SPYREL PATENTPIPE Pandbrieven Is niet te, vervangen ire bedrag van f 2000 onder de uitgaven der gemeente op te nemen ten einde na vct- loop van acht jaren de volledige restau ratie ter hand te kunnen nemen. fötusschen is dit voorjaar besloten reeds dadelijk een bedrag van f 2000 te besteden om aan den onooglijken toe stand van den torenvoet een einde te maken waarbij o.m. werd overwogen dat gebruik kon worden gemaakt van een gunstige gelegenheid om een aantal „Zeeuwsche moppen" op billijke voor waarden aan te koopen, terwijl de om standigheid dat de prijs van den zand steen sedert 1921 was gedaald, het le vens mogelijk maakte de oorspronkelijke raming van de geheele restauratie wel f 2000 lager te stellen. Met de inmiddels aangevangen herstel lingswerken is men thans zoover gevor derd ,dat een der steunbeeren, welke don sierlijken toren schragen, na afhakking opnieuw met gepatineerde „moppen" met gebruikmaking van bergsteen voor het lijstwerk en de afdekkingen-,is opgetrok ken zoodat men zich een oordeel kan vormen, welk een enorme verbetering zal zijn verkregen, Wanneer de geheele to renvoet van de ontsierende pleisterlaag zal zijn ontdaan en zich weder zal ver- toonen in de gedaante, welke hij had in Michael de Ruyter's tijd. Naar 't "blaft verneemt ligt hef in dc be doeling de restauratie voor dit jaar te beperken tot het herstel der steenbeeren en het volgend jaar het muurwerk van de Westzijde des torens onderhanden te nemen. Het stemwonder in den Mensch, door Cornelie van Zanten. Uitg. N. Veen- stra, den Haag. Een goede gedachte van de schrijfster dit boekje bij haar jubileum. In haar voorwoord wijst zij op het ont- beeren van de zoo noodige kennis der natuurwetten in den mensch en om zich. De meesten schrikken bij liet woord na tuurwetten, en meenen dat deze slechts toegankelijk is voor de geleerden, en men dikke boeken vol onbegrijpelijke woorden en rekenïormutcs moei verslin den om er nader in contact te komen. Dit is thans een beknopt boekje, waar ieder, die iets van de zangtechniek weten wil, het zijne in kan leeren, APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week zijn de navolgende apotheken ge opend: Middelburg J. W. van de Garde. Vlissingen S. J. Engering, Hendrikstr. BUITENLAND. DE OECONOMISCHE TOESTAND IN HET RIJNLAND EN WESTFALEN. Men seint uit Dusseldorp aan de N. Rott. Crt.: In de gisteren gehouden bijeenkomst der oeconomische vereeniging voor het Rijnland en Westfalen werd de Duitscbe oeconomische toestand druk besproken. De president der vereeniging, de di recteur-generaal der Gutehoffnungshütte, merkte op, dat er weinig hoop was op een spoedige verbetering in den oeco- nomischen toestand van het Rijnland en Westfalen. Men hoort vaak, dat het rijk, de staat of gemeenten beslist levensvatbare on dernemingen met groote credieten steu nen, uitsluitend met het doel, de arbei ders der onderneming niet broodeloos te maken. Deze maatregelen droegen er echter slechts toe bij, om de oeconomische crisis te verlengen. Het is onmogelijk om op deze wijze voort te gaan. Op het oogenblik bestaat er een w loop der gemeenten naar buitenlandsche leeningen, waaraan de regeering wel eens haar aandacht mag wijden. In plaats van zooveel mogelijk te spa ren worden er maar schulden gemaakt, waarvan de rente en aflossing den fi- nancieelen druk maar steeds verhoogen. Het is dringend noodig, handel en in dustrie aan te manen, om met het maken van schulden onder alle omstandigheden op te houden. Het is noodig zich door een verlaging van het bedrijfskapitaal zooveel moge lijk van schulden te bevrijden, zelfs wan neer dit met een beperking van de pro ductie gepaard