MissBlanche AdLvertentiën Basta: Geef MIJ maar (Ingez. Med.) BUITENLAND. ecu trein-botsing bij Lisieux; alleen be schadiging van materiaal. Gisteren, een trein- botsing bij Sarreguemines, één spoorweg-beambte gedood. Na de ern stige spoorweg-ongelukken te Amiens, te Saint-Denis ,te Sens, komen deze (ij- dingen als het laatste gerommel van een zich verwijderende onweersbui. Hopen wij, dat het 't einde is van de „zwarte serie". DE TOETREDING VAN DEN VOLKENBOND. De Canadees Danrudand is tot voor zitter benoemd van de Volkenbonds vergadering. Over de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond verklaarde Pain- levé in zijn openingsrede, dat het van belang was, dat de Volkenbond volko men de rol van een in vrede werkend organisme kan spelen. In het jaar 1920 heeft de toenmalige Zwitsersche bonds president Motta verklaard vurig te ver langen naar den dag, dien wij met hem wenschen te zien aanbreken, dat alle volken zich aansluiten bij den Volken bond en het statuut van den Bond. Toen telde de volkenbondsvergadering 41 sta ten, thans 54. Den 12den December 1924 heeft Duitschland een brief aan den Volkenbond gericht over de voorwaar den van toelating. Duitschland gaf daar in uiting aan zijn bezorgdheid inzake art. 16 van het statuut en de mogelijke ver plichting tot toestaan van het doorlaten van roepen van andere staten-Iid van den Bond. Den 15den Maart 1925 heeft de Raad van den Bond Duitschland in zijn antwoord eenstemmig herinnerd aan de formeele bepalingen tot toetreding van een staat tot den bond, die neerge legd zijn in art. 1 van het statuut. De Raad trachtte de vrees van de Duitsche regeering weg te nemen en sprak den oprechten wensch uit, dat het zou deel nemen aan de werkzaamheden van den Volkenbond en daardoor voor de vreed zame organisatie een rol op zich te ne men, die overeenkomt met zijn plaats in de wereld. De volkenbondsvergadering, aldus Painlevé, sluit zich ongetwijfeld met algemeene stemmen bij dezen wensch van den Raad aan. Een belangrijk punt uit de rede van den Franschen minister-president was de aandrang, dat de volkenbondsvergade ring den wensch herhalen zou, dat de volkenbondsraad, zoodra de kwestie der veiligheid voldoende geregeld is, een al gemeene internationale ontwapenings conferentie zal voorbereiden en bijeen roepen. Deze woorden leerden, dat Frankrijk nog steeds op het standpunt staat, dat de volkenbond en niet Washington de leiding bij de oplossing van het ont- wapeningsvraagstuk behoort te hebben. het Vakverbondcongres. Besluiten van het grootste nationale belatlg zullen genomen worden door het Congres van het Engelsche vakverbond, dat gisteren te Scaraborough aanving. Dit lichaam zal 3 zeer belangrijke vraag stukken bespreken en welle. een voor stel1 tot het samenstellen van een ge meenschappelijke Eng.-Russische vakver- eenigingscommissie. Dit voorstel zal waarschijnlijk door de meerderheid niet aanvaard worden. 2e. het voorstel tot het vormen van een grooten bond. De vakbonden zullen dan iedere slaking, die door dezen bond Nvordt uitgeroepen, financieel moeten steunen. Het is zoo goed als zeker, dat dit voorstel verworpen zal worden. 