verscheiden kantonrechters opgelegd, laat dikwijls na de betaling der boete, aan de overtreders nog een verdienste liit de overtreding over, zoodat een bekeu ring niets afschrikwekkends heeft Slechts een paar kantonrechters straf fen inderdaad zóó, dat de overtreders zich een tweede maal wel wachten. Moeilijk te constateeren feiten, als bol- steken, die van de beambten vorderen een zeer vernjoeienden marsch van eeni- ge uren half door hot water, worden vaak gestraft met f 1.— boeten Over de werkzaamheden van het be stuur wordt o. a. medegedeeld: Behandeld werden 64 verzoeken om vergunning tot het plaatsen van vaste inrichtingen, 81 om toeslemming lot over dracht van pacht, een aantal adressen tot verkrijging van gronu hl onderhand- sche pacht of concessie of tot ver mindering, afstand of kwijtscheiding van pacht en retributie. Plet bacteriologisch onderzoek werd geregeld voortgezet. Het periodiek onderzoek der ver schillende oesterputten in geheel Zee land, waarover de eindrapporten reeds zijn verschenen, werd geregeld voort gezet. Met machtiging van den Minister worden de rapporten hierover voortaan gepubliceerd in een afzonderlijk jaar boek. Door den bacterioloog werd na der onderzocht de verontreiniging van het Scheldcwater door de Zuid Neder- landsche Melasse Spiritusfabriek te Ber gen op Zoom en maatregelen voorge steld om aan deze verontreiniging een einde te maken. Uitgereikt werden 29.396 certificaten van onbesmetheid tegen 19.251 in '23. Over pogingen tot ontduiking of bedrog werdeu enkele klachten ontvangen die na onderzoek lot hel opleggen eener straf leidden. Voorts werden in het Bestuur be handeld en advies uitgebracht over ver schillende onderwerpen, o, a. om1 een andere regeling van het haggerregtement, het toelaten van Noordzee-oesters, het sluiten der Waddenzee voor het halen van mosselen naar Zeeland (wat intus- schen is geschied zeer ten voordeel© der Zeeuwsche visschers) en voor den gesloten tijd van de krceflenvisscherij, waaromtrent werd geadviseerd als proef de laatste twee jaren te staken en den vroegeren toestand te herstellen en ver schillende zaken, verband houdende met de gestie van het Coöperatief Oester bureau te Yerseke (Coczo). Tevens werd geadviseerd op een aan tal verzoeken om ontslag, kwijtschelding en vermindering van pachten en retri- butiën, afkeuring wegens verzanding van "perceelen en andere zaken de visscherij betreffende. Op voorstel van het Bestuur werd besloten de mosselperceelenpachters, van de pachten verschenen Maart 1924 40 pCl. afslag te geven, te betalen 15 Nov. 1924. Tevens in verband daarmede den achterstand, die bedenkelijke proporties aangenomen had, krachtig aan te pakken. Het resultaat daarvan is uitstekend geweest. Terwijl op 31 December 1922 achterstallig was f 306.350.24, was op 31 Dec. 1924 f 11.762.55 achter. In het district Ooster-Schekle wer den, nu met 1 Januari 1924 premies op gevangen zeehonden zijn ingetrok ken, geen honden meer aangebracht. In het district Zierikzee werd er ook wemiifliacht op gemaakt. In den zomer werd van Veere uit voor liefhebberij er op gejaagd. Er werd niet eenige vermeerdering geconstateerd, doch dat tornt meer doordat, nu er minder op gejaagd wordt, de dieren minder schuw zijn en rustig blijven liggen en verder naar binnen komen tot aan Gorishoek toe. In den werptijd kwamen drie jonge zeehondjes de haven van Burghsluis bin nen zwemmen en daar niemand moeite deea ze te vangen, zijn ze weer onge deerd er uitgetrokken. Te Veere en te Burghsluis zijn te zamen -42 zeehonden