Backin Bakpoeder Een Appeltaart Is coedkoop, voedzaam en gezond, mits gebakk. m. DrOetker's een voor direct gebruik gereed Gistpoeder. Backin vervangt de Gist. Met Backin rijst het deeg onder het bakken 125 gr. boter f 035 marg.. f 0.15 125 gr. suiker ca. 0.07 3 eieren0.18 200 gr. tarwebloem .ca. 0.17 1 pakje Dr. Oetkcr's Backin 0.07% 1 liter melk 0.04 750 gr. geschilde appelen ca. 0.18 f 0.86»/, Bereiding: Men roere boter en suiker tot room en voege na elkaar de eierdooiers, he- met Backin vermengde meel en zooveel koude melk erbij, dat men een klonten vrij deeg krijgt Daarna roere men het stijfgeklopt! eiwit door de massa, en vuile er een ingevet- ten springvorm mede; men belegge het deeg met de geschilde in 6 stukken gesneden appe= en, bcstrooichetmet suikeren bakke het on geveer uur. lnplaats van appelen kan men ook ontpitte pruimen nemen. Men lette vooral op Backin van Dr. Octkcr, en dat op elk pakje als Eenige Importeur- E. Os'ermann Co., A-dam, vermeld zijn Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gratis=receptenboekjc toezenden (Ingez. Med.) afschaffing der goede, oude Amsterdam- sche kermis", en toen herinnerde hij nog met genot aan al die mooie kramen op de Westermarkt en aan al die tenten op de toenmalige Botermarkt dèt was het ware! Ik vond het niet onaardig de meening van dezen oud-kermis-genicter hier eens weer te geven. "Want, al zullen er ver moedelijk maar weinigen zijn, die de ouderwetsche Amsterdamschekermis her steld zouden willen zien, er is toch iets waars in, wanneer deze Amsterdammer beweert, dat de Koninginnedag, trots het hoogst verdienstelijke dat de „Ver- eeniging voor Volksvermaak-veredeling" ook weder deze week deed, tóch geen werkelijk volksfeest is. Zeker, het was op den Koninginnedag weder geweldig vol op straat; menschen, die luisterden naar de muziek, welke op vele pleinen ten ge- hoore werd gebrachtmenschen, die voortschuifelden en keken naar hef wei nige wat te Hen was in den vorm van troepjes knapen en meisjes, die zich ge tooid" hadden met papieren mutsen en wat al niet; die zich het gelaat vuil had den gemaakt met houtskool, roet en verf en die deze sierlijke" vermommingen reden genoeg vonden om langs de koffie-- terrassen centen te bedelen, om die zoo spoedig mogelijk to kunnen versnoepen, De Dam, anders niet van politiewegc ge duld als verkoopplaats van fruit en snoe perijen of voor marskramen, die den vol- ke een of ander pogen aan te praten, was vol van verlier en het gehcele Dam rak, zooals vele andere straten in ver schillende deelen der stad, van begin tot eind vol wagens met fruit, met koek, met serpentines, mirletons. en weet ik al niet van bespelers en bespcelsters van valsche violen en harmonica's, die langs de caïé's hun dag poogden goed te maken dat alles door de politic-agenten, anders zoo streng tegen al zulk gedoe, toegelaten. De Dam. anders in onzen lijd zoo deftig tè deftig schier deed mij nu weder denken aan hetgeen ter Gouw er eens van schreef En dan is bovendien nog driemaal falie weken Hier markt van boter, kaas., spekj. [eycren. Bereken Hoe ondoorkoomlijk dan de volte [wezen mag, Nogtans, zoo drok is 't hier "bij dag. Zoo doodstil is het 's nachts. dèn fis 't gewoel verbannen, Eu zijn voor elke straat "de ketenen Tgespannen Ja, druk was 'l oog op den jaardag der Koningin als in die dagen toen de „plaats" nog markt was, maar de kete nen, die weleer 's nachts het „plein" zetel van het stadsbestuur, afsloten van Kalverstraat en Nieuwendijk. zijn reeds lang verdwenen en gans oh den dag en tot laat in den nacht schoven de men- schen-mrssa's door de straten en toch een volksfeest, zooals eens de kermis was. was hel niet, doch de Amslerdam- sche kalender vermeldt geen anderen openbaren recsldag dan 31 Augustus en dies maakt men daarvan tel ken jare het beste wat er van te maken is. De Amsterdam sc.he kermis is geschie denis geworden, deel