MjÉlorphe (oral FEUILLETON o IJ VOEGSEL MAN DE Vrijdag 23 Oct. is;/ no. 2.50 EEN MERKWAARDIl RAADSDEBAT. Wie hadden wel gdCjk. toen we onlangs naar aanleiding van/cle salarisinterpella tie in de Kamer opmerkten, dal dit on derwerp nog steeds geprikkeldheid brengt. Toen Woensdag in' den Middetburg- schen Raad een, de salarissen beroerend voorstel kwain, zoo mak als maar eenigs- zins denkbaar is n.l. een verhaal van pensioensbijdrage van nieuw a an te stellen -gemeentcjpersoneel is daar twee uur achtereen principieel over gesproken ,en i s ten slotte het voorstel op hel nippertje aangenomen, meit 9te gen 8 stemmen dank zij het ook al merkwaardige feit ,dal de socialistische wethouder zich tegenover zijn eigen raadsfractie stelde en vóór stemde. Dat was net de slem die den c^oorslaggai. Misschien zal die eene stem ook ergens anders n.l. bij den Vrijheidsbond waar van het lid de heer Bosman bij het de bat den indruk gaf dat hij ertegen was* vanwege de inconsequentie om de ver laging niet over de heele lijn toe te passen, waar hij trouwens ook tegen was ,en die toch vóór stemde. Maar het meeste verbaast het ons. dat het voorstel van B. en W. zulk een. breed opgezette bestrijding ondervond» Het vrjjje pensioen is nog een erfenis uit de na-oorlogsche dagen, uit den Lijd1 toen men meende dat alles kon, dat Rijk en gemeente in gulheid wedijverden door een vrijstelling der pensioenen voor het overheidspersoneel naüst de salaris- verhoogingen. Het Rijk is daar na enkele jaren op terug móeten komen. Het had er geen geld voor en trok we,er 8Va' pet. al. De gemeenten ,die, er iets gunstiger voor stonden deden het nog niet alle,. Ook Middelburg niet. Maar B, en W; voelden dat er toch iets gebeuren moest, ,en legden in Maart j.l. aan de Commissie van Georganiseerd overleg e,en voorstel voor lot verhaal ook van 8»/a pet. vóór pensioenbijdrage van nieuw aan te stellen personeel. Het huidige perso neel bleef er dus buiten. Die Com missie van G. O. vereenigde zich ermee, en 'l ging naai- den Raad. In de toelichting tot dat voorstel bo men zeer interessante cijfers voor. B. en W-. geven daarin n.l. een verge lijking van de loonen bij' de gemeente1 en die in hel particuliere bedrijf vol gens de in onze gemeente geldende col lectieve arbeidscontracten, waarbij reke ning werd gehouden mei de 48-urige werkweek van het gemeentepersoneel. Uit die mededeelingen maakten we het volgende staatje op van hel uurloon. Parlic. Gemeente. 60 ct. 60 metselaar schilder timmerman filter los werkman 55 ct. 53 55 60 Daar komen nog bij voor het gemeente personeel le. de periodieke verhoogjingen; 2e. pensioengerechtigdheid, waarvoor de gemeente de volle bijdrage betaalt, n.l. 15Ve pet. van het loon. Aan den anderen kant staat alleen dat de particuliere werkgevers voor hun per soneel zegels plakken, al naar de loon- klasse loopend van 25 tot 60 cent per week, wat in percenten uitgedrukt op DE REISGENODTE. Roman sit hot Fransch r«n GUY CHANTEPLEURE. Geautoriseerd© vertaling van W. H. 44.) Daarna herinnerde ik me de schil derijen, die ik in de kerken en musea zag, als éven zoo vele vensters, die een blik (Openden op die wereld van mysticis me uil den tijd van devotie en naïviteit, schilderstukken van frissche kleur, van onbetaalbare schoonheid, 'l eene eenvou dig, 'l andere prachtig, vredig of overaia tig druk, liefelijk of tragisch en zelfs tot 't wonderlijk legendarische, 't kinderlijk overdrevene, ja zelfs toL in 't onhandige, zeldzaam menschelijk en vol leven blij vend. Kantwerk, kostbaar metaal, edelge steenten. priesterlijke gewaden, leaste met reliquieëu, kerkelijk goudsinidswerk, alles schittert en glanst in mijn herin neringen aan de kapel van het Heilige Bloed dat fijne, bevïllige blouwwerk uit de XYe eeuw, waarin bet beroemde re liek, dal door een graaf