Openb. Lagere school werden voor ken nisgeving aangenomen. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature van der Werff werd met algemcene stemmen <Ie lieer J A Hoste voornoemd bènoemdi. Aan het verzoek der gemeente Zoe ter woude betreffende den Zomertijd werd met 6 tegen 1 slem adliaesie verleend Tegen de door den Raad vastgestelde huurprijs der woning voor het nieuwe schoolhoofd was door dezen bezwaar ingebracht, o. a. omdat de meestere zijner collega's minder huur betalen, terwijl in een bijgevoegd betoog door hem was aangetoond de wenschclijkheid, dat het hoofd zoo kort mogelijk bij de school woont. Na ampele bespreking werd met 5 tegen 2 stemmen de huurprijs terug gebracht van f 100 tot f 350. Aan hot nieuwe hoofd der school; word op zijn verzoek oen schoollokaal afge staan voor een particulieren cursus in de Fransche taal. Voor een door G. Fieret te leggen rioleering waarbij ook nog anderen zijn aangesloten en waarvan de kosten zijn geraamd tot ruim f 100 zal door de ge meente f 200 worden bijgedragen, mits hel werk wordt uitgevoerd onder toe zicht ten genoegc van hel gemeentebe stuur Het schoonmaken en onderhou den der putten blijft voor rekening der gemeente evenals dit het geval is mei de in 192-1 cn 1925 reeds aangelegde rio leering. Aan een voorstel tol onbewoonbaai verklaring eoner woning volgens het ad vies der Gezondheidscommissie zal v >or- loopig geen gevolg worden gegeven om- dal bedoelde woning reeds vóór het bin nenkomen van dit advies door iemand was aangekocht, die reeds' cenigo ver beteringen had doen aanbrengen en die verder nog zoodanige reparaties zal doen verrichten aan dat huis, dal het zeer zeker daarna in hetere conditie zal vcr- keeren dan menige andere woning Ecne bespreking tot aankoop van grond voor de uitbreiding der begraafplaats had nog geen beslissend resultaat en werd dcrh^Jve aangohouocn. Een tweetal vervallen erfpachten zul len worden vernieuwd, terwijl een vroe ger genoemen besluit-tot verkoop van di verse pcrceelen crff.achtsgrond werd in getrokken en opnieuw vastgesteld Na eene wijziging der begrooting dienst 1925 werd een besluit genomen tot het verhuren der beerruimingsma- chine aan andere gemeenten, nadat door B cn "NV eene kostenberekening was overgelegd, de huurprijs per dag werd voorloopig vastgesteld op 1' 15 Het suppl kohier der hondenbe lasting werd vastgesteld op f 105,50 met 33 aanslagen. Na eene besloten zitting werd be noemd lot adviseur enz. voor den aanleg van het laagspanningsnet voor de elek trificatie der gemeente het elect rolccli- nisch installatie en adviesbureau J. de Zeeuw Jr. aldaar met 6 stemmen en 1 blanco. Aan den raad werd overgelegd .bestek met teekeningen voor de te bou wen nieuwe openbare lagere school, aanleg waterleiding, eleclriciteil en cen trale verwarming daarin inbegrepen. Het ontwerp en de begrooting werdén melt al- gemeene stemmen goedgekeurd Naar aanleiding dezer beslissing werd op voor stel van B. en W.. besloten lot bel aan gaan van eene geldleening van ten hoogste f61,000 rentende ten hoogste 5 ten honderd. Door den burgemeester werd aan den raad voorgelegd een ontwerp overeen komst betreffende de Bijksbeslrating met afwatering en onderhoud. Het ont werp werd béhoudens enkele te vragen inlichtingen goedgekeurd Ten slotte werd aangeboden de ge- meentebcgrooting dienst 1926 (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad DE FEESTDAGEN TE BRESKENS. De opening der ten toonstelling. In de rede waarflnee de Jioer Dl >11. v.ii: Zuyen Zaterdagmiddag de tentoonstel ling opende, stelde hij in het licht dal het stekje, op; 7 April 1878 te Oostbu uitgezet, onder de bekwame leiding den zoo verdienstelijken, nu helaas wijlen heer Vorslerman van Oyen, is tot ce: boom opgegroeid De „Maatschappij lo! bevordering van Ooft- cn Tuinbouw' Zeeuwsch Vlaanderen Westelijk deel", heeft zich tot een orgaan