het welkom toe. Ik wensch u van harte geluk met dezen dag en hoop dat u vele jaren onder God's onmisbaren ze gen tot heil van ons volk en tot blotei van onze gemeente moge werkzaam zijn. Ook voor deze 'woorden dankte de heer v. Doorn hartelijk evenals voor het aanbieden eencr ecrewacht. Namens de ïceslcommissie werd aan movT. van Doorn een, fraaie ruiker rozen aangeboden Dc "heer A. .Melis wnarn. burgemeester wenschte den heer Van Doorn en zijn familie welkom en ook de andere leden van het Dag. bestuur der gemeente, de heeren de\ Pag'er. Jobse en Gabrielse maakten hunne opwachting waarna de burgemeester weder instapte. Nadat hel Zeeuwsch Volkslied had weerklonken, zette de stoet zich langs den Nieuwen VJissingschen weg in bewe ging om door de Kanaalstraat en de; Paspoortstraat bet Orapjepl'ein te be- treiken .waar halt werd gehouden voor het gemeentehuis, waar zich in de raad zaal reeds vele belangstellenden hadden vereenigd met alle raadsleden. Spoedig werd dc buitengewone raads vergadering door den heer Melis ge opend en verzocht deze den secretaris voorlezing te doen van de ingekomen stukken. Deze stukken waren twee brie ven van den Commissaris der Konin gin. ecu behelzende, do mededeeting, dat tot burgemeester is benoemd de heer jhf. TI. Ay van Doorn te MiddeJtooirg en een met de mededeeling van de beëediging van den heetr v. Doorn. Hierna verzocht de voorzitter aan de heeren Jobse en de Pagter den heer van Doorn binnen te geleiden. Terwijl alle aanwezigen zich van hun zitplaatsen ophieven nam de butrgemees- zijn zetel in ou sprak de lieer M e 1 i k hem als volg! toe .Mijnheer de Burgemeester, Nadat wc reeds drie en een halve maand hebben gevaren zonder een, eigen lijken Commandant, krijgt Souburg door Uwe komst weer zijn eigen baas. We zouden dus kunnen zeggen, de nieuwe Kapitein is op liet schip. Voor onze gemeente zal dit zeker iets i zijn en voor l" Mijnheer de Burgemeester niet minder Hot Burgemeesters-ambt zal l nog niet vreemd zijn en hel klappen der zweep op gemeentelijk gebied naai' we vertrouwen V niet onbekend, maar dc bevolking kent U niet ,en U de bevolking niet. Maar we echter aanschouwd hebben bij deze intocht in uwe nieuwe gemeente, dan kan het niet anders zijn of deze eerste ontmoeting heeft U getroffen en nu wij dezen dag aan elkander worden verbonden ,zoo zal het zeer zeker voor U, Mijnheer de Burgemeester en voor L'we Echtgenoote en kinderen, een dag van groote beteekenis zijn. Oost- en West Souburg met zijn Burgemeester Jhr. II A. von Doorn aan 't hoofd staat thans aan het begin eener nieuwe periode En daarom, voordat we nu verder van wal steken met onzen hieuwen kapitein, al lereerst V en de Twen een hartelijk wel kom toegeroepen. Welkom als Burge meester, maar ook welkom met uw Gade en kinderen als Souburgers. Welkom als Burgemeester, en spreken daarbij den wensch uit, dat de keus van Hare Ma jesteit de Koningin voor U en voor onze gemeente een gelukkige keuze moge zijn. En dat ge kracht en wijsheid mag ont vangen ,om deze plaats met eere te be zetten zoodat onze gemeente onder uw bestuur zonder onderscheid te maken met een onpartijdig en voorzichtig beleid moge worde geregeerd. En zal dan uw taak geen gemakkelijke zijn tiaar veel van U zal worden gevraagd, dan zeggen we U dis D. B. onzen steun toe en zullen we trachten deze werkzaamhe den te helpen verlichten. We hopen dan ook, dat we elkander steeds meer en meer zullen leeren waardeeren en ik twijfel er niet aan of ook de raad zal hare medewerking