I toen de ambtenaren wilden onderzoeken of haar rijwiel van een belaslingplaat- je was voorzien, gepleegd te Sas van Gent op 9 Augs. j.l Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak idem. A. V., 30 jaar, arbeider, IJzendijke, J wegens mishandeling van Cyriel Corijn te IJzendijke op 30 Augustus 1925. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak idem. J. B. de L., 29 j., werkman, Koewacht, wegens mishandeling van P. van Dam me te Koewacht op 26 Juli j.l. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspraak idem. C V., 19 j., schippersknecht le 's-IL ,-Arendskerke, wegens mishandeling van A. Koster te 's II. Arendskerke in den nacht van 25 op 26 Augs. 1925. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak f 15 of 15 d. h C. W„ 30 jaar, boerenknecht, Kapelle, i wegens mishandeling van Andries van Loote, te Goes op 25 Augs. 1925. Eisch f 15 of «45 d- h. Uitspraak idem F. A. B., 21 jaar, polderwerker te Ttaamsdonkveer, wegens vernieling van een glasruit iu de woning van M. J. Bakker te Hoedekenskerke op 8 Augs. j.l. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspraak idem. \V. E. P. de K., 18 jaar, zonder be roep, Domburg, wegens hel plukken van bloemen op Duinbeek onder Oostkapel- le op 24 Mei 1925. Eisch f 5 of 5 d. ih. Uitspraak idem. K. B., 21 jaar, werkman, Westkapel- Je, wegens verzet tegen de politie te Domburg op 30 Augs. 1925. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak idem. L. V., 34 j., werkman, te Zierxkzee, Wegens verzet tegen de politie te Zie- rikzee in den nacht van 8 op. 9 Augs. j.l. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak idem. J. M. B., 29 jaar, werkman te Zie- rikzee, wegens mishandeling van L. van Papering te Bruinisse op 18 Juli 1925. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspraak f 15 of 15 d. h. Arrond. Rechtbank te Middel burg. In de zitting van 2 October werden de Hblgende vonnissen uitgesproken diefstal C. D., 28 jaar, metaalbewer ker, Velzen, gedetfn. te Middelburg, tot 13 maanden gev.straf met aftrek van de preventieve hechtenis; veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld A. G., 40 jaar, meubelmaker te Middelburg, tot 3 m. hechtenis en toewij zing van de civiele vordering van f 150; overtreding Rijwielwet J. W'. J., 17 jaar, zonder beroep, Biezeliuge, tot 2 maal f 2.50 o£ 2 maal 1 d. h. met ver nietiging van het vonnis van den kanton rechter. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Het Postbedrijf in '2 4. In het verslag betreffende den dienst der posterijen, der telegrafie en der tele fonie over het jaar 1924 is het volgende ontleend: Het jaar 1924 kenmerkte zich door een uitbreiding van het verkeer over alle takken van den post-, telegraaf- en tele foondienst. Hierop wordt alleen een uit zondering gemaakt door het binnen- landsch telegramverkeer, dat eenigszins terugliep. Deze teruggang bedraagt ech ter minder dan in 1923, vergeleken bij het verkeer van 1922, het geval was. De vermindering van de inkomsten uit vorengenoemd telegramverkeer worcU bovendien verre overtroffen door de vermeerdering van inkomsten uit de ove rige verkeersmiddelen. Er kan dan ook worden geconstateerd, dat voor het eerst sinds 1916 weer een voordeelig saldo is bereikt en wel van f 5.599.000, waaronder begrepen zijn de uitkomsten van den postcheque- en girodienst In afwijking hiervan hebben de volgende cijfers al leen betrekking op den post-, telegraaf, en