zou gaan. De industrie kan gemakkelijker be staan bij een beperkte-productie en ge ringe omzetten zonder schulden, dan bij een groote productie, grooten omzet en veel schulden. de draadlooze telegrafie in het engelsche iujk. Do vorderingen, welke gemaakt wor den met de oprichting van een nieuw draadloos station te Rugby, van waaruit onder gunstige omstandigheden berichten kunnen^worden doorgezonden naar nage noeg elk deel der wereld, maken het waarschijnlijk, dat het in November ge reed zal zijn voor proefnemingen. De in-1 stallatie van het materiaal te Rugby is reeds eenigen tijd aan den gang. Twaalf raasten van 82Ö voet hoog en elk omtrent 300 ton zwaar, zijn opgericht, en zullen antennes dragen van 1 Va m'jl lang. De masten zijn zoodanig geconstrueerd, dat zij windstooten kunnen verduren van een snelheid van 140 mijlen per uur aan den top, en omstreeks de helft der totale kosten van het nieuwe station 500.000 pond is voor hun uitgegeven. Het Eugbystation werd opgericht, al vorens het systeem met korte golven of het stralen-systeem van transmissie was ingevoerd. De, BrLtsche regeering en de regeeringen van Australië, Canada, In- dié en Zuid-Afrika besloten een proef te nemen met het stralen-systeem, en de oprichting van straïen-stations in Enge land te verbinden met corre sponde eren de stations in de dominions heeft ge lijktijdig plaats gevonden als die van het groote krachtstation te Rugby, vanwaar men zich met de geheele wereld iji ver binding kan stelten. Het stralen-sla lion te Rodney en dat te Bridgewater in het Zuid-westen van Engeland tot verbinding met Canada en Zuid-Afrika bevinden zich reeds in een; gevorderd stadium en men verwacht, dal dergelijke stations le Sheeraess en te Grimsby Ier verbinding van Engeland met Iridic on Australië tegen de lente gereed zullen zijn voor den dienst. Correspon- deerende stations in de dominions zijn in verschillende male gevorderd. De mas ten en gebouwen van het stralen-station nabij Montreal werden eenige maanden geleden voltooid en het station nabij Kaapstad is bijna gereed voor proefne mingen. Het station nabij Melbourne moet in Januari a.s. zijn voltooid. Het station in Indië zal' waarschijnlijk in het midden van het volgende jaar gereed zijn Al deze stations en alle draadlooze ver bindingen met de overzeesche bezittin gen zullen onder beheer slaan van het departement van posterijen, maar ter ver vulling van liet besluit der regeering, om faciliteiten te verstrekken aan par ticuliere ondernemingen, tot ontwikkeling der draadlooze diensten met de vreemde landen buiten Europa is een Marconi stralen-station gebouwd te Dorchester ter verbinding met Zuid-Amerika. Met het oog op zijne ontzaggelijke grootte en op het feit, dat het het eenige groote kracht- slation is, hetwelk men thans bezig, is op te richten, wordt bijzonder veel ge wicht gehecht aan het Rugby-sfation en de resultaten der proefnemingen, welke daarmede zullen worden genomen in den loop der eerstvolgende maanden, worden met veel belaugstelling afgewacht. burgerlijken stand. Vlissingen. Van 10—16 September. Ondertrouwd M. Jonckmau, 26 j. en J. J. Hoogstra ten, 20 j.; J. van de Grijp, 222 j. en M. (Kooiman 23 j.; I, J Leenhouts-, 21 j. en W, J. Verhulst, 19 j.; W. van Bakel, 4G j. en M. J. \Voldéudorp, 28 A. "At! Schuijlenburg, 25 j. en L. van Eenen- naam. 21 j.; W. de Bruine, 2^8 j. en A. de Zwart, 28 j. Getrouwd J. Beun 23 j. en L. de Quelerij, 22 j J B. Bomer, 24 j. en E. J. Kögeler, 22 j J. J. -Kloprogge, 29 en A. van Schagen 22 j M. Luksch 32 j. iein C. W. M. Conradi, t0 j.; E. Jl Dekker, 23 j en H. A. Truijts 19 j.; G. Horslang, 40 j. en H. J. Hartman, 24 j.,\ K. Vis ,23 j. en T. "W. Muienaar, 24 j. Bevallen: "W. A. Wolter.