aangebracht, tegen 107 in 1923l In de Wester Schelde werd er ook Biet op gejaagd en dus geen aangebracht. Ook in het district Bruinisse werden er geen aangebracht en kon men zien, dat de honden veel minder schuw waren. caatsleutels aanwezig zijn. Hier werd de brave die zich zelf had ingesloten, op vrije voeten gesteld. In een hotel te Le Puy is een in dustrieel van drie-en-veertig jaar, die daar met een jonge vrouw logeerde, en pas aan een bank een groote som gelds in ontvangst had genomen, op zijn ka mer, na een gesprek met twee jongeman nen, doodgeschoten. De jonge vrouw heeft daarop met de beide mannen in de auto van den vermoorde de vlucht genomgn. Het drietal is echter gepakt en de eene man beweert den industrieel gedood te hebben, omdat deze er met zijn vrouw was van door gegaan. Op het lijk van den vermoorde heeft men het bij de bank opgenomen geld niet te rug gevonden. De Deensche schoener „Sokongen" die dezer dagen Aberdeen (Schotland) aandeed had een kostbaren, last aan boord. Het schip was n.l. bevracht met een zeldzaam meteoorsteen, die een ge wicht had van zeven ton en een ge schatte waarde van meer dan een mil- loen gulden. Deze meteoorsteen werd indertijd door Eskimo's ontdekt op een rots van 400 voet hoogte, wegens zijn moeilijke ver voerbaarheid bleef het gevaarte jaren lang liggen, waar men het gevonden had. Twee jaar geleden gelukte echter een poging om den steen naar de kust te vervoeren, waar hij nu -onlangs aan kwam. Het vervoer leverde ook nu nog groote moeilijkheden op. De steen werd na van de rotspunt te zijn gelicht, op een groote slede geplaatst, maar door het gewicht brak het ijs onder de slee telkens weg. Niet minder dan 170 honden werden voor de slede gespannen en toen ge lukte het, Izij het met groote moeite de steen naar de kust te transporteeren. Hij zal naar een Kopenhaagsch mu seum gebracht worden. Zelfs het ver voer over zee van Groenland naar Aber deen is niet zonder ongelukken verloo- pen. Twee leden der bemanning ver dronken, bij pogingen om een tros aan land te krijgen. Verder werd de werking van het compas aldus beïnvloed, dat de koers naar Aberdeen slechts met groote moeite gehouden kon worden. (Telg.1 BEKENDMAKING. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg brengen ter open bare kennis, dat van 13 October 1925 af op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van W. DE SCHRIJVER om vergunning tot oprichting van een bewaarplaats van .jachtpatronen in perceel, kad. bekend, Sectie D, no. 2787,. wijk Q no-. 110, gelegen aan de Seisstraat dat op Dinsdag den 27 October a.s., des vóórmiddags le lli/2 uur ten raad- huize gelegenheid zal zijn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling ol schriftelijk toe te lich ten, alsmede dat zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór ge noemd tijdstip op de gemeentesecretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kunnen nemen; dat ingevolge Circulaire vau den Com missaris der Koningin d.d. 2 -November 1907 A no. 4688, 3e afd. niet tot be roep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Middelburg, 13 October 1925. Burgemeester en Wethouders voorn, P. DUMON TAK, Voorat ter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. tuurmensch vindt wel haast geen geloof meer. Het politiek gevaar door de be- I roering van den Islam wordt nauwelijks I meèrte berde gebracht. Ieder weet, I dat de Zending bedoelt het zieleleven der I Inlanders met ontzag te behandelen, en I ieder kan weten, dat 'het Christendom naar zijn aard nooit onderdrukking, doch