zijn vroegere meening. Dat is ook in strijd met wat spr. heelt gedaan. Spr. heeft ecu schrijven, gericht lot den Minister op 27 Aug. 1925. Dat kan 30 Aug. aangekomen zijn, en moet begin Sept. aangekomen zijn bij den inspecteur, die echter verklaarde 't nooit te hebben gezien. Toen de inspecteur dat verklaar de, had spr al antwoord van den Mi nister, waaruit blijkt, dat de inspecteur wel van het schrijven wist. Srp. herhaalt nooit te hebben gezegd, dat hij een voorstander is van nieuwe banken of hij dat aan den raad zou voorstellen. De inspecteur heeft echter nu aan spr. verklaard niet de bedoeling te hebben gehad te adviseeren om in beroep te gaan. Spr. is nog tegen nieuwe banken. De openbare school zou daar Idan ook mee komen, en dat is een ge vaarlijke weg In het antwoord van den minister stond, dat deze zou wachten tot na het gevallen raadsbesluit. De heer de Priester zou het voor ste! willen scheiden, 't Eene deel is een pijnlijke kwestie, een soort zwendelzaak, 't andere gaat over de schoolbanken. De heer Jansen zegt dat zijn fractie op de school is gaan kijken. Het verma ken van twee banken vond spr. prulle- werk. Spr. stelt voor de gelden voor nieuwe banken "te verlecnen. De banken zijn niet bruikbaar meer. Een kind moet een goede schoolbank hebben. De voorz. wijst op de belangrijke uitgave. Er zijn al anderen die op de be slissing wachten en dan ook andere ban ken willen hebben Spr. waarschuwt voor overdrijving over den toestand der ban ken. De heer L a s o e zegt dat dc vermaakte banken prompter zijn De heer Jansen zegt dat als het noodig is ook de uitgave van de banken op de o. 1. school zullen moeten worden voldaan. De heer Suurmond wijst er op. dat banken, zooals besloten was, bij proef zijn vermaakt. Die banken zijn toon afgekeurd Dat moeten wij aanvaarden. Wij staan dus nu voor het feit, dat wij de gelden toe moeten staan. De voorz. zegt dat hem ook wel eens gevraagd is om nieuwe banken voor de o I s chool. Hij heeft toen steeds ge zegd. dat dc zuinigste weg bewandeld moet worden. Hel voorstel de gelden voor nieuwe banken toe te staan, wordt aangeno men met 9 tegen 1 stem. die van den voorzitter. De heer de Priester zegt dat de mededeeliugen niet geheel overeen ko men met het rapport dat door B. en W. aan de raadsleden gezonden is. (Dit rapport luidt als volgt „0.- eu W. Souburg, 12 Sept. 1925. In verband met het in de vergadering van den gemeenteraad van 28 Augustus j.l. behandelde verzoek van de „Vereeni- ging tot stichting en instandhouding van een school mei den Bijbel" om gelden beschikbaar le stellen voor nieuwe schoolbanken, hebben wij de eer u het volgende mede le deelen- In genoemde vergadering deelde de voorzitter mede, van den inspecteur voor het lager onderwijs te Middelburg het adsies gekregen te hebben om aan het Departement s an Onderwijs te Den Haag te verzoeken om de veranderde banken door een bouwkundig inspecteur te doen keuren. Zooals u bekend is, besloot de Raad het verzoek van de verceniging aan le houden tot de banken door den bouw kundig-inspecteur zouden zijn gekeurd. Toen de heer Brandsma. inspecteur te Middelburg, uit de nieuwsbladen het ver slag van de raadsvergadering had gele zen, begreep hij" 's raads besluit niet en stelde een onderzoek in Het bleek toen dat een schrijven door hem op 11 Augus tus j aan het gemeentebestuur gezon den, nooit aldaar is ontvangen en zijn advies in bedoeld schrijven vervat, aan den Raad niet is kenbaar gemaakt, hoe- we! een afschrift van het schrijven vóór de vergadering op liet bureau van den inspecteur aan den waarnemend burge meester ter inzage is gegeven, welk ad vies was de gelden beschikbaar te stellen Na inzage van dit advies zeide de heer „De Valois' zien, om zoo te zeggen, niemand. Ze hebben geen kennissen te Houlgate, waar ze dit jaar voor 't eerst