3c. een voorstel tot samenwerking der frakbonden en de communistische partij. Dit voorstel wordt door alle leiders be streden en heeft geen schijn van kans. ■Waarschijnlijk zullen geen resoluties van revolutionnair karakter aangenomen wor den. De leiders zijn tegen communisti sche maatregelen. De resoluties die door de minder- heidsbeweging onlangs zijn aangenomen, izijn overhandigd aan den generalen raad van het vakvereenigingscongres, met het verzoek de resoluties in het congres ■onder de oogen te zksh. De vakveree- nigingsleider Bramley heeft een brief gezonden aan Poollit, leider der minder heidsbeweging, waarin hij zegt, dat de alg. raad zijn politiek op denzelfden voet -zal voortzetten. de strijd in marokko. Er wordt in Marokko wij zagen hét gisteren hard gevochten. Men weet, dat er een gevecht begonnen is in den ■sector van Petoean, dat zich naar het Dosten ontwikkelt en in het bijzonder levendig is in de Beni-Esmar bergen De heele 'Zondag duurde daar het ge vecht vooit. De Kabylen slaagden er miet in hun doel te bereiken, de Spaan- sche linie te doorbreken, heette het. De Spanjaarden verloren weinig, zegt 'Havas. Het .Journal zegt uit Madrid daar entegen, dat de Spanjaarden juist vrij ■ernstige -verliezen hebben geleden bij een poging om troepen te ontschepen. De Daily News meldt voorts uit Tan- ger: Ofschoon de wegen van Tanger naar Teloean zyn gesloten, komen de inlandsche koeriers nog steeds aan. Zij melden, dat de strijd nog met alle kracht Voortduurt. De Biffs hebben den spoor weg 'Geuta—Tetoean aangevallen, en hét passagicrsverlceer is gestaakt tusschen de °mazen en de knöopen van het spoorwegnet. (Van onzen Parijscben Correspondent.) (Nadruk verboden.) Pary's, 1 September. Eergisteren, een Irein-botsing bij Da- *sél. Geen dooden, alleen gewonden. En Zooals de rivier haar overstroomingen heeft, zouden de rails op dezelfde wijze haar periodieke rampen-reeks hebben? Ik heb eens van nabij den spoorweg willen zien en zijn automatische, de meest moderne uitdrukking der fatali teit. Men ziel den spoorweg niet wan neer men reist. Om hem te zien moet ge te voet over den ballast loopen, in de omgeving van een groot station. De Plaine St. Denis. Acht hoofd lijnen naast elkaar ,vier naar het Noor den, uitgaande van Parijs, vier in tegen overgestelde richting, naar het gare du Nord toe. De meesten zich splitsend met zijlijnen naar loodsen of emplacement. Als ge zoo over de rails stapt, is het of het geometrisch doolhof ingewikkel der wordt, naarmate ge verder erin doordringt. De driehoeken der wissels en kruisingen brengen verwarring in de evenwijdigheid der staven; een merk waardig optisch bedrog doet u duizelen tot er niets meer evènwijdig lijkt. Het draait u voor de oogen. Daarbij is de bodem geheel kunstmatig een fabrieks- vloer van verscheidene hektaren. Zelfs de ballast is van metaal. Het is een Slak ken-residu uit de hoogoven beter be stand dan grint tegen de voordurende trillingen. Hier en daar bromt een stalen mijl paal aan onze voeten; er zit een motor in, die een wissel verzet. Tets verder worden twee vergulde ko geltjes langzaam op een rail geschoven aan het uiteinde van een stalen pen. Het zijn als sinaasappeltjes op de punt van een vork, opgediend door een onzicht- baren, onderaardschen maitre d'hótel. Het zijn knal potten, Voetzoekers die met hevig lawaai zullen springen wanneer straks een trein erover rijdt, en zij doen dienst wanneer het mist, en, gelijk nu het geval is, de semaphoor, de mist hoorn, niet werkt. Nog weer elders ligt midden tusschen een paar rails epn breed stuk veterband overdekt met ronde knopjes. Dat is wat de ingewijden hier noemen „lë crocodile" de krokodil. De knopjes zijn electrische contacljes, welke met stroom geladen zijn zoolang de weg niet Yrij is. Als een locomotief trachtte hier overheen te rij den, niettegenstaande het onveilig zijn, zou de metalen bult, die hij) onder op zijn buik heeft, over de electrische knopjes schuiven en contact