dan niet onthouden en onze gemeente met haren nieuwen Burgemeester aan 't hoofd er wel bij varen. Oost- en West Souburg voorheen van elkander gescheiden. Zoo zijn deze twee gemeenten in het jaar Ï832 bij Kon. besluit vereenigd Het wapen dezer ge meente toont het dan ook aan hoe dit vroeger gescheiden, nadien één is ge worden. Aan de linkerzijde zien we Oost Sou burg een burgt van goud op een zwart veld. Rechterzijde West-Souburg een roode burgt op een goud veld. Nu ver eenigd zijnde, is het wapen Uwer ge meente een veld parti van sable, met goud beladen, met een burgt parti. Van goud en Keel. De eerste raad dezer gemeente be stond u(it 7 leden, het salaris van ha#r Burgemees'ter was f 75 per jaar. De plaats waar we thans aan*wezig zijn ,is gesticht in het jaar 1857 en be stond de bevolking toen uit 951 zielen, thans is dit 4352 zielen. Het jaar 1925 is voor onze gemeente van bijzondere beteekenis geweest P. S. Buteux nam als burgemeester zijn ontslag, L. Braam als secretaris en ontvanger. Tot secretaris werd benoemd J. C. Gabriëlse en lot ontvanger A. Marijs en tot burgemeester ■Tbr. II. A. van Doorn, zoodat de ledige plaatsen weer zijn ingenomen. Moge onze gemeente er wel bij varen. Zooals U wel bekend zal zijn, bestaat Souburg uit een gemengde bevolking, eene bevolking die rustig samen leeft, bewijs hiervan is, dat onze politie uit twee man bestaat, en de Rijksveldwacht. Gunstig gelegen tusschen Middelburg en Vlissingen gaat van deze gemeente .iets bekoorlijks uit, te meer nog daar hoewel niet kapitaalkrachtig toch "wel varend is. Bijzondere rampen hebben haar niet getroffen, maar voor tegenheden bleef zij niet gespaard. Verplaatsing van een deel der S.S. en van de Marine kosten ons offers, terwijl een bedrag van f 11000 aan forensen geen bagatel is. Zoodat Mijnheer de Burgemeester U wel begrijpen zult, dat voor het finan cieel beleid onze gemeente uiterste voor zichtigheid noodig is en we vertrouwen dan ook dat U als Burgemeester da/ar krachtig aan mede zult werken. Ri- oolering waterleiding, eleclriciteitsvoor- ziening het staat voor de deur; terwijl hel woningvraagstuk om verbetering roept. We hopen dan ook dat onze nieu we kapitein ons door deze branding zal heen helpen. De taak hier te vervullen, het is meer gezegd zal niet gemakkelijk zijn zoowel als burgemeesler en als voorzitter van den Raad zal veel van U gevergd worden, zoodal Uwe ervaring die ge in uwe vorige standplaats mocht op doen U te pas zal komen. Dat zelf beperking bij zuinig beheer en standvastigheid bij de pogingen om onze gemeente lot meerderen bloei le brengen uwe leuze zij, dan kunt l' er van verzekerd zijn Op onzen steun te kunnen rekenen gn sluit ik met den wensch, dat de Heer, die alles regeert, Souburg.en haren nieuwen burgemeester moge zegenen. En waar mijn taak hier mede is afgedaan overhandig ik U dc ambtsketen met den xvensch dat Gods Zegen jhr. van Doorn als "burgemeester van Souburg moge kronen. De heer Melis hing intusschen den heer van Doorn de ambtsketen om den hals, waarna, de nu geïnstalleerde nieuwe burgemeester hel woord nam en als volgt sprak Mijne Heeren 1 Allereerst past mij een woord van dank aan H. M. onze geëerbiedigde Ko ningin, die mij benoemd heeft tot burge meester dezer gemeente, en aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenland- sclie Zaken; ook grooten dank ben ik verschuldigd aan den Commissaris dei- Koningin in de provincie, die mij wel voor dit ambt beeft willen voordragen Het is voor mij een groote eer om