Wdirp* SomI FEUILLETON. B IJ VOEGSEL VAN DE van Maandag 28 Sept. 1925 no. 228. Uit Stad en Provincie Uit Middelburg. De Zeeuwche Bond van afdeelin- gen van de Geref. Ver. voor Drankbe strijding hield Zaterdagmiddag haar na jaarsvergadering te Middelburg on der voorzitterschap van den heer G. M. F e ij, die na gebed voorlas Pred. 3 1 tot 7 (Alles heeft een bestemden tijd) en aan de hand van het voorgelezene sprak over den strijd tegen het alcoho lisme.- Spr. wees verder op het goede samenwerken van Middelburg en Vlis- singen en stelde dat aan andere afdee- lingen ten voorbeeld. Spr. wijst er ver der op, dat getracht moet worden mede werking van de pers te krijgen bij het bekendmaken der beginselen. Uit de schriftelijke en mondelinge verslagen der afdeelingen blijkt, dat overal de actie verlevendigd is, doch dat o.a. meer de aandacht moet worden gevestigd op hoe het alcoholisme voelt en werkt, dus meer bekendheid aan de zaak te geven door huisbezoek, lectuurverspreiding, het laten optreden van sprekers enz. Het ledental der afdeelingen ging niet ach teruit, eerder vooruit. Benoemd werd een commissie voor het herzien van het reglement en een tweede om het hoofdbestuur van advies te die nen, inzake de verhouding tusschen dat bestuur en de Provinciale Bonden. Deze commissie zal tevens de contributie-re geling van den Bond herzien. Verschillende plannen werden gemaakt voor den winter tot het houden van lezingen enz., terwijl vooral ook in Zeeuwsch Vlaanderen propaganda voor nieuwe afdeelingen zal worden gemaakt. Te Bergen op Zoom, speciaal op Vrede rust is men op den goeden weg, om tot eene afdeeling te komen, die zich dan wel bij den Zeeuwschen Bond zal kun nen aansluiten. In Goes, Krabbendijke, Middelburg en Vlissingen werd succes bereikt met het idres der Nat. Comm. tegen 't Alcoho lisme (N. C. A.), voor wat betreft de beperking der vergunningen. De financiën zijn niet rooskleurig, zoo- at ondanks de subsidie der Provincie, de contributie gehandhaafd moet blijven. Aan het einde der vergadering meen de de voorzitter de tolk der vergade ring te zijn, als hij constateert dat sa menwerking is gezocht en verkregen en de onderlinge band was versterkt. De aangename geest der vergadering en de ernst, waarmede de zaken werden be handeld, geven spr. gegronde verwach tingen voor de toekomst. De heer Koster ging ten slotte in dank zegging voor. Gisteren vergaderde in het Hotel „de Nieuwe Doelen" alhier de Fe deratie „Zeeland" van den Vrijz, Dem. Bond onder voorzitterschap van den heer D. N. van Gelderen, die er in zijn ope ningswoord op wees, dat sedert de laat ste bijeenkomst dézer vergadering in de politiek verschillende gewichtige gebeur tenissen plaats hebben gevonden. De be langrijkste was wel de periodieke ver nieuwing der Tweede Kamer. De leuze, waaronder en de wijze waarop de ver- DE REISGENOOTE. Roman uit het Franscb van GUY CHANTEPLEURE. Geautoriseerde vertaling van W. H. C. 24). Welnu, diezelfde woorden zou ik nu zoo graag herhalen, zei Kerjean, ter wijl hij om die herinnering glimlachte. De vriendschap en kameraadschap, die -er tusschen Jacqueline en mij bestaat, gaat terug tot den tijd, toen we geen van beiden nog konden lezen. Mijn ouders ♦waren verre neef en nicht van de hare en in Fougéres zagen zij elkander bijna dagelijks, zooals dat alleen maar in klei ne plaatsen gebéurt.Jacqueline en ik zijn, op.e,en paar maanden na, even oud. Door die paar maanden was zij de oudste, 'waarop ze toen heel trotsch was. Ze was ook "de liefste van ons tweeën, een alleraardigst kind cn als vrouw werd ze wat 't kind beloofde te •worden. Ik ken geen liefhebbender, geen trouwer hart, geen ruimer geest en geen oprechter karakter. Jacqueline Albin zal ongetwijfeld nooit trouwen Ze is, van •natuur geloof ik. te onafhankelijk - iemand, die graag alleen isevenals ik. Toch ben ik er zeker van dat ze jou graag bij zich had gehad, als gezel schapsjuffrouw of lectrice