ten B. en W. dat zij hun woord niet gestand konden doen als niet direct tot aanstelling werd ovcTgegaan, en zij had den toen moeten waarschuwen. De vraag is voor spr. of volgens het artikel de Clir school niet twee jaar nog recht had op uitkecring nadat deze is ingegaan, ook al heeft het openbaar onderwijs niet zulk een kracht te veel Een uitspraak in hoogste instantie of er gelijktijdigheid moet zijn, is nog niet uitgemaakt Spr. wijst op een zelfde geval te En schedé, waar de raad een uitkeeriiiigl weigerde aan de R. K. school omdat de aanvrage te laat inkwam, doch Ged. Sta ten van Overijssel dit verwierp als for malisme; cn ook de Kroon bepaalde, dat de termijn niet op het betrokken artikel der wet van toepassing is. Spr. zegt een fout, een vergissing, een nalatigheid, be gaan door B. en W„ kan thans worden goedgemaakt met laatstbedoeld Kon. be sluit als steun. De voorz. zegt, dat de gegeven in lichtingen volkomen juist waren, en dat geen toezegingen zij 'gedan. De heer Hoogkamer zet nader uiteen, dat volgens de hem gegeven in lichtingen z. i. het schoolbestuur in zijn recht was. Het is de dupe. geworden van erkeerde inlichtingen. De heer Harts zegt, dat toen de in lichtingen in Juni 1922 gegeven weder een boventallige leerkracht bij het open baar onderwijs was, maar dat was op 1 Sept. niet meer het geval. Er is dus geen gelijktijdigheid geweest omdat bij de Chr. schopl' eerst op 1 Januari 1923 een leer kracht meer werd aangesteld. De heer Berger meent, dat ieder geacht wordt de wet te kennen, het schoolbestuur scheen haar niet te ken nen. Men kan B. en W. toch niet ver antwoordelijk stellen voor veranderingen, aangebracht na gegeven inlichtingen. Het was een ruime opvatting van Ged Staten van Overijssel en den Minister om op het punt van administratief recht niet te scherp te stellen, maar hier gaat het om materieel recht. Duidelijk wordt de gelijktijdigheid geëischt en dan nog 2 jaar daarna. Als het schoolbestuur zich beroept op een vorm uit het verleden* dan is hel tegen de wet in. De heer Van Bennekom ontkent, dat B. en W. schuld hebben, maar be grijpt niet, dat B. en "W. nu toch willen uitkeeren over 1 Sept.—31 Dec. 1923, toen het openbaar onderwijs geen bo ventallige leerkracht had. De heer Landsman is het volkomen eens met den voorzitter en de heeren Harts en Berger, dat B. en W. geen schuld treft. De Chr. school had op 1 Jan, 1923, geen recht meer een bo ventallige kracht in dienst te laten tre den. Bestuur en hoofd der school moe ten op de hoogte zijn van de interpre tatie van de wet. Er staat duidelijk, dat aan het openbaar onderwijs een boven tallige leerkracht moet werkzaam z ij n en niet: geweest zijn, en bij dit laatste geval gelden de twee jaren daarna niet meer. Als er geen verschil van meening was tusschen B. en W. én den Mi nister over den datum van aanvang van den cursus in 1923 aan de openbare U.L.O. school, dan zou de 'Chr. school heelemaat geen recht hebben op vergoe ding. Na repliek van den heer Hoogkamer werd het voorstel-Hoogkamer, heel het jaar uitkeeren, verworpen met 11 tegen 5 stemmen, die der heeren Barentsen, te lachen en ik lachte ook en toen gingen we ontbijten De chocolade was wel wat koud geworden, maar ik voelde me op gewekt en Willem keek weer vriendelijk - Als je het prettig vindt, dan zal ik voortaan eiken morgen samen met je Qnlbijten, Willem - Maar kindlief, ik ontbijt om half acht oj) z'n laatst Wal doet dat er toe''1Natuurlijk ben ik dan nog niet klaar met mijn toi letmaar ik verschijn dan, zooals ik au ben en zooals toen. Nu zou juffrouw Arguin niet meer het recht heb ben zich te ergeren Zou je het prettig vinden als ik altijd samen met je ont beet? - Natuurlijk wel maar ik zou het niet prettig vinden verandering in je ge woonten te brengen Ik moest lachen. Ik geloof eer dal ik jouw gewoonten wat verstoor. Iu den loop van den dag zijn we bij mevrouw Pataiu geweest een verplich te nieuwjaarsvisite Toen we binnenkwa men, riep mijnheer Patain uit Daar is het verliefde paartje! Kcrjean trok 't zelfde koddige gezicht, dat liij, onbewust, in dergelijke gevallen altijd trekt Ik geloof dat ik de eenigfï ben, die dat,gezicht opmerkt, 't is niet te beschrijven en hel drukt niet jets bepaalds uit, zelfs niet voor mij Wat ik wel kan constateeren is de overeen stemming. die er bestaat tusschen ge volg en oorzaak. Bovendien geloof ik dat, al waren we werkelijk een verliefd paartje geweest, Willem het toch ergvervelend zou heb ben gevonden, dit zoo te hooren verkon digen. De Patains waren allerliefst en hielden ons