zijn, bovendien is mevrouw te koud en te veel op een afstand en wordt mijnheer te veel in beslag genomen door zijn jacht en vischliefhebberij om zich een kennis senkring te vormen 's Avonds, als me vrouw niet voorstelt om naar 't Casino te gaan. dan roept Liliane haar vader en we spelen met z'n drieën ganzenbord of een ander spelletje „Zoo is nu mijn leventje,, mijn beste Kerjean' Hel jouwe is misschien nog rustiger, maar je brief is een hymne, gewijd aan den arbeid! Ik zie je in ge dachten daarin geheel opgaanhet „zoeken" is je zulk een behoefte ge worden, dat wanneer de toovermacht om alles 'te vinden je verleend werd, je ze ker de ongelukkigste van alle mens'chen zoudt zijn. Voorts doe je, zooals je mij schrijft, eiken morgen een kleine Lhoogtekuur", die goed slaagtHeer lijk om vleugels te hebben! Zeemeermin nen hebben er helaas geenMijn beste Kerjean, wat zou ik je graag eens zien. „Ik houd veel van je. Je Phyleke. 29 Augustus. „Mijn beste Kerjean, wat denk jewel! Werkelijk, mannen hebben zonderlinge gedachten! Je denkt dat mijn gezelschap Jobse (ot den inspecteur, den Raad te zullen voorstellen om de gelden voor nieuwe banken beschikbaar te stellen. Hiervan is geen mededeeling geschied, doch is een advies aan den Raad uitge bracht. wat niet met het werkelijke ad vies overeenstemde. Het advies van den inspecteur zal aan den Raad worden overgelegd, evenals een verklaring van den Inspecteur omtrent het gesprokene door hem eu den waarnemend burge meester. Hieruit blijkt dus duidelijk dat door het niet weergeven van het juiste advies, èn dagelijksch bestuur èn de Raad mis leid zijn geworden. Wij hebben gemeend u met dit feil in kennis te moeten stellen." Volgt onderteekening.) Spr. wijst op den brief van den in specteur, die adviseerde om de gelden beschikbaar le stellen. Dat staat vast. Dat is nimmer in den Raad gebracht. Dit schrijven schijnt ver loren te zijn gegaan ;wat spr. bevreemdt. Daardoor blijkt dat de voorzitter een onbetrouwbaar \oorzitter is. De voorz. kan dit niet toelaten. De mecning van den inspecteur was den raad toch al lang bekend. De heer Jansen vraagt of het op onwaarheid berust dat de heer Jobse bij den inspecteur is geweest, waar hij ge zegd heeft, dat hij den Raad zou voor stellen de nieuwe banken ioe te slaan. De voorz. zegt dat daar geen kwestie van is Hij erkent afschrift le hebben moeten geven van bovenbedoeld schrij ven. doch de leden wisten het standpunt van den inspecteur toch, daarom was het dus niet noodig Spr. heeft precies gedaan, wal de inspecteur geadviseerd heeft. De heer Jansen- Waarom is de in specteur niet uitgenoodigd? De heer Kodde spreekt zoowel per soonlijk als namens zijn fractie zijn af keuring uit over de wij'ze, waarop deze zaak behandeld is. Spr. komt tot de con clusie, dat de voorzitter weigerachtig lijkt de wetten uit te voeren, waarvoor hij beëedigd is. De heer De Priester zegt, dat de raad niet kon weten, dat de inspecteur de banken afkeurde, wat spr. uit de notulen aantoont De voorzitter toont, met data van brieven aan, dat dit wel kan. De leden wisten welk standpunt de inspecteur in nam. Hij leest eenige brieven voor. De heer De Priester. Wanneer zijn die behandeld? De voorzitter: Die zijn aan den raad overgelegd. De heer De Priester Wanneer? De voorzitter: Dat weet ik niet precies. De heer L a s o e vraagt of de inspec teur bevoegd was zelf die banken te keuren. De heer De Priester zegt, dat hij dit moet zijn als inspecteur. De voorzitter zegt. dat de in specteur niet technisch onderlegd is voor de banken. Daar i,s een bouwinspecteur voor. De heer Melis zegt, dat de heer' Jobse den raad. den inspecteur en het dag. bestuur misleid heeft en dat de inspecteur tweemaal heeft verklaard, dat de heer Jobse hem had beloofd de geldón voor de nieuwe banken aan den raad te zullen