Broekem. haar lOlen In de Duitsche dorf is een driejarig li eten van vergiftige bessen vogelkers, ziek geworden en uren overleden. De Londenschc bladen vertellen het volgende schoöne verhaal Een Ame- rikaansche millionnair heeft de Oude ab- dy van Warwich, een gebouw uit de 15e eeuw dateerend, voor wat dollars ge kocht. Het gebouw wordt thans onder leiding van een architect afgebroken. El ke steen wordt genummerd en netjes in «en kist gepakt, om naar Amerika ver scheept te worden. Daar wil de million nair het gebouw n.l. „in ten passende omgeving" weer laten oprichten in zijn ouden vorm. VALSÖHE HUNTERS. Aneta meldt. Een valsche munters- zaak is te Paroengkoeda, in de Preanger Regentschappen, ontdekt. De biljetten zijn achterhaald. Twee commissarissen van politie uit Soerabaja en één uit Se- marang, Solo en Bandoeng zijn voor het onderzoek overgekomen. Een Chinee- sche bankdirecteur te Semarang is waarschijnlijk bij de zaak betrokken. Het valsche geld is een half jaar geleden bij een bankkassier achterhaald. Arbaid Handenarbeid geeft vaak ruwe, beschadigde en leelijk uitziende werkhanden. Deze worden echter weer spoedig gaaf en zacht door 30-60-90 cent PUROL (Ingez. Mod.) lai, Banqu tijdens de.. Amerikaanse.. voorschotten vei. door een algemeei. 27, pCt. Het „Journal" verneemt ton, dat Caillaux aan Painleve seind, hoever de onderhandelingen gevorderd zijn, en welke concessies zich voorstelt te doen. BUITENLAMP. DE VOLKENBOND. Sluiting De zesde Volkenbotidsvergadering is gisteren gesloten. Dandurand, de afgevaardigde van Ca nada en voorzitter der vergadering, heeft Sn zijn slotwoord gezegd, dat zoo de zesde Volkenbondsvergadering al geen schittering gehad moge hebben, ze daar om niet minder ernstig werk verricht had. Hij wees er verder op, dat de fi. nancieele heropbouw van Oostenrijk en Hongarije zeer bemoedigend is. Voorts hebben in het afgeloopen jaar een aan tal technische commissies veel bedrijvig heid aan den dag gelegd. Het plan voor een economische conferentie en de ar beid van de commissie voor intellec- tueele samen-werking openen goede ver gezichten. De beraadslagingen over de kwestie der minderheden toonen aan, dat de Volkenbond op haar bescherming be dacht is. Hij zeide verder, dat de voortaan klas sieke trilogie: arbitrage, veiligheid, ont wapening het ideaal en de richtlijn bleef. 'Geen enkel der beginselen, die in de (vorige volkeubondsvergadering opgesteld waren, was terzijde gesteld. De toepas sing ervail was alleen gewijzigd. Door particuliere verdragen willen de leden van den Volkenbond het ontwapenings- werk bevorderen en de arbitrage regelen. De geest van het protoool bezielt nog .het werk van de vergadering. Baad. 'i. 2ooal§ Ie Verwachten was, heeft de .Volkenbondsraad alle aftredende leden herkozen. Merkwaardig was wel, dat ook China bij de eerste stemming de vol strekte meerderheid behaalde. Het bleef echter zes stemmen achter bij België. Nederland verwierf acht stemmen De Raad heeft verder vlug afgewerkt Naar aanleiding van de door de Assem- blée aangenomen resolutie, betreffende de voorbereiding der conferentie voor de beperking der bewapening, besloot zij, dat het comité uit den Raad voort het onlwapemugsprobleem, vóór de /'raadszitting van December concrete voor stellen zou ontwerpen betreffende de herziening der coördinatiecommissie en de methode van de voorbereiding der conferentie. Naar ditzelfde comité, dat' feitelijk de raad is in een andere samenstelling, werd verzonden de resolutie, welke de samenroepiug van een conferentie voor ■de controle op de wapenfabricage waagt De raad 'heeft verder besloten over eenkomstig het door de Assemblée aan genomen Nederlandsche voorstel, de re geeringen uit te noodigen eventueele op merkingen, naar aanleiding van het juris- tenrapport over de door hel Korfoe- conflict opgeworpen vragen, vóór Fe- .bruari in te zenden voor onderzoek door een zoo noodig in le stellen commissie. DE FRANSCHE SCHULDEN EN AMERIKA. Caillaux zou den tekst van 't Fransche ;antwoord hedenmorgen om tien uur in een voltallige zitting der beide commis sies overhandigen. In principe zal dit .antwoord, in plaats van de bepalingen beknopte mededeelingen. Uit Engeland. De eerste-nfinister van het Ge- meenebest Bruce verklaarde, dat Austra lië werd bedreigd door een grooter ge vaar dan het Prussianisme, n.l. de ver nietiging van wet en orde. De bondsregeering had een botte wei gering ontvangen op haar beroep op de labour-regeering van Nieuw-Zuid-Wales, inzake de uitvoering der deportatiewet- ten van het Gemeenebest, hetgeen be- teekende, dat N.