KLEINE ADVERTENTIEN m d. Nieuwe Rotterdamsche Courant. DRCSÏE'S Allumeües >- t-sl \e»4llL\««!v4 - Hein rich Mack Nachf. Ulm (Ing Med.) De iniieming van Siah door de Span jaarden heeft hel mogelijk gemaakt de verbinding met de troepen van Melilla en Goereig tot stand te brengen. De Spanjaarden zouden van plan zijn van Sïali een sterk centrum van tegenstand te maken. Weer hebben verscheidene families der Bra nes zich onderworpen. enkel feil gesponnen wordt! Daar is b.v. Stresemann's ongesteld heid. Het begon met een keelaandoening, toen werd gesproken van een keelgezwel, slechts door operatief ingrijpen te ge nezen, een lichte koorts,- een maag kwaal, en natuurlijk de politieke-diplo- matieke ziekte Inderdaad schijnt Stre semann wat last te hebben gehad van Verandering van het klimaat, en zeer vermoeid te zijn geweest. Hij mag dan haast spreekwoordelijk geworden stalen zenuwen hebben, hij is toch ook maar een gewoon mensch, die vlak voor hij naar Locarno afreisde, nog een gewich tige conferentie had met Tsjilsjerin. Deze laatste dit tusschen haakjes heeft een bezoek gebracht aan Hindenburg. Intusschen was Stresemann gisteren middag weer aanwezig. Dan werd er al beweerd van een aanslag op Stresemann, van een heftig incident tusschen dezen en Briand, bij gelegenheid van een vertrouwelijk onder houd, van een poging van Belgische -zijde om van de militaire conventie met Frankrijk af te komen. Allemaal dwaas heden. Waar is, dat het eigenlijke werk nog begonnen moet worden. Dat van eer gisteren was nog maar voorloopig; gis teren echter zijn de moeilijkheden bij den kop gepakt, waarbij de delegaties zich Verplicht hebben geen verklarin gen af te leggen, voordat er meer dui delijkheid is gekomen in den stand der besprekingen. De juridische deskundigen, die gister morgen hebben vergaderd, zijn intus schen het eens geworden over de for- meele Wijzigingen, die moeten worden aangebracht in sommige artikelen van het ontwerp-Rijnlandverdrag, zegt een Belga-telegram. De conferentie zou dan in haar gisteren weer gehouden voltal lige vergadering alleen de eenstemmig heid op dit punt te constateeren heb ben, en daarop overgaan tot de be sprekingen van hel ontwerp over de reserves, die gister zijn gemaakt, t.w. over de toetreding van Duitschland lot den Volkenbond en de waarborg door Frankrijk van de arbitrage verdragen in het Oosten. Volgens 3e witte ster 'correspondent van de N. R. Crt., is het juristenrapport nog niet klaar. Wij zinspeelden gisteren op de bo mende moeilijkheden. Die liggen, zooals men nu wel zal begrijpen, vooral in de mogelijke totstandkoming van een zgn. Oostpact. Want over het Westen waren eigenlijk allen 't vrijwel eens, vóór Lo carno. In het O. pact-ontwerp zitten ter echter groote principieele verschil len, en men ziet dan ook niet zonder ongerustheid de Poolsche gedelegeerden tier (Conferentie verschijnen. Een der Voornaamste verschilpunten is: Polenen Frankrijk verblaren beide pacten (d. L [Wl. en O.f) gezamenlijk af te willen sluiten, terwijl Duitschland, ondersteund door Engeland, een afzonderlijke behan deling bepleiten zal. Evenzoo verlangt Polen, dal zijn grenzen buiten de discus sies zullen blijven, terwijl er daaren tegen groote kans is, dat deze in het dtebat betrokken zullen worden Voor Duitschland is immiers de her ziening zijDer O. grenzen een der be weegredenen geweest om de heele kwes tie van de pacten aan het rollen te (brengen. En dan kan Locarno toonen, dat !een gunstige atmosfeer ook werke lijk van bcteekenis kan zijn! Als uiterste concessie zou Polen wil- Ifen toestaan, dal Duitschland in het *0. pact geen uitdrukkelijken afstand van den corridor doet, zooals het dit t. o. v. het