van Vlaanderen uit Jeruzalem werd meegebracht. In de veel oudere kapel van Sint Basilius, een Romaansch crypt inel en orme zuilen, donkere gewelven en iny een fractie van het weekloon neerkomt. Nu drukten "B. en W. het o.i. heel zacht toen ze in de toelichting, gelet „op dat verschil tusschen de particuliere loo nen en die van de gemeente, het aanbe velenswaardig noemden om ook terwille van toekomstige bezuiniging een jpensi- oenbijdrage van 8j/s pet. te verhalen van personeel dat wordt aangesteld na hel nemen van het voorgestelde besluil. We kunnen ons ecu college van B. en Wi. voorstellen dat bij zulk een verschil zich nauwer richt uaar het indertijd dooi den heer Wibaut in de verecnïging van socialistische gemeenteraadsleden gehou den betoog over de noodzakelijkheid dal ook de loonen van het overheidsbedrijf zich aansluiten bij die in het particuliere bedrijf. Maar zoo reactionnair was het college an B. en W.. van Middelburg niet. Hel liet voor het huidige personeel, van de gemeente het loon, in weerwil van dal groote verschil geheel onaangetast. Hoewel wc voor liet rijkspersoneel al niet beter weten of het is van zelf sprekend dal ambtenaren even goed als particuliere werkers mede voor hun eigen ouden dag hebben te zorgen, lieten B. en W. van Middelburg het vrije .pen sioen voor liet reeds aanwezige gemeen- le personeel geheel onaangetast. De ge meente blijft daar «151/2 pet- pet. voor be talen, wal wethouder De Veer heel te recht kwalificeerde als een salaris ver meerdering met lfc/g pet. Maar voor het to ekomstig perso neel zou 81/2 pet. afgetrokken worden. En als men dan volgens de boven staande meedeelingen opmaakt hoeveel een gemeentewerkman méér verdient dan een confrater uit het particuliere be drijf, dan zou toen tzeggen, dal dit ei' toch Wel af ban. Nu echter de oppositie in den Raad Hel argument er tegen van den heer Mes (de salarissen geen Sluitpost der Irogrooting) was er geheel naast, want dit voorstel heeft voorloopig geen invloed op de begrooting. De Vrijzinnig Democraten bleken er tegen omdat het een slecTite geest ên verbittering zou kweeken als de een meer verdient dan de ander voor dezelf de werkzaamheden. Heel terecht werd door beide weihouders geantwoord dat dit al lang zoo is, als de eene langer in diensl is dan de ander. 'Maar dat ant woord haalde niets uit. De stem klonk legen, ook al omdat de bezuiniging, die voorloopig heel gering is, niet noodig zou zijn. En de Sociaal Democraten lapten de wijze vermaning van 2en heer Wibaut aan hun laars, en betoogden dat van de huidige loonen Van hel overheidsperso neel niets af lean, dial de levensstandaard nog niet van dien !o,ard is dat loonkorting kan worden toegelaten, en dat men niet naar het particuliere bedrijf moet kijken, omdat daar de loondaling slechts moge lijk is geworden door gunstige omstan digheden. Waarom we niet mogen vergefïjfcen met het particuliere bedrijf, begrijpen we niet. Trouwens: toen indertijd de voorsteden voor loonsverhooging vóór het gemeentepersoneel aan de orde wa ren, was één van de socialistische ar gumenten vóór die verhooging dit; dat men 'bij aanbestede werken den 'toe stand had gekregen, dat de arbeider in particulieren diensl méér verdiende dan zijn maat bij de gemeente, en dat de gemeente daardoor geen goed personeel meer kon krijgen. En die toen aange voerde vergelijking zou men niét mogen maken, 1111 de verhouding is omgekeerd? Iets dergelijks geldt ook voor de ver wijzing naar de bijzondere omstandig heden, die de loondaling in het parti culiere bedrijf zou hebben veroorzaakt Gedoeld wordt blijkbaar op het groote aanbod van werkkrachten tengevolge der (malaise. Maar ook hier kunnen we vra gen, of in de oorlogsjaren en daarna; toen de loonen geweldig stegen door zeer bijzondere oorzaken, n.l. door een