of iets der gelijksen ze had ie liefgehad als een zuster. Maar ik geloof dat ik 't kiezingsstrijd gestreden werd, liggen nog vcrsch in het geheugen, zoodat spr. zich ontslagen gevoelt van den plicht er ver der op in te gaan. De uitslag der stem bus heeft wellicht niet ten volle beant woord aan den door velen in stilte ge- koesterden wenscb, n.l. dat bet Neder- landsche kiezerskorps zich zou uitspre ken tegen een rechtsche regeering. Do uitslag dat gekozen werden 30 R. K., 13 A. R., en 11 Chr, H. leden opende de mogelijkheid, dat de oude coalitie-vrien den elkander weer konden vinden en el kaar dan ook onder aanvoering van H. Colijn inderdaad gevonden hebben. Dit alles doet echter niets af aan het heu gelijke feit, dat de V. D. er in geslaagd zijn hun oude geval van 5 tweede kamer leden te brengen op 7 in de nieuwe kamer, aldus spr. beantwoordende aan een stemmenwinst in den lande van ruim 53 duizend. In den kieskring Zeeland werden op de partij uitgebracht 7494 stemmen tegen 5873 in 1922, dus een winst van 1621 stemmen. Spr. acht het foutief te meenen, zooals de politieke te- Jenstandprs zoo gaarne doen, dat het al- een de leus „Ontwapening" zou zijn, die de meerdere stemmen deed toestroomen. Integendeel, de leus „Ontwapening" was slechts één der oorzaken. Met haar noemt spr. de anti-demokratische rich ting der laatste regeering, de verande ring in de belasting politiek, het gesol met de salarissen der ambtenaren, de verwaarloozing van het openhaar onder wijs enz., om aan te toonen, dat vele be langrijke argumenten den propagandis ten bij hun campagne ten dienste ston den. 't Is volgens spr. een normaal ver schijnsel, dat na een hevigen storm de natuur als het ware tot absolute rust komt. Zoo ook in het politiek leven. Na de ad maximum opgevoerde propaganda in de Juni-dagen is een absolute stilte in het politiek Zeeuwsche leven ingetreden. Spr. wijst dan in groote trekken aan wat voor de propaganda moet worden ge daan, waarbij voor allen in de komende maanden veel werk is. Spr. meent dan ten slotte dat de democratie de overwin ning zal behalen. De vergadering werd verder besteed bijna uitsluitend voor de behandeling van zaken van internen aard. Aan het be stuur werd o.a. opgedragen een nieuw reglement voor de Federatie te maken, terwijpo. a. de wenschelijkheid naar vo ren kwam om een geregelde voeling te krijgen tusschen de Vrijz. Dem. raads leden in de provincie Zeeland. In den loop der vergadering werd een paar maal hulde gebracht aan de per sonen die zich tijdens de verkiezings campagne verdienstelijk maakten bij het propagandawerk. Uit Zuid-Beveland. Donderdagavond kwam de Raad der gemeente Kloetinge in een open bare vergadering bijeen. Ingekomen was o.a. een verzoek van A. J. van der Linde en 10 andere be woners van den 's-Gravenpolderschen straatweg om plaatsing van een gaslan taarn aan dien weg. Burgemeester en Wethouders stellen voor om alsnog geen lantaarn te plaatsen daar de lantaarn bij café „Tol" is verplaatst en ook een sterkere brander daarop zal worden ge zet. Wordt m. a, s. goedgevonden. Van de bewoners van den Heernisse weg was een schrijven ingekomen waar in zij verzoeken om een straatje te leg gen op de gedempte sloot. Daar toch dit najaar geen straatje gelegd kan worden, daar de grond eerst nog zakken moet, wordt besloten dit verzoek aan te hou den. De verordening op de heffing van leges ter secretarie wordt opnieuw vastge steld. Vervolgens komt in behandeling een verzoek van de vereeniging „Handels onderwijs" te Goes, om verhooging van subsidie, n.l. f 25 vaste subsidie en voor elke leerling uit deze gemeente die de school bezoekt f 10. De Voorzitter deelt mede dat uit deze gemeente 4 leerlingen je verteld heb sinds den dood van haar vader neeft Jacqueline Fougéres verlaten en Parijs vaarwel gezegd.ze reist. Haar fortuin, dat allesbehalve ge ring is veroorlooft haar de kostbare gril om zonder vaste woonplaats, als een vogel op een tak, te leven, evenals de heldin van een roman, die destijds veel opgang heeft gemaakt1)En meestal kiest ze eer ver afgelegen tak, waarvan ze absoluut niet 't adres aan haar vriendin opgeeft. Schrijft ze je nooit? De uitdrukking van hoop, die op haar gelaat was verschenen, verdween. 