telefoondienst. De ontvangsten, in duizendtallen afge rond, bedroegen in totaal f78.641.000 f 73.295.000 waarvan f 40.558.000 (f 38.509.000) uit den verkoop van post zegels, enz., f5.491.000 (f 5^321.000) we gens overbrengingskosten van telegram men, f 11.386.000 (f9.639.000) wegens opbrengst van interlocale en internatio nale gesprekken en f4.707.000 (f4.441.000) voor abonnementen op locale rijkstele foon-aansluitingen. De uitgaven beliepen in totaal f73.293.000 (f74.129.000), waarvan voor salarissen en pensioenpremiën van het personeel f 43.330.000 (f 47.569.000), voor huur en onderhoud van gebouwen er aandeel in de kosten van den gebouwen dienst f 834.000 (f 877.000), voor postver- voer f 8.556.000 (f 4.877.000), waaronder begrepen een betaling ad f 4.020.000 aan bet departement van financiën wegens vrij brievenvervoer op de spoorwegen, voor onderhoud van telegraaf- en tele foonlijnen f 606.000 (f 1.310.000). De overeenkomstige cijfers van 1923 zijn tusschen haakjes bijgevoegd. in <lc dakgoot van een pand iu de Oran jeboomstraat, uitgegleden en van een hoogte van 15 M. gevallen. Hij was on middellijk dood. De inbrekers,, die ccrgisterennacht et stadhuis van Tempelhot hadden in gebroken, hebben dc juwcelen, die zij buiten dc 310.000 mark ontvreemd had den, per post aan het gemeentebestuur teruggezonden. liet adres was samenge steld uit letters die uit een courant uit geknipt waren. Woensdagavond, toen de trein uit Brugge het station Maldeghem binnen reed, wilde de 65-jarige 'F I. over de sporen gaan, doch hij werd door de loco motief gegrepen en een aantal meters medegesleurd, alwaar hij bewusteloos met ingedrukte borst en andere kwetsu ren werd opgenomen. Naar het hospitaal te Maldegem overgebracht, is 'hij twee uur later overleden. I., die ongehuwd was, was meer dan 25 jaar in dienst als oommissionaris in het station Maldegem Bisserey, de industrieel, die tc Choi- sy le Roi op klaarlichten dag door auto bandieten beroofd is, heeft een premie van 10.000 fr. uitgeloofd voor .ieder, die een aanwijzing kan geven, die leiden kan lot het vinden van de "daders. De geroofde som bedroeg niet 14.000 fr., zooals eerst gemeld was, doch 90.000 die Bisserey juist van een bank te Parijs gehaald had jen welk bedrag die nen moest om, zijn personeel uit tc beta len. Sedert eenigen tijd reeds liep in Potsdam het gerucht, dat een hoog regee- ringsambtenaar, graaf Bothmer, bij een duel ernstig zou zijn gewond. Eerst thans is deze affaire, die in society-kring^n groot opzien baarde, opgehelderd. De 34-jarige echtgenoote van den graaf, een geboren gravin Ellenor von Dirke, is namelijk door de politie op heeterdaad betrapt, toen zij een gestolen aiTlieke vaas in een der parken van Potsdam trachtte te begraven. Reeds sinds langen tijd werden haar gangen door de politie scherp nagegaan, daar zij verdacht werd van diefstal l^j den Geheimer Ober juslizrat Rieclc te- Potsdam, die haar tijdens zijn vacanlie het toezicht op zijn woning had' toever trouwd. Kort nadat hjj op reis was ge gaan, verdwenen eenige tapijten, zilver werk en andere voorwerpen van waarde uit zjjn woning. Ook bij andere bekende families moet zij antiquiteiten ontvreemd hebben en zelfs heeft zij van haar eigen nicht al het linnengoed gestolen. Toen nu kort geleden haar man met een schotwond in het hoofd in een zie kenhuis werd opgenomen, begonnen ge ruchten te loopen in verband met het gedrag