waar is, dat de jurisdictie op de Schel de veranderd zou worden. Spr. zou met het vormen van zijn eindoordeel wach ten tot de Minister geantwoord heeft, maar zou hierover gaarne worden inge licht. De heer Ram ae r antwoordde, dat de Kederlandsche justitie inderdaad geen macht meer zou hebben over schepen 'die uit Antwerpen over de Schelde naar zee varen Getuige het plan om een schip te laten varen aan boord waarvan men een Speelbank wilde vestigen Ten slotte werd gelegenheid gegeven tot teekening van een adres aan de Tweede Kamer, verzoekend het verdrag niet goed te keuren Door verscheidenen der aanwezige» werd daarop hun naam gezel. Uit Stati en Prnvirsuia, Uit Walcheren. Vervolg raadszitting van Koudekerke. Bij de rondvraag verkreeg allereest het woord dè heer Sanderse Deze drong aan op het ontwerpen van een progres sieve belastingregeling voor de gemeente. Naar zijn meenmg is het belastingcijfer hier niet van het laagste. Daarna werd door hem geïnformeerd naar het resultaat van het onderzoek, dat B. en W. hadden ingesteld, naar aanlei ding van een door hem de vorige ver gadering ingediende klacht, dat de lfee- ren Contant en Van der Harst als raads- letien zouden gehandeld-hebben in strijd met arl. '24 Gemeentewet. De v'oorz. deelde mede, deze zaak be treffende materialenlevering grondig te hebben onderzocht zelfs een gedeelte van liet werk was er voor vernield ,maar van de jevering van de minste kleinig heid was niets te ontdekken. Hij gaf daarbij namens B. en W. dc verzekering dat indien zij maar de minste kleinig heid hadden gevonden zij uit principieele overwegingen, vrij van persoonlijkheid, het lid Contant tot schorsing van den raad hadden moeten voordragen. Over de aanklacht betreffende hel lid v. d. Harst, werd geen woord meer gesproken De heer Contant wenschte de tegen hem ingediende aanklacht eens van an dere zijde te belichten. Volgens do no tulen van de vergadering waarin tot ver plaatsing van het hek der Herv. school is besloten, en die juist den inhoud van het door hem gedane foorstel vermel den, is alleen tot de verplaatsing op de bijgevoegde afstanden besloten. B en W., in dezen de wetli van openb. werken, verklaren daaruit iets anders te hebben gelezen. Ze hebben gemeend niet alléén het belang der gemeente maar ook dat der Herv. school te moeten dienen Zij hebben niet alleen het hek doen ver plaatsen ,maar hebben daar ook ver nieuwingen en reconstructies aange bracht ,\vat volgens spreker in strijd is met het genomen raadsbesluit. Hij ver wijst naar de zinsnede in de betreffende notulen. Deze worden echter met rust gelaten ,en nu beweren B. en W. dat de inhoud van het besluit hun het recht gaf het werk te laten ijitvoeren .zooals zij dat hebben opgevat. De heer Contant repliceerende, zegt dat alleen de verplaatsing voor rekeniiyj der gemeente is, en de andere opdrach ten komen voor rekening van anderen in geen geval ten latste der gemeente Hij voegt daaraau toe dat, iudien zij in deze aangelegenheid correct gehandeld hadden, van botsingen met Art 24 geen sprake zou geweest zijn. De heer v. d. Harst wijst op de on voldoende snoeiiug van het houtgewas langs de wegen ten behoeve van het ver keer. en zegt dat ondanks gedane loezeg- ging, de hoopen slecnen maar steeds de wegen blijven versperren. Dit wordt toegegeven, maar de oorzaak ligt bij anderen die hier niet waren en zich dus uiel konden verantwoorden. Het lid Verhage vraagt of er geen betere afvoer