he den weer de zorg te mogen aanvaarden over een gemeente op Walcheren en wel over zulk een bloeiende gemeente als deze, en ik kan u verzekeren, dal ik! gaarne voortaan al mijn krachten zal wijden aan de bevordering barer belan gen. Als een tamelijk onbekende, kom ik heden tot u, maar hoe hebt gij allen gewedijverd voor mij en mijn gezin har- lelijk te ontvangen. Zoo iets had ik zeker niet verwacht en ik ben er diep door getroffen. Ik twijfel dan ook geen oogenblijk, dal ik mij niet sjwedig onder u zal thuis gevoelen, en ik beveel mij zelf en mijn gezin in de liefde en vriendschap der Souburgers aan, opdal, wanneer ook voor mij eenmaal het uur van scheiden daar is, evenals bij uw onlangs afge- ken, dat hechte banden moeten worden Ireden burgemeester Buteux, het zal blij losgemaakt. Mijnheer de loco burgemeester, ten zeerste dank ik u voor de schitterende ontvangst en de hartelijke woorden, zooevcn toegesproken; met dank voor al uwe bemoeienissen, heb ik gaarne het toeken van mijn waardigheid van u over genomen. Hc(hoop het steeds met eere te dragen. Dank ook voor de toezegging, dat i.k op dc medewerking van het dagelijkscli bestuur en de leden van den 'Raad mag rekenen. Alleen met uw aller steun, mij ne heeren, zal ik voor het heil dezejr gemeente werkzaam kunnen zijn. Mijnheer de secretaris, uit den aard der zaak zullen wij 't meest met elkan der te maken hebben. Mijn voorganger getuigde bij zijn afscheid van u, dat u, hoewel slechts kort in functie, bewezen hebt een ijverig en kundig ambtenaar te zijn, welnu, uw steun en voorlichting zal ik dikwijls noodig hebben en waar 'ik uwe bereidwilligheid reeds heb onder vonden, dan twijfel ik niet of we zullen aangenaam samenwerken, evenals met u. mijnheer de entvanger en de overige ambtenaren. Laat ons te samen, onder Gods zegen, arbeiden, met één doel voor oogen de bloei der gemeente Oost- en West-Sou burg! Thans nam de heer de Pagter het woord en sprak als volgt Als oudste lid van den Raad dezer ge meente. roep ik u het welkom toe. Met den wensch dat wij in u als burgemees ter één derzake kundig burgemeester hebbdn ontvangen, die onpartijdig deze gemeente zal besturen en alleen inge zetenen zult kennen Van den steun en medewerking van den Raad kunt u dan ten volste verzekerd, zijn. Ook verkreeg de secretaris, de heer Gabriëlse. het woord, en richtte zich als volgt tot den nieuwen burgemeester Mijnheer de Burgemeester! Het is mij een behoefte u van dezte) plaats nogmaals van harte geluk te wen- schen met uwe benoeming. Als secretaris van deze gemeente, geef ik u de verzekering steeds tot uwe beschikking te staan, welke verzekering ik u ook namens alle gemeente-amb tenaren kan geven. In n met uw 16-jarige practijk als burgemeester, hoop ik voor mij een steun te vinden bij de vervulling van mijn betrekking. Verder hoop ik nog, dat onze samen werking steeds aangenaam zal zijn, waar aan ook ik niel twijfel en dat u vele jaren de belangen van onze gemeentei mag behartigen en u met uw jjezin vele gelukkige jaren op Souburg zal mogen doorbrengen. De heer van Doorn bedankte deze beide sprekers en verder de feestcom missie voor het organiseeren van de feestelijke ontvangst, en alle aanwezigen voor huuno belangstelling, vooral ook dc burgemeesters van Vlissingen en van Oostkapelle, terwijl hij mededeelde van verschillende andere collega's op Wal cheren bericht van verhindering te heb ben gekregen. Hierna las de heer Melis, op verzoek van den burgemeester, den, volgenden brief voor van diens