% geb. Ha zen ,d. Overleden: H. Lens wed. van L. A. v. Hoeke, 87 j.; J. J. Buurman, man van S. A, van Hout ,72 j.J. W. R|. 'N. de Vroom, man van A. J. C. Reijersj 12 j.; M C. Kloprogge, 81 j. O. en \V. Souburg. Van 10—17 Sept. Bevallen A. Wilten- burg, geb. Verliage, d,; A. \V. de Visser, b. de Buck, d. Overleden: J. Schout ,man van A'. Hendrikse, 73 j. Goes. Getrouwd P. de Hullu, 30 j. en M. Pik, j. - J. Hoogesteger, 23 j. en A. IA. Ticrie, 21 j. Bevallen T. J. E. Witkam, geb. Meie ring, d. C. W. van Eenennaam, geb. Vermeulen, z. P. Capello, geb. Goe man, z. ADVERTENTIËN. KOSTELOOS ingevolge beschikking der Arron- dissements-Rechtbank te Middel burg, d.d. 7 September 1925. Heden den aohttienden Septem ber negentienhonderd vijf en twin tig, Ten verzoeke van JOHANNA VERHELST, zonder beroep, wo nende te TERNEUZEN, te dezer zake domicilie kiezende ten kan tore van Meester Petrus Dieleman, advocaat en procureur bij de Ar- Tondissements-Rechtbank te Mid delburg, wonende aldaar en kan- toorhoudende aldaar aan de Rou- aansche Kaai Wijk G. nummer 130, die ten deze door mijn verzoekster tot haar procureur wordt gesteld J en als zoodanig voor haar in rech ten zal occupeeren, Heb ik Petrus Aloysius Vervaat, deurwaarder bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg, wonende te Middelburg, AAN: WILLEM PIETER ROMEIJN, laatstelijk matroos en laatst ge woond hebbende te TERNEUZEN, doch thans afwezig en zonder be kende woon- of verblijfplaats, mits dien mijn exploit doende door aan plakking van een afschrift dezes en van na te melden beteekend stuk aan de Hoofddeur van de vergader plaats der Arrondissements-Recht- bank te Middelburg, zullende ge lijke afschriften worden aangeplakt aan het Huis der Gemeente te Terneuzen door den aldaar wonen den deurwaarder bij gemelde Recht bank Kornelis Jacobus Huineman, terwijl voorts gelijke afschriften door mij, deurwaarder* zijn over gegeven aan den Heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij gezegde Rechtbank, door wien het origineel van dit exploit met „ge zien" is geteekend, terwijl eindelijk dit exploit nog zal worden geplaatst in de Middelburgsche Courant, I. BETEEKEND een uittreksel uit de minuten, berustende ter Griffie der Arron- dissements-Rechtbank te Middel burg, houdende eenverzoekschrift waarmede mijn requirante zich den 5 September 1925 heeft gewend tot die Rechtbank, zoomede de door voormelde Rechtbank op dat ver zoekschrift gegeven beschikking d.d. '7 September 1925, Voorts heb ik, deurwaarder, ten verzoeke van en exploit doende als is gezegd, den gerequireerdc II. GEDAGVAARD om op Woensdag den dertigsten December negentienhonderd vijf en twintig, des voormiddags te half elf uur te verschijnen ter openbare te rechtzitting der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, gehou den wordende in het Gerechtsge bouw aan het Hofplein aldaar, TEN EINDE 1. Aangezien eischeres den twintigsten Januari negentienhon derd en zestien te Terneuzen is gehuwd met den gedaagde; 2. Aangezien gedaagde deel uit maakte van de bemanning en zich als matroos aan boord bevond van heï Nederiandsche stoomschip „Cor- nelis", varende voor rekening van de N.V. „A. C. Lensen's Stoom vaart-Maatschappij", gevestigd te Terneuzen, welk stoomschip op 15 October 1922 op een rif in de na bijheid van Grundkallen (vuur schip Oostzee Zweden) strandde en in den loop van 16 en 17 Oc tober 1922, althans omstreeks dien tijd, geheel wrak werd en is ge zonken; 3. Aangezien blijkens verkla ringen van Lloyd's agenten te Stockholm meerdere lijken van de bemanning van dit stoomschip