voor het water kan gevon den worden in het Korte Weegje Zooals het nu is, is er maar een enkele regen bui noodig om den berm van den weg te doen onderspoelen,' hij zag daarom gaarne verbetering gebracht. Het lid Adriaanse vraagt wanneer er nu eens afdoende maatregelen getroffen zullen worden tegen het neerwerpen van allerlei vuil en onreinheden in den Bree- weg, het verstopt den waterafvoer en veroorzaakt een walgelijken stank, wat in strijd is met alle belang en nadeelig is voor de gezondheid. Hij wil hierin ten spoedigste verandering. Op vragen van den heer Sanderse voor verbetering van de onder Middelburg be- hoorende wegen, zegt de voorzitter dat B. en W. aan Middelburg zullen ver zoeken de terreinen voor de nieuwe wo ningen aan den Singel goede afwatering te geven opdat de bewoners fatsoenlijk den weg kunnen bereiken. Ook zaï "er een onderzoek worden ingesteld om de gevaarlijke plaatsen aim liet Sirand voor het zwemmen, met borden aan te wijzen ten einde ongelukken te" voorkomen. De heer Contant wijst op het slelsel- looze werken wat betreft het vernieuwen en verleggen der bestratingen, dit gebeurt op een wijze die verre van het behing der gemeente blijft Hij schrijft het toe nail We minder goede eenheid in het vaststellen der opdrachten. Het belang der gemeente zal ten zeerste gediend zijnaoo hiervoor een anderen weg kan gevonden worden Hij wijst verder op de noodzakelijkheid van hel naleven van den regel, dat de ambtenaren zijn ten dienste van hel pu bliek en niet omgekeerd, en vermeldt daarbij het geval dat een ingezetene zijn burgerplicht wilde vervullen en aangifte voor den Burg. Stand moest doen. doch op het vastgestelde uur niemand ter se cretarie aanwezig vond," bevoegd deze werkzaamheden te verrichten zoodat hij onverrichter zake vertrekken moest. De ambtenaar van den Burgerl. stand is toen ambulant geworden en zoo kwam deze zaak lot oplossing. Dit is volgens spr. niet de juiste werkwijze, en dient voorkomen te worden. Na enkele kleine voorstellen gaat de raad over in gesloten vergadering. In de Maandagavond gehouden ver gadering van den gemeenteraad van Domburg waarin wegens familieom standigheden de heer van der Hage af wezig was, werd de gemeontebcgrooting voor 1926 overgelegd. De gemeentereke ning over 1924, die was nagezien door de heeren De Visser en Francke en in orde bevonden werd voorloopig vastge steld wal betrefl den gewonen dienst jn ontvang op f 48097.52 en in uitgaaf op f 16042.66 dus met een goed slot van f2054.86; voor den kapitaaldienst waren deze cijfers resp. f 3681,30, f 2679,20 en f 1002,10. De rekening, balans en winst- en ver liesrekening van het woningbedrijf, waar uit bleek dat dit bedrijf een verlies van f 396.31 had opgeleverd werden evenals die van het eleetrisch bedrijf met een verlies van f 1751,921/? voorloopig vast gesteld. Aan P. Klopmeijer JHz. ,\verd afschrij ving van' Hondenbelasting verleend over één kwartaal. B. en AV. stelden voor géén adhaesie te betuigen aan het. adres van Zoeterwoude i. z. afschaffing Zomertijd. De heeren De Visser en Francke wezen op het be zwaar voor $en landbouw, vooral in September doet zich dit sterk gevoelen. De voorz. voerde daartegen aan dat een groote besparing op licht wordt ver kregen terwijl eveneens de volksgezond heid gebaat wordt. Met 4 legen 2 stem men die van de heeren Francke en de Visser werd besloten geen adhaesie te betuigen. Onder verschillende voorwaarden werd den lieer L. Geldof