Waarachtige vrijmaking wil, zoowel vap I de persoonlijkheid al? van den volks aard. öndergeteekenden, allen werkzaam bij I het Hooger Onderwijs, wekken Öaarom allen, die van de waarheid van het I bovenstaande overtuigd zijn, ten krach- I tigstc op om aan de 'Zending den steun I te bieden, dien ze zoo zeer noodig I heeft. Weldra zal daartoe gelegenheid I zijn in de Week van Gebed, Toewijding I en Offer, welke door de Samenwerkendo Corporaties te Oegslgeest is uitgeschre ven van 18 November a.s. Wie er met ons van overtuigd is, dat I het Evangelie het beste is wat wij heb-1 ben, zal er gaarne toe meewerken om I iets van onze eereschuld tegenover In- I dië af te'^tioen. Prof. Dr. W. J. Aalders. Prof. T. J. Bezemer. Prof. Dr. L. K. II. Bleeker. Prof. Dr. J. Boeke. Prof. Dr. F. Af. Th. Böhl. Prof. Dr. A. M. Brouwer. Prof. Dr. T. J. J. Buytendijk. Prof. Dr. II. T. Colenbrander. Prof. Dr. J. A. Cramer. Prof. Dr. J. H. Gunning Wz. Prof. Dr. Th. L. Haitjema. Prof. Dr. J. M. N. Kapteyn. Prof. Mr. J. C. Kielstra. Prof. Dr. L. Knappert. Prof. Dr. J. H. F. Kohlbrugge Prof. Dr. Ph. Kohnstamm. Prof. Dr. W. A. Kuenen. Prof. Dr. G. van der Leeuw. Prof. Dr. J. A. C. van Leeuwen Prof. Dr. J. Lindeboom. Prof. Dr. II. M. van Nes. Prof. Dr. A. W. Nieuwenhuis. Prof. Dr. II. Th. Obbink. Prof. Dr. B. J. H. Ovink. Prof. Dr. J. W. Pont. Prof. Dr. K. H. Roessingh. Prof. Dr. A. G. Roos. Prof. Dr. Jhr. B. C. de Sav. Lohman. j Prof. Mr. P. Scholten. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Prof. Dr. K. Sneyders de Vogel. Prof. Dr. A. J. de Sopper. Prof. Dr. N. H. SwellengrebeL Prof. Dr. N. Ph. Tendeloo. Prof. Dr. G. J. Thierry. Prof. Dr. A. van Veldhuizen. Prof. Dr. H. Visscher. Prof. Mr. C. van Vollenhoven. Prof. Dr. F. de Vries. Prof. Dr. A. J. Wensinck. Prof. Dr. H. Windisch. Prof. Dr. J. de Zwaan. flijnhardt's Hoofdpijntabletten stillen spoedig de ergste hoofdpijn gl Prijs 60ct. Bij Apoth en Oroflisten. (Ingez. Med.) VERSCHILLENDE BERICHTEN. BURGERLIJKEN STANDw Ingezonden Stukken. Te Amsterdam verscheen de cel wegen van 't Huis van Bewaring voor wagen van 't Huis' van Bewaring voor het politiebureau, ten 'einde daar een arrestant af te halen. Alvorens de arres tant naar binnen werd gebracht ging de veldwachter in een der cellen van het voertuig kijken, toen plotseling de deur achter hem dicht klapte. Daar hij zelf de sleutels bi; zich had en de deur aan de binnenzijde geen slot heeft was de" gerechtsdienaar een gevangene. Nadat de zaak aan alle kanten be keken was, werd de arrestant weer naar binnen gebracht, terwijl de wagen naar het Huis van Bewaring reed, waar dupli- VAN ZEVENMIJLSLAARZEN EN VERVROEGDE WINKELSLUITING. Het komt mij voor, dat men van iemand met idealen op het gebied der winkelsluiting als de heer I. M. Boas- son Hzn. reeds lang een daad had ver wacht. Waarom heeft hij niet reeds ja ren voor zijn eigen winkel de ver vroegde sluiting toegepast. En zeker mocht dit redelijkheidshalve na zijn vlammend betoog in uw blad verwacht worden, maar zijn zevenmijlslaarzen schijnen te weigeren, zoodat hij nu is gekomen in de positie van de haas, die de honden ter eigeu vervolging oproept. Opmer Ice r. DE PROTESTANTSCHE ZENDING. Het werk der Zending in Oost- e West-Indië wordt tegenwoordig liaastal- gemeen gunstig beoordeeld. De man van wetenschap is dankbaar voor het stu diemateriaal, hem door de Zending ge boden; de handelsman ziel de beteekenis ■Van een christelijk milieu voor zijn onderneming; de voorstander der hu maniteit prijst den vooruitgang der be schaving en welvaart door het ouder wijs en de medische hulp, welke de Zending verstrekt; wie oog heeft voor de hoofdzaak, de geestelijke zijde van het werk, aanschouwt met vreugde, dat in gehoorzaamheid aan den Koning ar beid wordt gedaan voor de komst van Zijn rijk. De oude bezwaren worden hoe lan ger hoe minder gehoord. Het sprookje van de door de Zending zoo wreedelijk verstoorde idyllische rust van den na- 1 DE ALGEMEEN VERZEKERING. 