der gravin. Deze, een elegante verschijning, had namelijk betrekkingen aangeknoopt met een kapitein bij de politie,» Fritz Heffer, en toen hij kort geleden uit Liegnitz. waarheen hij was overgeplaatst, naar Potsdam kwam,',meen de men dat graaf Bothmer hem had uit gedaagd, doch laatstgenoemde sprak deze geruchten onmiddellijk tegen. De politie slaagde er in, een brief van den graaf aan zijn vrouw te onderschep pen, waarin de graaf haai* meedeelde, zich wegens haar gedrag van het leven te willen berooven. De verwondingen van graaf Bothmer zijn overigens zóó ernslig, dat nog steeds aan zijn herstel wordt getwijfeld. De gravin is nog niet gearresteerd, doch wordt in haar woning door de politie zeer scherp bewaakt. VERWAARLOOZING. Donderdagmiddag is de Haagsche po litie ter oore gekomen een geval van verwaarloozing in een woonschuit, lig gende in de Laakhaven. De gepension- neerde werkman van de gemeentereini ging H, woont daar met zijn vrouw en zes minderjarige kinderen in een zeer kleine ruimte .De vrouw lag, zoo werd verteld, reeds geruimen tijd ernstig ziek en was prijs gegeven aan de meest schromelijke verwaarloozing, en de wo ning verkeerde in een ondoenbaren staat. Een dokter had de vrouw behan deld, maar was er sinds een paar dagen niet meer geweest, aangezien hij door den man was geweigerd. Zoo is de toestand blijkbaar eenige weken gebleven en waarschijnlijk is de vrouw al dien tijd zonder geneeskundige hulp geweest. Donderdagmiddag heeft de commis saris van poiltie, vergezeld van den G. G. D. een inval gedaan in de woon schuit. De toestand, dien men daar aan trof, laat zich moeilijk beschrijven. Een walgelijke lucht kwam uit de vertrekjes, ïn het achterste aanschouwde men iets, dat geleek op een bed van half vergane dekens; daarop lag een vrouwelijk we zen, uitgeteerd en uitgemergeld, met wezenlooze oogen te staren, blijkbaar te zwak om zich te verroeren. Zij maakte den indruk, stervende te zijn. Haar ge zicht was overdekt met zweren, waarop talrijke vliegen aasden. De man was niet aanwezig. Naar de N. R. Crt. meldt, maakt hij misbruik van sterkendrank en geniet hij een pen sioen van ongeveer f 100 per maand. De geneeskundige dienst heeft de pa tiënte meegenomen naar het ziekenhuis. De gemeentereiniging zou het schip ont smetten. De kinderen zijn door de kin derpolitie in bescherming genomen. anders dan als een zuiver toeval be-'tegen drukkende belastingen, belemme- schouweu, dat dit opmerkelijke bezoek rende >velten en hooge tarieven belian- Van Fransche zijde op den voel gevolgd delen, zich toch nog in, een zekeren •erd door een tweede, til. dal van welstand verheugen mogen, den heer Finniu Gemier, den leider Voor tic Berlijners echter is al <1 it van het Odóon-(healer te Parijs, die een J bezoek, zijn al deze congressen nog lang SPORT. Ee n voetbal-loterij. De Oostenrijksche Voetbalbond heeft van de regeering toestemming gekregen een loterij te organiseeren, waarvan de opbrengst zal strekken ten bate van ver wonde voetballers. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Donderdagavond is de schilder A. B. •te Rotterdam, terwijl hij werkzaam was „ZEELANDIA", VEREENIGING VAN ZEEUWEN TE 's-G-RAVENHAGE. Daar het bestuur van bovengenoemde vereeniging vermeent redenen te hebben om te veronderstellen, dat men in Zee land wel bekend is met het bestaan, doch niet met liet doel der vereeniging, wordt, door de welwillendheid der redactie de zer courant, het volgende ter kennis ge bracht van de Zeeuwen in Zeeland: In art. 2 der statuten van het regle ment komt voor: „het bevorderen van de saamhoorigheid met de bewoners van het Zeeuwsche gewest". Het bestuur ver staat daaronder o.a.