Cz. te Oostkapolle ver gunning verleend tot het geven van tee- kenlessen in de O. L. school. Besloten werd tot het aangaan eener geldleening groot f 54000 5 pet. zulks ter conversie van de thans loopende leé- aiingen h 6 pet. Een subsidie werd ver leend voor het geven van onderwijs aan kinderen hoven den leerplichtigen leef tijd onder voorwaarde dat tenminste 12 leerlingen zich zullen aanmelden. Tegen het verleenen van deze subsidie stemden de heeren De "Visser en Francke. Besloten werd tot omlegging der rio- leering in het Karregat, noodig wegens het houwen in die straat. De heer De Visser wijst op het noodt zakelijke van herstel van den wegtus- schen Westkapeüe en A ag te kerke, de heer Francke vraagt inlichtingen omtrent verkoop van hakhout op dien weg. Bur gemeester en wethouders zullen een en ander onderzoeken. UitZeeuwsc h-V laanderenOD. De Groep van „Waterb. Ambtenaren in Zeeland" hield ditmaal hare algemeenc najaarsvergadering in het hotel „De Graanbeurs" le Hulst, waar door het onstuimig- en regenweer sfechts 13 le den aanwezig waren. Door ernstige ziekte an den heer de Dreu te Goés, kon de excursie naar de steengroeve te Lessine iu "België niet doorgaan en voor het oor spronkelijk plan, de bedijking van het "laatste deel van het Hellegat te gaan be zichtigen, was het weer en het terrein op en om hef werk te ongunstig De plaats voor de voorjaarsvergadering in '26 zal Goes of Terneuzen zijn, door het be stuur naar omstandigheden vast te stel len. Het gepensioimeerd lid, M. Fcrdi- nandusse, werd met het oog op zijn ver diensten, speciaal aan het Fonds bewe zen, tot eerelid benoemd met alg. st. Door het eerelid J. van de Velde van Sclierpenisse. werd een overzicht gege ven van wat er sedert 1413 in en om Hulst met oorlogen en bezetlingen had plaats gehad en hoe het stadje voor ram pen bij hooge vloeden was bewaard ge bleven. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad.) KUNST EN WETENSCHAPPEN Messchaertfonds. Er heeft zich een comité gevormd, dat geld vraagt voor een nagedachtenis aan Johannes Mcsschaert 4n den vorm an een Messchaert-fonds waaruit een studiebeurs zou kunnen worden gege ven aan zeer begaafde Nederlandschc zangers of zangeressen. En voorts zou in het geboortehuis te Hoorn een eenvou dige gedenksteen worden aangebracht. Een verbroken radio uitzending. Tijdens de radio-uitzending van de herdenkingsrede betreffende den marte laar Jan de Bakker in het Kerkgebouw van den Ned. Protestantenbond te Hil versum werd de aansluiting met den zen der eenige malen verbroken. Dit ge schiedde omdat naar de meening van de direktie van de Seintoestellen-fabriek in 't gesprokene passages voorkwamen die andersdenkenden in den lande moesten kwetsen en daarvoor verwijten zouden kunnen doen aan den naam van de N. S. F. Namens de Evangelische vereeni- ging was beloofd de verantwoordelijk heid voor het te spreken woord bij den aanvang vast te stellen. Dit is niet ge schied. Weshalve de uitzending door de N. S. F. werd onderbroken. Toen na de beëindiging van de rede van den eersten spreker een verklaring werd af gelegd dat het gesprokene uitsluitend voor de verantwoording van de Evange lische Vereeniging zou zijn en men voorts zeide, dat kwetsende passages niet kon den worden gevreesd, werd de radio uitzending tot een goed einde gebracht. ONDERWIJS. Vereeniging Volksonderwijs. Gisterenavond werd in de Sociëteit St. Joris alhier ©en gecombineerde verga dering gehouden