voorstellen. Spr. zegt. dat door de wethouders aan den bouwk. inspecteur in Den Haag is gevraagd, of door den wnd burgemees ter een verzoek is gedaan om op Sou burg banken te komen keuren. Hij zei direct van niet, maar heeft ten overvloe de zijn agenda nagezien, en verklaarde toen niets ontvangen te hebben. Terwijl de inspecteur L. O. heeft verklaard, dat het 'schrijven, wat aan den raad Ls ver zonden, volkomen juist is. Een afschrift van het zoekgeraakte stuk wordt daarna aan den raad voorgelezen, luidende a. v.' Middelburg, 11 Augs. 1925. Hiprbij heb ik de eer U te berichten, dat de banken niet aan de eischen van het betreffende K. B. voldoen. De zit- jbanken zouden moeten worden verbreed om zoodoende de distantie te verbeteren mijnheer Valois te goed bevalt..,. Je re commandeert me voorzichtig te zijn... en zelfs wantrouwen en weet ik wat nog meerMijn brave Bizuth, je bent niet wijs! Bedenk toch dat mijnheer Valois een ernstig man is, getrouwd, dat hij mijn vader zou kunnen zijn!.... Denk je dat zoo iemand nie 't hoL zal maken lOo,- zin! „Ik geloof dal hij werkelijk goed is; hij lijkt me vriendelijk en vroolijk, in te genstelling van zijn vrouw, die ongeloof lijk vervelend is. Maar ik zween je dat ik voor hem niets meer ben dan een kind, dat nauwelijks iets ouder is dan Liliane en dat hij voor mij bijna een oude heer is. Daar behoef je je heusch geen zorgen om te maken! „Liliane is schattig; ze houdt van me, is in bewondering over me en ze vindt dat ik „het mooiste en liefste meisje van de wereld" benZoo lief, die absolute bewondering van kinderen.' ,,'t Is me onmogelijk dat kleine ding le beknorren, zonder er bij te lachen of te huilen, naarmate ze mijn standjes har telijk lachend of wel met "groole tranen in haar oogen, die mij zoo'n verdriet doen, in ontvangst neemt. Overigens is 'tme nog onmogelijk haar te laten wer ken! ,,'t Is -steeds maar mooi weer, zoo vol maakt mooi ,dat ik soms een gevoel van instinctieve vreugde krijg, de vreugde en ook de zütinghoogte, alsmede de af stand tusschcn het tafelblad en de bo- venkantzitting zou moeien worden gewij zigd, Terwijl bok de helling van het tafelblad minder zou moeten worden gemaakt. Ik ben derhalve van oordeel, dat beter en voordeeliger tot aanschaf- -fing van nieuwe schoolbanken kauwor den overgegaan. De ingrijpende verande ringen zijn niet alleen kostbaar, doch gouden ook de constructie en de soli diteit der hanken niet ten goede komen De Inspecteur van het L. Onderwijs in dc Inspectie Middelburg w. g. "BRANDSMA. Aan Heeren Burgemeester en Wethouders vau Souburg. Nadat in het dag. best. de voorzitter pp deze manier van handelen was gewe zen, meende hij, dat ter oplossing het noodig was een conferentie met den inspecteur L. O. Een oplossing werd pchter hierdoor niet gevonden Na deze conferentie zijn aan het post kantoor inlichtingen gevraagd of een ver zonden stuk vau 11 Augs. j.l. aan den voorzitter, wnd burgemeester, is door gezonden. Geantwoord is daarop, dat alle stukken aan den wnd. burgemeester zijn doorgezonden; of het bewuste stuk daarbij geweest is, kan niet met zeker heid worden- gezegd. Ook hier is dus 'geen oplossing te vinden. Het D. B. meende dan ook deze zaak voor den raad niet te mogen verzwijgen, ervan overtuigd zijnde, dat de raad hier van met belangstelling kennis nemen zal De voorz. wijst op een schrijven van 12 Sept. van den minister. Daar wist de inspecteur toch van. Spr. leest dit schrij ven voor. Uit dit antwoord blijkt dat spr. geschreven heeft en wat Hoe kan nu de heer Melis zeggen, dal cr niet ge schreven is? De heer Melis zegt dat de minister het schrijven binnen zich gehouden heeft, en dat de bouwk. inspecteur er nog niet van wist. Daar moest de brier zeker nog naar toe. De voorz.; Maar de minister heeft toch niet. geantwoord alvorens aQvies te hebben