'Heel zelden. Haar laatste bericht, dat ik einde Juni kreeg, kwam uit een kleine stad in JapanZe schreef me haar te antwoorden „poste restante" Calcutta. Phyleke zuchtte. Hoe jammer! Een vriendin van jou, Kerjean, zou mij aangenamer zijn ge weest dan een vriendin van juffrouw Arguin. Ze begon te lachen toen de kleine, vergulde pendule zes uur sloeg en daar bij door den zwaren slag werd geac compagneerd van de groote, houten pen dule, aan den anderen kant van den muur. Zuiver, helder en luchtig, als het gou den timbre van de pendule met de bijtjes, klonk haar lach. O, riep 't meisje uit, wat is dat U Bedoeld wordt. „Sur la Branche" van Pierre Coulevin. (Noot v. d vert.) de school bezoeken De subsidie zou dan f 65 bedragen. Op voorstel van B. en W. wordt m. a. s. besloten de ge vraagde subsidie te verleenen. Van de vereeniging tot instandhouding van een Christelijke bewaarschool is een verzoek ingekomen om de haar inder tijd verleende subsidie te verhoogen met f 200. De Voorzitter zegt, dat hef doel van de verhooging is om de onderwijze res f 200 meer te geven, zoo dat dan haar jaarwedde f 600 wordt. Op een vraag van den heer Lenshoek hoeveel kinde ren de Christelijke bewaarschool be zoeken, antwoordt de Voorzitter dat dit ongeveer 40 is en op de Openbare 30. Laatst is beslist dat combinatie der scho len te veel geld zou kosten, spreker heeft dan ook geen bezwaar om de gevraagde subsidie te verleenen. De heerVan Liere is verwonderd over het verzoek, de Voorzitter van de vereeniging was on- langs nog voor bezuiniging der gemeen te-uitgaven, en nu vragen ze om sub sidie, Ook vindt spreker dat eerst een exploitatierekening overgelegd moet worden, dan eerst kan de gemeente zien waarvoor de subsidie gegeven wordt. De heer Straub betoogt tegenover den heer Van Liere dat de Raad geen com binatie heeft gewild, dus ook geen be zuiniging. De kosten van de openbare bewaarschool bedragen volgens zijn meening f 1272. Spreker is voor ge lijkstelling van de scholen, beiden zijn even oud, door met haar te onderhan delen is ze ook als zoodanig erkend en bovendien bezit zij rechtspersoonlijk heid. Wat overlegging van een exploi tatie-rekening betreft, daarmee is hij het met den heer Van Liere eens. Dan zou volgens spreker blijken, dat zij geen pot je kweekt. De heer Lenshoek vindt dat men veel duurder uit is, wanneer de bijz. school gesloten wordt. De Voorzitter beaamt zulks. De heer Eversdijk is niet voor gelijkstelling, wel voor verhooging van subsidie. Met 6 tegen 1 stemmen (den heer Van Liere) wordt de subsidie aan de Chris telijke bewaarschool verhoogd met f 200 met ingang van 1 Januari 1926. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten aan Gedeputeerde Staten vrijstel ling te vragen van het geven van onder wijs in lichamelijke oefening aan de Openbare lagere school. Daarna komt de behandeling begroo ting voor 1926 aan de orde. De schuld der gemeente zal op 1 Januari 1926 f 18150 bedragen. Bij den post subsidie aan de Burgerwacht merkt de heer Straub op dat deze wel van de begroo ting afgevoerd kan worden, dat ze toch niets uithaalt De andere leden zijn voor het bestendigen van dien post. Evenzoo is het met de subsidie aan de Politie- hondendressuurclub. De post kosten der algemeene begraaf plaats zijn hooger geraamd dan het vo rig jaar, daar B. en W. het plan hebben een begraaftoestel aan te schaffen. De heer Lenshoek vraagt waarom de be graafplaats altijd gesloten is en geeft in overweging deze voortaan niet meer te sluiten. Meerdere leden beamen dit. Bij den post wegwerker vraagt de heer Straub of het niet gewenscht is, dezen post iets hooger te ramen. Na