van de afdeelingen op Walcheren van de vereeniging „Volkson derwijs". Alle vier afdeelingen, namelijk Middelburg, Vlissingen, Souburg en Vee- re, waren vertegenwoordigd.. Het bleek dat alle afdeelingen zich verklaard hadden voor de vorming van een kring Walcheren en zich vereenigd hadden met een door den secretaris der afd. Middelburg ontworpen reglement, waarin o.a. bepaald wórdt, dat in het bestuur zullen zitting hebben 3 afgevaar digden van Middelburg en 2 van ieder der andere afdeelingen. Gekozen werden voor Middelburg de heeren mr. J. Wc. Zijlstra, O. Hack cn G. Mollema, voor Vlissingen de heeren J. Brander en G. Harlaar; voor Souburg de heeren J. de Bruijne en W. N. Jobse, en voor Veer© mej. G. F. Happée en de heer W. Heijt. De heeren Zijlstra en Hack verklaar den zich bereid resp. het voorzitterschap en het secretariaat op zich te nemen, terwijl mej. Happée de benoeming tot penningmeesteres aanvaardde. Goedgevonden werd naar de a.s. Alge- meene Vergadering een gezamenlijlten af gevaardigde te zenden en werd goedge vonden, dat de door Middelburg aan gewezene, de heer MoÜema, of zijn plaatsvervanger, de heer A. Dekker, als zoodanig zullen optreden, en verklaar de Middelburg zich bereid voor dezen eersten keer de kosten op zich te zullen nemen. Ook werd goedgevonden, evenals Mid delburg dit reeds deed, den afgevaar digde over het algemeen een vrij man daat te geven, behalve dat hij voor hoofd bestuurslid zal te stemmen hebben op den heer Jac. Welle man. Door den heer Kwaak uit Vlissingen werd er op gewezen, dat het voorgesteld getal van 12 voor het aantal leerlingen, dat er moet zijn om een gemeentebestuur te verplichten een openbare M.U.L.O.- school te stichten, wel wat laag js. Hij zou willen dat de afgevaardigde vooral bij dit punt goed zal opletten. RECHTZAKEN. Voor de Rotterdamsche Rechtbank is tegen de 22-jarige N. C. Z., die haar pasgeboren kind in een dakgoot ter von deling legde, één jaar gevangenisstraf ge- eischt, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Een onderzoek naar bekl.'s geestvermogens werd gelast. Kantongerecht te Middelburg. Op 16 September j.l. heeft voor het Kantongerecht te Middelburg terechtge staan A. B„ oud 50 jaar, slager le Mid delburg. Beklaagde was bij dagvaarding ten las te gelegd, het voorhanden hebben van hoeveelheid worst, een partij ge zouten zwoerd, een partij gezouten vleeschsnippers benevens een partij ge hakt, hetwelk iu bedorven toestand ver keerde. Beklaagde, ter terechtzitting aanwe zig, bekende hel hem ten laste gelegde. De door het O. M. opgeroepen verba lisant als getuige gehoord, verklaarde gevonden te hebben in de ijskast, staan de in den winkel een schaal met vleesch snippers, vervolgens in den kelder had aangetroffen worst, een vat vleeschsnip pers, daarna nog een val zwoerd, een schaal gehakt en een stuk van een varkensnek. Al deze artikelen hadden /olgeqs getuige een onoogelijk aanzien, de worst was zwart en beschimmeld, het vleescli lag in stinkenden pekel en het geheel verspreidde een ondragelijken Mank. Getuige verklaarde verdér, dat bij beklaagde meerdere malen bedorven vleeseh "was aangetroffen. Beklaagde, hierover gehoord, beweer de, dat het zwoerd bestemd was voor technische doeleinden. Dc ambtenaar van het O. M., hierna vrequisitoir nemende, bracht nog naar .voren, dat deze zaak veel ernstiger is dan een onlangs voor het Kantongerecht alhier behandelde zaak van ongeveer gelijke strekicing, en