ingewonnen! Spr. herhaalt te hebben gedaan wat de inspecteur hem heeft aangeraden. Dat was zijn plicht. De heer Melis betoogt dat cr wat tusschen is. De wethouders zullen dat onderzoe ken. De voorzitter heeft geschreven aan den minister op eigen houtje, dat had hij niet moeten doen. Daar moeten wij ook achter komen. De voorz. zal ook onderzoeken, waardoor 't komt dat het bouwkundig toezicht niets ontvangen heeft. Spr. heeft aan den minister gevraagd om een deskundige tot onderzoek van de banken. De heer Melis wij zullen precies on derzoeken, wat U geschreven heeft. De heer de Pag t e r zegt, dat uit de mededeelingen van den voorzitter blijkt, dat de bouwk. inspectie blijkbaar gelogen heeft. De voorz. zegt dat niet, maar hij zal de zaak onderzoeken. De heer Suurmond zegt, dat er door den raad diverse malen gevraagd is om open kaart te spelen. De zaak is voortdurend door den voorzitter op de lange baan geschoven, om met kracht door te drijven de afgekeurde, banken le faten vermaken. Het advies van Hen in specteur is door een handige zwenking van den voorzitter ook aangehouden. Toen heeft de voorzitter weer op eigen houtje met den inspecteur gesproken. •Spr. keurt de houding van den voor zitter inzake de schoolbanken ten zeerste af. Hij heeft slechts zijn wil willen door drijven. Had het beroep besproken met B. en iW» of den raad De voorz. zegt, dat hij nooit de be doeling van den inspecteur heeft willen wegdoezelen. Die staat zwart op wit. Spr. wil nu tot het volgend punt over gaan. De heer de Priester wil toch een uitspraak van den raad. De voorzitter heeft de wethouders en den raad( misleid. Gebleken is dat de heer Jobse het schrijven van ly Aug. van den inspecteur van een jong en gezond diertjeeu dan kan ik lachen, hard loopen, zonder eeni ge bijgedachte pret hebben met Liliane.... en bijna mijn verdriet vergeten. ,,'s Avonds, als ik weer alleen beu, $s 't iof ik /er mijf een beetje pvetf schaam. „Tot ziens, mijn waarde vriend, veel liefs van je Phyllis. 3 September. „Ik ben blij dat mijn brief je heeft vermaakt, 't Is waar ,de verrukkelijke, versterkende lucht aan 't strand, mijn zeemeerminnegestoei in 't warme, heer lijke zeewater en ook dat de lieve Lili ane bij me is.... dat alles doet me goed. Ik ben .jval magerder geworden en voor al voel ik me dapperder. ,,'s Morgens, als Ik even opsta, om mijn raam te openen en dan weer in bed ga ,denk ik heelemaal niet meer aan den dood van Melisande. „Vandaag zijn er woorden in mijn hersens opgedoken, alsof ze ontsnapt zijn uit een donker hoekje, waar ik niet wist dat ze waren.... en zoo onverwacht, dat ik er verbaasd van was en begon te lachen- 't zijn de laatste woorden van het sonnet van Orante!!! Schoone Phillis, men wanhoopt Terwijl men toch blijft hopen.... ..JMerkwaardig! 't Is of d|ie regels voor mij zijn geschreven lEn nog nooit heb ik daar tot nu aan gedacht...... niet aan B en W en den raad heeft voorgelegd. Voorts staat vast dat 'de ver klaring in de vorige zitting gedaan niet overeenkomt met die van hedenavond. Spr. dient een motie in, waarin ernstig ongenoegen wordt uitgesproken over de houding van den heer Jobse, en waarin hij Wordt jiitgenoodigd zijn wetho u- dersschap ter beschikking le stellen Is deze motie aangenomen, •dan is 't mogelijk dat de heer Jobse toch de brutaliteit heeft zijn zetel le houden. In dat geval zou spr. een verklaring wil len uitlokken, den Commissaris der Ko ningin er op te w ij zen, dat wij een onbetrouwbaar voorzitter hebben, en om een andere waarne mend burgemeester te benoemen. De voorz zegt gehandeld te hebben in de volle overtuiging dat hij gedaan heeft, wat hij heeft moeten doen. Een motie legt hij naast zich neer. Ilij zal zich bij den Commissaris ook verdedigen. Spr. heeft den raad niet misleid. Spr. zou meer kunnen zeggen. De heer Jansen zegt Openbaar