van die sfads-his- torie, welke wij in dezen tijd aan ons laten voorbijgaan Want eerstdaags, op 14 September, zal men herdenken, dat in het ohde charter van graaf Flor is voor de eerste man! Amsterdam wordt genoemd. He heb er reeds uitvoerig op gewezen hoe, dank zij het genootschap „Amstelodamum", dat feit waardig wordt herdacht door die schitterende tentoon stelling in Rijks- en Stedelijk Museum. Het Amsterdamseh gemeentebestuur zal ,pr officieel nota van nemen door op 12 dezer receptie te houden voor ieder, die zich daartoe wil laten inschrijven, receptie ten Stadhuize jammer, niet in dèt Stadhuis, hetwelk dateert uit Am sterdam's grootsten bloeitijd. Was nu deze Septembermaand niet de prachtigste gelegenheid geweest om door waardig feestbetoon van eenige dageu zoo gedenkwaardig feit als het 650- jarig bestaan van Amsterdam te herden ken? Tijdig voorbereid, zou de geschie denis van Amsterdam door zooveel eeuwen heen, een aller-schitterendste ge legenheid hebben gegeven tot het vormen van een optocht, die voor heel Amster dam de groote mannen had kunnen doen voorbijgaan, welke in der eeuwen loop de stad hielpen, groot maken; hoeveel ge schiedkundige perioden had men niet kunnen uitbeelden. Misschien zullen er zijn die zeggen: „dergelijke optochten, de vroegere „maskéraden", zijn niet meer van onzen tijd". Waarom ik zou willen vrajjen geen historische optochten meer, jeen kermissen meer, doch wèl liet eens- "u-liet-jaar geschuifel langs vruchten- en koek- en nürleton-wagens; wèl een on ooglijke kinderen -,,verkleed"-partijwèl muziek in koffiehuizen; wèl heen en weer gejoel door Kalverstraat en Nieuwendijk zonder eenig doel! Overigens zijn de Amsterdamsche ver maken geworden bioscoop-bezoek; in drommen trekken naar internationale voetbal-wedstrijden en naar internatio nale wielerwedstrijden achter ronkende motorvoertuigen. Zeker, andere tijden, andere zeden, doch de vroegere werke lijke volksvermaken en volksfeesten heb ben zy niet kunnen vervangen; het ty pische Amsterdamsche van vroeger jaren •erloren gegaan we zijn er, naar het heet, te „beschaafd" voor geworden. Maar élk jaar weer, wanneer ik zoo'n Amsterdam schcn Koninginnedag zie,vraag mij toch af „Bestaal er geen kans meer, dat we, ééns in het jaar ten minste, een werkelijk volksfeest kunnen genieten, waar geheel Amsterdam belang in stelt en niet alleen weer hetzelfde, of nagenoeg hetzelfde program van den 31 Augustus der latere jaren twee. drie dagen of meer? Onze Amsterdam sche voorouders waren misschien wat te ,ou-bollig" ruw, maar zijn wij. hun Am sterdamsche nazaten, niet wat èl te deftig geworden? En waf te vervelend? SINI SANA. Stamboek vee naar Zuid-Amerika. Door bemiddeling van de heeren Hudig en Veder te Rotterdam hebben <le heeren H. Voorspuy en Zoon te Groot Ammers met het stoomschip „Arcs", van den Kon. Wcst-Iudisclien Maildienst, wederom naar Zuid-Amerika verladen 26 stuks eerste klasse stamboekvee, te welen 13 stuks 11/2-jarige en 12 stuks 2i/8-jarige kalfdra- gende koeien en l stier Dit vee is ge deeltelijk in Noord-Holland en gedeelte lijk op de Zuid-Hollaudsche eilanden ge kocht. De stier, genaamd Tonny's Cron- jé II, werd gekocht van de fokvereenigiug „Verbetering zij ons Doel", te Hoornaar. LANDBOUW. Vogels in 1925. De Plantenziektenkundigen Diensl te Wageningen meldt; Ih 1925 heeft zich op bijna alle ter reinen waar thans, vooral door middel van nestkasten de vogelstand wordt op gekweekt een succes voorgedaan ,dat. in verband met de uitkomsten der voorgaan de jaren, buitengewoon kan worden ge noemd. Een uitvoerig verslag daarover verschijnt in den loop van liet jaar. Ilier kunnen thans de getallen van een twee tal terreinen, die hun natuurlijk maxi mum reeds hebben bereikt, volstaan Oranje Nassau oord herbergde in de jaren 1924, 1925 achtereenvolgens 147 en 287 legsels, „Hooge Veluwe" 323 en 550. Er zijn veie terreinen met