- het geven van adressen van firma's aldaar betreffende handelszaken, het begeleiden, zoo dit wordt verzocht van Zeeuwen 'die Den Haag voor 't eerst bezoeken, het geven van inlichtingen omtrent hotels en be zienswaardigheden, het geven van inlich tingen omtrent het plaatsen van adver- tentiën voor betrekkingen enz. Alle inlichtingen zijn kosteloos voor zooverre zijn geen kosten verwekken, mits postzegel voor antwoord. In art. 3 der s/tatuten komt voor- „het houden van lezingen en voor drachten, bij voorkeur over Zeeland en zijn bewoners." Omtrent dit artikel doet het bestuur een beroep^ op de welwillendheid van alle Zeeuwen die iels voor de saamhoorigheid gevoelen, n.l. om aan de Ver. af te staan desnoods in bruikleen, boeken, geschrif ten. plaatwerken, nieuw of oud, die be trekking hebben op de geschiedenis of het volksleven van ons gewest. Zij die hieraan op eenige wijze willen voldoen, kunnen rekenen op den dank der ver eeniging. Hel secretariaat voor alle aanvragen of zendingen is gevestigd: Hoogezand 21 (de heer J. Verstraete) Den Haag. Hel bestuur hoopt dat deze regelen de goede betrekkingen tusschen Zeeuwen in en buiten Zeeland mogen versterken en de vereeniging ten goede komen. DE BRAND EN ONTPLOFFING TE BERGEN-BINNEN. In den toestand van den 16-jarigen S. M. en den 18-jarigen W. P., die Woens dag bij den brand en ontploffing in de tooneelzaal van „de Rustende Jager" te Bergen-Binnen ernstig verwond werden, is nog weinig verbetering ingetreden, meldt de Alkmaarsche Crt. M. is nog steeds buiten bewustzijn, Koop op her stel is niet uitgesloten. P. maakte het slechter dan Woensdag. Ook hij was gister buiten kennis, zoo dat ook zijn toestand zorg baart. De toestand van de beide andere pa tiënten is bevredigend. Voor wat den brand betreft verneemt het blad, dat de materieele schade door verzekering wordt gedekt. Schittert Overal (Ingez. Med.) APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week rijn dc navolgende apothekeu ge opend: Middelburg: J. C. v. d. Harst. Vlissingen: Wed. A. J. van Ockenburg, Badhuisstraat. B U I T E N L A H D. BRIEVEN' UIT BERLIJN. Berlijn, einde September. Bezoek uit Parijs. De Maha- radja van Paliala. De groote bankiersdag. Berlijn wil weer een vreemdelingenstad worden. De „Kipho". De laatste week heeft Berlijn tweemaal bezoek ontvangen van meer dan gewone beteekenis. Beide visites waren te be schouwen als symptomen van een zekere verandering in de Europeesche atmosfeer en wel is waar van een aangename ver andering. Eerst begroetten we den heer De Monzie, den Franschen minister van onderwijs, die op de terugreis van Scan dinavië naar huis in Berlijn afstapte, om enkele besprekingen te voeren met zijn Pruisischen collega Men onderhield zich, nu wel niet officieel, eigenlijk meer vertrouwelijk, maar dan toch op zyn minst „officieus" over de mogelijkheid om de verbroken banden tusschen de Duitsche en Fransche geleerdenwereld langzaam en voorzichtig weer te her stellen. Men gebruikte de lunch samen, en de chef van het Parijsche ministerie van onderwijs was in de gelegenheid feich met enkele op den voorgrond tre dende vertegenwoordigers van de Duit sche wetenschap te onderhouden