ambtsvoorganger, den heer P. S. Buteux Hooggeachte Heer van Doorn, Burgemeester. Gaarne was ik hedenmiddag tegen woordig geweest bij uwe installatie als burgemeester van Oost- en West-Sou burg, ook om enkele woorden tot u te richten, maar ik word door ongesteld heid tot mijn groote. spijt hierin ver hinderd. Het zij mij daarom vergund mij schrif telijk tot u te wenden. Het is voor u een dag vol' emótiie,' en ook voor mij is het geen gewone dag Mel de bekende woorden ^Le roi est mortVive le roikan ik mij best ver eenigen. Want niemand blijft op zijn plaats, alles verandert en ieder wordt op zijn lijd vervangen en daarom wensch ik u dan ook van harte geluk met uwe be noeming. Toen ik op de laatste verga dering afscheid nam, sprak ik den wensch uit, dat een Zeeuw mijn opvolger mocht zijn en tot mijn groote vreugde is die: wensch bewaarheid en bovendien komt hier aan het hoofd iemand die ook tot een zeer bekende Zeeuwsche familie be hoort. ste, dat UEdelachtbare zich wel de moeite getroost heeft ook ons hier niet te vergeten. 'Al is deze weg haast niet meer berijdbaar, zoo vernemen wij dit bezoek met vreugde. Verder* zien de. Abeelebewoncrs Uw intrede hier met blijde gezichten, daar U als bewoner van dezen weg wel Bekend zult zijn met wat ons op 1 November te wach ten staat, nl. de opheffing van hel pontveer door het rijk, wat voor ouden van dagen betcekent een algeheele iso latie. Wij hopen, dat U de kracht zult vinden in dezen korten tijd dit onheil nog af te wenden. Mijnheer de Burge meester, dat U vele jaren lot heil van önze bevolking moge werkzaam zijn, en dat U, mevrouw, de kracht moge vin den Uw geëerden echtgenoot hierin bij te staan, is de wensch van de bewoners van d© Abeele. Namens de bewoners bood Dina "Wisse een groot bouquet rozen aan. De burgemeester dankte voor de woorden van den heer De Grave en zeide ook den last, die opheffing van het pontveer tengevolge zal hebben, te voelen en te zullen trachten het nqg te redden Spr. zal in het vervolg dikwijls dev Abeele passeeren en dan ook van den weg moeien gebruik maken; hij kan echter best tegen wat schokken Nadat de hier bijzonder fraaie ver siering in oogenschouw was genomen, ging het weer terug naar hel Oranje plein, waar nu de Ritthemscheslraal- r:rd ingeslagen, langs ook weer aller-' 1: Het is een feit, dat de Souburgsche burgemeesters laug hun functie waar nemen. Mijn voorganger, jhr. Paspoort van Grijpskerke, was hier 40 jaren, en ik zelf 32 jaren. Nu kan zoo'n langen tijd wel niel voor u zijn weggelegd, gezien uw leeftijd, maar toch wensch ik van ganscher harte, dat n hier lang aan hel I hoofd mag staan en een aangename» I werkkring zult vinden. U hebt het voorrecht hier aan te tref fen een secretaris, die zijn vak verstaat, en met zijn steun vooral, hoop ik, dat u allo moeilijkheden, die tegenwoordig ook het ambt van burgemeester meebrengt, zult te boven komen. Moge de vele respectabele en degelijke burgers in en buiten den gemeenteraad. v werk verlichten. Ik wensch u hier lange en gelukkige jaren. Daar niemand meer het woord ver langde, sloot de burgemeester hierop de vergadering. Intusschen had men ook buiten niet stil gezeten en toen de burgemeesler met zijne familie voor den ingang van het gemeentehuis verscheen, zette de Zangvereeniging onder leiding van den heer Vleugels op de muziektent een lied in, gevolgd door een paar andere; de zang monk mooi en de liederen waren voor deze gelegenheid juist gekozen. Na deze aubade bood de Zangver eeniging een fraaie