spr. gehoord heeft, heeft de tegenwoor dige wegwerker het plan om op te hou den. De Lenshoek stelt voor dezen post met 300 te verhoogen en te brengen op f825. Wanneer de wegwerker op houdt kan overwogen worden om een vasten gemeentearbeider te nemen. De heer Hoogstraate stelt voor den post, subsidie aan het Muziekgezelschap, te schrappen. Was er werkelijk een de gelijk korps dan zou spreker een eerste voorstander zijn om subsidie te geven. Maar met het Muziekgezelschap alhier is het niet veel; spreker herinnert het festival in 1924, toen bij bet openen het gezelschap niet kon optreden, omdat 2 van de beste krachten dronken onder de tribune lagen. De Voorzitter stelt voor mooi en welluidend, die tinkelende sa menspraak der uren INet een klok kenspel 1Ik was nooit bij je geweest, Kerjean, maar ik had me je salon net zoo gedacht, als ik 't nu zie 't Geheel is wat „celibatairachtig", zie je. ..Maar alles is mooi, stevignetjes en dege lijk Niets is er alledaagsch of imi tatie Ze stond op, liep naar een raam en slootte de blinden open en de ronde dichte kroon van de kastanjeboom werd zichtbaar Langzaam trad, als vermoeid, de lauwheid van den zomerdag, die bijna voorbij was, met een lucht van aarde, bladen en warme kruiden de kamer bin nen, waarmede een andere liefelijke geur zich vereenigde, zonder dat zij zich ver mengden. i Rozengeur! riep Phyllis verrukt uit. Zijn er rozen in je tuin, Kerjean? Er zijn er zelfs tegen mijn. liuis, kijk maar! Ze zijn hooger geklommen dan de tweede verdieping; je zoudt ze bijna kunnen plukken. Met een lenige beweging boog Kerjean zich buiten 't raam, strekte zijn 'lange lichaam en zijn arm en richtte zich wel dra weer op met een bos witte rozen in zijn hand. Phyllis gaf een gilletje- Val niet! Maar hij lachte en bood haar de bloe men aan. Dank je wel! zei ze, niet haar lippen op de rozen. Bancks-rozen, even als op la Peuplièrc O, Reuzen-Bizuih, hij jon bloeien zelfs de steenenl om de subsidie dit jaar te bestendigen, en het muziekgezelschap er op te wijzen, dat bij de minste wanordelijkheden de subsidie zal worden ingetrokken. Bij den post krankzinnigen-verpleging vraagt de heer Straub of niet meer pa- tienten naar Gheel (België) kunnen wor den gezonden, daar dit veel goedkooper is. De Voorzitter zegt dat dit alleen mag met toestemming der familie en de pa- tienten moeten er ook geschikt voor zijn. Verder vraagt spreker of het niet op den weg van het Burgerlijk Armbestuur ligt om wat meer bij te dragen in die kosten. De Voorzitter antwoordt hierop dat in een volgende vergadering daar omtrent een voorstel zal zijn. Bij de inkomsten-belastingen zegt de heer Straub, dat hij in een vorige ver gadering gesproken heeft over verlaging der opcenten op de Rijksinkomstenbe lasting. Spreker is voor heffing van 30 opcenten op de Vemogensbelasting en 40 opcenten op de Rijksinkomstenbelas ting. De opbrengst der belasting zal dan dezelfde blijven. Volgens spreker kun nen degenen die in de vermogensbelas ting zijn aangeslagen wel 30 opcenten betalen, beter dan degenen met een in komen van f 1300 50 opcenten. De heer Trimpe zegt, dat de belastingen in Kloe- tinge niet drukkend zijn, ieder draagt bij naar hij kan. En zoo moet het zijn in ziens zijn. De regeling van de belasting is niet voor verbetering vatbaar, eerder zal verslechtering worden teweeg ge bracht. Meerdere leden zijn het met spreker eens. De begrooting komt hierna in stem ming, welke met 6 tegen 1 stem (den heer Straub tegen) wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf met f 47815.42s en een post voor onvoorziene uitgaven van f 1164.56. Bij de rondvraag zegt de heer Straub dat Felius precies op de scheiding bouwt met den Achterweg. Hij vraagt of daar een rooilijn bepaald is. De Achterweg is daar juist zeer smal en hij vindt het jammer, dat Felius niet een beetje meer achteruit gebouwd heeft. De Voorzit ter antwoordt daarop dat er geen rooi lijn bepaald is, maar