vroeg yervolgens voor den beklaagde veroordeeling tol een geldboete van f 100 subs. 90 dagen hechtenis, met last tot openbaarmaking op kosten van beklaagde van een uit treksel van het te wijzen vonnis, in het dagblad te dezer stede. Beklaagde's raadsman, mr. Heijse, al- 'hier, het woord krijgende, betoogde, Öal zijn cliënt hel bedorven vleescli aan een maatschappij wilde verkoopen, voor technische doeleinden, maar hij moest dan minstens 100 K.G. afleveren en om- dal bckl, dezen voorraad nog niet had, lagen die snippers enz. te wachten tot de geheele verzameling 100 K.G. be droeg. Verdediger vroeg verder clemen tie, ook wat betrefl de publicatie van hef te wijzén vonnis. De ambtenaar van het O. M. repliceer de, dat de publicatie niets ergs is en de boete geenszins te hoog voor menschen, die zoo liandeleen als beklaagde heeft, gedaan. De Kantonrechter wenschte echter in deze zaak nog een getuige te hoeren, waarom deze zaak nog 14 dagen werd uitgesteld. Verder stonden nog terecht verschil lende verlofhouders uit Middelburg, we gens hel in hun verlofslocaliteiten aan- 'wezig hebben van sterken drank (advo caat) zonder de vereischte vergunning In 2 dezer zaken trad als verdediger 'op mr. Kuipers en beweerde, dat die advocaat hoogstens 15 pet. alcohol be vatte, volgens verdediger was die advo caat dus niet onder sterken drank te «rekenen. Hij vroeg dientengevolge óf ontslag van rechtsvervolging óf vrij spraak De Kantonrechter stelde al deze zaken 6 weken uit, met last tot onder zoek door den Keuringsdienst van wa- .ren te Goes van de inbeslag genomen ad vocaat. c Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: overtreding Leer plichtig kind laten werken: J. K., 's-Gra- venpolder. f 5—5 d.J. N., Waarde, H. IC, Krabbendijke, G. J. B., A. C. van N., Kamperland, C. P. H. v. d. B., Hansweertj A. v. d. V., Kapëlie, S. A. de V. (3 m.) ICruiningen, A. S., Kapelle, f 15—15 d.; Leerplichtwet J. O., Kortgene, W. de P., Goes, fl—l d.; J. B.„ Colijnsplaat, J. K., Wissenkerke, C. W., Kamperland, J. v. II. Kloetinge, f2-2 d; J. J. J.J Krabbendijke, M, D. B., AVolphaartsdijkj P. P., Ierseke, M. K.,. P. P., Kortgene, A. 'V., C...V., Kamperland,. L. de L., Geersdijk, f 3—3 d J. W., Goes,. A. M. L., Kamperland, W. de R., Krabbendijke, O. P. de S., Kamperland, J. AA'., Ierseke, A. E., Ierseke, f 5—5 d.; C. v. d. ,v. d. K., G. L., Af. A. de V., Kamperland, H. S., H. G, J. v. B Hansweert, C. v. S., Wolphaartsdijk, H. L., Schore. f 10 —10 d.; C. T. V.,'Colijnsplaat, f 20—20 d.; vrijheid van het verkeer in gevaar brengen L. S., Goes, f l0—10 d.; P. J. S., Goes, vrijgesproken; straatschende rij; W. P. K.. Goes, oproeping nietig verklaard; A. K., Goes, terug aan ouders; strooperij J. P., Kats, f 2—2 d.; G. T.^ z. b. woonplaats, onfsl. reehtsverv Ach terweg te Kloetinge berijden in de rich ting-Goes: J. v. M„ Kortgene, f 3—3 d.; trekdier onbeheerd laten staan: P. B., Colijnsplaat, A. de K., 's H. Arend^erke, f 5—5 d.; T. 