bloemenmand aan den nieuwen burgervader aan Spoedig daarna zette de intusschen gevormde optocht zich in beweging voor het défilé en trokken eerst de ruiters en toen de schoolkinderen, alle met vlaggetjes zwaaiende voorbij, gevolgd door eenige zegewagens, keurig versier de rijwielen, afgevaardigden van ver schillende vereenigingen, de meeste met de vaandels. Van de wagens noemen wij ten eerste die van de Zangvereeniging, voorstellende de muziek, die van West- Souburg, voorstellende Marnix van St. Aldegonde, met in het midden den voor den grooten vriend van Willem den Zwijger opgerïchten naald. Maar niel vergeten mogen wij ook de leden van de Turnvereeniging „Volhar ding", waarvan een deel voorbij gingen, brengend den fascistengi'oet, een deel gekleurde bogen medevoende, terwijl dit alles besloten werd door een zegewagen, voorstellende den vredesengel en de Ne- derlandsche maagd, elkander de hand reikend en engelen, die op bazuinen, dit gelukkig gebeuren verkondigden. Ook de Zwemvereenïging en de Post- duivenvereeniging „De Luchtbode" ont braken niel met aardige huldeblijken, de laatstgenoemde vereeniging voerde ook nu nog enkele duifjes mede. Toen alles voorbij was getrokken, na men de heer Van Doorn en zijn familie, het dag. bestuur en de feestcommissie weer in de rijtuigen plaats, die nu ook in den stoet werden ingedeeld en begon dc rondrit door de gemeente Was tot nu de regen af en toe opge houden en. had men meermalen gfehoopt, dat het weer zich nog meer zou, be teren, reeds op den weg van het Oran jeplein naar de Groote .Abeele begon het steeds harder le regenten en toen men daar aankwam, stond de bevolking van dat deel der gemeente in een flinke bui den stoet op te wachten, wat niet verhinderde, dal de kinderen him nieu wen burgervader met gejuich begroet ten. De heer G. F. de Grave ontving den burgemeester met de volgende woorden Zeer geachte Burgemeester, mevrouw en heeren. Het doet mij groot noegen namens de bewoners van de Abeele een "hartelijk welkom te mogen toeroepen. Het verheugt ons ten zeer- goed geslaagde versieringen en ver volgens door de Burchtstraat naar dc Vlissingschestraat, waar voor de woning van den gemeentesecretaris diens zoon tje bloemen aanbood, terwijl bij den ingang van het terrein van de Algemee- Woningbouwvereeniging een groote bloemenhulde volgde. Dc burgemeester reed hel terrein even op, kwam toen weer in den stoet en verder ging het door de Nieuwstraat, Braamstraat, Ka naalstraat naar West Souburg en dit ging steeds door versierde straten eu mooie eerepoorten, ook op het Mar- nixplein was dit het geval. Na een, uitstapje naar en door hot tuindorp, werd door de Kanaalstraat, Vlissing schestraat, Braamstraat, Kanaalstraat en Paspoortstraat naar het Oranjeplein te ruggereden. In laatstgenoemde straat erd door Ilans Vroom, een logeetje van den heer Hildernisse, ook een bou quet aangeboden, Op het Oranjeplein werd ditmaal af gestapt hij de Ned. Herv. kerk. In het portaal verwelkomde de heer ds. Van Willenswaard den burgemeester meteen korte toespraak, terwijl zijn dochtertje een zegenwensch opzeide die net ge-» bonden aan den heer Van Doorn werd overhandigd, terwijl aan mevrouw Van Doorn ook hier bloemen werden over handigd. De heer Van Doorn, dankte, waarna onder orgelspel de kerk werd bezichtigd. Hel laatste bezoek gold de Gerei'. Kerk, waar ds. Würth het welkom uit sprak en ook het kerkgebouw werd bezichtigd. Nu werd weer gereden naar hel Ge meentehuis, waar in dc burgemeesters kamer een druk