Waterstokerij VROOM DREESMANN BUITENLAND. ADVERTENTIËN. RECLAME AANBIEDING, TENTOONSTELLING VAN PERZISCHE TAPIJTEN 19-29 OCT. a.s. BIJ FA BELDEROK éi VAN ROQ HARINGPLAATS MIDDELBURG (Dig. Med.") tigen van postagentschappen in winkels. Gelijk bekend, is dit b.v. het vigeeren- de systeem in Engeland, alwaar men als regel zijn postzegels in boekwinkels koopt. Hiermede zal nu in ons land het eerst in de steden Amsterdam en Tilburg een proef worden genomen. ïnd. Stoomvaartlijnen. Boeton, 19 Oct. te Havre, Batavia ft. Amsterdam. Buitenzorg, p. 18 Oct. n.m'. 2 u. Dun- geness, Batavia naar Rotterdam Grotius, 18 Oct. van Algiers, Amster dam naar Batavia. Karimata, 19 Oct. van Suez, Batavia naar Amsterdam. Kedoe, 18 Oct. n.m. 7 u. van Port Said, Batavja naar Botterdam. Koningin der Nederlanden, 18 'Oct. te Batavia van Amsterdam. Merauke, p. 18 Oct. Gibraltar, B'dam naar Batavia. Prinses Juliana, 19 Oct. van Algiers, Batavia naar Amsterdam. Palria, 19 Oct. te en van SabajngjJ Batavia naar Rotterdam. Riouw, 20 Oct. v.m. 2 u. van Batavia te IJmuiden en v.m. 5 u. te Amsterdam verwacht. Rindjani, 18 Oct. v.m. 11 u. te Sout hampton, Rotterdam naar Java. Simaloer, p. 18 Oct. Vlissingen, Am- sterdam, laatst v. Antwerpen naar Ba tavia. Soemba, "16 Oct. v. Tor Bay, Amster dam naar Java. Tambora, 18 Oct. v. Port Said, Rot terdam naar Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Nieuw Amsterdam, 19 Oct. v.m1. 9 u. '40 mijl van Plymouth, N.-York naar Rot terdam. Rijndam, 17 Oct. v.m. van New-York naar Rotterdam. LEGER EN VLOOT. luit. ter zee le kl. J. J. van der Linden wordt overgeplaatst van Nieuwe- diep naar Vlissingen als commandant van Hr. Ms. pantserboot Friso, ter vervan ging van luitenant ter zee le kl. G. R Poolman, die weer te 's Gravenhage ■wordt geplaatst. Periodieke bevordering on derofficieren. Naar nde Avondpost" uit goede bron verneemt, wordt thans ernstig overwo gen om de periodieke bevordering voor de onderolficieren in te voeren, en wel: bevordering van sergeanten tot ser geant-majoor na 15 jaar dienst als on derofficier; bevordering van sergeanten-majoor tot adjudant-onderofficier na 10 jaar dienst als sergeant-majoor. Huldeblijk van het N. I. offi cierencorps aan H. M. de Koning in. Naar de Java-bode verneemt zal aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van Haar 25-jarig huwelijksfeest door de officieren van het N.-I. leger een album worden aangeboden. Het album in gouddruk, met lederen omslag, inhoudende een 40-tal foto'i (met beschrijvingen) van het Indische le ger, zooals het momenteel is, zoomede sommige bijzonderheden uit de buitenge westen (olifantentransport, prauwentrans» port m Borneo enz.) zal, gevat in een houten kist met zilvermontunr en voor- »zien van het wapen in hetzelfde metaal, vtegen einde December a.s. naar Ne derland worden opgezonden. DE VERDRAGEN VAN LOCARNO. Inhoud. De buitenwereld mag dan nu ook den inhoud van de verdragen weten, die Vrij dag door de respectieve ministers van buitenlaudsche zaken te Locarno is on- derleekend, n.l'.: he{ verdrag tusschen Duitschland, Bel gië, Frankrijk, Engeland en Italië, de arbitrage-overeenkomst tusschen Duitschland en België; tusschen Duitsch land en Frankrijk; tusschen Duitschland en4 Polen en tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije. De gedelegeerden m Locarno zeggen in het stotprotocol er innig van overtuigd te zijn, dat het in werking treden van deze verdragen in ruime mate zat bij dragen tot de moreel© ontspanning tus schen de natiesenz. Volgen eenige schoon© wenschen en illusies die ieder een hoopt. W.