'de B., Goes, f 20—10 d.; verwekken van nachtrumoer: J. T., P. S., Kloetinge, vrijgesproken; P. M-, J. P., J. R., D. V.k C. AV., W. W., 's Hee- renhoek, f 5—5 d.; z. v. vee laten looped op eens anders grond: P. D., Borssele, f 5—5 d.; gewond dier arbeid laten ver richten: J. P., Oudelande, f7575 d.; z. v. langs spoorweg rijdenJ. v. L., Kapelle, f 5—5 d.; in woonwagen geen vergunning ophangen: E. H. Maas tricht, f 10—10 d.; wielen van wagen niet van klei en modder zuiveren: P. B., Oudelande, f 5—5 d.; z. v. zich bevinden op eens anders perceel in de Schelde: Af. C. IC., C. J. D. S., Ierseke,, f 5—5 d.; rijwiel tegen gevel van een perceel laten slaan L IC., P. S. V., Goes, f 2-2 d.; 's avonds fietsen zonder licht: Af. J, L., Wolphaartsdijk, fl—l w. ts.; J. A. de F., Rotterdam, A. v. d. F.,, Wemel- dinge, P. J. F. M. K., Ierseke„ M. v, G., 's Heerenhoek, f 5—5 d.; met auto zon der licht rijden: P. L., Ellewoutsdijk, f5—5 d.; als kiezer niet voldoen aan stemplicht: L. Z., S. P. W., IC. J. AA'.,/ II. AV., J. Al. S., S, SI, M. S., N. R-, M. R., C. R., J. v. d. P.,\ J. O., M. IC., IC. IC., IC. v. IC., D. van K./ J. K„, Fj IC., K. IC., A. K.,, 'M. H., J. v. d. II., IC. J. van F., Waarde, L. J. II., A. C. B., A. Al., A. P., J. P. S., P. J. S., Co lijnsplaat, C. v. d. B., J. B.,, Wissenker ke, J. de F., Schoondijke, Ar. IC., ICa- pelle, M. B., Krabbendijke,] C. v. d. II., AVolphaartsdijk, A. AV., 's H. Arends- kerke, allen f 3—3 d.dronkenschap AV. de R,, Biezelinge, f 15—15 d.; A. S., Oudelaude, f 5*—5 d.J. AV., Baarland,, herh. 14 dagen hechtenis. vroeg dan ook bevestiging van het von nis van den kantonrechter, waarbij bekl.- fot 3 weken hechtenis was veroordeeld. De verdediger pleitte clementie. Braudslichti n g. VooV de rechtbank te Groningen heeft terécht gestaan J P. G., eigenaar van het café Passage le Groningen, terzake van brandstichting in zijn café. In den nacht van 29 op 30 Dee. van bet vorige jaar brak daarin brand uit. Bij onderzoek bleek, dat ecu coeosmat die in de nabijheid van dè kachel lag1 met benzine was gedrenkt geweest. Bekl.'s vrouw en kind waren des avonds naar Assen gegaan Beklaagde was dus al- alleen thuis met een kindermeisje van 15 jaar .dat op den zolder sliep. Bekl ontkende den brand te hebbén gesticht. Hoewel bekl. bleef ontkennen, achtte de officier zijn schuld vaststaande en eischle een gevangenisstraf van 2 jaar met last lot onmiddellijke gevangenne ming. De verdediger meende, dat de officier het bewijs niet heeft kunnen leveren en daarom vroeg hij vrijspraak. LANDBOUW. E e n w a a r s c h u w i n g Men zond ons het volgende ter plaat sing Landbouwers en landarbeiders kun nen, ter voorkoming van ongevallen, niet genoeg lot voorzichtigheid worden aan gemaand bij het verrichten van de werk zaamheden, verbonden aan de bediening van landbouwmachines en werktuigen. Hoe beter elkeen bekend is met de gevaren, hoe meer mén zich daartegen kan wapenen. Het is daarom, dat wij gaarne voldoen aan het verzoek van het Bestuur der Onderlinge Bedrijfsverzekering „Land-en Tuinbouwbelang", gevestigd te 's-Graven- hage, om het volgende te plaatsen Dorschen. Iedere landbouwer dient zich voor den aanvang der werk zaamheden te overtuigen, dat de ge- j vaarlijke deelen der dorschmachine be schermd zijn en dat de beschermingen, gedurende de werkzaamheden, nimmer worden weggenomen. Steeds te zorgen, dat de persoon, die belast is met het inwerpen van het graan, geheel veilig staat, zoodat moge lijke inglijdingen door struikelen enz. zijn uilgesloten. Ploegen: De bestuurder van den ploeg dient de. leidsels van het paard' steeds in de hand te houden. De verkeer de gewoouie om de leidsels om den hals 'te slaan en daardoor beide handen vrij te hebDen voor hel bedienen van den ploeg, heeft reeds velen een ongeval bezorgd. Raak nooit met de handen het ploeg- mes aan, doch gebruik voor het schoon maken van dit mes steeds den stootel. Plukken van fruit. Zie, vóór