in de lijn van de andere huizen gebouwd is. Jli de Vrijdag gehouden raadsver gadering te Icrsekc werd aangeboden en naar een commissie verwezen de reke ning over 1924 en de begrooting voor 1926 van het Burgerlijk Armbestuur. Inzake het adres-Zoeterwoude over den zomertijd, werd een voorstel van B en W. om het voor kennisgeving aan te nemenmet 6 legen 5 stemmen ver worpen. Aangenomen werd om adhaesie te betuigen. Voor kennisgeving werd aangenomen een verzoek om subsidie van het be stuur der vereeniging voor handelson derwijs te Goes. Besloten werd voorts om het accoord inzake procedure het Centrale Verreken- kantoor voor Brandstoffen te aanvaar den. De gemeente zal dus van de in den oorlog het te veel betaalde op de 'steen kolen voor de gasfabriek f325.71 terug ontvangen. De begrooting 1926 vleeschkeurings- dienst werd goedgekeurd. Het 'Burg. Armbestuur had voor de vac.-C. gpnke aanbevolen P. Dronkers en Jac. Sonke. De heer J. Ossewaarde bepleitte de wenschelijkheid om de vrij zinnigen meer in het Burgierlijk armbe stuur te doen vertegenwoordigenDe voorzitter wijst hem er op, dat de voor dracht door 't armbestuur is opgesteld» meer speciaal in het belang van de Dam- bewoners. De heer Ossewaarde vestigt de aandacht op den heer S. Hage, die voor heen ook wel eens op de voordracht stond. Benoemd werd 'de heer P. Dron kers met 7 stemmen tegen 4 op den heer I. Hage. Voor dat overgegaan wordt tot benoe ming vroedvrouw vraagt de heer Ph. Bom of liet niet raadzaam is of mogelijk dat van gemeentewege de tarieven wor- Ze Bewonderde den Irotschen boom, wiens breede kroon zich over 't gras veldje, de slechts met weinig zand be strooide paden, de armelijk met gera niums en reseda beplante bloemperken, en over heel het tuintje Uitstrekte, dat links een uitgang had over oen groote ruimte voor een timmermanswerkplaats en aan de beide andere zijden was om geven door geheel met klimop begroeide muren; toen week ze weer naar den witten rozenstruik, die langs het ge- heele grijze huis klom, heel geduldig, als of hij de open lucht en 't volle) licht, dat dichter bij den hemel was, wilde bereiken. Toen wendde ze zich om en verliet het raam. Ik houd van je oude „home",» zei ze. Het is maar weinig gastvrij voor je geweest, merkte Kerjean op.Ik geloof heusch dat ik je niet eens een kopje thee kan aanbieden Maar houdt je van frambozenlimonade? Anaïk maakt maakt die uitstekend en heel geurig. Hij scheen zelf verbaasd van 't idee om Phyleke frambozenlimonade aan te bieden!Die geleerde uitvinder kon soms van die heel gewone dingen zeggen met een kinderlijke blijdschap, die lachte in zijn ernstige stem. De frambozenlimonade met frisch wa ter, dal 't glas deed beslaan, en Bre- tonschc koekjes de roem van Anaïk werden op het erapiretafeltje in het salon gebracht en Kerjean zag in Phyl lis oogen dezelfde tinteling van genoe gen, als 'in het Nieuwe Park te Vichy, den vastgesteld, anders zou wellicht djooi de nieuw benoemde te hooge tarieven worden berekend De voorzitter merkt op .dal ook hier de wal hel schip wel zal keeren en raadt eenig geduld aan. De voordracht bestaal uit de dames van! Damme, van 't Hoff en Lauwens—Ho), m. a. st. wordt benoemd mej. van Dam me van Druten. Verzoek van mej. A. N. EvcrLe om ontslag als onderwijzeres Jtjegen 1 Oct. a. s. wegens benoeming als dito te St. Annaland. B en W. stellen voor, ge hoord liet hoofd van school I, in het belang van 't onderwijs mej. E verst© eerst legen 1 November a.s. ontslag te verleenen. M. a. st. aangenomen. Op voorstel van de commissie van ohderzoek wordt de gemeenterekening 1924 voorloopig vastgesteld met een ont vang van f 136071.35 en een uitgaaf van f 123546.61J/2. Aangeboden werd do gemeen te begroo ting c.s. voor 1926; de behandeling wordt uitgesteld tot October a.s. Hel gasthuisbestuur te Goes contrac teert met de gemeente Ierseke een t»ed ter verpleging van lijders aan besmette lijke ziekten legen een jaarlijksche