derge lijke verhoudingen voor den dag geko men. Het is zeker, dat deze toeneming in verband staat met de buitengewone ontwikkeling van sommige insecten. Deze sterke vermeerdering van insecten kan zich tot een plaag ontwikkelen - wij moe ten in onze bosschen een goeden vogel stand onderhouden, om het optreden van dergelijke plagen te voorkomen. Er zwerft dus thans door ons land een buitengewone hoeveelheid jonge vogels, die voor een deel naar hun geboorte plaats zullen terugkecren, voor een an der deel zich in andere omgevingen zul len vestigen. Het is wenschelijk dat ge tracht wordt van deze vogels een zoo groot mogelijk gedeelte vast te houden. De omstandigheden zijn nu buitengewoon gunstig, om op vogelarme terreinen in 1926 met vogelcultuur (vermeerdering van hel aantal insectenetende vogels' te beginnen, on ook om den vogelstand op andere terreinen, te vergrooten. De Plantenziektenkundigc Dienst te Wa geningen wekt belanghebbenden hiertoe op. Daarvoor hange men bij voorkeur nu dadelijk nieuwe nestkasten op, opdat ze de jonge vogels lokken en 's winters tot slaapplaats kunnen dienen. Adviezen hierover worden gaarne door den Plan tenziektenkundigen Dienst gegeven, ter wijl men een uitvoerige handleiding voor het vervaardigen en de behandeling van nestkasten bevindt in "Mededeeling no. 17 van dien Dienst. In het bijzonder wordt de aandacht, ge vestigd op het verschaffen van nestgele genheid aan spreeuwen, die door hun voortdurende aanwezigheid kunnen bij dragen lot het verminderen van de emel- tenplaag. De eerste pogingen daartoe in 1925 begonnen, met expresse!ijk gecon strueerde Spree uwenka s ten hebben eveneens een buitengewoon resultaat ge had. In de Snippert, bij Oldenzaal, wer den Jangs weiden 65 spreeuwenkaslen opgehangen, waarin 62 eerste en tweede legsels werden gebracht. Van de eerste stierven door vervuiling i, van de tweede 8, waaromtrent oen nader rap port is uitgegeven. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. genomen, is versierd met een aantal foto's van leiders van banken en van afbeeldingen van bankgebouwen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De tentoonsteilingvanHaudel en N ij verheid te Terneuzen. De Eerste Tentoonstelling voor Han del en Nijverheid te Terneuzen, is in alle opzichten een succes geworden. Met uit zondering van jl. Dinsdag werd zij door goed weer begunstigd en de toeloop van bezoekers was buiten verwachting. Dat aantal liep tot omstreeks 5000 Jl Zater dag steeg het tot boven de 1500 eu Woensdag, de sluitingsdag, passeerden meer dan 1100 bezoekers liet loket. Uit gesprekken met de standhouders blijkt dat ook deze over het verloop van de tentoonstelling zeer voldaan zijn en uit de omstandigheid dat een groot aantal de tentoonstelling en het attrac tieterrein herhaaldelijk bezocht blijkt, dat liet ook het publiek van Zeeuwsch-Vlaan- deren voldeed. Een en ander is een groote voldoening voor het comité, be staande uit de heeren Ph. Callenfels, M. de Jonge, N. J. Harte, A. F. Mannacrt, te Terneuzen met den heer A. G. van der Hooft te Middelburg als technisch lid, die het initiatief voor deze tentoonstel ling hebben genomen en daarmede eene groote risico op zich namen, alleen ge dreven door het verlangen daardoor me de tewerken tot verhooging der wel vaart der stad. Het was dan ook met een begrijpelijke voldoening dat de voorzitter, do lieer Callenfels, "Woensdagavond te 10 uur op het attractieterrein ten aanhoor© van de lalrijke jjezoekers een en ander in een toespraak memoreerde en zoowel aan de standhouders, die de tentoonstelling met hunne inzendingen hadden gesteundt zoo wel als pupliek, dat in zoo ruime mate door hare belangstelling het werk der commissie had gesteund, een woord van hartelijken dank bracht. Hierna kwam het comité nog met de standhouders samen in de tentoonstel lingshal, in den stand der firma wed Var Nel ie waar de voorzitter