Het Avas de eerste maal na de groote aard beving van 1914, dat een Fransch mi nister in de hoofdstad van het Duitsche rijk opdook, en al zullen de BerlijnerS de beteekenis van een dergelijke visite tiiet overschatten, toch miskenden ze de goede bedoeling niet, die daaraan on getwijfeld len grondslag heeft gelegen. Iets dergelijks was een jaar geleden nog ondenkbaar. k En men mag hel dan ook wel als iets uitnoodiging van de Genosscnschal'l Deul- &cher Bfiliuenangehöriger, tl© groole en niaciilige organisatie van de Duitsche tooneelspelers, had aangenomen. Een tooneelmensch is geen diplomaat, hij kan vrijer spreken dan een minister. Open en hartelijk verklaarde Firnim Gémier, dal hij kwam om een verbinding tot stand te brengen tusschen den Fran- Nschen en Duitsclien geest, om een uit- 1 wisseling van tooueelkimsl voor te be reiden Hij is iu Berlijn geen vreemde ling, reeds jaren geleden was hij dik- jwijls bier als een getrouwe, jongere me dewerker van Anloiue, die als oprich ter van hel Theatre librc" in zijn tijd met de Berlijnsche „Frèïc Bühne'1 in nauwe relatie stond, en wiens opvolger in de directie van het Odéon juist Fir- min Gémier geworden is. Het is buiten kijf, dat zulke kleine festiviteilen als hel dejeuner in het Prui sische ministerie van eeredienst en de receptie, die de Bühnengenosscnschaft haar Parijsche gasten in Hotel Adlon Unter den Liuden aanbood, veel er toe kunueu bijdragen, de verhouding tus schen de beide groole volkeren lang zamerhand le verbeteren. Wetenschap en kunst zijn misschien in de eerste plaats er toe geroepen, de potten te lijmen, die de politici stuk ge slagen hebben. Juist de „pacten" in het rijk van den geest zijn de belangrijkste. Nog een ander bezoek kregen we. dat genoemd moet worden. Een groot heer verscheen in Berlijn de maharadja van Patiala in Britsch-Indië. Hij had met zijn uit tien personen bestaand gevolg en een schare inlandsche en Europee sche bedienden, die hij meebracht, van Hotel Adlon men ziet, dat dit hotel een politieke rol begint te spelen een geheele étage gehuui-d- De kosten waren bijzaak, want het is een der rijkste menschen der wereld, die dit geweldige aantal kamers bestelde. Ik veronderstel, dat de Maharadja, toen hij aankwam 'bij den portier van Adlon, die zelf een machtig man is, reeds eenige voorstellen en plannen vond gereedlig gen, volgens welke hij er in zou kuunen slagen iets van zijn sprookjesachtigen rijkdom, die hem niet anders dan tot last lean zijn, kwijt te raken. Vermoedelijk waren daarbij ook enkele aanzoeken, als gevofg van de succesvolle film van de ^lievelingsdroom van den Maharadja". De Indische croesus had uit zijn va derland niet minder dan 140 koffers meegebracht, welk aantal in Europa met het oog op verschillende kleine inkoo- pen, die gedaan waren, nog met vijftig of zestig vermeerderd was. We hadden hem graag enkele Duitsche tijdgenooten, die wc niet goed meer gebruiken kunnen, tegen den kosteuden prijs willen meege ven. Maar hij' beweerde, dat hij dan met 'zijn 200 koffers nog ruimte te kort zou komen. In ieder geval mag men aan nemen, dat door de aanwezigheid in de Duitsche hoofdstad van de Maharadja, die een deel uitmaakte van de Indische delegatie te Genève, het „crediet van den Volkenbond" stijgen zal- Ook dat is voor de politieke ontwik keling van belang. Want crediet is op het oogenblik in Duitschland de hoofd zaak. Juist daarom, omdat het zoo moei lijk