dat dan ook, waardoor je plaatsverv. burge meester bent geworden, en wie u heeft tegengewerkt. De voorz. wil dat doen in besloten zitting. De heer Jansen: Neen, in een open bare. Spr. dringt daar sterk op aan. De heer Kodde wil de motie-de Priester aanhouden tot een nader on derzoek der wethouders is afgeloopeu. De heer de Priester vindt dit ge vaarlijk. Vast staat dat de voorzitter mis leid heeft, voor de overgroote meerder heid van den raad. Dan staat ook vast dat de voorzitter als zoodanig en als wethouder ongewenscht is. Daarom wil hij thans stemming. De voorz.: men kan misverstanden hebben zonder misleid te zijn. De in specteur en ik kunnen elkaar verkeerd begrepen hebben. Laten de heeren dit inzien. Het voorstel-Kodde (uitstel) wordt ver worpen met 6 tegen 4 st. Tegen de hee ren Arendse, de Priester, Jansen, Suur mond, Melis en de Pagter. De motie-de Priester wordt aangeno men met 6 tegen 3 st. Tegen de heeren Lasoe, Marijs en Kodde. De tweede motie-de Priester wordt aangenomen met 6 tegen 3 st. Tegen dezelfde. Annuïteiten Wo- ningbouwvereen. Aan de orde is hel voorstel-J. de Priester en L. C. Janssen om de annu ïteiten van de woningbouwvereeniging over een grooter aantal jaren te verdee- len, waardoor de t'e betalen rente be langrijk kan verminderen en de woningen daardoor tegen een lageren huurprijs beter verhuurd kunnen worden. B. en W. vinden dat dit voorstel nog een nadere overweging verdient en stel len aanhouding voor. 1 De heer de Priester (ijkt dit niet noodig. De heer Jansen kan als pen ningmeester alle mogelijke adviezen ge ven. De heer Jansen verdedigt uitvoe rig en met talrijke cijfers het voorstel. Hij wijst er op, dat de gemeente f 3000 zal moeten geven. Geprobeerd moet wor den om hierin verandering te brengen. Vandaar het voorstel. De heer Lasou kan er zich best mee vereenigen, maar zou van B. en W. eerst inlichtingen wenschen van de Tereen. van Ncd. Gemeenten. ,.De heer Jansen betoogt dat die dan weer ingelicht moet worden door de bo uwvereeniging. De heer Suurmond is in l>eginsel stellig niet tegen liet voorstel, doch B. en W. hebben blijkbaar hun reden dit voor stel aan te houden. Spr. vindt dat goed. Nadat nog de heer Melis gespro ken heeft ,zegt de heer Jansen, dat hij er zich bij neer zal leggen voor een na der advies Het voorstel voor aanhouding wordt aangenomen m. a. st. Burgerl. Ar mb e- s t u u r. Voorgesteld wordt het crediet van. het „Helaas! „Terwijl men toch blijft ho pen", Kerjean, niets is meer waar dan datHeb je me niet zelf gezegd dat op mijn leeftijd hopen „een plicht" was?.... Je hebt te Parijs de Moriceau's even ont moetJe hebt hen over me gespro- ben.... Als ze nu over me spreken met... een van hun vrienden..en als... „Beste Kerjean sommige herinneringen te vergeten is moeilijk.... ik merk dat maar al te goed!... Zou het aanana'eren even onmogelijk zijn als aan mij7.... Ik ben dwaas....;, 't is Ime net of een ge voel van vreugde me doorstroomt, of ik een voorgevoel heb van geluk en of God alleen maar wat vertrouwen van ine eischt, een beetje moed en geduld.. „Tol ziens, beste Bizuth van vroeger tot ziens, mijn jonge oom, mijn oude broer. Je zeer toegenegen Phyllis. 6 (Sjeptember. „Kerjean, wat ben je toch goed om aan mijn verjaardag te hebben gedacht Ilc heb dien dag zoo gebuild, toen ik aan mijn pleegmoeder dacht, zoo erg ge huild!Mijn verdriet scheen me zoo ondraaglijk grootToen kwam je brief.. en ik voelde me minder verlaten, minder verdrietig. O! 