van groole bc- tcekenis voor onze streek ontwikkeld Zouden de twaalf apostelen, de heeren F* A. Rozendaal te St. Anna to Muiden, P. Roozendaal te Groedc, L Scheerensf te Oostburg, W T. Leenhouts te Schoon dijke, J. O. Risseeuw te Oostburg, A. de Hullu Pz. te Zuidzande ,1. VY van Plassche te Aarrdenburrg, J. Colijn te Groede, P. Steenhart te Schoondijko, f. Risseeuw le Oostburg en G. A Vor sterman van Oven te Aardenburg, zouden de twaalf apostelen die zich op dien dag door het lidmaatschap onder vereeniging aan elkander verbonden, hebben voorzien of zelfs maar gehoopt, dat hunne bedoelingen zoo groote waar deering en daardoor hun voorbeeld zoo veel navolging zou vinden? Het doel. zooals het in het reglement werd om schreven "luidde aanmoediging, ontwik keling en verbetering van alles, wat be trekking heeft op het aankweeken Ooftboomcn, groenten en bloemen. Dit begeerlijk doel zou men in hoofd? trachten te bereiken door het .houden van tentoonstellingen, liet bevorderen van hel aankweeken van vruchtboomen en tuingewassen op wetenschappelijke gronden, door vooraracjiten over oogst en tuinbouw en het uilgeven van een driemaandelijkseh blad. Op de vraag of onze yereeniging, die op dit oogcnblik plm. 600 leden lelt, ge organiseerd in een 5 tal afdeelingcn, liet doel dat zij zich stelt, op krachtige wijze heeft bevorderd, geeft deze ten toonstelling met haar groot aantal in zendingen een afdoend antwoord- Hel zou spr. niet verbazen, als som migen bij den rondgang, tusschcn al hel schoone en nuttige, dat is uitgestald, getroffen zullen worden hij de gedachte dat Westelijk Zecuwsch-Vlaanderen, 'n landbouwdistrict l»ij uitnemendheid, op hel gebied van Ooit- en tuinbouw zóu voor den dag komt Dat dwingt niet al leen tot respect en dankbaarheid, maar geeft ook blijde hoop op de toekomst. Het is ook iu ouze omgeving, gelijk in zoo menige andere stn-eek van 'l land, reeds duidelijk zichtbaar dat hel land bouwbedrijf in engeren zin, naarmate het meer bezwaard en minder looneud wordt zich krachtig ontwikkelt in de richting van den tuinbouw, die vooral in export haar doel zoekt, trouwens de beperkte hoeveelheid cultuurgrond in Nederland dwingt bij het snel toenemen der bevol king lot een steeds intensiever be bouwing. De schitterende producten van den Nederlandschen land- en tuinbouw vin tien gelukkig, als regel, niet al te moei lijk een plaats op buitenlandsche mark ten, verschillende zijn zelfs zeer gezocht Hoe buitengewoon belangrijk dit voor ons volk is, blijkt wel uit hel feil, dat deze uitvoer alleen over 1924 een waarde van meer dan 409 millioeu gulden ver tegeuwoordigde. En toch zijn de gren zen van hel mogelijke daarmede nog lant niet bereikt Indien ik mij niet al le zeer vergis, zal ook de getrouwe en arbeid zame he-volking van dit oude vierde dis trict hoe lapgcr hoe meer toegankelijk blijken voor de wijsheid en den diepen zin, die verscholen liggen in het schoone woord, tlal iemand een groote daad ver richt, als hij twee korenhelmen doel groeien, waar er vroeger slechts stond De populaire landman-dichter Hubert Corneliszoon Pool mocht in den lijd, toen hij zijn liederen schreef, zingen Hoe genoeglijk rolt het leven Des gerusten landman heen, Die zijn zalig lot, hoe kleen, Om geen Koningskroon zou geven. Deze idylle vindt, helaas, als regel een steun meer in de werkelijkheid Zorgen en moeiten overschaduwen in de zen tijd maar al te veel ook het geluk menigeen, die in den landbojuw zijn bestaan vindt Des te meer verheugend is het daarom, dat in deze tentoonstelling de voortbrengselen van onzen vrucht baren bodem, tegelijk een edele wed- trijd van onze bewoners, zoo overtuigend tot uitdrukking komt, dal men hier de ;eren niet laat hangen en de aan moediging uit het volksdeuntje „Houdt er den moed maar in", niet van noodc heeft. Vervolgens vestigde de spreker do aan dacht op de schilderijententoonstelling. De