tic- taling van 1 cl. per inwoner per jaar. De verpleeggelde'i uearagen f 7 50 per etmaal en persoon. Na een uitvoerig© discussie met a m. st. Jldus besloten. B. en W stellen een rooilijn voor van te bouwen huizen in den Burenpolder, naast de gcmeentegasfabrick. Ze stellen vast 5 meter achter de sloot en gelijk gasfabriek. Na goedkeuring door den raad .gehoord de gezondheidscommissie zuilen deze plannen gaan naar Ged Sta ten voor goedkeuring Bij de rondvraag merkt de heer J. Ossewaarde op, dat de postbrug zeer' slecht opschiet, de stagnatie is daardoor groot en de schade voor onze gemeen te niet klein. De voorzitter verklaart ge hoord te hebben, dat het 1 Oct a.s. klaar moet zijn. Reikhalzend wordt uit gezien naar de heropening der Postbrug. Het aanbrengen van een richtingsbordje aan den muur van het huis van het hoofd der chr. school heeft den heer Ossewaar de niet geheel bevredigd; z. i. zijn de letters te klein en moesten deze minstens 20 a 25 c.M. groot zijn. Voorts vestigt hij de aandacht van B. en W. op 't schoolterrein aan den Dam, school II. De voorzitter zal dit onderzoeken De heer Ph. Bom vraagt inlichtingen over 'het gasverbruik, zulks naar aan leiding van zijn aangenomen voorstellen tot de gasprijsverlaging De heer De Koeijer merkt op, dat het veel meevalt ï)e laatste dagen b v, is dit dagelijks pl.m. 120 kub. M. meer dan de dagen van ver leden jaar; een dag van 900 M. gasver bruik is b.v. verleden week nog bereikt. De voorz. merkt op, dat het de taak aller raadsleden is reclame voor gas, maar ook voor cokes te maken. Deze kost slechts 50 ct. per H.L. en de gemeente zal met 5groolc partijen blijven zitten, vreest de directie. Bovendien vestigt de heer Ph. Bom de aandacht van B. en W1. op het feit, dat tegenwoordig wekelijks een paar dui zend zakken mosselen op de haven ge lost worden. Dit brengt de gemeente dubbel voordeel aan. Eerstens handel en verkeer en ten tweede de financiën der gemeente inzake losgelden. Hoe moet dit nu gaan met de bietencampagne? Het zal als die druk aan den gang is, onmogelijk zijn om te lossen voor de vis- schers en de handelaren Gaarne willen B. en W. dit overwegen en in oogen- sehouw nemen; voor technische wen ken houden ze zich gaarne aanbevolen. De heer De Koeijer raadt aan de hooge beschoeiing (de steenen muur een 20 Meter verder door te trokken, wat den voorzitter de opmerking ontlokt, dat de boeren de geheele haven toch onder de suikerbieten gooien. Verder vraagt de heer De Koeijer naar do onthullingen aangaande havengelden van vreemde schippers. De voorz. vertelt de geheele toedracht der zaak, die is reeds in orde. toen ze genoot van roomsoezen. Is 't lekker? vroeg hij vergenoegd. Verrukkelijk.Ik heb 't goed bij jeMaar tot mijn spijl moet ik weg Als ik weer bij je kom, dan gaan we in den tuin, niet waar? K)erjean dacht, dat 't nu een ge schikte gelegenheid was om eens ver standig met haar te spreken. Toen Phyl lis hem had laten weten, dat ze bij hem zou komen, had hij zich reeds voor- genomeu hoe groot zijn verlangen ook was om de „weerzinwekkende en belachelijke" geschiedenis te leeren ken nen, die de reden was van haar plotse linge vertrek uit Iloulgate het onna denkende kind er opmerkzaam op te maken, dat het bezoek van een jong meisje aan een ongetrouwd heer een ernstige inbreuk beteekende op de aller eerste wetten der welvoeglijkheid. en, otmdat de wereld nu eenmaal totaal onbekend was met de bijzonderheden van hun bijna eeuwenoude vriendschap en hun verhouding als in een helden dicht van prinses en Reuzen-Bizuth. daar doorMaar Phyllis scheen zoo ge lukkig, zoo tevreden in de vrijgezeUcn- woning, haar oogen lachten met zulk een rein vertrouwen boven de bouquet rozen, waarvan ze den geur met neus en lippen inzoog en boven de frambo zenlimonade, die ze met kleine teugjes opdronk dat hem de moed ontzonk om voor schoolmeester te spelen (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5