-pac t. De hoofdzaak meldde gisteren ons al do diplomatieke redacteur van Havas de waarborg van de onschendbaarheid der grenzen tusschen Duitschland, België, Frankrijk en Duitschland, met de hand having van den status quo op die gren zen. Dit is het cardinal© punt: de sta- biliseermg van den toestand, geschapen door hel Verdrag van Versailles. Dat is dus tevens de blijvende erken ning van Duitscliland's nederlaag, maar tevens het aanvaarden van dien grond slag om verder te bouwen aan den vre destoestand De bestendiging daarvan wordt ge- aaiiborgd in art. 2 de verplichting van Duitschland, dat het noch tegen Frank rijk, noch tegen België een oorlog zal ondernemen, benevens de cyngekeerde verplichting van Frankrijk en België. Er zijn echter omstandigheden, waarin een oorlog gewettigd is. B v b. zelfverde diging Het eigenaardige der oorlogen in de laatste eeuw. en van den grooten oorlog in het hijzonder is echter, dat allen defensieve en niemand meer of fensieve voeren. In het onderhavige ge val kunnen echter voorbeelden worden aangehaald. Bij het verdrag van Versailles heeft Duitschland er n.l. in toegestemd dat een bepaald gebied in het Rijnland zou wor den gedemilitariseerd en dat het daar binnen zich onthouden zou van militaire werken en oorlogsvoorbereidingen. Een inbreuk zou worden beschouwd als een vijandige daad. Dan beeft Frankrijk het recht om een militaire actie te beginnen. En dan is oorlog gerechtigd, als op een lid van den Volkenbond het bekende artikel 16 van toepassing wordt ver klaard. Wij hebben echter gezien, dat dit van toepassingverklaren nog wel eens voeten in de aarde kan hebben Was bij de bezetting van Korfu Griekenland niet ten volle gerechtvaardigd die toepassing te vragen? Voorts zijn er gevallen, dat bjj geschil len de raad 't niet eens kan worden. Ook dan kan oorlog „tot handhaving van liet recht" het gevolg zijn. De eigenlijke zin van het artikel is dus, dat zoowel Frankrijk, België als Duitschland zichzelf verbinden geen oor log tegen elkaar te beginnen. Alleen als een eenstemmig besluit van den Volken bondsraad of de algemecne vergade ring een dergelijke actie gelast, kan de eene partij tot oorlogsmaatregelen tegen een andere overgaan. Doch zooveel mogelijk verbinden de partijen elk geschil langs vreedzame wegen te regei- len. Geschillen welke rijzen door wrijving tusschen politieke belangen, of gevallen waarin een actie van een staat, die strikt genomen wel binnen de grenzen van zijn rechten blijft, maar welke actie niet temin schadelijk is voor de belangen van een anderen staat, komen voor verzoe ningscommissies. Aangezien geen staat zich redelijkerwijs voor alle tijden en al le gevallen kan verbinden de aanbeve lingen van een verzoeningscommissie te aanvaarden, kunnen de partijen in ge schil, als zij de aanbevelingen .onaanne melijk achten, in beroep komen bij den Volken bondsraad. Wat nu