hoofdbron van beslaan van de bc- 'olking moge hier dan al of niet land en tuinbouw en ooflkwcekerij zijn, han del 4 industrie, scheepvaart en visscherij zijn het des te meer Dit is allerminst oorzaak dat er geen belangstelling voor deze gewichtige takken van de nationale welvaart zouden zijn, integendeel Be- atig-stelling is er zelfs in ruime mate aanwezig, die zich o a. ook afleekent in hel ledental onzer afdeeling, dat tot circa 200 is gestegen. Het enkele bericht, dat Breskens in 1925 de ontvangende gemeente van de tentoonstelling zou zijn, wekte in alle kringdn cn ook in den gemeenteraad zpoveel geestdrift cn de medewerking was zoo spontaan cn algemeen, dat met gerustheid en opgewektheid kon worden begonnen. Geheel overeenkomstig de gewoonte van dezen lijd heeft de regelingscom missie zich niet alleen willen bepalen lot de tentoonstellingen, die uitdrukking zijn van hoogen ernst, doch heeft zij daar omheen een gouden randje gewe ven in den vorm van muziek, illuminatie, vuurwerk, een optocht van praalwagens, een zinnebeeldigen lichtstoet, enz Tk mag niet alles verklappen, ook b v. niet hoe veel offervaardigheid er in de. laatste paar maanden we! aan den dag is ge legd, doch ik wil in dit ofricieele ope- ningswoord niet nalaten, als voorzitter van onze maatschappij, nu reeds mijn hartelijker! dank en groole erkentelijkheid uit te spreken voor alles wat de burgerij heeft verricht om de eer van ons dorp hoog te houden Door de vriendelijke medewerking van Rijkswege, waarvoor we zeer dankbaar zijn, kon de groote tentoonstelling wor den gehouden op het Spuiplein, een, meent spr., bij uitstek geschikt plekje Daarna boette de spr allen welkom Verder dankte de heer Van Zuijen den Commissaris der Koningin voor zijne tegenwoordigheid, evenals den heer Van Dusseldorp als lid van Ged. Staten, de heeren Erasmus en Wallien als leden van de Provinciale Staten, den heer Fruij- lier als Tweede Kamer lid en diverse andere heerreu, en verzocht den Com missaris der Koningin deze tentoonstel ling le openen. Door de jonge dames Jeanne Loose en Betsy Risseeuw werden mevrouw Quar- les van Ufford en mevrouw Van uijen bloemen aangeboden. De CoYnmissarris der Konin gin drukte o a in zijn openingsredo den wensch uit, dat de tentoonstelling le Breskens voor de overige gedeelten van de provincie een spoorslag moge zijn om op dezen weg voort te gaan. Door sa menwerking en door het houden van '.en- toonstellingen kan men veel verkrijgen om de ooft- en tuinbouw op een hoógen trap van ontwikkeling te brengen. Ook was hij vol lof over de wijze waarop al de inwoners van Breskens hebben medegewerkt, om dezen dag tot een on vergetelijke le maken in de analen dei- Maatschappij tot bevordering van Oofl- en tuinbouw in .-VI. W. deel. Bij de opening spraken ook nog do heeren J*de Groote te Breskens als afge vaardigde van de aid. Breskens en de heer A. W van de Plassche, adj. rijks- tuinbouwconsulenl, le 's-Heer Abtskerke Daarna werd een bezoek gebracht aan het tentoongestelde. van de zeewering op genoemd punt wor de ter hand genomen. WORDT SEPTEMBER DE NATSTE MAANDi? De filiaal-inrichting van het Meteorlo- gisch Instituut schrijft aan de Tel In den Hortus Botanicus van de Uni versiteit werd tot den morrgen van 11 September 102 m.M. regen afgetapt te genover een gemiddelde maandhoeveel heid over 16 jaar van 75 m.M. Of Sep tember 1925 de naste maand van deze serie zal worden, is nog niet te zeg- iil September 1918 werrd 192 m.M, afgetapt; de droogste Septembermaand mm voor iu 1913, toen slechts 14 M. werd opgevangen. (Voor de bekroningen en srslag zie men het hoofdblad). verder AFLOOP VEUKOOPINGEN. Vrijdag werd door notaris J. an der Harst uit Vlissingen, le Ko ude- e r k e in het openbaar verkocht Ecu huis met erf en tuin, staande en liggende aan den Vlissingschen weg te Koudekerke A 121, kadastraal 'bekend lie