schijnwelvaart, of toen ook het volgen dier stijging door de gemeenteloonen is afgewezen, omdat de stijging in de jarticuliere bedrijven „abnormaal" was? Iet lijkt er niet #p. Het tegendeel ge beurde. En wat de levensstandaard bet reit, mogen we deze fractie zeker wel verwij zen, naar de meedeeling in „Het Volk" van gisterenavond over de voortgezette daling van hot indexcijfer der kosten van xlevensondcrhoud. We verheugen er ons over, dat het voorstel is aangenomen, al is het dan op het nippertje. De voorzitter heeft dezen maatregel gekwalificeerd als een eerste zachte stap naar een korting, die zal moeien komen wanneer de index cijfers daleude richting uitgaan. We ge- looven, dat de meeste niet-amblenaars die meeniug zullen onderschrijven. Dat hij de voorbereiding van dit voor stel de Commissie van Georganiseerd Overleg het goedkeurde, g;Vf ols bijko mende kwestie nog aanleiding tot een eigenaardige tegenstelling. De heer Paul wees de beteckenis daarvan al door tc beweren dat de vertegenwoordig in dat oVerleg niet deugde omdat de meerder heid der commissie niet de meerderheid der werklieden vertegenwoordigde. En wethouder Onderdijk pakte deze gelegen heid aan. om zich weer 'bij zijn in den steek gelaten partijgenooten te scharen door een pleidooi voor „uitbouwen" van het georg. overleg. Maar we moeten zeg gen met heel wat meer instemming het betoog van zijn mede weihouder, den heer de Veer te hebben gehoord, die rondweg uitsprak wat zoovelen reeds opmerkte 1 dat het georg. overleg niets heeft ge bracht dat ten voordeele van de gemeen te kan dienen, daar het alleen gestreefd heeft nasr het méér kr ij ge n Hij heeft echter nog geen afschaffing geopperd, maar wel een andere methode door 'hel vragen van advies van verschillende groepen. Of die methode succes zou Tiebben wagen we niet te beoordeelcn. Maar juist is hof zeker dat het georganiseerd overleg te lijden heeft onder hetzelfde euvel als zooveel vakbonden, n.l. dat de leiders afhankelijk zijn van degenen die- zij vertegenwoordigen, en daardoor al leen werken voor de wenschen van die vertegenwoordigden. presidium (hoofdbestuur) lot afzetting der Ilotterdamsche bestuursleden toege licht met de beschuldiging dal deze (nog uit de oude partij overgebleven) bestuur ders alle besluiten van het hoofdbe stuur saboteerden, geen ledenlijst wil- over leggen, geen gelden van de abonnementen op de de Tribune afdroc- n enz. Inmiddels is een niéuwe afdeeling Rotterdam opgericht, waai-toe ook eenige leden van het Arb. Secr. zijn toege treden. Het Presidium heeft ook aan de re dactie van de Comm. Gids een waar schuwing gezonden om dat orgaan in de lijn van de politiek dér Comm. Intern, leideu. 8NNENLAN D. DE LIEFDERIJKE COMMUNISTEN. Het Volk geeft van de geruchtma kende vergadering van hel nieuwe hoofd- besitum- der Comm. Partij met het Rot- lerdamsche afdeolingsbestuur de volgen de schilderachtige beschrijving: Het begin van de besprekingen was kalm. Zelfs- werd er een kopje koffie bij gedronken. Maar toen het op 9tcmmen over de verschillende partij bestuursvoor stellen aankwam .bleken alle voorstellen le worden verworpen! De gewestelijke afgevaardigden moes- sten niets van de nieuwe Moskou tak- tiek hebben! Toen stond plots de heer Wins op. ,jGaat het niet goedschiks, dan maar kwaadschiks 1 Zóó doen wij ia Mos- koul" riep hij uit. En mét liet hij de vuist op des heeren Van Burinks oog „peerdalen". Dat was hel sein tot den éénheidfe- aanval. Men vloog overeind en binnen enkele minuten lag de heer Wins,,munt" Men had hem i>ijna geheel ontkleed! wal erger was, zijn hoofd waslee lijk toegetakeld. In allerijl werd om een auto getelefoneerd en zoo snel mogelijk werd de eenheidsfront-propagandist, die niet meer in staat was te loopen, naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver roerd. Hij is later geheel verbondieat naai- Amsterdam vervoerd. De heer L. de Visser lid van de Tweede Kamer .was door de démon stratie ter gewestelijke vergadering zóó „ontdaan", dat hij zichmoest ver- schoonenl In de Tribune is het besluit van hiel Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Het inliet raadsverslag ,in ons vorig nummer reeds kort vermelde schrijven »au den directeur van gemccntewcrkten Ihier, meldt .dat hij keiuiis heeft genomen van den inhoud van het adres van liet work- loozen-agitatie-comité te Middelburg, wat gericht is aan den Raad en waarin o.m de mededeeling voorkomt, als volgt lui dende „en door don directeur van Ge meentewerken in gemeentedienst gebruikt worden voor houtjes kappen, klcedcn kloppen enz. voor huishoudelijk ge bruik"; voelt zich verplicht deze bewering met klem tegen tq spreken en verklaart hierbij dat nimmer noch door hem, noch door zijn huisgenooten aan werklieden in gemeentediejist ecnigo bezigheid van huisclijken aard is opgedragen." Alhier is eene vergadering ge houden met het doel te komen tol 'het oprichten van een vereeniging van Zeeuwsehe Handelsreizigers. Een voor loopig bestuur werd gekozen en aan een commissie het ontwerpen van statu ten opgedragen, waarbij als hoofddoel der vereeniging in acht moet worden genomen het vertecnen van steun bij ziekte of werkloosheid. O Binnenkort zullen alle in Zeeland wo nende handelsreizigers tot eene verga dering worden opgeroepen. sterieuzc hoekjes, stonden vreemde, po lychrome beelden, die, als men ze in 'l licht ziel, misschien leelijlc zijn en grof, masr waarvan in halfduister iels smarte lijks en verschrikkelijks uitgaat iu die omgeving van vochtigheid en kou, over viel me een rilling, die haar oorsprong ook vond in een gevoel van onbehaaglijk heid 'n soort angst, die ik niet kon ver klaren.... Ik nato den (apin van Kerjean en zei: „Ik zou liever hier vandaan gaan, ik ben bang." Hij lachte me een beetje uit en mijn hand in de zijne houdende, wilde hij toch niet dadelijk weggaan. Ilij zei, dal als ik met hem wlas, ik niet bang mochf zijn, zelfs niet van spoken. Ik moet zeggen, dat mijn brave Ker jean een uitstekend leidsman isen een geduldig vriend. Hel komt ine voor dat ik den ganschcn dag zij 'l dan ook zonder bepaald een slecht humeur te hebben geloond en zonder kribbige (uitvallen volmaakt ondraaglijk hen geweest. We brachten in den hall van 't hold want ik wilde niet meer uitgaan een allervervelendste svond door met doorbladeren - van afleveringen van de „Illustration", Ik zocht wat afleiding door ter sluiks een jong paartje le bespieden, dat le gelijk met Kerjean en mij in Brugge was gekomen, 't Waren Franscheit en, als ik m'o niet vergis, pas getrouwd. Ze fluister den en keken elkaar met domme verruk king- aan.... Voortdurend dacht ik dat ze elkaar gingen kussen en ik geloof dal ze er verbazend veel lust toe gevoelde. De jonge vrouw was uitstekend kleed en zag er snoezig uit... bruin haar, een blank en heel fijn teint, een beeldig profiel, als van een antieke camee- Haar tamelijk knappe, elegante maar wat bleeke man, bijna even klein als zij. had een slap, verdoezeld gezicht. Zelfs al ware hij mijn „broer' weest, nooit izou ik met zoo'n onderkruip sel met dat onbeteekenende gezicht, heb ben willen trouwen. Kerjean is niet knapik kan me zelfs voorstellen dat er menschen zijn, die hem leelijk vinden en hij heeft niets van een „verliefden man". Maar dat gro ve, magere, bruine gezicht, waarvan men zou zeggen dat 't gebruind was én door de zon van buiten, én door <]e zon3 die in zijn binnenste séhijnt, behoort lol die. welke een pez-soonlijkheid een gedachte, een levende kracht uitdrukken. Ik houd van zijn groot, lenige silhouet van Reu- zen-Bizuth; als die zich beweegt, krijg je ik w-eet niet precies, hoe ik moet