maken, en det stroom zou de stoomfluit op de machine in wer king stellen en hem een alarmkreet ont lokken. Op de locomotief zelf zouden de signalen van onveilig hun weerklank vin den. Nog weer elders zien we weer iels anders; een paal met een doos erop. Uit de doos steekt een soort gramafoonhoorn dik onder de roet. Het is een luidspreker die den machinist za 1 toeschreeuwen le stoppen, als hij hier voorbij mocht rijden, terwyl de weg niet veilig is. Achter ons hooren wij plotseling een luid gillend gefluit. Een rookpluim snelt naderDe inspecteur, die mij rond leidt, neemt my by den arm. Vrees niets.... Ziet u niet het sein? de weg waar wij loopen is afgesloten. Er is moed toe noodig, het te gelooven doch enkele seconden later davert de metalen wervelhoos aan ons voorbij, twee meter van ons vandaan, een lange blau we slang achter zich aan slepend van luxueuse carrosserieën en ruiten. Het is de sneltrein van Calais. Zijn vaart be gint te verminderen, daar hij het eind punt Parijs nadert. Hij loopt nog maar 90 K.M. per wur. En bijna op hetzelfde oogenblik ko men van den tegenovergestelden kant twee sneïtreinen aandaveren naast el kaar voortjachtend, gelijk op, als race wagens op het auto-renbaan. Honderd meter verder wijken zij uiteen, in twee harmonleuse bochten, de een zich rich tend Baar Pontoise de ander naar Chaji- tilly. Tusschen de vaneen splitsende lijnen staat een vreemd gebouwtje, een hooge glazen kooi op een, voetstuk van cement Door een groen grasveldje omgeven, is het als een eilandje van rust en natuur lijkheid in deze ijzoren razerij. Dat is de „cabine no. 2." Heel het noordernet van Frankrijk hangt af van dit glazen huis. Viel het in elkaar, dan zou er in enkele uren tijds niets meer over zijn van het intense ver keer op de lijnen der Compagnie du Nord. Op de lijnen rondom deze cabine zijn zegt mij de inspecteur 400 verschil lende richtingen mogelijk. De clief-wis- selwachter daar-boven moet steeds ge reed zijn Ze te gebruiken op elk oogen blik, volgens de behoefte van het ver keer. Heeft hy veel helpers, die wissel wachter? Nooit méér dan twee. De uren dat het kalm is is hij alleen. Dat is liet ge val op dit oogenblik. Wij gaan naar binnen. De parterre- verdieping, als ik het voetstuk van dit paddenstoelvormig gebouwtje zoo noe men mag, wordt ingenomen door een lavabo, drie kasten voor de hoeden en jassen van de mannen, de electrische batterijen en een vulkachel. Op de eerste verdieping, In een groo- te zaal, onder een laag plafond als ge heel bekleed met electrische geleidingen, toont een veldbed ons ,dat iemand daar den nacht heeft doorgebracht, Als een kamerscherm dragen groote ijzeren ra men evenzooveel electro-magneten als er wissels of signalen te bedienen zijn. Een bundel kabels naar de verdieping daar boven om er de bevelen te ontvangen Want het is in die bovenste verdieping, glazen uitkijkpost, vanwaar ïnen baast zonder ze te hooren de treinen ziet, die beneden voorbij glijden als speelgoed, dat de hersens zetelen van het gebouw. Een meubel van gewast notenhout, tien meter lang, slaat midden het vertrek. Negentig hefboompjes vertegenwoordigen elk een vaifNle ge bruikelijke routes. Maar nogmaals, het aantal kan worden verviervoudigd, dank enkele supplementaire hefboompjes. Boven het meubel hangt een mal glazen bord waarop in lichtlijnen het parcours dat ingeschakeld is zich afteekent En natuurlijk geven de treinen ook aan wan neer Zij passeeren. Vol aandacht loopt een man heel dit klavier van hefboompjes af, slaat liet eene naar beneden, trekt het andere