te verkrijgen is. Met bijzondere belangstelling zag men dan ook hel groote bankierscongres te gemoet, dat dezer dagen in Berlijn ge houden is. In den lijd van de leege por tefeuilles vroeger zou meu gezegd hebben. leege portemonnaies wer den de machtigen, die naar men ver moedt, de sleutels van de groote brand kasten bezitten, met huiveringen van teerbied begroet. „Luther aan de bankiers" las men in de kranten. Ik dacht reeds dat er een nieuw geschrift van den re formator ontdekt was, iets dergelijks als „Von der Freiheit eines Christenmen- schen". Maar het was slechts het begroe tingstelegram van den Rijkskanselier aan de bankmagnaten. Zoo rooskleurig, als de publieke opinie hel zich voorstelt, gaat het thans ook dc mannen van de beurs niet Er zijn ouder hen niet wei nige, die nu juist wel niet op een hout je, maar dan toch wel aan de koers- noteeringen knabbelen. Niettemin was het vertroostend, dat hier nu eens niet de vertegenwoordigers van een tal» van nijverheid, die een vergadering hielden, voorldurend over hun eigen nood klaag den, maar voornamelijk problemen van algcmeen-economischen aard bespraken. Ik moest daarbij aan een geschiedenis uit mijn studententijd denken. Eén mijner vrienden kwam uit Leipzig, en toen ons op zekeren dag het bericht van het vree- selijke bankroet van de Leipziger Bank bereikte, dat indertijd buitengewoon veel opzien baarde, was hij zeer bedrukt, daar hij vermoedde, dat ook zijn vader bij den krach zijn vermogen verloren had. Den volgenden dag echter, toen ik hem weer tegenkwam, zag mijn vriend er geheel gerustgesteld en vergenoegd uit. „Je vader heeft je zeker geschre ven", vroeg ik. „dat het faillissement van de Leipziger Bank hem niet getroffen heeft?" „Nee", antwoordde hij, dat niet. Maar mjjn vader schreef me vandaag) Wat zeg je wel van het or^cluk, dat over onze goede stad gekomen is?" Mijn vriend had gelijk. Dat was voldoende. Wianl wie zooveel medegevoel voor een ramp^ die een ander treft, betoont, is mcesTül zelf daarvoor gespaard gebleven. Daarom mag mien ook aannemen, dat de Duitsche bankiers, daar zij resoluties niet voldoende. Met name bip-gemccster Böss is onvermoeid in zijn streven, Ber lijn weer tot een vreemdelingenstad van den eersten rang te maken. .Sinds we een stabiele geldswaarde'hebben, die een zoo hoogten wisselkoers met zich gebracht: heeft, zijn we voor de buitenlanders mot gevulde beurzen le duur geworden Nu wil meu er in de eerste plaats vooi' zorgen, dat de stad den vreemdeling zoo we! mogelijk heeft aan le bieden. Men beeft een groot „bureau voor het Berljjn- sclio vreemdelingenverkeer' opgericht, dal in de Fricdrich Ebcrtstraat. dus iu dc voornaamste en drukste wijk, een ge heel huis voor zich laat verbouwen. Men heeft een stedelijk ,Messcambl'' in hel leven geroepen, dat de aantrekkings kracht van Berlijn voor de buitenlanders en niet minder voor de Duitscliers uil het Rijk, verhoogen moet want ook uit het binnenland wil de stad bezoekers lokken. Thans heeft het Messc-Amt een ten toonstelling georganiseerd, die wel in staat is, iets in deze richting te berei ken. Ze heel volgens de gebruikelijke, geheel en al ingeburgerde afkorlings- methode, de „Kipho", wat beleekenen moet „Tentoonstelling van kinemato- graphie en photographieHier krijgt men dingen le zien, die men eerder nog niet zag. Hier worden tegenover elkaar gesteld een kleine bioscooptent, waarin de oude films uil den tijd