zeggen een indruk van iets even wichtigs en harmonieus. He zou wel eens willen weten of Ker jean me even knap vindt als dat snoezige vrouwtje met haar bruine haar! III Alweer regen! maar minder op een Uit Vlissingen. Door de S. D. A. P. raadsfractie te Vlissingen is bij den raad een amen dement ingediend op het voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling eencr nieuwe verordening op de openbare scho len. In dit amendement wordt het moge lijk gemaakt aan alle scholen handenar beid te onderwijzen verder heeft het de bedoeling te bepalen, dat niet twee doch slechts één vreemde taal zal worden on derwezen, en ten slotte 0111 hel maximum aantal leerlingen voor alle scholen op 216 te bepalen. In ide toelichting zegt de fractie, dal (als de proef aan school A. goed uitvalt zon der wijziging der verordening het mo gelijk wordt ook aan de andere scholen handenarbeid te onderwijzen. Verder meent zij, dat voor slechts één jaar on derwijzen twee vreemde talen ondoenlijk zijn, en men zich voor één jaar tot één vreemde taal zal moeten beperken. D001- het laatste deel van het voorstel meent de fractie te bereiken, dat het rijk alle leerkrachten betaalt en dus ook de reeds aangestelde boventallige aan de scholen C. en D. Uit Zuid-Beveland. Dinsdagavond j.l. hield de Oranje buurtvereen. Lange Klokstraat te Go 'u algemeene vergadering, die goed bezet was. Voorzitter was de heer J. Donner Sr. en Secretaris de lieeir J. Jdej Bruyne De lieer Mr. Zaaijer bracht als afge vaardigde naar de vergadering van het nieuwe Oranje-comité te Goes daarvan verslag uit Besloten werd een gewone contributie, voorloopig voor een jaar, vim f 5 aan dat Comité te betalCh, terwijl liet als onherroepelijk enkele bijdrage in de kosten van een niet te houden feest, ter gelegenheid van het zilveren huwelijks feest van H. M. de Koningin, zal ontvan gen f 25. Dit om te voorkomen dat deze vereeniging nog eens later extra za\ moe ten bijdragen, evenaïk in 192-1, toen hel Hoofd-comité boven haar budget ging en andere buurtvereenigingen in hun bij drage le kort schoten Verder werd besloten ter gelegenlieid an het feest in Februari 1926 lo oen ouderlingen étalage-wedstrijd te houden. In de jury-commissie, bestaande uit niet- winkeliers, werden gekozen de dames Mevrouw Zaaijer. Mevrouw Verbist, Me re uw Deenikcn Mejuffrouw Franken» on de heer Mr. Zaaijer. 2o. de beide straten eenvoudig te ver sieren, daartoe werd de oude versierings- coinmissie (van 1924. niet enkele wij zigingen daarin, op nieuw belast mei het maken van plannen, en So. de feestelijkheden met een ouder lingen gezelligen avond te besluiten In de voor een veertien dagen gehouden, zeer slecht bezochte leden vergadering van liet Deparlem. 1s r a- renpolder - Hoedekeri't.kerke der Maatschij. tot Nut van 't Algemeen werd de toestand van dit 'Departement ernstig besproken. Als de grootste oor zaak van den Slechten financieelen toe stand werd genoemd het zéér groote bedrag, dal jaarlijks moet worden af gedragen als kwantum aan het Hoofdbe stuur. Men besloot toen een nieuwe ver gadering uit te schrijven, waar zou wor den voorgesteld zich af te scheiden van de groote Maatschappij en te trachten het Departement om le "zetten in een plas tselijke vereeniging van ongeveer 'de zelfde strekking.Deze vergadering nu werd Woensdagavond onder presidium' van ds. D. Gerretsen te 's-Gravenpolder gehouden. In beginsel werd ocsloten tot afscheiding en omzetting Na deze vergadering las de heer 11. Klooster van 'Ellewoutsdijk voor „Said- jah en Adinda" van Multatuli „Het diner van Manus" van Maurik en „De Schutterij wordt d.dIlij oogsite den dank der niet talrijk bezochte bijeen- komst Uit Zeeuwse h-V laanderenOD. Tot sluismeester te Sas van Gent is benoemd de heer J. H. Pieters thans brugwachter te Vlissingen. Het