een en ander1 nader memoreerde en dank zeid© voor de ondervonden medewerking, terwijl vooral getroffen heeft de voortduren de aangename stemming zoowel tus- schen comité en exposanten als tusschen de exposanten onderling. Door den heer Dekker werd namens de firma A. S. J; Dekker te Goes een oord van dank gebracht namens de Zeenwsche exposanten, voor de goed© geling dezer eersle tentoonstelling, de wijze waarop den exposanten alles was vergemakkelijkt. Indien het juist is, hetgeen de voorzitter in zijn openings woord zeide, dat er fouten gemaakt wa ren dan zijn dit er geweest, waar de ex posanten geen hinder van hadden. Door den vertegenwoordiger der firma iWSect van Nelle, den heer De Bruijn. werd dank betuigd namens dje expo santen buiten Zeeland .en door den heer P. Kaan. zoowel voor zichzelf, als voor de door hem vertegenwoordigde „Wol- mulh" namens de plaatselijke exposanten, terwijl hij verklaarde dat het hem, voor al nu hij de waarde eener tentoonstelling nader heeft leuren kennen, een ge noegen is geweest het werk van hot comité te steunen. Op het atlraclielerrein werkten de laatste dagen met de Volendammers har monica-virtuozen ook het cabaret-trio Busch dat, evenals de eerste veel bij val had. „Het Bankwezen Nederland", bewerkt door dr. A. Sternheim. Uiig. J. Morks. Als een typografisch rijk verzorgd boek van kZoeken omvang verscheen de ze beschrijving van het bankwezen in Nederland, zijn ontwikkeling en zijn be stuurders. Dat is inderdaad een onderwerp van veler interesse, vooral sedert de oorlogs jaren, die een groote verandering hebben gebracht in ons bankwezen door de merkwaardige concentratie, welke ver scheidene oude banken van families bracht onder breeder verband. In dit boek wordt nu van een aantal banken vermeld, hoe het eerste project is geweest, wie de oprichters waren, en hoe de instelling zich verder ontwikkelde. Volledig is de opsomming niet. Maar het is ons niet duidelijk geworden wat de leiddraad is geweest bij de keuze. Dat de Nederlandsche Bank, en de groote bankinstellingen in Amsterdam en Rot terdam er een plaats in vonden, ligt Voor de hand, evenals de vermelding van verschillende banken, betrokken bij den Indischen handel en bij de scheepvaart. Maar waarom sommige provinciale ban ken wel zijn genoemd en andere niet (uit Zeeland geen enkele) wordt ons niet ver klaard. De. tekst, die behalve in het Neder- landsch, ook in het Engelsch werd op De 19-jarige M B. te St. Oedenrode die Zondagmorgen door een autobus werd aangereden, is volgens de ,,'s Hert Grt." aan de bekomen verwondingen overle den zonder bij kennis te zijn gekomen. De burgemeester van Doetinchem waarschuwt iéder niet in te gaan op ad vertenties en aanbiedingen van G. W. van Haarlem, wonende IJkenburg 257 te Doetinchem, alvorens inlichtingen in te winnen op het bureau van politie aldaar. Te Aldebeskoop is het 4-jarig zoon tje van O. B. door een auto doodgereden. Aan den Kraneweg te Groningen is het 5 jarige dochtertje van den heer door een auto, bestuurd door M. uit Aduard aangereden en kort daarna over leden. Volgens ooggetuigen treft den be stuurder geen schuld. Eenige meisjes te Morlanwelz (Bel gië) speelden „huishouden". Langs de grachten gingen de kinderen planten plukken, waarvan zij een „menu" maak ten. Een der kleinen die van de planten at kreeg kort daarop heiige buikpijnen, na korten tijd overleed het kind. —Te Créteil (Fr.) kwam een groen- tenkweeker des avonds met zijn auto thuis. Zijn schoonmoeder opende voor hem de garage. Wegens de duisternis zag de bestuurder de oude vrouw niet en had het ongeluk haar te overrijden; Zij was op slag dood. Uit Grenoble wordt aan het Laatste Nieuws gemeld De heer Benoit, een jong architect' van 2G jaar was met zijn verloofde) te St. Na- zaire. Om 4 ft}ur 's namiddags waren ze het gebergLe ingetrokken met hel doel den Col de la Faita te bezoeken. Op hun terugweg