't is toch een groot voor recht om den Reuzen-Bizuth tot vriend te hebben, zonder zelf Asschepoester le zijn ,.De kleine Liliane, die me eens naar Burgerlijk Armbestuur te verhoogien met f 1000 De heer de Priester zou willen we ten, waarvoor die f 1000 meer, noodig zijn. De voorz. zegt dat er inderdaad zeer hooge uitgaven noodig zijn. Z. h. st. aangenomen. Rondvraag. De heer de Priester Wil, volgens het reglement van orde de begrooling doen onderzoeken door een commissie en stelt voor die commissie le benoemen. Benoemd worden de lueeren Suur mond Cijsouw en Jansen. V; De heer Arendse vraagt naar de bestraling van de Keizersbaan. De heer Melis zegt dat dit spoedig gebeuren zal. De heer de Priester vraagt om de commissie voor werkverschaffing weer in' het leven te roepen. De werkloozenzorg eischt meer voortvarendheid van het col lege van B. en W. De voorz. maant voorzichtigheid aan Er wordt wel eens misbruik van ge maakt. We moeten de f 3000 crediet piet overschrijden. De heer Melis zegt dat 't aanvanke lijk in de bedoeling ligt de rioleering van de Reizersbaan te doen beginnen door de werkloozen. De heer de Priester zegt dat altijd de middelen worden beraamd om mis bruik tegen te gaan. Desnoods moet liet crediet echter worden overschreden. Men kijke goed uit, wie en hoe de werkloozen zijn daarom moet de werkloozeucommis- sie weer in het leven worden geroepen. De rondvraag duurde voort, doch we gens het vergevorderde uur moest de pers vertrekken. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Een bescheiden kunstenaar, sinds twee jaar verbonden aan 't Rotter- damsch-Hofstadtooneel, is heengegaan, schrijft het „Vaderl.". Hoewel hij nooit een sprekende rol kreeg, wist hij door zijn natuurlijke actie steeds aller harten te veroveren, en zijn overlijden wordt diep betreurd. Annie van Ees waar deerde hem zeer als partner. Vrijdagavond is de acteur vermoord gevonden in de kleedkamer van den schouwburg te Z i e r i k z e e, waar Boefje zou gaan. Een jachthond viel hem aan en doodde hem wreedelijk. De voorstelling ondervond gelukkig geen vertraging, want een tooneelknecht wist spoedig een nieuw wit konijn te koopen. Meer dan 200 malen trok Annie v. Ees Boefje hem onder het bed vandaan, meer dan 200 keer bracht mevr. Wilhelmina Schwab hem in het derde bedrijf in haar spoormandje mee. Met de Witte is een groot konijn heen gegaan. LEGER EN VLOOT, De serg.-maj.-instr. J. Bakx van 14e R. I. wordt op 16 Oct. a.s. overge plaatst bij de school voor verlofsofficie ren te Kampen. LANDBOUW. Tentoonstelling te Breskens. Ter aanvulling van de to onze num mers van 14 en 15 dezer vermelde bekro ningen, zendt men ons nog de volgende opgave Mevr. E. J. v. d. Broecke-de Man, Aardenburg, le prijs bloemenmand yn le pr. voor ruiker. Mej J. v. d. Plassche, Aardenburg|, 2e pr. voor bloemenmand. J. F. le Bleu, Breskens, 2e pr. voor bloemen in pot. P. van de Velde, Breskens, 2e pr. voor bloemen in pot, 2e voor fuchia's. 3)<lej. Bruijnooge, Schoondijke, le pr. voor bloemen in pot. D. H. van Zuijen, Breskens, le prijs den datum van mijn verjaardag had ge vraagd, heeft er, even als jij, ook aajn ge dacht. Ze was om tien uur met haar va der uitgegaan en toen zijn ze beiden met boeketten rozen voor mij thuis gekomen Die attentie van dochter en echtgenoot scheen mevrouw Valois te hinderen. Ze is geen goed mensch en ik geloof dat ik haar niet beval. Kerjean, nu de twee maanden, die ik op proef was, voorbij zijn vrees ik een ander onderdak le moeten zoeken. Waarom zou inen mij behouden en waartoe ben ik eigenlijk bruikbaar? „Nogmaals wel bedankt. Je toegene gen Phyllis. 9 'September. „Kerjean, als je over mijnheer Valois spreekt, zou men zeggen dat je jaloersch bent! Denk je soms dat ik dc plaats van den „Reuzen-Bizuth" aau iemand anders zal afstaan? Die brave man is nog mijn eenige hoop.' Hij is dol op zijn doch tertje en ziet hoe veel 't kleine ding van me HoudtMisschien overtuigt hij' zijn vrouw nog wel me te Parijs Le be houden en misschien vind ik, als ik heel' eerbiedig en heel vriendelijk ben, ten slotte nog wel genade in de oogen van mevrouw Valois. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6