gisteren gemelde bericht, dal de heer Pieters te Wemeldinge is be noemd, berust op een misverstand. stortvloed gelijkend, zachter, met lus- schenpoozen, zoo niet met werkelijke op klaringen. Het Sint-Jansgasthuis bezocht, mooi. ernstig, plechtig stil Het stille water van de Leie omspoelt het gebouw ten deele. bijgebouwen van verschillende grootte en vorm. lage ge welven, door den lijd gescheurde muren, die door een wondermooi, grijs laagje zijn verfi'aaid, lioogge spitsbogen, één donkere, harmonieuse massa met ramen. Een gelukkige ingeving heeft van dit eerbiedwaardige gebouw een soort hei ligdom gemaald, het reliquiarium, dat de vólgende schatten bevat; hel mystieke huwelijk van de Heilige Kalherina, de aanbidding der Wijzen, uit bet Oosten, de legende van de Heilige Ursula, de Maagd met den appel Wanneer men den zeven eeuwen ouden drempel overschrijdt, voelt men zich werkelijk ontroerd... 't Is of 'n uur van bevoorrechting nadert. Men heeft een voorgevoel van iets zeldzaams en iets, waarop men gehoopt heeft het is of men een wonder verwacht..Men gaat door een gang, die wal donker is, een zaal met dunne zuilen, dan over binnenplaatsen, waar een kloosterstmo: pheer heerschtDaarna treedt men een klein gebouw binnen, waar de kapittel zaal zich bevindt.... En het wonder ver toont zichdaar Zijn de Memlings!. Kerjean bracht me naar het groote (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad.) GEMEENTERAAD' VAN GOES. Donderdagavond vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van. burgemeester Hajenius. Alle leden waren aanwezig". Ingekomen stukken. Deze worden voor kennisgeving aange nomen. Mededeeling. De v o o r z. deelt mede, dat een locali- teit wordt aangebouwd aan de Rijksland- botrwwinterschooL De gemeente is ver plicht de kosten hiervan te dragen, maar hel Rijk betaalt een jaarlijksche verhoog de huur van ten hoogste 6 pet. der kos ten. Toren Groote Kerk. B. en Wl. stellen voor een bedrag van pl.m. f.300 beschikbaar le stellen tol het treffen van tijdelijke voorzieningen ten behoeve van den toren der Groote Kerk. De heer v. Mcllc heeft met den heer Eckhardl een bezoek ter plaatse ge bracht. De toestand is desolaat, er is eigenlijk geen dakbedekking meer. De voorz. merkt op, dat men niet aan het dak zal komen. Het betreft een balk onder den toren. Daarmede alleen heeft de gemeente te maken. De heer v. "MeiIe wijst er op, dat de Groote Kerk een monument is. waarop iedere stadgenoot trotsch is. Spr. meent altaarstuk ..Het mystieke huwelijk".... Ik zat op een bankje, hij stond laehteit me en beiden waren we in aanschouwing verdiept. Een onwetende, als ik, is niet bij machte de goddelijke genade, de onge kunstelde lieflijkheid en de wonderbaar lijke expressieve schoonheid van het kunstwerk te beschrijven. Wat zou ik graag voor altijd hetgeen het schilderij voorstelt, in me hebben opgenomen, dien zuilengang met blauwachtige doorkijkjes waar met een onschuldig, lieflijk gebaar, hel Christuskind den verlovingsring aan biedt aan de kleine, als een prinses ge tooide heilige met haar zoo bekoorlijke, zoo reine gelaat, onder haar kroon van parelen en met haar weelderige klecdij... De Heilige Maagd met haar vriende lijke, moederlijke gelaal, gezeten op een gouden troon, nabij een rijk bewerkte waadbeklecding, heeft het kindeke op haar schoot..Aan haar voeten gezeten, houdt de heilige Barbara, ernstig kij kend, een boek in haar handen Ook de heilige. Johannes, in gedachten verzon ken, is afgebeeld en dan ook nog twee engeltjes in 't gewaad van koorknapen, van zulk een lieflijk blauw, dat 't slechts aan den hemel ontnomen kan zijn, liet eene engeltje op een soort "luit spelend® eu het andere, vol ernst, het opengesla gen altaar boek dragende. (Wordt vervolgd). t

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5