de plicht der garanliën. betreft. Engeland en Italië zullen Duitschland helpen, als 'l door Frankrijk en België wordt aangevallen; worden de laatste aangevallen door Duitschland, dan komt natuurlijk die hulp aan hen. Die com binatie van hulp aan elkaar geldt voor alle gevallen van aanval. Steeds is de Volkenbondsraadj, die kennis geeft van zijn bevindigen ert beslist. Een apart artikel verklaart no'g eens uitdrukkelijk, dat het verdrag van Lo carno geen inbreuk mag maken op de rechten van dat van Versailles. Even min ondermijnt Locarno ©enige macht, recht of positie van den Volkenhond. 't Is trouwens ook de bedoeling, dat een maal de volkenbond voldoend©1 waar borgen van veiligheid zal kunnen ver schaffen, dat het verdrag van Locar- no overbodig wordt. Het laatste artikel (regelt de Duitsche toetreding tot den Yolkejibond. Men her innert zich, dat Duitschland bezwaar maakte onvoorwaardelijk toe te treden wegens den ontwapenden toestand. Er is thans echter op gevonden, dat deze toch onvoorwaardelijk zal geschie den, doch een nota is aan de Duit sche regeering verzonden, die ,een in terpretatie van het bewuste art. 16 geeft, 'waarin gezegd wordt dat met liet ver- leenen van hulp rekening zal worden: gehouden met militairen toestand en geografische positie. De verdragen, waarin Frankrijk de arbilrageverdragen tusschen Duitschland en^ Polen, cn tusschen Duitschland en Tsjecho Slowakije waarborgt, worden niet vermeld in het verdrag van Locarno, maar treden terzelfdertijd in werking als deze ar bi trage verdragen. De twee waarborgverdragen, die we- derkeerig zijn, behelzen dat als Duitsch land in gebreke blijft de bepalingen van dè arbifrageverdragen na 'fe komen cn zulks gepaard doet gaan mei oorlog, (le partijen elkaar wederzijds te hulp zullen komen, als zij worden aange vallen. In een apart verdrag worden boven dien nog eenige afzonderlijke regelingen getroffen tusschen Duitschland en België. Burgemeester en wethouders van Mid delburg; Gezien een ingekomen verzoek van P. WIJ TEN BURG te Middelburg om ver gunning tot uitbreiding van zijn repara- liewerkplaats in perceel, kadastraal be kend gemeente Middelburg in Sectic D No. 2824, plaatselijk gemerkt wijk O No. 19, gelegen aan de Lange Noordslraat; overwegende dal nog geen bericht is ontvangen vim den Hoofdinspecteur van den Arbeid in het 10de district der Ar beidsinspectie te Dordrecht, als bedoeld bij art. 7bis, laatste lid en art. 12bis, der de lid der Hinderwet, gelet op art. 8 dier wet besluiten 1. de beslissing op voormeld verzoek le verdagen, 2. afschrifl van dit besluit te zenden, aan den verzoeker enz. Burg. en Weill, van Middelburg, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Rusland. Naar verluidt, zullen op initiatief van Tsjitsjerin spoedig onderhandelingen aanvangen tusschen Rusland en Roeme nië over het sluiten van een veilig* heidspacl. U i t d e V e r. S t a t e n. De Rijksbanltdireclqur is- gisteren te New-York aangekomen, en direct doorgereisd naar Washington BEKENDMAKINGEN. 