W. pact voor 'Elsasz Lotharingen voornemens is te doen. Dat geeft dan toch eenige labielheid in een waarborgpacl I Hedenmiddag komen de heeren weer bijeen ter verdere algemeene beraadsla ging. Van geen enkele conferentie ziet inlen met zooveel spanning liet verloop ten de resultaten tegemoet als van deze in het heerlijke Lo,carno, waar het ver rukkelijk blauwe herfstweer, en 3e schoone omgeving het is juist het seizoen voor de Ilaliaansche meeren al heel weinig geschikt zijn te pralen over artikelen van een verdrag, al is dat nog zoo belangrijk, al hangl er nog zoo veel van af, het is altijd nog menschen- werk tegenover de majesteit der natuur. DE STRIJD IN MAROKKO. De verbinding schijnt tot stand geko men! De Fransche en Spaansche troepen hebben thans in het gebied van Albd El Krim contact met elkaar. Het bericht 'heeft in het geheele land groolen indruk gemaakt. In het vak van het centrum hebben de Franschen Boehalima bereikt. Vijan delijke groepen hebben snel de streek van Sofil Fibes ontruimd. In het Oostelijke vak vorderen de Franschen over het géheele gevechts front. Zij installeeren zich sterk op een lime in waaiervorm ten N. van Kifane, waarbij strijdkrachten van de Belgacem <le aansluiting van dit nieuwe front met de elementen op den uitersten Oostelij- ken vleugel verzekeren. BEKNOPTE MEBEDEELINGEK. Uit België. De gemelde 8 Engelsche kruisers zijn omstreeks half twee, door hel wacht schip Eeruay begeleid te Antwerpen aan gekomen, en gemeerd aan de Jordaans- lcaai. Verscheidene feestelijkheden zullen plaats vinden. Uit Engeland. Hel aantal werkloozen bedroeg op 29 Sept. 1.336.100, wal 24.12 meer is^ dan een week tevoren en 136.304 meer dan 'n jaar geleden. Volgens de Lonoenscbe bladen zou er in den boezem der regeering groote oneenigheid hcerschen over de Mosoel- kweslie De Evering Standard voorspelt al, dal de regcering door haar eigen aan hangers ten val zal worden gebracht. De Turksehe regeering heeft kich tot den Eugelschen gezant te. Angora, Sir Ro nald Lindsay, gewend, met hel voorstel, om het Mosoelvraagstuk zonder bemid deling van den vo'lkenbond op vriend schappelijke wijze te regelen. Lindsay heeft op last van zijn re geering geantwoord, dat het Mosoel vraagstuk thans nafsr den volkenbond is verwezen, en alle voorstellen dus lot den vojkenbond moeten worden gericht. Uit Duitschland De Berlijnsclie politie heeft eter gisteren en gisteren talrijke arrestaties uitgevoerd in verband met moordaansla- gén, door een z.g. veemgericht beraamd. O. a. is een zekere Gutknecht in hech tenis genomen, die zich in Mecklenburg ophield en vroeger tot het regiment von Senden behoorde. Ook is de vroegere eerste luitenant Ebersbach gearresteerd, beschuldigd van in October 1923 een 'aanslag op generaal Von Seeckt te heb ben beraamd. De justitie van Schwerin heeft even eens talrijke personen gearresteerd ,die verdacht worden deel te hebben uitge maakt van een veemgericht ,dat onder leiding van een luit. Schulz stond. De R 33 heeft gisterenmiddag met prachtig weer haar eersten proeftocht, na de schipbreuk van zes maanden ge leden, volbracht. Het luchtschip was, toen het weer landde, 17 uur in de lucht geweest. De diplomatieke medewerker van de „Daily Mail", meldt dat in Engelsche di plomatieke kringen een nieuwe Engelsch- Amerikaansche confentie inzake de schul den noodzakelijk is. Men meent dat het niet aangaat, dat twee crediteurenstaten den toestand beheerschen ten koste van d!e debiteuren. De voornaamste kwestie, die opgelost zou moeten worden, is die betreffende het verschil tusschen de oor logsschulden en de handelsschulden. De politieke medewerker van de „Daily Mail" meldt dat een wijziging