op, en verliest het geheel slechts om( naar de tèlfefoon te gaan uit het oog, of om een eleclrisch contact in te stellen dat een sein op veilig stelt, wanneer hij weel dat de weg vrij is. Bij alles wat deze man doet, verandert het plattegrondje in lichtlijnen op liet matglas. De richting der rails wijzigt zich erop in miniscule signaal tjes ge trouwe afspiegeling van de echte sig nalen op den weg verschijnen getrouw verdwijnen. En de man heeft slechts een blik naar builen Je werpen, als het helder weer is, om te zien of de seinen wel gewerkt hebben zooals op liet bord staat aangegeven. Trouwens, alles is zóódanig berekend dat mocht het toestel eens verkeerd- wer ken ,de seinen automatisch op „stoppen" worden gezet. Maar hoe kan dan nog een ongeluk gebeuren? hoor ik u vragen. En is liet niet juist daar bij St. Denis, dat de trein uil Amsterdam op dien Uit Ttijssel liep, veertien dagen geleden? Vanuit de cabine van St. Denis kan men den seinpaal zien welke den machi nist had moeten tegenhouden. Heeft het sein niet gewerkt, dien 14en Augustus? Heeft de machinist het niet gezien' Het ongeluk bewijst In eik geval, dat, niel- tengenstaande het uiterst nauwkeurige mechaniek, dat de reizigers als automa tisch schijnt te beschermen, toch nog het menschelijk initiatief niet geheel is uit geschakeld bij het besturen der treinen. Het signalen-systeem der spoorwegen in een oud land als Frankrijk ondergaat op het oogenblik een transformatie-crisis, waaraan geen ontkomen mogelijk was. Deze crisis is Amerika bijv. al lang te boven, dank zij het feit dat de meeste groote lijnen aldaar jong zijn. In de landen welk eerst onlangs met een spoorwegnet werden begiftigd, werd de volmaaktheid natuurlijk dadelijk bereikt doordat men elders geleerd had en bo vendien de techniek over de nieuwste middelen beschikte reeds tijdens den den aanleg. Zoo bezit Zuid-Mandsjoerije dat op het gebied van signalisatie alles wat eer in Europa bestaat ver de baas onlangs benoemd is tol opperbeVelheb- Pieterselie 3—7. Zuring 6 9, Sla 40— ber der Fransche troepen in Syrië is 122, alles per mand. gisteren van Marseille naar Syrië ver- I trokken. Goes, 5 Sept. Op de veiling werden Uit Egypte. ,de volgende prijzen besteed Ibnid Said heeft een telegram ge- j peren Bonne Louise d'Avranches f 63 zenden aan koning Foead van Egypte, —71, Tr. de Vienne 53, \Y. Duchesse 47— waarin hij meldt dat de Wahabi's, Be- 55, Maria Louisse 38, B Hardy 63—73, dina als de.heilige stad der Mohamme- B. de Merode 47 49, B. de Clairgeau danen respecteeren. f 48, B Dial 40, Maagdepcren 41—51„ Uit de Ver. Staten. Marsepijnpercn 40, Dulfjcspcrcn 36—46, De Chicago Tribune meldt uil Calleboulsperen 23 40. Afval- en Kroet- Shainghai, dat bij oen ontploffing asn peren 10—19. Appels Transp. de Cron- boord van een Amcrikaansch schip I cels 24—41. Eckleville Seedling 14, The personen gedood en 4 gewond zijn. Queen 19—26, Nelson's Glorie 1317, De democratische senator King van Constantyn de Groot 7—13, Warners- Yuta heeft het voornemen le kennen king 13—11, Groothertog Fred, von Ba- gegeven een resolutie te zullen indienen,den 13, Present van Lunteren 14, Ster- waarin een onderzoek van het Congres appels 12—15, Manks Codlin 1016, geeischt wordt naar de ramp van de Jacq. Iebel 10—13. Blenheim's Pipping „Shenandoah". 