het plukken, het te gebruiken materiaal. vooral de ladders grondig na. Ver molmde sporten hebben menig ongeval tengevolge gehad. Let vooral op het goed plaatsen vam. de ladders tegen de boomen. Het drama in de Wormer- veerstraat te Amsterdam. Naar de Telg, verneemt, zal Van Dam, die in de Wormerveerstraat zijn vrouw en beide kinderen om het leven bracht en thans gedetineerd.is, Maandag a.s., 21 September, voor de Vierde Kamer van de Rechtbank te Amsterdam terecht staan. Als verdediger zal optreden mr. Th. Muller Massis. Dronken automobilist. Een koopman uit Zwolle had op 31 Maart den avond doorgebracht in ver schillende cafes te Arnhem, en wilde met zijn auto naar zijn hotel rijden. Hij was echter zóó dronken, dat het hem niet mogelijk was den weg naar zijn ho tel te vinden en toen bleef hij maar steeds, al slingerend, met zijn wagen de stad door rijden. Nadat de politie hem gewaarschuwd had, sprong de agent van politie R. op de treeplank van den auto om bekl. te noodzaken den wagen te stoppen. Bekl. maakte echter de vingers van den agent van het portier los en gaf hem toen een stoot, waardoor hij van dé treeplank viel en vrij ernstig werd verwond. Voor dit feit stond hij gisterochtend voor de rechtbank te Arnhem terecht. De officier van justitie meende, dat menschen als deze bekl. het automobi lisme in discrediet brengen. Zijn optreden was buitengewoon schandelijk en spr. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Donderdagnacht is een man in den Amsterdamschen Polder bij Amsterdam, door vier tot dusver onbekende perso nen aangevallen, met het doel hem te berooven van het geld, dat hij bij zich. droeg. Zij mishandelden liem zoo ernstig dat het slachtoffe in zorgwekkenden toe stand in het ,Will}elmina-Gasthuis werd opgenomen. De aangevallene was een 68-jarige man, die met drie andere des avonds was uitgeweest, en door deze drie werd aangevallen. De man had slechts f 19 bij zich, die hem werden afgenomen, evenals enkele voorwerpen van weinig- waarde. Te St.- Alars-la-Brièi-e (Fr.) is Zat* terdag de landbouwer Albert Froger, ter wijl hij met zijn gezin aan tafel zat, overvallen door drie gemaskerde man nen, die zijn vrouw en hem vastbonden en het heele huis dborzochten. Toen zij te weinig van 'hun gading vonden!, i(Le- pen zij om alcohol om hun slachtoffers de voeten te roosteren opdat deze zou den bekennen waar hun vermeend bezit zich bevond. Gelukkig was er op dé heele hoeve geen alcohol te vinden. Daarop werden de boer en zijn vrouw nog eens aan den lijve onderzocht, waar bij nog 600 francs te voorschijn kwamen. Mopperende over de geringheid van hun buil. gingen de roovers heen, nadat zij ook nog de kinderen gebonden hadden. Tegen het aanbreken van den dag was de boer er iu geslaagd zich los le wer ken en kon den burgemeester gaan waar-- schuwen. Deze Het de politie ceu onder-» zoek instellen, waarbij bleek, dat ge- maskerden Polen waren geweest, dies door een Poolsche meid, die tot Auguslhs, op de boerderij gewerkt had, van de eenzame Ugging der boerderij en liet vermoeden dat Froger er warmpjes in zat op de hoogte *waren gebracht. De politie heeft het signalement van de kerels. Froger woonde nog slechts een jaar te St. Mars. Verleden jaar, toen hij toet zijn vader nog een andere boerderij dreef, is zijn heele oogst door brand ver nield. - 1 Nader wordt bericht dat de vermoede lijke daders zijn aangehouden.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6