wordt overwogen van de Britsche straf wet, waardoor de minister van binnen', zaken in sfaat zou worden gesteld krach tiger op te treden tegen de communisten. In goed inge'ichle kringen verluidt, dat een nieuwe bepaling in de wet zal wor den opgenomen, die ongeveer zal luiden pogingen lot bet brengen van wijziging de constitutie door revolutionaire maatregelen of iets van dien aard, straf baar te stellen. Tsjilsjerin ontving talrijke Joodsehc deputaties waarmee bij liet vraagstuk van de Joodscbe kolonisatie in Rusland besprak. De gearresteerde communisten zijn volgens de bladen in hongerstaking ge- adres der huidige regeeriug Pangalos be vatte, is ingetrokken. Het proces zou gisteren begonnen zijn en had veel belangstelling gewekt, daar als getuigen décharge meer dan hou- derd personen zouden voorkomen, on der wie oud-premiers, generaals en po litieke leiders. Uit Syrië. Bij de troebelen, die te II a man worden gemeld, zijn de bevolking en de Bedoeïnen uit den omtrek gewapend naar de openbare gebouwen getrokken. Men zegt 'dat deze in brand zouden zijn gestoken Het schijnt dat de plaatselijke politie door de oproerlingen ontwapend is, zonder langdurig tegenstand te bieden. Een peleton cavalerie, dat daarna aan kwam, ontwapende de oproerlingen en ontnam hen de wapens. De onmi'dtfeflijk daarneen gezonaen versterkingen moes ten strijd leveren, waarbij 30 oproerlin gen op het slagveld achterbleven. De orde "s thans hersteld. Uil Spanje., - Primo de Rivera wordt te Algeciras uit Tatoean verwacht, op weg naar Ma drid. Generaal Sanjurjo fungeert als hooge commissaris van Marokko. Uit Marokko. - Abd El Krim zou zijn minister van buitenl. zaken, die beschuldigd werd van hoogverraad, voor den loop van een ka non hebben laten vastbinden, en daarna het wapen hebben laten afschieten Het lichaam van den minister werd uiteen gereten. Andere vooraanstaande per soonlijkheden zijn op een dergelijke wijze geëxecuteerd. Uit Italië. - De deskundigen, die onderhandelen over het instellen van een mail- en pas- sagiersdienst uit Triest naar Alexandrië via Athene, zijn eveneens voornemens een Londen—Caïrodienst te vestigen, die per vliegtuig in 36 uur kan worden afge legd Hassan Ani Pascha, vroeger lid der Egyptische regeering, bespreekt deze kwestie met de Britsche autoriteiten. - De regeering moet krachtige maat regelen nemen ter bescherming van de vrijmetselaars, en hun gebouwen tegen aanvallen van fascisten. In verschillende plaatsen zijn fascisten de huizen van Vrijmetselaars binnengedrongen. In Flo rence werd een persoon gedood Han gout. uitgever van het socialistische blad ..Avanti" tc Milaan, werd levensgevaar lijk gewond, evenals de vroegere socialis tische afgevaardigde Pilatti. Uit Canada. I11 W. Canada is sneeuw gevallen. MARKTBERICHTEN. Oostburg, 7 Oct. Ter graanmarkt was tarwe 11.5013.50, chevalier 11.75, haver 10,75, erwten 13,50, bruine boo- nen 17—22. 439e STAATSLOTERIJ 5de klasse. 14de lijst. Trekking van Dinsdag 6 October. Prijzen van f15000. 8271 f 1000: 3180 12007 14308 20591 f 400: 907 2024 6543 14290 18383 f 200: 735 17612 18744 20983 f 100: 3061 3356 6104 6179 9106 9606 10510 12121 12633 13559 14065 16056 16842 17771 18550 PRIJZEN VAN f 70. 1564 4441 16874 16886 16894 NIETEN. 