bij zich te dineerenIk geloof dat mijnheer George Patain veel van Willem houdt en hem naar waarde weet te schat ten. Hij heeft hem tegenover mij der mate geroemd en te recht - wat be treft zijn intelligentie en zijn karakter, dat ik er zeer troléch op was cn dat het me zelfs wat ontroerde. Aan 't eind van het diner zei hij, lachende: U hebt hem me ontstolen, me vrouwtje! Ik had hem in petto willen houden voor mijn dochter. (Zijn dochter is negen jaar). Maar omdat mijn vriend Kcrjean op deze manier tien jaar eerder een zeer gelukkig man is geworden en odk omdat er van u zoo heel veel beko ring uitgaat, vergeef ik u. Wal zou ik graag willen dat ICerjean een heel gelukkig man was V, 17 Januari. - Van morgen zei Willem, toen hij weg ging Ik kom legen vier uur thuis om le werkenje bent dan natuurlijk uit, maar wil je zoo vriendelijk zijn er voor te- zorgen, dat er in mijn werkkamer vuur wordt aangelegd? Hij weet best dat Anaïk liet vuur wel zal aanleggen, ook zonder dal ik er voor zorg, dat het gebeurt, maar hij .weet ook dat ik het prettig vind me een air te geven van gewichtigheid én dat ik der gelijke opdrachten zeer vleiend vind Ik ben niet uitgegaan. Ik heb voor het eerst mijn mooie japon voor in-huis aangetrokken, die mijn nieuwe naaister ik sla racer eu meer verstomd haar lage prijzen kort geleden voor me gemaakt heeft, een heel eenvoudige japon van.wil laken, alleen met wat zwanendons en Yenetiaansche kant op gemaakt. Twintig minuten vóór vieren hoorde ik het geluid van een sleutel, toen van een deur en toen van den stap, dien ik ken Willem liep dadelijk door naar zijn werkkamer; toen kwam hij tot bij t salon, waar ik aan mijn werktafeltje zal te borduren. Een groot vuur knet terde in den haard. De lampen brandden al en het door lichtgekleurde kapjes getemperde licht gleed harmonieus over alles heen. Mijn bloemen, viooltjes van vandaag, niets dan viooltjes, verspreid den door de warmte nog meei dail anders hun heerlijke geur in de kamer. De meubels schenen sinds ik ook hun gpwoonten verstoord had aan mij te heb ben gewend, evenals Jap, die op een kussen aan mijn voeten lag te slapen eu me van tjjd tot tijd een blik voT liefde toewierp Op een tafeltje zong de Hollandsche waterketel, een van mijn verworven bezittingen, heel zacht haar liedje, dicht bij den trekpot. Buiten blies de koude wintcrwind, die. trots de goed gesloten gordijnen, toch hoorbaar was, juist genoeg om des te meer de kalme rust en dc lauwe warmte in huis te waardeeren. Binnenkomende, riep Willem uit. Wat is 't hier heerlijk! Toen keek hij rond en zei. Maar 't is hier een paradijsje!... wat is alles mooi Ik kwam in verzoeking te zeggen: „Dus je erkent dat het salon zóó toch beter is", maar ik heb de gewoonte om be scheiden te genieten van mijn over winningen En mijn vriend voegde er aan toe Jij vooral, PhylekeIk ben, blij je in het wit te zienen ik ben vóó alles blij te zien dat je thuis bent Ik dacht dal je zou zijn uitgegaan... Ik vind het heel prettig dat je thuiis bent! Hij ging bij 't vuur zitten en ik stond vóór hem;, hij nam)mijn handen en legde er zijn voorhoofd tegen en toen zei hij, als in weerwil van zich zelf, heel zacht Ik kwam zoo moedeloos thufc Moedeloos, jij, Willem1? Ja zeker, ik!. Hij glimlachte om mijn verbazing. Geloof je niet dat ik, even als an dere, menschen, mijn moeilijke oogenblik- lcen heb Je hebt er zéker wel eens over hooren spreken trouwens, men heeft er ge noeg over gesproken! Patain denkt over niets anders dan ons droombeeld den Patsin-motorWe zoeken beiden, ik vooral en al zoo lang. Enbijna heb ik 't gevonden, Phylekemaar juist dat bijna is een gansche wereld, een wereld vol duisternis. Een Pata-in-motor mijn motor kan gemaakt worden, hij is zoo goed als klaar.... en toch^... zal ik mis schien grijze haren hebben, voor dat dit „bijna" is gevonden lik heb eens een Chineesfeh spreekwoord" gelezen J5Wan neer men tien schreden moet doen, dan iss men bij de negende op de helft van den af te leggen weg". Er zijn dagen dal ik de zaait helder vóór me zie... 't is of een zwalt schijnsel me leidt... ik volgt 't... T sleept me mee ten ik denk t doel te hebben bereiktMaar dan zie ik plot seling dajt 't zwakke schijnsel eea dwaal lichtje is geweest, dat me op listige wijze heeft misleid en ik moet v.an voren asn beginnen... wat ik dan ook doe.... Som!s is 't Ine, of mijn hoofd zal harsten- dat gevoel heb ik vandaag en dan verlies ik, al beken ik 'l me zelf niet, al mijn vertrouwen in het eindresultaat. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2