F no 1313, groot 2 A. 20 cA\ Kooper de heer M. Speijcr te Koudekerke voor f 2222. (Ingcz. Med.) t EGER EN VLOOI De „Java". Hr Ms. kruiser „Java" zal 17 Sep- lember van Vlissingen naar Amster dam vertrekken en begin October de reis naar Indië aanvangen Ingezonden Stukken. DE OOSTKERK. Zoo gaarne zagen wij de Oost- kerk ook verwarmd", staat op het Pre- dikbeurtenblaadje. En daartoe hopen kerkvoogden op een flinke collecte Ik geloof, dat het eeti avcrcchtsche aanbe- 'éling is. Wjanl' als er iets \^sl staal, is het wel, dat de Oostkerk niet geschon den mag worden door kachels cn schoor- steencn. Of denkt men aan centrale ver warming onder de straat door uit een der naburige panden'' Dal gaal echter on getwijfeld de draagkracht der kerkvoog dij le boven. Laten de heeren liever weinig geld besleden aan het zoo dringend noodig uitwendig herstal. Kerkgange Zaterdag jhadden op 't Zan atletiekwedstrijden plaats, uitgeschre ven door de sport- en gyranasliekvereeni- ging „V I. O. S." aldaar, waaraan door 4 heeren- en 4 dameSvereenigingen werd deelgenomen De wedstrijden bestonden uit een 5- kamp heeren en een 4-kamp dames. De 1ste prijs dames werd behaald door- de gymnasliekver „Achilles"; de 2e pr dames door de turnctub „Ons Huis"; de pcrsoneele prijs door mej M. Dourleijn (Achilles). De le prijs heeren „Wilhelm ina". prijs heeren V I. O. S., Ie 't Zand •personeclc prijs door A de Jong (V. I O S.) Behalve V, I O. S. zijn de prijs winnende vereejiigingen gevestigd te Mid delburg. V o e I b a 1. Voor de tweede klasse speelde gisteren le Vliftingen Vlissingen I tegen Middel burg I met 2—1 tot uitslag. Van de reservé 2de klasse had a 1 Ir i er de wedstrijd Middelburg H—Vlissingen II 4—4 tol resultaat en Roosendaal II Zeelandia II 2—1. Van de derde klasse, speelde Stavast tegen Goes en verloor met 0—4. VERSCHILLENDE BERICHTEN Vrijdagmorgen heeft aria den .spoor wegoverweg Kerklaan, gemeente Diernen, een ernstig ongeval plaats gehad. Een boerenwagen ree;l, vermoedelijk door le laat sluiten van de afsluilboomcn, o den overweg, op hel oogenblik dal de sneltrein naar Maastricht, te 9 uur 20 min. uit Amsterdam vertrokken, pas- seerde. De wagen werd geheel versplin terd. De koetsier II Coenrad van der- Roest, uit Nichlevecht, kwam onder den trein en was op slag dood Hel paard werd een eind meegesleurd en werd eveneens gedood. HET DRAMA IN DE SCHIESTRAAT. Naar de N. R. Crt. verneemt, zal de inspecteur van politie, die de leiding had in den nacht van 13 op 14 Juli bij de achtervolging van de souteneurs M. D, en J. B., die verdacht werden betrok ken te zijn bij de berooving aan den Schiedamschen Singel, bij welke achter volging door een noodlottigen samenloop van omstandigheden de molenaar Am- brosius werd gedood, niet worden ver volgd. Wel zal een der agenten le klas se, die den inspecteur toen vergezelden, veroorzaken van dood door schuld, moeten, terechtstaan, beklaagd van het OVERSTROOMINGSGEVAAR OP TEXEL. De Noordoostpuut van Texel wordt met overstrooming bedreigd. De zooge naamde waker en de eerste slapers- dijk, zijn reeds door het zeewater ver zwolgen. Bij slormgetijden is het gevaar voor overstrooming van het poldertje „De Vol harding" en van den grooten Eierland schen polder lang niet denkbeeldig De lieer M. W. de Draaf heeft (hans dcu burgemeester verzocht, er bij Ged. Sta len op aan te dringen ,dat versterking BUITENLAND UIT RUSLAND. (Nadruk verboden). De gemeenteraden van Sovjet- Rusland. Tot de vele verkeerde voorstellingen die in hel buitenland over Rusland wor den gedebiteerd, behoort ook een sprook je, dal de gemeenteraden, de beroemde .sovjets",, een werkelijke autonomie be zitten, dat het een nieuw type van plaat selijke autonomie is. Niets is echter zoo onjuist als deze voorstelling van de be- (teekenis der sovjets. Deze, vooral in de steden, zijn organisaties zonder cenige (bevoegdheid, feitelijk