vain dertig jaar geleden vertoond worden, die ons thans buitengewoon grappig en won derlijk voorkomen en een modern filmtoestel, misschien het grootste, dal zich op het oogenblik op het vasteland bevindt, van de meest geraffineerde tech nische constructie. Behalve dit wordt den tentoonslellingbezockcrs een amusant schouwspel geboden zij kunnen mol eigen oogen den arbeid in een filmatelier vol gen. Zij kunnen zien, boe de regisseurs hun werk doen, hoe bekende en geliefde tooneelspelers en -speelsters de verschil lende scènes opvoeren, die door reus achtige schijnwerpers belicht en door photografische apparaten opgenomen worden en ze kunnen eenigen tijd la ter, daar het atelier gemakkelijk in een bioscoopzaal kan worden herschapen, de zelfde scènes, die ze zooeven zagen ont staan, als beelden op het witte doek bewonderen. Maar daarmee is .de grap niet afgeloopen. Men Is op de origineele inval gekomen een „filmschoonheidskeu,- ring" in te stellen. Dat beteekent, dat iedere jonge dame, en ook iedere knappe jonge man, die daarvoor meent in de termen te vallen, zich aan kan melden en ter beschikking kan stellen Een streng© jury zift en kiest uit en de door het geluk begunstigden worden in de heilige orde opgenomen d. w. z. ze worden geschminkt, gekleed en opge poetst en dadelijk daarop aan het pu bliek vertoond, Daarmee is het repertoire van de tentoonstellingsorganisatorcn nog lang niet uitgeput. Een van de aardigste nummers komt dezer dagen tot opvoe ring een masker-wedstrijd. Waarmee be doeld wordt, dat eenige van de in Ber lijn bekendste filmsterren karakteristieke maskers voor zullen doen en dat het publiek nu de tooneelspelers ondanks de vermomming herkennen moet, waar bij allerlei prijzen uitgeloofd zijn. Daar naast presenteert de photographie haar nieuwste vindingen en een der ^grootste Duitsche fabrieken gaat zelfs zoover, dat ze iederen bezoeker, niet op de gewone wijze, maar in natuurlijke kleuren pho- lographeert. Het loopt natuurlijk storm. Men ziet, Berlijn, dat in de moeilijke jaren, die achter ons liggen heel leelijk, vuil en ongezellig geworden was, spant alle krachten in om zijn oude plaats als een stad van bonte tooverijen en in ternationaal vreemdelingenverkeer weer te heroveren. Dr. MAX OSBORN. BURGERLIJKEN STAND» Middelb urg. Van 30 Sept.—2 Oct. Getrouwd: A. van Hese, 31 j. en M. C. v. d. Veldie, 24 j: C. H. G. Steijn, 35 j. en M. 0. Fiegen, 35 j. - F. J. Thijsebaard, 60 j. en M. M. Dronkers, 50 j. H. W. Uijleidiroek, 24 j. en L. E. Joziasse, 21 j. Bevallen A. Minderhout, geb. Merks, z. Overleden: 0. de Klerck, 58 j., gehuwd met J. A. Michaëlsen. Vlissingen. Ondertrouwd, S. J. M. Kievits, 64 j. en R. de Poorter, 57 j. J. Bostelaar, 25 j. en N. van Burgh, 23 j. Getrouwd. G. H. G. Lammers, 27 j. en A. Polderman, 27 j. M. Jonckman, 26 j. en J. J. Hoogstraten, 20 j. B. de Nooijer, 25 j. ©n A. G. van Wijk, 21 j. H. Swiers, 27 j. en A. C. van DifeL 27 j. J. H. Keijzer, 29 j. eni T. M. Moerland, 20 j. M. G. M. L. Oaron, 25 j. en L. J. van Beers, 25 j. Bevallen - H Verboom, geb v. d. Broek, d. J. J. de 9mit, geb. v. d. Berg. d. T. P. R. Leenhouts, geb. Meuldijk, d. S. J. A. van Ham, geb. v. Gelderen, d. P. M. Guitig, geb. Mar tens, z. M. M Vermeulen, geb. Jans- sens, z. A. van Nieuwenliuizen, geb. Maassen, d. C. J. Geleijn, geb. Hintzen, d. (levenl.) Overleden T. Rouw. weduwe van J. 73 j.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3