bezochte receptie werd gehouden, gevolgd door een gemeen schappelijk koffiemaal. Het was maar blijven regenen, de we gen waren vuil geworden, de versierin gen hingen slap neer, van de wagens wa ren er reeds uitgevallen, omdat heli voor hen, die er op stonden, niet meer te harden was, en de commissie zag zich dan ook tot haar grooten spijl genood zaakt de avondfestiviteiten af te lasten. De giorno's, die men binnen had ge houden, werden niel meer opgehangen, dc lichlstoel verviel ook Maar al is de tegenwerking van het weer nog zoo te bejammeren, al was er bij goed weer zeker nog heel wat meer belangstelling geweest. Souburg kan met dankbaarheid terug zien op dezen dag. De gemeente heeft geloond mannen le bezitten, die van organiseeren en werken weten, De hartelijke ontvangst van den nieuwen burgervader moet ook op hem en zijn gezin een zeer prettigen indruk hebben gemaakt en is o i. een goed voorteeken voor de samenwerking tusschen hem en de weldenkende burgers der gemeente jarenlange ervaring in Duitschland, Zwit serland, Denemarken en Engeland heeft geleerd, dat bij goede deugdelijke in richting en bewerking, ook bij de streng ste controle daarop, nimmer ziektekie men in de producten konden worden gevonden. Ten einde tot een gecentraliseerd be drijf te komen, heeft de N.V. NcderL Thermo-Chemische Fabrieken in haar plannen het land verdeeld in 7 distric ten, waarbij ieder district door een on geveer in het centrum daarvan gele gen fabriek bediend wordt. Het eerste district omvat geheel Fries land, West Groningen en West Drente; Waar in Friesland alle 11 uitgenoodigde gemeenten, in West Groningen 9 van de 15 gemeenten en in West Drente 3 ge meenten zich bereid verklaarden met de N.V. Nederl. Thermo-Chemische Fa- brieken in zee te gaan, kon men over gaan tot de stichting van een fabriek in het eerste district. Ecnigen tijd geleden werd met den bouw begonnen, welke thans zoover gevorderd is, dat de ope ning in December of Januari te ver wachten is. Deze eerste fabriek slaat bij Bergum, in Friesland, vanwaar ge makkelijk het geheele distriet te bestrij ken is. De cadavers worden naar de fabriek vervoerd in vrachtauto's, voorzien van speciaal daartoe ontworpen, geheel ge sloten carosseriën. Deze zijn zoodanig vervaardigd, dat eventueel lijkenvochl in een daartoe bestemden bak terecht komt en zoodoende besmetting van den weg of van het land uitgesloten is De directie van de nieuwe vennoot schap wordt gevormd door eeu Raad van Beheer, bestaande uit de heeren ■José "Vigevënp, voorzitter; mr M. L. (Kan, secretaris, en dr. I. II. J. Vos Het tweede district, dat waarschijn lijk binnenkort tot stand zal komen, omvat 8e provinciën Utrecht, Noord- Holland heneden het IJ en Z. Holland. (Vaderl.) VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een verpleegde in het krankzin nigengesticht te Venraay, W. uit Ze venaar heeft Dinsdagochtend ka,ns ge zien de Inrichting te ontvluchten ,en zonder spoorkaartje Zevenaar te Berei- ken, "waar hij gisteravond aankwam. Hij wist zijn woning le bereiken, doch voor de thuiskomst van zijn vrouw wist de politie hem le vinden en op le sluiten. Hij zal op transport naar Venraay wor den gesteld. Tijdens de feestelijkheden, georga niseerd te Veenendaal voor de komst van den nieuwen burgemeester, ontstond in een café aldaar, wegens een veelte, twist tusschen een zekere J. Sp. en W. v. E., die zoo hoog liep, dat ten laatste J. Sp. zijn mes trok en v. E. verschillende steken en sneden toebracht, waardoor hij