in de nabijheid van Olregrund zijn aangespoeld; 4. Aangezien voorts blijkens een ingesteld onderzoek niemand der bemanning hetzij levend, hetzij dood, aan boord van het wrak werd aangetroffen en evenmin de bemanning het land heeft bereikt; Aangezien dus moet worden aangenomen, dat de geheele be manning, waaronder ook de ge daagde, bij dezen ramp het leven heeft verloren; 6. Aangezien het lijk van ge daagde, voorzoover aan eischeres bekend, niet is gevonden en dat, voorzoover haar bekend, geen acte van overlijden van den gedaagde is opgemaakt, terwijl ook nimmer meer eenige tijding van hefn is ver nomen; 7. Aangezien het reeds langer dan een jaar is geleden, dat boven bedoelde scheepsramp heeft plaats AAMBEIEN. Een ongeëvenaard middel tegen alle AAMBEIEN (haemorrhol* den, takken, spenen) en VERWANTE ENDELDARM-VERSCHIJNSE LEN (zooals JEUKINGEN, KLOVEN, FISTELS, BLOEDINGEN, KANKEK WOEKERING EN, HARD LIJVIGHEID) is „RAAP'S TAKE EZitr, bereid volgens eeuwenoud beroemd recept. Dit middel geeft uit komst zelfs in de meest hardnekkige gevallen. Verkrijgbaar bi]' Apo thekers en voorname Drogisten. Te MIDDELBURG bij Fa. SCHULTE ft THIEME. Vanaf heden is de alleenverkoop der Engelsche gegeven aan de firma W. A. v. SPRANG, Chef Filiaal A. Hillen, Lange Delft H 10, Middelburg De eenige pijp welke werkelijk koel en droog rookt, 20 modellen. Gegarandeerd zéér oud bruyère hout, Laat U deze pijp demonstreeren en gij zult haar koopen. Importeurs Gebr. Rijnhard, Gelderschekade 63, A'dam. Aangezien er alzoo termen 'bestaan om ten aanzien van ge-I rechtsvermoeden van over lijden uit te spreken; 9. Aangezien zulks te meer klemt, nu eischeres een tweede huwelijk zoude willen aangaan; 10. Aangezien de laatste woon plaats van gedaagde was gevestigd te Terneuzen; 11. Aangezien eischeres belang heeft, dat er ten aanzien van den rechtsvermoeden van overlijden wordt uitgesproken en zij verlof gevraagd en bij de be- teekende beschikking bekomen heeft om den gedaagde bij open bare dagvaarding op te roepen; MITSDIEN ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zij nentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan door eischeres na het vervullen der voorgeschreven formalitei ten, zal worden geconcludeerd, dat bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg lo. zal worden verklaard, dat ten aanzien van den gedaa_ sedert den zeventienden October negentienhonderd twee en twintig rechtsvermoeden van overlijden bestaat; 2o. aan eischeres verlof zal worden gegeven tot het aangaan van een nieuw huwelijk; een en ander met veroordeeling van den gedaagde in de kosten van het geding. (get.) P. A. -VERVAAT. Deurwaarder. Voor afschrift, I P. A. VERVAAT, Deurwaarder. Gezien, De Officier van Justitie, (get.) v. d. EELTZ. te ZIERIKZEE. In omloop voor Tuim14y2millioengld. Verkrijgbaar 5 "(e Pandbrieven 101 °|a «C 4'|2 °|o Pandbrieven a 100 °|0 ten kantore van den Heer H. C. REIJERS, Koeipoortstraafe 27, Beheerder van h et Bij kan toor Voer Dames en Heeren alle Gummi-Artikelen Breukbanden met en zonder veer. Heeren Lendenbanden. EImL Kousen ln alle maten. Vrouwenspuiten voor alle doeleinden. Patentgeneesmiddelen enz. Hang 6 PAX Hang 6 2e Huis vanaf de Groote Mark! Telefoon 8760. - Rotterdam. Alle inlichtingen cn prijs courant gratis, ook per brief. 99" Vraagt mijn inlichtïn- genboek met talrijke afbeel dingen tegen vergoeding van 25 cent aan postzegels. stellen tot rijke afwisseling in staat: 20 verschillende soorten! MAGGI PRODUCTEN zijn voor Winkeliers verkrijgbaar aan fabrieksprijzen en condities bij F. MALJERS ZOON, Vlissingsche str. 58.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3