12, Paradijsappel 12, Present van Enge land 10-12. Bismarck 10—12, Cox I'o- m mona 13, Lemoenappel 11—11, Keizer MARKTBERICHTEN. Alexander 9—12, Codlin Keswick 710, Clasieappels 10. Fransche Bellefleur 7 9, Perzikappels 7, Zomer Court I'endu Middelburg, 7 Sept. Op de vei- 8—11, Reinctte d'Aulomne 10, Princesse ling werden de volgende prijzen besleed Noble 7—9, Kapelsche Koolappel 78, Keswick le soort 14 ct. 2e soort 5—7, Eng. Winter Gold Permain 10. Goudap- Cox Pomona le soort 1317, 2e soort pel 25, Lady Hennyker 9, Golden Noble 9, Sterappels 7—8, The Queen 1822,10, Slandaardappel 7, Guldcrling 6—10, Transparant de Croncel 21—26, Witte Ganzeboul 8—12. Hondsmuilen 7—10, Ribbing le soort 13—11, 2e soort 4, Roode Ribbeling 14, Schutters Reinetten Jacq. Lebel le soort 10—15, 2e soort j 6—8, Grofzuur 010, Lord Grosvenor 5—6, Bordaanappel 27—28, Signe Tillish 8—10, Zoete Ribbeling 13—16, Zoete 16, Koningin Emma 9, Lord Suffield le Lindenappel 12—11, Zoete Lantaarnap- soort 24, 2e soort 10, Warnersking 10, j pel 9—14, Tuinzoet 1114, Zoele Tob- Williams 24—33, Maria Louise 30, Beur- j ber 12, Dubbele Zoete Aagt 12, Afval- ré Hardy le soort 63, 2e soort 35, B. jen Kroetappels 1—6, Diversen- Reine d'Amanlis 25, B. de Merode le soort 1 Victoriapruimen 51, Tomalen 311, Snij- 45, Maagdeperen le soort 27, 2e,soort boonen 6—11, Princesseboontjes 1619, 14, Tomaten le soort 15—18, 2e soort i Groene Boonen 9—12, Groene Noten 15, ~i11, Druiven 7585, Aardappelen 4, Zilveruien 8, Aardappelen 4 50, alles per (Stoksnijboonen le soort 20—32, 2e soort 14—18, Stamsnijboonen 15, Stokprinses 16—32, Stamprinses 1415, Spinazie 10 15, Spruiten 78, Zeeuwsche Ajuin 20, alles per K.G. Meloenen 50—65, Per ziken le soort 6—12, Vijgen 6, Bloem kool le soort 8—12, 2e soort 34, Sa- voije Kool 3—6, Roode Kool 46, An dijvie 1—3, Sla 1—2, alles per stuk; Peen 3—5, Itaroten 3, Rapen 1—5, Ajuin Prei 10—12, Selderie 2—3, Ramenas -5, alles per bos. VI is singe n, 7 Sept. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Transparant de Croncel 18 ct.. Lord Suffield 23, Cox Pomona 10, Jacq. Lebel 10—16, Witte Ribber 15—16, Bismarck 12, Kattebollen 7, Keizer Alexander 17, Dantziger Kant 23, Bordaan 20, Clapps 71—73, Scharlaken 30—31, B. d'Amanlis 50, B. de Merode 41—48, W. Duchesse 46, Tr. de Vienne 52, B. d'Aremberg 58, Blauwe Druiven 64—67, Witte Drui ven 36—45, .Uien 6—8.5, Suikerboonen 10—11, Princessen 25.534, Wagenaars '—13, Snijboonen 20—32, Tomalen 13 -15, alles per K.G. Aardappelen 52—55 per 10 K.G. Eieren 7173 per 10 stuks. Roode Kool 48, Witte Kool 46, Sa- voije Kool 8—13.5, Bloemkool 6—28, Komkommers 0.54.5, Meloenen 42— 74, alles per stuk. Selderie 1.5—2, Prei 8—11.5, Uien 4.5—5.5, Peen 5.5—7, Ra barber 1.5, Kroten 3—6, Ramenas 3.5 —4, Rapen 1—6, alles per bos. Andijvie 23—93. Postelein 61, Spinazie 50—89, Het zou schatten geld, energie en ar beid kosten om in een land als Frankrijk dit belangrijke onderdeel van het spoor wezen te brengen op het peil van dezen tijd. Ja, eigenlijk zou het niet eens mo gelijk zijn als men niet het gansche verkeer een paar jaar zou kunnen stil leggen. En dit ge zult het toegeven - zou toch lastig gaanLEO FAUST. beknopte mededeelingen. Uit Engeland, In Engeland is het Zaterdag ook koud en kil geweest. Om acht uur 's ochtends stond de thermometer op ver schillende plaatsen op 40 graden Fahren heit. In den loop van den dag rees het kwik niet hooger dan tot 5259 graden, 's Nachts had het gevroren. Zoo rappor teerde Shoeburyness als nachttempera tuur 31 graden, Andover 28 en Lympne zelfs 27 graden. Te Londen woei een bitter koude Noordenwind en over het heele Oosten van Schotland vielen 'i ochtends verscheidene sneeuw- en hagel buien. In de badplaatsen aan de Oost- en Noord-Oostkust leden de badgasten niet alleen koude, maar sloegen