levensgevaarlijk werd verwond. De kastelein, het gevaar ziende, doch re laat, kwam tusschen beiden en sloeg den woesteling met een ploertendooder tegen den grond. De getroffene was zoozeer 'toegetakeld, dat men vreest voor zijn leven. Hij is Zondagmiddag per auto, zonder bij be wustzijn te zijn gekomen, naar hel zie kenhuis te Utrecht vervoerd. De dader zeir is Maandagmorgen ter beschikking an den officier van justitie le Arnhem HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Het verwerken van afgekeurd vee en vleesch. Volgens de voor eenige jaren in wer king gelreden Vleeschkeuringswet moe ten vleesch en vleeschwaren, die afge keurd zijn, onbruikbaar gemaakt wor den voor voedsel voor mensch endier. Om de ..gebrekkige, soms gevaarlijke wijze van vernietiging van thans afdoende te verbeteren, heeft de N.V. Nederl. Ther mo-Chemische Fabrieken, in overleg met de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten, een plan ontworpen om deze onbruikbaarmalcing op economische, hy giënische en technisch volmaakte wijze te doen geschieden. Deze nieuwe wijze van onbruikbaar- making is verwerking' van het afgekeur de vleesch, in een speciaal daarvoor ingericht gecentraliseerd bedrijf, tot vleeschmeel en technisch vet. Dit ge schiedt door het materiaal in gesloten apparaten met stoom op hooge tempe ratuur (140 gr. C.) te brengen en hier op eenige uren le houden, waardoor alle ziekteverwekkende kiemen volkomen vernietigd worden. Bij deze bewerking wordt dan een scheiding van vleesch meel en technisch vet verkregen en Te Berlijn is een bende van jongje zakkenrollers, ladelichters en inbrekers ontdekt. Het waren meest jongens van een jaar of 13, 14, die hun gemeenschap den wijtlschen naam Ku-Klux-Klan had den gegeven. Zij woonden in den onge- bruiktcn watertoren voor het öharlot- tenburgs'che station, waar een 13-jarig meisje' dal ook tot de bende hoorde» hel gestolen eten voor hen bereidde. Den geheclen zomer hebben de jónge deug nieten de omgeving onveilig gemaakt. Ten slotte is een paar dagen geleden alles uitgekomen, doordat een der boef jes gepakt werd bij het zakkenrollen. Zondagnacht is aan een dame der Engelsche Society, die zich tijdelijk le Londen ophield en die op een parterre- i étage sliep, onder eigenaardige omstatt- diglieden een diamanten collier ter waarde van ongeveer f 36 000 ontstolen. De dame, die hel collier dag" en nacht placht le dragen, ontwaakte door een haar zonderling voorkomende aanraking van haar hals Toen zij de oogen op sloeg, zag zij, dat een man, die haar het collier had afgedaan, uit het raam sprong en in de duisternis verdween. Ernest Whitfield, een 26-jarige jonge man, oudstrijder en vroeger mijn werker. die, om in zijn levensonderhoud le voorzien, op straat liedjes zong is de held van «ten dag geworden. Zijn stem belcoorde de duizenden voorbijgangers bij Bloomsbury en zelfs de Engelsche „bob- bies" hieven slaan om te luisteren. Gisteren passeerde de beroemde di recteur van de „Chauve Souris". Oolc hij geraakte onder den indruk van den zin genden oud-soldaat. Ilij ging naai' den straatzanger toe en bood hem een posi tie aan in zijn beroemd gezelschap. De straatzanger zal nu voor tenor op geleid worden oqder leiding van Gregori Makaroff Basso in het oude operahuis te Moskou. Directeur Balieff verklaarde dat Whitfield hem herinnerde aan den grooten Russischen tenor Chaliapin, <lie eens "vroeger ook óp straat gezongen heeft. Electrische Drukkerij G. W Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6