werden ze door de duisternis overvallen en weken van den rechten weg af. Om zich te verkennen, stapte de architect voorop. Plots gleed hij uit en rolde in een afgrond. Zonder aarzelen liet de verloofde zich naar be neden glijden. Tweehonderd meter ver der vond ze den jongeling bewusteloos tegen een boomstam liggen. Het hart klopte nog,.maar het was (onmogelijkhem eenige hulp te verstrekken. Anderhalf uur later overleed de on gelukkige en het duurde tot 's ochtends alvorens het meisje op haar hulpgeroep antwoord ontving. Men wierp haar toen een touw toe en haalde ook het afschu welijk verminkte lijk naar boven. Op de kermis te Gersweile^ (Duitsehland) is een auto, die van een vrij steile helling afkwam, midden onder de' menigte gereden. De auto wierp twee tenten omver en stuitte boen tegen een telegraafpaal. Twee vrouwen kwamen tonder de wielen .van de auto en zijn levensgevaarlijk gewond. Verder zijn nog 5 andere personen min of meer ernstig gekwetst. Naar het schijnt, is het on geluk te wijten aan het weigeren van de remmen. De westelijke staten van Amerika worden sinds verscheidene weken geter roriseerd door een bende „jongedames", die niet minder dan 230 bandietendaden op haar geweten hébben. De bende staat onder leiding van een jeugdige blondine met'blauwe oogen, ge diplomeerde van een college 'm het Westen. De jonge schoone heeft niet uit misdadigen aanleg haar rooversppactijken ondernomen, doch slechts uit een avon tuurlijke aandrift en om zich sterkei emo ties te verschaffen. Onlangs heeft deze op straffe aan doeningen beluste avonturierster eigen handig met een revolver een bankkas- sier gedood in een kleine stacC in Illinois. Zij slaagde er ,na het bedrijven van haar misdaad, in aan de handen der in de nabijheid geposteerde politie te ont komen en spoorloos te verdwijen. HET TEEINDRAMA. Het staat nog steeds niet vast, meldt de „N. B. Crt.", op welke wijze Maria Lampersbach, het te Amsterdam wonen de Duitsclie dienstmeisje, wier lijk Dins dagavond is gevonden, om liet leven is gekomen. Terwijl eerst uitdrukkelijk was verzekerd, dat er van misdaad geen spra ke kon zijn, acht men dit nu weer in hel geheel niet uitgesloten. De politie heeft namelijk een Nederlandsche dame, die hij haar aankomst te Berlijn in band met deze zaak in hechtenis was ge nomen, maar kort daarop weer in beid was gesteld, opnieuw gearresteerd. Mevrouw T was eergisterenavond, nog op vrije voeten gesteld, toen een man het hoofdbureau van politie opbelde met de mededeeling, dat mevrouw T. aldaar een zakje met 34 brillonten' verloren"had. Inderdaad werd kort daarop door een schoonmaakster het zakje gevonden. Me vrouw T. werd nu opnieuw ontboden, en bekende de diamanten over de Neder landsche grens te hebben gesmokkeld. De zaak werd onmiddellijk nader onder zocht en nu bleek het, dat mevrouw be roep? smokkel aarstcr was. Op verzoek der douane wordt zij in hechtenis gehou den. De po'itie meent nu, dat de mogelijk heid wel degelijk bestaat, dat juffrouw L. het slachtoffer van een moofö is ge worden. Immers, zoowel mevrouw T. als de man, die haar vergezelde en die nog steeds niet is teruggevonden, hadden be merkt, dat het dienstmeisje zich herhaal delijk tot den conducteur had gericht. Waarschijnlijk vreesden zij, dat het meis je in dienst van de politic slond of ont dekt had, dat zij zich aan smokkelarij hadden schuldig gemaakt. Met de moge lijkheid van zelfmoord houdt men geen rekening meer. Het meisje leed niet aan vervolgingswaanzin, en uit het telegram, dat zij nog te Stendal aan haar familie heeft gestuurd blijkt geenszins, dat Zij hel voornemen had, een eind aan haar leven te maken. Het is alleen nog moge lijk, dat zij uit den trein gevallen is. Voor deze hypothese spreekt het feit, dat de trein Zeer goed bezet was, en het dus uiterst moeilijk zou geweest zijn, het lijk uit den trein te werpen. Bij liet Nederlandsche gezantschap