26, Ermgaard 10—12, Sterappel 24, Blom- zoet 21, Groninger Kroon 18—18, Bismark 8—9, roode ribber 18, roodbakken 8 -10, Reine d'Or 8, Warner sking 20, Campagne- zoet 9, Nouveau Poiteau 23, William Du- chesse 46, Bergamot 17, Gieser Wildeman 23, Kleiperen 26, Mispels 17, uien 3,5 4, spinazie 11—14, koolrapen 3—3,5, sprui ten 18,5—24, wijnpeen 3—4.5, Princes sen 26—35, Wagenaars 18-20, snijboonen 19- tomaten 5—9, druiven 56—67, alles per K G. Roode kool 4 -6,5, savoije kool 5—6,5, bloemkool 6—26, alles per stuk, selderie 3,54,5, prei 6—10, peeën 4—6, kroten 4,5—5,6, ramanas 3,5 -4, rapen 1,5—5, alles per bos. Andijvie 20—25, sla 10—41, beiden per mand Goes, 20 Oct. Boter f2.50. Eieren f10. Aanvoer V. P Z. 5040. f10 20 per 100 stuks. Rotterdam, 20 Oct. Veemarkt. Op de veemarkt v-n heden waren aange- KEÜRING DIENSTPLICHTIGEN De burgemeester der gemeente Middel burg brengt ter kennis van belangheb benden, dat in November en December 1925 den lierkeuringsraad in een of meer gemeenten zitting zat houden. Van de gelegenheid om in die zitting een geneeskundig onderzoek te onder gaan, kan worden gebruik gemaakt door ingeschrevenen voor den dienstplicht, die nog niet bij de land- of zeemacht zijn ingelijfd, alsmede door gewone en buiten gewone dienstplichtigen, die nog niet in werkelijke» dienst zijn geweest. Tot dit onderzoek worden in hel algemeen niet toegelalen personen, die als vrijwilliger behooren tot de landmacht de vrij willige landstorm hieronder begrepen tot de zeemacht or tot de overzeesche weermacht, en evenmin zij, die in 1925 tijdelijk ongeschild werden verklaard. De Minister van Oorlog kan evenwel mach tiging verleeneii om ook deze personen tot het onderzoek toe te laten. Om deze keuring te ondergaan, be hoort een aanvraag te worden ingediend, in welke aanvraag aannemelijk wordt ge maakt, dat zich ten aanzien van den be- laijghebbende een der volgende gievallen voordopt: a. dat hij vroeger door een der keu ringsraden voor den dienst geschikt werd verklaard, doch na de uitspraak van dien raad ziekten of gebreken heeft gekregen, waardoor hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. dat hij vroeger bij het onderzoek voor een der keuringsraden behept was met ziekten of gebreken, welke toen niet tot zijn ongescliiktverklaring hebben ge leid. doch welke na de uitspraak van dien raad in zulk een mate zijn verergerd, dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; c. dat hij vroeger verhinderd was om voor een der keuringsraden te verschij nen op den daarvoor vastgestelden tijd, ook geen der keuringsraden uitspraak omtrent hem heeft gedaan en hij ver moedelijk ongeschikt voor den dienst is. De aanvraag moet voorts vermelden den geslachtsnaam, de voornamen en het nauwkeurig adres van den dienstplichti ge, datum en jaar van geboorte, de lich ting en de gemeente, voor welke hij voor den dienstplicht is ingeschreven, als mede voor zoover hem bekend het korps, hel korpsonderdeel of het dienst vak, waartoe hij behoort of waaraan hij is toegewezen.' De aanvraag behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet zoo spoedig mogelijk ge frankeerd worden toegezonden aan het volgende adres: Aan den voorzitter yan den Herkeu- ringsraad, gebouw van het Departement van Oorlog, Plein 5, 's-Gravenhage. Middelburg. 19 October 1925. De Burgemeester. P. DUMON TAK. MARKTBERICHTEN Middelburg, 19 October. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed Campagnezoet 11—12 c., goudreinet 8-r-16. Reine d'Or 6, Hondsmuil .10—12, Ster- appels 20, blauwe druiven 73—75, Notaris appel 19, Present van Engeland 16. zure bellefleur 10—12, tomaten 10—20, Beur- ré Clairgeau 32, Bergamot 24, Groninger Kroon 7—13, William Duchesse 23, zoete appels 18, Jacq. Lebel 11, Bismark 10, postelein 28—30, stokprinoessen 43—46, klein© uien 1—1,5. uien 1,5—5, late blau we aardappelen 3,5—3.7, suilcerboonen 11—21, princessen 1727, spruiten 15— 27, spinazie 14—19, princessen II 12—14, Wagenaars 20,5, spruiten II 9, alles per KG. Bloemkool I 9—25, bloemkool II 4—7, belde per stuk. Andijvie 14—43, sla 6—31 per 20 sluks. Zuring 2—7 per mand. Peen 31—56, karoten 40—57, prei 71—98, rapen 30—45, selderie 18—44, peterselie 17—18, rammenas 33,5, alles per 10 bos. Savoije kool 31—64,, roode kool 2651 witte kool 33, alles" per 10 stuks. Vlissingen, 19 Oct. Goudreinet 8- voerd 253 paarden, 5 veulens, 2324 ma gere runderen, 604 vette runderen, 927 vette- en graski 1 veren, 757 nuchtere kal- veren, 499 schapen en lammeren, 45 var- I kens301 biggen, 18 bokken of geiten. Prijzen voor. Vette koeien le kw. 1.15—1.25, 2e kwt 1.05—1.10, 3e. kw. 1 90—1 00, Ossen le kw, 1.10—1.20, 2e kw. 1.05—1.15, 3e kw. 85—1 00; klieren le kw. 95—1.00, 2e kw. 85—90, 3e kw. 75—80; Ivaiveren le kw. 1.00—1.95, 2e kw. 1.20—1.50, 3e kw. 1,00—1.15. Prijzen voor: Melkkoeien 200—400; Kalfkoeien 250—400; Slieren 180—320: Pinken; 120—150; Graskalveren 50—120 Vaarzen 160—200; Werkpaarden. 140— 300; Slachtp-ardcn 90-180; Hitten 100 200; Nuchtere kalveren 13—20, Fok- kalveren 24-32; Biggen 12-24. Over- loopers 25—45 Rotlerdamsche veiling. .Aangevoerd 60.000 stuks. Prijzen voor kipeieren; 9.95 12 55, kleine id. 7.009.60; eend eieren 8—9. Getrouwd J. D. HATTINK le Luit. dér Inf. en A. J. WIJNNE. De Heer cn Mevr. HATTINK WIJNNE zeggen hartelijk dank, mede namens wederzijdsche fami lie, voor de vele blijken van be langstelling, voor en bij hun hu welijk ondervonden. Middelburg, 20 October 1925. BL0ENIB0LÜN. (Voor Kamer cn Tuin). Hyacinthen v. potten of gla zen 10 et. Hyacinthen op kleur v. d. Tuin 4 ct., extra gemengd 3 ct., Tulpen, enkel of dubbel 2 ct., Darwin Tulpen 2 ct., Tulpen, extra gemengd, l'/u ct., Narsissen 2 ct., Crocussen, Sneeuwklokjes, Scilla's, Irissen, Witte of Blau we Druifjes, Ixia's, Anemonen of Ranonkels, alles 1 ct. per stuk. ELKE BESTELLER GRATIS 100 IRISSEN. P. DE JONG, Bloemist, Hillegom. ter overname Omzet f 250.p. w. Ruim 30 M* water per maand, voor slechts f 2500.Te bevragen: G. KLOP, Nieuwe Vogelenzang No. 4, Rotterdam. A.s. DONDERDAG) Nog goedkooper dan anders. Kachelzeilen 45x70 Cl zeer pract. en goedk. Tochtdekens, mod. j streepen, pr. kwal. I Wollen Dameskousen prima Lama, liOU zeer duurzaam, Huishoudzeep, bijz. aanbieding, 9 /a per dubbel stuk I Wit Flanel, zeer zw. jo kw., extra voordeelig Koordfluweel, prima Engelsch Fabrikaat, fjO groot kleuren-aesort. Merinos Wol per kluw li v. 50 gr., alle kl, Grijs alsook Jaeger gevoerde Hee-en- 1,80 pantal. en Borstrok. Wol. Ratine Dames- qr Ochtendjaponnen Heeren-Overhemden met dub. Boord, 1*54 nieuwste streepen Zware Wollen Dekens Landhuisje8stof n a nieuwe streepen 5.90

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3