golven tot 30 voet hoog over het strand. Te Clee- thorpes (Lincolnshire) spoelden allerlei kraampjes langs den strandboulevard weg, zag men een piano op de baren dobberen en werden andere verwoes tingen aangericht. Te Whitley Bay was het strand bezaaid met wrakhout van kraampjes en steigers voor stoombooten, Overal langs de kust togen de bewoners erop, om vlot geraakte strandstoelen op te visschen. Sir Archibald Bodhim, directeur der bijzondere afdeeling van Scotland Yard heeft na langdurige bespreking met de bevoegde autoriteiten besloten oumid- delijk maatregelen te nemen legen de communisten, die verantwoordelijk zijn van de propaganda onder de troepen. Uit Frankrijk Viviani, de minister van Buitenland- sche zaken in het begin van den oorlog is overleden. Uit Syrië. Het ministerie van Oorlog publi ceert een verklaring, waarin gezegd wordt, dat de stad Sueida nog in Fran sche handen in. Generaal Gamelin die 100 K.G. Wortelen 7, per 100 boa Augurken 0 02—0.16, Komkommers 1—2, .Meloenen 46—68, Pompoenen 15, Roode Kool '4, alles per 100 stuks Patrijzen 0.60 per stuk. Goes, 8 Sept. Boter f2.50 per K.G. Eieren f7.70 per 100 stuks Aanvoer V. z. 15 500 stuks, f8.10 per 100 stuks. Rotterdam, 8 Sepl. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd 217 paarden, 22 veulens, 848 magere runderen, 670 vette runderen, 849 vette- en graskalveren, f58 nuchtere kalveren, 284 schapen en lammeren, 55 varkens, 367 biggen, 8 bokken of geiten. Prijzen voor Vette koeien le kw. 1.20—1.25, 2e kw. I.IO-U'00, 3e kw, 90—80. Ossen le kw. 1.15—1 22$, 2e kw. 1.05—95, 3e kw. 85—75. Slieren 'le kw. 1.10-1.05, 2e kw. 90-80, 3c kw. 7060. Kalveren le kw. 1.75—2.00, 2e kw. 1.55—1.25, 3e lew. 1.10-90. Prijzen voor Melkkoeien: 195380; Kalfkoeien- 200-410; Slieren. 185—390; Pinken: 150—170; Graskalveren 50—85; Vaarzen: 160—185; Werkpaarden- 100 —325; Slachtpaarden 95—155; Hitten: 95—180; Nuchtere kalveren 14—22;; Fokkalveren- 17-32; Biggen Tl—21; Overloopers: 17—39. Eieren Rotterdamsche consumptievei ling. Aangevoerd 105.000 sluks. Prijzen voor kipeieren 7.30—9.85 cendeieren 7.50—8.05. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, voorzien van het H. Sacra ment dea Oliesel», onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader F. J. DESPINOIS, in den ouderdom van 63 jaar. J. B. DESPINOIS. P. L. H. DESPINOIS. M. v. d. WIELÉ— Dbspinoïs en Kind H. M. DESPINOIS. L. R. DESPINOIS. L. B. J. DESPINOIS. Middelburg 7 Sept 1925. Gymnastiek. Bij een gymnastiekclubje van meisjes van 10—14 jaar, op Zater dag van 6V»— 71/2 uur, kunnen nog eenige leerlingen geplaatst worden. Tevens nog plaatsing voor en kele meisjes op een cursus in uit drukken gs gym nastiek op Za terdagmiddag. Aangifte vóór 12 September K. DE VRIES Leeraar Licham. Oefening M. O. Dwarskade 109. J A. TAK Co. ontvangen gelden 5 deposito met rentevergoeding thans 2$ pCt Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste Man, Vader, Behuwd- en Grootvader DANIËL VAN HOTTE 11A, Offioier in de orde van Oranje-Nassau, Oud lid vau de Provinciale Staten van Gelderland enz,, in den ouderdom van bijna 76 jaar. Culemborg A. S. A. VAN HO YTE MA—From berg. L. A. SCHORERvan Bqytema. Jhr. Mr. J. O. SCHORER. Jhr. L. SCHORER. H. W. VAN HOTTEMA. S. C. S. VAN HOYTEMAde Jonge van Zwijnsbergen en Kinderen. Arnhem J. C. F. VAN HOYTEMA, Rijswijk (Z. H.): Ir. A. J. VAN HOYTEMA. Culemborg, 5 September 1925. De teraardebestelling zal plaats hebben te Culemborg op Woensdag a. s. Vertrek van het sterfhuis 2.15 uur n.m. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3