1514 9920 12512 12584 16813 16866 1580 12510 12541 16811 16852 Moeklewitsj ,de chef van het sowjet Russische vliegwezen ,is, naar de N. "R. Crt. meldt te Berlijn aangekomen waar hij met vertegenwoordigers van de Deulsch-Russische Luflverkehrgesell- schaft, de A<ero Lloyd en de Deutsche Bank onderhandtelingen voert over het organiseeren van een geregeld luchtver keer tusschen Duitschland en het "Verre Oosten. De onderhandelingen, zijn reeds zoover gevorderd dat een dienst Berlijn Peking vermoedelijk in de a. s. lente zal kunnen worden ingericht. Men hoopt den afstand in het gunstige geval in 3^ dag te zullen kunnen afleggen natuurlijk mits zoowel dverdag als 's nachts gevlogen wordt. De reis per schjp duurt 47 a 50 dagen en met Transsiberischen spoorweg ong. 17 dagen, zoodat kan worden veron dersteld dat van het luchtverkeer druk gebruik zal worden gemaakt. Tusschen Berlijn en Peking zullen lien vlieghavens moeten worden aangelegd, terwijl bovendien op talrijke andere plaatsen gelegenheid tol lauden en tot het aanvullen van den voorraad ben zine zal moeten bestaan. De reis zal van Berlijn over Koningsbergen, Moskou, Ka zan ,Jekaterinenborg, Omsk, Krasnajask, Irkoelsk Oerga ,de hoofdstad van Mon golië, Kalgan naar Peking gaan. Mogelijk is bet oo"lt dat de reis over Tsjita, "Charbin en Wladiwostok zal moe ten worden afgelegd. Hieromtrent is nteji het nog niet eens. Uit Griekenland. Hel proces tegegn Papanastasioe, den gewezen premier, tegen wien, zooals werd gemeld, eenige dagen geleden ©en vervolging was ingesteld, naar aanleiding .van een door hem uitgevaardigd mani fest, dat ernstige beschuldigingen aan het ADVERTENTIËN. Getrouwd: C. L. M. SMIT en S. H. A. LABRUYERE die, mede namens wederzijdsohe tamilie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de talrijke bewijzen van belangstelling vóór en bij hun huwelijk onaervonden. Middelburg, 7 Oct. 1925. Getrouwd T. VAN HEEL en J. E. DE BRUYNE. Goes, 7 October 1925. De Heer en Mevr. T. VAN HEELDe Brcyne danken hier door, mede namens de wederzijd sohe familie voor de bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ontvangen. Heden overleed plotseling, in den ouderdom van 63 jaren, onze geliefde Man, Yader, Behuwd en Groot vader J. BARENTSE. Uit aller naam Wed. J. BARENTSE— Verberg. Middelburg, 6 Oot. 1925. Algemeene kennisgeving. - f 1.50 PER 10 WOORDEN. - IEDERE 2 WOORDEN MEER 25 CENTS. Worden aangenomen voor de rubrieken Vraag en Aanbod, Huur en Verhuur, Betrekkingen gezocht of aangeboden, Gevonden en' verloren goederen, Voorschotten gevraagd en aangebo den, Lessen gevraagd en aangeboden. Diversen, bij de Bureaux en Agenten var» de f». R. C. to Rot terdam, Amsterdam, 's-GraVanhoge en alom ju «ten lan de waar Agenten gevestigd zijn, Erkende Ad ver ten tiebureaux, Boekhandelaren, Kantoorboekhandela ren, Kantoorhouders der Posterijen, Kiosken, enz. Mevr. de Wed. H. JANSENj VAN KESSELEN, Kinderen, Be-j huwd- en Kleinkinderen zeggen» harteiijk dank voor de talrijk» be wijzen van deelneming betoond bij het plotseling overlijden van hun geliefden Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader den Heer HERMANUS JANSEN Jz. St. Laurens, 7 October 1925. Het faillissement van ADRIAAN DEPOOTER, vroeger Landbouwer, te Hontenlsse, is geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. De Curator A. J. VAN DER WEEL. Middelburg, den 7 Oct. 1925. Burg 88 Biscuitstokjes j lil.; in chocolade Voor de Keel. Voor de Stem. Ter «rfrisschlng via den mond voorkoming van kwalijk erkenden a Je Ware HoestmiddeB t Verkrijgbaar bij Apothekers co Drogisten. Lel op Handelsmerk. 35 tt per doosje. 1 A. TAK. ft Co. ontvangen GELDEN k DEPOSITO met rentevergoeding thans 2$i pCL KOMMIESEXAMEN 1926. Wilt ge hiervoor met succes stu- deeren, volgt dan 'n schriftelijken cursus en vraagt inlichtingen bij den leider, J. G. ELEMANS, On derwijzer, Altforet. KOUDEKERKS CUE STRAATWEG Dij Middelburg. Wegens vertrek van den eige naar-bewoner, uit de liand te koop: aldaar, gem. Koudeberke, wijk D, Nr. 22. Inlichtingen ten kantore van ISAAC DE WOLFF.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3