niets anders dan groote meetings, waar voordrachten over liet „leninisme" worden gehouden en resoluties worden aangenomen over dip- gen, die niets met de gemeentelijke aan gelegenheden le maken hebben (bijv. over de politiek van Chamberlain, over den oorlog in Marokko, enz De toe stand is zoo, dat zelfs vele bolsjewiki zich ongerust beginnen le maken over de toekomst van de Russische steden en 'fcchen. dat de sovjets wat meer vrij heid zouden genieten Uil hel voorbeeld van de sovjets ka» men zien. hoe de bolsjewiki in Rusland alles op den kop hebben gezet. De nu volkomen machlelooze sovjets waren vóór de komst der bolsjewiki de al machtige „sovdep's", die onder liet be- 'jnd van de Voorloopige Regeering de gebeele macht aan zich hadden getrok ken en meer gezag bezaten dan de amb tenaren van het Rijk. Toen Lenin, zijn staatsgreep voorbereidde, verheerlijkte hij deze sovjets, die hij als een nieuwen vorm van bestuur beschouwde, als de onafhankelijke communes, die samen den federalieven proletarischen staal kon den vormen, want toen beweerden de bolsjewiki tegenstanders van centralisatie te zijn en hun leider lanceerde de leus. „Wlastj na mjestach!" (de plaatselijke ((instellingen moeten de onbeperkte macht bezitten). De sovjets steunden daarom de bolsjewiki cn bielpen hen de macht in den staat te veroveren. Na de bols jewistische omwenteling ging inderdaad (de macht in iedere stad naar den plaat selijken „sovjet" over en Rusland werd een conglomeraat van kleine slaatjes, die geen rekening met elkapr hielden; in één opzicht vertoonden deze slaatjes 'overeenkomst- overal werd de bourgeoi sie van al haar hebben en houden be roofd, overal kon het gepeupel alles stukslaan, winkels en magazijnen plun deren, fabrieken verwoesten. Deze sov jets waren toen zuiver stadsinstellingen, want op het platteland bleef alles bij het oude. De boeren hebben de lande rijen van de rijke landheeren in beslag genomen en beschouwden hiermede de zaak voor zich als afgedaan. De verdere ontwikkeling van de zaken in den slaat liet hen onverschillig. Toen dc bolsjewistische regeeriirg wat (meer zekerheid van haar bestaan had ge kregen, besloot zij ook op het platteland sovjets in te voeren, ook daar de macht aan de armstcn le geven en met hun hulp werden toen „kombjed's" (comi- té's van armen) ingesteld, en aan deze comilé's werd de macht gegeven. Er ontstond op het platteland een bewind, dat eenigszins aan dat der sovjets in de steden deed denken, maar lang heeft het niet geduurd, want weldra moesten de bolsjewiki zelf de kombjed's beteu gelen? De bolsjewiki veranderden de in stellingen van plaatselijk zelfbestuur op bet platteland, die door de Voorloopige Rcgcering in het leven werden geroepen, in ondergeschikte organen, die voor be lastinginning moesten zorgen en overi gens aan de communistische chefs had den te gehoorzamen. De ontwikkeling van den boerenstand heeft echter de bolsjewiki gedwongen den boeren con cessies te verleenen en zoo zien wij, dat de plattelandssovjets, de verkiezing van wier leden nu min of meer vrij is geworden, nu bijna in het geheel geen communisten hebben en bard werken om den augiasstal, die dank zij het wan beheer der bolsjewiki overal ontsloud waar zij de macht hadden, op le rui men en meer orde in de gemeenteza ken te brengen Overal worden nu op liet platteland door de nieuwe sovjets dus zonder de bolsjewiki) de wegen hersteld, scholen opgericht, enz. Dè bols jewiki dulden deze koortsachtige acti viteit der boeren, omdat zij hopen, dat de energie der boeren op deze wijze geheel geabsorbeerd zal worden en zoo doende de gevreesde worsteling tusschen de bolsjewiki en de boeren voor een lijd uitgesteld wordt. Geheel anders was de ontwikkeling in de steden. Zoodra de bolsjewiki de werkelijke lreerschers in Rusland werden en de hulp der sovjets niet meer noodig hadden, veranderden zij