-Z.-Wales zich het ge zag aanmatigde om voor te schrijven, welke wetten de federale regeering moet aannemen. Aan den vooravond van het La- bouroongres beeft de secretaris der mijn werkers. Cook, een rede gehouden, waar in hij zeide. dat de politieke leiders, die geen verstand hebben van vakveree- nigingszaken, de partij naar den afgrond brengen. Ik zal een beroep doen op de afge vaardigden. zeide Cook, om zich te ver eenigen, teneinde het land te redden. Uit Frankrijk. Zaterdagmorgen werden in Limo ges en in de omgeving, twee zeer krach tige aardschokken waargenomen. De tweede was de hevigste en duurde wel 10 seconden. Uit Duitschland. De directie der rijksspoorwegen heeft besloten met ingang van 1 October de spoorwegtarieven voor het Ievens- middelenvervoer met 10 pCt. te ver lagen, Uit Oostenrijk. De Duitsche organisaties hielden te Weenen manifestaties tegen het vredes verdrag van St. Germain. Er deden zich geen ernstige incidenten vopr. Uit Hongarije De minister van financiën heeft een conferentie van zakenlieden op 1 October bijeengeroepen, teneinde de in stelling van een nieuwen muntstandaard te bespreken. Ui.t Rusland De Russische volkscommissaris voor buitenl. zaken Tsjitsjerin is te Warschau aangekomen. Hij bracht een bezoek Skrzynski. Uit Albanië. De berichten over een opstand in N. Albanië worden officieel tegengespro ken. De ontwapening der bevolking heeft een kalm verloop. Uit Italië Aan de „Messagero" wordt uit Florence gemeld Een troep jongelieden hebben in de straten verschillende per sonen, allen vrijmetselaars, mishandeld. Zij deden vervolgens eeil inval in Pa lazzo Vecchio, ranselden de gemeente ambtenaren, die als vrijmetselaars be kend stonden, af en dwongen hen hun ontslag te teekenen. De politie j /Scherpe maatregelen. Ui t Marokko. Ten Westen van den post van Ta- boeda werden de dissidenten door kanon schoten uiteengedreven. Op het front van het 19de legerkorps hebben de Fran sche troepen zich stevig verschanst op de gisteren ten Oosten van Kiffanc be zette stellingen, die een uitstekende basis van uitval vormen. De Franschen sloe gen een tweeden tegenaanval tegen Hef fel ICoensoen af met zware verliezen voor den vijand. U i t E s 11 a n d. Bij de groote militaire manoeuvres kwamen twee gepantserde treinen in bot sing. Er zijn dooden en 15 gewonden.. Uit Syrië. Uit Speida worden geen nieuwe bperatics gemeld, aangezien de Drusen, die terugtrekken, volkomen verslagen schijnen je zijn. Zij plunderen de dorpen en snijden de Waterlinies af. Uit de Ver. Staten. De duikboot S 51 is, na in aanva ring te zijn geweest met het s.s. City of Rome op 20 mijl O. van Rock Island gezonden. Naar gemeld wordt, zijn van de bemanning der duikboot 37 personen verdronken en slechts 3 gered Drie mijnwerkers zijn bedolven en een vierde gewond door een ontploffing In een mijn van de Consolidated Coal Cy. Uit China. Volgens mededeellngen van Mullory, Hedfc. kapelle o». Man, Vader, Grootvader, in dt. van 56 jaren ADRIANUS ANTONx. KOLFF A-Qzn. Rotterdam. l. J. E. KOLFF— SCHULTZ. Arnhem. J. T. v. d. BRANDELER— KOLFF. J. J. E. v. d. BRANDELER en Kinderen. Dordrecht. T. A. KOLFF—KOLFF. B. J. K. KOLFF. De teraardebestelling zal plaats vinden op Woens dag 30 September te één ure te Oostkapelle. „Ipenoord", Oostkapelle, 27 September 1925, De Heer en Mevr. i- BERG—DE MEESTER, gev. nis van de geboorte van hun i HANS. Zwolle, 26 Sept. 1925. Sofiastraat 12. Heden overleed plotseling tot ons diep leedwezen, onze zeer geachte patroon, de Wel- EdelGeboren Heer A. A. KOLFF, in dén leeftijd van bijna 57 jaren. W. SCHOUT. J. ABRAHAMS. Oostkapelle, 27 Sept. 1925. DROSTE'5 No. Morgen (Dinsdag, van de zeer nette In. MES' Piano, Brandkasten, Kachels, Confectiegoederen, Kolders enz., waarvan de ver koop zal aanvangen Woensdag en vervolgd worden Vrijdag a.s., beide dagen te 10 uur. Eau de Cologne-Zeep Eau de Cologne-Shampoo

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3