te Berlijn zijn verschillende anonieme te lefonische verzoeken binnengekomen, om 'de invrijheidstelling van Malka Teich* heil te bewerkstelligen. Waarschijnlijk zijn cïeze verzoeken gedaan door den Galiciër met den zwarten baard, voor wien het arme meisje zoo beangst is geweest. Volgens een andere lezing is het mo gelijk, dat mevr. Teichheill op de wijze als smokkelaars dit gewoon zijn te doen, aansluiting heeft gezocht hij wei nig opvallende personen, met het doel, zich aan de opmerkzaamheid der trein- beambten te onttrekken. Hiervoor zo-u zij dan Maria Lampersbach hebben uit gezocht, bij wie de meening toen post vatte, dat zij achtervolgd werd BUITENLAND. JAPAN EN AMERIKA. Conflict. Naar de Times uit Washington ver neemt ,is er een min of meer pijnlijke toestnad ontstaan 'door het in botsing komen der aanspraken van Jftpftuscke en Amerikaansche Maatschappijen op het recht eener draadlooze berichtgeving in China. De Chineesehe regeering zou de concessie aan de Amerikaansche Maat schappij willen intrekken, ®n aan de Ja pansche voor 30 jaar een monopolie willen geven. Dit conflict heeft een voorgeschiede nis; In Januari '1918 sloot de Japausche Mitsoei Cy. met de toenmalige Chinee sehe regeering een contract, waarbij lot oprichting werd besloten van het thans te Peking bestaande radiostation. Krach tens dit contract nu verklaarde de' Japau sche maatschappij, het recht te hebben verworven oTn gedurende 30 jaar de uit sluitende zeggenschap te hebben over de Chineesehe radioverbindingen met de buitenwereld, een aanspraak waartegen van Britsche zijde vruchteloos werd ge protesteerd. Tn 1921 werd aan de American Fe deral Wireless Cy. door China de con cessie verleend tot oprichting van een hoofd-radiostation te Sjanghai en onder geschikte stations op vier andere plaat sen in China. In Washington heeft men nu bericht ontvangen uit Sjanghai, dat Toean Tsji Joei, de president van China, overweegt de concessie, welke verleend is aan de American Federal Wireless Cy., in te trekken en in plaats daarvan gedurende 30 jaar een radio-monopolie 'in China te vcrleenen aan de Japansche Mitsoei Cy. Als argument wordt aangevoerd, dat ra dio gelijk is te stellen met posterijen en derhalve onder controle kan worden ge steld van één land zonder schending van het beginsel van de open deur. Amerika daarentegen komt op voor het beginsel van de open deur en betoogt, dat het Japansche radiostation, te Pe king ook onvoldoende is voor verzen ding van radioberichten over den oceaan. Het Amerikaansche Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken te Washington heeft den Amerikaanschen gezant te Peking opgedragen op te komen tegen van ze kere zijde uitgeoefende pressie. Naar verluidt heeft de Amerikaansche gezant president Toean gewaarschuwd, dal een vernietiging van de concessie, aan de Amerikaansche maatschappij ver leend, zou leunnen leiden tot een veran derde houding van de Amerikaansche regeering tegenover China, zoodat Ameri ka alleen de letter van de overeenkomst van Washington zou nakomen. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN Uit België. In België wordt het heele land door, doch meer in de groote centra dan in de kleinere steden en op het platteland, een nieuwe en schier algemeene verhooging van dc prijzen der levensmiddelen waar genomen. Voor boter wordt thans te Brussel 'en te Antwerpen 25 frank het kilogram betaald. Ook de koffie-, kaas- en aardappelprijzen gaan wéér snel de hoogte in. De toestand is van dien aard dat de kabinetsraad in zijn jongste bij eenkomst aan de ministers van nijver heid, arbeid en landbouw* opdracht heeft gegeven naar middelen, uit te zien om deze opdrijving der prijzen te bedwingen. Uit Frankrijk. - In hoeveel hadden is Napoleon ge storven? Het is de Figaro, die deze vraag stelt. Dezer dagen is te Deauville op een

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2