's-Gravenhage Saxenplein 3. Deze Instelling, opgericht in 1907, heeft reeds een drietal spaarkassen verdeeld en kan dus door feiten en cijfers aantoonen, welke resul taten met haar Coöperatief Spaarsysteem worden bereikt. Op aanvrage worden gaarne alle gewenschte inlichtingen en bescheiden verstrekt. BIJKANTOOR voor ZEELAND, Wagenasrstraat 112 te Middelburg. Directeur, C. C. MANTZ. Middelburg. Vau 14—16 Oct. Ondertrouwd: J. Goedbloed, 26 j.„ en W. Joosse, 23 j I Getrouwd: J. II. F. Pouleijn, 44 j. en C. J. Merk, 32 j. Bevallen: J. v. d. Hulst, geb. Zel- denlhuis, z. OverledenT. P. de Munck, wede. van A. F. Lorier, 83 jaar. O. en W. Soubu rg. Van 8—15 Oct. Ondertrouwd: D. D. I Lobbezoo, 23 j., en N. J. Jagt, 23 j. I J. de Voogd, 48 j., en A. Buijsroogge, I 44 j. Getrouwd- M. Volkers, j.m. 22 j. en I J. van Keulen, jd. 23 j. -T. Cevaali^j jm. '22 j., en J. Bouwer, jd. '23 j. Vlissingen. Van 8—14 Oct. Ondertrouwd J. C. Lindenberg, 27 j., en P. S. Rekkers", 25 j. C. N. de Rijk, 25 j.„ en P. Kokelaar, 20 j. G. P. Gocrgen, 29 j., I en W. F. v. d. Leijé, 37 j. L. Hector$ I 24 j., en A. van Broekhoven, 25 j. H. Stok, 36 j., en A. Buining, 36 j. de Voogd, 48 j., en A. Buijsrogge, 44 jaar. Getrouwd; A. W. Bakker, 22 j.y en I H. C. Louwerse, 18 j. J. Bostelaar) 26 j., en N. van Burgh,, 23 j Bevallen: J. de Nooijer, geb. De Nooijer, d. L. J. de Dreu, geb. Over- I hoff, z. G. van de Gruiter, gëb. v. cL Ketterij, z. M. M. Nedcrhof, geb. De Mooij, z. P. J. Gastel, geb. Schuite, A. |M. Bosselaar, geb. Koolwijk, I S. C. H. Plouvier, geb. Jansens,' z. Overleden: M. L. Aerts, wed. van M. I Westdorp, 87 j. G. C. v. d. Gruiterj d. 14 j. A. W. v. d. Hoeven, jd. 22j, Goes. Ondertrouwd- A. Pauwe, 23 A. M. de Puit, 23 j. I. M^etz;,; 29 j en P. J. Ilillebrand, 29 j. Bevallen: C. Foudraine, geb. Ver- brugge, z. G. van Hekken,, geb. Ge- lok, z. Overleden: M. Kok, wedn. van I Streefkerk, 92 j. Zierikzee. Van 23 Sept.—14 Oct. Getrouwd. P I ■Versteeg, jm. 23 j.y en A. P. Kloet, jd. I 23 j. B. L. van Velthoven, jm. 28 I j., en G. J. Vermunt, jd. 23 j. J. J. Verschelling, jm. 30 j., en P. M. Ilooge- I jd. 24 j. J. ,V. Ribbens, jm. 29 j. ën M. J. Brouwer, jd. 23 j. A. A. van der Woerd, jm. 28 j.y en M. H. van I Burgh, jd. 23 j. C. J. Vosuol,, jm. 23 j., en D. den Haan, jd. 22 j. Bevallen: A. Bil, geb. Prins, d. Overleden: P. H. Pagé, ongëti. d. 17 I j. A. H. van Dijk, z. '4 d. M. Schulz, wede. van C. Krijger, 92 jaar. Wetenschappelijke proeven hebben bewezen, dat metselwerk,gemetseld i met uitsluitend hydraulische bind- middelen, zonder kalk, minder sterk is dan dat, waarbij voldoende kalk gebruikt werd. Dit feit wordt toege schreven aan de adhesie, die door kalk bevorderd wordt,terwijl hydrau- liciteit de cohesie bevordert, doch de adhesie vermindert. Door verkeer de verhoudingen kan men een zeer sterke mortel verkrijgen, die echter minder aan de eteenen hecht. Schelpkalk, met zoo noodig een zeer geringen toeslag van cement om de verharding te bespoedigen, geeft de beste mortel. VER .VAN NEDERLANDSCHE SCHELPKALKFABRIKANTEN LEIDEN

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3