hun politiek te genover "de sovjets Het geheete gezag werd geconcentreerd in handen van de bolsjewistische partij en de door bols jewiki benoemde bureaucratie werd de bestuurster van de steden. De steden van Rusland verloren op deze wijze hun autonomie en werden sindsdien op de zelfde wijze bestuurd als in de don kerste tijden van het tsarisme, als in de achttiende eeuw. De bolsjewiki hebben in de sleden het uitvoerende college (het college van B. en W„ zooals het in Nederland genoemd wordt) afgeschaft Daar toch alles door ambtenaren be heerd werd, was een dergelijk orgaan niet alleen overbodig, maar ook voor de bolsjewiki onaangenaam De functies van het college van B. en W. werden over gedragen aan de „ispelkom's" (de "uit voerende comilé's) van de gewesten, die tegelijkertijd voor het platteland en de stad hadden „te zorgen". De steden heb ben sindsdien geen. eigen begcooting. Al le belastingen, die door de stedelingen worden opgebracht, worded in de kas van die uitvoerende comilé's gestori en worden door deze instellingen naar eigen goedvinden uitgegeven, want verslag ge ven aan de steden behoeven zij niet. In het gunstigste geval bepaalt het uitvoe rende comité, welk bedrag de sovjet van dc stad kan krijgen om de onkosten le dekken. De betrekkelijke vrijheid van verkie zingen bracht ook in de Steden nieuwe, parlijlooze (zoo noemt men in Rusland allen, die geen bolsjewiki zijn, want de wel erkent slechts één partrj, n.l. de bolsjewistische) elementen in de sov jets der steden. Deze nieuwe manuen, werkelijke vertegenwoordigers van de bevolking, wilden, evenals hun collega's op hel platteland de gemeentelijke huis houding ordenen, maar liet bkek, dat zij niets te bespreken hadden, dat de wel hun hoegenaamd geen bevoegdheden toe kent, dat alles door de gewestelijke uil- voerende comilé's wordt geregeld, die de sovjets niet om raad vragen. Diit leidt lot ontevredenheid onder de nieuwe sov- jelleden ,die terecht er op wijzen, dat zelfs onder liet czarisrae dp steden een zekere nrale van zelfbestuur haddenge- noten._ Yele bolsjewiki begrijpen, dat er iel: gcuaan moet worden om de sleden niet in den opposiliehoek le dringen, maar de uitvoerende comilé's weigeren van hun rechten afstand te doen en dc regeering stelt te weinig vertrouwen in de loyaliteit der nieuwe sovjels tegen over hel bolsjewistische bewind om hun werkelijke bevoegdheden te verleeüen, zelfs zulke als de gemeenteraden vóór- de revolutie genoten. De sovjels in de sleden zijn trouwens oolc niet in staat iets te behandelen omdat zij te veel leden tellen er zijn „{gemeenteraden", die meer dan dui zend leden tellen!) De meeste moei lijkheden leveren de z. g. „arbeidérs- seciies" van de sovjets; liet zijn" ver- tegenwoorders van. verschillende arbei dersorganisaties en vakvereenigingen, die als zoodanig deel uitmaken van de sov jels. De eenige functie van deze seclies beslaat echter alleen hierin, dat zij één maal per jaar- bijeenkomen, om naar liet „verslag" van den voorzitter te luis teren. Critiek uitoefenen mogen zij niet zoodal de geheel© bijeenkomst niets an ders dan een onwaardige comedie is. De arbeiders, die dachten dat zij onder- de bolsjewiki over het lot van de ste den zouden mogen beslissen, zien zich nu bedrogen en protesteeren tegen dén geschapen locstand. Zij willen niet meer als schoolkinderen behandeld worden, zij eischen meer rechten. De regee ring staal afwijzend tegenover deze eischen; maar op den duur zal zij deze houding niet kunnen volhouden Naast de activiteit der hoereu slaat dus een activiteit i>i de stedui. Het front legen de bolsjewiki wordt steeds dieper. Vroe ger, of later zullen dc tegenwoordige lieerschers dan ook het veld moeten ruimen vooï- de krachten, die de maat schappij oplevert. BORIS RAPTSCHINSKY. HIectrische Drukkerij G. NV. den Boer Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6